1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • Zsolo007
    #590
    Nah meglett a kis győzeléem (kingdom advantages). Európa keleti fele az enyém :)) Majd rakok be képet is... A fél világgal hadban állok, úgyérzem kezd bedurvulni a dolog....Sajnos a legnagyobb csapáűs az az hogy a papomról kideült hogy kém :(( így most sok a lázadás :(, de már képzem az újat ami családtag. Nálam is megtörtént az amit már valaki írt hogy bizonyos régiók visszaálltak az eredeti vallásukra. Namost az üzi amit küldött azt írta hogy át lettek konvertálva szal szerintem kémakcióról van szó....(bár nem tom hogy).
  • Zsolo007
    #589
    Még mikor easyn kezdtem Moval sem fizetett Horvátország ami alapból vassal....

    Közben növekszik a birodalmam, majd szúrok be képeket még :)

    Mégvalami tudtátok hogy a királynak nem feltétlenül kell hogy legyen örököse? Nekem meghalt a királyom és az egyik merchantom élt a lehetőséggel és király lett :D (kicsit sajnálom mert így meg fog halni, pedig már 5 csillagos volt :((( ).

    De végül is nem gond mert nagyon gyorsan termelődik a könyv meg a piety... :)

    A papom 5ös és eddig csak 2szer nem sikerült konvertálni a tizen akárhány területből. Most sokat kellett várnom míg mindenkit megkonvertált, de utolóértem magam és mostmár amit hódítok ott egyből térítek is :))) (meg persze adopt is megy). Most spec Novgorod kivégzésén fáradozok...(meg egész mellesleg lerendezem még a krímet is :))

    Faxa nagyon mert nekem van a legerősebb seregem, én vagyok a leggazdagabb és nekem a legboldogabbak az embereim :)))

    Lassan meglesz az összes kingdom adnventage is, már csak azok hiányoznak aminek ruha az előfeltétele... :D olyan provinciám még nincs sajnos ahol tudnék rucit csinálni :((
  • keeper2
    #588
    Hmm. Pl. az azonnal felépülő épületekre elköltheted. Vagy pl. az elfoglalt városok azonnali átvételére, és így gyorsabban mehetsz újra hódítani.
    Az elég furcsa, hogy nem fizet, nekem egyszer volt hűbéresem, és fizetett is, amíg ki nem tört a hűbérességből. Ott kellene látszani a pénzügyek közt. Nem értem, miért nem fizet.
  • Zsolo007
    #587
    Nem különösebben izgat az infláció, igazából nem is tudnám mire költeni :D. Jóaz úgy ahogy van ,időnként szükség van sok pénzre....

    De az adót kikapcsolom hátha javul a kedve a népnek :)))


    Fontos kérdés: Mi értelme van a vassalságnak ha nem fizet nekem pénzt???Többször is volt már vassalom de pénzt nem fizettek....Miért?
  • keeper2
    #586
    Hmm. Nem rossz. De egy kérdésem lenne: Miért hagyon ennyire az inflációt? A semmiért minek fizetsz, ha ehelyett költhetnéd hasznos dolgokra is? Illetve, szerintem az adózást eltörölhetnéd, végülis, nem sok az a 200 arany, de eléggé javítaná a morált. Az arany horda dologra nem tudok mit mondani. Bár, velem is megtörtént hasonló. A németekkel igen jó viszonyt ápoltam (maximálisan bírtak), de aztán meghódította őket egy másik ország, teljesen. Késöbb én az ex német területeket meghódítottam ettől a másik országtól, és egyszer csak azt vettem észre, hogy néhány ex német terület kikiáltotta németországot, és közölte, hogy lerázzák a zsarnoki elnyomást. Csakhogy azok már hozzám tartoztak, akiket szerettek korábban. És mindezt úgy követték el, hogy közben egy seregem éppen ott kóricált az egyik területen. Úgy jöttem rá az egészre, hogy valamiért amikor a saját városomba küldtem a sereget, meg akarta ostromolni, és akkor néztem, hogy az már nem is az enyém. A hozzám való viszonyulásuk pedig semleges volt. Persze, nagyon bepipultam, és csakazértis elfoglaltam azokat a területeket mégegyszer.
  • Zsolo007
    #585
    Hypersnap, és a játékban meg printscreen.....
  • Capricornus
    #584
    Grat kicsiny kis országodhoz
    Amúgy hogy csináltad a screenshotokat?Én fraps-szel próbáltam,de valamiért nem szerette az F10-et
  • Zsolo007
    #583
    Köszi a nagyon hosszú HSZt keeper2, de ezekre már mind rájöttem. Pont az előbb volt olyanom hogy az elfoglalt területeken egyszer csak hopp létrejött a Golden Horde :D. Csak néztem :). De mivel elég gyorsan tudtam reagálni nem volt elég idejük átvenni a városok feletti irányítást...

    Más: Nemolyan nehéz a hard, elég jól haladok. Már van 5 csillagos papom azzal próbálok konvertálgatni de még nemnagyon jött össze :(((

    ÉS tegnap ígértem képeket, hát íme:
    Íme a Birodalmam :)

