1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • gecko
    #470
    ez megaszopó.
  • Zoolesz
    #469
    egymás ellen nem lehet mert ott csak csaták vannak és annak semmi értelme 1 idő után
  • gecko
    #468
    emberek!!
    akkor nincs más hátra: ha buta a gép,
    egymás ellen kell harcolni!!
  • HungarianKnight
    #467
    Én eddig csak normálon játszottam ,de nem tűnt nehéznek simán le lehet igázni Európát. Sajnos buta a gép, simán ki lehet cselezni(de talán cselezni sem kell).
  • gecko
    #466
    én meg azon, hoyg a pápaiállamot "áttelepítsem" a közelkeletre, a svédeket meg az olasz csizmára :)
  • Sephi
    #465
    En most azon vagyok hogy az Ireket es majd eges Angliat elfoglajam. Azutan johetnek a tobbiek :DD
  • gecko
    #464
    ha jól sejtem az a keresztes hadjárat, és talán azért tűnt el mert elesett. de onnan vissza tudod hívni, (nyomon is lehet követni, hoyg merre jár) meg meg is tudod tagadni, hoyg elhívják csak akkor kiközösít a pápa.
  • Sephi
    #463
    Nekem elhicvtak a legjobb katonaimat es vezert valami Holy Crusade-re es annyi volt mert eltunt :((
  • gecko
    #462
    ja és választották már meg papotokat pápának??
  • gecko
    #461
    amúgy engem a játék hangulata fogott meg. nekem ez az első.
    a rajzolt képek néha egy kicsit gyermetegek, de amúgy jók. (az AOE2 nél sem tetszettek) a tengernyi sok választható arc viszont nagyon rendben van!!
    tetszik, hogy nincs időszámítás. kezdtem utálni, hogy 1768-ban -vagy bármikor- abba KELL hagynom a játékot. tehát nem követjük a történelmet, és ez sok variációt ad. (az EU-ban furán éreztem magam, amikor előre készültem a reformációra stb. ettől függetlenül még mindig menő az a játék!!)
    szóval ez a game egy történelmi alapokból merítő, nem történelem hű európa térképes stratégia. (itt jegyezném meg, hogy simán belefért volna egy random térkép generátor szerintem)
    viszont a játék romantikájában nálam van egy hiba és az az idő:
    ha már nincs időszámítás, akkor mi a tüdőnek kell lemennie a napnak?? (és különben is egy nap alatt még egy lovas sem ért le budáról isztriára, nemhogy egy egész sereg.)

    ettől függetlenül nekem nagyon bejön a játék. nem hiába nyomtam tegnap egész este :)

    talán kipróbálnám neten is.
  • gecko
    #460
    szasztok!!

    a játék jó.

    HungarianKnight!
    igazad van ezekkel a dolgokkal én is találkoztam. igaz én easy-n játszottam eddig. talán te is??

    korábban írták, hogy win98-on nem megy. ja nekem is csak XP-n engedi a crack-et. pedig jó lenne otthon is nyomni :)
  • HungarianKnight
    #459
    Elég nagy hibákat találtam: -nem használják a kapu fölött lévő forró kátrányt
    -a katonák soha nem hadják el a vár falával határolt területet még ha le is van rombolva(így hinta stratégiával ,még a jelentős túlerővel rendelkező hadsereget is le lehet győzni)
    -mikor megtámadsz egy szakaszt a többi az esetek többségében nem siet a segítségükre ,inkább hátrébb húzódik(így körülvéve azt a szerencsétlen 20-30 katonát pillanatok alatt, kis veszteséggel le lehet mészárolni)
    -a hadsereg kicselezésével, a tábornok megölésével megnyerheő a csata(így elég ha egy erős hadsereg ellen egy 1-2 szakaszos lovas hadsereget küldesz)
    -és az is elég érdekes, hogy Esztergom keletebre van mint Buda(Buda egyébként a Kisalföld területén van);Kassa Kárpátalján van és nem magyarul van írva;Severin ami nem is magyar város meg a Vajdaságban van(lehetett volna mondjuk Temesvár(magyar és épp ott van) );Pécs a mai Szlovénia területén van;Klausenburg meg nem tudom mi akar lenni (talán Kolozsvár de akkor azt is magyarul kellett volna írni). Az ország formájáról és Duna, Tisza hiányáról ne is beszéljünk.

