33477
12316971501353788406.png
  • FtranX
    #2125
    amúgy, most több gyakorlatnál (pl. nyakbólnyomás) én is inkább 12-14 ismétlést csinálok kisebb súllyal, mert fájnak a vállízületeim és a könyököm. :C
  • FtranX
    #2124
    nem értem, hogy miért hisznek még egyesek ebben a "sokat, kis súllyal" módszerben. (én meggyőzhető vagyok)
  • FtranX
    #2123
    "mennyire befolyásolja az ilyen munkák az izomnövekedést?"

    Nagyon, méghozzá negatívan. Sohasem fogytam és gyengültem akkorákat, mint amikor fizikai munkákat végeztem.
  • Brolly
    #2122
    Nah most jutott eszembe egy kérdés, amire én igen kiváncsi vok, hogy pl. az ilyen munkák hogy:(lapátolás,téglahordás,furik,favágás,bontás,ásás,füldhordás vödörrel,ládacipelés...)és az ezekhez hasonlító "parasztmunkák" mennyire fejlesztik,erősítik az izmot, hogy ha intenzíven csináljuk.Mert én elég sokat szoktam dolgozni ilyeneket meg hasonlókat, és igen szoktam érezni, mikor a nyakat, mikor a hátat...és érdekelne hogy mennyire befolyásolja az ilyen munkák az izomnövekedést?
    Előre is kösz aki tud válaszolni
  • Brolly
    #2121
    Köszi szépen, majd így teszek ahogy mondtad, remélem fogok látni vmi különbséget a diéta és a carni-X szedése után.
  • jazzy
    #2120
    Szalkasitas alatt en inkabb lefele mentem a sullyal, tehat elkezdtem 62vel csinaltam 25-ot, megegyszer 15-ot, aztan mentem lentebb a sullyal amikor mar nem birtam 15-ot ezzel, ebben nem vagyok biztos hogy jo ahogy csinaltam, de nekem bevalt. Minden mast pedig kisebb sullyal sokat. Kefirt nyugodtan ehetsz. 4-szer edzettem egy heten ebbol 2 edzes vegere, ami lehetoleg ne egymas utani napon legyen, a sulyzos edzes utan beraktam 45 perc biciklizest, esetleg utana meg egy kis levezetest, tehat kb 1 ora kardiot. Carni-x -rol enis talaltam 40 fajta szedesi modszert, amit a srac mondott a boltban azt kovettem, o mar kb 20 eve arusitja, hasznalta is, ugyhogy valoszinuleg jol tudja.
  • Brolly
    #2119
    Meg az hogy fekvenyomásnál, az úgy hatásosabb szerintetek hogy nem egy súllyal nyomunk végig 5 szériát, hanem olyan piramis félével.pl.:nem 75-tel végig hanem 65-70-75-80-85 pl.
    Mert azt mondták hogy ilyen szélsőséges változásokra az izomrost jobban hat.
  • Brolly
    #2118
    Jah és kefirt lehet enni?diéta alatt
  • Brolly
    #2117
    "Mikor: (1) 1-2 kapszula 60 perccel edzés előtt éhgyomorra.

    (2) Ha van maradék adag, akkor étkezések előtt éhgyomorra.
    Mennyit: Napi 2-4 adag Carni-X javasolt, tehát 1000-2000 mg."
    én ezeket találtam róla, én azt nem értem, hoyg ha van maradék, az mit jelent?
    meg mitől függ hogy mennyit kell bevenni, testsúlytól?és emelett mennyit edzettél?többet amennyit szoktál, pl. heti 3 helyett heti 5?és az edzéseidet hogy változtattad meg?kicsi súllyal sokszor, szoval olyan edzést csináltál, hogy minél jobban "izzadjál":).
    előre is kösz

