1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • keeper2
    #550
    Nekem 1.02. Végülis, az usa verzió az valamikor áprilisban jött ki,így abban illik is ott lennie az 1.03nak. Egyébként, olyan cselt tudsz csinálni, hogy elindítod a játékot, és a főképernyőn a jobb alsó sarokban elolvasod a karaktered neve és képe alatt a verziószámot. Arra azért kiváncsi lennék, hogy ama daemon tools-os, illetve blindwrite-patin coufin driver eltávolítós köcsögséget kiszedték-e az új patchben? Elvégreis teljensen illegálisan van benne. Anno a fejlesztő két nyilatkozatot adott ki. Az elsőben azt mondta, hogy az csak egy bug, amiért nem hajlandó elindulni, ha a daemon ottvan, de más gondot nem okoz, és majd kijavítják. A másodikban közölték, hogy ők nem is tudtak erről, hogy a fent említetteket eltávolítja a program, és ők ilyen védelem nélkül adták át a kiadónak, a védelmet a kiadó rakta rá, de majd el lesz távolítva patchben. Mellesleg, szerintem az ea nem az a kiadó, amelyik mindenféle hülye védelmet pakol a játékaira, ők csak egyszerűbb, már eddig is jól ismert védelmekkel szoktak operálni, pedig vannak igen cseles védelmek is, hogy pl. csak azt említsem, amelyik x idejű játék után aktivizálódik, és a játékélményt rontja el (ennek első futára volt a settlers 3 beli vaskohó disznót termel, fák nem nőnek meg... eset)
  • arty
    #549
    nemtom ki melyikkel tolja, de elvileg az EU verziohoz van 1.03 peccs .... a kérdés, h nekem melyik is van, merrt a US alapbol 1.03 ...
  • keeper2
    #548
    Na, tegnap már írtam egy jó hosszú hozzászólást, de az elküldés elött egy frankó kis hibával bezáródott a fox. Ezt most sem fogom beírogatni. Mindenesetre, egy kis közvéleménykutatás: ki volt még olyan hülye, mint én, hogy csak mostanra jöttem rá a játék gyorsításra? Halál unalmas volt, amíg a csatákban végigmásztak, vagy a térképen elmasírozgattak a seregek. 8xosan már egész jó gyorsak, de tök röhelyes látni őket úgy rohanni. Mindenesetre, nagyon tudok gratulálni ahhoz, hogy még a 100. csatám táján is még mindig megmutatja, hogy hol a kastély, hol a várfal, hol az ellenség, és hol a seregem. Végülis, mi van, ha magamtól nem jönnék rá???? És netán úgy kűzdeném végig a csatát, hogy nem tudok róla, hogy az én seregem is eljött támadni :) :)
    Ja, és még valami: mivel várfalas város támadásánál nem jönnek ki a várfalon kívülre, így meg lehet játszani, hogy ha elfogy az íj, akkor szépen letáboroztatni az íjászokat, és 8xos gyorsításon elég gyorsan újratöltődnek íjjal, utána mehet újra a céllövölde. Egyébként már közeledem az 50 területhez.
  • bigapó
    #547
    ez azért a valóságban nem hiszem, hogy így volt (mert egyébként eléggé valósághűnek tűnik). de az ilyen asszem engem is szanatóriumba dobna:))
    egyébként hihetetlen soknak tűnik a terep. azt figyeltem, hogy már vagy "ezer" éve harcolok, apránként gyarapodunk, de mikor rákukkantok a politikai térképre, kiderül, hogy ez csak a két százaléka volt:( és az, hogy lesz, ha a térkép egyik végén vagyok, a közepén meg kirobban egy jó kis lázadás? akkor rohanhatok haza? ez elég láma dolog benne.
  • Zola NFK
    #546
    Nekem is megvolt már a "fél térkép", aztán meghalt a király és egy két megyéből álló kis országocskára "oszlott" a nagy birodalmam... (csendben pityeregtem)
  • bigapó
    #545
    na, ez engem is "izgatott", hogy mi az az adopt? akkor így lehet csökkenteni a nosztalgia negatív hatását?
    egyébként tényleg mi tartjuk életben a topikot:) valszeg addig játszok vele, amíg enyém nem lesz Európa:)) az meg még messze van. szépen haladok vele, már az észak-olasz tartományok is az enyémek, de Rómát egyáltalán nem tudom bevenni, mindig levernek. gondolom a pápa miatt...
    sikerült építeni könyvtárakat, meg asszem 1 egyetemet is. ez egyébként eléggé zavaró, hogy ilyen kevés hely áll rendelkezésre az építkezéshez. még 3 rublika kellett volna, akkor pont meglennénk:)
    jah, igen. ez az állandó diplomata-invázió kezd kicsit zavarni, mert sokszor nincs időm értelmezni, hogy mit is akarnak és ilyenkor általában én is mínuszos kingdom-powerral végzem:(
    volt egy általános lovag-lázadásom, mindenki eltűnt a pályáról. na én ezt nem tűrtem és visszatöltöttem egy korábbi állást, ezután már nem lázadtak mégegyszer, tehát inteligens a progi és nem csinálja mindig ugyanazt, még szerencse:))
    arra már én is rájöttem, hogy a pappal kell "áttéríteni" az elfoglalt ellenkező vallású népeket és ezt nem máshonnan, mint a súgóból, ami szerintem egész használható.
  • keeper2
    #544
    Bocsi, hülyeséget mondtam az elöbb. A grand cathedral kingdom adv. mégsem növeli a megírt könyvek számát (max a katedrálisokban megírtakat). Valami más lehetett az, ami egy picivel korábban megnövelte ezt, de nem az az adv.
