1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • bigapó
    #710
    kösz a kiegészítést:)
    igazából így utánnagondolva, a franc se figyeli, hogy éppen melyik tartomány hol van:)) ahol fel tudom húzni az adott épületet, ott fogok bontani amit kell és kész:)
    az egy tartományon belül előforduló erőforrások (kő, gyapjú, festék stb), állandóak? úgy értem, hogy ha elfoglalok egy területet ahol mondjuk csak 1 "termék" van, akkor ott később várható több anyag feltűnése? ezt az egyet még nem sikerült megfigyelnem. sokszor előfordult az, hogy 1 termék (leginkább a kő) hiányzott ahhoz, hogy építsek katedrálist.
  • keeper2
    #709
    Az időt sehonnan sem fogod megtudni, mivel egyszerűen nincs benne idő. Ez azért van, mert így realisztikusabb. Hogy nézne ki, ha mondjuk elhúznád a játékot, és még 1800-1900 táján is a középkori európában játszanál? Így, hogy nem tudhatod, mennyi a konkrét évszám, legalább nem rombolja ez az illúziót. Mellesleg úgysincs értelme az időnek, hiszen akármeddig játszhatsz, illetve nincs benne fejlesztés, mármint úgy, mint pl. a civilizationban. Ott jó dolog, mert tudhatod, hogy ha pl 2000-ben fejleszted ki a harci szekeret, akkor kissé gázos lesz már legyűrni az ellent :)
    Viszont itt is, mint midnenhol, ahol lehet megemlítem, hogy idő gyorsítás-lassítás a + - gombokkal van 0.5x és 8x között. Csak mert én is nagyon sokáig nem jöttem erre rá, és bizony halál unalmas volt időnként végigvárni amíg elbattyognak valahova.
    Egyébként, én mindig saját magam csatáztam, mert a gép ai-járól megvan a véleményem. Nem tudom, ki mennyire tartja nevetségesnek, de pl. a 100. csata után már egy picit kissebb lelkesedéssel néztem, ahogy csata elött megmutatja, hogy ez az ellenség, ez a várfal, ez vagy te.... Szerintem akkorra már van annyi tapasztalatom, hogy észrevegyem, hogy az a falnak kinéző tárgy, amin nem tudnak átmenni az embereim, de van rajta kapu, az talán a városfal... :)))
    Bigapó azért említette, hogy a belső tartományokban felhúzni a bonyolult épületeket, mert általában a birodalmad szélén katonai és védelmi épületek szoktak kelleni egy esetleges támadás kivédésére, illetve sereg előállítására, míg messze más országoktól lazán mehet a bonyolult épületek garmadája, kisebb védelmi fokozat mellett.
  • bigapó
    #708
    mondom, hogy BONTS LE néhányat ami nem kell: town guard (vagymi), spear vagy axe maker (?). a nevekre nem emlékszem pontosan, de az a lényeg, hogy baltásokat (axe, ilyen kell mondjuk a vikingeknek is északon) vagy a dárdásokat (spear) nyugodtan lebonthatod, mert szerintem nélkülük is kiállíthatsz olyan hadsereget ami végigveri fél Európát!!
    az én csapatom ebből áll : Man-at-Arms - a legalapabb "keménycsávó", a hadsereg gerince. akkor használom, ha nincs az adott várban speciális egység.
    Nyilasok - az alapnyilasokról van szó, amikor szintén nincs speciális egység a várban.
    A speciális egységek: - ami a legalsó sorban van: Feudal Knights, Crossbowmen, Longbowmen, Teutonic Knights stb....
    A hadsereg felépítése (keeper2 nyomán:)): 2-3 "kardos" vagy egyébb speciális egység (feudal, Teutonic knights); a többi nyilas (ebből is lehetőleg a speciálisok, crossbowmen, longbowmen)
  • Help17
    #707
    Köszike!!!!
  • Zenszkij
    #706
    Sztem hagyd rá a játékot. Mekkora LOL vagy!!!!
