33479
12316971501353788406.png
  • Frayer
    #10284
    Minden ember azt csinál amit akar, 13 évesen nem a legjobb kor a testépítés elkezdéséhez, de úgy néz ki hogy sokaknak sem lett semmi bajuk ilyen fiatalon, egyszer láttam ilyen 8 éves gyereket, izmosan, leszálkásíítva. youtubun biztos van róla valami, na az már tényleg nem egészséges.
    Ilye fiatalon nem hinném hogy ártalmas lenne egy kis súly terhelés, az étrendet meg nem kell bolygatni ilyen fiatalon, egyen amennyit akar.
    Ha meg hízékony max annyit lehet tenni,hogy a kalóriák arányát eltólni a fehérjék felé, annyi hogy több húst eszik, máris kevesebb szénhidrtátot kíván.
  • FOXX supreme
    #10283
    Bár igaz, én mindíg vigyáztam a gerincemre, meg szabályosan csináltam. nem elbarmolva...
  • FOXX supreme
    #10282
    Csuszi, én 14 éves voltam amikor kezdtem, most meg nemsoká 18 leszek és folyamatosan nőttem... jó nem olyan sokat, kb. 5 centit, na de mondjuk nekem a családba nincsenek is magas emberek. És elég durván szoktam edzeni. sztem ez egyéni
  • dragon11
    #10281
    Értem mit mondassz!:) de a legközelebbi uszoda 10km :D

    A szatyros dolog azért vonzz, mert azt mondták, hogy "EGYEK ANNYIT AMENNYIT CSAK BÍROK." A saját testúllyal való edzésnél, pedig csak soványhús rizzsel, nos sztem az anyám nem fog főzni külön nekem, nem vagyok még nagykorú hogy ilyenekre kérjem meg.(1hónapig tűrné akár többig is de.. mert kedves velem, de nem szeretném feszegetni.)

    Viszont mint mondtam, nem szeretnék törpe maradni.. neem, nem is feszítésből akarok saját izmot, de kimegyek a strandra és szégyellem magam.(picit.)

    Nos ha meg ezt csinálnám, amit Roman mondott a videólinkkel lehetne bajom?-Hatásos lenne-e úgy, hogy normálisan kajálok?-

    Tudom sokat kérdezek, de plz próbáljatok segíteni és válaszolni rájuk.Mert nekem eléggé fontos.


    Nagyon szépen köszönöm kedvességeteket!:)

  • jazzy
    #10280
    Jobban jársz ha nem ilyen dolgokkal foglalkozok.

    - Menj úszni!
    - Menj vizilabdázni!

    Ezek sokkal jobban fejlesztenek 13 évesen mintha szatyrokkal bohóckodsz.

    Nem, nem lesz nagy bicepszed, nagy lábizmod, sőt még kockás hasad sem attól, hogy heti pár órát fekvőtámaszozol meg lépcsőzöl, de nem is kell.

    Ha rám hallgatsz most egyelőre elsősorban a csontjaidra figyelsz, ha nekiállsz úszni edzésszerűen és 18 évesen elkezdesz helyette edzeni akkora vállad lesz hogy ki kell verni a falat azért hogy beférj az ajtón.

    Emellett a szatyorral gugolászást megunod max 2 héten belül, viszont ha elmész egy úszóedzésre ott szétrúgja a segged az edző ha nem mész. Ez kitartást ad, és később hálás leszel érte.
  • Gunnersboy
    #10279
    azér az a kockás has meg a nagy bicepsz sem jön ám egyik napról a másikra :)

    szóval emelett sokat jelent hogyha lelkesedéssel csinálod, és nemunsz bele 1-2 hét után ;)
  • dragon11
    #10278
    Aha látom ;) ami az első link volt, ha azokat megcsinálom mindegyiket annyit amennyit ír?(Napba írta???) akkor lesz kockás hasam, nagy bicepsz, nagy lábizomom?