  • keeper2
    #543
    Na, kipróbáltam, mit tud a builder és a landlord: felvettem egy-egy új embert: a munkások / kaja mennyisége 1-el!!!! nőtt. Igaz, kipróbáltam a landlordnál, hogy képeztem egy csillagosra, és egy kicsire rá még egyel nőtt a kaja. Tehát, ahányas szintű a lovag, annyi plusz kaja / munkás az, amit jelent. Szerintem ez úgy a semmi irányába konvergál, feleslegesen kidobott pénznek tűnik. Ellenben, a grand catedral kingdom advantag-re sosem hajtottam, mondván, úgysincs egyetlen katedrálisom sem, csak templomok, nem érek vele semmit. Most jöttem rá, hogy mégis: az írt könyvek száma hirtelen felugrott 27-ről 60ra. Amire most úgyis hatalmas szükségem van. Ma olvastam vissza a fórumba, így leltem nyomaira az ősöknek, akik késöbb kivonultak a galaxisunkból, helyet hagyva a fiatal emberiségnek és a többi fajnak a fejlődésre (bocsi, azthiszem megártott a babylon 5 :) ) De milyen fura, hogy október-novemberben hogy élt a fórum, majd év elejére szinte teljesen eltűntek. Úgy tűnik, mi ketten vagyunk a második generáció :) Kiváncsi leszek, mi lesz, ha majd mi is kijátsszuk magunkat ezzel, és mondjuk egy év múlva mások olvassák ezeket vissza. Mindenesetre, a visszaolvasásból legalább rájöttem, hogy a nostalgi nevű problémát a pappal lehet megoldani az adopt képességével. Ez jópár könyvbe kerül, viszont cserébe megszűnik ez a negatív hatás, és a rendszeresen lázongó loyalisták is. Végre majd otthonuknak érzik az országot. Eddig végig azt hittem, hogy az adopt-al egy halom embert lehet gyorsan betelepíteni a városba, hogy a lakosságszám növekedjen (pl. nagy toborzások után).
  • keeper2
    #542
    Nos, nekem jelenleg bálint a király már egy jó ideje, istván fia (aki középkorúan vette feleségül arab asszonyát, majd öregkorában született első lánya, és még a halála elött feltornázta 3 lány 2 fiúra az állást... hiába, úgy tűnik, öregkorban jobban megy a sex :) ) Egyébként, azt tapasztaltam, hogy ha útód nélkül hal meg a király, akkor jön egy még az utódos-halálnál is nagyobb lázadáshullám, sok terület leválik, de az egyik lovagod lesz a király. (Még nem próbáltam, de elméletileg, ha nincs fiú utód, de van férjezett lány utód, akkor annak a férje lesz a király, így logikusan, egy más országhoz fog csatlakozni az országod, ezért is csak akkor házasítok ki lányt, ha már van fiú utód is. Egyébként, vannak nálam is lázadások. Az a nosztalgia dolog sosem megy le teljesen, és a más országok területei még a legjobb időkben is hajlamosak néha-néha lázadni. Arra viszont rájöttem, hogy gáz dolog, ha szövetségesed van, ráadásul, minden gond nélkül azt felmondani sem lehet. Egyszerre 5 országgal háborúztam, erre jön a szövetséges, hogy menjek háborúba egy 6. ellen, akivel jóban voltam. Nemet mondtam neki, és leesett a kingdom power 5-ről -5re. Ráadásul lázadások is törtek ki jó sok helyen. A megfáradás a háborútól nóvum az még azokon a területeken is létezik, amik a háborútól teljesen el vannak zárva, nem toborozok onnét, nem is hallanak róla. Gondolom, csak hallják, hogy a messzeségben háborúzok, és ez lázítja őket. Egyébként, halál esetén eltűnik az összes addigi kapcsolat, kiházasított lányok, többi herceg... és minden előlről kezdődik, ezért is ajánlott még a halál elött a legtehetségesebb gyereket jelölni, hogy ő legyen a király. Időnként oltári marhaságokat mond a gép. Pl. háborúzom a dánokkal, és emiatt a norvégok is háborúba lépnek velem. Gondoltam, békét kötök velük, mert úgyis messze vannak. Közlik, hogy nem lehet, mert a dán haverjaival háborúzom. Na, késöbb, amikor már alig maradt egy picike a dánokból, békét kötök velük. Ekkor a norvégok közlik, ők nem kötnek velem, mert a csapataim a baráti burgundián masíroznak. Megnézem tüzetesen, és egyetlenegy csapatom sincs még a közelében sem annak az országnak. Vagy pl. az olaszok: ha szicíliával megszakítom a kapcsolatot, akkor békét köthetünk. Na, ezt nem. Késöbb szicilia hadat üzen nekem, erre az olaszok is a brandenburgot emlegetik, mint a norvégok, pedig még mindig, és azóta sem járt ott semelyik csapatom. Egyébként, ha hadat üzennek neked, és nem akarsz harcolni velük, megpróbálhatod nyugodtan azonnal a white peace-t. Ilyenkor nincs semmi levonás, nem kell senkinek fizetni, és mégis béke lehet újra. De egyébként általában hajlandók rögtön a hadüzenet után békét is kötni. Bár, pl. a normannokat majdnem teljesen kiirtottam, csak pár területük van, jó messze írországban, így gondoltam, mostmár kapnak majd, és békét kötnek velem, hiszen majdnem teljesen megsemmisültek, és ha elhajózok oda, nekik annyi. De nem, ők közölték, hogy akkor is kicsinálnak engem. Egyébként azon gondolkodom, mi lehet, ha egyik szövetségesem háborúba hív a másik ellen? Ha nemet mondok, leesik a kingdom power a legkisebbre, hiszen nem tettem meg a kötelezettségem, de ha igent, akkor meg hadba léptem egy szövetségesemmel, így elméletileg ugyanaz az eredmény. Én meg inkább elöbb döglök meg, de nem kérek mást arra, hogy harcoljon mellettem, így a meg nem támadási szerződésnél többnek semmi értelme, csak erre későn jöttem rá. Egyébként egy elég súlyos bug: hadban állok itáliával, és barátja vagyok lotaringiának. Egyszercsak az olaszok közlik, hogy lotaringia veszélyezteti a nemzetközi békét, ezért szakítsam meg velük a kapcsolatot. De ha megnézed, ilyet nem is lehetséges megtenni, mármint, ha hadban állsz egy országgal, akkor csak békét köthetsz vele, és aztán ezt. Meg különbenis. Hogy jönnek ahhoz, hogy az ellenfelet felszólítsák, hogy szakítsa meg a barátaival a kapcsolatot??? Bár, már olaszokból is csak két provincia maradt.