  • Help17
    #705
    "mondjuk a belső tartományokban fel tudod húzni a "bonyolult" épületeket" Ezt nem értem. ott miért tudnám felhúzni, egyszerűen nincs maradék hely.:(((
  • bigapó
    #704
    grat a győzelemekhez:)

    az időt most nem tudom megmondani, hogy éppen hol írja, mert nem szoktam figyelni, csak hagyom, hogy sodorjon magával a játék pörgése:)
    ha minden építkezési helyet felhasználtál, akkor csak bontással tudsz új helyet biztosítani. ez pl. akkor jó, amikor már egész nagy területed van és mondjuk a belső tartományokban fel tudod húzni a "bonyolult" épületeket. Ez alatt pl az egyetemet vagy a katedrálist értem, ezekhez ugye eléggé sokfajta épület kell, ráadásul ugye nem mindenhol van egyszerre jelen a kő és pl. a festék.
    Én ilyenkor mindig átfutom, hogy mit tudnék építeni és ha ilyen lehetőség előfordul akkor gondolkozás nélkül lebontom mondjuk a Város-őrséget(ha van) vagy azt ami nem kell (nekem speciel a dárdás és a szekercés épület nem kell)
  • Help17
    #703
    De hát jelenleg a második legerősebb hatalom vagyok. Nem értem mi a bajuk a családommal. Hát mindegy. Amúgy Normandiát megtámadtam és emiatt megutált egész európa, de mivel az összes nagy hatalom szövetségesem így ők is megtámadták és amikor elfogaltam a területeit az egyesített dán-francia-york haderővel akkor elvoltak ájulva és most már imádnak:))) Az időt honnan tudom hogy éppen hányban vagyok? Az épületek amikor már betelt a hely hogy tudom építeni?
  • keeper2
    #702
    Mostanság már egy ideje nem játszottam vele, így csak fejből írok, de egyrészt ugyebár, amikor a főmenüben létrehoztad a karakteredet, akkor választhattál rangot magadnak, ott választhattál, hogy king, earl, knight... akármi legyél, bár, ez csak a játék összesítőjében van jelen, ahol téged, mint játékost értékel a program. A játékban a különböző országoknak különböző titulusú vezetői vannak, így ha a kezdő országodban earl voltál, akkor az is maradsz. De ez a látszaton kívül semmit sem változtat, ugyanazok a jogaid, mintha king lenne a rangod, és más országok is ugyanúgy állnak hozzád, titulustól függetlenül. Tudtommal, olyanra nincs lehetőséged, hogy új országgá lépj elő, pl. anglia területeinek egyesítése után angliává, ellenben, a számítógép képes erre. Pl. én emlékszem, amikor magyarokkal játszottam, hogy bejelentette a játék, hogy xy egyesítette a területeit, és így létrejött írország. Egy másik hasonlót tett skóciával. Gondolom, talán még nagy-britanniát is meg lehet így csinálni, de ez tudomásom szerint csak a gépet érinti. Végülis, gondolj bele, ha pl. te azért indítottál york-al, hogy york legyen európa ura, kicsit szentségelnél, ha egyszercsak már anglia lennél. Sőt, ha pl. mondjuk a magyarokkal indítasz, és elfoglalod egész angliát (netán az elfoglalás közben elveszíted az összes többi területedet), akkor onnéttól már nem magyar, hanem angol lennél?
    Vallást változtatni csak akkor lehet, ha a területeid egy adott aránya legalább az adott valláshoz tartozik. Ilyenkor viszont számíthatsz arra, hogy a régi vallású területeken megutálnak, és neked mind át kell konvertálnod az új vallásra (kb olyan, mintha elfoglalsz egy más vallású területet, ott is utálnak a másféle vallásod miatt, és lázonganak, amíg át nem konvertálod őket)
    Az, hogy ronda a családod egy egyértelmű sértés, annak okán, hogy nem talál a másik ország elég erőteljesnek (és semmi köze a családod tényleges kinézetének). Ezen csak úgy tudsz változtatni, ha tovább erősödsz és/vagy jobb kapcsolatot építesz ki a kiválasztott országgal. Mellesleg, a fiúhoz lányt keresni mindig sokkal-sokkal nehezebb dolog mint fordítva, annak okán, hogy előbbi esetben halálozás esetén netán a te országod jogot formálhat az ő területeire, de fordított esetben ő formálhat jogot a te területeidre.
