33479
12316971501353788406.png
  • dragon11
    #10244
    Sziasztok.13éves vagyok, most van egy 4-5-6-7 kg-os súlyzom( 1db) amivel minden reggel és este gyúrok kézre.. úgy, hogy lentről felfelé fél köríveket írok le, aztán meg emelgetem.. Nos már 1-2 hónapja csinálom intenzíven, de nem nagyon látom eredményét.(Tudom, hogy ez nem 1-napról a másikra, de egyik haverom 3hónap alatt elég jó eredményt ért el, hasonló súlyzóval, bár nem tudom, hogy hány kilós, hány db.Az izomerősítő tabletták kizártak.)-.-"

    Most azt a segítséget szeretném kérni, hogy hány kg-os súlyzót használjak, 1et v. 2-őt ? -Nah és hogyan csináljam a gyúrást.

    A korom miatt ne cikizettek ha lehet, htx.^^

    Köszi.:)
  • PyRex
    #10243
    ha azt veszem, hogy annak idején (7 éve) 78 kilósan 130-ba 6-okat nyomtam, akkor most 90 kilósan igen szar vagyok a 115-tel...
  • csuszi
    #10242
    mondjuk az se mindegy hogy visszatérsz egy súlyra vagy először eléred. sérülés után nem ritka nálam se az 50%-os javulás:) egy-két hónap alatt.
  • csuszi
    #10241
    biztos mert én mindent szuperszettben vagy triszettben vagy óriásszettben csinálok, és gondolom az izmaim hosszútávon erősek, rövidtávon hurkák:)
  • PyRex
    #10240
    ok, de velem ez nem 11 éve történt meg, hanem 2 éve :D

    nekem 60-ba szerintem max 40 menne, de 100-at és 110-et dobálom (12 ill. 8-9), 115 - 6, 120 - 4 (ez a legutóbbi)
  • Zocsi
    #10239
    Szóval akkor ez a tuti diéta??
  • Roman
    #10238
    Héhh, én tavaly szetemberben 17 kg-al végeztem a fekvenyomást, 105 kg-os testsúly mellett, de azt még volt bátorságom pattintani a mellemen Most 87 kg vagyok, és 82 kg-al végzem a gyakorlatot, bár tudom, ez elég szar, de egy kb. fél éves platót léptem át a gyakorlatban egy "funkcionálisabb edzéstervvel, mint a beszarásig való fekvenyomás" s egy hónap alatt kb. 10 kg-ot fejlődött a gyakorlat

    Mondjuk, a tavaly nyári dolgok után nem volt nehéz. :o) Holtponton voltam, hogy nem tudtam 110 kg alá bemenni, aztán minden szarral próbálkoztam, amit a nőklapján meg innen-onnan olvasgattam. Ja, meg egész nap 1 liter vizet ittam, miköozben nyolc órát voltam a strandon, aktívan úszva, este meg kb. ugyanennyi töményet, mert úgy tudtam akkor, hogy attól fogyni lehet, hogy hajtja a vizet meg elveszi az étvágyat :D :D enni nem igen ettem, két jégkrémet meg egy lángost, azt csá :) Be is fogytam, mint látjátok :D
  • csuszi
    #10237
    miért lenne égés:D én 45-el kezdtem, 35 ferdén:) spanom rúddal tolta a ferdét:) ez volt 8 éve, most 100-al tolja a ferdét.
    a hot blood fasza. nekem nem annyira mint pyrexnek, de azért adja. ki kell próbálnia minden gyúrósnak, azt a 300-at megéri egy próbának, max nem veszel többet.
    érdekes hogy elég gyenge vagyok csúcsban, ha jól emlékszem pyrex valami 120 körül tologat fekve 6-ot, én abba max 2-őt tolok, de alacsony súlynál veszett erős vagyok. 60ba 50et pengettem ma fáradás nélkül (szerintem olyan 65-70 menne). 100ba meg már csak 8 megy. ki érti ezt?:)
  • Zocsi
    #10236
    Nekem is olyan volt, hogy rajtam maradt negatív padon a 70 kiló... Ordítottam a cimborának, hogy gyere már basszameg! Szegény ugrott is egyből, aztán meg jól lebaszott, hogy miért nem szólok előre... :D
    Életemben egyszer kellett leráznom a súlyt magamról, de akkor még fiatal voltam... majdnem beestem a pad alá és még a mellem is kirepedt... LOL

