33477
12316971501353788406.png
  • Breki33
    #1205
    Nah utánnanéztem a szakirodalomban

    A vállizomzat három különálló "fejre" tagolódik: az anterior (elülsõ), a medial (középsõ) és a posterior (hátulsó) deltoidra (deltaizom).

    Nincs olyan gyakorlat, amely mindhárom részt egyszerre megmozgatná, noha a váll egyes részei bizonyos mértékig segítik egymást.

    A deltaizom izolációs gyakorlatait gyakran használják. Ezek a váltogatott elülsõ emelés az anterior fejre, az oldalemelés a medial fejre és a döntött törzsû oldalemelés a posterior fejre. Az izolációs gyakorlatok mellett szükség van a kombinált gyakorlatokra is.

    A váll összetett, kis izomcsoport, amely igen sérülékeny, nagy súlyok alkalmazása elõtt alapos bemelegítés szükséges!

    Háromfejû izom mindhárom fejét speciálisan kell edzeni!

    Vállunk edzését a nyak mögötti nyomásra alapozzuk, amellyel a váll tömegét tudjuk hatásosan növelni. A rúd leengedése fülig történjen.

    Vállizmaink:

    Deltaizom (m. deltoideus) a kart vízszintesig emeli, e helyzetben elõre-, hátra viszi
    Lapocka alatti izom. (m.subscapularis) a kart befelé forgatja, a távolított kart közelíti
    Tövis feletti izom (m. supraspinatus) a kart távolítja, kifelé forgatja
    Tövis alatti izom (m. infraspinatus) a kart kifelé forgatja
    Kis görgeteg izom (m. teres minor) a kart kifelé forgatja
    Nagy görgeteg izom (m. teres major) a kart befelé forgatja, közelíti és hátra húzza

    Ajánlott gyakorlatok:
    Nyak mögötti nyomás
    Oldalemelés
    Oldalemelés döntött törzzsel
    Váltott karú elõreemelés
    Nyomás mellrõl
    Egykezes nyomás ülve

  • Breki33
    #1204
    oldalamelés állva az pont arra megy inkább (kancsóöntésessel kompenzálható)

    A hátsó válizommal szoktak gondok lenni inkább

    Ezenkívül Váltott karú elõreemelés
    Sztem jó a mellről nyomás is
    Felhúzás nyakhoz
  • Zsoldos
    #1203
    bocsi ha volt mar: elulso vallizom gyakorlatot tud valaki mondani egykezes kezi sulyzoval? Pontosan hogyan, milyen szogben kell tartani, stb.
  • Breki33
    #1202
    meg a lábad is felrakhatod :-)

    amúgy két ötliteres ballom kb 400 ft és van 10 liter italod is :-)
  • Hamlet
    #1201
    Mivel nincs itthon eszközöm és nem is tervezek nagyobb vásárlást konditerem lesz a vége. Majd lemegyek egy haverral benézek milyen a hangulat :) De még nem sürget mivel fekvenyomás helyett egyelőre a fekvőtámasz is elég, mondjuk nem 8-10-es szériákban hanem szép lassú izomból nyomott 15-20-asokban. Nagyon be tud durranni ettől is a mell.
  • Breki33
    #1200
    miért lenne jobb?

    én speciel sokkal többet edzek otthon mint amikor terembe jártam
    mikor van időm akkor csinálom
    van amikor este 10-kor

    így ingyen van

    súlyzót meg sok mindenből lehet késziteni csak kis kreativitás kell hozzá

    Abba, hogy mi a két leghfontosabb alapgyakorlat most nem mennék bele :-)
  • FtranX
    #1199
    Ha mindenképpen otthon akarsz edzeni, akkor kéne egy rúd egy fekpad és rengeteg súly. Ezzel a két legfontosabb alapgyakorlatot a fekvenyomást és a guggolást tudod csinálni (meg bicepszezni, tricepszezni). Esetleg még egy övvel és egy kampóval magadra akasztasz súlyt és húzódzkodsz.
    De szvsz ha tudsz, inkább járj el konditerembe, mert ez anyagi (1 Kg súly > 400 HUF) és motivációs szempontból is sokkal jobb.
  • Breki33
    #1198
    van
    én 187 vagyok és kb ugyanannyi kiló
  • Hamlet
    #1197
    Ja és megnéztem a testtömeg indexem:
    20,7

    193cm - 75 kg => testsúlyod normális (sovány)

    Most ezek normálisak? Van minusz 10-15kg minimum...
  • Hamlet
    #1196
    Hát azért elég felszerelt vagy.

    A húzódzkodás nem rossz, most alig tudnék párat húzódzkodni. Na mindegy majd meglátom mi lesz, addig is edzek otthon.

    Köszi a segítséget!