  • Help17
    #701
    vallást ha változtatok akkor megutálnak?:) és a fiamhoz nem akar senki hozzámenni, azt mondják ronda a családom...
  • Help17
    #700
    nem nevet akarok változtatni hanem csak azt csodálom hogy nincs benne ilyen rész hogy ha valaki elfoglalja egész angilát akkor nem ő lesz az egyesített angolok királya...
  • bigapó
    #699
    Te nem lehetsz Király, de hát Te irányítasz mindent, tehát király vagy:))
    komolyra fordítva, ugye igazából mindent te irányítasz, még a királyt is utasíthatod, hogy mondjuk pap legyen és konvertáljon!
    ez egy érdekes része a játéknak. Nevet szerintem nem tudsz változtatni, hacsak át nem írod a megfelelő fájlban a megfelelő részt. de játékon belül tudtommal nem lehet.
  • Help17
    #698
    na én Yorkal vagyok enyém a brit királyság és normandi tartománya. elég gazadag vagyok nagy sereg nagy terület nagy erőt képvieselek
    közép szinten.
    Azt hogy oldhatom meg hogy király legyek? idegesít hogy Earl a főemberem rangja és nem King. És jó lenne ha egyesítve Angli néven lennék:) York helyett. Vagy ilyen nincs benne?:(
  • keeper2
    #697
    Én a könnyű magyar után váltottam a közepes whales-re. Azt vettem észre, hogy egyrészt már pici tartományként sokkal hamarabb háborúba kevernek, míg szövetségekbe kevésbé megy bele a gép, illetve, amin igazán meglepődtem, egy olyan sereget állítottam ki, amivel könnyű módban veszteség nélkül agyon aláztam az ellen seregét, most meg ugyanazzal a taktikával megszivattak.
  • bigapó
    #696
    nehezebb lesz:) há, gondolom erősebb az ellen, jobban taktikázik, jobban diplomatázik, szóval erősebb:)
  • Help17
    #695
    Szerintem elég könnyű a játék. Ha nehézre állítom akkor mi vűltozik? Igaz Yorkokkal indultam és most még nem az enyém egész Anglia:)
  • [Jakuza]
    #694
    Ok.
    Ha valaszolt tajekoztass.
  • keeper2
    #693
    Ezt ugyan még nem próbáltam, de a vazallusok fellázadhatnak, a szövetséget pedig meg lehet szegni, így szerintem az nem elég a nagy győzelemnek. Esetleg egy újabb kis győzelemre jó lehet, ezt nem tudom (a többi kis győzelem, ha megválasztanak európa urának, vagy ha meglesz minden kingdom adv.-ed)
  • bigapó
    #692
    nekem is válaszolt Priviben, de nekem azt sem írta, hogy ki folytatja. na, így már viszont tudom, megkérdezem, hogy Ő hol tart.
  • [Jakuza]
    #691
    Nekem valaszolt, bar nem volt bobeszedu.

    "Jelenleg korihun csinálja!
    Panyi"
  • Shan666
    #690
    bocs, h. ilyen nagy lett. Nem volt szándékos, csak béna vagyok
  • Shan666
    #689


    Hi

    azóta már megnyertem. Sajnos Hungary sincs már a térképen :(.

    Akkor is nyerek, ha mindenki más vassalage-ja az enyém (akkor csíkozott lesz) és szövetséges (alliance pakt)?
  • bigapó
    #688
    asszem mindketten tévedünk, mert Pannonia is meg Hungaria is egy tartomány/provincia/stb. a játékban és egyszerűen Hungary a neve, vagy rosszul emlékszem? ez hihetetlen, tegnap játszok vele és ilyenre nem emlékszem!