    A sittes dolog is tetszik, mert azt mondták amelett lehet enni sok mindent, sőt kell is.E mellett meg nem lehet gondolom, mert azt írtad.Azért akarom azt jobban, mert én sokmindent eszek :D és eléggé sokat..
  • Roman
    #10277
    http://www.youtube.com/watch?v=6birIEaoFf8&feature=related

    meg hasonlók. Home workout-ra kereshetsz youtube-on. A saját testsúlyos gyaksik aranyosak hehehe :D
  • Roman
    #10276
    No, szólok én is, mielőtt összeesek (lábnap volt :-S)

    Szóval, úszás az jó hátra meg hátsó vállra. Atlétika se rossz, szerintem, legalábbis nekem van csaj ismerősöm, aki csak atlétikázik, azt kajak izmosabb meg jobban néz ki, mint a fiúk 90%-a.

    Fekvőtámaszok, húzódzkodások, tolódzkodások..hmm ezektől is nőni fog, főleg karok, mellek, hát. ^^

    Van egy szélhámos. Egy idióta. Aki sufni csodaedzéstervekkel nyóckockás hasat meg szálkás melleket ígér hat hét alatt asszem. Linkelem pár videóját. :o) Nem leszel tőlük hűűdenagydarab, de ha úgy csinálod a gyakorlatokat, ahogyírja, látod, akkor eléggé hatásos otthoni izomlázat tudsz szerezni, ami pozitív =)

    http://www.youtube.com/watch?v=R-iWDwImP2Y&feature=related :) hehehe
  • dragon11
    #10275
    Aha, nagyon köszi, még megvárom a többi szakértőt:)
  • berto17
    #10274
    én kb 10 éves koromtól két 2kg-is egykezzesel edzettem itthon,fekvőtámaszokból napi 100 at csináltam, felulésekből is, szabadsulyos gyakorlatokből csinálj anyit amenyit bírsz utánna még többet, szeritnem az lenen a legjobb elekzdenél sportolni valamit, uzsás, birkozás, 15-16 évesen szeritnem már ellehet kezdeni gyúrni. Mondjuk Lou Ferrigno 14 éves kóra ot edz és 193 cm magas.
  • dragon11
    #10273
    Okés, szomszédom úgy is ott van pont..(nem röhög, komoly ott van^^) xD

    Am köszönöm mindenkinek a válaszát.68kg vagyok, 168cm.:) Nem vagyok egy cérnaszál, de nem is egy "szekrény".


    A szatyros dologtól tehát nem állna le a növésem, viszont úgy fejlődnék mint "atom"? Biztos?Őseim nem törpék, sőőt :D apám 190cm..
    Meg orvosom szerint minden rendben van velem, szoktam járni kivizsgálásra.Azt mondta nem leszek szerinte törpe, mert már koromhoz nézve jól növök!:)


    Ha télleg jó a szatyros dolog, akkor azt elvállalom.. vagy inkább menjek biztosra és csináljam a vádlizást meg a felülés, fekvőtámaszt?(lábam székre és lejjebb megy a kezem mint a padló?^^)

    Vagy hogy?

    Melyiket javasoljátok?Frayer látom nagyon nagyon otthon van a témában, meg Roman, nah meg a többiek is.Ezért szeretném a véleményeteket kéri.:)))))

    THX.
  • Zocsi
    #10272
    Hát elég beteg az, aki tinédzserként kokszol... :S

    Mellesleg azért nem kevés múlik a genetikán is... Lauternek mekkorák (voltak) az ősei? Mert ha alacsonyak, akkor nem a gyúrástól kicsi... ha meg magasak, akkor egyértelmű...
    Én is 13,5 évesen kezdtem edzeni, de nem nőttem magasra, mert olyanok az őseim is... mindenki apró ember volt. Viszont a csontjaim tutter vastagabbak, mint az átlag ilyen testalkatú embereknek. Meg a vállam is szélesebb. Egyszeráen masszívabbá vált a csontvázam...
    Amúgy én is a sajátsúlyos szimmetrikus gyakorlatokat ajánlanám és mindenképp valami aerob jellegű valamit. Az úszás qrvajó cucc vagy valami futkározós. Aztán ha ezek nem jöttek be, akkor maradhat a kondi 16 éves korára... Amúgy meg ha otthon súlyzózik 5-10 kilóval (ez egy 13 évesnek sztem még elég), akkor azzal simán szép eredményeket el lehet érni. Nem lesz kétajtós szekrény, de a kockahas és a szép formályú, lányok által összecsókolgatott bicepsz garantált! :P

