33474
12316971501353788406.png
  • Dikkma
    #23
    Hol lehet ezt megrendelni, beszerezni, stb.?



  • Dikkma
    #22
    Ühümm.
    Ellentmondás: van. Én azt mondtam: nincs kreatin-foszfát, meg kreatin. És mondjuk tényleg nincs. De kreatin-monohidrát, amit kreatinként neveznek, az ugye azt csinálja, amit mondtam: átalakul kreatin-foszfáttá, és ha edzel, leadja a foszfátcsoportot, az ADP-t újraszintetizálva ATP-vé.
    Ezen az oldalon is ez áll. Csak ők nem kreatin-monohidrátot, hanem kreatin-foszfátot csinálnak--->> tök király!!
    "A kreatinfoszfát (kcal/mol 10,3) sokkal nagyobb csoportátvivő potenciállal rendelkezik, mint az ATP (kcal/mol 7,3). "
    Ez jó, de a kreatin-monohidrát is kreatin-foszfáttá alakul -persze ehhez kell foszfát a szervezetbe.
    "A kreatin foszfát 673%-al hatékonyabb mint a kreatin monohidrát..."
    Ez meg király.

    Tulajdonképpen ugyanezt mondtam. A különbség abban van, hogy ezt - a Bio CP-X -t - már nem neked kell átalakítani.

    De:
    "Segítségével gyorsabb lesz az izom regenerálódása edzés után. "
    Mondom, ugyanaz, csak nem neked kell átalakítani.



  • Dikkma
    #21
    MÉG nem olvastam, in progress...
  • Dikkma
    #18
    Ha neked nem tetszik az izom, akkor nem gyúrunk ám! :-))
  • frey
    #17
    Mi az, hogy mar csak 2 honapig? Feltalaltl valamit, vagy befekszel valami szepsegklinikara?
  • :)
    #16
    huhh én vékony vagyok, de az etióp gyúrós versenyen első lettem :)) csak be kellet boxolnom a testem :))))))
  • Dikkma
    #15
    A Creatine-phosphate az a Creatine. Nincs kreatin, meg kreatin-foszfát. Illetve, van... szóval, a kreatin-monohidrátot eszed meg, és a szervezeted alakítja át kreatin-foszfáttá.
    Ez viszont nem arra van, hogy az oxigén/tápanyagfelvételt növelje, hanem arra, hogy az energia-hordozót (suxx, már nem jut eszembe a neve :( ) vissza tudja alakítani. Leadja a foszfátcsoportot, és MEGVAN!, az adenozin-difoszfáttot visszaalakítsa adenotin-trifoszfáttá. Tehát futsz egy kört, majd 2 perc múlva ugyanannyit tudsz menni. Hosszabb távú futásnál, és 20 percen felüli pihenésnél nem jelentkezik az előnye, mert ennyi idő alatt amúgy is visszaalakul az ATP.
    Persze nekünk most nem a futás, hanem a gyúrás alatt számít ez, de szerintem mindenki belátja, hogy ha egy perc pihenő után nem vesztesz ANNYI erőt, többet tudsz emelni/nyomni, akkor jobban fejlődsz.
    Azt is olvastam, egyszerre 30 gramm fehérjénél nem tud többet felvenni a szervezet.
    Azt nem tudom, zsírosodsz-e, ha Creatine mellett nem gyúrsz valamire, én úgy vettem észre, tökéletesen mindegy nekem, hogy eszem-e vagy sem, gyúrok-e vagy sem, sportolok-e vagy sem, én beálltam 2 éve erre a szánalmas tömegre, és azóta ilyen csoffadt vagyok. Szerencsére már csak 2 hónapig.
  • Zocsi
    #14
    Szervusztok, megint itt vagyok!
    Na lássuk:
    -A creatinról: csak annyit, hogy ez az anyag, gyakorlatilag megnöveli a oxigén/tápanyagfelvételt a sejtekben. Nagyon jó dolog, de a feltöltések, és egy-egy nehezebb edzésciklus után kell tartani egy pihentettőbb szakaszt. Ezt az anyagot ma már szinte minden kiegészítőben használják, tehát érdemes használni.
    -PUMP: ez, ahogy Dikkma is mondta, inkább az erőnlétet növeli. Ez nem testtömegnövelő. Azoknak érdemes használni, akik főleg szálkásítani akarnak. (Meg akiknek sok pénze van).
    -Sid: ha te nem akarsz extrákat fogyasztani, de azé akarsz valamit fejlődni is, akkor zabálj annyi kaját, ami csak beléd fér. Ha sok fehérjét akarsz bevinni, akkor tojást egyél, mert a tojás hasznos fehérjefelszívódása és beépülése kb 94%-os. Ha jól tudom ez a legjobb természetben megtalálható fehérjeforrás. Ha így gyúrod ki magad, akkor elismert leszel, mert manapság a naturál testépítés a divat. Persze ha csak hobby-ból űzöd, szerintem érdemes néha kicsit betölteni ezt-azt, de viggyázz! Soha ne doppingolj ----> maradandó károsodás lehet a vége.
    -Én speciell egy alacsony kalúriatartalmú sejttérfogat és izomtömegnövelőt használok. Ez is Scitec termék. A célom vele, hogy kicsit megnöveljem magamon az izomtömeget, azaz izomra hízzak, majd egy doboz termék után egy szálkásító edzésprogrammal "szépre" dolgozom az izomzatot...
    -Ha már haladóbb testépítő vagy, és van egy kis pénzed próbáld ki a Scitec MyoMax-ot. Úgy tudom ez jelenleg a világ legjobb szere. Nagyon sok hasznos ásványi anyag van benne + fehérje + creatin + stb... Nagyon jó anyag, csak hát 11000Ft a kicsike. Aki teheti, próbálja ki. A Scitec szerint a szer mindenkinél használ valamit, viszon a nagy beltartalma miatt csak haladóbb testépítőknek használ igazán, mert ők már annyit dolgoznak, hogy felszívódik a cuccok nagy része, és nem zsírpárnákba rakódik le...