    A lovagokról: a pappal kicsit csalok, mert a király van kioktatva maximális szintre, és ha kell, őt átállítom pappá, és vele konvertálom a más vallásúakat. Tudom, kicsit veszélyes ez a királlyal, de azért van végülis a save. Amúgy ő is kereskedő. Vele együtt 3 vagy 4 kereskedő szokott lenni, a többi hadúr.
    Egyébként, fallal körülvett város elfoglalásához szerintem a maximális számú íjász a legjobb. Kis időbe telik, amíg szétcsapják a bejárati ajtót, de aztán az ajtó körül állítom őket kívülről, és egyet beküldök. Erre, elkezd jönni felé néhány ellenség. Amikor közel vannak, akkor kimegyek a várból, ők meg nem követnek, hanem vissza indulnak. de addig is, az íjászok lövik őket. Így akár veszteség nélkül is meg lehet csinálni.
  • bigapó
    #541
    ilyen gondom nekem is van és persze a döntő pillanatokban:)) biztos azért, mert bolti verzió:P
    neked hány kereskedőd van? van papod? nekem 4 kereskedő-lovagom vagy mim van, a többi mind hadvezér. nemrég halt meg Géza Fejedelem (asszem ez volt a neve:)), és picit átrendeződött a királyi családfa:( pedig már három fiam és lányom volt. kicsit dolgoztunk az asszonnyal:) most lehet, kezdeni elölről.
    na, de akkor nálad nincsen lázadás-sorozat annak ellenére, hogy mindig háborúzol? ha nincs adó kivetve akkor nem izgul a nép?
  • keeper2
    #540
    Én meg már túlnőttem azon a méreten, amitől már pár percenként barátilag közlik, hogy van egy újabb ellenségem. Mostanában csak a háborúknak élek, de van egy komolyabb gondom is. Nagyon kemény és fényes győzelmeket aratok, ám mielött még menthetnék, egyszercsak újra a windowst látom. Na, ezt az ellenséget nem tudom, hogy győzzem le, amelyik képes kitúrni engem a programból :)
  • bigapó
    #539
    én mindig elköltöm a pénzt, csak néha ugrik fel 30-40 ezerre, mikor éppen pillanatnyi tűzszünetet kötök, hogy kicsit lemenjen a "háborútól-való-félelem" mutató, mert nekem legalábbis elég sok bajom van a lázadásokkal. szépen alakul a területem, északon már a tenger nyaldossa Nagy-magyarországot:) éppen az olaszok északi részén ténykedem. néha előfordul, hogy diplomáciai gondjaim vannak és figyelmetlenségemnek hála már voltam vazallus (fizettem kemény pénzeket mire megtaláltam a ludast), illetve csökkent a kingdom power is párszor. ilyenkor rögtön előkerül egy-két "hős" aki azt hiszi, hogy ujjat húzhat velem. A hadsereget "rendszereztem", mindenhol Men-at-arms-okat képzek, ill. nyilasokat. akkor vagyok gondba csak mikor kicsit sok az ellen nyilasa vagy két csapat is megtámad. ekkor sok a veszteségem.
  • arty
    #538
    is-is ... aki szereti ezeket a játékokat, tud jol játszani velük, s jól is ír, az nagyon élvezetes leiráoskat készithet ... a rome totla war topikban is ugyan ez ment :)

    csak fájt szivem, h időben sokat elvisz ,,,
  • zizzenet
    #537
    Ez a játék tényleg ennyire komplex, ennyire komoly és még ráadásul intelligens is, vagy csak ti képzeltek bele többet a játékélmény hatására?
  • keeper2
    #536
    Gondolom, még nem fenyeget ez a veszély, de olyan 50 ezer arany táján nagyon ajánlatos odafigyelni az infálcióra, ezt ott írja a pénz-lapon, ugyanis ilyenkor ez jó kis terhet ró a jövedelmeidre. Ilyenkor egyszerűen költeni kell. Végülis, inkább költsünk azonnal elkészülő épületre, mint hogy az infláció vigye el. Meg egyébként én pl. abba a csapdába estem, hogy én vagyok a legnagyobb és leggazdagabb ország, erre szinte sorban üzennek nekem hadat olyan országok is, akikkel eddig jóban voltam. Hehe, azért így sincs könnyű dolguk, lévén, a haderőm is messze a legelső. Sőt, eddig csak ők vesztettek területet, én nem, ellenben fél dánia az enyém. Közben már nyomulok olaszországra és németországra. Majd a normannokra, és végül az elég messzi norvégokra. De egyébként a hadüzeneteknek vannak néha elszólásaik. Egyikük bevallotta, hogy melyik ország fizetett nekik azért, hogy támadjonak meg. A poén, hogy egy olyan ország, amivel nem állok hadban, sőt, a viszonyom sem rossz. Gondolom, így akarja lenyomni az erőfölényem. De majd, ha kissé csökken az ellenfeleim száma, gondot fogok rá is fordítani, pedig eddig nem terveztem :) Egyébként, én offenzióra építem ki magam. Védekezni főként a seregeim dolga, nem nagyon húzok fel védműveket a területeimen, hanem inkább a seregek vannak a birodalom területén szétosztva, mozgó védelemként.