    Nah és persze az sem egy utolsó szempont, hogy most 13 évesen milyen testfelépítéssel rendelkezik? Mert nem mindegy, hogy egy vérszegény penészvirág vagy egy ducibb emberke. Amúgy a kifejezette gyúrást én sem ajánlom...
  • Frayer
    #10271
    olyanok is vannak akik serdülő kor előtt vagy közben koxolnak és ezzel tönkre vágják a hormon rendszert, azok tényleg leálnak a növésben.
    Sőt, vannak akiknek kinő a mellük meg már 16 évesen impotensek lesznek és egész életükre megmarad a potencia zavaruk.
  • Frayer
    #10270
    Jólavn lauter pont hogy alacsony, nem kellett volna felhoznom őt, de sok más testépítő is korán kezdte és semmi baja nem lett tőle, normál magasságban vannak.
    Miért álna meg a növésben ha nem terheli agyon a gerincét?
    Egyébként a csontok akkor nőnek jobban ha terhelés éri őket időnként. A túlterhelés nemjó. A fiatalok a gyenge csontvázat könnyen túl terhelhetik, ebben az életkorban sokaknak még a gerince sem egyenes.
    Ha ülve elkezd bicepszezni, vagy fekve a széken tárogatni, mi baja lehetne a gerincének és sip csontjainek?
    Semmi. Nem áll le a növésben.
  • Roman
    #10269
    Frayer, Lauterrel pont nem találtál :o) úgy tudom, ahogy csuszi, 164-165 körül van magasságra :o)

    Szerintem kérdezzük meg blogos colost arról, ő mikor kezdett edzeni. Akkor kéne a fiúnak is elkezdenie, és akkor ő is 199 cm lenne ^^
  • Atrium
    #10268
    +1
  • csuszi
    #10267
    lauter bazzeg 164 cm. nem értelek titeket. egyszerűen ez tény. ha súlyzózik megáll a növésben. menjen úszni a csajok állva pisálnak utána olyan alakja lesz. aztán ha kiöregszik vagy béna lesz menjen kondizni 20 évesen. vagy menjen vizilabdázni. vag focizni vagy a tököm tudja milyen labdás sportot. fasznak gyúrjon egy kiabszott gyerek???
  • juzosch
    #10266
    13 évesen sok mindent nem tudtam, de azért hülye nem voltam:D
    Amúgy énis a szabadsúlyos gyakorlatokat pártolom. Fekvőtámasz, húzódszkodás, guggolás, tolódzkodás stb.
    És h mennyit? Amennyit csak tud az ember, és utána még annyit:)
  • Frayer
    #10265
    Na ezaz. A homokszemek átmérője késre menő vitákat szoktak indítani minden börtönben, egyesek szerint csak a karibi partokról importált közepes méssztartalommal rendelkező karibi-kondrit lehet a megfelelő. Mások szerint csak az antarktiszi humusz a megfelelő. Nagyon nem mindegy mert ezen áll vagy bukik az egész program :)
    De szerintem, kurvára mindegy hogy sódert vagy homokot teszel bele, mégha ezért mások megköveznek is.

    Ez a növekés leállás tényleg valós veszély, de csak akkor ha nagyon nagy súlyokat teszel magadra, úgyértem NE GUGGOLJ még 80 kilóval, se ne végezz még nagy súlyú felhúzásokat se.
    A szatyrokba max csak 15-20 kiló anyagot tudsz tenni, attól meg nem kell félned. Te nem le álsz majd a növekedéssel hanem épp hogy nagyobra fogsz nöni.
    A növekedés leállását az ösztrogén okozza, ami férfiban is termelődik egy aromatáz enzim és sok szabályozó folyamat közre működésével.
    De ha súlyzós edzéseket végzel, és nem terheled túl a gerincedet akkor az edzés hatására a tesztoszteron hormon lesz inkább a dominánsabb a szervezetedben, csökken az ösztrogén és éppen ezért lasabban záródnak össze a fugák a csontok végén.
    Wikiben nézz utánna.
    A nők pont az ösztrogén miatt állnak le előbb a növekedésben.
    Amúgy lauter Viktor meg egy csomó jó és magas testépítő is 13 éves kor körül kezdte a dolgot.
    A sittes, szatyros dologtól nem kell félned nem fogsz leálni a növésben.
    Guggolásnál is használhatod, hátizsákba is paklhatsz súlyokat, de ne rakj bele nagy súlyokat, 20 kiló az nem olyan sok, azzal biztonsággal csinálhatod.
  • Atrium
    #10264
    ez egy 13 éves gyerek. szerintem itt a legtöbben meg még te is megkérdeztél minden szart az elején. szóval jó a sóder is. csak ne legyen a flakonok között nagy súlykülönbség. de szerintem maradjanak az alap gyakorlatok súly nélkül :)
  • Atrium
    #10263
    ezt a elméletet már én is hallottam. mármint azt hogy ha fiatalon kezded megállsz a növekedésben. Csuszinak igaza van szerinte. Nekem is eszembe jutott már hogy ha lesz fiam akkor mi lesz majd az a kor amikor megengedem neki az edzést. Már ha szeretné.