    Érdekes, mert tudtommal pont a fekvenyomás egy olyan komplexebb gyakorlat, ahol ki lehet váltani a mellet valamennyire. Sőt minden ember genetikailag, ill. testfelépíésből adódóan más izmokat használ. Nálam pl. kicsit problémás a mell, mert vállban erős vagyok és sok mindent a vállam csinál. Tapasztalataim alapján a váll első része és a kulccsont körüli rész bejátszik, valamint jót tesz egy kisebb masszív tricepsz is a gyakorlatoknak. Amúgy mikor rendesen edzettem, akkor úgy csináltam, hogy két hónap szűknyomás, két hónap rendes fekvenyomás, 1 hónap fekvenyomás készisúlyzókkal. Sokak szerint a szabad súlyos fekvenyomás jobb, mert bekapcsolja a segédizmokat és a mozgásra is jobban kell koncentrálni... Szóval nálam mellben a szűknyomás és a negatív hozott fel nagyon, aztán a negatívat 45 fokos rúddal, ill. 30fokos szabadsúlyos tárogatásféleség, ahol 180fokban forgatod el a súlyzókat. Tehát alsó helyzetben a tenyered előre néz, de fönt a fejed fölött már hártafelé. Ez kissé nehezíti a gyakorlatot, de úgy tudom pont a csavarás miatt sokkal nagyobb része dolgozik a mellnek, mintha simán csak fölnyomnád... A szúknyomással meg vigyázni kell, mert ha túl szűken fogod akkor nyírja a csuklód, amúgy az sztem eléggé tolja tricepszre is, mert sokkal labilisabb a rúd és ezt kombenzálni kell vhogy...
  • PyRex
    #10235
    amikor 2007-ben visszamentem rendesen edzeni, rajtam maradt a 75 kiló fekve, azt az égést....

    most 75-tel melegítek 25-30-at tolok bele :D
  • Danny1987
    #10234
    Edző társ nélkül is lehet edzeni.
    Legalábbis nekem sosem volt mondjuk én csak 80al nyomok fekve de mindig megkérek vkit hogy álljon oda biztos ami biztos.
  • Tmac
    #10233
    jaja edzőtárssal mindig hosszabb az edzés most 1 hétig én is egyedül fogok menni és előre tudom hogy sokkal hamarabb fogok végezni. A fekvenyomást meg mikor nincs társ én keretben csinálom mert már volt olyan hogy nem volt társ én meg full hulla voltam és rajtam maradt a súly... monjuk letudtam görgetni mivel nem volt oylan sok de akkor is hülyén nézhetett ki hogy mit szenvedek. :D

