33479
12316971501353788406.png
  • SeanJRRussel
    #10164
    Sziasztok!Lassan 1 éve űzöm az ipart de a bal mellemm erősebb és nagyobb is mint a jobb.Nem tud valaki egy jó módszert h edzés alkalmával megközelítően egyforma terhelést kapjon a kettő?Mert a jobb nem nagyon dolgozik:(
  • PyRex
    #10163
    túrós gyúrós :D
  • Zocsi
    #10162
    Persze mert finom túrós! :D
  • PyRex
    #10161
    minden gyúrós szereti :d
  • juzosch
    #10160
    Olvasgass csak akkor:)

    Amúgy pedig a test alapvető építőelem, csakúgy mint a fehérje, számtalan funkcióhoz szükséges. Persze nem mint zsírraktár:)

    Tudod még mi a finom? A túró rudi, azt imádom:P De a növekedés szempontjából annak sincs értelme, viszont hízlalhat, szóval csak ritkán eszem.
  • Frayer
    #10159
    Az oliva is nagyon jó, az egyik a legjobb a zsírok közül, egy kis hallal az o-3 miatt az egyik legjobb megoldás. Az olivát könnyen salátákhoz, húsokhoz is lehet keverni.
  • berto17
    #10158
    Egyáltalán mért ien szükséges a szír? bocsi de erről még nem hallotam. AMugy szoktam csinálni egy turmixot: 2 banán , 3 kanál turó, 2 kanál zabpehely, 4 dl tej, 1 doboz joghurt. EGész finom
  • juzosch
    #10157
    Ha rendesen odafigyelek, akkor szoktam venni földimogyorót is. Lehet kapni sótlant:) A lenmagolaj, a földimogyoró és a sütéshez használt olívaolaj már egész jól fedezik a napi zsírmennyiséget.

    Hallal az a baj, h sovány. Az a kevés zsír a legjobb, de mégiscsak kevés.
  • Zocsi
    #10156
    Fúúh, kitartást akkor cimbora... Én pusztán csak át vagyok állva, meg eldumáltuk az időt a lakótársakkal így este. Holnap meg mindenki megy vizsgázni 8-ra, csak én nem. Én majd csak kedden és szerdán... azok viszont húzósak lesznek! Dehát ezvan! (:
  • Zocsi
    #10155
    Zsírok fogyasztása meg mindenképp előnyös és létfontosságú szintén az anyagcsere és a hormonháztartás miatt. Erről volt szó kb. egy hónappal ezelőtt, hogy ki mennyire tartja jónak a 0-1%-os zsírfogyasztást, ami mint akkor kiderült nem jó dolog. Rávilágítottatok, hogy ügyelni kell vele, mert viszonylag nagy kalóriát tartalmaz 1g zsír és a lebontása is egyszerűbb...

