33479
12316971501353788406.png
  • Zocsi
    #10084
    Jah, negatívpaddal szoktál "szórakozni"??
    Szerintem az a legjobb fekvenyomó módszer. Anno imádtam csinálni, nagyon hozza az össz mellerőt, csak sajnos a mostani teremben nincs negatív pad!
    Meg persze a tárogatás - szerintem szabad súlyokkal...
  • Zocsi
    #10083
    Akkor azt mondod, hogy intenzív tömegnövelés csak kb. 2 hónapig működik? Csak mert akkor eszerint állítom majd be az edzésemet. Báár, egy kis zsír talán még elférne rajtam...
  • Zocsi
    #10082
    Mell belső és felső része, hátsó váll, bicepsz szélessége - kevés!
    Nekem ezek tűntek fel elsőre, de maximálisan egyet értek csuszi kollegával! ;)
    Amúgy jó lesz... Több fehérjét!!!, kevesebb ch-t! Akkor talán megy még fel pár kiló, de szépen formásodsz majd. A súlyokat meg pakoljad fölfelé! :D
  • Frayer
    #10081
    Én, nem szarakodnék. Elkezdenék tömegelni, nem aggódnék ha jön fel egy kis zsír is. Most 85 kilóról elkezdenéd, sok kajával felvinéd pár hónap alatt 95-100 kilóra, de rendesen zabálj. 100 kiló után már nehéz lesz izmot építeni, főleg hogy pár hónapja még 85 voltál, semmi tartalék nem marad már, mivel mindent kihoztál magadból rövid idő alatt.
    Esetleg valami jó kis "teljesítmény fokozóhoz" nyúlnék, tényleg valami nagyon enyhéhez, ami kicsit anabolikus, de semmi androgén hatása nincsen.
    Valahogy sok idő alatt felküzdeném magam 105-110 kilóra.
    Na és onnan indulnék vissza, szálkásítani, egy 90-95 kilóra.
    Naturálban ha egy kilót fogysz annak kb fele lesz az izomveszteség.
    Ez baromi nagy luxus. Vannak ismerőseim akik winstrol tablettával próbálkoztak, a legenyhébb cucc, mert nagyon kicsi a hatásos adag. És mégis kifarag mint egy szobrot. Nem baszogatja a hormon rendszert. HÁL ISTENNEK, ezért a vele megörzött izom a szálkásítás után TARTÓS marad, nem vész el. Tömegezésre nem használják mert annyira nagyon gyenge cucc oda már. De szálkásításra nagyon kiváló izom megörzőnek egy olyan anti-katabolikus cuccal mint a clen. Azt én évekig szedtem, már 8 évesen is. Zaditen néven. Mivel asztmás voltam, de ezt már írtam.
    Soha semmi negatív hatást nem váltott ki a hosszú évek alatt.
    Persze a metiltesztóról, anapolonról, meg minden androgénről és erős anabolikus cuccról lebeszélnék mindenkit. Egyébként a boltban kapható izomépítő szerek is anabolikusak, mivel izomépítő hatásuk van. Szóval az anabolikus szó nem azt jelenti hogy tiltott szer, meg drog, kox. Az azt jelenti hogy serkenti a protein szintézist az izomsejtekben.
  • Frayer
    #10080
    Azért írtam 20 szoros szorzót mert attól minden féle képpen fogyni fog.
    Nem kockáztattam. Ez egy jó szám még, mert éhen nem fog halni, és a zsír nem engedi teljesen leálni az anyagcserét, és valami brutális szinten elkezd fogyni, 123 Kilót írt, az nem gyerek méret, ott még simán le lehet dobni heti 2 kilót is, kényelmesen, minden kellemetlenség nélkül.
  • Gunnersboy
    #10079
    példakép nektek
  • juzosch
    #10078
    Ő kérte:D
    És ha valakinek komoly tervei vannak, mindenképp szükséges az építő jellegű kritika. Csak bírni kell hallgatni, de asszem semmi szörnyűség nem hangzott el:)
  • Különc
    #10077
    Na én ezért nem rakok be képet: a földbe döngölnének a versenybírák xD
  • juzosch
    #10076
    Kevés a váll. Tömeget rá, meg a csuklyára is:)
  • csuszi
    #10075
    ja ésd nem szálkásítanék ember kilátszik a bordád:D:Dv toljad a tömeget min. 10 kilát
  • csuszi
    #10074
    mell nincs egyensúlyban.
    több középre//alulra/felülre. --->gondolom fekve megy, de ferde? tárogatás?
    bicepsz genetikailag szép hosszú, de hiányzik tömeg és méret és csúcs:)
    de nincs harag, te kérted;)
    a fejeden van valanmi izé...azt nemtom. talán sebész kéne?;):)
  • juzosch
    #10073
    Hát túl sokat szolizol fejre.
    Amúgy igazi művészkép:D
  • Brolly
    #10072
    nah nagy nehezen öszeszenvedtem egy képet, 85kg vagyok és még 1,5-2 hónapot tervezek szálkásítani, majd ősszel tömegelni, kritikákat várok me azok mindig jól jönnek, bár igaz sokminden nem látszik a képen, de próba cseresznye:)

