1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • bigapó
    #670
    szerintem teljesen más. a stílus hasonló és bár csak a Shogun-nal játszottam anno és nem tudom, hogy a gazdasági(építős) rész mennyire forrot ki ill. változott a többiben, akkor is másként írnám le a két játékot. Egy kipróbálást már megér:)

    tegnap végleg letöröltem mindenkit a térképről:) sajnos nem várt semmi videó vagy tűzijáték a végén, csak kiírta, hogy meghódítottam mindent és kész, ennyi.
    hamarosan elkezdem az új játékom, azt még nem tudom, hogy kivel. talán egyből elkezdem egy olyannal, amelynek csak 1-2 területe van és onnan török fel:)
  • Help17
    #669
    Ez miben jobb vagy másabb mint a Total War? tudtok még hasonló játékokat?
  • bigapó
    #668
    Hi!

    tennap hódítottam egy kicsikét, már csak egy birodalom bírja és igen hősiesen védekeznek. észak-afrikában tanyáznak, nem tom, hogy kik pontosan. elég kemény dió már itt a végén a háborúskodás. gondolom fullon ki van építve a védelmi rendszere, mert a legerősebb csapat is vereséget szenved, ha egyedül küldöm rá. vagy lehet hogy ennyire jók a harcban? mert tapasztalatuk az nuku mikor kijönnek a várból. egyszer-kétszer találkoztam 2-3 csillagos emberkével, de az sem volt nehéz falat. képet nem csináltam, mert nincs értelme. észak-afrika közepén van a területe. kalatről-nyugatról csak magyarok vannak. ja, meg ciprus is az övé.
    Egyébként Ti mit csináltok mikor elfogják az egyik lovagotok? én általában kifizetem a vérdíjat (ezzel elég nagy vagyonokat adva az ellenségnek). de nem akarok elveszíteni egy vérprofit, inkább fizetek. "körönként" 3-4000 kapok, a pénz nem számít.
  • Piko888
    #667
    Elöre is köszi és sok sikert
  • bigapó
    #666
    egy Panyi nevű srác csinálja, akkor, ha valami Teb elküldi a szerkesztő progit. megpróbálom felvenni vele a kapcsolatot és majd meglátjuk mi sül ki belőle. egyenlőre aug 7-ig nem elérhető a portál szerint. gondolom szabi.
  • Piko888
    #665
    Igazad van hogy sárga pöttyös, de sok már úgy is letölthető.
  • bigapó
    #664
    megnéztem, de szerintem valamivel összekeverted, mert sárga pöttyös, azaz "készül" stádiumban van jelenleg, ami azt jelenti, hogy senki nem foglalkozik vele:( vagy pedig nagyon lassan alakul...
    ha valaki elküldi a száraz angol szöveget, akkor megpróbálhatom lefordítani, de berakni azt nemtom hogy kell:)
    szal a meló felét elvinném.
  • Piko888
    #663
    Van, de nem lehet letölteni, pedig a gallériában van jó pár kép róla.
  • bigapó
    #662
    hát leírás nem tudom, hogy mire kellene, mivel ez nem egy kalandjáték és nem is az a fajta, ahol a menj-ide-vedd-fel-ezt szálat kellene követni. ha visszaolvasol egy nagy adag tipp-halmazt kapsz jutalmul;) ezenkívül, ha játszol és valami nem tiszta, akkor ide beírsz és segítünk.
