33477
12316971501353788406.png
  • CeeZee
    #2325
    A híres fehér bölény:
  • CeeZee
    #2324
    Pedig ő a profik között "kicsinek" számít. Volt szerencsém látni élőben. Pont ezen a versenyen.
    De mindjárt keresek egy képet, ha ez túlzás neked. A fehér bölényt ismered?
  • FFX
    #2323
    hát ez már túlzás sztem
  • CeeZee
    #2322
  • CeeZee
    #2321
    Darrem Charles:
  • CeeZee
    #2320
    Hajózzunk már nyugisabb vizekre! Van kenvenc testépítőtök?
  • CeeZee
    #2319
    És nem látok hibát abban hogy napi néhány száz ft-ot tápkiegre költök, főleg akkor rohanok a falnak amikor egy olyan ember papol nekem(nem rád célzok persze), akinek már a napi cigi is többe kerül és akkor még nem beszéltünk a söröcskéről, mekdönciről stb. Én egy bigmak és egy krumpli árából kb. 2x eszek rendes kaját!
  • CeeZee
    #2318
    "kedvencem amikor benyomnak ilyen reklámokat ilyenolyan világbajnok testépítőkkel, h egyél sok scitec fehérjét, mert akkor olyan leszel, mit ők. hát persze." na ebben abszolút egyet értek. De el kell valahogy adni a terméket. Csak én már egy idő után átlátom, hogy minek van értelme, melyiket érdemes venni. Ezek a reklámok pár évig rám is hatással voltak.

    DE! Közvetlenül edzés után én soha a büdös életbe nem tudnék rizs+csirkét enni! Ekkor viszont csak a turmix. Másrészről sokkal gyorsabban szívódik fel.
  • bens
    #2317
    nekem aztán azt eszel amit akarsz. én saját tapasztalatból tudom h felesleges plusz tápkiegeket enni a normális étrend mellett, mert nem fejlődsz tőle gyorsabban.
    mindezek mellett kevés olyan testépítő van aki nem költ egy vagyont fehérjére, kreatinra meg hasonló dolgokra. belőlük gazdagszik meg a sok tápkieg forgalmazó, gyártó cég.
    kedvencem amikor benyomnak ilyen reklámokat ilyenolyan világbajnok testépítőkkel, h egyél sok scitec fehérjét, mert akkor olyan leszel, mit ők. hát persze.
  • CeeZee
    #2316
    Úgy beszélsz mintha az én kajálásom szinte csak a tápkiegre épülne. Pedig ez csak elenyésző része.
    De ha ilyen rossz az én étrendem, akkor írd már le hogy te mit ettél tegnap. Csak hogy ki tudjam nyomtatni és mutogathassam a teremben, hogy bizony srácok ti eddig rosszul csináltátok és itt van ez az überfasza gyerek aki dietetikát tanul és nagyon ott van a szeren!
  • CeeZee
    #2315
    kb. 7 éve kezdtem el ezzel foglalkozni, de úgy hogy oda is figyelek rá már 4 éve nyomom.
  • bens
    #2314
    bőven elég ha napi 10g fehérjét megeszel pluszban, mert mindenben van fehérje, amit eszel. az átlagos napi étkezés naponta kb 150g fehérjét tartalmaz akkor is ha nem figyelsz oda rá. ha vagy mondjuk 80kg, akkor ehez bőven elég ha 10g port eszel meg, mert a többi felesleges. ez már 2g/tkg, ami kb duplája a szükségesnek. magyarán a fehérjepor teljesen felesleges a rendes, főleg a fehérjedús táplálkozás mellett. én amikor gyúrtam, egy gram fehérjét nem ettem porban, csak az étrendem 200g fehérjét tartalmazott naponta. ez bőségesen elég ha minden nap edzel 2 órát akkor is.
    de ha lelkesít az, h turmixolgatsz otthon naponta többször, én nem akarlak lebeszélni, csak tudj róla h nem leszel izmosabb tőle.
  • bens
    #2313
    mondom. nyugodtan vegyed a fehérjét kilószámra. neked van kitalálvan. megnősz tőle

    tudod van aki nem csak azt hiszi el, amit a reklámújságokban olvas.