  • bigapó
    #535
    gyakorlat teszi a mestert:) köszi ismét.
    a szerezhető képességeknél nekem mindig eltűnt a kiválasztott képesség, ezért azt gondoltam, hogy nem lehet tovább fejleszteni. csak mikor elolvastam az ostromgép-ikonok felett, hogy 2-es szintű, meg 3-as szintű képesség kell hozzá, akkor kezdtem gyanakodni, hogy valamit elnéztem, de kipróbálni már nem volt időm:)) kicsit megfontoltabb leszek legközelebb a háborúk előtt, ezekután tudom, hogy nem kell agybafőbe építeni.
  • keeper2
    #534
    Az építkezésnél: igen, a sötétszürkéket lehetetlen felépíteni az adott területen. Ellenben, azt gondolom észrevetted, hogy egyes épületeket lehet upgrade-elni is. Ezt jelzi a felépítésük után az alsó sarokban levő kis nyilacska. Elméletileg, ha ez szürke, akkor nem lehet ez megtenni, viszont egyszer már észrevettem, hogy volt egy épület, aminél az upgrade-hez szükséges volt egy másik épület megépítése, ám annak az épületnek a megépítéséhez is szükség volt elöbb egy másik épület megépítésére, és ilyenkor az upgrade nyilacskája ugyanolyan szürke volt, mintha lehetetlen lenne felépíteni. De a sima építkezésnél helyesen jelzi a sötétszürke, hogy ott az az épület sosem fog állni.
    Nos, ha harcból elmenekülsz, akkor igazából semmi különöset nem tapasztaltam. Lehet, hogy az emberek morálja picit esett, de nekem nem tűnt fel, vagyis nem lehet ez sem jelentős. A menekülés úgy néz ki, hogy ilyenkor elrohan automatikusan az egységed kb negyed képernyőnyire az ellenséges seregtől, vagy ha van várad ott, akkor oda. Általában úgy szoktam a felállást beállítani, hogy 3, max 4 közelharci egység, az összes többi meg nyilas. Próbálkoztam csak lovasíjászokkal is, de egyrészt, abba sokan belebuktak, mert nehéz volt feltartani az ellent, illetve, ha van türelmed, akkor nem túl lényeges a lovasok plusz sebessége. A hadsereged létszámát növelni nem lehet, csak az ott lévő helyekre vehetsz fel egységeket, plusz az ostromgépeket a másik egységcsoporthoz. Mellesleg, ostromgépeket csak akkor használhatsz, ha már tanultál ostrom-képességet (kivéve az ostromlétra) De én mindig a kardosokkal töretem át a kapukat. Kicsit lassú, de úgyis pause-n van a világ, amig te harcolsz. Ha mindenképp több egység kell, azt úgy tudod elérni, ha a közelben van egy másik sereged, és fent a lovagod képe mellett a másik, fekete árnyalakra klikkelve behívod őt is a csatába. Ő távolságtól függő időn belül megérkezik. De ezzel az ellenfél is tud élni, és volt már, hogy élt is ellenem. A kastélyok elfoglalására van a kiéheztetés is, ilyenkor meg kell várni amíg elfogy a kajájuk, és persze közben az esetleges felmentőket visszaverni, bár én még sosem használtam, mert gyorsabb elfoglalni a várost. Bár, lehet, hogy ostrom után nem kell a város átvétele ideje alatt ott tartani a sereget, ezt nem tudom. Kettes és hármas szintet úgy tudod elérni, ha már megtanultál valamit egyes szinten, és ha van újabb tanulási lehetőséged, akkor arra a már elöbb tanult képességre kattintasz. Ilyenkor az infóablakban a tanult képesség szintjét kiíró szöveg és átszineződik (Mármint, pl. olyan lesz a kettes szint kiírása mint az egyesé) és a kis ikonja is megváltozik a képességnek.
  • bigapó
    #533
    jah, ehhez meg annyit, hogy ugye amit teljesen lehetetlen felépíteni az adott területen az szürke színű és amit lehet, de esetleg nincs pénz az meg olyan mintha árnyékolva lenne, aztán mikor megvan a pénz vagy ami kell, akkor "kivilágosodik" és normális színű. jól tudom?
  • bigapó
    #532
    kösz a tippeket. akkor az nem számít, hogy harcot feladod és visszavonulsz? mert olyan többször volt, hogy elfogyott a nyilam. hány nyilasod van? a hadsereg létszámát nem lehet növelni? kettes ill. hármas szintet hogy tudod a képességnél elérni?
  • keeper2
    #531
    Ja, és még annyit felejtettem el, hogy ha egy területen lehetőséged van könyvtárat építeni, majd abból upgragelni egyetemmé, azt ne hagyd ki, mert elég sok dolog egybeesése kell hozzá, így relatíve ritkák az ilyen helyek, ellenben az illustrated books előállításához kell, ami gondolom, talán még kereskedelemhez is jó, mindenesetre két kingdom adv.-hez is kell.