    a www.magyaritasok.hu oldalon megnézheted, hogy van-e hozzá magyarítás. tudtommal nincs, de szólj ha van.
  • Piko888
    #661
    ja és magyarosítás van hozzá?
  • Piko888
    #660
    Hi!
    Nem tudtok egy full leirást a gámhez?
  • keeper2
    #659
    Hmm, én igazából nem tudom, van-e pápa a halál után :)
    Egyszer foglaltam el rómát, csak mert nem kedvelt engem, de amikor bejelentette utána, hogy mostantól minden keresztény ország a szívére ölel engem, akkor inkább visszatöltöttem. Most meg új játékot kezdtem, whales-el, ami egy területes hatalmas ország, és közepes nehézségi szinten. Viszont nem túl sok időm volt játszani, mert amikor van, akkor is főleg a settlers eszi el (vagy apám a kapufestésekkel). Már odáig eljutottam, hogy az egy területet sikerült feltornázni ugyanúgy 1 területre :) Ez már európai nagyhatalmai méret lenne, csak el kéne felejteni a kontinenseket, és angliát mint országot. A pápát automatikusan választják, nem te döntöd el, hogy mostantól jól jönne, ha a te embered lenne a pápa. Persze, rásegítési lehetőségek azért vannak, ugyanis, akkor választanak újat, ha elhalálozik a régi. Teszem azt, egy kém miatt... Ilyenkor az ország mérete, ereje, és a papod képzettsége számít a felkérésben.
    "van magánélet is a világon" remélem erre úgy gondoltál, hogy találtál valami kiegészítőt a neten, amiben a királyi család örökös-gyártásában lehet aktívan részt venni :)) Pl. a singles középkori kiadása KOH modként.... :)
    Egyébként azt megfigyeltem, hogy teljesen mindegy, mennyire foglalták el a pápai államot, rómát mindig kihagyja a gép a hódításból. Ugyanez áll az ortodoxoknál muscovyra. Volt, hogy óriási ország volt, aztán szépen elfoglalták, de a központjához nem nyúltak, azóta ott van 1 területes országként.
    Shan: én csak gyorsan próbálkoztam, nem indítottam el játékot, de úgy emlékszem, hard fokozatban is engedte a pause during battles-t. Egyébként feltételezem, az arra van, hogy a világ addig halad-e, amíg te harcban csücsülsz, vagy áll. Hiszen amúgy ottvan az időgyorsítás, azzal vissza lehet menni 0.5-re is, az meg fele olyan gyors mint az alap, tehát az már közelít a pause-hoz.
  • bigapó
    #658
    ez lesz majd a következő változat, valami jó kis arab országgal nekiindulok hódítani:))
    csak hát, ugye kis lépésekben kell haladnom, hiszen van magánélet is a világon (ami persze általában jó;)), így pl a teljes hétvégét kihagytam:(
    mindegy, majd holnap belehúzok. apropó, miután elfoglaltam Rómát, van pápa? mert akkor most elvileg nincs:)) legalábbis nem emlékszem, hogy kiáltozna, hogy "New Crusade" (ami ugye új keresztesháborút jelent).
    igaz, most nem érek rá, hogy még a pápa posztjával is foglalkozzam, de majd ki kellene tapasztalni ezt a részét is. bár, ha csak annyi, mint a Builder meg a másik haszontalan lovagi titulus, akkor felesleges időt pazarolni erre...

