33477
12316971501353788406.png
  • Brolly
    #2285
    Megpróbálok mindent, a maximális fejlődsé érdekében, de néha ez is kevés sajnos.
    kérdezz, hátha tudunk segíteni;)))
  • CeeZee
    #2284
    Ez azért van mert gyors az anyagcseréd. De gondolom nem is eszel 2-3 óránként! Csakmert úgy kéne.
  • BEAST #2283
    irigyellek :))
  • CeeZee
    #2282
    És ha én szeretnék kérdezni akkor kihez forduljak???
  • CeeZee
    #2281
    Üdv! Kb egy könyvet lehetne írni válasznak arról amit kérdeztél.
    Inkább elmondom én hogy csinálom, és miért csinálom, mert egyrészt fingom sincs hogy neked személy szerint milyen edzésterv/étrend kell, másrészt nem tudok róla hogy én lennék az SG-interaktív edzője!
    Max. kicsemegézed azt ami neked szimpatikus vagy ötletet merítesz belőle.
  • GAthersw
    #2280
    Azt elfelejtettem írni, hogy az is problémám, hogy hiába ZABÁLOk rengeteget (nem mondom, hogy mindig minőségit) egyáltalán nem tudok hízni, egyszerűen van egy súlyhatár amit akármennyit eszek nem tudok átlépni és ez viszonylag alacsony sztem.
  • GAthersw
    #2279
    Engem pont ez a része érdekelne a dolognak, régebben jártam edzeni 1 évig de nem igazán foglalkoztam a dologgal lementem megcsináltam azt amit adott az ottani edző, hazamentem és ugyanazt ettem mint régen. Most újra el szeretném kezdeni a dolgot de most komolyabban és nagyobb hatásfokkal szeretném (nem akarok 60as kart 1 év alatt, csak a lehetőségeimhez képesti maximum fejlődést elérni). Szóval egy heti 3 alkalmas edzéshez mi lenne a megfelelő (igazából engem is a felsőtest edzése érdekel mert a vádlim, combom rendben van)? Étrend is érdekelne, azért nem akarok reggel délben este tojást meg rizst enni :)

    Más: Igazából engem a kreatinos téma hidegen hagy, nemtudom mennyire ártalmas meg mennyire nem de inkább távolmaradnék tőle, de ha nem tudom megoldani rendesen az állandó tojás/rizs témát akkor mennyire hatásosak ezek a porok amik koncentráltan tartalmaznak fehérjét és/vagy szénhidrátot?
  • CeeZee
    #2278
    Ha komolyan akarsz ezzel foglalkozni akkor inkább műanyag tálka. De hogy mennyi áldozatot tudsz hozni a siker érdekében ezt NEKED kell eldöntened! Ha bevállalod akkor úgyis te leszel a csodabogár mindenki szemében. Engem is mindig hülyének néznek ha a melóhelyen(régen a suliban) eszek. "Mit eszel már megint?!?" Közben az átlagember már fel sem ismeri hogy hogyan is néz ki egy ténylegesen tápláló étel.
    Ja és nem muszály villával enni, én kanállal tömöm magamba a kaját(persze ilyenkor máshogy is készítem el)
    Mivel te még az elején vagy ezért képtelenség lenne ezt egyik napról a másikra véghez vinni. Ez egy folyamat, aminek még nagyon az elején vagy.
  • Brolly
    #2277
    Csak hogy tudjam mit kerüljek el biztosra, amúgy gondoltam hogy ezek a kaják.
    :)jah és szendvicset akkor nem is lehet pl. suliba normálisat vinni?mármint hogy téplálót?nem tudsz vmi jó szenyát, amit mindig vihetnék a suliba,mert nem szeretnék ki műanyag tálkákban rizst meg húst vinni, meg hozzá villát...
  • CeeZee
    #2276
    Hogy mennyire fog fejlődni az nem igazán ezen múlik. Az igénybevételtől melegszik. Üzemi hőmérséklet! Csak aztán meg ne gyulladj!!!
    Gyorséttermi kaja, szendvicsek, pizza, édesség... Leírtuk már mi a jó kaja, minek érdeklődsz a szar után?
  • Brolly
    #2275
    Akkor minél "forrób" az izom annál jobban fejlődik?A sok szar kaja alatt, a gyrosétermi kajákra gondolsz?Meg heti 3-szor megyek le edzeni.