  • keeper2
    #530
    Nos, úgy vettem észre, hogy vannak az egyszerű nyersanyagok, pl. só, stb. Ezekből az országodnak csak egy forrás kell, én eleinte abba a csapdába estem, hogy ahol csak lehetett, fehlúztam wax maker, ink maker... stb épületeket, mondván, lesz majd jó nagy készletem. Na, ilyet nem kell csinálni, ezekből elég egy is, hogy az ország el legyen belőle látva (csak arra kell figyelni, hogy ha elfoglalják azt az egy területet, akkor megszűnik a forrásod természetesen). Kereskedni úgy lehet ezzel, ha egy másik országnak nincs ilyenből forrása még, és kötsz vele egy kereskedelmi szerződést, eztán felajánlja neked ennek a lehetőségét is. De ha neki is meglesz az első ilyen termelő épülete, pl. felépíti az első sóbányáját, akkor már nem fog akarni ilyennel kereskedni, tehát, ez a fajta kereskedelem elég ritkán jön össze. (ja, még annyit, hogy persze ezek a termelő épületek, amint írja is a játék bizonyos előnyöket-hátrányokat is magukban hordoznak, tehát, ezen előnyért esetleg megépítheted több területen is, de azért, hogy nagyobb raktárkészleted legyen, amiből majd eladhatsz/stb... na ilyen nincs a játékban. Az egzotikus cuccokról: ezeket eladni te sosem tudod, csak venni. A módja a következő: admiralitás kell a területre: halász bigyóból upgrade dockká, majd eztán megépítve a harbourt updrade admiralitássá. (azthiszem admiralitás, bár lehet, hogy az már a következő upgrade. Röviden: a harbour-t kell egyszer upgrade-elni) Ekkor rákattinthatsz a városbeli vasmacska ikonra, és előjönnek az egzotikumok. Ekkor választhatsz egyet, hogy melyiket hozatod be, ez akkor egyetlen alkalommal 5000 aranyadba fog fájni. Viszont, egy terület csak egyetlen árut képes importálni. Késöbb átállhatsz másikra, de akkor elveszted az előző ellátmányát. Ezek a kingdom advantage-hez kellenek. Ezeket ajánlom neked, igen hasznos némelyik. Pl. a kereskedelem jövedelmének megduplázása... Nekem azthiszem 3 vagy 4 lovagom kereskedik (arannyal, mert más már senkinek sem kell), az adózást eltöröltem, hagy örüljenek, mégis, +2000 körüli a bevételem. Ja, és ajánlatos a kingdom powert is jó magas értéken tartani. Én felnyomtam a maxra, 5-re. Ez sok piety és arany befektetést igényel, de máson kívül nő a kereskedelem hozama.
    A harcban továbbra is a man-at-arms és a jó sok íjászt kedvelem. A közelharciak már amúgy is csak végveszély esetére kellenek, hogy feltartsák az ellent, amíg az íjászok leszedik őket. Csak megfelelően kell beállni a sereggel, és általában az íjászok elintézik az ügyet. A közelharciaknál meg csak az a lényeg, hogy szívósak legyenek, ha netán fel kell tartani valakit. Eleinte az elszórtan letelepedő zsoldosokat kedveltem, azokból kiállítani ilyen közel és távolharci egységeket, de aztán áttértem a hazai gyártmányra. A hadvezérek képességeihez: én elsőnek felfejlesztem azt, amelyiktől gyorsabban tanul a lovag, majd a healer, ezzel 3-as szinten sikeres csata után az elesett emberek 70%-át visszakapom. Persze, városban kipótolni akkor is ugyananyiba kerül, de legalább ritkábban kell ezt. Majd íjászatot megnövelni, vagy azz ellen moráljának csökkentése. Mellesleg, amikor olyan szívós ellenfelem volt, megesett, hogy csak azért menekültem el, mert időközben kifogyott a nyílvessző, és aztán rögtön mentem vissza, mivel új csatába mindig fullos nyíllal kezd. A lovagok között használd a királyi udvar tagjait is, úgy olcsóbb. Csak arra vigyázz: ha a király harcos, meghalhat csatában, ha pap, megölhetik térítés közben, ha kém... az elég egyértelmű. Szóval, én inkább kereskedni szoktam vele. Egyébként, istván király nagyon aktív lett öregkorára... Betermelt 3 lányt és 2 fiút :) Amikor meg középkorúként elvette feleségül a csajt, valószinűleg hozzá sem nyúlt... vagy aktívan védekezett :))
    Ja, és a más vallású területeket ajánlott átkonvertálni egy pappal. Bár van egy terület, ahol a papomat állandóan megölik, függetlenül a király és a pap tapasztalatától.
    Mindenesetre, én jól megszivattam magam, windowsom visszaraktam ghostból, de mivel más meghajtón van a játék, csak a dokumentumok könyvtárat néztem meg, és ott nem volt mentése, hát gyalultam azt a meghajtót. Aztán kiderült, hogy a barom játék az applications data könyvtárba ment, ahova általában csak rendszerprogik írnak. Szerencsére getdataback még visszahozta, bár, a legújabb mentéseket hibásan,így most van egy kis korbeli visszaesésem. De legalább azt tudom már, hogy ha egy herceg felnő, a képességei véletlenszerűen alakulnak ki, így ezzel lehet trükközni, régebbi visszatöltésével, hogy jobb tulajdonságú legyen.
    Egy dolgot viszont nem értek: elfoglaltam jópár települést, már jó régen más országoktól. A morál rendszerint pozitív 20-30 táján szokott mozogni, mégis egyes területek nyugisak, máshol meg oltári sokáig megmarad a nosztalgikus érzés, és egy emberöltővel késöbb (bocsi, de az évek múlását nem tudom, hol jelzi, ha egyáltalán jelzi) is lázadások indulnak ki, hogy majd ők jól visszacsatolják a régi országukhoz a területet, pedig sokszor, már rég nem is létezik az ország. Persze, a vallás ugyanaz, mint az enyém. Szóval, nem értem, ezt a nosztalgikus lázadó hajlamot hogyan írthatnám már ki. Hisz nincs adó, magas a kingdom power, azonos a vallás, sok idő telt el, már rég nem is létezik az országuk, boldog a nép, mégis lázadnak időnként.
  • bigapó
    #529
    Hi!