    HMMM...
  • Lteebee
    #13
    Persze ímélcím az nuku.
  • Lteebee
    #10
    Ez nem vicc haver.
  • Assassin
    #9
    Ez az Arnie nick szerény utalás lenne a Swarcanégaerre?
  • Lteebee
    #7
    De akkor hogy hordasz izompólót?
    És egyáltalán. Mit veszel föl a buffalo cipődhöz?
  • Sid
    #6
    Szerintem az ilyesmit mindenféle extra kaja nélkül is meg lehet oldani, ha csak erősödni akarsz, ha izmosodni is akkor bizony kellenek az extrák.
    Én speciell nem szedtem semmit, izmosodást nem figyeltem meg, de erősödtem.
  • Dikkma
    #5
    A Creatine nem rossz dolog, de a Scitec is azt állítja, hogy a 10 emberből 6-nak használ csak valamit. A felszívódási rendszere miatt. Mondjuk én elég szigorúan betartottam a feltöltést, a level maintance-t, és éreztem is a hatását, de ez nem izommennyiségben, csak izomerőben és állóképességben jelentkezett. Éreztem, hogy akár 20-30%-al nyomtam többet fekve, nem fáradtam a tornaórai futások közben, egyebek. De hát ha elfogy, akkor elfogy az erő is... ez benn a rossz. Ráadásul baromi drága!
    A továbbfejlesztett Creatine tulajdonképpen annyi, hogy szőlőcukrot kevernek hozzá. A szőlőcukor bejutásakor könnyeben bejut a Creatine is. Ezt én mondjuk megoldottam, a simához is mindig ettem szőlőcukrot.
    A Creatine Gold meg a legjobb, nagyon kevés ember van, akinek nem használ, de a legdrágább is.
    A múltkor egy fél év kihagyás után elkezdtük úrjra haverokkal, első nap mondom bemelegítek egy kicsit, még nem hajtjuk szét magunkat. És tényleg nem is csináltuk...
    hétfő este volt ez
    kedd reggelre nem nagyon tudtam mozgatni a bal karomat, könyökben feszült
    szerdára egyik sem mozgott, de ki lehetett bírni
    csütörtökre ugyanez, este hazaérek, ránézek a kezemre: hm..... kétszeresére volt dagadva. A bal kezem, a könyöknél. A jobb is egy kicsit, mondjuk 30%-al megdagadt, de a bal az 200%-os volt.
    pénteken mentem orvoshoz, első szava: hűha, mentem ultrahangra, szerencsére nem szakadt el semmi.
    Fastum gél, borogatás, aztán újra lehet gyúrni... :-)
  • CSOCSO
    #4
    A scitec PUMP állitolag nagyon jo..
  • CSOCSO
    #2
    Hm én most kezdtem egy honapja..a nevelőapám már qrva rég üzi a sportot..fekvenyomo europait is nyert 300 kilot nyomott ki talán valaki ismeri?:Kocsis Csongor..
    Mind1...én most kezdtem el de esküszöm már érzem hogy az egész karom egy kicsit tömzyibb bár még nem láccik most monták hogy zsedjek fehérjét mellette napi 1 szer egyek és többször igyam a fehérjét..igy nem leszek éhes és a zsir tartalákból fog elvenni zsirt a szervezet..és még az izom is tud fejlödni mivel elég fehérjét kap..egy kilo husban nincs annyi fehérje ami elég lene egy embernek...na csumm
  • Zocsi
    #1
    Itt főleg azoknak az embereknek a hozzászólását várom, akik már foglalkoztak, vagy jelenleg is foglelkoznak ezzel a sporttal.
    Én kb. 3 éve találkoztam vele. Nagyon megtetszett. Különösen az, hogy ha az ember odafigyel rá, hogy mit és hogyan csinálja, akkor a fejlődés nem marad el, és ez nagyon jó érzés. A munkálságomat egy baleset miatt be kellett fejeznem, de tavaj novemberben ismét elkezdtem...
    ...
    ...
    ...
    Ha olyan valaki vagy aki már régóta benne vagy a sport eme ágába, kérlak oszd meg tapasztalataidat, mert e topic fő célja az lenne, hogy az ilyen témában érdeklődőknek segítséget adjunk, hogy hogyan lehet jó munkát végezni.
    Köszönöm: ~:)