33477
12316971501353788406.png
  • Brolly
    #2205
    Még arra vok kíváncsi, hogy pl. most csináltam 1000 gugolást, és minden széria végén nem ülök le, hanem maradok vagy 1 percig derékszögben, és az nagyon gyilkos, és most az ilyeneket, mármint az ilyen "tartásokat" hogy pl. a súlyokat ki tartjuk és úgy tartjuk egy ideig, annak most van értelme, mert beduran rendesen, meg fáj is mint a dög, de nem tom hogy ez most milyen hatással van az izomra.
  • Ramore
    #2204
    Igazság szerint nem, én általában télen-nyáron egyaránt odafigyelek a kajálásra. :) Szóval csak jelképesen írtam, habár az igaz, hogy nyárra azért jobban törekszem, hogy minél szálkásabb legyek.
  • Brolly
    #2203
    17, mért?
  • hykao #2202
    Te amúgy mennyi idős vagy?
  • Brolly
    #2201
    jah meg most akkor egyek naponta sokszor keveset?mert ez megygyorsítja az anyagcserét?mert ezt hallotam, és az mér jó ha gyors anyagcseréd van?
    jah és ha szeretnék mennyi futni vagy heti 3-szor, akkor a melyik napszak lenne a célszerű, a reggelen kívül, mert akkor nincs időm elmenni.előre is kösz
    csá
  • Brolly
    #2200
    és a kÁBELES HASPRÉS nevű hasgyakorlat szerintetek jó?mert azt is lehet nagy súllyal csinálni, mert én azt szeretem csinálni...
  • hykao #2199
    Lol, te is ilyen "nyárra ledobom az úszógumit" típus vagy? :) Sok ismerősöm van, akik a "téli szalonnát" tavasszal elkezdik "leégetni". :)
  • Ramore
    #2198
    Aki le akarja dobni az úszógumiját, annak keményen diétázni kell (70%), és mellette hasazni (30%), de nem árt a futás sem. Dátum szerűen nehéz megmondani, hogy mennyi idő alatt lehet kivitelezni a kocka hasat, ez függhet a felesleg nagyságától, illetve az edzés, és a diéta 100%-os betartásától is. Nekem már szép kockás a hasam, és még csak április eleje van, ilyen jó időzítésem még sosem volt, pedig már több, mint 15 éve edzésben vagyok.
  • Brolly
    #2197
    Nem si akartam kihagyni, csak mindig azt mondják, hogy azért hagynak ki hogy jobban fejlődjenek.de azért kösz
    A hasat meg csinálom akkor úgy.
  • FtranX
    #2196
    Még ne hagyjál ki, csak ha véletlenül túledzed magad.

    has:
    pl. római széken felülés, lábemelés súllyal, bármilyen gép, a lényeg, hogy ne nagyon tudj 10-nél többet megcsinálni belőle egyszerre.

  • Anotino
    #2195
    ja az elso mondat ide jott
  • Anotino
    #2194
    Azert ez eleg eros tulzas. 2 het kihagyast 2-3 edzessel vissza lehet szedni.
    Brolly: az ilyen kihagyasokat akkor kell megejteni, ha elered a termeszetes maximumod es megallsz.. ez esetben is maximum 1 hetet szoktak kihagyni. De ez a dolog nem par honap edzes utan szokott megtortenni. Most meg az a jo ha edzel kihagyas nelkul.
  • Magnumrolcsi
    #2193
    3-4 hónapja edzel azt mondtad. Ha most kihagysz 2-3 hetet akkor majdnem olyan mintha nemis jártál volna edzeni mikor folytatod.