  • juzosch
    #10071
    20szal? Akkot én 80 kilóval 1600 kalóriát egyek? Az iszonyú kevés nem? Most eszek 3000 körül és ez még csak nem is tömegnövelés. 2500-zal már lazán szálkásodok.
    A csajok szoktak 1200-1500 körüli kalóriamennyiséggel fogyni.
  • Palinko
    #10070
    ok. receptek nincsenek? body.builder.hu eléggé szegényes...
  • Frayer
    #10069
    Na, ha már tudod mi az a kalória táblázat. Mondok olyat amitől garantáltan fogyni fogsz ha nem csalsz.
    Mérd meg reggel hugyozás, szarás után a súlyodat, szorozd be 20-al.
    És napi annyi ÁTLAG kalóriát egyél. Abból minél több legyen a fehérje, csirke, hal. Legyen egy kis növényi zsír, magvak, amit eleszegélsz.
    Azt is számold bele, szigorúan. És a ch szintet vidd le amennyire csak bírod, persze ne ess össze, annyira nem kell. Egy kénylemes heti , 1.5 - 1 kilós minuszt érj el.
    Közben hullámoztasd a kalória bevitelt, főleg a CH aránnyal, úgy k.b 200-300 + - eltéréseket csinálj, 3-4 naponta, egyenletes hullámzásban. Hól megemeled, hól alámész az átlagnak. Mint amikor egy dombos tájon sétálgatsz. Mint a szinusz jel.
  • Roman
    #10068
    Mink szeretnénk majd power proteint berendelni, egy adagja 4.6 gramm glutaminnal van megáldva, s úgy emlékszem, amikor megittam, rá 15 percre éhségroham jött rám, vagyis tuti,hgy jól emésztem. Majd wheyel együtt lenne jó, picivel több maltodextrint tennék bele, mert ma mértem megin 1 kanállal, 44 gramm csak.. sztem 55-60-ig mehetnék nyugodtba
  • Gyúrógép
    #10067
    Na most ha te diétában vedeled a Trans-X-et akkor csak gratulálni tudok :DD
    Szerintem a Johnnys "Igyatok turmixot !" már lejárt itt a 2008-as modell "Egyetek fehérkenyeret ! " LOL
    Lökd már be a Bunnynak is hátha válaszol rá valami szépet :DD
  • Roman
    #10066
    shőt, a zabpehely is magas glikémiás indexű (a kék csomagos :D )

    sokfajta magas gi-jű cucc van, ami jó. Mazsola-zabpehely-banán, ezek mehetnek az edzés utáni turmixba szerintem. :O
  • Roman
    #10065
    a szacharóz azért szar, mert 1-1 arányban van benne glükóz és fruktóz. És utóbbi része miatt. Mert a fruktóz (Norbi kedvence) a májban használódik fel, nem kerül a véráramba, a májban tárolódik rohadt kicsi mennyiségben. S a szervezeted nem is tudja úgy felhasználni, mint izmoknak üzemanyag. Szóval ha a máj fruktóztára telítve van, megy szépen a zsírba.