  • [Jakuza]
    #687
    Nem Hungaria.
    Pannonia. :P
    Az ekezeteket meg megoldjuk, a lenyeg, hogy olyan betutipust hasznaljunk ami nem nagyon kulonbozik az eredetitol, de kezeli az eredetiekkel ellentetben az ekezetes magyar karaktereket is.
    Amugy kilehet oket cserelni, mert a program a fonts.pak fajlban tarolja a betutipusokat is amiket atlehet konvertalni a programban hasznalatos betukkel.
  • bigapó
    #686
    na például ezt is akartam kérdezni. Muszály mindent átnevezni? értem ezalatt az országokat. némelyik ugyan jól hangzik, de sokkal előfordul, hogy egyáltalán nem illik bele a magyar változat. (szerintem Magyarország is inkább legyen Hungária, csak így fura...nekem legalábbis)
    ja és a másik legfontosabb: az ékezetekkel mi van? elfogadja a program? mert ha nem lényegében nem nagyon van értelme fordítani, mert elég hülyén néz ki. szerintem...
  • [Jakuza]
    #685
    Na a valaszom kielegito volt a forditassal kapcsolatban ? :P
    Azthiszem elmondtam mindent, csak mint mar emlitettem a korhuseg kedveert, ha forditod, ne tegezz benne senkit es hasznald a regi szavakat.
    Tehat pl a my king helyett felseg, vagy ugy tudniillik, hogy nem letezett olyan szo hogy paraszt, csak jobbagy.
    Ha ram hallgatsz a diplomacy,help,online help, konyvtarakat hagyod a legkesobbre es a knights konyvtarba levo 00101.eu_knights.tsv fajlt sem forditod le valamint azokat a hasonlo fajlokat, amikben a nevek vagy orszagok es varosok nevei vannak, eloszor is azert mert jatszhato a jatek azok leforditasa nelkul is, masodszor pedig, mert nem lehet hulyeseget beirni oda, egyeznie kell a magyar tortenelmi megfelelojevel.
    Pl a terkepen szereplo Bohemia az nem mas mint Csehorszag.
    Ezert inkabb a map konyvtaron beluli szovegeket , mert ezek tartalmazzak a varosokat es orszagokat hagyd a vegere, kivetel ez alol a 00118.eu_kingdomdescr.txt es a 00125.mapnames.txt.
  • keeper2
    #684
    Velem már megtörtént, hogy a kiházasított lányom jogán megkérdezték, hogy igényt tartok-e ciprusra. És meg is kaptam a területet. Egyébként, szerintem az időpontok nem jelentenek nehézségbeli különbséget, max. annyiban, hogy a megváltozott országok miatt máshogy kell diplomáciailag lépkedni. Ellenben, az országméret egyértelműen könnyítést jelenthet, illetőleg a nehézségi szint kiválasztása is egyértelmű.
    Én egy új játékot kezdtem, 1400-ban whales-el, aminek csak egyetlen területe van, ott sincs semmi spéci nyersanyag, és közepes nehézségi szinten. Hát, rá kellett jönnöm, hogy azzal a csapattal, amivel eddig lazán bealáztam volna az adott ellenséget, most halálra szívtam a csatát. Olyan lazán elintézték a seregemet.... És akkor még nem próbáltam a nehéz szintet...
  • [Jakuza]
    #683
    Szokott, de most semmi valasz nem jott meg.
  • Help17
    #682
    amúgy próbáld ki a mediveal total wart mert zseniális:) én is kifogom ezt:) talán még ma:)
  • bigapó
    #681
    megjött, kösz. várható, hogy Panyi reagál is a levelekre?