  • CeeZee
    #2274
    Ha "forró" az adott izom az nem gáz az a vérbőségtől van. A lábadra is kell edzened! Gondolj bele: a lábad a tested fele. Ne végezz félmunkát! Inkább hozd fel a felsőtestedet a lábad szintjére.
    Ja és egyébként nem létezik olyan hogy szálkásító edzésterv. Szálkásodni a diétától fogsz, de azzal neked kezdőként még nem kell foglalkoznod. Ha minőségit eszel és nem sok szart úgyis formálódni fogsz. Ja és heti 3 edzés elég neked. Egyébként kb én is így párosítom az izomcsoportokat edzésen.
  • Brolly
    #2273
    ok, köszi.
    a hasonlat tényleg jó:)))
    a kétkezesben sztem igazad van, és megpróbálom kisebb súllyal, de mostanában inkább úgy szoktam ahogy az előbb leírtam, a végén már forrűságot érzek a bicepszemben, nem tom mért remélem ez csak jó jel.Jah meg úgy jó szted az edzés, hogy egyik nap mell,kar, a másik nap hát,váll.és így váltakozva.Tom hogy láb nincs, de azt leginkább szálkásítani kéne, mert "nagy" mert elég sokat futottam,fociztam, és mindent amihez lábizom kell.jah meg has, azt meg diétával próbálom elérni, hogy látszodjanak a kockák:)
  • CeeZee
    #2272
    Sertéshúst inkább ne. A marha még belefér. Én főleg csirkét eszem. A tonhalról meg fogod és lemosod az olajat. Barbatrükk! Ennyit a fehérjéről, de mi lesz a szénhidráttal? Egyébként akkor fogsz izmot bontani edzésen ha már kifogytak a glikogénraktárak. Na még egy új szó! Ezeket a raktárakat pedig MINŐSÉGI szénhidráttal tudod feltölteni.
    Ja és még annyit hogy azt remélem tudod hogy az edzéstől csak közvetetten nő az izom. Az edzésen sokkolod az izmot ami aztán erre úgy reagál hogy megnöveli a méretét. Persze ehhez tápanyagra van szüksége. Én ezt úgy képzelem el, mint amikor fogsz egy szivacsot és jól kicsavarod(edzés) aztán beleteszed a vízbe és hagyod hogy megszívja magát(kajálás). Ez egy ilyen költői hasonlat izé akart lenni.
    Más: Ha nem érzed a bicepszed akkor valószínű nagy a súly. Próbáld ki, hogy leveszel a rúdról 5 kilót és végig a bicepszre koncentrálj! Az alkarod azért durran be mert erőlködés közben szorítod a rudat.
    Mára ennyit, megyek lenyomok egy turmixot aztán alvás.
  • CeeZee
    #2271
    thx
  • JGTC
    #2270
    jól bírod, most végigfutottam de nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire súllyos
  • JGTC
    #2269
  • Brolly
    #2268
    ok értem, remélem:))))
    akkor leginkább, de nem mindig lehetőleg tonhal,tojás,fehér hús, de lehet mást is csak mértékkel.
    kösz
  • jazzy
    #2267
    A gyakorlat amit leirtal szalkasitasra valo elvileg, en speciel baromsagnak tartom. So izt ad a kajanak lehetoleg ne 2 kilot rakjal ra es akkor nopara, mindenki eszik sot. Marhat disznot ne egyel lehetoleg gyakran ugyanis az nem feher hus, tobb benne a zsir. Ha eszel egy kis olajat abba se halsz bele. Kenyeret csak keveset.. Itt nem az a lenyeg, hogy mostantol CSAK feher hust ehetsz olaj, so nelkul meg tojast tokeletesen kiszabva, hogy mennyi sargaja es feherje, hanem az, hogy tobbnyire igy etkezz. Ehetsz csokit is, de csak egy keveset, azt nem art, ehetsz mindent, csak mertekkel. A "helyes" taplalkozasnak nem az a lenyege, hogy mostantol nem elvezheted a kajakat es csirkevel, hallal, tojassal kell tomnod magad mostantol. Az pedig nem baj, ha bedurran az izom, az nagyon jol van ugy, be is kell neki. A hangsuly azon van, hogy miutan rendesen megedzetted utana pihentetni kell, hogy tudjon regeneralodni, en peldaul 1 izomcsoportra 1 heten 1x edzek. Tobbnyire ugy is kiegeszitik egymast a kulonbozo gyakorlatok, peldaul bizonyos mellezo hatazo gyakorlatok elegge igenybe veszik a bicepszet is.