    Egy kis pénzügy

    A család, sajnos utód nélkül :(((

    Kingdom advantages

    És végül az erőviszonyok
  • Capricornus
    #582
    ááá,gyerekek,szörnyű baj van
    a sikeresen átkonvertált és adoptált területeim közül most egy csomóban felütötte a fejét a pogányság,és visszatértek a régi vallásoukhoz
    ez mi a halálért van?
  • keeper2
    #581
    Hmm, nem, a total war az kimaradt az életemből. Egyébként, ez a játék olyan közepes szintűként lett aposztrofálva, a tesztek alapján, meg úgy általában, de a daemon és blindwrite elleni húzásai miatt úgy olvastam, hatalmas bukás lett.
    Ha meghódítasz egy területet, akkor annak eléggé egyértelműen a régi ország felé húz a szive, vissza szeretnének kerülni a régi birodalomba. Ha megnézed a morálját a városnak,(az építkezés melletti ikon) ott vannak felsorolva a különböző típusú morál módosítók (ha valameilyik nevére rákattintasz, akkor tételesen kilistázza, mi mennyit módosít), itt láthatod,hogy ez alapból 10 pontos morál esést eredményez az, hogy más országtól elhódított a terület (ez késöbb csökkenni fog idővel, nekem van, ahol már 5re lement). Emellett, a terület falvaiból, monostoraiból, stb. időnként loyalisták lázadnak fel és elkezdik a területen lévő helyeket felforgatni, felégetni. Ez ellen jó, ha beküldesz egy papot oda úrnak, aki x könyvért cserébe (ez változik a királyság méretétől) adoptolhatja. Ha rákattintasz a városban az ottlévő pap-úrra, akkor tudod ezt a parancsot kiadni, úgy mint a vallás konvertálást. Ám, ez azonnali hatású, és mindig sikeres. Ha erre ráklikkeltél, láthatod a könyvek számának esését, és azonnal mehetsz is vissza már a pappal, ha máshol is akarsz cselekedni. Ekkor megszűnik a nostalgia morál levonás, és nem lesz több loyalista lázadás. (sőt, egyszer pár elfoglalt terület egyszerűen kivált az országomból, és megalapította újra a rég elfoglalt országot) Mellesleg, azt ugye tudod, hogy fejlesztheted a hadurad efféle képesítését, és pénzért te is kifoszthatod az ellenség falvait, stb.?
    A harcban a könnyű módban nálam az jött be, hogy 3, max 4 erősebb közelharci egység kell, a többi pedig íjász legyen. A hadvezérnek lehetőleg fejlesztett íjász képessége legyen (minden fejlesztés 3 szintű, tehát, 3x fejlesztheted ugyanazt (van itt olyan fórumos, akinek ez nem tűnt fel :):) )
    Szóval, amikor az ellenség támad, az íjászok jól megsorozzák őket, amitől romlik a morál, és általában elszaladnak egy időre, aztán jöhet a következő egysége.... Vészhelyzetben meg a közelharciak fel tudják tartani addig, amíg az íjászok tovább lőhetik. Mellesleg, a csatában és a főképernyőn is a + - gombok idő gyorsítás/lassításra jók....Mivel ezt én is csak sokára vettem észre...
    A városban azért kipótolhatod az elveszett katonákat, de ilyenkor a tapasztalati szintjük csökkenhet. Elvenni képességet hadúrtól tudtommal nem lehet. Egyébként én általában elsőnek a gyorsabb tanulást, majd íjászat, gyógyítás, ellen moráljának gyengítése, gyorsabb menetelés. Általában ezeket fejlesztem. Ja, a harchoz még annyit: ostromolni és sosem szoktam, mindig megtámadom a várost. Ostromgépeket nem használok. Ha van városfal, a kaput betöretem, ez bármely egységgel megy, csak idő kérdése. Akkor vigyázz, ha az ellennek íjászai is vannak. Mellesleg, az ellen SOSEM jön ki a várfalon kívülre, épp ezért jó az íjászokat a várfalon kívül felállítani és egyik csapattal mindig besétálni a kapun belülre kicsit. Ilyenkor megindul feléd 1-2 egység, ezt lőhetik mint az őrült, minden íjászod. Ha pedig közel ér, kimész a várfalon kívülre benti egységgel, az ellen visszaindul. Ha netán elfogy az íj, az íjászoknak kiadod a kempingezés :) ,szóval a táborverés opciót, felgyorsítod az időt, és szép lassan feltöltődik íjjal. Amikor te vezeted a csatát, a világ pause-ban van. A teutonokat, man-at-armsokat nem javaslom csalinak beküldeni, mert ők a fordulást úgy értelmezik ,hogy elöbb előlre, majd aztán fordul, és mehet vissza. De az íjászok rögtön fordulnak.
    Egyébként, a keresztény, ortodox és arab vallásnak is mind megvan a különlegessége, pl. araboknál a jihad, keresztényeknél a keresztes háború. Csak arra figyelj, hogy ha a vallási központjukat (pl. róma, muscovy) elfoglalod, nem leszel jóban az olyan vallásúakkal.
    Ha valakivel szövetséget köt, akkor vigyázz arra, hogy ő nem szokta felbontani, de időnként kéri, hogy vonulj háborúba akár egy neked jóbarát ország ellen is. Ha nem teszed ,esik a kingdom power. Ha felbontod a szövetséget, úgyszintén esik. azt még csak elméletben képzeltem el, mi van, ha egyik szövetségesed a másik elleni háborúra kér. Ilyen még nem esett meg velem, de logikailag, mindenképp te szívod meg, hiszen vagy a háborúra kérőt, vagy a megtámadandó szövetségesedet sérted meg vele.
  • Zsolo007
    #580
    Hát nemtuodm nekem a csaták nagyon nem fekszenek állandóan elvesztem őket(úgyhogy már teljesen feladtam a gép nagyon jól csinálja..)...pedig a felépítéssel nincs gond (csúnya is lenne annyi év TWzés után :) ). Hát az tuti hogy az AI nagyon faxa, sajnos ez hiányzik a romeból, nemtudom játszottál e vele de ami ott folyik....körönkénti war declare aztán meg cease fire :D. Alliance semmit sem ér TWkben, szal ez itt nagyon tetszik. A csatán kívül tulajdonképpen egészen be is jön...

    Ezt az adopt dolgot ha egy kicsit részletesebben elmondo nagyon boldog leszek...nem találkoztam ilyesmivel...