    megjavították a vinyóm, úgyhogy majd tudok benyomni képeket is:)
  • keeper2
    #657
    Hmm, sajna nem próbáltam ki a kiátkozást, mivel azt, akit ki akartam átkozni, már megtette egy előző pápa, aztán nem sokra rá megbuktatták a pápámat. Nem von semmiféle automatikus háborút magával a dolog. Igazából semmi különös hatását nem láttam (eddig még engem nem átkoztak ki) Feltételezem, akkor az összes keresztény országgal megromlik a viszonya, ami azért elég nagy érvágás tud lenni, sőt, talán még a kingdom power is megzuhan (ez csak feltételezés). Egyébként a kiátkozás és a keresztes háború úgy működik, mint minden más lovagnak a képességei. Fent ráklikkelsz a pápára, és előjönnek ezek a lehetőségek. Persze hit pontba kerülnek, nem ingyen megy. Aztán kiválasztod az országot.... A keresztes háborúnál kiválasztasz egy sereget, és azt "felkéred", vezessen háborút egy kiválasztott nem katolikus ország ellen. Ha minden igaz más ország hadurait is felkérheted, volt már olyan is, hogy engem kértek fel. Nem a legjobb dolog visszautasítani, nem attól fog imádni téged a keresztény világ :) Naszóval. Ha már ott tartunk, ajánlott saját malmunkra hajtani a vizet szerintem, és saját hadurat felkérni a háborúra. Ilyenkor egy háború kezdődik az adott ország ellen, viszont a hadúr akár el is eshet benne, és akkor sikertelen lesz. Ha viszont sikeres, akkor megbecsülés, stb, illetve az elfoglalt területek ura lesz a hadúr.
    Ja, egyébként ajánlatos megpróbálni a játékot ortodox vagy arab országgal is. Pl. araboknál a pápa hiánya helyett van a jihad, amit ha elindítasz, ha jól tudom, ha támadás éri az országod, akkor automatikusan "lázadó" seregek jönnek létre, amik rátámadnak a támadóra. Tehát, olyan, mint a loyalista felkelés, csak pont megvédik a területet... Viszont ameddig tart a jihadod, nem termelődik hit pont. Az ortodoxoknál nem tudom, mi van.
  • bigapó
    #656
    keeper: ha a papom pápa lesz, akkor ugye van lehetőség valami kiátkozásra vagy mi? ez mi lenne? megtámadják azt az országot mindannyian? a keresztes háború az valamennyire tiszta, hisz ott meg a nem keresztényeket lehet támadni, vagy nem?
  • keeper2
    #655
    Farkas: átkonvertálás alatt mit értesz? azt, hogy a saját vallásodra konvertáltad őket, vagy azt, hogy emellett adoptoltad is őket a papoddal. Ez utóbbi minden, eredetileg nem saját területen végrehajtandó, különben mindig lesznek lázadók (ezeket hívja a program loyalistáknak). A programban az jelzi, hogy adoptolás szükséges, ha a városban a morálnál (azthiszem a legutolsó pontot lenyitva) látsz egy olyan negatívumot, hogy nostalgia. Ez az idővel csökken, de megszűntetni csak az adoptpolással lehet. Ez persze csak egy lehetőség a sokból, hogy miért lázadoznak állandóan.
    Egyébként a program nálam nem lázadozik a futás ellen, mióta felraktam az új patchet, bár az is igaz, hogy nem vittem túlzásba még a játékot.
    Szerintem manapság sem lennétek nagyon népszerűek a világban, ha hirtelen felindulásból elfoglalnátok a vatikánt, és kinyírnátok a pápát. Bár, ki tudja. Meg lehet próbálni :)
  • bigapó
    #654
    jah, akkor jó. ez gondolom a realizmus a játékban:) állandó elégedetlenség:))
    a Papacy elfoglalása nálam a papom kivégzésével fejeződött be:) éppen elfoglalta a pápa trónját én meg nem tudtam...
  • Fenrir
    #653
    ezeket tudom már játszottam a játékkal előtte sokat, akkor az írekkel aláztam le európát :)