    Nos, sikerült játszanom, kösz a segítséget. már csak az a baj:), hogy nincs elég katonám. eléggé elbaktam valószínűleg az elején vagy közepén, de nincs megfelelő minőségű katonám, hullanak, mint a legyek. nekem eddig a Men-at-arms-ok jöttek be, elég erős fajta közelharchoz, csak ahhoz ugye több épületnek is kell állnia, na erre én nem figyeltem és kicsit bajba kerültem, mikor háborúztam Bohemia ellen. ráadásul lement a jókedv is és lázadt a nép. amit nem tudtam, hogy elfogy a beépíthető hely. először csak gyanakodtam, de mikor leesett, hogy itt biza nem tudok többet építeni csak, ha bontok, kicsit máshogy álltam a dolgokhoz. Nálatok melyik egység vált be? mondjuk a feudális lovag jól hangzik, csak piszok drága.
    hogyan lehet, konkrét árukkal kereskedni? nekem eddig csak pénzre tudta "cserélni". pedig jó lenne valami egzotikum, mondjuk elefántcsont:))
  • keeper2
    #528
    Hmm. Nem sokat nyomtam még, kb 1 hete. Eddig még egyszer sem vittem végig, nem vagyok olyan játékfüggő hogy egy fél napot egyhuzamban eltöltsek elötte (annak ellenére, hogy a családom szerint totál gépfüggő vagyok) Mondjuk, én elsőre könnyű módban kezdtem, főleg, hogy ez a legelső játékom, nem volt elötte egy olyan, amin úgy-ahogy beletanultam, aztán késöbb újrakezdtem. Mindenesetre, magyarországé már európa középső része, és kelet spanyolország. Szóval, kb 3-4x nagyobb vagyok a kezdetinél. A pápa is az én emberem :) Bár, azért most, hogy a dánok hadat üzentek, elég genyóság, hogy nem tudom kiátkoztatni őket a pápával, pedig jól jött volna. Hülye dánok. Ők voltak az egyik legjobb kereskedelmi partnereim, csak, mikor öregkorában meghalt istván király, ők közölték, hogy kérik vissza a régi területeiket, amiket ők adtak istvánnak. Nos, soha az életben nem volt az övéké, a lengyelektől foglaltam én el, eredeti lengyel területek. Persze, nem hagytam hülyének nézni magam, erre hadat üzent. Mondjuk, ők fognak rászívni, mert én vagyok a legnagyobb, legerősebb, leggazdagabb állam :)
    Egyébként, csak most vettem észre az előző hozzászólásod, nos, tanknak minden közelharcos jó, persze, minél erősebb, annál jobb. Pl. ha fel tudsz venni teuton lovagokat, az király, de pl. a magyarok által kiképezhetők a man at arms-ok. Én azt szeretem, hogy 3 vagy 4 man at arms, a többi íjász. Persze, vannak cseleskedni próbálók, akik megpróbálnak oldalról a hátamba kerülni, de azért szoktam a vezérekkel haladni a sor végén. És, általában, ha pár egység íjász megsorozza a támadó lovasságot, általában berezelnek tőle (főleg, hogy kedvelem az ellen morálját csökkentő skillt). Igen sokszor nincs is szükség közvetlen csatára, hanem távolról, az íjászok elintézik az egészet. De egyébként, az röhelyes, hogy a hadvezér és a lovagjai milyen gyengék. Még egy tapasztalatlan, lázadó ellenséges hadvezér is lazán leveri 1-1 beli harcnál az én hadvezéreimet. Tehát, vigyázni kell rájuk. Parasztokon kívül mást nem is nagyon támadtatok velük.
  • bigapó
    #527
    egyébként hogy haladsz vele? hányszor nyertél már a magyarokkal és milyen fokozaton ? :))
  • bigapó
    #526
    na, erre nem gondoltam:)) hogy ezek milyen trükkös csávók. ezer kösz és örök hála

    azért volt érdekes a dolog, mert ugye először elindult. egen, most már emlékszem, nem ment a daemon utánna:) nahát. kösz, kipróbálom, de szerintem menni fog (majd holnap) már alig várom, hogy gyűrjem a magyarokkal:)) köszi mégegyszer.
  • keeper2
    #525
    Bigapó: Nos igen. A program nem tűri meg a daemon tools-t maga mellett (meg ha jól tudom, a clonecd/dvd-t sem). Ha feltelepíted és ezt a hibát írja ki, akkor az azt jelenti, hogy a daemon tools fut. Ilyenre én egy megoldást tudok csak: bezárod a daemonnak a tálcaikonját. Ekkor elindul a játék, ám, amikor késöbb el akarod indítani a daemont, közli, hogy nem tud indulni, mert hiányzik az a leglényegesebb dinamikus link könyvtára. (magyarán a KOH letörni a windows könyvtárban lévő daemon.dll fájlt első indításkor) Épp ezért, a megoldás: még mielött elinditanád a KOH-t a daemon.dll-ből csinálsz egy másolatod valahova máshova a vinyódra. Majd ha játszottál, akkor visszamásolod a windows könyvtárba, az időközben eltűnt dll fájlt, és éndíthatod a daemont. Csak arra figyelj, hogy legközelebb már nem törli a program, csak nem indul, ezért a következő inditás elött már neked, magadnak kell kitörölnöd a daemon.dll-t, majd utána vissza (persze, vissza csak akkor kell, ha használni is akarod a daemont). Ez egyfajta védekezési módszer az ellen, hogy másolják a programot, de csak azokkal szemben hatékony, akik nem néznek kicsit is utána, hogy mi a fene ez a hibaüzenet, és miért nem indul a daemon. Persze, ez nem a másolt program jellemzője, hanem az eredetiben is ugyanúgy ott van. És épp ezért, ezt a cselekedetét a program készítői igen erősen cáfolják, lévén, ha a program a felhasználó tudta nélkül eltávolítja más programjait, ami ráadásul "csak" illegális célokra IS használható, az merőben jogellenes, és igen megüthetik vele a bokájukat, ha valaki ezért rájukszáll. Mindenesetre, én jó alaposan leteszteltem, és 100.0%, hogy a KOH szedi le a daemon toolst.
  • bigapó
    #524
    sziasztok!

    Akadt egy kis, óriási problémám. Nem tudom elindítani a játékot:(
    "természetesen" bolti játék:), szal ezt írja ki: Daemon Tools is installed but locked! Please unlock Daemon Tools and restart Application.