    Közben jeruzsálemmel meguntam mert túl könnyű volt :) Kezdtem egyet 1200ban Teutonokkal (nem véletlen azoknak eszméletlen lovassága gyalogsága volt :))) ) hardon, na ez már egész kellemes kis kihívás, bár még mindíg nem szivat annyira mint Rome very hardon/very hardon :). Egészen kellemes megvagyok, majd rakok be képet hogy hogy halad a hódítás. Volt szavazás ezúttal már én is szavazhattam.. :), végre rájöttem hogy ez mitől függ. Van a 10 legerősebb ország azok szavaznak hogy az első kettő közül ki legyen az uralkodó. Én most a 2. vagyok a Pápai állam után :)). Most perpillanat 3 országgal állok hadban (keleten rendezkedem a civilizálatlan barbárokat tanítom meg milyen is az a keresztény szeretet és megbocsájtás ). 3 hadvezérem van ezek 3 különböző régióban tevékenykednek így faxául be van védve a front. Kereskedőnek a királyi családot használom...van is pénz bőven (kell is mert marha drágák a teutonok egységei, gondolom a sok páncél miatt). Nagyon jók a teuton egységek minimális veszteségeket szevednek még nagyobb csaták ostromok alatt is (főleg hogy minden hadvezéremnek van healer tulajdonsága :) ), szal így sokáig lehet velük aratni, egyedül a megerősített táborok szivatnak, azokkal nem tudok mit kezdeni (tényleg valahogy "el lehet felejetni" a megtanult képességet? kéne taktika képesség a megerősített táborok ellen). Huh hirtelen ennyi jut eszembe, holnap rakok be pár képet :).
  • keeper2
    #579
    Hmm. Én a csatákat sosem bízom a gépre, ugyanis egy jó seregösszetétellel lazán lehet megnyerni a csatákat. Pár erős közelharci egység a végső esetre, de amúgy egy halom íjásszal megsorozva őket egész jó eredményeket lehet elérni.
    A pap a bónuszokon kívül arra jó, hogy ha egy más vallású területet meghódítasz, akkor át lehet konvertálni a saját vallásodra, mivel különben elég komoly morál esés lenne. Ahogy kivettem az írásodból, erre már rájöttél, de vigyázz, konvertáláskor akár meg is ölhetik a papot. Egyébként, nem csak a papod csillagai számítanak ebben, hanem a király religion képessége is. Emellett a másik dolog, az adopt. Ha meghódítasz egy területet, ami eredetileg nem a tied volt (vagy már más adoptolta), akkor ezzel egyrészt megszüntethető a nosztalgia nevű morál zuhanás, másrészt, ha ezt nem teszed meg, rendszeresen lesznek majd lázadások a területen. Harmadrészt, ha a pápa elhalálozik, van esélyed rá, hogy a papod pápa legyen. Egyébként tanítani minden lovagot lehet, kivéve a hadurakat. A kingdom power nem csak a pénztől függ. Egy klikk rá elviszi az összes pity-t is. Az azonnali felépítés pedig lényegében akármennyire nem reális, a lényegesebb stratégiákban így van. Lásd pl. civilization. Én ennél a programnál kezdem az igazi stratégia számítását.
    A nagy uralkodó szavazás jelentheti a játék végét. Ha megnyered, akkor választhatsz, hogy győztél, vagy folytathatod. Valószinűleg azért tartózkodtak a szavazástól, mert egyikőtök sem volt igazán jóban a szavazó országokkal.
  • Zsolo007
    #578
    Nah nekikezdtem mediumon Jeruzsálemmel, hát nem volt könnyű de mostmár Kis-Ázsia nagyrésze az enyém :))) azoknak a fatimadok vagy mi a fene nevük van a vazallusaim 2 területtel, Baghdad már nincs, fent még kisebb harcok fojnak niceaval meg a seldzsukokkal, de nem sok területük van ott :)) Szal nem olyan nehéz ez :)

    Clericcel próbáltam téritgetni, 3-as szinten elbukott :( remélem majd 4esen összejön.

    UI.: Egyszer volt már szavazás is valami nagy európai uralkodóról, az egyik én voltam a másik meg a németek, de senki sem szavazott....érdekes
  • Zsolo007
    #577
    Az a legnagyobb baj az ilyen típusú RTSekkel hogy mindíg a TWhez hasonlítom őket...Ez a birodalom menedzsment elmegy egy ideig, de igazából a csatáknak kéne izgalmassá tenniük a játékot. Ahogy az Imperial Gloryt ezt is szerintem a megfelelő csaták hiánya egyszerű Riskre degradálja..(igaz ez a KoH esetében nem egészen igaz, hiszen itt a birodalom menedzsment is elég bonyolult)

    Ami viszont jó hogy értelmes az AI nem bontja fel csak úgy ok nélkül a szerződéseket, figyelemnbe veszi az erőviszonyokat, ez egész jó (sajnos a Rome menedzsment részéből ez hiányzik :( ). Viszont van egy két dolog ami még ezt a menedzsmentet is tönkreteszi szerintem:
    1. Ha van elég pénzem instant módon felépülnek az épületek...ez a világ legnagyobb hülyesége....
    2. Hiába van ott az a kingdom power mérce ami leballag ha rosszat teszünk (az ötlet jó), de ha van elég pénz két pillanat alatt megint maxon van....

    A csatáknál meg nem az a baj hogy nem 3Ds hanem hogy nincs valódi taktikázási lehetőség...mert ugyan van morál, de a lovasroham semmit sem ér, tökmeindegy hogy hátbakapom vagy szemből megyek...

    Nah ezek így az első benyomásaim, ki fogom póbálni hardon lássam ott mennyire erős az AI.. :) Utána mondok végleges véleményt :D

    UI.: Már csak azért is mert normálon/easyn hagynak időt megerősödni gazdaságilag, utána már "semmiség" a győzelem :D, mondjuk hard előtt még kipróbálom majd valami kis országgal, mondjuk Jeruzsálem :) normálon...