    amúgy mekkora tapasztalatod van a gyúrásban? csak úgy érdekel.
  • CeeZee
    #2312
    "nem 2 grammot kell enni, hanem kb 10-et naponta. ebből 2g max ami beépül az izomba. a többi vagy zsírrá alakul, vagy energiává." ezt étkezésenként gondoltad?
  • CeeZee
    #2311
    Te teljesen arréb vagy barátom. Te mire válaszolsz? Mert hogy nem arra amit én írtam az tuti. Olvasd már vissza mit írtam! 50 rugó fehérjére??? Ezt hol olvastad? 2g fehérje/testsúly kg??? Mi bajod lesz ha többet viszel be? Megnősz?
    "de ha egy 90 kg-os ember 180g fehérjét eszik naponta (2g/tkg), annak kb 90 %-a felesleges. hacsak nem koxol az illető ugye." Ezt a faszságot!
  • bens
    #2310
    nem 2 grammot kell enni, hanem kb 10-et naponta. ebből 2g max ami beépül az izomba. a többi vagy zsírrá alakul, vagy energiává. ha többet eszel, a felesleg kiürül. ez változhat súly és alkat függvényében, de ha egy 90 kg-os ember 180g fehérjét eszik naponta (2g/tkg), annak kb 90 %-a felesleges. hacsak nem koxol az illető ugye.
    furcsa lenne, ha naponta 30g izomt tudnál felszendi nem? elég gyorsan fejlőnél...
  • FtranX
    #2309
    Naponta két gramm??
    Én úgy tom, hogy egy átlagos felnőtt férfi szervezete 30 gramm körül tud feldolgozni étkezésenként. A testépítők is minimum napi > 2 gramm/testsúlykilogram fehérjét esznek.
  • bens
    #2308
    már csak azt nem vetted figyelembe h a szervezet megterhelt állapotban napi max 2g, azaz kettő gramm fehérjét képes beépíteni az izomba. ebből kifolyólag felesleges megenni 50-60g fehérjét, mert a nagyrésze kiürül, kis része elraktározódik. vitaminnal ue. a helyzet szvsz.
    de én nem fogok veled viát nyitni. költs el nyugodtan havi 50 rugót fehérjére. pont az olyanoknak találták ki, akik nem gondolkodnak, csak +látnak 1 kigyúrt mókust a zacsin, és már emelik is le a polcról. sok sikert
  • CeeZee
    #2307
    Nagyobb a mozgástartomány, vagyis jobban le tudod engedni a súlyt a mozdulat alján, fent pedig jobban össze tudod préselni a melledet, míg ezt egy fix fogásszélességgel nem tudnád. Másrészről nem tudod akkora súllyal csinálni mert a súlyokat koordinálni kell.
    De semmiféleképpen nem helyettesítheti a sima fekvenyomást! Főleg neked még az alapokkal kell törődnöd!
  • CeeZee
    #2306
    Számoljátok ki, mert nekem az kevésnek tűnik árban. Persze nem mindegy hogy mennyit használsz, mert lehet 2 adagot is a volumassból naponta, de lehet 0,5 adagot is. De nyilván pénzben akkor nem ugyanott vagy. De az alap a kaja és pluszban csak a tápkiegészítő. Ha nincs rendben a kajálásod akkor én a helyedben ott tennék rendet először.
    És nem szabad csodát várni tőlük, ezek is "csak" tápanyagok.
  • Brolly
    #2305
    Ha a fekvenyomást egykezes súllyal csináljuk, akkor mi a különbség e között, és simán kétkezessel fekvenyomás között?
  • jazzy
    #2304
    Fogalmam sincs, hogy hogyan jon ki meg nem neztem utana, nekem egy jo testepito haverom mondta aki mar 4 eve csinalja es o ezt a kombot hasznalja.
  • CeeZee
    #2303
    De hogy ne terheljen meg nagyon a számolás: hozzál ki napi 440Ft-ból 60g fehérjét és egy komplett vitamin csomagot!
  • CeeZee
    #2302
    A tejből nyerik te zseni. De a tejnek kb 1-2%-a a tejsavó a többit nem is tudod rendesen emészteni. Gondolod én viccből költök ennyit? De te mivel ilyen hiper okos vagy igyál meg napi 20 liter tejet megy egyél 10kg gyümölcsöt. És elmondom hogy megértsed te is: NEM DRÁGÁBB A TÁPKIEGÉSZÍTŐ. Csak tudni kell hogy melyiket kell venni. Ennyi. Tanulj meg számolni!
  • bens
    #2301
    szted a tejsavófehérjét miből nyerik ha nem tejből? aztán meg eladják 10-20 rugóért fehérjepor néven azt, amit amúgy +kapsz 10ed annyiért a boltban.
    nagyon egyszerű zsírszegény, fehérjedús étrendet felállítani méregdrága tápkiegek nélkül is. és sokkal olcsóbb.
    de nekem aztán tök mind1, tőlem arra költöd a pénzt, amire akarod. én is sokáig ettem tápkieget, mire rájöttem h sokkal egyszerűbb komplex étrendet követni.
  • CeeZee
    #2300
    Ki a kedvencetek a sportban?
  • CeeZee
    #2299
    Részleteznéd miért jönnék ki olcsóbban? Te sztem nem vagy tisztában az árakkal. És akkor még a minőséget nem is említettem. Tejből, sajtból a fehérjét? Ezt egy sportorvos mondta neked? Max. zsírszegény túró este.
  • CeeZee
    #2298
    Egy szóval sem mondtam hogy könnyű. Csak nekem nincs olyan hogy anyám majd csinál valamit. Az van a hűtőben amit vettem és abból tudok magamnak kaját csinálni. De ez jó is mert így tulajdonképpen rá is vagyok kényszerítve hogy rendeset egyek akkor is amikor legszívesebben pl. egy pizza csúszna.
    A tonhallal én is próbálkoztam, de ez így ahogy neked nem menne. Le a kalappal! Viszont lehet kapni néha ilyen előre panírozott tonhalat, na az nagyon finom. Nem ezekre a téglalap alakú halrudakra gondolok, hanem rendes halra. Akkora majdnem egy szelet mint a tenyerem.
  • bens
    #2297
    ami azt illeti Te is olcsóbban kijönnél, ha a vitamint nyers gyümölcsökből, zöldségekből, a fehérjét meg tejtermékekből, sajtból nyernéd.
    esküszöm h tápkieggyáros leszek...
  • FtranX
    #2296
    Ezt elég szép lehet minden nap eljáccani!