    Én elősször 15 évesen mentem le terembe. Hozzá teszem kollégiamnak volt ez a saját terme a pincében. Minden este lejártam karra edzeni xD meg néha fekve nyomni. Azt meg azért sejtitek hogy a kaja egy koleszban nem az a tipikus tömegnövelő étrend. reggelire fél paradicsom 2 tojásos rántotta. vagy 2 zsömle disznósajt :D ebéd a suliban valami jó zsíros pirkölt. vagy két kakaóscsiga. vagy valami főzelék. vacsora meg mondjuk 2 zsömle megint+ valami jam hozzá. A karom mégis nőtt. Bár elég lassan de korosztályomhoz képest nagy volt. kb36 cm. szóval nem kell még 13 éves korban úgy kajálni mint ahogy azt mi tesszük most.

    Én inkább azt mondom hogy ne edzz. Nem lehet tudni hogy valóban megállsz e a növekedésben, de ha igen, lehet hogy örök életedre bánni fogod. Inkább azt javaslom hogy menj el valamilyen külön órára. Mikor én voltam általános iskolás akkor még volt tömegsport minden héten, dse vagy mi a tököm, meg persze góliát foci is ^^ Futás, úszás is nagyon jó. ha van rá bármilyen lehetőség használd ki. A súlyzók nélküli gyakorlatokat csinálhatod szerintem. Ezektől nem hiszem hogy bajod lenne. majd ráérsz még 17-18 évesen elkezeni komolyanb edzeni. Bár elméletileg az ember 21 éves koráig nő/nőhet. a fülünk meg az orrunk meg folyamatosan nő. ezért van az öregeknek olyan nagy fülük :D Szóval várj még 1 pár évet, addig meg ne izgulj azon hogy a haverodnak mekkora karja van.
  • juzosch
    #10262
    nemnem, CSAK tiszta homok a jó. Abból is csak az, amit a karib-szgetek partjain találsz. A nagyobb kavicsdarabokkal szálkásítani szoktak.
  • dragon11
    #10261
    Okés, értem mit mondassz, de ne is vigyem túlzásba.A kérdés még mindig itt van, a "sitteset" csináljam, vagy ne ? Nem akarok törpe maradni .. ^^
  • Roman
    #10260
    Csuszi, én nem is ajánlottam neki súlyzós edzést. Csak saját testsúlyos gyaksikat, ha jól emlékszem :o)

    Amúgy fogalmam sincs, hogy megállítja-e a növekedést, mert nagyon kétpólusú a dolog. Egyrészt megemeli az intenzív edzés a növekedési hormon szintet, vagyis növekedhetne, másrészt meg, ha nagy a terhelés, akkor lezáródik a csöves csontok vége, ha jól tudom.

    Szóval, a döntés rajtad áll, elkezdel-e edzeni, vagy nem. Én minden esetre jó ötletnek tartom, hogy saját testsúlyos gyakorlatokkal meg ilyen atlétika, úszás meg hasonló sportokkal valamiféle alapot szerzel.