    UI2.: Van mégvalami ami érdekes de tetszik: Limitált hely van a városokban, ez jó, bár akkor lenne a legjobb ha a városok lakosság alapján nőnének és ettől függne a hely mennyisége, ez is már komoly taktikázást jelenthet hiszen nem 2 épület kell egy értelkmes sereghez, de a gazdaságnak is kell hely....
  • Zsolo007
    #576
    Ma egy kicsit jobban belemerültem a játékba és egészen tetszik, kivéve a csatákat....hát az borzalom, inkább rábízom a gépre :D így csak a birodalom menedszment maradt...kár érte...Ha így nézem jobb a rome, szal most egy kicsit visszatérek arra, de ez se rossz azért :). Még valami a cleric mire jó? Csináltam egyet beraktam egy városba és kész, néha tanítgatom ha van elég könyvem... mást lehet vele kezdeni (azon kívül hogy ad egy két bónuszt az adott területnek)
  • keeper2
    #575
    Az nem jó, ha visszautasítod a pápa ajánlatát a háborúra, mert rontja a megítélésedet a világ szemében. Ilyet egyébként az erős országoknak szokott felajánlani. Ha tied a pápa, akkor úgy tudod ezt megtenni, hogy valamelyik haduradra klikkelve (a lovagi sorban) megjelenik egy új menüpont. Mondjuk, én még nem éltem vele (aztán egyszercsak megbuktatták a pápámat, úgyhogy nem is tudom, mikor fogok élni vele, mivel kémekre sem pazarlom az amúgy is kevés lovagi helyet.
    Az eladással az a gond, hogy nem vagyok számlaképes, és mivel a számlája az én nevemre szól, így nem tudom eladni, mivel az eladástól számítva az már kalóztermékké degradálódik (hála a remek törvényeknek, amik alapján a szoftvert a mevételekor nem megvásárlod, csak használati jogot bérelsz rá)
  • zizzenet
    #574
    OFF:

    Én eladnám a Guild Wars játékomat. Nem igazán használtam. Szép, dobozos, bolti állapotú. Akit érdekel, írjon nekem privit, a továbbiakban szerintem ne itt offoljunk.

    ON
  • Zsolo007
    #573
    Ezen a kérdésen filóztam én is... :) Szal Keeper2 eladod? Mennyiért? :)
  • Capricornus
    #572
    Nos,azt tudtam eddig is hogy lehet kiátkozni,de a kereszteshadjáratra még nem jöttem rá.Amúgy volt már,hogy az egyik pápa engem akart a vezetőjének egyszer,de nem mentem,mert épp máshol hódítgattam

    Nem akarod eladni a Guild Wars-t?A bétaidőszakban én is nyomtam,és nekem nagyon tetszett.
  • keeper2
    #571
    Nos, én elötte mmorpg-t csak a wow-ot próbáltam, és arra jöttem rá, hogy egy ideig érdekes a küldetéseket csinálni, aztán még elmegy, majd pedig dög unalmat lesz. Ezért bírtam, hogy van benne professional rendszer. Sőt, olvastam, hogy vannak olyan régebbi mmorpg játékok, ahol nem kell egyáltalán ölni azért, hogy fejlődhess, hanem pl. kereskedő vagy pl. kovács, vagy egyéb vagy, és azért kapod az xp-t, hogy a szakmádat gyakorlod. Persze, ha harcos vagy, akkor meg a szakmád az ölés. Na, egyes külföldi fórumokon olyanokat olvastam, hogy a wow-ban lévő "munka" az semmi ahhoz képest, ami a guild warsban van, és a gw-ben is lehetek akár kereskedő, vagy bármi, tehát úgy is játszhatok végig, hogy nem kell ölni, ezzel szemben azt tapasztaltam, hogy nincs semmi ilyen, ott csak a küldetések vannak. Az igaz, hogy talán még szebb is, mint a wow. Azért vettem meg, mert gondoltam, hogy ha beleunok a harcba, akkor majd választok valami civil foglalkozást, ezzel marad érdekes. Emellett, a játéknak a egész normális ára volt, és nincs havidíj, ezért gondoltam, hogy végre ez kell majd nekem igazán. De egyrészt a fentiek, másrészt, a világ igencsak kicsike, itt úgy operálnak, hogy egy halom kiegészítővel bővítik majd a játékot, és úgy lesz elérhető az egész. Sőt, a jelenleg meglévő játékban nincsenek más játszaható fajok, csak az ember, a többi majd a kiegészítőkben jön. Szóval, az fogott meg, hogy (asszem anarchy online és everquest) szép új grafikával, havidíj nélkül... Amúgy, igazából az offline rpgknek vagyok rajongója. (persze a stratégia, gazdasági és kaland mellett) A jó történet, stb. Pl. a diablo 2-t azért nem bírtam úgy, mint az első részt, mert ott ha valameddig elküzdöttem magam, majd ki-beléptem, akkor mintha nem is játszottam volna. Mármint elveszi a játékélményt az, hogy a leölt ellenfelek újra feltámadnak.
    Egyébként a koh, meg kell valljam, én csak könnyűben próbáltam még (mivel még csak a legeslegelső játékomat nyomatom, ebben tanultam bele a játékba). Mindenesetre, véletlenszerű viszonyokkal kezd, rendszerint háborúban állsz már kezdetekkor is valakivel, így, hamarosan ő támadni is fog, még könnyűben is, még ha egy pici kis ország, akkor is. Amellett nézd azt is, hogy más országok hogy viszonyulnak hozzád. Minél pirosabb, annál jobban utálnak... Gondolom egyértelmű, mi lesz a vége. Amellett, ha valakivel háborúzol, az sokszor fizet más országoknak, hogy hadbalépjenek veled. Sőt, pl. nálam volt olyan ország, aki utált engem, de nem lépett velem sosem háborúba, csak másoknak fizetett ezért. És ez még a könnyű mód. Olvasd el pár száz hozzászólással elöbb az ősök írásait. Ott írták, hogy bizony nehéz módban már eszméletlenül erősen kellett taktikázni, egy meggondolatlan diplomáciai lépés, és véged. Ez persze közepesben kicsit könnyebb. De bonyolult a rendszer, mert esetleg, ha szerzel egy jóbarátot, attól más megutálhat téged.
    Etetni kell a katonákat. Egyrészt, adott kajába kerül a felvételük, másrészt, a hadúrnál alul látszik egy kaja ikon, hogy mennyi kajája van a seregnek. Ez max 100 lehet. Egy városban ráklikkelve a város tartalékaiból feltölti. De azért lehet sokáig 0 kajával is mendegélni, csak ilyenkor romlik a morál, stb. Mindenesetre, van egy olyan képessége a hadúrnak, amelyikkel a kaja fogyasztás csökkenthető (azthiszem logisztika), bár én nem használom, mert sokkal fontosabb képességeket fejlesztek inkább.
    Azért, azt javaslom, a legtöbb helyen elösször a gazdaságra hajts rá, és arrafelé hajts 1-2 városban a hadseregre, amerre rosszindulatú ország van. Egyébként, rendszeresen megjelennek a térképen független táborok, ott felvehetsz zsoldosokat. Nem sokkal drágábbak, eleinte én ebből csináltam a sereget. Ja, és a nagy, gazdag országokkal köss trade agreementeket, és vegyél fel minél több merchantot (használd a hercegeket is erre, mert így olcsóbb, és a herceg nem lehet kém), és a legtöbb hasznot hozóval kereskedj. Pl. nemsokára én le és álltam az adóztatással, olyan keveset hozott a kereskedelemhez képest.