    Én hasonlóra cca három hónapig voltam képes, aztán azt mondtam, hogy nem ér annyit a "fejlődés", mint amibe a főzőcske időben és pénzben kerül.

    Azóta inkább "beidomítottam" anyámat, hogy mindig legyen itthon értelmes kaja (tészta, rizs, sültkrumpli, húsok, tej, tojás), így azt eszem, ami van, plusz amivel még kiegészítem. pl. Egy ideje a tonhalra vagyok rákattanva. Nagyobb étkezések között egy doboz tonhaltörzsdarab rákenve két szelet pirítóskenyérre, + két pohár tej. Szinte megunhatatlan!
  • CeeZee
    #2295
    8000Ft-ból akarod ezeket kihozni? Hogyan? Én 6kg-os kiszerelésben veszem a tejsavót (Cytogen Whey Pro) és az 18000Ft. Ez 2 hónapra elég. plusz a vitamin pakk kb havonta kb. 4000Ft. És ez még csak a táplálék kiegészítés. Plusz a többi kaja(amit már leírtam) havonta kb. 40000-45000Ft-ra jön ki.
  • CeeZee
    #2294
    A kajám most így néz ki:
    1.turmix(2,5 dl tojásfehérjelé, 1 adag tejsavó protein, 125g zabpehely darálva)
    2.csirke+rizs utána vitamin pakk
    3.csirke+rizs
    4.turmix(3,5dl tojásfehérjelé, 0,5 adag tejsavó, 125g zabp.)
    5.csirke+kevés rizs, zöldség(pl. brokkoli)
    6.turmix(3,5dl t.f.lé, 0,5 adag tejsavó, 10g lenmagolaj)

    Ha edzés is van aznap akkor az a 4. kaja után jön 1 órával és edzés után megy még pluszba 1,5 adag tejsavó + 40g szőlőcukor.
    Ja és egy nap 500-600g csirke megy le ezt osztom 3 részre és kb 250 g rizs.
  • CeeZee
    #2293
    Ezt arra írtam, hogy kezd az egész topic ilyen kérdezz-felelekre hasonlítani és mindig én felelek!
  • bens
    #2292
    ki vagy Te h ekkora király vagy, h neked már senki nem tud tanácsot adni? : |
  • Brolly
    #2291
    ez a három "dolog" kijön 3 hónapra 8ezerből?az elég jó.Mert én most úgy gondoltam, hogy gyúrok akkor simán, vagyis tömegnövelek, és télre, amikor már benne vok rendesen a gyúrásban veszek én is egy hasonló "kombót", és szedem tavaszig , és utána meg leszálkásítom nyárra.szerinted még korai lenne ilyenen gondolkozni?
  • Brolly
    #2290
    :DD
  • Brolly
    #2289
    Kösz
  • jazzy
    #2288
    Na mivel az elobb sikerult egy jo nagy baromsagot irnom masik topicba, kerdeznek itt valami okosabbat. Tehat ajanlottak nekem egy ilyen kombot: scitec creatin monohydrat, scitec volumass 35, scitec 100% whey. Ez elvileg kb 3 honapra kijon 8k HUFbol. A kerdesem az lenne, hogy megeri-e, hasznal-e, stb.

  • GAthersw
    #2287
    Hát pedig kb. reggel 7 körül jó adag reggeli, 10-11 körül 2-3 szendvics, néha egy csoki is lecsúszik, 2 fél 3 körül ebéd 6kor már éhezem akkor megint eszek valamit hogy kibírjam 8-9ig és akkor befejezem aznapra :)

    Akkor szívesen megnézném a te napirendedet étkezés és edzés szempontból, biztos tudok belőle felhasználni dolgokat.

    A fehérje/szénhidrát porok jó megoldás akkor szerinted, ha nem tudok állandóan tojást, rizst, csirkét meg ilyeneket enni? Mennyire hatásos azért egy "normális" étrend mellett ezeknek a használata? Vagy ezeket még a rizs tojás combo mellé nyomják? :)
  • CeeZee
    #2286
    Vicces srác vagy! :-DDD