    Amit én kérdeznék, hogy mennyi most 0,5-1 L lenmagolaj, vagy ki milyen kiszerelést vesz a boltban? Sajna én sem fordítottam eddig nagy hangsújt az esszenciális zsírsabak bevitelére, amit most korrigálni szeretnék, de totálisan laikus vagyok a témában. A halat imádom és elgondolkozva olvasom és várom mit talál ki Roman barátunk a tengeri élőlénnyekkel. Kezdetnek arra gondoltam, hogy kipróbálom juzosch "1 évőkanalas módszerét", és ha beválik, akkor tovább lépek a rendszeres halfogyasztók társasági klubhelysége felé. Van valami tanácsotok, hogy hol és mivel érdemes kezdeni?
  • Frayer
    #10154
    Én is ébren vagyok még, délután lesz egy vizsgám, amire még tanultam semmit sem, most pótolom. És még puska sem létezik hozzá, tiszta rossz.
    Asszem el sem megyek, mi a francnak hozzá se tudnék ehez a tárgyhoz szólni, egyszerűen nem maradt rá időm. Majd felveszem a következő félévben. És visszatérek a programhoz amit fejlesztek, azt hiszem a legnehezebb részén és felén már túl vagyok.
  • Zocsi
    #10153
    Atrium: Arra, hogy mennyire fejlődsz hatással van az élet is, amit élsz. Tehát ha pl. egész nap rohangálsz a szakmád miatt, vagy stresszes időszakod éled, adott esetben a vizsgáid miatt kevesebbet alszol vagy épp többet használod az agyad (ami nem mellesleg meglehetősen zabálja a ch-t), akkor előfordulhat, hogy nem megy úgy a fejlődés.
    (Nekem például most az a bajom, hogy parázok egypár vizsga miatt, meg fel is borult a napi rendem (ld. még most is ébren vagyok) és fogytam is rendesen, mert nincs annyira jó étvágyam, stb.)
    Az pedig, hogy vékony alkat vagy még inkább arra sarkalljon, hogy többet eszel. Csak magamból tudok itt is kiindulni (ebből a legegyszerűbb :$). Én is vékony alkat vagyok, meg talán gyors is az anyagcserém. Ezért tömegezéskor eléggé ode kell figyelnem a kajálásra, hogy rendben menjen a dolog. A másik döntő faktor az lehet, hogy 2 hónappal ezelőtt mennyire volt rendezett a kajálásod? Mert ha akkor össze-vissza ettél, akkor lehet hogy most fogsz csak beindulni, mikor már normalizálódott az anyagcseréd. Bár mondjuk két hónap alatt már kellett vna. valamit elérni...
    Csak azt tudom én is mondani, amit a többiek, hogy számold ki nagyjából a kcal mennyiséget, és ha nem történik változás, akkor növeld az adagot. Meg ügyelj a folyadék és vitamin bevitelre, bár feltételezem, hogy ilyen tudatos étkezésnél ezzel nincs gond!
  • Frayer
    #10152
    De igen, legyenek. Ez a szám csak azt mutatja meg, hogy ugyan azon telítetség érzés mellet "jóllakotság" mennyi kalóriát tudsz megenni bizonyos fajta ételből.
    Például 1000 kalóriányi főtt krumpli megevése olyan jóllakotsági ingert váltana ki hogy talán még össze is szarnád magad. Ez nagyon nagy mennyiséget jelent, a krumpli vizes, ballasztos étel. Sokat kellene enni belőlle, és nagyon megtelít.
    Míg mondjuk 1000 kalóriányi kisebb dobos torta befalása nem nagy kunszt, sőt, pár falat csak az egész, és lehet fél óra múlva már követelnéd a következő adagot a sok cukor miatt. Ugyan így a helyzet a kólával, de ezek mind nem jók egy testépítőnek. A minőségi ételek a jók. Tömegezéskor mehet kisebb telítő indexű étel, de a jobb minőségű fajtából.
  • Atrium
    #10151
    ühüm. és mi számít alacsonynak? 100 alatt vagy 150 körül? gondolom a felsoroltak közül nem ajánlott mindegyik, már ami minket illet. szóval csoki jégkrém sültkrumpli keksz inkább legyen mellőzve. vagy ne?
  • Frayer
    #10150
    Mi az a telítettségi index?
    Egy Sydneyben végzett felmérés során azt vizsgálták, hogy melyik ételtől érezzük leginkább jóllakottnak magunkat. Egyetemistáknak különböző ételeket szolgáltak fel, amelyek nagyjából 240 kalóriát tartalmaztak, és naplót kellett vezetniük arról, melyik étel után éheztek meg a legkorábban és a legkésőbb.
    A fehér kenyér (10 dkg 240 kcal) telítettségi indexét 100-nak véve kifejlesztettek egy mutatószámot, ez alapján jelölték meg az élelmiszereket:

    Burgonya 323
    Sovány hal 225
    Zabkása 209
    Narancs 202
    Alma 197
    Teljes kiőrlésű tészta 188
    Marha steak 176
    Bab 168
    Szőlő 162
    Teljes kiőrlésű kenyér 157
    Magos kenyér 154
    Popcorn 154
    Rostban gazdag müzli 151
    Tojás 150
    Sajt 146
    Rizs 138
    Lencse 133
    Natúr rizs 132
    Keksz 120
    Banán 118
    Sült krumpli 116
    Jégkrém 96
    Mogyoró 84
    Csokis szelet 70