    Capricornus: ha a papodból pápa lesz, akkor kiátkozhatsz országokat a katolikus egyházból, ezáltal megutálja valamennyire mindenki. Ez jó, ha támadni akarod. Emellett, egy haduradat elküldheted keresztes háborúba egy nem katolikus országba, ami azért jó dolog, mert a meghódított területek ura lesz a lovag, ergo, az is a tied lesz (ha sikerül, mert el is bukhat ám...)
  • Zsolo007
    #570
    Megszereztem....Hát érdekes az 1024x768 elsőre lehangolt (mert 19 colos monitoron az azért elég nagy....) de érdekesnek tűnik. Most el kell mondanom hogy utálok mindenféle tutorialt, nem fogom megcsinálni...(utálom ha az orromnál fogva vezetgetnek :D), még akkor sem ha szívok is amitt hogy mindenre nekem kell rájönnöm, de így legalább nagyobb örömöt okoz :) (Erre jó példa hogy mióta megjelent a Rome: Total War szinte folyamatosan játszok vele, és még így is csak tegnap jöttem rá hogy a városoknál van egy gomb ami kirészletezi a bevételeket, morált ilyesmit :) és nagyon örültem neki hogy ennyi idő után is találtam valami újat). NA de térjek vissza. MOval kezdtem 1200-ban (tehát high időszak :) ). Nagyjából átlátom az epítkezést egységtermelést. Egyetlen dolgot kérdeznék: Mennyire agresszív az AI mediumon? Mennyire kell attól tartanom hogy nekem jönnek? Illetve mennyire tartja be a diplomácia egyezményeket? Ez fontos lenne tudni hiszen eszerint orientálom magam az elején hogy inkább seregem legyen és gazdaság háttérbe szorul, vagy éppen fordítva. óh és még egy nagyon fontos dolog: Etetni kell a katonákat?? (ugyanis a knights and merchants volt ilyen hogy etetni kellett, nah a vége felé már eszméletlen gazdaság kellett oda hogy erős seregem legyen :) )

    További felmerülő kérdéseim esetén majd használom a keresőt :).

    Nah most egy kicsit hagyom, míg kapok választ, meg amúgy is vár rám egy nagy csata Romeban :)))

