33479
12316971501353788406.png
  • juzosch
    #10324
    Neis ne eddzen, hanem ne ÚGY eddzen. A 12-16/18 éves kor tökéletes, hogy az alap edzettséget megszerezzük minden szinten, amit utána lehet specializálni. Sztem a későbbiekben is jól jön az erős alap, hogy az ember erős is, de kitartása is van, meg tüdeje is. Ezt általánosabb mozgással el lehet érni. (pl crossfit a legtökéletesebb talán erre)

    Nem tartom jó ötletnek, h a semmiből kapásból egy ilyen erősen specializált edzésformát végezzünk.
  • Frayer
    #10323
    én ebből nem csinálnék ügyet a "növekedés leállásból" , de nem szólok bele, azt csinálsz amit akarsz
  • dragon11
    #10322
    Tehát akkor hány éves koromig ne edzek?inkább nem csinálom addig amíg növök, törpe nem akarok lenni..
  • Frayer
    #10321
    Az a helyzet hogy nem tudhatjuk pontosan hogy befolyásolja a növekedést a súlyzós edzés, mert nem egyértelmű a növekedés leállás. Nem jelentős azoknak az eseteknek a száma ahol bekövetkezik. Nem egyértelmű, mert mind a két esetben lehet mondani példát. Szóval ezen nem tudunk vitázni.
    De jobb félni mint megijedni alapon inkább ne eddzen a pubertás végéig, vagy amíg növekedésben van.
  • FOXX supreme
    #10320
    Én biztos hogy nem lennék annyi.. kizárt dolog, én nem vitatkozok veled, csak mondom hogy ez sztem nem mindenkire vonatkozik..
  • dragon11
    #10319
    Felvásárlás^^ lol owned plus :D
  • Jobson
    #10318
    Mi lesz így a túróval?????
  • Frayer
    #10317
    Tudok olyan versenyzőről aki nem szokta edzeni a hasát és a Mr. O-n is szokott indulni.
    bb-tv ben is megnézed nem gyakran szoktak benne súllyal hasazni.
  • jazzy
    #10316
    Hát azért kétlem hogy a versenyzők nem jöttek rá hogy súlyok is léteznek
  • Frayer
    #10315
    A lábemelés az jó rá.
    De magában nem elég hatékony, magában meg tudsz csinálni belőle vagy 50 et is. Az nem jó, tegyél valahogy a lábadra annyi sújt hogy kevesebb mint 12 őt tudj belőlle megcsinálni.
    Ezt legjobb otthon csinálni az ágyon, úgy hogy valaki segít benne ellentartani, a negatív leengedő szakaszban a segítő tartson erősebben ellen és lassan engedd le.
    A fűrész izmoknak jót tesz ha a hasprést becsavarod, de ezt is súllyal érdemes, bazi nagy súllyal a melleden, olyan fűrész fogak lesznek az oldaladon hogy az hihetetlen, sok testépítőnek el van ez hanyagolva, még a versenyzőknek is, csupán azért mert még nem jöttek rá hogy a hasprésben lehet súlyokat is alkalmazni. Ezekben a gyakorlatokban is maradj 5-12 ismétlésen belül amekkora súllyal csak bírod.
    A szokásos 4 X 30 től csak kifáradsz és telik vele az idő.
  • Zocsi
    #10314
    Alsó hasat hogyan lehet edzeni? lábemeléssel vagy mivel?
    Valamint az oldalsó hasprésnek... (nem tudom így hívják-e),van-e értelme???
  • Zocsi
    #10313
    Roman:
    Azt olvastam több helyen, hogy napi 81mg Aspirin jót tesz! Mind élettartam, mind általános gyulladások, fájdalmak, valamint szívproblémák elkerülése végett... Szal, Neked az éapád orvos... meg tudnád kérdezni, ohgy ez mennyire fedi a tudományos és mennyire a gyúgyszerlobbby érdekeit. Mert HA tényleg van benne ráció, akkor érdemes szedni az gyógyszert minden nap...