    A fehér rizs gi-je van olyan magas, sőt, tudtommal magasabb is, mint a fehér kenyéré. Finomabb. Nem puffaszt meg fúj fej, mint a kenyér. :D

    Amúgy állítólag teljesen helytálló egys kijelentés, miszerint csak a kalória mennyisége számíít, minősége nem. De semmiképp sem egészséges a minőséggel játszani, az emésztőrendszert rohadtul terheli. Mármint, aki tiszta kajáról szemétre vált ilyen-olyan okok miatt, az szenvedni fog, garantáltan. És szálkásodni is, mert a szervezete nem tudja normálisan feldolgozni azokat a szarokat. ALig emészted őket.

    Én a fentit "saját tapasztalatból írom", bár a szemétre váltás inkább csak minőségi vátlás volt, fejben folyton ketyegettt a kalorikalkulátor, hogy azért túl sokat ne egyek. És szálkásodtam szeméttől is, csak épp puffadtam, rosszul volta, minden bajom volt. :)
  • viizo
    #10064
    honnan is gondoltam hogy egyből ugrani fog erre vki? :)

    elhiszem hogy gyúrógép neked bármit el tudnak adni ezek a cégek, de kérlek meséld már el, hogy pl. a trans-x-emben 50 grammos adagból mi az a 38 gramm cukor? (és trans-xet nyilván a kutya sem használ, csak pár ezren, és ez a cukros készítmény csak egy a sok közül)

    és vahj miért írják minden szakirodalomban hogy pl. a fehér kenyér edzés után sokkal jobb mint a rizs vagy zabpehely?
  • Brolly
    #10063
    *írnál
  • Brolly
    #10062
    hmm, lehet rosszul értelmeztem a mondatodat, ha igen akkor kérlek javíts ki, de nekem az jött le, hogy szted az a ch ami a fehér kenyérben és hasonló szarokban van és az ami a tömegnövelőben van az egy és ugyanaz? Mert ha igen akkor inkább olvass utána mielőtt ilyen daniságokat írjál.
  • Gyúrógép
    #10061
    Ha nem vetted volna észre én DIÉTÁROL beszéltem nem pedig tömegelésről.De mind1 :DD
    Egyébként az általad említett "mocskosul cukros és CH-s kreatin-transzportrendszerek" fényévekkel ezelőtt voltak divatosak, manapság a kutya nem használ már ilyeneket ,kicsit le vagy maradva
  • viizo
    #10060
    azt imádom a legjobban, hogy fehér kenyér, cukor, szinte minden tilos, miközben ezerrel buzdítanak hogy 'igyad paraszt ezek helyett az

    mocskosul cukros és CH-s

    kreatin-transzportrendszereket és tömegnövelőket.....'
  • Gyúrógép
    #10059
    http://body.builder.hu/bbcomment_post.htm4?id=45
  • Palinko
    #10058
    Számolást tudom hogy kéne de nem szoktam. Hol is találhatók ezek az alapismeretek? A tesztoszteront szoktam olvasni nagyon jó csak nagyon molekuláris szintre van lebontva ami engem nem annyira érdekel, úgyis elfelejtem az ilyen dolgokat.
  • Gyúrógép
    #10057
    Bunny irja az alapismeretekben
    "A mennyiségeket a fent megadott értékek alapján KI KELL SZÁMOLNI az ételek mennyiségét MÉRNI kell!
    A kaja tetszőleges módon elkészíthető, fűszerezhető és sózzunk! Finom legyen! Kevés gyümölcs megengedett, édesség, cukor, liszt tilos! Szószok és egyéb dzsuvák tilosak!"
    Te is kiszámoltal és mérsz is mindent min. digitális mérleggel ?
  • Zocsi
    #10056
    És akkor most honnan lehet majd jófajta vitamint és ásványianyagokat szerezni? Ezzel kb. kivágják az egészségre törekvők "erdejét". Fogadni mernék, hogy ez is a gyógyszerlobby és az általános közegészségügyi érdekszféra működésének eredménye. Ha már nem lesz vizitdíj, akkor legyen több beteg vagy mi a fasz???
  • Palinko
    #10055
    ok akkor nagy vonalakban. csirke mell, hal, vagy néha valami szárazabb marha hús, rizs, mostanában van sok rostos zöltség az is jöhet pl paprika paradicsom, akkor kevés kenyér, ami meg igen az teljes kiőrlésű, néha valami magvak az izületekre, nasira pl valami túrós édességet összehozok, gyömölcsökkel.
    próbálok naponta minnél többször kevesebbet enni, ami sajna nem éri el a 4-5 öt amennyit kéne de igyekszem :)
    régebben csináltam akkor inkább híztam, igaz a zsír százalék csökkent de még mindég hatalmas az is sajna. 23% ha jól emlékszem 125 kgre és 185cm re, ha jó a mérleg nem igen bízok ebbe sem mert máshol pl más volt a súly.
  • GAthersw
    #10053
    Jah, túl magas a vitamin és ásványianyag koncentráció a termékeiben az étrendkiegészítő besoroláshoz, semmi probléma amúgy ezen kívül a termékekkel.
  • Gyúrógép
    #10052
    http://objektivszcn.blog.hu/2008/06/11/friss_hir_az_antsz_betiltatott_bizonyos_dr_lenkei_fele_vitaminkeszitmenyeket
  • juzosch
    #10051
    A diétát írd le pls, mert sokan írták már h diétáznak, és aztán olyan rondaságot siekrült leírniuk diéta címén, h majdnem törölték a topicot.