    csak zavaró az állandó lázongás, nem igazán lehet tervezni előre nagyobb katonai hadműveleteket

    ráadásúl szétvertem Papacy-t, erre azt mondta a gép hogy kinyírtam a teljes egyházat és most nagyon fog utálni engem mindenki, meg is történt :)
  • bigapó
    #652
    ez úgy általában jellemző a játékra. ha sokat háborúzol (pl én egyfolytában) akkor mindig lesznek lázongó területek. legalábbis nekem úgy tűnt. adót mindenképpen szűntesd meg, mert az jó pont neked. érdemes kiházasítani a leánygyermekeket, mert a "royal dinasty"(ez máskor is van), meg a "royal wedding", amik ilyenkor megjelennek, az is mind pozitív a nép szemében. építs olyan épületeket, amik növelik a jókedvet. főleg, ha olyat építettél, ami csökkenti (pl. ezüstbánya). azt is figyeld, hogy lehet ezeket tovább-fejleszteni. pl. a kocsmából (inn) fogadót (hostel) tudsz csinálni, de ezt sem mindenhol (azt írja, hogy mi hiányzik, ha rámész a kis nyílra, az épületnél. szürke, ha nem fejleszthető valamiért).

    asszem ennyi. bocs, ha olyat is írtam amit tudtál:)
  • Fenrir
    #651
    jó majd gondolkozom rajta de Loki apám és Angrboda anyám lehet hogy nem nézné jó szemmel :)

    amúgy nem értem ezt a játékot, -15 pontos lázadó esélynél is jönnek hiába vannak átkonvertálva is, az egész haderőmet lefogják a lázadások leverése
  • keeper2
    #650
    Nincs mit. Na hallod. Merem én szerinted megharagítani fenrir farkast, a legnagyobb démont? Csak annyit kérek tőled, aki a nagy odint is egy harapással lenyelted, hogy nekem kegyelmezz meg :)
  • Fenrir
    #649
    oké, kösz
  • keeper2
    #648
    Farkas koma (Fenrir): A megoldás: töltsd le a klón cd-s verzióját a második cd-nek, valamint a hozzá tartozó nfo fájlt. Ha ezzel megvagy, a legújabb alchol-al írd ki cd-re, úgy ahogyan az le van írva az nfo fájlban. Az 1.03 fel fogja ismerni ezt a cd-t eredetiként, így nincs szükséged törésre. Viszont a rossz hír: ha már feltelepítetted az 1.03-as patchet, az újra nem települ fel, és ahogy olvastam, a crack-et már rá is másoltad az 1.03 által telepített exe-re. Szóval, hacsak nem csináltál mentést abból az exe-ből, amit a patch telepített fel, akkor uninstallálnod kell a programot, majd telepítened újra, majd a patch, és akkor mehet a játék (persze, a cd-nek minden indításkor a meghajtóban kell lennie). A cd lényegtelen, mivel nincs rajta védelem. Viszont, a lényeget, hogy ez megoldja a kilépéses problémát, még nem sikerült megnéznem, egyenlőre egy másik, dos-os probléma foglalkoztat.
  • bigapó
    #647
    Hi!

    Kicsit megtorpantam a hódítás terén, de azért haladok a totális uralom felé:))
    sajna a vinyóm ideiglenesen bekrepált, de jövő hétre elvileg megjavítják, így majd akkor nyomok be képet.
    keeper sok sikert a clonecd-hez.
  • keeper2
    #646
    C:\Documents and Settings\-felhasználó akivel be vagy lépve a rendszerbe\Application Data\Black Sea Studios\Knights Of Honor\
    Ebbe már én is belebuktam egyszer. Mivel a játékok a dokumentumok könyvtárba mentenek általában, míg az app. data a felhasználói progik kedvelt helye, és már csak a getdataback segített rajtam utána. Na nemsokára meglesz már a klónos fájl, és ki tudom próbálni a patchet.
  • Capricornus
    #645
    asszem valahol a documents and settings-en belül,valamely rejtett almappában...
    sok sikert
  • Fenrir
    #644
    a mentéseket hol tárolja a játék? hozzá lehet egyáltalán férni?
  • keeper2
    #643
    Farkas: Ha jól emlékszem, akkor az alapverzió, amit telepít, az már nem is az 1.0, hanem 1.02, tehát, az a törés, amit használsz, az is 1.02-es. Mellesleg, én is észrevettem, hogy meg vele a felpatchelt játék, csak az a gond vele, hogy olyan, mintha nem is lenne patchelve, ugyanúgy 1.02ként kezeli. Mellesleg, a pontos verziószámot a főmenüben láthatod a jobb alsó sarokban.
    Én most azon próbálkozom, hogy a második lemez klóncd-s változatát megszerzem, és azt megfelelően kiírva talán eredetinek fogja felismerni. Ha sikerül, akkor megírom.
  • Fenrir
    #642
    megy a normál 1.0-ás krekkel miután felpeccseltem a játékot
  • keeper2
    #641
    Na igen, ha az olyan egyszerű lenne... Én is próbáltam keresni, de nem találtam sehol. Amúgy nekem is jól jönne, de úgy tűnik, amiket eddig találtam, azok csak álcázott trójaiak. Ilyenkor átkozom magam, amiért mindig másra pazaroltam az időmet ahelyett, hogy megtanuljak kódot törni. A mai másolásvédelmek már sokkal-sokkal az én tudásom felett vannak, max a leírás van meg, hogyan tehetném meg. Egyébként nem ütközik ez a kérésed a fórum szabályzattal?
  • Fenrir
    #640
    1.03-as krekket tudna nekem linkelni valaki?
  • Shan666
    #639
    Hi