    Más: milyen kiegészítő izmokat érdemes edzeni hogy a fekvenyomás jobban menjen? pl tricepsz, váll, stb (ill milyen gyakorlatokkal) mivel most olyan 65-70el szenvedek és jólenne ezen valahogy túl lépni, mivel sajna leregadtam ennél a súlynál :S
  • Zocsi
    #10232
    *120 kilós
  • Zocsi
    #10231
    Ez tökéletesen változó! Hezitálni lehet rajta, mert előnye is és hátránya is van. A rendszeres edzőtárs (pl. haver) azért jó, mert mindig ott van veled, együtt fejlődtök, egy idő utan azt edzitek, tud segíteni, tudjátok egymást ösztönözni. Viszont nehéz összegyeztetni és maga az edzés is tovább tart tapasztalataim alapján.
    Ha egyedül vagy, jobban pörögsz. Én sokáig egyedül edzettem, mert meguntam, hogy sosem volt jó az edzőtársamnak, meg volt hogy nélkülem ment el edzeni korábban, amit nem értettem miért van, hisz előre meg volt beszélve az időpont és még rokon is volt (unokabáty)... sagáz, elkezdtem egyedül edzeni. Én is összevissza jártam, hol délután hol délelőtt, hol este, ahogy ráértem. Volt előnye... Kiismertem a korlátaimat, tudtam hogy melyik az a nyomás mondjuk fekpadon, ami még belefér. Vagy hogy belefér-e még egy...stb. Viszont tény, hogy nem lehet olyan bevállalósan edzeni...
    Tanulság: Jó az edzőtárs, de a legjobb sztem, ha ottani ismerős emberekkel spanolsz le, akik kb. akkor járnak mint te, és őket kéred meg az utolsó két sorozatnál, hogy nézzenek rád, álljanak föléd, vagy csak figyeljék pihenő idejükben hogy jól nyomod-e ki a súlyt (ehhez nem árt, ha egy szinten, ill. jobb szinten áll tőled). És ez nem para szituáció... Én akkor néztem a legjobban, mikor kb. 16 voltam, és odajött egy kb. 120 ember, aki akkora volt mint egy szekrény és kérte, hogy segítsek már neki, figyeljek már rá - hozzátette, hogy valószínüleg nem kell, de jó neki hogy ott áll valaki fölötte és megvan a biztosíték ha gebasz lenne... 180 kilóval nyomott fekve... és ha jól emléxem 5-öt akart bele nyomni! Bele is nyomott, segíteni se kellett, de a kezem ott volt a rúd alatt... Szóval sokat számít!!
  • Atrium
    #10230
    szerintetek mennyire fontos az edzőtárs? úgy értem, lehet vajon eredményes az ember edzőtárs nélkül? persze mi az az eredményes. nem profi szintről beszélek. csak úgy az én saját kis kezdő szintemen. sokszor írtam már hogy a mellem nem fejlődik úgy ahogy kéne szerintem. és arra gondoltam lehet hogy egyszerűen azért mert nem tudom kihozni magamból a maximumot. nagyon ritkán van edzőtársam. ennek nyilván az az oka hogy nincs meg az az időpont, mikor megyek edzeni. ha tudok akkor délelőtt. vagy kora délutána. de van hogy este. azt nem nagyon szeretem mert persze olyankor dugig van a terem, és hát persze hogy a legnagyobb darab fickó (aki nem megy el az öltözőig, inkább átöltözik a pultnál) kérdezés nélkül odamegy a csigához és két sorozat között szociális életet él 5 percig. olyankor mondjuk van aki segít. de délelőtt nem nagyon van :) szóval mellezésnél nem hiszem hogy rendben vagyok fejben. félek hogy rajtam marad a súly vagy nem is tudom és nem nyomom bele azt a +1-et, pedig lehet hogy menne, de lehet hogy nem. Meg van hogy az utolsó sorozatoknál úgy érzem nem bírom és "feladom". Ez mellezésnél van így. ha hátazok még nyomnék vagy +2 gyakorlatot ha lehetne. csak a fene sem akar 2órát edzeni. hülyeség volna és túledzettés is felléphetne talán.
  • Panzermeyer
    #10229
    45-50 perces edzés teljes testre? hm... kurva nagy súlyoknak kell akkor abban benne lenni, h érjen vmit :)
  • juzosch
    #10228
    Szerintem ebben a bemelegítő szériák nincsennek benne.
  • juzosch
    #10227
    ne agyalj rajta, hanem próbáld ki:)
  • Zocsi
    #10226
    A nagy súlyt teszed az elejére? Hmm... logikailag van benne ráció, de nem nagy a sérülésveszély?
    (Nekem pl. valahogy úgy jobb, ha folyamatosan pakolom fel a súlyt míg a végén adott esetben 3-6 sorozat alatt (gyakorlat függő) elérem a max-ot, ami ált. nem a max, de nem bukásra játszom.)
    A másik kérdés, hogy ettől mennyire lehet bedurranni.... basszus ezek tényleg olyan dolgok, hogy ki kell próbálni, megnézni működik-e. De meddig csinálja az ember, hogy mérhető eredménye legyen - egy hónap?
    Amúgy jól értelmezem, hogy ez egy olyan program, amivel minden nap edzzel? Tehát mondjuk heti 2*3 edzésnap, vagy marad az ideális minden másnap edzünk módi?
  • PyRex
    #10225
    nem, hidd el...

    régen sokkal nagyobb intenzitással edzettem és egy héten megvolt egy izomcsoport 2x. szart sem fejlődtem. erősödtem de tömeg nem jött, csak minimális.
    aztán volt pár év, amikor csak hébe-hóba jártam. most 2 éve elkezdtem így (minden izomcsoport csak 1x egy héten) edzeni és először naturálban 78 kilóról felmentem 86-ra. csak volumass-t toltam meg ettem. egyszerűen nekem ez jön be. ha nem edzem meg ennyire az izmokat akkor nem fejlődök, elmarad az a durva izomtelítettség érzés is, mintha nem is lettem volna a teremben.

    úgyhogy én egyelőre ezen nem változtatok, mert így tudok fejlődni. ha megállnék, akkor majd esetleg változtatok rajta.
  • Frayer
    #10224
    Igaz az izomrost szempontjából nagyon kemény lesz az edzés. De ha az egészet veszed alapul nagyon is kénylemes lesz. 40-50 percet venne el az egész test edzése.
    Gondolj bele minden testrészre CSAK EGY gyakorlatot végzel, és a sorozatok csak 30 % nagy súlyos. És az is csak rövid ideig fog érni.
    A többi ilyen tévénézős, rutinszerű koncentrált lassabb emelés lenne. Abszolót nem terheli az idegrendszert, megadja a volument, de fárasztó. De itt se megyünk fel 12 ismétlés fölé, mert akkor kiesnénk az izomnövelési tartományból.