    Edzés oldalról pedig a poci leadásához, vagyis a zsírégetéshez komplex, nagysúlyos gyakorlatokat (felhúzás, guggolás), aerob edzést, illetve intervallumedzést érdemes csinálni.
  • Palinko
    #10050
    heti 3 szor hasazom mostantól eddig 5 ször csináltam, most kicsit olvasgattam és fejlesztettem az edzéstervemen :)

    a diéta pedig az saját a meglévő tervekből összeszedni, tápanyag táblák stb.
  • Gyúrógép
    #10049
    Láthatnánk a diétát "is" amit csinálsz ?
  • Zocsi
    #10048
    Jah, és ha nagy a beled, akkor az tényleg csak diétától megy le... Ez sajnamajna ilyen!
  • Zocsi
    #10047
    Először is, miért kapod fel egyből a vizet? :)
    Másodszor, az ismétlések száma sokmindentől függhet. (pl. mennyire vagy jó kondiba, hova teszed a hasazást az edzésben, mikor és hányszor csinálod, kezdő vagy-e vagy haladó, simán hasazol vagy szuperszetben, vagy szuperszetben hiperhajlítással... stb.stb.stb.).
    Amúgy, valahogy úgy szokták kezdeni, hogy kb. 30 hasprés meg mondjuk 20 lábemelés, és csináld ezt mondjuk 3 szériában. Hogy szuperszetben vagy nem ez ízlés dolga. Én szuperszetben szoktam hasazni, hiperhajlítással, mert ez a kettő kinyújtja a másikat. DE! Léteznek olyan edzéstervek is - ami mellesleg nagyon hasznos, csak nekem nincs akkora hasam, hogy így ki kelljen nyírnom -, hogy annyi sorozatot csinálsz, amennyit bírsz. Tehát 3*max ismétléses széria. Ezzel meg az lehet a baj, hogy a has tipikusan egy olyan izom, aminél többször át képes billenni az ember a holtponton. Magyarul, már megcsináltál 80-100-at és már majd be szarsz, meg ég mint állat, de azért 20 még belefér... Másik hasznos dolog lehet, ami nekem korábban bejött, hogy fordított piramisban hasaztam (pl. 30-40-50 ism.). Továbbá szintén jót tesz a kockáknak, ha próbálod minden egyzés alkalmával picit növelni az ismétlésszámot.

    Nekem ezek a tapasztalataim. Mellesleg hányszor edzel/hasazol egy héten??
  • mateus33
    #10046
    Hűha ezt jó tudni... Köszi!
  • mateus33
    #10045
    A pocak egyedül a diétától fog lemenni. Ezen kívül csinálhatsz sok felülést, amíg bírod :)
  • Palinko
    #10044
    azt is csinálom. hittem hogy ez egy jó topic ahol kapok a kérdéseimre választ, de mivel nem kaptam úgy látszik tévedtem...