    Keeper2, én hard módban játszom. Néztem, mielőtt elindítom a játékot: a pause during battles funkciót nem lehet bekapcsolni. Azt hittem, a csatákban nem lehet pause-zni. De nem! Mert megy a játékidő közben. Ezért tértem át arra a támadóstyle-ra, hogy egyszerűen csak két hőst elindítok, teljes közelhasrci egységekkel, dread-ot kifeljlesztve az egyiknél, a másiknál pedig morale javító skilleket. Így általában beveszik a várakat, anélkül, hogy én irányítanám őket. A lázadásoknál szintén egyszerű: csak odarakom a királyt vagy herceget a provinciába, teljesen parasztsereget vesz föl és leveri :)

    Amúgy a játék inflációja hasonlít az igazira: kis ország esetén 20.000-nél már nem kapsz pénzt. Minél nagyobb az országod, annál több péntzed lehet. Abban nem vagyok biztos, de lehet, hogy az idegen pénz mennyisége is számít, vagyis hogy mennyit adtak más országok
  • keeper2
    #638
    Még így kissé megkésve hozzátennék ezt-azt. A kingdom advantages menüpontban pontosan megláthatod, hogy milyenek vannak, ezek miket eredményeznek, és, hogy mik kellenek a teljesülésükhöz. Ajánlatos megcsinálni, mert sok pozitívumuk van, emellett ha mind megvan, akkor az is a kis győzelemmel ér fel (mint amikor megválasztanak európa urának. A nagy győzelem, amikor elfoglalod a legutolsó provinciát is, ami még nem a tied...) Az exotic goods csak kikötőkön keresztül szerezhető be, 5000 aranyba kerül, és a rendszeres levonások között is van egy összege (mint a lovagjaidnak). Ja, és egy kikötő csak 1 dolgot tud behozni. Én kipróbáltam, lehet mást választani késöbb, ellenben akkor az előző forrása megszűnik (hacsak nem szállíttatsz máshonnan is be ilyet, de ez tök pénzpazarlás).
    Én azt a játékstílust követtem, hogy egyszerre lehetőleg nem túl sok országgal háborúzni (persze amennyit még az erőfölényem megenged). Persze, ezek egymást bérelik fel ellenem háborúba, de szinte mindig elfogadják a feltétel nélküli békét, ha rögtön a háborúba lépésük után felajánlod nekik. így nem kell sok országgal hadakoznod egyszerre. Ja, és a csatákban a kedvencem: 3-4 erős közelharci egység, a többi pedig mind íjász. Távolról lelőni őket, ilyenkor általában leesik a moráljuk, és így veszteség nélkül le lehet nyomni legalább olyan erős seregeket, mint a tied. Ha netán mégis a közeledbe érnének, akkor kell a közelharci... A váraknál: az ellenség sosem!!!! jön ki a várfalon kívülre, így az íjászokat a várfal közelébe kell állítani, egy egységgel bezúzatni a kaput, bemenni, majd, ha már igen közel ér egy ellenséges csapat, gyorsan ki. Persze, a többiek lövik őket addig, és ők meg nem jönnek ki a várfalon kívül. Ha netán elfogy a nyíl az egységeket letáboroztathatod, az időt felgyorsítva visszatermelődnek az íjak. Amíg harcolsz, a világ pause-ban van.
    Ja, és mivel én is csak sokára jöttem rá: ne felejtsd el a meghódított területeket adoptálni is. Ha más vallású, akkor konvertálni kell (ez akár a pap életébe is kerülhet), és minden esetben adoptálni. Az adoptálás megszünteti a nosztaliga morál levonást, és nem lesz többé ott lázadó egység.
    Az adóztatást szerintem felejtsd el, alig jön be pénz egy nagy országban belőle, és a nép meg örülni fog. Infláció szerintem olyan 50 ezer arany táján kezdődik, 80 ezernél már olyan 800-900 levonás. Ilyenkor költsd a pénzed. Bármit jobb megvenni, minthogy pocsékba menjen a pénz.
    Big: patch az van, csak crack nincs hozzá. És mivel már sokszor kifejtettem, hogy mik azok a görény húzásai a cégnek, ami miatt úgy döntöttem, nem fogom megvenni a progit, nem ismétlem ezt meg, mindenesetre, arra sikerült rájönnöm hogy a felpatchelt játék ugyanúgy leszedi a daemont és a blindwriteot.
    Amúgy, ma végre végigjátszottam a majestyt a kiegészítővel egyetemben. Hát, nem mondom, igencsak húzós volt. Most már csak jönni kell a 2-nek. Az meg már okés lenne, csak kiadót nem találnak hozzá. Egyébként egy igen jó játék, oltári nagy kedvencem: mad tv. Próbáljátok ki. Igaz, 91-es, de nagyon poén.
  • bigapó
    #637
    egyébként tényleg multiba kéne nyomni, csak nemtom, hogy mit eredményezne ez a desktopra dobálás. ha csak annyi, hogy engem kidob, a másikat meg csak lepausálja, akkor nincs gond, mert hamar vissza lehet lépni. egyébként elég macerás. mindig visszatölteni az adott állást, elég szar....
  • bigapó
    #636
    nem adóztatok miután elérem a 3-as kingdom power-t:)
    de nem tudom. eleinte olyan 2-300 arany "körönként". aztán folyamatosan emelkedik már, ezért nem nézem. sok mindentől függ, mennyi adószedő épületed, ill. egyébb pénzforrásod van. a kezdetek során mindig érdemes több kereskedőt tartani, mert azok hozzák a zsét. adót azért nem vetek ki, mert szeretik a parasztok ha nincs rajtuk ilyen teher:)
  • Shan666
    #635
    Látod, én ezér ajándékozom el a földeket. Már végigjátszottam párszor, és sajnos gyenge az ellen :(
    Multi kéne, az az igazi.