  • Brolly
    #2266
    Meg az hogy olvastam hogy a nagyon megerőltetö edzés az nem előnyös, sokkal inkább káros.Mert talán már az izom a fehérjét bontja le a plusz energia miatt.Ez igaz, és mit jelent a nagyon megerőltető, ha be van nagyon durranva a karod például.Mert nekem általában be szokott durrani.
    és még az hogy a kétkezes bicepszgyk.-nál csak az alkaromat érzem, pedig úgy csinálom ahoyg a többiek, szabályosan.De most csináltam egy oylat, hogy elkezdtem 1 megáltam számoltam egyet, és kettőt csináltam utána megáltam megint és számoltam kettőt, és elkezdtem hármat, és ez így fel 8-ig, és utána vissza.Nem is ment csak hatig oda:)))nah ezután pl. éreztem a bicepszemet rendesen.
  • Brolly
    #2265
    jah és a só?
    mert én azt szinte mindenhez eszem, az káros?
  • Brolly
    #2264
    A csirkét amúgy is szeretem, csak az hogy akkor ez a legtáplálóbb hús az ilyen "baromfi"(marha,sertés) húsok közül?
    Meg a tonhalat is szeretem, de abban van olaj, az nem baj?és hogy azt is hogy egyem hogy még táplálóbb legyen, vagy hogy te hogy szoktad enni,mivel?
  • Brolly
    #2263
    ok kösz,
    akkor gondolom kemánytojásnál is csak minden harmadiknál egyem meg a sárgáját, meg hogy kenyérrel egyem, vagy ha van vmi jobb ötleted mivel egyem azt szívesen elfogadnám.
  • CeeZee
    #2262
    Abszolút igazad van! Még annyit tennék hozzá Brolly, hogy a csirkével is barátkozz meg, és az sem gond ha szereted a halat(pl. tonhal). Ja és még egy nagyon fontos dolog: hogy tudjuk kinek a hozzászólására reagálsz, használd a fejlécen lévő VÁLASZ gombot!
  • hykao #2261
    Egyél sok tojást, de csak minden harmadik tojás sárgáját rakd bele...szal mondjuk egy hat tojásos rántottában csak kettő sárgája legyen...illetve ha mondjuk eddig hat tojásos rántottát ettél, ezentúl egyél kilencből, de csak háromnak legyen benne a sárgája is. Így kb. ugyanakkora adagban több fehérje, de kevesebb zsír és koleszterin lesz...
    Mondjuk legjobb szerintem a keménytojás, mert ahhoz aztán egyáltalán nem kell pluszban zsiradékot hozzáadni, no és az elkészítés is egyszerűbb.
  • Brolly
    #2260
    Akkor eszek sok rántottát, még szerencse hogy szeretem:)
    Hát igen, nem vok vmi jó megfogalmazó úgy látom.
    Ftranx:"Nem a kreatinnal kéne foglalkoznod, hanem hogy rendesen egyél. Ez az ALAP. Ha ez megvan, utána lehet gondolkozni a kreatinon és más egyebeken."
    én erre mondtam, hogy mennyi ideig kell edzeni hogy meg legyen az alap?és hogy után tudjak gondolkozni a kreatinon.De most hogy belegondolok még jó ideig úgy sem fogom újra szedni,amit meg elkezdtem szedni, azzal meg nem tom akkor hogy mit csináljak, sztem végig nyomom ha már eddig csináltam.
    Azér kösz
  • CeeZee
    #2259
    tojást nyersen nem ajánlom. pl a rántotta, tükörtojás az jó. a rizs meg aztán kemény befektetés, kb 200Ft 0,5kg. az nekem 2 napra elég. ja és olvasd vissza mit írtál: "jó jój jó,de menniy ideig egyek sokat, hogy utána szedhessek kreatint?egy fél év,egy év?" most meg ezt írod: "Azt úgy értettem, hogy meddig ekll edzeni ahoz hogy creatinhoz nyúljunk.nah mindegy."
    én szívesen válaszolok, feltéve, hogy te is tudod mit akartál kérdezni.


  • jazzy
    #2258
    Vegulis ersz vele mert erosebb leszel, de penzkidobas mert ha nem szeded akkor is fejlodsz eppen elegge. Tojas nyersen sem hinnem hogy veszelyes, sztem rantottakent tokeletes, de inkabb rizs, feher hus. Ha nincs otthon venni kell.