  • jazzy
    #2116
    Ja igen, korulbelul 2-3 honapig szedtem, lement 10 kilo, de lement volna tobb is, csak nem akartam tul gyorsan fogyni, egyebkent lemegy 20 is akar 3 honap alatt lazan.. nekem 2 het alatt lement 5, aztan ugy dontottem lassitani kene. Mondjuk mellette nagyon sokat edzettem.
  • jazzy
    #2115
    Nos en boltban vettem mint mondtam 3000 korulbelul egy havi adag amiben 60 kapszula van ( vagy talan 50? ). Reggel kell bevenni egyet, es edzes elott 1 oraval, az elozo commentemben leirtak mellett meg arra is jo hogy energiat ad, ha rendesen szeded eleg szepen megno a teljesitokepesseged. ( nem erosebb leszel, hanem kitartobb.. ).
  • Brolly
    #2114
    JAh és még annyit hogy meddig szedted?
    Minden nap kell szedni?
  • Brolly
    #2113
    Nagyon köüszi JAzzy, azt a Carni-x -et meg megnézem, te boltban vetted vagy neten rendelted?
  • jazzy
    #2112
    En ugy tudom, hogy igen, bar ebben nem vagyok biztos. Szerintem a legjobb szalkasitas az, hogy soha nem vagy ehes, egyszeruen megvalogatod mit eszel. En ugy fogytam sokat, hogy mindenhez salatat ettem es az megtelitett. Meg persze nem art ha mellette peldaul biciklizel vagy futsz amelyik tetszik, meg hat ugye kisebb sulyokkal tobb sorozat. En eves helyett nem tartom elonyosnek az ilyen turmixokat, esetleg Carni-x, vagy valami ilyesmi zsiregeto / anyagcsere gyorsito cuccot javasolnek. En miota szedtem a Carni-x -et ( L-karnitin ), azota az anyagcserem sokkal gyorsabb maradt miutan abbahagytam akkoris is, es igy tulajdonkeppen akarmennyit ehetek nem hizok, pedig en hizekony vagyok. Igaz most felszedtem 5 kilot amibol mar le is ment 2, de kb 1 honapja elszalltam es minden pudinggal jegkremmel csokival tomtem magam, de ha ember modjara eszem normalis mennyisegu csoki is belefer akkor nem hizok, szoval nekem ez a Carni-x nagyon bejott, csak ajanlani tudom.. Arban is kedvezo 1 honap 3000 forint.
  • Brolly
    #2111
    Jah értem és bármelyik korházban van ilyen?
    Meg az hogy pl. este 6-kor benyomok egy tápálálékhelyetesítő turmixot, és utána nem eszek semmit mert azt mondták hogy az felér egy egész étkezéssel, ez jó szálkásításhoz?
  • Brolly
    #2110
    pl. kevesebbet eszek, kevesebb a napi kalóriabevitel...
    Én is erre gondoltam, hogy a kettő üti egymást.
  • jazzy
    #2109
    nem lehet egyszerre tomegnovelni meg szalkasitani ha erre gondolsz..
  • bens
    #2108
    MRI-vel nem gyógyítanak semmit. az olyan mint a röntgen, vagy az ultrahang. megvizsgálnak, aztán megmondják mi a gyógymód. nem lehet kapni.

