33477
12316971501353788406.png
  • Zsoldos
    #2005
    Hat, nem kell vakon hinned senkinek, ha belegondolsz logikus. Az hogy mennyire szalkas az izomzatod, a rajta levo zsir mennyisege hatarozza meg. Ahhoz hogy elegesd, fel kell porgetned az anyagcsered. Ehhez kell a napi sok taplalkozas(ehezes eseten a szervezet lassitja), es a nagy izomtomeg. Az izmoknak rengeteg energia kell, igy ezzel fokozod az anyagcsered intenzitasat. Nalam sulyzozassal, kicsit nagyobb izomtomeggel gyorsabban lemegy ha hizok egy kicsit, mint mikor minden nap 5km -t futottam..

    Amit hallottal amugy nem hulyeseg, nem is mond ellent ennek, kicsit masrol van szo. Mikor tomeget novelsz mas etrend, stb szukseges, mint mikor szalkasitasz. Ha hatekonyan akarsz novelni akkor jon a zsir is. Ha pedig szalkasitasz akkor veszitesz egy picit a tomegbol. Kezdoknel lehet mind a ketto, de haladoknal ez a szitu. Nagyobb izmokkal sokkal konnyebb a lesz szalkasitasi fazis. En mindenkepp ezt a sorrendet javasolnam.
  • Ben C
    #2004
    nézd, nem mond mindenki mást, a megbizható források az alapokat tekintve mind ugyanazt mondják. és ez meg teljesen logikus. a több izom több energiát igényel, ezért több kalóriát égetsz el akkor is ha pihensz. (sokak szerint jelentősen túlbecsülték ennek a jelentősségét, de semmiképpen sem nehezebb nagyobb izomzat mellett szálkásitani).
  • jazzy
    #2003
    Sry ezt nem tudom hogy csinaltam 1x nyomtam ra ;[
  • jazzy
    #2002
    En ezt hallottam, amugy en mar joforman nem hiszek senkinek, mindenki mindig mast mond, csinalom azt amit en elgondoltam es ha nem jo valtok, ha jo akkor orulok.
  • Ben C
    #2001
    nagyobb izomtomeg mellett nehezebb leszalkasitani? ki mondta ezt az ótvarnagy hülyeséget. ponthogy könnyebb.
  • jazzy
    #2000
    Hat en most szalkasitani probalok, azt mondtak nagy izomtomeg mellett mar nehezebb lesz leszalkasitani, utana szeretnek magamra izmot, meg ha birja a szervezetem szednek 1 darabig valami tomegnovelot, de azert annyira nagyonnagyon nem akarok oriasi nagy lenni :)
  • Zsoldos
    #1999
    hat en se vagyok sokkal magasabb a 180 centimmel.. de ha vastagra gyurt akarsz lenni akkor ez elonyosebb, mintha 2 meteres lennel :)
  • jazzy
    #1998
    177 cm vagyok kb, nem egy elonyos testalkat de ez jutott, ebbol kell valamit faragnom. :)
  • Zsoldos
    #1997
    es milyen magassaghoz? szerintem menj feljebb a sulyokkal, nagyobb izomtomeg mellett konnyebb leadni a felesleget. en 80 kg vagyok es 100kg-val nyomok(nem tudom foljebbnyomni ugy, hogy ne nojon a sulyom, azt meg nem akarom, antitestepito vagyok:)
  • FtranX
    #1996
    igazad van, nem írta, hogy konkrétan mi a célja.
  • jazzy
    #1995
    Most van rajtam elegsok felesleg 115 vagyok.
  • Zsoldos
    #1994
    most hany kg vagy?
  • Zsoldos
    #1993
    Attol is fugg mi a kivanatos hatas.. Ha csak az izompuffasztas akkor lehet nem a legjobb, de erot + staminat fokozza a fekvo, meg a tobbi sajat sulyos gyakorlat.
  • jazzy
    #1992
    Szerinted mennyit szamit fekvenyomasnal az hogy mekkora a sulyom? Tehat, hogyha peldaul leadnek 10 kilot, amibol a leheto legkevesebb az izom, akkor az mennyit jelentene ha most mondjuk 85el szeriazok?
  • Ben C
    #1991
    ne várj csodát simán az edzéstől, enni kell. sokszor, minden étkezés tartalmazzon minősgi fehérjét, ne is keveset.
  • FtranX
    #1990
    "Az ilyen házi módszerekről mi a tapasztalat:pl fekvőtámasz,felülés....stb???"

    az enyém az, hogy számunkra kívánatos hatást (számottevő izomtömegnövekedést) nem lehet velük elérni. Tehát helyettük --> fekvenyomás és súlyokkal, római széken végzett feülések.