    A jó test, ahol az egész test jó. Vastag karok, széles, v alakú hát, féllabdányi vállak s mellek, fatörzs vastagságú combok és lábszár, keskeny derék és kicsi, kerek segg. :D :D :D

    Meg egy poén:
    http://titimanus.blog.hu/2008/06/22/a_husfogyasztas_veszelyei

    Látjátok, pont a grillezett, főtt, sült husikban nincs semmi aminosav, vagyis semmi értelme húst enni, mert olyan, mintha zsíros vizet innál :D :D

    Akkor Ronnie Coleman biztos a csokisfánktól nőtt meg akkorára :o) :o)
  • dragon11
    #10259
    Oksa, nem mintha nem hinnék a szavadba, de megvárom a többiek válaszát..
  • csuszi
    #10258
    IGAZ!!!!!!
  • dragon11
    #10257
    Lol, ez igaz?
  • csuszi
    #10256
    faszért nem mondjátok neki hogy még kicsi ehhez és kurvára megáll a növésben. nekem ha lesz valaha fiam 19 éves kora előtt nem súlyzózhat. semmi nem veszít. ott vannak a labdás sportok. menjél bazzeg tesiórára meg külön edzésre kosarazni vagy focizni vagy kézizni vagy vizilabdázni és ne kondizzál. nézi a fasz médiát és azt hiszi úgy kell kinéznie ti meg nemoltjátok le hogy 13 évesen nem ezek a fontos dolgok...
  • dragon11
    #10255
    Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!Frayer, a tied tetszett eddig a legjobban, most szeretném megkérdezni, hogy homokot nem tudok szerezni, de sódert igen, mert haveromék most betonoztak és maradt.. az jó?vagy a lerostált homok kéne az 1l-teres flakonokba?


    Ha lennél olyan kedves, megkeresnéd nekem ezekhez az izmokhoz a gyakorlatot a szatyorral: ?
    -Kockás hasat akarok(Has)
    -Nagy Bicepsz-et.
    -Jó mellizmot.
    -Meg még nem tudom mi kell a testhez, hogy "jól" nézzen ki.

    UI:Ha tudsz akkor videót is linkelj.

    Nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!:)
  • Zocsi
    #10254
    A profik azok így edzenek nem, hogy egy szetten (nem szuperszett) belül csinálnak többféle mozgású gyakorlatot. (Ld. Ronie, hogy először alsó mozgásrészben bicózik, majd gyors rövid pumpálások főleg a felső tartományban, végül még egy kevés rendes teljes mozgástartományú bicepszgyak... egy sorozaton belül - persze ő egy súllyal dolgozik).
    Mindenesetre elég jól hangzik ez a sorozatszám csökkentős-súlynövelős (bocs a korábbi rossz megnevezésért) módszer. Ki fogom próbálni, csak még nem tudom mikor...
    Valamint annak van-e köze ehhez vagy egyáltalán értelme, hogy pl. fekvenyomok. Eljutok a max-ig mondjuk a 6. sorozat végéra, és még beteszek egy 7. sorozatot, ami féle akkora súllyal dolgozik (vagy még annyival se, tényleg szinte jelképes súly) és belenyomok, amennyit bele tudok??? Általában nem így szoktam edzeni, de próbáltam már és eléggé lefárasztja az embert, de értelme van-e?
  • Roman
    #10253
    Frayer, ez valami sittes hipertrófia-specifikus edzésprogram? :o)

    Én életemben két emberrel találkoztam személyesen is, akik valaha is HST-ztek, s csak dicsérték, hogy az erő jött, platókat nem átlépték, átugrották, a méretek pedig csak nőttön-nőttek.

    HST-zni kell(ene) nekem is, most lesz 2 hét "nyaram", ezen szépen el tudnám olvasgatni az alapelveket, és összeállíthatnám a programomat, meg még a dekondícionálás időszakát is letudnám.

    Szerintetek vágjak bele? :o) Végigcsinálnék pár ciklust, kíváncsiságból.
  • Frayer
    #10252
    Ez nem súlycsökkentős módszer.
    De nagyban is működik, igazából legjobban egy profi program keretében működik a legjobban. Amit leírtam "kis" programot egy profi program megvalósítása kicsiben
    Olyan elvek vannak mögötte mint,
    - progresszív terhelés.
    - Stratégiai dekondicionálás "muscular resensibility"
    - Gyakori stimuláció "hosszabb protein szintézis"
    - Volumen kompenzáció
    - És egy vadi új dolog: egyszerre más funkciójú rostok egyszerre edzése
    a program vége felé.