    "81 mg of aspirin per day has been noted to significantly decrease heart disease risk. This benefit may be due to the anti-blood clotting effects of aspirin. Chronic inflammation may also play a role in heart disease (see 11, below) and therefore, aspirin's effect on inflammation may also be helpful. For more information, consult the findings of the American Heart Association."
  • Zocsi
    #10312
    Szvsz... Én olyan életmódot folytatok, ami rontja a látást, és tényleg. Ami gáz lehet: éjszakázás, kevés alvás, lehet sokat alszol. DE!!!! nem pihen az idegrendszed... van egy könyvem, amiben azt írják, ohgy az ideális alvós látás az arról szól, hogy kb. 3-4 méterre fókuszálsz középre ,csukott szemmel, úgy hogy kb. picit fölfele nézel. Tehát olyan 20-30fokben, ha a nulla a vízszint, a szemednek!! És... mindemellett legyen ellazítva a szemgolyódat mozgató izmok. Ezt minden ember érzi, max nem figyel rá.. .Figyelj rá.... Bár ettől még nem fog jevulni a látásod, viszont nem is fog romlani tovább...
    Amit mondani akartam ezzel, hogy a látás sokszor az idegi stressztől, túlterheléstől romlik, meg attól, hogy nem tud az idegrendsered kikapcsolni... Továbbá a nyak és fejbőr izmok folyamatos feszültsége is rontja a látást... Ezeket kell vhogy eleinte tudatosan, majd ösztönből enyhíteni...
    Summa sumarum: a rossz látás kialakulás a szemmozgató izmok ellustulása miatt van. (Pl.: sokat nézel azonos távolságra (pl.: monitor), vagy szar a megvilágítás... ->minél több termésetes fény... -> napoztasd a retinád csukott szemmel nézz a napba több percig...et cetara...)
  • dragon11
    #10311
    Hagyom is, nem csinálom.Úszást még meggondolom, attól semmi gondom nem lehet..:)
  • Panzermeyer
    #10310
    Vitaminokat szedsz rendesen?

    Anno beszélgettem jónéhányszor egy orvostanhallgató csajszival, aki nem volt a szokásos hülye, amelyik minden áron azt hajtogatja, h a tejsavó kox, a sok c-vitamin vesekövet okoz, meg a sok vitamin rákot... Épp az ellenkezőjét mondta mindennek. Nekem csak Vita-X-re futja Multi-X helyett, de edzésnapon kettőt szoktam belőle bevenni, a másodikat az edzés utáni turmixszal. Ezt ő nagyon helyeselte, mert azt mondta, hogy így a szemem védelmére már elegendő A-vitamint fogyasztok. Ugyanis beszélt valamit a szem / látás rovására az edzés alatti sok erölködéstől. Már nem tudom felidézni pontosan, sajnos. Úgyhogy mindenképpen ruházz be vmi komolyabb multi-vitaminra.

    De az is lehet, h a vitaminokat rendesen fogyasztod, és attól függetlenül mégiscsak romlik a látásod. Ekkor azt tudom tanácsolni, amit Bunny szokott, mikor lövése nincs: orvos! :)
  • Tmac
    #10309
    Azért ez nem így van hogy aki akar az fog én pl. 20 lettem áprilisban szóval most már tuti hogy nem fogok nőni és 180 vagyok kb 1 évvel ezelőtt kezdtem el edzeni de csak otthon, és másfél hónapja edzek teremben. Viszont 8éve kosarazok szóval elvileg az olyan irányú terhelés megvolt mégsem lettem 190+ felett pedig én is akartam. Ez szimpla genetika és szerintem is 13-14korban ellehet ezt "cseszni" ha a fiatal szervezet kap egy olyan terhelést...
  • jazzy
    #10308
    Szemüveget lehet tenni ellene.. :)

    Nem hinném, hogy bármi köze lenne hozzá, valószínűleg egyszerűen hajlamos vagy rá, hogy romoljon a szemed. De az is lehet, hogy egyszerűen túl fáradt vagy mindig..
  • retek683
    #10307
    sziasztok !! mostanába elég keményre fogtam az edzés .. komoly fejlődés is lett a vége .. de a következő a baj , a szemem komoly szinten romlott naon hmályosan látok messzire.. ez az erőemelés miatt van, vagy miért? lehet vmit tenni elene? vagy az anator p70 cuccostól? help pls!! thx:)
  • juzosch
    #10306
    Milyen sékert veszel te?:O Én 300 ft körül már litereset kaptam.
  • Zocsi
    #10305
    Noh, megvan a MyoMax-Pro (finom), meg vettem Multi-X-et is... Kipróbálom őket aztán írom majd a tapasztalatokat! Joint-X-et is valszleg fogok venni, de majd legközelebb, mert most már nem vettem meg. A rászánt pénz most nagy shaker-be ment, mert a mostani fél lityós tupperváriba csak fél adagot tudnék mixelni...
  • jazzy
    #10304
    "Joint-x, csak ha ropi vagy"

    Én 2 éve szedek Joint-x -et pedig nem vagyok ropi..