    Tehát diéta alatt a nagy telítő indexű ételek a jók, tömegelés alatt meg a kis indexűek a jók. Főleg azoknak akiknek nehezen megy, és sokkal több kalóriára van szükségük, amit nem egyszerű bevinni.
    Persze nem csak a t. index számít, leginkább a makronutriensek arányát nézd, és csak aztán az indexeket.
  • Frayer
    #10149
    Igen van ilyen sajt, amit én találtam az a zsír-mentes Ovári sajt. 36 % fehérje, és 6% zsír. Nem sok helyen lehet kapni, de nem olyan drága, valamivel több mint ezer ft egy kiló. Vagy olyan 1500 ft körül van most nem tom.
  • Atrium
    #10148
    van olyan sajt amit árban az átlag ember megengedhet magának és nem is zsíros? szóval olyasmire gondolok mint a trapista csak zsírszegény. Teljes kiőrlésű kenyeret szoktatok enni? mennyire megengedett ez? és van esetleg valami hasonló zsömle?
    " Ízesítésnek sok minden mehet bele, szörp, ital porok, méz, szőlőcukor,"
    ilyeneket lehet? a szörp szinte folyékony cukor. ennyi erővel már kóla is lehetne. annak csak 30%a cukor.
  • bugbal
    #10147
    Üdv! itt egy videó hogy formáld a tested www.futass.ini.hu
  • Frayer
    #10146
    "Az ő számukra a kiinduló érték legyen 40 kcal/testsúlykilogramm/nap. A vékonyak egyből menjenek 50 kcal/testsúlykilogramm értékre. Magyarán szólva, ez egy 75 kilós testépítő esetében 3000 kcal/nap, illetve 3750 kcal/nap. Ezek referencia értékek, ha nem látszik valamiféle pozitív elmozdulás 1-2 hét után, akkor kezd el növelni a bevitelt hetente kb. 200 kcal/nap mennyiséggel, amíg a tömegnövekedés be nem indul."
  • juzosch
    #10145
    Pedig a zsírbevitel az fontos.
  • Frayer
    #10144
    Tömegelési Manual
    Tömegelési Alaptézisek
  • berto17
    #10143
    kb énis enyit szem csak zabpehelybol kevesebbet. banánbol többet, lenmagolajbol meg semmit.
  • juzosch
    #10142
    :D:D
    Alapvetően vékony termetű vagyok, sosem voltam hízékony (ektomorf v mi)
    vmikor kiszámoltam 1 kalkulátorral, fene tudja h jó-e a kalkulátor:D
  • csuszi
    #10141
    óvatos becslés:) én ennyitől bud spencer lennék (és nem a fiatal:D)
  • juzosch
    #10140
    Szerintem több is mint 3000, mert én legalább ennyit eszek. H miből azt előbb írtam, és nem fél kiló rizs:)
  • csuszi
    #10139
    lehetetlen. ez durván (nincs kedvem számolgatni) 3000!!!!!kcal. tényleg új mérleg kell;)
  • juzosch
    #10138
    ez válasz volt erre:
    © Atrium ma 08:53 | privát | válasz erre | #10135
  • juzosch
    #10137
    1 nap alatt ha minden jól megy:
    50-60 dkg csirke
    30-33 deka rizs
    zöldség ahogy jön
    1 evőkanál lenmagolaj
    zabpehely, nem mértem mennyi, 50-100g között
    2 banán

    heti 2-3 brazil jiu jitsu, és 2-3 kondi. (mostanában inkább 2-2, 3-3 szinte sose)
    és néha elmegyek hétvégén futni, ami inkább intervallum.


    Ez nem tömegelős étrend, nem is szálkásító. A kettő között valahol, ami lassú, de zsírmentes növekedést biztosít. Nem mondom h ez a jó, de nekem ez fekszik.
  • juzosch
    #10136
    Vegyél új mérleget:D

    Egyébként guggolásban hogy fejlődsz?
  • Atrium
    #10135
    srácok nem nagyon értem mi történik. naponta megeszek fél kiló csirkét. fél kiló rizst.(ez 4*125g os zacskó) 1 fehérje turmix + 1 volumass35os turmix. ha van rá keret akkor még 1 tonhal konzerv is.
    73kiló voltam 2hónappal ezelőtt. úgy látom hogy nőttem. a hátam a vállam sokat fejlődött. mármint a saját mércémmel nézve.a mell problémás mert fejben nem vagyok rendben szerintem és nincs edzőtársam. de valamiárt mégis 69kiló vagyok :S szóval nem hogy haladnék a 83felé, még veszítek is.. :S 180centi vagyok. ez 73 kilóval nem mondható hogy duci, így ilyen sok zsírt nem is veszíthettem.pláne hogy kardiózni nem is szoktam.bár azt lehet kellene. meg hát eszem rendesen. mégsem működik? o_O egyek több CH-t?
  • Roman
    #10134
    Ööö nem ruszli, sima tonhalkonzerv. Csak tonhalkonzervből is van párfajta, van aprólékos, amit apám imád, meg van a törzses, amit meg én imádok.. Aztán hogy a tonhaldarabok miben úszkálnak, az megint változó. Lehet kapni paradicsomosszószost, növényi olajast, olívaolajast, és VIZEST is.

    Szóval a gyártók nagyon ügyelnek az állatok jogaira, különben nem úszkálhatnának a tonhalak haláluk után is sós vízben. A probléma csak az, hogy annyira sós az egész, hogy ehetetlen, szóval ilyenkor kell kifundálni valamit. Természetesen nem erre építeném a fehérjebevitelem, "csupán" egyfajta kiegészítés lenne, az esszenciális zsírok miatt.