    Probléma:
    1. Ha sok ismtlést csinálunk kisebb súllyal, nem lesz meg a kellően erős stimulus az izomnövekedéshez.
    2. Ha nagy súlyokat mozgatunk kevésszer, nem lesz meg a kellő munka volumen , a kellően gyakori stimulus az izomépítéshez.
    3. Ha nagy súlyokat emelünk magas ismétlés szám mellet, olyan hatalmas stressz éri az idegrendszert hogy megbetegszünk, túledzük magunkat, teljesen szétbasszuk magunkat, sok rossz következménye van.

    Tehát meg kell találni az optimális szintet.

    " Viszont az, hogy a teljes izomtömeget kifárasztod nem nyújtja el túlzottan a regeneráció időszakát? "
    Láthatod hogy a cél nem az hogy a teljes izomtömeget kifáraszd, hanem hogy minden izomcsoportból kifárassz egy-egy funkcionális izom szövetállományt, amiben benne foglaltatik az összes féle izomrost állomány fajta.
    És ha megnézed a hétre levetített ismétlés számot, pont az optimális tartományban van, de hogy mi optimális az egyénenként változó.
    Ha úgy érzed, hogy nagyon energikus vagy az edzéseken és lenne még tartalékod, egyszerűen csak növeled az ismétlés számot 140-ről 160 ra.
    200-ig már biztos nem fogod növelni.
    Ha azt érzed,hogy ez a rendszer kiszívja az erődet, akkor sem kell eldobni és másikra váltani, csupán lejjebb veszed a heti ismtlés számot 140- ről 120 ra. Az napi max 40, amiből CSAK 10 nagy súlyos ismétlést kell végrehajtanod, ami lószar, és abszolut de kíméli az idegrendszert.

    Tehát nem a teljes izom állományt fárasztom le, hanem csak egy részét, egyik nap a mell felső részét, a másik nap az alsó jön, majd a tárogatás amivel a szélső részét edzük meg.

    Ha összehasonlítod a többivel amiben egy nap a teljes izomcsoportot edzik meg, még kímélőbb is mert kevesebb stressz éri az izmot, így gyakorivá teheted a stimulust amivel fentartható a megnövekedett izomszintézis a hét minden napján.

    A lábazásnál annyi lesz, hogy belegugolsz párat valami baromi nagy súlyba, tenyleg csak párat, aztán jöhetnek a kellemes kifárasztó magas ismétlés számú rutin gugolások. Egy testrésszel meg van 6-7 perc alatt.
    És csak egy gyakorlatot végzel, nem kell szaladgálnod a különböző gépek között, csak 3 szor álsz meg átrendezni a súlyt a rúdon.
    Szerintem kényelmes lenne.
    Kiváncsi leszek milyen lesz a gyakorlatban.
  • Zocsi
    #10223
    Hmm... Jól hangzik ez a összizomstimulálós módszer! Az is nagyon jónak ígérkezik, hogy bár egész testet mozgatsz, mégis minden edzésnapon máshogy. Erre már én is gondoltam, csak én nem ilyen napi változós rotációban. Én úgy terveztem, hogy kb. 2-3 hetente írom át az edzésprogramomat úgy, hogy a lényeg ugyanaz, csak a gyakorlatok mások...
    Viszont az, hogy a teljes izomtömeget kifárasztod nem nyújtja el túlzottan a regeneráció időszakát? Valamint... mennyi időt vesz így igénybe egy edzésnap? Mert úgy saccolom, hogy elég sokat, tehát hoszabb lenne nem, mint egy "normál" edzés. Ha ilyen mély szinten lefárasztod az izmaid, akkor hogy tudod végigcsinálni az egyébként ha jól számolom 7-8 féle gyakorlatot végzel, attól függően, hogy a hasat/derekat hogy edzed, nem? Egy masszív lábazás után már lehet semmit se csinálni nagyon...
  • Frayer
    #10222
    Ja és azt hozzáteszem hogy a heti 3X edzés akkor optimális ha 70-90 kiló vagy. Ha 100 kilósan próbálnád megedzeni a nagy izomcsoportokat heti 3 szor, már tényleg nem lenne elég az edzések között az egy nap pihenő idő.
    Tehát 100 tól 160 kilóig "testsúly" inkább a heti ketes bontást ajánlom, heti négy edzés nappal.
    De a heti egy edzést semmi féle képpen nem ajánlom.
    Majd még kidolgozok egy olyan változatot is amelyik koxolás közben lenne a legoptimálisabb, de ez nehezebb lesz mert az ilyen metódusokra sokkal kevesebb a leírás, majd megvizsgálom a kisebb de profibb testépítők módszereit akik koxolnak, mondjuk Dexter "penge" jackson edzését. Olimpián jó helyezést ért el, kis tömege ellenére. Asszem olyan 110 körül lehetett.
  • Frayer
    #10221
    Olvastam egy fasziról, aki tudott egy megoldást erre a problémára, abból indultam ki amit arról olvastam.
    Valami olyasmit képzelek el,hogy egy edzés napon egy izomra csak egy gyakorlatot végzel, DE úgy hogy 3 féle módon.
    Annó régen kitalálták a piramis módszert, amikor egyre növeled a súlyt, és egyre veszed vissza az ismétlést. És bevált. De én ezt szeretném tovább fejleszteni.
    3 féle izomrostunk van, az egyik gyorsan kifárad de nagy erőt ad le és főleg oxidatív, a másik szintén ilyen de az meg glikolítikus, azaz késöbb kapcsolódik be a munkába és kicsit tovább is bírja.
    A 3. lassan fárad ki de kis erőkifejtésre képes, és úgy működnek hogy felváltva húzódnak össze, erőkifejtés közben sok ilyen rost pihenget, és akkor kapcsol be amikor a többi kifárad, majd azok töltődnek és visszaváltják az előzőket, és így körforgásban.
    De nagy súly alatt inkább csak az első kettő dolgozik.