    Nagyon jót tesz az izületeknek régebben ropogott már a vállam kezdett a térdem is azóta semmi bajom. Nekem bevált.
  • juzosch
    #10303
    Megfelelő diéta és edzés. Ha jól csinálod, tuti működik. Amíg nem megy, addig azt kell csiszolni.
    Ha megy, de fokozni akarod, na akkor gondolkozz el az egyéb extrákon.
  • Roman
    #10302
    Zocsi:
    Tirozin, nem érdemes szerintem nem népszerű termék.
    Tribu-x, majd 40 évesen
    ALC, ugyanaz a kategória, mint a tirozin
    Joint-x, csak ha ropi vagy
    FLAX, minek, ott a sima lenmagolaj
    Q10, majd idősebben
    MyoMeth, egy doboz kell egy napra, hogy használjon (úgy tudom)

    A MyoMax mellé csak egy Multi-X, C-vitamin

    Nekem nagyon bevált: Calcium-Magnesium, olcsó, mint a baszás.

    Én mindössze ennyit fűznék hozzá :o)
  • qpeqp
    #10301
    hali!
    zsírégetőkből melyiket ajánlanátok?
    kezdő vagyok nem nagyon ismerem a szereket.. vagy még nem is kéne nekem szedni ilyen cuccot???
  • juzosch
    #10300
    Multi-X
    A többinek csak minimális értelmét látom, hisz a MyoMax már magában is igen komplex.
  • Zocsi
    #10299
    Amiket én nézegettem, az a:
    Tyrosine
    Tibu-x 90% vagy ALC
    Join-X
    valamint egyéb kategóriában néztem a:
    FLAX
    Q10(50mg)
    Myo Meth-et

    Vélemény? Szerintetek melyik a legfontosabb ezek közül, ha van egy jó tömegnövelő formulám mellé... Előre is köszi!
  • Zocsi
    #10298
    Milyen aminósavat vagy egyéb tápkieg cuccot ajánlotok MyoMax pro mellé? Vitamin bármi?
    Ma megyek délután "felöltésre" aztán egyszerre megvennék akkor már mindent... :D
    Thx.
  • Roman
    #10297
    Hmm, és mi van azokkal a gyakorlatokkal, amelyek nem ellentétes irányúak a csontok növekedésével?

    Szóval, mellre az ilyen tárogatás, áthúzás, vállra az oldalemelés, előemelés, lábra a saját testsúlyos gyaksik mellett a lábfeszítő-hajlító gép, ilyen izoláló meg csigás gyakorlatok.

    Nem azt mondtam, hogy ezeket csinálja, és gyúrjon, hanem kérdéseket vet fel bennem :)

    Csak emlékszem, hogy volt valami 14 éves forma, írt Dragzbaninak, és írta, hogy a válla nem fejlődik, nyomásokat nem csinálhat még rá, mert túl fiatal, de szokott mindhárom fejére dolgozni.

    Aztán innen gondoltam, hogy "esetleg" lehetnek gyakorlatok, amik nem "állítják meg a növekedést"

    Valaki tud esetleg erről valamit? :o)

    Sárkány, nem tudom. Én is most, 16 évesen kezdtem végülis, de én már eleve 190 cm-esen, rajtam otikailag magasított, mert korábban szarhanyag tartásom volt. De ahogy a többiek körülöttem nőnek, mint a gomba, egyre kisebbnek érzem magam. :-S

    Szóval, nem kéne erőltetni ezt a gyurmázást. Én fenntartom álláspontom, saját testsúlyos gyaksikkal jó alapot lehet teremteni, úszással fejleszteni főleg a hátat-vállövet, esetleg atlétika, mert ezzel vagyok megbaszva :D