    UI.: Keeper2 megtennéd hogy annyira OFF leszel és részletezed hogy miért nmem jött be neked a Guild Wars? Csak azért kérdem mert a bétája tetszett és tervezgetem (még nagyon tervezési fázisban van :D ) hogy beszerzem...
  • keeper2
    #569
    Na, én a lords-nak csak az első részét nyomtam, de szerintem van olyan hangulatos ez is. A bonyolultságról annyit, hogy ha áttanulmányozod az utóbbi hozzászólásokat, és könnyű módban magyarokkal kezdesz, akkor semmi gondod nem lesz, de ha valami kis országot választasz, ráadásul nehezebb módban, hát majd meg fogsz szakadni, mire feltornázod picit. Itt a magyarok az egyik legkönnyebb ország a játékban (hmm, hány ilyen játék van még??). Nehezebb módban már igen komolyan kell venned a diplomáciát, kinek mit mondasz, mert egy nagyon gyorsan hadban állhatsz mindenkivel, ráadásul, esélyed sincs egy erősebb szövetséges nélkül.
    A lényege igazából semmi különös: hódítsd meg a középkori európát (észak afrikával és a közel kelettel együtt). Én már azon filóztam, hogy nekiállok összespórolni a munkanélküli segélyemből az eredeti megvásárlására, mert van olyan jó a játék, ellenben az a szemét húzása a daemonnal és a blindwrite-al nagyon felhúzott. Gondoltam, (és mások is ezt jósolták),hogy mivel ez merőben illegális húzás volt a játék részéről, és nagy felzúdulás is lett miatta. így az első patchban majd kiveszik ezt a titokban töröljük a felhasználó gépéről a nekünk nemtetsző programokat részt. De megpróbáltam a legújabb patchet, és rá kellett jönnöm, hogy ugyanúgy ottvan. Ígyhát, én azt mondom, ha a kiadó ennyire veszi figyelembe a törvényt, akkor én pont annyira fogok fizetni érte. Szóval, úgy vagyok ezzel a programmal is mint a starforce védelmet használókkal. Inkább soha az életben nem használom, de megvenni sosem fogom. Az első patchhel még megkapták tőlem az esélyt a korrigálásra, de kihagyták, így én is kihagyom. Mellesleg, az alap verzió már annyira sűrűn vág ki, hogy nincs értelme vele kínlódnom, a patch-hez meg nem készítettek eredeti cd nélküli indítási segédletet :) , így azthiszem, jegelem a projektet.
    Különbenis, az eredeti progikkal eléggé megszívom. Nemrég a kis pénzecskémből összeraktam egy eredeti guild wars-ra, erre csak miután megvettem, akkor derült ki, hogy pont azok a részek hiányoznak belőle, amik miatt nekem vonzó lett, amikről annyit írtak különféle fórumokon, így kb 1 hét után felkerült a polcra, és azóta is csak ott porosodik.
    Bigapó: mily véletlen, én sem játszom a hl2-vel, mióta koh-ot játszok. Bár, igaz, hogy elötte sem tettem soha :) Számomra a jó fps-ek lista: wolfenstein (az eredeti 90 tájáról) és a c&c renegade.
    Egyébként, a majestynek a kiegészítője northern expansion néven fut. Illetőleg, a cég weblapjáról letölthető két ingyenes kis kiegészítő csomag. Sajna, haladnának jobban a 2. résszel, de azt eléggé jegelik, mert nem találnak kiadót. Az első rész sikeres volt, de nem olyan szinten, hogy egy köcsög kiadó azt mondja, megéri belevágni. Hiába, ők inkább egy klónt akarnak egy előző best-seller játékból. A lényeg, ne legyen semmi változás, csak annyi, hogy megint sokan megvegyék. Mellesleg, a cég előző játéka a playboy: the mansion sem lett sikeres, így méginkább nehéz a kiadóra találás. Neten kéne árusítani. Mivel úgy tűnik, meg tudják csinálni a játékot saját pénzből, így csak a terjesztéshez kell a kiadó. Azt meg kihagyhatnák neten terjesztéssel.
  • bigapó
    #568
    nos... a lords of the realms-el nem játszottam, a Total war-ból a Shogun van csak meg, a Stronghold 1-et nyomtam eddig és az Imperial Glory-t is csak előzetesben láttam...ezek után bátran ki merem jelenteni, hogy egyikhez sem hasonlítható:)))
    szerintem mindegyikből van (lehet) benne egy kicsi és mégis úgy tűnik - a gyermekbetegségek ellenére-, hogy messze felülmúlja ezen progikat. Régen vágytam már rá, hogy végre megint egy jó kis stratégiával foglaljam el magam és most végre sikerült. Nekem nagyon bejött, még a Half Life 2-őt is pihentetem miatta (állítólag, ha azzal elkezdek játszani, akkor minden mást félrerakok, annyira jó ;))
    Egyenlőre mindig ad valami fejtörőt, hogy hogy is kéne a dolgokat megoldani és ezért változatosnak mondható. folyamatos koncentrációt igényel, mert egyetlen rossz döntés összeomlaszthatja a gondosan felépített (kártyavár)birodalmat.
    Mindenképpen tudom ajánlani a játékot, pláne, ha szereted az ilyen típusúakat. legalább ennyivel többen tárgyalhatjuk ki:)
    a héten már nem leszek csak vasárnap net előtt, addig pedig a KoH is pihenget, legnagyobb sajnálatomra, de remélem sikerül megszerezned és játszani vele, hogy esetleg olyan problémát feszegessünk, ami másnál is gondot okozott.
    Sok sikert!
  • Zsolo007
    #567
    Ugyan kicsit elkéstem de megkérdem: Jó gém ez? Érdemes megszerezni? Mihez hasonló? Mint a Medieval: TW? (csak nem 3Ds a csata) vagy olyasmi mint a stronghold 2? Esetleg mint az Imperial Glory a középkorban? Mennyire bonyolult? bÉS egyáltalán miről szól? :D

    LOL most látom az alcímet, tényleg hozza a Lords of the Realms fílinget? Anno a 2vel nagyon sokat játszottam!
  • Capricornus
    #566
    ööö,hát ja,bár ha elég tápos vagy,vmi olyan üzenet fog jönni,hogy a másik uralkodónak ugyan joga lenne a te területeidhez,de kedves akar lenni,ezért nem kéri őket
    ugyan ez működik vissza is,mikor a másik oraszágban hal ki a királyi ház,és ott volt férjhez adva a hercegnőd,te is kérheted,ill. meghagyhatod nekik a földet.Ez utóbbi esetben nagyon fognak szeretni


    Amúgy sikerült az utóbbi időben annyit játszanom vele,hogy meglettek a kingdom advantatges-ek,meg ultimate uralkodónak is meg akartak választani
    Persze nem fejeztem be.

    Mostmár a konvertálás is jól megy,csak néha pont az én emberem választják pápának,így képezhetek ki újat helyette

    Szerencsére az utóbbi időben a gyermektelenség is megszünt,mostanában mindegyik királyom össze tud hozni legalább egy lányt
    Sőt,volt olyan is hogy 3 fiú,és 2lány.
  • bigapó
    #565
    szal akkor ha a leányt "kiházasítom", akkor még egyben marad az ország, csak háborúzni kell (lehet). Ez azért jó, mert ilyenkor van esély, hogy gyorsan békét kössél vele:) nekem sokszor, szinte mindig bejön ez, ha hadat üzennek nekem.
  • bigapó
    #564
    Hi!