    a többit jól mondta jazzy. :)
  • jazzy
    #1989
    Ha izmokat szeretnel akkor mindenfelekeppen nagy sulyokkal csinalj kevesebbet (kevesebb az 6 alatti ismetlesszam). Idealis edzesszam az tobbek szerint 3 hetente, jo ha minden edzesnapod utan van 1 pihenonap, hogy regeneralodjon az izom. Az, hogy hany gyakorlatot erdemes csinalni es milyen izomcsoportra az toled fugg, en speciel amikor tomegnoveltem egy nap 2 izomcsoportra edzettem kb 1,5 orat 1 gyakorlatbol pedig 5 sorozatot csinaltam 6-os ismetlesekkel. De erdemes utanaolvasnod edzesterveknek itt. A felulesrol fekvotamaszrol nem nagyon tudok nyilatkozni, en felulest dontott padon szoktam csinalni esetleg sullyal a kezemben, fekvotamaszt nem szoktam, viszont peldaul a huzodszkodas az nagyon hasznos tud lenni foleg hatra.
  • Paparazzi20
    #1988
    hali!
    AZ lenne a kérdésem,hogy egy 65 kg-os 178cm magas emberkének,hogy érdemes elkezdeni az erősítést???inkább nehezebb súlyokkal keveset,vagy sokat kis súlyokkal??hogy érhetek el látványos fejlődést,ha nem is ördöngőset,milyen gyakran kell edzeni egy héten,ami tényleg optimális,és egy-egy izomcsoportra hány gakorlatot érdemes egy napon csinálni??Az ilyen házi módszerekről mi a tapasztalat:pl fekvőtámasz,felülés....stb???
    előre is köszönöm a válaszokat
  • kritikuss
    #1987
    Tavalyi Super Body verseny.
    Aki még nem látta a filmet, az pótolja

  • Zsoldos
    #1986
    Hat jo kerdes.. Leginkabb az orvosodnak kene feltenned a gerincserv miatt. Esetleg egy szakedzonek, biztos vannak gyakorlatok amiknel nem gond.

    A labizuleteknek meg hasznalhat is egy kis edzes. Persze nem guggolasra gondolok, de pl a biciklizes idonkent csodakat tesz.
  • sza23
    #1985
    Sziasztok!
    Pár éve foglalkozom hobby szinten a testépítéssel több-kevesebb sikerrel.Ezalatt az idő alatt kb.: 10 kgt sikerűlt felszednem, aminek nagyon örültem.Közben fociztam is, pontosabban kapuskodtam, amiből adódik a jelenlegi problémám.Amióta az eszemet tudom a gólvonalon állok, legyen szó parkettról, fűről, betonról stb. aminek az lett a következménye,hogy az izületeim teljesen tönkre mentek és gerincsérvem lett.
    A kérdésem az lenne, hogy merjek e még így kondizni? Vagy esetleg van valakinek valami hasznos tanácsa?
    Előre is köszönöm!
  • kritikuss
    #1984
    MINDEN FÓRUM TAGNAK KÍVÁNOK BUÉK 2006.
    "Szilveszter alkalmából nem kívánok egyebet, csendes lépteid kísérje szeretet. Szívedbe béke, lelkedbe nyugalom, légy boldog a következő 365 napon! BUÉK!"

  • kritikuss
    #1983
    A tavalyi évben megrendezett magyar versenyek közül a Mátra Kupa "viadal" nagyon jól sikeredett. A film is jó....

  • kritikuss
    #1982
    Szuper ez a film, aki még nem látta pótolja....

  • jazzy
    #1981
    Ha csak megnezheto akkor esetleg elinditod, jobb gomb, tulajdonsagok es akkor kiirja a helyet ahova fel van toltve.. de ez nem mindig jon be.
  • vins55
    #1980
    Hali mindenkinek,kellene egy kis segítség.Szeretnék letölteni bodys videóka de sehogy sem tudok,tesztoszteronról,bodybuilderrőlmeg egy csomó helyről de csak olyat találtam ami csak megnézhető.Ha tudtok segíteni HELP!.
  • djemba-djemba
    #1979
    OK! Add meg az emil-címüket :)

    Egyébként ez új nekem, hogy ők úgy csinálják! Én is gyúrtam anno "klasszikusan", tehát héten 3x, minden edzésnap 2 izomcsoport! Nekem viszont jobban bejött a heti 4x, minden edzésnap minden izomcsoportra, kivétel láb! Tehát ilyen HST-féle, by me upgraded vagy downgraded, de így nyomtam!
  • JGTC
    #1978
    Venice Beach rulez !!
  • Zsoldos
    #1977
    Mondjuk a legtobb versenyzo ugy csinalja. Szolj nekik, hogy semmit sem er, amit csinalnak
  • FtranX
    #1976
    hát én azt nem mondanám, hogy "nem sokat ér". kérdés, hogy kinek mi jön be? pl. nekem is a heti egy edzés/izomcsoport vált be, sőt, inkább a 8-9 nap.
  • djemba-djemba
    #1975
    Ha csak 1x dolgoztatod meg az izmaidat egy héten, akkor az nem sokat ér! Nekem sokkal bejönnek a HST-elvre épülő edzések! Soxor kevesebbet! Mint a kajálás!

  • JGTC
    #1974
    most látom ogy elb@sztam #1970-re ment
  • Zsoldos
    #1973
    Es milyen a tendencia?
  • JGTC
    #1972
    heti három is nagyon megfelelő, és tényleg jobb lenne az izomzatodnak is
    meg nem lennél zombi minden nap
  • Ben C
    #1971
    szerintem egy edzésen mehetene két izomcsoport
  • neménvoltam
    #1970
    hát kb úgy, hogy minden nap mást dolgozok meg: hétfőn kar, kedden váll, szerdán alkar és vádli, csütörtökön hát, pénteken mell, szombaton láb és has
  • FFX
    #1969
    amellett, hogy meg sem bírsz majd mozdulni
  • Ben C
    #1968
    a heti hat edzéssel magad ellen dolgozol, tuledzed magad, nemhagysz az izmodnak regenerálódásra időt..
  • FtranX
    #1967
    nekem bejött a kreatin. pár kilót feljött tőle és erősebb is voltam.
    a heti hat edzést hogy bírod?
  • neménvoltam
    #1966
    értem, köszi a segítséget!