    Ez elméletileg kétszer több protein beépítését tenné lehetővé, de gyakorlatilag nem lesz kétszeres a fehérje szintézis, mert véges a szervezet tápanyag szállító rendszere és kémiai növekedési faktorai.
  • Zocsi
    #10251
    Ez a súlycsökkentős múdszer nagyban is működik? Vagy ez a piramisozás alapja??
  • Frayer
    #10250
    Meg mondom neked a frankót, hogyan csináld. Majdnem teljes értékű.
    Menj fel a http://body.builder.hu ra és nézd meg milyen "súlyzós" gyakorlatok vannak. Ezeket végre tudod hajtani otthon is a sittes módszerrel. Börtönben így edzenek a srácok.
    Fogj két masszív szatyrot, olyan legyen amelyeknek masszív a fülük is, arra rátekersz egy kis rongyot hogy ne vágja a kezed, hogy kényelmes legyen.
    Fogsz ilyen 1 literes ásványvizes flakonokat, lemész a térre és feltöltöd őket homokkal, annak nagyobb a fajsúlya mint a víznek.
    Hazaviheted lemérheted. Majd szépen annyit pakolsz a szatyorba amennyit éppen kell.

    Mondom az edzés tervedet. Az edzésed mivel még kicsi vagy nem kell hogy nagyon sokáig tartson, elég lesz a 15-20 perc is.
    Válassz ki ilyen testrészeket mint mell, láb, hát, váll, felkar izmai, hasizom. Nézd meg hogy ezekre milyen gyakorlatok vannak, minden testrészre válassz ki egyet, amit meg tudsz csinálni a szatyorral.
    Majd heti 4 szer minden nap csinálhatod ugyan azt. Valahogy így, hétfő,kedd, csütörtök,péntek. A többi pihenőnap.

    Mikor elkezded, annyi súlyt pakolj a szatyrokba, hogy pl, mellnél a tárogatás 15 ször menjen, de már ne tudd többször kinyomni, nem árt ha vannak félig megtelt és negyedig töltött flakonok is.

    A dolog lényege az, hogy minden héten növeld a súlyokat, de vedd vissza a súly ismétlések számát, tehát egy hét múlva már ne 15 öt csinálj, hanem 12 őt, de több súllyal, és úgy hogy éppen megtudd csinálni vele a 12-őt és többet már ne tudj kinyomni.
    Na és egy így megy tovább valami ilyen formában.

    2*15, 3*12, 3*10, 4*8, 5*6, 4*4, 4*2


    2*15, azt jelenti hogy kinyomod 15 ször a súlyt, majd pihensz egy percet, és megismétled a folyamatot még egyszer, összesen kétszer.
    A 4*8 meg azt jelenti hogy itt 4 szer lesz pihenőd, 4 szer kell megismételni a 8 súlyemelést.
    A súlyok mozgatása legyen szabályos, koncentrálj, érezd az izmot, nem a súly megmozgatása a célod, hanem hogy a súllyal mozgasd meg az izmodat, érezd az izomfeszülést a megcélzott izomban. A lényeg,hogy DINAMIKUSAN, gyorsan de szabályosan emeld fel a súlyt, majd lassabban engedd vissza.

    Mikor elérkezel a 4*4 és a 4*2 höz, végezz kisebb súllyal kiegészítő emeléseket, 2*8 at. Annyiban másképpen hogy ezt a súlyt már lassan koncentráltan emeld majd engedd vissza.

    Ha végig mentél a programon, tarts 2 hét pihenőt, ne csinálj semmit.
    Majd kez el előről, ha lehet más gyakorlatokkal.
    Mellette zabálj amennyit bírsz, és egyél minél több húst, csirke vagy pulyka húst, kilószámra.
    Hidd el, fejlődni fogsz mint atom. Már csak azért is mert ebben a korban tele vagy tesztoszteronnal.
  • Panzermeyer
    #10249
    Átérzem a gondjaidat kisember, mert valaha én is így kezdtem, még fiatalabban, mint te.
    Sajnos a kaján sokminden múlik. Több, mint gondolnád. De erről már ugye írtak. Tulajdonképpen a gyakorlatokat is leírták neked. Valamint egy linket is adtak, ahol tájékozódhatsz.
    Szerintem egy héten 2-3x csinálj teljes testes edzést, vagyis mozgass meg minden izmot. Hogy mennyit csinálj? Nem is tudom... Én anno úgy csináltam, h akkor tudtam, h jó amit csinálok, ha már fájt (égett) miközben csináltam.
    A súlyaid elég kicsik, azokkal az 1-2 kilókkal sokra nem mégy. Inkább válaszd a "nagyobb" súlyzóidat, a bemelegítéshez használd a kisebbeket.
    Sokan mondják, h nem feltétlen szükséges az izomláz. Én sem azt mondom, h feltétlenül kell, de ha van, akkor tuti, h jól dolgoztál. Izomlázas testrészre ne edz rá mégegyszer keményen, mert csúnya lesérülés lesz a vége (én jártam úgy anno). De azt mondom, h minden edzésen próbálj arra menni, h másnap izomlázad legyen. Egy idő után rá fogsz jönni a saját korlátaidra, h milyen gyakorlatokra reagálsz jól, végrehajtási módokra, stb.