    diéta alatt milyen diétát értesz?
  • Brolly
    #2107
    Creatin kúra alatt diétázni célszerű, vagyis arra gondolok, hogy nem befolyásolja a fejlődést, növést?
  • Brolly
    #2106
    Hát akkor kezd el.Senki sem tart vissza.
  • FFX
    #2105
    Na jó talán kicsit túloztam ^^ De tény hogy nem vagyok valami csúcsformában :S
  • Brolly
    #2104
    és azzal tudják meggyógyitani a kopott vagy rossz izületet?mennyibe van egy ilyen mostanában és hol?
    Final Fantasy!Keskenyebb a vállad mint a csípőd?:)bocs ha megbántalak de azt el nem tom képzelni hogy néz ki.
  • FFX
    #2103
    Én még nem kezdtem el de lassan már kéne :) ÉN főleg a külsőm miatt akarok kondizni mert elég sok zsír van a hasamon, a vállam meg keskenyebb mint a csípőm de azért jó lenne ha nagyobb súlyokat is fel tudnék emelni.
  • bens
    #2102
    még nem, mert szegeden most rossz az MRI. majd jövő héten kapok időpontot.
    kickbox.
  • Brolly
    #2101
    ilyennel kezeltek téged is?és mellette mit sportolsz hoy hozzá kell?
  • bens
    #2100
    nekem a sportomhoz kell, és csak az erő miatt.
  • bens
    #2099
    egy orvosi műszer, ami valami mágnesességgel műxik. izületi betegségeket vizsgálnak vele, többek közt.
  • Brolly
    #2098
    Írjátok már le hogy ki miért gyúr, és hogy még meddig akarja űzni ezt a nagyszerű sportot?
    Előre is kösz
  • Brolly
    #2097
    Lehet hogy hülyeséget kérdezek de mi az az MRI?
  • bens
    #2096
    én megnézetném MRI-vel
  • bens
    #2095
    ha fáj akkor igen.
  • jazzy
    #2094
    Nekem is van ilyen jellegu problemam, csak igazan leirni se tudom, hogy mim fajdult meg, fekvenyomas kozben huztam meg a kulcscsontom alatt valamit, nem is tudom mi az.. eleg kellemetlen, pihentettem 1 hetig nem sokat javult, az meg, hogy kihagyjam a fekvenyomast az eleg erdekesen nezne ki. Probaltam bekenni izomlazitoval, hatha segit valamit, de nem igazan sikerult. Esetleg tudnatok valami otletet adni a pihentetesen kivul?
  • Brolly
    #2093
    Sajnálom, de most hogy így mondod akkor megpróbálok odafigyelni, mert nem akarom hogy egész életemre fájjon az arohadék hátam.De ha kisebb súllyal csinálom, akkor az segít vmiben, vagy ugyanúgy rontja a hátat?
  • bens
    #2092
    figyusz, azt csinálsz amit akarsz, de ha tovább erőlteted azokat a gykorlatokat aminél fáj az izület, csont vagy izom, akkor nemhogy fejlődni nem fogsz, de tönkre is mész. nekem elhiheted mert én pont így jártam a hátammal. edzőm azt mondta h ne erőltessem, én meg sz@rtam az egészre, mostmár járhatok a kórhárba és alig tudok felkelni a székből.

    az alkaros gyakorlat ismerős. csak akkora sújjal szabad dolgozni h ne fájjon a csuklód. és szedjél kálciumot meg magnéziumot.
  • Brolly
    #2091
    jó jó értem, de nehéz lesz mert azért elég fontos gyakorlat meg az egyik kedvencem is :) meg pl. alkarnál a csuklóm fáj, de azt biztos nem fogom abbahagyni:)Proenzi kúra nem gyógyit egy kicsit?
  • Tufa
    #2090
    De azt a feladatot ne csináld, úgyértik a hagyd abbát...
    "ha fáj vmid akkor nem szabad erőltetni!"
  • Brolly
    #2089
    Hát nem tom, elég nehéz, mert pl. a hátam egy vonala 45 fokos nál fáj, és azt elég nehéz lenne abbahagyni,majd meglátom de azér kösz.
    A pillangózás, hát az volt a gyakorlat alá írva olvastam egy könyvből, olyan mint a tárogatás majdnem, csak gépnél.
  • bens
    #2088
    ha fáj vmid akkor nem szabad erőltetni! ez nagyon fontos, én már ráfáztam egyszer erre a dologra.
    pihentetsd amíg el nem múlik. ne csinálj olyat amitől fáj. ha meg nem múlik el, akkor inkább hagyd rá.
  • Ben C
    #2087
    mi az a pillangozas. :|
  • Brolly
    #2086
    Meg az hogy fáj elég rendesen a hátam, válam, csuklóm, derekam és ezrre azt mondta egy most éppen személyi edzőnek készülő ember hogy túl nagy súlyokat használok, de sztem pont elég súlyokat.Ti mit csináltok ha fáj pl. a vállatok. Mert így nem is tok csinálni pillangózást.Nagy xar.