    gondolom ez valami védelem, mert mikor kiírom cd-re, akkor meg crc hibát ír ki a kettes cd-nél. mit állítsak be, mert Én már mindent próbáltam amit lehet (autolock, lock dll, laserlock be/kikapcsolva, de semmi eredmény).nektek volt ilyen problémátok?
  • arty
    #523
    sztem azt bukták be, hogy kb. egyidöben jött ki a roma total warral ... pedig jó játék, bár lenne rá időm :(
  • keeper2
    #522
    Ellenben pár kérdés: Ha valamely épületet felépítek, ami ahhoz kell, hogy valamilyen termékem legyen (pl. sóbánya), akkor elérhető számomra a só, és szól is, hogy tudok vele kereskedni. Ezután ha másik városban is építhetek sóbányát, annak van értelme? Mármint, tegyük fel, hogy nem kell abban a városban semmi olyan épülethez előfeltételként, amit építeni akarok ott, valamint, nem érdekel az ott megadott jutalom (azthiszem a sóbányánál +5 arany és -2 happyness van hozzá, tehát, feltéve, hogy ez sem érdekel) van valami értelme így több helyen is felépíteni ugyanazt? Pl. nagyobb lesz a kereskedelemből származó jövedelmem, vagy csak simán több pénzt kapok érte?
    Illetve, a papnak csak azt az azt az értelmét láttam, hogy be lehet vele népessíttetni területeket, megválaszthatják pápának, több lesz a "piety" valamint át lehet konvertálni más vallású területeket. Emellett a builder és a landlord számomra még kevesebb lényeges tulajdonságú. Elméletileg a landlorddal több lesz a kaja, a builderrel gyorsabb az építés, de ezt alig vettem észre. Van értelme használni őket?
    Illetve, hogy lehet gyors piety és books gyarapodást elérni? Tudom, ki vannak ott részletezve a pénz mellett, miből mennyi jön, de bár, építem, amit csak tudok ennek elősegítésére, mégis, főleg a books eszméletlenül lassan gyűlik.

    Ja, és az előző tapasztalataimhoz még: ha keresztes háborút vívsz egy ország ellen a pápa felkérésére, bár el is eshet az a lovagod, de ha nyer, akkor a meghódított területek az ő uralma alá kerülnek. Az arab országoknál meg jihad van, amit még ugyan nem nagyon tudok, mire jó, de azthiszem, ez az ő spécijük, úgy mint a keresztényeknek a pápaság, és a keresztes háború.
  • bigapó
    #521
    és kik azok a brutál katonák? swordsman-ek vagy kik megfelelők erre? a másik: gondolom a lovas egységek a legalkalmasabbak arra, hogy gyorsan kikerüljék a fő csapatokat és legyűrjék az ellen parancsnokát.
  • keeper2
    #520
    Na, én is csak kb 3-4 napja játszom a játékkal, mindenesetre, pár dologra rájöttem (persze magyarokkal kezdtem, és könnyű módban). Most, hogy szépen növekszem, a pápai állam elkezdett utálni. Én gyönyörű csatában elfoglaltam rómát, erre az egész keresztény európa engem utál ezért. Amúgy, kicsit olvasgattam a helpjét: A gyerek szülés teljesen véletlenszerűen történik, ebbe semmi beleszólás. És sajna nekem istván király már eléggé öreg, és csak egy lánya van. Félek, hogy rá fogok szívni a dologra. Pápa úgy lehet a papod, ha tanítod őt, illetve elég erős az országod, akkor a pápa halála után a papodat kérik erre fel. Elméletileg, ha elfoglalod rómát, akkor bár utált leszel a keresztények közt, de a pápaság akkor sem hal ki. Mindenképp ajánlatos egy keresztes háborút vezetni. Ha elég erős az országod, a pápa felajánlja neked. Nekem nemsokkal róma elfoglalása elött ajánlotta, csak sajna más terveim voltak rómával, emellett pont egy jóbaráti ország ellen kellett volna vonulnom. De van olyan termék, pl. a cukor, amit csak így szerezhetsz meg, és az egyik kingdom advantage-hez kell ez. Ezekre ajánlott ráhajtani, lévén, elég jó bónuszokat jelenthet, másrészt, ha megvan az összes, akkor azthiszem győztél. Emellett vízparti területnél harbourt építsünk és fejlesszük admiralitássá, majd az ottani ikonnal kezdjünk el kereskedni egzotikus cuccokkal, mert ezek is kellenek sok kingdom adv.-hez. A harcokról: egyrészt, ha az ellenség vezetője (vezetői, mert pl. volt, hogy egy közelben lévő másik sereget is csatábahívott a hadvezér, de ezt mi is megtehetjük, a hadvezér képe melletti ikonon) megadja magát, vagy meghal, a csata véget ér, tehát, lehet gyors sereggel őrájuk hajtani. Bár, érdekes, hogy pl. ha az én vezetőm a lovagjaival megtámadja az ellen vezetőjét, általánan én szívok rá de nagyon, attól függetlenül, hogy melyik vezető a képzettebb. Mindenesetre, szerintem a jó taktika: vinni pár brutál szívós csapatot, akik jól bírják, ha ütik őket, és jó sok íjászt. Elöl álljanak a "tankok", mögöttük az íjászok, és nem támadni csak az íjászokkal, azok jó esetben kicsinálják az ellent, mire elérne minket. Ezt még meg lehet támogatni egy kis ellenséges morál csökkentés fejlesztéssel a hadvezérnél, így rendszerint, megsorozzuk őket az íjakkal, ettől berezelnek és odébbrohannak, majd erőgyűjtés után ugyanez, és így frankón le lehet őket szedni. Rómánál azt tapasztaltam, hogy a sok védője nem akart kijönni a várból, így a várfal közelében felállítottam az íjászokat, betörettem a kaput (persze, ahol nem volt egyéb védelmi eszköz...), és bementem egy egységgel, erre rámmozdult egy ellenséges csapat, amikor az közel ért, kimentem, ők meg elindultak vissza. És persze, amíg csak lehetett, lőtték őket keményen az íjászok.