    Sok cseresznyét és kitartást az edzésehez!

    U.i.: Nem hátizsákkal felülés, hanem hátizsákkal guggolásról volt szó :)
    Egyébként ez nem is hülyeség... Ha anno ez eszembe jutott vonla... :)
  • Tmac
    #10248
    nem akarok gonosz lenni de mostanában már nincs tesióra? ahol pl. azért az embernek megtanítják hogy saját súlyával milyen gyakorlatokat végezhet?

    Amúgy meg "google a barátod wiki meg a barátnőd szóval"

    talán innen tudsz 1-2 gyakorlatot ellesni ill használni
    http://body.builder.hu/edzestervek_reszletes.htm4?id=61
  • dragon11
    #10247
    Köszi a részletes választ;) megpróbálom.. naponta hány fekvőtámaszt csináljak úgy ahogy leírtad?Nah meg a felülés a hátizsákkal? Guggolásra milyen gyakorlatot csináljak?

    Nah a Vádli gyakorlat lépcsőn és a talajon:
    Lépcsőn:
    Állj fel egy lépcsőre és óvatosan engedd le a sarkadat, majd lassan emelkedj vissza lábujjhegyre, és két-három ütemen keresztül tartsd meg a mozdulatot miközben megfeszíted a vádlidat.

    A vádli az ez?Az am mire jó?

    Naponta ezeket a "Gyakorlatokat" hányszor csináljam?És így mennyi idő lesz a "LÁTVÁNYOS" eredményesség?Köszönöm.:)
  • PyRex
    #10246
    Na új (saját) rekord...

    ma vállaztam :)

    nyak mögül nyomás egyenes rúddal - felmentem 100 kilóig, belenyomtam 6-ot teljesen szabályosan! eddig 90 kilónál megálltam mindig. Ja a testsúlyom most 90 kiló alatt van... alig hittem el. Ment volna a 110-be is szerintem 2-3, de azt már az izületek miatt nem kockáztattam.
  • Roman
    #10245
    azt mondom Neked fiam, hogy szart se ér, amit csinálsz hehehe :D

    Mi ez, hogy kézre gyúrunk? Nem gyúrunk, edzünk.

    13 évesen lehetne mondjuk saját testsúllyal alapozni. Fekvőtámaszok,guggolások, húzódzkodások, tolódzkodások.

    Ezektől nőni fog a melled, combod, hátad, vállad, bicepszed, tricepszed. Vádlizhatsz saját testsúllyal. Húzódzkodhatsz úgy, hogy hátizsákkal terheled még magad pluszba. Fekvőtámasznál csinálhatod úgy, hogy székkarfák közé engeded be magad, a lábad meg magasabban van (nagyobb mell-mozgástartomány, nagyobb terhelés az első vállakon s a kulccsonti mellizmon)

    aztán mondjuk így alapozgatsz, ahogy tudsz. Normálisan kajálsz. Sajnos 80%ban kb. a kaján múlik a dolog, ami nem kakaóscsiga, kenyér, tej meg leves, hanem soványhús soványhús meg rizs orrbaszarásig :o)

    a kézisúlyzókkal max oldalemelhetsz esetleg vállnyomhatsz, meg ha nagyon meg vagy vele áldva, bicepszezhetsz is.

    De rá fogsz jönni idővel,hogy a bicepsz egyetlen izom. Ahhoz, hogy valaki látványos legyen, egész testet kell edzeni hehehehe.

    Izomerősítő tablettákról még nem hallottunk, mik azok? :-O