    Csak nálunk a terem hemzseg a 11-12 évesektől, valamelyikük bazze 55 kg-al szériázik fekve (10) guggolásban 60 kg-al 25-ös szériákat csinál, talajtornázik, meg minden. Bár magasabb most, mint az átlagparasztja a korosztályából, de valami kész a gyerek. :D képzelhetitek, a sok 35-40 kg-os oszttársa közt hogy mutat :S :D
  • csuszi
    #10296

    végre valaki...
  • dragon11
    #10295
    Látod, erről beszélek.Most merjek belevágni?.. inkább hagyom.Az orvosom azt mondta nekem, hogy 16éves koromnál már leszek minimum 190-193 mert nagyon gyorsan növök!!!!! akkor 16évesen elkezdhetem az edzést?(Nem súlyzózni, azt csak 21 évesen.)
  • Frayer
    #10294
    Hálisten engem ez a veszély már nem fenyeget, hacsak újabban nem nő az ebmer 100 éves koráig.
  • PyRex
    #10293
    bocs de ez azért nem így van :)
    több orvostól megkérdeztem annak idején és az összes azt mondta, hogy a nem megfelelő terhelés (a konditeremben végzett súlyzós gyakorlatok nagy része ilyen) nagy valószínűséggel növekedés leállást okoz.
  • dragon11
    #10292
    Aha, de gondolhatod, hogy, hogy esik így "tudatlanul" h nem fogok nőni ^^ gondolkodom.. törpe semmi esetre nem akarok maradni ^^ 168cm körül vagyok..
  • Frayer
    #10291
    Felfogás kérdése minden.
    Aki nőni akar az nőni fog az edzés közben is.
    Aki meg úgy fogja fel hogy megáll az meg meg áll.
    Akit nem izgat azt nem érdekli.
    Nem szignifikáns ez a növekedés leállás, mert mind két vélemény mellett fel lehet hozni nagyon erős példákat is.
    Az is lehet hogy van aki hajlamos megálni, van aki meg pont attól nő.
    Azt tudom,hogy én 18 évesen a kondizástól nőttem még +5 centit.
    Pár hónap alatt. De akartam is nőni, az is volt a cél. Ennyi.
  • dragon11
    #10290
    Nem játszok inkább a tűzzel, csuszinak sikerült rábeszélnie.. hagyom inkább.. majd ha a 18at betöltöttem, elkezdem... az reális?
  • csuszi
    #10289
    amúgy meg lennél 190. mai fiatalok mint a jegenyefa...
  • FOXX supreme
    #10288
    Jah ! És még mindíg nőhetek, ahogy érzem nőni is fogok, és pedig nagy súlyokkal edzek koromhoz képest.
  • FOXX supreme
    #10287
    Honnan veszem hogy nem nőttem magasabbra, mert így is én vagyok a legmagasabb az egész családba ! Én vagyok 178-9 körül, apám 175, anyám csak 163-4 vagy hogy , de még nagyszüleim is ilyenek, testvérem meg nincs.

    Na akkor én vagyok a hihetetlen vagy mi?
  • csuszi
    #10286
    és 5 centi sok? ez nem egyéni, ez orvosi tény: gyúrsz, csontok megállnak a növésben. én 13-18 éves korom alatt nőttem 30centit. ez sem egyéni. kérdezzetek meg egy iskolaorvost, vagy körzeti orvost, aki rendesen vezeti a statisztikáit. ekkor nő a legtöbbet az átlag. és ezt bassza széjjel a kondizás. és honnan tudod mekkora lettél volna ha nem gyúrsz kamasz korodban? arnold vajon miért mndja uyganazt mint én? amúgy kurvára nem miatta mondom. ezt minden doki vágja. jazzyvel értek egyet. vagy ő velem, nézőpont kérdése. volt egy iszonyat jó felépítésű osztálytársam gimiben bátyja vékonyka 180-as, ő meg az eszetlen 14 éves gyúrástól lett 165.
  • berto17
    #10285
    CSAk ne vidd túlzásba a szemét kajákat! Vagyis a gyorséttermi kajákat, havonta kétszer- háromszor bőven elég.