    Szóval én valami olyasmire gondolok,hogy egy izom csoportra legy heti 3 féle gyakorlat, és egy nap egy gyakorlattal edzünk csak.

    Meg mondom miért, van mondjuk a mell izom, a sima fekvenyomás és a fekvenyomás ferde padon a mell izom szintén más más struktúráját edzi meg, más izomrostok kerülnek stimulálásra, és a tárogatásnál is más izomrostok dolgoznak. Egyértelmű.
    A cél az amire pyrónak is szüksége van, hogy a megcélzott izomrostokat "tehát nem egy izomcsoportot" KELLŐEN gyilkos módon KELLŐEN elegendó munka összehúzódással lássunk el. Ez is egyértelművé válik.
    Ha úgy vesszük, itt is heti egyszer kerül maximális stimulus alá egy egy izom rost rendszer. Méghozzá különböző támadási pontokból.

    Ez még nem tiszta számomra, még ezen agyalok, hogy hogy legyen.
    De valami olyasmit képzelek el,hogy először adott gyakorlatból először elvégzünk pár ismétlést a hipertrófia ismétlési tartományban ami több mint az 1RM "egy ismétléses maximum" 70%-a. Ez megadja a kellő izombemelegedést, kiterjeszti az edzés volumenét, és növekedési stimulust is generál, de nem fárasztja még ki az izmokat.
    Aztán jól megpakolod tárcsákkal a rudakat, és több sorozat ilyen 1-4 ismétlést csinálsz baszott nagy súlyokkal, de nem sokat kímélve az idegrendszert. Ez majd szépen kikészíti a maradék gyors izomrostot és mivel nagyon nagy súlyt emelsz a legjobb jelzési stimulust közvetíted az izomnak és edzed az idegrendszert is, úgy mint a poweresek.
    De még mindig nincs meg a fejlődéshez optimális ismétlés szám, nincs meg a kellő számú mikrosérülés az izomban.
    Most nekiállunk lepakolni a tárcsákról, úgy hogy eljussonk a még hipertrófiát kiváltó ismétlés tartományon belül arra a pontra ahól meg tudjuk edzeni a lassan fáradó rostokat is, és amivel együtt már kellően optimális lesz a súly emelések száma.
    A 3. csökkentett súllyal magas ismétléseket végzünk koncentráltan közepes lassúsággal, nagyon kis pihenővel, inkább csak pár lélegzetvételnyit. DE NEM MEGYÜNK EL IZOMBUKÁSIG, ezzel is csökkentjük az idegrendszeri stresszt, csak egy kellemes erős fáradsági pontig megyünk el. "ettől a fárasztásos módszertől is hatásos a doggcrapp féle rendszer is" Ezzel jól megeddzük a lassú nehezen fáradó rostokat is. Így egy napra megkapja az izomrost a maximális izomfeszülési ingert is, megedzed az összes fajtájú rost állományodat, a végső kifárasztásos ismétlésekkel meg is tudod edzeni a glikogén raktárakat és ha összeadod a súly felemelések számát, 40-50 lesz az, azaz heti 150 körül.

    Ha ez a szám túl alacsony akkor nincs meg a kellő stimulus az izomfejlődéshez, ha túl sok akkor túl erősek lesznek a katabolikus folyamatok és regeneráció. A nagyok amiket mondanak 120 körüli értékre teszik az optimális tartományt, de ha nagyobb az edzés "frekvenciája" heti többször edzed meg az izmot akkor ezt feljebb lehet tolni.