    van kiegészítője? akkor az is kell:)) miben más? sajna a héten nem tudok gép elé kerülni, mert ballagási procedúrák vonják el minden erőmet...
  • keeper2
    #563
    A papos konvertálásos dologgal azért kell vigyázni, mert ha nem sikerül a dolog, nagy az esélye, hogy megölik a papot. Minden területen más nehézség a konvertálás. Pl. sok helyen csillag nélküli pap is lazán nyomta, máshol meg a 4 csillagos herceg-papomat leölték (éppen pár pillanattal a király halála után, így akkor esett szét az ország darabokra, de pont ennek esélye miatt mentettem pontosan elötte). Mellesleg, a másik dolog, ami még beleszámít a konvertálás sikerességébe, hogy a királynak a religion képessége hány csillagos. Ezt tuningolni nem tudod, max király cserével változtatható.
    A svéd-üggyel mázlid volt, anno a dánok hasonló módon kezdtek háborút velem (pedig a meghalt királynak volt fiú utódja, mégis, szerintük a vagy adom a történelmileg hozzájuk tartozó területeimet (végig lengyel eredetű terület volt :) ) vagy háború. Az utóbbi lett, így már csak várost hagytam meg dániából mutatónak :) A norvégok közölték, hogy ők haverok a dánokkal, ezért háború. Már nekik is csak 2 városuk van. Amúgy, mostanság én már ki sem lépek a játékból. Már csak akkor fejezem be, amikor kihajít a desktopra, de mivel ez mostanság hobbija lett, így van, hogy 5 percenként teszi.
    Ha megválasztanak a nagy királynak, az annyit eredményez, hogy a progi megkérdezi, hogy akarod-e látni a győzelmi képernyőt, vagy esetleg játszol tovább. Ez is a kis győzelem. A nekem a másik kis győzelem van meg, amikoris megszereztem az összes kingdom adv.-et, és ugyanezt a kérdést tette fel.
    A lovagok nem öregszenek, azok örökké ott vannak, hacsak ki nem nyírja őket valaki (pl. hadúr, vagy papot a konvertáláskor), vagy ki nem derül róla, hogy kém, vagy ha az országod mellett nem hullik szét darabokra egy másik ország, ilyenkor esélyes az ő lázadásuk. A vicces, hogy ha van két fiú trónörökös, akkor az egyikből király lesz, a másik viszont eltűnik, többé nem tudod használni őt. Viszont, ha még az apjuk halála elött lovaggá nevezed ki, akkor örökre megmarad, örök életűként, de majd nem mint herceg, csak sima lovag. Mellesleg, ha van rá lehetőség, ajánlatos mindig a maradék hercegeket használni lovagként, és nem felvenni lovagot, mivel a volt herceg-lovag olcsóbb, és csak nagyon speciális esetben lázad fel. Mostanság én már nem is nagyon játszom a játékkal, mert kissé unalmas, hogy állandóan repülök belőle. Most viszont megvan a majesty kiegészítője, inkább arra kezdek rákattanni, még mielött megjelenik a 2. rész (ami remélem, mihamarabb, mert az egyik legjobb játék. Kár, hogy egyszerűen nem találnak kiadót hozzá)
    De azért vicces, hogy a koh az első olyan játék, ahol magyarország könnyű fokozatot jelent. Ajánlották lejjebb, hogy ha igazán húzós játékot akarsz, akkor próbáld meg valami pici kis országgal, és/vagy nehezebb szinten. És majd vért izzadhatsz, mire lesz valamid...
  • Capricornus
    #562
    Üdv!

    Csak pár napja találtam rá erre a játékra,de nagyon tetszik.Ezt bizonyítja az is,hogy tegnap 10-kor leültem a gép elé,és este 6-kor álltam föl,mert már nagyon éhes voltam.
    Ilyen nem is tudom mikor fordult elő azelőtt.

    Szóval,elsőre mikor kezdtem,nem ment annyira,pedig végigvittem a tutrialt.Utána megtaláltam ezt a fórumot,és bizony nagy segítség volt,bizonyos kérdésekben,pl. egzotikus cuccok kereskedelme,magamtól száz év alatt nem jöttem volna rá hogy kell

    A papos átkonvertálósat próbáltam,de nem sikerült neki,pedig már 4 csillagos a srác.

    Meg az utódlással is szívok,egymás után két királyom halt meg úgy hogy nem volt fiúgyereke.Egyszer csak lánya volt,férjhez adtam egy svéd herceghez,és mikor meghalt a királyom,a svédek követleték a területeimet,mondván hogy a hercegnőn keresztül őket illeti.Persze nem adtam őket
    Utána meg a svéd kiráy halt meg fiú nélkül,és akkor kaptam területet skandináviában.
    Persze elég vicces,mert a legközelebbi területem elég messze van.Mondjuk elég szétszórt a királyság,enyém Itália közepe,Szicília,Korzika,a Krím-félsziget,Novgorod,meg Skandináviában egy kis rész.Amúgy meg a Nagy Magyarország,Lengyelország fele,pár orosz tartoány,meg Erdély után az összes terület kelet felé a Feket tengerig.
    Most próbálom a szláv részeket egyesíteni de nagyon nem akarják.

    Amúgy már kétszer is jelöltek a nagy európai egyesített uralkodó címre,vagy mi,de nem kaptam meg a 2/3-os többséget.Nem tudjátok,ha megválasztanak,akkor mi van?

    Érdekes még,hogy van olyan hadvezérem,aki már a 3. királyt szolgálja.Úgy látszik ők nem öregszenek.
  • bigapó
    #561
    a csökkentés igen a megszüntetése:)
    akkor mi már nagyon vágjuk a dolgot:)) már csak meg kéne oldani a fiú-örökös problémát és minden rendbe van:))
  • keeper2
    #560
    Szerintem ezeket is említettem, bár az átkonvertálást azt nem biztos, de a nosztalgiát azt igen. Egyébként az nem csökkenti, hanem teljesen megszünteti
  • bigapó
    #559
    olvastam én azt a hozzászólást is, csak valahogy nem fogtam fel ezek szerint, mert úgy értettem, hogy a kereskedővel lehet megoldani, de nekem ott nem adta be (persze, mert nem is ott van:)). hanem amikor felépül az admiralitás, akkor lehet a horgonyra kattintva kérni valamelyik áru szállítását. de hát ezt most nem is neked írtam, mert te már tudod:))