    Mennyi a max pénzjövedelmed a közepes adóztatásban infláció nélkül?
  • bigapó
    #634
    nos az elsővel gyorsabban épülnek az épületek, a 2.-kal több kaja van. ha jól emlékszem ezeket írja, mert mint mondtam, Én nem használom őket. sajnálom a helyet:) egyébként már olyan szinten nyomom, hogy ha elfoglalok egy ellenséges provinciát és azon nincs meg a megfelelő épület ahhoz, hogy pótoljam elesett egységeimet, akkor egyszerűen elindítom az építést, aztán megveszem:) akár 5-6 épületet is:DD
  • Shan666
    #633
    tartalmaz még újakat ez a játék!

    ha már úgyis tudjátok, megkérdezem: mire jók a lovagtól jobbra elhejezkedQ ikonok: a kémet és a cleriket értem, de a buildert és a földesurat nem. Azok mire jók?
  • bigapó
    #632
    mindegyik másra. pl. extra kaja-termelés és +100 kajaraktár minden területeden.
    vagy duplázódik a kereskedelmi bevételed, aztán olyan is van amivel tovább kitartanak az ostromlott várad védői, meg egyébb finomságok:)
    érdemes megcsinálni őket, mert sokat segítenek. legtöbbhöz kell olyan terület, ahol van kikötő, mert vannak olyan cuccok amiket csak importálással szerezhetsz be és másra nem is használhatod csak ide. pl. ilyen a selyem, cukor, elefántcsont, drágakő stb.
  • Shan666
    #631
    Mi az a kingdom advantages, és mire jó?