    Na és ez a rendszer egy időben progresszív program lenne, ahogy telik az idő, egyre nagyobb súlyt pakolsz fel, növeled az ismétlés számot is, és csökkented a pihenőt. Majd megint súlyt növelsz, minden héten.
    És a hét minden napján más más gyakorlattal edzed meg az izomcsoportot, de nagyon keményen, és nem mész el izombukásig. Izombukásnál már kell az egy hét regeneráció.

    Na egyelőre ennyi. Most vitassuk meg.
  • Roman
    #10220
    Frayer, most lesz két hét off számomra, ami után hazatérve négyféle út nyílik meg előttem.

    1. HST
    2. az általam említett teljes testes program
    3. a régi edzésprogramom folytatása
    4. Ha addigra elkészülsz vele, az általad javasolt edzésprogram

    a teremben eltöltött idő alatt megtanultam, hogy senkit se kövessek, csak hallgassam meg a tanácsait, és próbálgassam magamnak a dolgokat. Sokáig próbálkoztam a teremvezető által adott edzéstervvel, hogy egyik nap nyomógyakorlatok, másik nap húzógyakorlatok, plusz láb, így kétnaponta edzettem egy izmot, egy héten háromszor (hehe, lehet röhögni, nekem így mondták anno :) ), az lett az eredménye, hogy kb. egy élőhalott lettem, szellemi teljesítményem jelentősen visszazuttyant, leromlottak a jegyeim, legyengültem, minden bajom volt.

    Utána visszavettem az arcból, és heti négyszer edzettem, négy részre bontva. Most meg maradt a négy, két részre bontva, mert egy másik edző ezt tanácsolta, érvei kb. ugyanazok voltak, mint amivel Frayer érvelt egy izom heti többszöri edzése mellett.

    Utóbbi messze viszi a prímet az eddig általam próbált programok közül. Úgy mondom, minden izmot meg lehet edzeni egy héten kétszer szerintem, egyedül a láb regenerációja problémás számomra, de meg tudom oldani, egyik edzésen inkább combhajlítóra megyek rá, másikon feszítőre.

    1. mell-váll-tric
    2. hát-láb-bic
    3. off
    4. off
    5. első
    6. második

    ez a jelenlegi osztásom, bár lehet, gyengének hat. De szerintem ami kell, megvan. :o)
  • Roman
    #10219
    basszátok meg, nem lehet így edzeni :D

    nyár van, aztán tele a terem azokkal, akik a strandra gyúrnak kicsikét.

    És nekem fáj, ahogy edzenek :S Ismeritek azt a hátgyakorlatot, hogy lapocka alá húzás széles fogással? :) a lényeg, olyan szélesen fogd meg a hátgép fogantyúját, amilyen szélesen csak bírod, és húzd le hátra, de ne tarkóra, hanem egészen a lapockáid alá 5 centivel :S

    És a gyerekek kajak lehúzzák addig, vagyis rángatják :| nyakmögül nyomásnál szintén lapocka alá engedik a rudat.. És rájuk nézek, és meghűl ereimben a vér, hangom elakad, testem fagyos rémület járja át, mely megbénít, s végül állok a terem közepén, nyitott szájjal, és meredek az ismeretlenekre :o\

    Hogy a genyába bírják ezt? amúgy sorok közt néha 1 cigi, de telefonhívás az mindig megy :) kis köcsög meg beáll a guggolókeretbe bicepszezni, de mivel fullnaturál vgyok, ezért ált. belépek a terembe, s mindenkit elzavarok a guggolótól :o)
  • Frayer
    #10218
    Kiváncsi vagyok milyen szisztéma szerint edzel. Milyen ciklusokkal, hogy néz ki nálad egy edzés év. Hogyan néz ki egy hét, vagy egy hónap közelebről. Időben hogy növeled a súlyokat, mik változnak ahogy telik az idő. stb
  • Frayer
    #10217
    Mit próbáltál még?
    Nem hiszem hogy csak ez az egy járható út lenne.
    Lehet jobbat is el tudnál érni ha egy hasonlóan kemény edzést összepárosítanánk egy nagyon edzési gyakorisággal.
    Nem hinném hogy nálad különleges mód egy héten át tartana az izomszintézise az edzés után, inkább csak arról van szó,hogy adaptálódtak az izmaid a nagyon kemény stimulációhoz, és ezért már nem is válaszolnak fejlődéssel a gyakori de nem olyan erős inger hatására.