    Tegnap nézelődtem a helyi bbboltban, az eladó nagyon erősködött, hogy "nyomorék leszel, szétkopik minden ízületed" ha nem szedek:
    -Konjugált Linolénsavat
    -Alfa Liponsavat
    -Omega 3 zsírsavakat
    -Lenmagolaj kapszulákat

    Namármost, omega 3 az van egy rakat a halolajban, szeretek löttyinteni kevéske lenmagolajat a salátákra (az olíva íze hányadék, de néha ráfanyalodok) Meg rengeteg helyről származhatnak esszenciális zsírok. Még az elég szar tejzsír is rengeteg telítetlen zsírsavat, főleg CLA-t tartalmaz (az okosok szerint)

    Hogy miért stresszelek ennyit a zsírokon? Csak azért, mert "úgy vettem észre magamon", hogy a zsírbevitel fokozása elég pozitív hatással van a "formámra", energizáltságomra, ízületeimre. Szóval nagyon "áldásos" és "kifizetődő" számomra, ha egy kis plusz energiát fektetek be arra, hogy odafigyeljek a zsírbevitelre.

    Sokan mondják, hogy arra csak diéta alatt kell odafigyelni, tömegeléskor nem oszt, nem szoroz. Persze. Ismeritek Dunkelt? A blogos gyereket. Tőle beképzeltebb, nagyobb pofájú, "kihanemén?" ember nem létezik. De még ő is elismerte, hogy a korábbi tömegeléseikor amit elcseszett, az volt, hogy nem figyelte a zsírbevitelt.

    Vagy Huncut a musclebuilderről. 7 gramm per testtömegkilogramm szénhidrátot eszik, és alig akar nőni a tömege. A zsírbevitele meg napi 1 kapszula lenmagolaj. S úgy emlékszem,hiába hízik lassan, mégse olyan szálkás.

    Aztán lehet csak én vagyok zsírbuzi, meg ilyen hülye, hogy ezzel foglalkozok, de agyamra ment a suli. Ha tudom, hogy ekkora segggeci leszek, akkor tuti nem erre a "nyelvi" tagozatra megyek, hanem szépen követtem volna apám kitaposott ösvényét a természettudományok útján. :@ :@
  • retek683
    #10133
    Én a következőt dolgoztam ki magamnak .. mivel a teljes test edzés fárasztó, sok gyakorlat igénybe vesz más más izmokat amik már fáradtak így nem tom ki hozni a maxot , ezért heti 4 edzés első 3 napon a három nagy izom csoportot külön mellé 2-3 kis izom csoport, kemény edzéssel kevés ismétléssel 5-8 - havi 1* meg oat csinálok majd hogy csúcsozok 5 kilóval felfele mindegyik súlyba 1-2-t nyomok vagy húzok:D és ezt majd lefele is építem építem... a 4 . napon "laza" teljes test edzés a 4. nap egy hónapba csak 3* van ... hát nem tom majd lesz vhogy:) eddig bevált...
  • Panzermeyer
    #10132
    A ruszli anyagilag nem éri meg. Csirkecombot (amit később lenyúzok és zsírtalanítok) sokkal olcsóbban kapok. De egyébként finom.
  • Frayer
    #10131
    ruszli?
  • Roman
    #10130
    Én vizes konzervről beszéltem.. ilyen vizes sós löttyben van az egész, bár állítólag annyira sós, hogy lehetetlen megenni ;)
  • Danny1987
    #10129
    He???
    Mi ez nyolcadik utas a halál?
  • Tmac
    #10128
    Csak nehogy véletlen ilyen konzervet vegyél :P
  • Frayer
    #10127
    Csak próbáld elkészíteni és rájössz hogy az valami ehetetlen.
    Ez a buny rögtönzött valami nagyon szar ízű dolgot, amit szerintem még ő maga sem szokott meginni.
    Hal turmix, az valami istentelen szar dolog. Diéta alatt meg mi a fasznak ennél olyan dolgot amiben olaj van.
    Hiába mosod át, mosod le róla az olajat, azzan nem intézed el a dolgot.
    Az étel, a hús felszívja magába az olajat, amit már nem tudsz onnan kiszedni. Mint a sültkrumpli. Megsütöd a krumplit, olajban, utánna már hiába mosod meg, az ugyan úgy tocsog a zsírban, vagy a rántot hús esetében is. Nagyon naív az az ember aki azt hiszi hogy lehet zsírtalanítani ezket az ételeket.
  • berto17
    #10126
    juzoscj leírnád hogy te mibol menyit szoktál enni? te is heti kétszer jársz küzdősportra?
  • Roman
    #10125
    csak azért gondoltam, hogy jó lenne, mert bani is tonhalkonzervturmixot ajánl diétában lefekvés előttre :) nomeg nyár van, azt fagyasztott brokkolival, egy kevés spenóttal igazi ínyencség. ;)