    SZVSZ
  • Brolly
    #2192
    Bocs hogy ilyen érthetetlen vok, de milyen hasgyakorlatra gondoltok amit súllyal csináljak?Sima felülés súllyal, vagy csigás lehúzás...
    jah meg hogy pl. ha kihagyok vagy 2-3 hetet, akkor utána jobban fogok fejlődni, mert mindenki azt mondja hogy a kezdők fejlődnek a legjobban, és ha nyomjuk egy ideje és leálunk egy időre akkor nem fogok jobban fejlődni?
  • FtranX
    #2191
    Az első évben általában az a jellemző, hogy "tömegelés" mellett is csökken a zsír mennyisége a testen. Legalábbis nálam így volt és úgy vettem észre, hogy másoknál is ez a jellemző.
    Szóval, ha simán edzel és normálisan eszel, nagy valószínűséggel menni fog le a hasadból is.

    amúgy tényleg súllyal kell hasazni.
  • bens
    #2190
    a zsákolás jó kardio-gyakorlatnak is. de kockahasad nyárra akkor lesz, ha mostantól nyárig nagy sújjal dolgozol.
  • Brolly
    #2189
    Ok kösz, csak azt akartam hogy nyárra ne legyen olyan hasam, hanem egy kicsit lehessen látni a kockát, de lehet hogy tömegelek, és jövő nyárra szálkásítok majd.És ha mondjuk veszek december elején tömegnövelőt és nyomom egyész télen, és úgy kezdek akkor szerinted az jó?meg most akarok venni boxzsákot, az hat vmit, vagy csak hátrál, ha mondjuk zsákolok minden nap vagy 1 órát?
  • bens
    #2188
    ne szálkásíts. nincs értelme. ha kockás hasat akarsz gyorsan, akkor nagy súllyal csináld a hasgyakorlatokat. akkorával, amivel 6-8 ismétlésre vagy képes max. neked még nincs értelme a szálkásításon gondolkodni. ha felszedtél olyan 10 kilót, akkor mehet. én a helyedben 1 évig csak tömegelnék keményen. a lényeg, h nagy súllyal dolgozz, max 6-8 ismétlésekkel. és egyél fehérjét.
  • Brolly
    #2187
    Sztem sincs, mert még csak most kezdtem vagy 4 hónapja...
    kar:33 mell:106 magas:183 kg:76
    leginkább csak a hasamat akarom leszálkásítani, hogy kockás legyenek mert leginkább azzal nem vok megelégedve, jah meg a karommal, de annak inkább a kerületét akarom növelni nem szálkásítani, mert tom hogy ha szálkásítod, akkor végülis kisebb lesz:)
    jah meg az hogy pl. egy 1-1,5 hónap szálkásítás mennyire vesz le az erőböl, mert azt olvastam hogy visszaesik nagyon.Mert most kinyomok fekve 93kb-ot akkor utána szted mennyit fogok.Ha kell még akkor szériába nyomjuk 76-al.
    előre is kösz
    csá
  • bens
    #2186
    hát ez attól függ. ha csak most kezdted, akkor sztem várj a szálkásítással jövő nyárig. 1.5 hónap alatt nem szedsz fel annyit h megérje leszálkásítani. persze ehez tudnom kéne hanyas karod van, milyen magas vagy, hány kiló meg ilyenek.
  • Brolly
    #2185
    és az joh lenne szerinted, hogy pl. most tömegnövelek creatin kúrával egybekötve április végéig, mert akkor lesz vagy 1,5 hónapja hogy elkezdtem, és utána meg elkezdek diétával szálkásítani, hogy nyárra legyen egy kis alap:)
  • bens
    #2184
    erőt ad és egy kis vizet köt meg az izom sejtjeiben. magyarán kevésbé fáradsz el tőle.
  • Brolly
    #2183
    :)
    Azt tudom mi a különbség a szálkásítás, és a tömegnövelés között, csak azt nem tudtam, hogy mi lenne ha egy creatin kúra alatt szálkásítok, és nem tömegnövelek, akkor az mit ad/vesz el?
  • bens
    #2182
    ja és a monohidrát főleg megköti a vizet is, de az gyorsan visszaáll az eredeti szintre.
  • bens
    #2181
    igen, valóban segíti a tömegnövelést, de mivel az izommukát segíti hosszú és rövid távon is, sztem mindenfajta edzés mellé lehet szedni. nekem ez a tapasztalatom. szálkásításnál inákbb az étrendre kell figyelni.
  • jazzy
    #2180
    En ugy gondoltam, hogy kreatint inkabb tomegeleshez erdemes hasznalni mivel "arra van kitalalva", es abban segit, szalkasitashoz szerintem extran penzkidobas, tomegeleshez meg elmegy.
  • bens
    #2179
    a kreatin valóban nem ér annyit, amennyibe kerül ls amennyit reklámozzák, sőt feleannyit sem. és így van ez az összes tápkieggel. de ha valaki gazdag, és motivációt ad neki, h szed vmit, annak miért ne.
    amúgy a kreatint nyugodtan lehet szedni szálkásítás alatt, mert nem igazán befolyásolja a zsír beépülését. csak valamivel több erőt ad, ahogy beépül az izomba.
  • bens
    #2178
    ezt én nem teljesen értem. diéta alatt milyen diétát értesz? azt kérdezed h van-e külömbség a szálkásítás és tömegelés közt? van :-) a szálkásítás az a zsír leégeetése az izomról, a tömegelés meg izomtömeg növekedést (ami persze az étrend miatt zsírtömeg növekedést) is jelent.