    A saját véleményem az, hogy helyre tudod hozni, csak egy kicsit hosszabb dekondicionálási időre van szükséged. Mondjuk 3 hét. 3 hét teljes szünet, lehet hogy már évekkel ezelőtt beált az izmod. Én azt nem tudhatom, de ki kell ezt az adaptációt venni belőlle.
    Aztán a szünet után kezdj el egy heti 3x izom edzést. Szerintem menni, fog és utánna kétszer gyorsabban fogsz fejlődni. Annyit megér az a 2-3 hét szünet.
  • PyRex
    #10216
    Nem tudom, nekem az elmúlt 2 évben kizárólag az az edzés jött be, ha minden izomcsoportot egyszer edzek meg a héten, de akkor végkimerülésig, majd 1 hetet hagyom pihenni. Ettől iszonyatmód vastagodok - mástól nem.
  • Zocsi
    #10215
    Hogy akarsz magas intenzitást produkálni úgy, hogy közben nem nyírod ki az idegrendszert? Kevés gyakorlatból építed fel az edzésprogramot vagy hogy?
  • Frayer
    #10214
    Ha te így gondolod akkor te valószínűleg heti egy bontásban edzel.
    Persze nem csak heti 3 ról lehet szó.
    A fanatikusabbja megcsinálhatja azt is hogy heti 4x megy le, de heti két bontásban. Azaz egy izom csoportot heti 2x edz meg. Ami mindjárt jobb egy 110 kiló környékén vagy felette lévő embernek.
    Nagyon extrém esetben meg lehet majd csinálni a heti 4 teljes test edzés napot, nagyon kiemelkedő fejlődés mellett, de az csak akkor működik ha tényleg minden rendben van, alvás ,étkezés.
    Ilyen módszerekkel pumpálják fel a sztorokat is egy olyan film előtt, pár hónap alatt rá pakolnak egy rakat izmot, heti 4 teljes testes edzéssel, minimális regenerációval és mégis megy a dolog, nagyon látványosan. DE.
    A programot minden esetre egy 70-90 kilós átlag emberre tervezem, mint amilyen én is vagyok.

    Megmondom hogy miért lenne jó heti 3 teljes test, a heti 1, vagy 2 szeres izomcsoport edzés helyett.
    Egyszerűen csak azért mert így többször tudod stimulálni a növekedésre az izmot. Több helyen is olvastam a protein szintézisről cikkeket, tanulmányokat, így számomra egyértelművé vált az hogy az edzett izomcsoportban az protein szintézis "tényleges izom növekedés" csupán a stimulációtól számított 36-48 órán volt emelkedett tartományban, az idő leteltével visszaált normál sebességre, ami éppen fedezi az izomlebontás ból adódó izomvesztést " 180 naponta megújjul az izomállományunk".

    De, egy jó érvet fel tudsz hozni, mégpedig azt, hogy amikor hetente egyszer edzed az izmot, nagyon keményen meg tudod edzeni, bele tudsz adni mindent, el tudsz menni egészen bukásig. Egy ilyen napon az izomra mért súly emelések száma elérheti a 80-100 at is. Persze ilyenkor már úgy kifárad az idegrendszer is hogy biztos kell neki az az egy hét, habár az izom sokkal előbb készen áll majd az újabb ingerlésre, de nem fogja bírni a motoros agykéreg hosszú távon a felgyülemlett streszt és kompenzál, elszál az erőd, motiválatlanság, esetleg betegésg lép fel.

    Én úgy gondolom,hogy egy hétre számolva ennél még nagyobb volument is el lehetne érni, kb olyan 150 körül, nagyon keménnyé tehető az izom edzése, úgy hogy tényleg meg is érzed, szóval nem gyerekjáték lenne. De mindezt úgy hogy nem járul mellé nagy idegrendszeri sokk. Az idegrendszert is nagyon látványosan fogja tudni edzeni.

    Na így jó lenne megvitatni, ki mit gondol, mi lenne jó.
  • Zocsi
    #10213
    Jah, kicsit hülyén hangozhat a nyár... mert már az van! :DDD Szóval, majd ha végre vége a vizsgaidőszaknak! :D
  • Zocsi
    #10212
    Állítólag nem csak a kezdőknél, hanem a középhaladóknál is jobb a teljestestes ingerlés. Ami engem speciel nem zavarna, mert jelenleg inkább a kezdő csoportba tartozom alkatilag, mert sokszor sokat hagytam ki az elmúlt években. (igazából már semmi nincs meg a régi dolgokból, csak a tapasztalat:S)
    Nekem az tetszik benne, hogy változatos módon edz, viszont az edzés kereteit nem módosítgatja. Ez működhet!
    A reg. idő viszont problémás lehet, mert spec. én sem tudom megvalósítani a 8-10 órás (ideális) alvási időt. Sokszor inkább csak 6 óra körül mozog ez az idő. Talán nyáron, bár nem hiszem...
    Mindenesetre és bizalommal várom Frayer elképzelését, és ha tudok szívesen adok majd vélemény, ötleteket! (:
  • Danny1987
    #10211
    Azt is vedd számitásba hogy ilyen edzéseknél kell bizony a reg. idő.
    Csak az a baj hogy sokan nem engedhetik meg a napi 8-10 óra alvást.
    (legalább is én nem)
  • Brolly
    #10210
    jójó, bocsi, elírtam, de ettől még vágom azokat adolgokat amik kellenek:)
    hát muszáj megkérdeznem, próba cseresznye, csak nem fogja leordítani a fejemet:S
  • PyRex
    #10209
    "heti 3X megy a terembe, minden alkalommal teljes testet edz"