  • Sephi
    #458
    A Spy tud ilyet nemde? Nekem tobszor is sikerult :DD
  • Botond #457
    na érdekes felfedezést tettem :-) szal ha vmi új ország jelenik meg a határainknál(lázadó tartományból független ország lesz,nem és feltétlen a mi lázadó tartományunk),akkor van rá esély,hogy egyik embereünk az ő kéme legyen,és ilyenkor jön a hadsereg lázadása
  • Sephi
    #456
    Egyebkent amiota segitettetek azota 20000 ala nem esik a penzem :DDD
  • formatuq
    #455
    #449-be le van irva
    ha meg is a sajat gepedrol akarokd linkelni arra is van megoldas.
    instaljal fel egy web szervert, es akkor mar menni is fog.

    de addig is:
  • skorpio7
    #454
    Jaja.
  • Serpa
    #453
    a "$$$.dll file" -t is be kell másolni a helyére ?
  • b-type
    #452
    wow...léptem.
  • HungarianKnight
    #451
    Kösz már tudom.
  • HungarianKnight
    #450
    Már mint beilleszteni!(hogy a gyengébek is értsék!)
  • b-type
    #449
    jobb klikk/tulajdonságok/url cím kimásol....
    ha saját, akkor azt fel kell raknod tárhelyre...vagy legalább rakd fel a galériádba....de mindenképpen méretezd! a 800×600 baráti...
    gépről élbe nem fog menni,...azért ment a vigyorgás. :)
  • HungarianKnight
    #448
    És nem lehet!!!!!!!!!!!!!!!
  • HungarianKnight
    #447
    Ti nem tudtok olvasni:
    "Hogy lehet megnéni a KIVÁGOTT KÉP URL-jét?" ,hogy be lehessen illeszteni !
  • Yossarian
    #446
    pffffffffff
  • skorpio7
    #445
    Jujj ez fáj.
  • formatuq
    #444
    szep link :D
    ftp://c:/mappa
  • HungarianKnight
    #443
  • HungarianKnight
    #442
  • skorpio7
    #441
    Azt hiszem igazad van.
  • HungarianKnight
    #440
    mit kellett volna elolvasnom?

  • arty
    #439
    csak irni tud, olvasni már nem ...
  • Botond #438
    #431es kommentet próbáltad már elolvasni?
  • HungarianKnight
    #437
    NEMTUDJÁTOK HOGYAN LEHET MEGNÉZNI A KÉP URL-JÉT???
  • Botond #436


    Magyarország megállíthatatlan :-) keletről lesöprök mostmár mindenkit,átcsoportosítottam oda seregeim :-)
  • Zoolesz
    #435
    Viszont az az inflációs dolog jól ki lett találva csak a kereszt meg a könyv idegesítet a végén mert 1000 lehet mindből akkor miért tudok 1 forduló alatt 1300-at termelni semmi értelme meg miért kell 3000 könyv egy adoptáláshoz mikor annyit nem tudsz csinálni. Szóval vannak még hibák ilyen az összes lovag lázadás is szertinem egy stabil birodalomba.
  • Zoolesz
    #434
    Hát nekem az ország közepén is volt lázadás pedig 30% körül volt a boldogsági mutató és oda kivülről betörni nehéz, sőt még csatához se volt köze. Adózni meg nekem ekkora területnél nem is kellett úgyhogy az is kizárva sőt még a tax collektort is lebontotam mindenhol.
  • Botond #433


    itt tartok most,és ez a lázadási kedvet mutató térkép,jól láthatóan olyan 28-35% között szór a boldogsági mutató mindenhol,a lovagjaim mind ex-hercegek,szal esélytelen egy katonai felkelés is,néha betörnek a határon más országban fellázadt népek,de őket pillanatokon belül szétveri a legközelebbi hadsereg.

    Ha jól karbantartja az ember a dolgokat nincs lázadás :-) minden közepes fokozaton persze :-)
  • Botond #432
    a régiek csak akkor lázadnak,ha újat veszel fel aki kém,és fellázítja a többit,egyébként régi tartományok maximum akkor lázadnak fel,ha külső lázadó betör,vagy ha évekig nincs béke,és a háborús kimerültség 20al megdobja a lázadási kedvet,és emelett még halálra is adóztatod őket,plussz hirtelen leesik a kingdom powered is,mert vmi szövetségest megtámadsz vagy vmi hasonló okosság,mostmár a térkép felét uralom,de még egy darab lázadásom se volt,mivel figyelek az ilyen részletekre :-) ha mindenképp új lovag kell,vegyél fel egy herceget aki nem örökli a trónt,és akkor abból később garantáltam nem lázító lovag lesz,első pár év után csak úgy felfogadni lovagot öngyilkosság,mert 110% hogy ellenséges kém
  • Yossarian
    #431
    jobbgomb-tulajdonságok?