    Azért vannak érdekes dolgai a játéknak. Én pl. szövetségben voltam a németekkel, de nem foglalkoztam vele, amikor a horvátok kiírtották a teljes németországot. Késöbb kiirtottam a horvátokat, eztán meg a volt német területek jórésze fellázadt ellenem, és kikiáltotta újra németországot. Mondjuk, a viszonyom továbbra is jó maradt velük, dehát, én már egyszer meghódítottam azokat a területeket....
  • bigapó
    #519
    akkor ez egyfajta bug, mert így (talán) nagyobb veszteség nélkül le, lehet győzni az ellent. ha így nyerek, akkor a maradék sereg ottmarad a térképen? ha igen, akkor gondolom fejvesztve menekülnek hazafelé, mivel nincs parancsnokuk:))
  • gecko
    #518
    szerintem nem baj, hogy egy európa térképen nem száguldoznak csak úgy a seregek :)
    ha a főnök kinyekken lehet lehúzni a rolót. tehát igaz.
  • bigapó
    #517
    kösz, majd kipróbálom. nem volt még sok időm kitapasztalni, csak egy délutánt tudtam eddig vele játszani, azóta sem jutottam gép elé, de így is megfogott:) egyetértek veletek a hibák terén, a legfájóbb a lassú haladás a térképen. egy hangybokányit gyorsabbak is lehetnének (igaz fel lehet venni ilyen képességet, de hát akkor is)
    az egyébként tényleg igaz, hogy elég csata során megölni a "lovagokat", ahol a vezér- vagy legalábbis hadseregparncsnok;) van?
  • gecko
    #516
    zizzenet!!
    tökéletesen egyet értek az első 3 pontoddal. a 4 meg nem zavar.
    a játékban (lentebb írtam) szerintem is vannak hibái de azért még lehet jó.
    részemről már nem játszom, és szerintem be is fuccsolt nekik az üzlet (főleg a másolásvédő balhé miatt. szerintem.) de talán lesz egyjobb változat.

    matrix!!
    miután a megállapodást megkötötted ki kell választanod a trade of gold-ot, ami valahol a kereskedő egyik menüpontja. vagy valami ilyesmi, rég játszottam vele. +ha felépítesz egy épületet ami konkrétan termel valamit, (megjelenik a város felett az áru ikonja) az is automatikusan kereskedelmi bevételt termel.
  • zizzenet
    #515
    Kipróbáltam a demót, jópofa játék. Egy-két dolog van, ami kicsit zavar:
    1. Nem tudom állítani a görgetési sebességet, ezért a politikai nézetnél a térkép, ha az egeret a képernyő széléhez viszem, olyan gyorsan scrollozik, hogy képtelenség rendesen pozícionálni.
    2. Sajnálatos, hogy, ha már a hadseregek mozgatása tetemes időt vesz igénybe, akkor a diplomaták, kémek egyik pillanatról a másikra elintéznek dolgokat. Ha ezeknek nem is kellene a térképen bóklászniuk (bár a diplomaták/kémek üldözése is jópofa volna), legalább kis időt venne igénybe az elutazásuk és visszatérésük, mondjuk hasonlóan az Europa Universalis megoldásához.
    3. Kár, hogy tengeri ütközetek nincsenek a játékban, holott lehet hajókázni.
    4. A csata azért tud egy kissé átláthatatlan lenni ezekkel a darabosan kapálózó, apró, egyforma mütyür figurákkal.

    Mindazonáltal ígéretes darabnak tűnik.
  • bigapó
    #514
    nah végre valaki? :))

    kereskedni lehet konkrét dolgokkal vagy csak egyszerűen a megállapodást érted ez alatt? mert azt már kötöttem párat, jóformán a környező országok mindegyikkével:)
    szóval akkor fejlesztgetni apránként, de azért előnyben a kingdom power, oké kipróbálom, thanks
  • gecko
    #513
    régen vettem elő a játékot, de arra emlékszem, hogy először a kingdom powert érdemes fullra (5-re) vinni. mert egfyrészt több fix pénz jön, nem lázad a nép, és jobb a tárgyalási alap a többi királysággal.
    aztán kereskedni dögivel. én rendzserint vettem már az elején egy kereskedőt, és miután kinéztem a leg zsírossabb kereskedő országot, benyaltam nekik és kereskedtem velük.
    ha már van stabil pénzed akkor menő vagy...
    csak a politikára kell figyelned, és a többi mind háború.
  • bigapó
    #512
    úgy látom senki nem olvassa má a topikot:((
    help, help!!
    milyen taktikát alkalmaztok? engem minden két percben meg akarnak támadni, de szerencsére le tudom őket beszélni. azért jó lenne, ha nem zaklatnának ilyennel.
    Ti hogy harcoltok? saját irányítás alatt? mert azt olvastam, hogy elég kinyírni az elenség vezérét és akkor győzelem van. szal? honnan van sok lóvétok? nekem marha lassan jön, mire összegyűlik 1-2-3000 péz addigra megtámad valaki és el kell "pocsékolnom" katonákra. vagy fellázad a nép:( azt se bírom. tudom, hogy ideges nép vagyunk, de ennyire?
  • bigapó
    #511
    hi!

    Most tudtam végre felrakni a játékot, mert eddig kevés volt a vas:(

    szal. nagyon tetszik a progi és tegnap egész délután ezzel nyomultam, de!
    olyan sok lenne a kérdésem, hogy inkább le sem írom:) nincs valami FAQ vagy rajongói oldal ahol tippek özöne található? mint pl a Pirates!-nek ami van. vagy kérdezzek itt?