    azt viszont tudni kell, h a futást nem érdemes hosszú távon csinálni egy testépítőnek. ha futással akarsz zsírtégetni, akkor inkább rövid sprinteket nyomjál, amiben hamar elfáradsz. ezen kívül mindenféle kardio-gyakorlat jó zsírégetésre.
  • jazzy
    #2177
    En nem nagyon vagyok otthon az ilyen etrend kiegeszito cuccokban de szerintem a kreatin a dietazassal es a szalkasitassal nem jon ossze igazan, szerintem penzkidobas. Javitsatok ki ha tevedek.
  • Brolly
    #2176
    HY
    ha creatint szedünk, és közben diétázunk, és szálkásítunk, akkor milyen különbség van, mintha tömeget növelnék.(szálkásítás alatt pedig azt értem, hogy kicsi súllyal sokat sokszor gyorsan, nem tok más módszert nekem ezt mondták, ha tudtok egy jobbat és leírnátok azt nagyon megköszönném.)jah és a mindennapos futás olyan délután 6-7 között, és az esti kis torna az jó?
  • Ramore
    #2175
    ezt a termet nem ismertem ezidáig, ott van az metró végállomás mellett, ugye? mekkora maga a konditerem rész, a fotókon nem látszik? jó csajok látogatják rendszeresen a helyet? :)
  • Brolly
    #2174
    jah értem.
  • OPM
    #2173
    szerencsére első nap körbevezetett egy edző és megmutatta pontosan melyik gép hogyan müxik és mire jó :)
  • Brolly
    #2172
    hát megnéztem kíváncsiság képpen a terem honlapját(jump fittnes),hát nem csodálkozom hogy elkérnek 7-et,komoly nagyon, annyi féle gyakorlatot lehet csinálni, hogy nem is tudom mit csináljak, biztos ott lennék vagy 4 órát(káromra).
  • bens
    #2171
    edző vagyok.
  • OPM
    #2170
    jump fittness
  • Ramore
    #2169
    melyik terem?
  • Brolly
    #2168
    Bens,te miért gyúrhatsz egy korszerű teremben ingyen?tulaj vagy vagy protekció?
  • Brolly
    #2167
    Hát mit mondjak, nem dicsekedni szerettem volna, nem vok az a fajta.inkább kiadok havi 5-öt egy faszán felszerelt konditeremért, minthogy egy ilyanbe edzek, de ha incs más ez is megteszi.Ez amoylan Rocky beütésű:)
  • OPM
    #2166
    hja ahová én járok az is 10es lenne, a diákom meg 7...