    "A program egy TÖMEGNÖVELŐ rendszer lesz"

    szerintem a fenti két mondat igen kemény ellentétben áll egymással :(
  • Jobson
    #10208
    én szívesen kipróbálom.
  • Frayer
    #10207
    Figyeljetek, nemsokára össze fogok állítani egy jó fajta modern edzéstervet. Amit majd mindenki magára szabhat. Nem mondom meg mennyi súllyal edzzél, csak az elveket írom le és hogy mi miért müködik benne, meg hogy hogy tudod majd magadnak kiszámolni a súlyokat és szetteket.
    A legjobb tudásom szerint fogom megkomponálni, azokból az ismeretekből amiket a neten és magam és mások tapasztalatából gyüjtöttem össze. Kétes, vagy-vagy működik-nem működik dolgot nem rakok bele, csak a már hejtálló elvek szerint fogom kidolgozni.
    És jó lenne ha páran kipróbálnátok velem. Majd jöhet a kritika, és finomhangolás, persze megalkotás után is vitatkozhatunk majd a programon.
    Annyi egymásnak ellentmondó anyag van forgalomban hogy az nem igaz.
    Öntsünk tiszta vizet a pohárba.

    Egy olyan fajta rendszerre gondoltam ami heti 3X megy a terembe, minden alkalommal teljes testet edz, a hét utolsó edzés napján meg rámegy intenívebben a nagyobb izmokra, mivel hétvégén több idő van a regenerációra.
    Azt is figyelembe veszem hogy gyilkos edzéseknél nagyon terhelődik az idegrendszer aminek akár 2 hét regeneráció is kell olyankor ha be stresszel. Ezért van az hogy sokan heti egyszer edzenek egy izmot, mert annyira leterhelik a motoros idegállományt. De ha nem edzünk gyilkos módon akkor meg nem fog nőni az izom. Erre IS akarok egy megoldást.
    Minden féle képpen egy KÉNYELMES idegrendszer kímélő program lesz. Heti 120-160 as ismétlési volumennel. Azaz edzésenként 40-50 körül.
    A program egy TÖMEGNÖVELŐ rendszer lesz, nagyon sok mindent figyelembe kell majd vennem, de majd ezeken is vitatkozzunk.
    Minden esetre az egyik legnagyobb probléma megoldása most a cél, a folyamatos izom növelés, minden körülmények közt, a teljes programon keresztül. Ne legyen külön állóképességi edzés, erő edzés, hipertrófia edzés.
    Az alapvető probléma az, ami a powereseknél előny.
    Amikor nagyon nagy súlyokkal edzünk, nagyon le kell csökkenteni a volument, ismétlés számot. Mert ha nem, nem bírnánk ki, teljesen ki fog készülni az idegrendszer, az megint legalább egy hetes pihenőt jelent.
    A cél az,hogy olyan hatalmas súlyokkal is edzzünk ami a LEGJOBB jelzési ingert adja az izomnak, de olyan MIKROSÉRÜLÉSEKET is elő tudjunk idézni amik nélkül viszont nem nőhetne az izom. Az izom akkor nő mikor ezeket a mikrosérüléseket kijavítja a szervezet, de már jobban masszívabra csinálja, így készülve a következő terhelésre.

    Mikor tudjuk maximalizálni a növekedést, csak edzés szemszögéből nézve?
    Amikor a maximális intenzitású növekedési ingert kapja az izom X ideális mikrosérülést okozó volumen X minden izomrost bevonása a munkába.

    Ha túl nagy a volumen, "német mennyiségi edzés" heti 2-3 nap 10x10 = 200-300 as volumen. Nemjó mert az már túl sok és túl kicsi a súly. Más nagy súlyokkal dolgozó rendszerek sem jók mert azok meg nem érik el az 50 es volument.

    Na, majd összeütök egy jó kis leírást, aztán majd megtárgyalhatjuk és vitatkozhatunk rajta. De ezeket a problémákat meg kell oldani valahogyan.
  • jazzy
    #10206
    Az utolsó a helyes.
  • Roman
    #10205
    A Spiropent' megfelelő írásmód? :o)

    Amúgy ez mindig problémát jelentett számomra. Piquet'? Piquetet? Piquet-t? :o)

    Ja, ez nem a helyesírás topik. :o(