    most visszaolvasva, azt nem tudom, hogy tudod-e, hogy... hö ez jó duma...ha a papoddal "uralsz" egy provinciát, akkor vele lehet csökkenteni a nosztalgiát, ill. átkonvertálni saját vallásúvá az ellenkezőeket? csak könyv és persze pénz kell hozzá. vagy ezt is tudod:)))
  • keeper2
    #558
    Ja, egyébként, a daemon weblapján írják, hogy már igen közel van az új verzió, amiben jó nagy frissítések lesznek, többek közt kiraktak róla egy képet is.
  • keeper2
    #557
    Bocsi, úgy tűnik félreértettél. Szóval, kézzel bármikor ki tudom kapcsolni, (egyébként a szolgáltatások közt tudtommal nincs jelen, mert nem rendszerszolgáltatásként működik), csak azon filóztam, hogy egy általam megírt parancsfájlban hogyan lehetne leállítani a programot.
  • zizzenet
    #556
    Egyedül arról nincs még fogalmam, hogy lehetne programból leállítani a daemon tálcaikonos futását. Bár, gondolom, nem lehet olyan könnyű, mert különben a program is megtenné magától.
    Csak beolvastam ide, és nem vagyok jártas a daemon témakörben, de ilyen esetekben lehet, hasznos lenne megnézni a szolgáltatások között, és ha megvan, csak le kell állítani (Vezérlőpult -> Felügyeleti Eszközök -> Szolgáltatások).
    (Másik megoldás: feladatkezelőben kilőni.)
    Bocs, ha hülyeséget mondtam.
  • keeper2
    #555
    Hmm, már írtam, hogy abban nincs beleszólás, mit csinálnak a hálószobában... majd talán, ha összekötik a sims-et és a koh-ort akkor tényleg besegíthetsz a gyerekáldásba kicsit. (a fejlesztői fórumban is írják. Mármint, hogy ez rajtad kívül eső dolog. Fura is lenne, ha a menüben kiválaszthatnád, mit csináljon a király: hadvezér, kém, apa, kereskedő... :) ) Én is aggódom, mert bálint király is kezd már öregedni, és csak egy szem lánya van. Egyébként, azt vettem észre, hogy a halál az mindig ugyanakkor van (mármint az öregkori), így lehet taktikázni. A lány férjhez adásától én azért tartok, mert elméletileg ilyen esetben ha jól olvastam, a lány férje kapja a trónt. Márpedig, akkor az egy másik országé lesz. Én így kaptam meg kréta tartományát. Olyanokat is olvastam, hogy a király halálakor egyik lovagjának városban kell lennie (gondolom, teljesen mindegy, melyikben) és akkor ő lesz a király. Bár, elképuzelhető, hogy akkor trancsírozódik azért az ország, de az is lehet, hogy az egész az övé lesz, csak jön pár lázadás. Emellett, nagyon ajánlott, hogy amikor csak lehet, akkor a "maradék" hercegeket nevezzétek ki lovagnak, és ne felvegyetek egyet, mert ha csak felvesztek, szinte biztos, hogy kém lesz.
    Az exotic goods-hoz gratulálok, és az alapos fórumolvasáshoz is :) Mivel én kb 2 hete írtam egy kereskedős kérdésedre, hogyan lehet egzotikus cuccokat szerezni. Egyébként, nekem tegnap meglett a kis győzelem (az összes kingdom adv. megvan). Fel is ajánlotta, hogy akkor bejeezzük-e, dehát, még nem lehet, hiszen pofátlan módon van még olyan terület, ami azt hiszi, hogy egy másik országhoz tartozik, és nem magyarhoz.
    A daemon.dll-t nem kell törölni, én csak annyit szoktam csinálni, hogy lelövöm a futó programot, és egyszerűen beleírok valahova egy számot vagy betűt a fájl nevébe. Erre akár lehetne egy batch fájlt is írni, ami átnevezi a daemon.dll-t, elindítja a játékot, majd utána visszanevezi a dll-t, és elinditja a daemont. Egyedül arról nincs még fogalmam, hogy lehetne programból leállítani a daemon tálcaikonos futását. Bár, gondolom, nem lehet olyan könnyű, mert különben a program is megtenné magától.
  • bigapó
    #554
    na tegnap ez történt velem is :((( azért kitartok mellette, mert nagyon tetszik a gém
  • bigapó
    #553
    más:
    tegnap jáccottam pár órát. sikerült rájönnöm végre, hogy lehet Exotic Goods-okat szerezni, rögtön három Kingdom Advantage-ot katpam:))
    utánna viszont jött a hidegzuhany! Meghalt a Király és nem volt fiú-utódom!!!!
    elvesztettem a területeim 2/3-át. Próbáltam "gyorsan" visszafoglalni, de ez lehetetlen küldetésnek bizonyult:(( muszály voltam visszatölteni egy korábbi állást és gyorsan férjhez adtam az egyszem lányomat. kíváncsi vagyok mi sül majd ki belőle. pedig már egész jól haladtam, elég bosszantó dolog:(( hogy lehet rávenni a királyt, hogy több utódot is nemzen? vagy erre nincs megoldás?
  • Zola NFK
    #552
    "ez azért a valóságban nem hiszem, hogy így volt (mert egyébként eléggé valósághűnek tűnik). de az ilyen asszem engem is szanatóriumba dobna:))"


    Azért volt plusz bosszantó, mivel ráadásul (nem egy villám) laptopon nyomtam, és elég sok időbe tellett, mire idáig eljutottam.
    Először nem is értettem, hogy mi történt.
    Amikor rájöttem, úgy elment a kedvem az egésztől, hogy azonnal leszedtem a gépről.
    (persze egy-két hónap múlva visszakerült)
  • bigapó
    #551
    jah, ez elég idegesítő, hogy mindig daemon.dll törléssel kell kezdeni. még jó, hogy van visszaállítás a kukában:))