  • bigapó
    #680
    elég vegyes:) ha nincs fiú-utódja a királynak, akkor elveszítheted a terülteidet(függetlenednek a megszerzettek), de! ha van leányutód, akinek van férje is, akkor megy minden tovább, csak jön egy kérdés, hogy a vejkó szeretné az őt megillető jussot. na ezt gyorsan el kell felejtetni velük:) elvileg ez oda-vissza működik. tehát, ha a lányod beházasított férje esetleg király és meghal időközben, akkor tied lehet a trón. Valjuk meg, erre vajmi kevés az esély...
    a korok amikben játszhatsz 1000, 1200 és 1400. ez ha jól emlékszem nehézségi szint is(valamelyest, mert nincs mellé írva, hogy konkrétan hard vagy easy)
    viszont ugye egyértelmű, hogy 1-2 területtel kezdő országgal játszani lényegesen nehezebb, mint 5-6 vagy többel rendelkezővel. kis pénz-kis foci:)
  • [Jakuza]
    #679
    Elkuldtem.
  • Help17
    #678
    Itt a királyok hogy váltják egymást? ha tegyük fel házassági szerződést kötök angolként a magyarokkal és kihalnak a magyar királyok akkor enyém a trón? Melyik kortól játszódik? nehéz?:)
  • bigapó
    #677
    oks, akkor szerintem küld el a txt-ket, addig ismerkedem a szöveggel amíg ki nem derül, hogy mi van meg és mi nincs. így jó lesz? az email címem megvan adva publikusként, de ha kell megy privibe.
  • [Jakuza]
    #676
    Az kizart, hogy nem kapta meg, mert en mar elkuldtem neki mar vagy jo 8 honapja.
    Tehat a kibonto nalam megtalalhato.
    A visszacsomagolast is eltudom vegezni ugyanezzel a programmal.
    Nyers szovegeket is kaphatsz tolem, mert kibontas utan sima txt formatumban tarolja a szovegeket a program.
    Tehat csak forditani kell, semmi egyebet es ezert lenne jo tudni, hogy eddig mi van kesz, hogy felesleges munka ne legyen.
  • bigapó
    #675
    Próbáltam vele felvenni a kapcsolatot, itt is írtam már neki két Privát-ot, de elvileg 7.-ig nem elérhető(a magyaritas.hu szerint). Igazából valami programot várt a fordításhoz és lehet, hogy azt nem kapta meg. Ezért írtam korábban, hogy ha kapok nyers szöveget és azzal előrébb lendíthetem a projektet akkor szívesen besegítek szerény tudásommal, csak meglegyen minél hamarabb. A betűtípus változtatás ezek után már csak két gombnyomás. Persze azt is jó lenne megtudni, hogy Ő hol jár. Majd csak összehozzuk valahogy.
    Most melóba vagyok, tehát azt sem tudom ellenőrizni, hogy a program mit fogad el és mit nem; először ezeket haza kellene vinnem. Szal nekem kicsit macerás ez a része.
  • [Jakuza]
    #674
    En ma kuldtem neki egy levelet, meg nem erkezet ra valasz.
    De szerintem el lett hanyagolva ez a project es nem sok lehet belole kesz.
  • [Jakuza]
    #673
    Szerintem a diplomacy amit ne valaszd elsore. :P
    2,5 MB az egesz szoveg ebben benne van az osszes karakter es script, de szerintem olyan 1,5MB nem lehet az egesz ebbol 1,6MB a diplomacy (tenyleges merete ugy 600-800k lehet).
    Ja elotte nem artana Panyival egyeztetni, mert a betutipusokat is cserelni kell mert nem kezeli az ekezeteket az eredeti es jo lenne tudni eddig o mit forditott le.
    Tehat eloszor kuldje el a betutipusokat es a leforditott reszeket mielott belekezdesz.
    De segithetek, ha ezeket lerendezted.
  • bigapó
    #672
    hö:)
    attól függ, hogy melyik van elkezdve? ami nincs azt vállalom, de majd át kell nézni:)) ez most a Panyi féle fordítás vagy egy új "vállalkozás"?
  • [Jakuza]
    #671
    Melyik szoveg kell ?
    Pontosabban melyik konyvtar szovegei kellenek ?
    A valasztek.

    _DEV_
    diplomacy
    economy
    help
    knights
    map
    msg
    objects
    sys
    ui
    rebels
    religion
    spy
    quests
    Historical Maps
    tutorial
    new
    newsf