  • Brolly
    #2257
    jah értem, akkor ezt elb*sztam:))
    akkor sokat nem érek vele...nah mindegy
    jah tojás, hogy,kemény,nyers,rántotta?mert azt mondják hogy nyersen eléggé veszélyes, ha túl magas fokon melegítjük akkor meg vmi tönkremegy benne és úgy meg felesleges.
  • jazzy
    #2256
    Tul sokat foglalkozol ezzel a kerdessel, amugy nem bonyolult. Nincs otthon rizs? Vegyel. Vagy egyel tojast, az is jo. Attol, hogy 1 hetig nem eszel rizst nem megy le rolad 2 kilo izom. Egyebkent elso evben akkor is eppen elegge fejlodsz ha helytelenul taplalkozol. Kreatin meg arra valo, hogy ha megalltal a fejlodesben, a tested elert egy bizonyos pontra, akkor azon atlendit. En speciel masfel eve edzek es meg nem szedtem soha kreatint, megis fejlodok meg most is. Valoszinuleg fel ev mulva kezdem el az ilyesmit, de a kreatin magaban mint mondtak nem sokat er.
  • Brolly
    #2255
    Azt úgy értettem, hogy meddig ekll edzeni ahoz hogy creatinhoz nyúljunk.nah mindegy.
    Ez a baj hogy az a legnehezebb, én ennék mindig azt ami kell, csak nem mindig van az, és ah nincs akkor máshoz kell nyúlni, amitől már "kiesek" a kajálásból.
    Pl.nincs ithon rizs meg mellehús, akkor mást kell keresni, ami nem olyan tépléló, és még egészségtelen.
    most kajálásban tudsz segíteni?
  • CeeZee
    #2254
    Ja és még valami: nem csak sokat, hanem MINŐSÉGIT kell enni. Egyébként a kajálás a legnehezebb ebben a sportban. Nem az edzés, hanem az hogy MINDEN NAP meglegyen a neked megfelelő tápanyag bevitel. Az edzés az csak hetente néhány óra, de a kajálás... ugye érted? De nyugi, egy idő után hozzá lehet szokni!
  • CeeZee
    #2253
    Mennyi ideig egyél sokat?!? Ezt gondold át újra. Vagy szerinted egy évig kell csak enni aztán már soha többé? kreatinnal kapcsolatban: FELEJTSD MÁR EL! Elmondom mivel foglalkozz, de most utoljára: KAJA, EDZÉS, PIHENÉS! Ebben szívesen segítek, hogy mikor, mit, mennyit, stb.
  • Brolly
    #2252
    jó jój jó,de menniy ideig egyek sokat, hogy utána szedhessek kreatint?egy fél év,egy év?
  • FtranX
    #2251
    Igaza van CeeZee-nek. Nem a kreatinnal kéne foglalkoznod, hanem hogy rendesen egyél. Ez az ALAP. Ha ez megvan, utána lehet gondolkozni a kreatinon és más egyebeken.
  • Brolly
    #2250
    Mit jelent hogy az elej?hány hónap max?
  • CeeZee
    #2249
    sztem nem lesz baja, de ne szarakodj már ezzel a kreatinnal ennyit. de ha ennyire aggódsz akkor csináld úgy ahogy én(lásd:#2237). van egy sorrend és a kreatin rohadtul a végén kullog. ha meg nem eszel rendesen (és eleget) a kreatin még annyit sem ér. ez nem alaptápanyag. mégis mindenki ettől várja a csodát.
  • Brolly
    #2248
    De akkor most szerintetek hülyeség, hogy a creatin, "megromlik" ha sokáig áll a vízben ?
  • FtranX
    #2247
    lehet, hogy néhányan kicsit el vannak szállva maguktól (pl. leugathatnak egy láma kérdésért), de szakértelmben ott vannak a toppon.
  • CeeZee
    #2246
    a tesztoszteron.hu-n egy kicsit túlbonyolítják az edzést. minden héten új edzésterv, stb. régen sokat olvastam, mára már tudom szelektálni azt az infót ami nekem hasznos lehet. de egy kezdő még nem. Brolly #2238: - Kaja:fehérje(csirke, hal, tojásfehérje, stb.), szénhidrát(rízs, zabpehely, zöldség, esetleg krumpli) a gyümölcsökkel vigyázz, az is egyszerű cukor, ha muszály akkor délelőtt, dél körül egyél gyümit.