    Szabad viz nincs. Pedig azt kellene, hogy pl háton és gyorsban csak lábbal úszni, az elég hamar meglátszana a lábakon. Mellben alig lehet csak lábbal kibirni az 50m-t a felszinen :)
  • Breki33
    #1195
    Amúgy elmehetsz egy játszótérre is este húzockodni
    lehet bicepszre, hátra stb.
  • Breki33
    #1194
    ja kimaradt az egykilós és a két és fél kilós azis van P
  • Breki33
    #1193
    nekem van készitetett padom két 20 kilós négy 15 kilós 4 vagy hat öt kilós tárcsám

    két kézisulyzóm
    egy kb 15 kilós fekvenyomó és egy bicepszrudam
    És azért látszik a mellizom és a karom speciel elég jó

    Ha jártál terembe gondolom tudod milyen gyakorlatok vannak egykezes súlyzokra.
    A Weider Enciklopédiában pedig le van írva ezek korrekt végrehajtása.
    Edzéstervet magadnak kell kialakítanod.
    Én speciel sokat edzek ballonnal (van ahol csak az van, viszont az mindig kéznél)
    de azzal többet mint egyes edzésre járók.

    Lábra focizok és biciklizek de az picit vékony tagadhatatlan.

    Szabad víz nincs a közelben?
  • Hamlet
    #1192
    Pedig ezzel lebeszélsz... :) Mit tudsz pl mellre és lábra csinálni otthon? Én abszolút nem akarok nagy darab lenni, még nagyon izmos se, csak azért látszódjon az a mellizom és legyen valami normális kar és láb...

    Van valami link ahol 2 db egykezes súlyzóval mutatnak komplett edzéstervet? :)

    Épp azon gondolkoztam, hogy elmegyek uszodába. Régen úsztam úgy, hogy úsztunk 500m bemelegítést, aztán 500m verseny:

    50m verseny egy haverral mellben (porzott utánunk a medence :) ), aztán visszaúszunk és megint! 500m után alig tudtunk kimászni a medencéből. :) Nagyon hatásos volt, csak az uszoda rohadt drága.
  • Breki33
    #1191
    Én otthon edzek

    Egy bicepszrúddal meg két kézisúlyzóval kezdtem
    Jártam terembe is, de sohase akartam nagydarab lenni, inkább vékony de izmos.

    És most otthon többet tudok edzeni, csak gépek nincsenek
    mondjuk várni se kell rá meg nézni egyesek, hogy csinálják.

    Szval nem lebeszélni akartalak.
    Végülis aztis csinálhatod, hogy heti egyszer kétszer terem amúgy meg otthon meg súlynélküli edzés
    Esetleg úszás

    Kérdés van-e kétnapi jegy.
  • Hamlet
    #1190
    Na jó... hiányzik nagyon egy jó kis fekvenyomás! Lemegyek kondizni haverral ha megy legközelebb... Ennyit az otthoni edzésről. :)
  • Hamlet
    #1189
    Csak az nagyon sok időt vesz el, otthon meg lezavarok 1 óra alatt egy edzést.
  • Hamlet
    #1188
    Most már biztos nem tudok 80-al fekvenyomni. De tényleg mégis le kellene járni kondizni...

    Tárogatást nem emlékszem mennyivel csináltam. Sztem 16-al.
  • Breki33
    #1187
    tudom, hogy fekvőtámasz

    de kéne csinálni az alapgyakorlatokat legfőképpen

    aműgy a 75-85 sztem nem éppen gyenge az otthon segítség nélkül elég húzós
    Meg ha ennyivel tudsz fekvenyomni gondolom tárogatáshoz is kevés a 11
  • Hamlet
    #1186
    Mi van? :)

    Basszus! Bocsánat nálam a fekvő a fekvőtámaszt jelentett!!! Súly nélkül a földön fekvőtámaszok. :)))) Tudom, hogy a fekvőtámasz nem lesz sokáig elég, de ha szép lassan izomból megyek le és fel akkor azért ki tud dögleszteni.

    Amikor jártam kondizni pár éve akkor 75-85kg-val szériáztam fekvenyomásnál és 2x ki tudtam nyomni a 95kg-t.

    Akkor 83kg-ra "hiztam" 1 év kondi után... de most csak otthon edzegetnék.
  • Breki33
    #1185
    de fekvenyomást 11 kilogrammal nem nagyon lehet
    vállat talán hátat se igazán

    vagy te csak a karjaid akarod erősíteni?
  • Hamlet
    #1184
    :) Na jó oké, de azt vedd figyelembe, hogy gyenge vagyok :))) Nekem a 11kg nem kis súly. :)

    Mondjuk 20 kg-val cirka 2-t tudnék emelni. Úgyis akartam rakni ép a súlyzóra, akkor lesz 13kg darabja. Azzal már jobban fogok szenvedni és nem fogok 8x 10-et csinálni.

    Közben visszaolvasok...
  • Breki33
    #1183
    hát a 11 kiló elég kevés azzal nem igen fogsz tömeget növelni.
    Bár a többsör kivesézett csuklófordításos gyakorlat ha eléggé koncentráltan csinálod a bicepszed eléggé fejlesztheti, csúcsosíthatja. Tricepszre pl nagyon jó két ötliteres ballon teletöltve vízzel.

    Ha sokat csinálsz kis súllyal inkább szálkásodsz sztem.

    Ha kicsit visszaolvasol elég sokat írtam az otthoni edzésről
    Ami persze nem etalon csak egy módszer.

    Legalább egy bicepszrúd és 15-20 kilóig növelhető kézisúlyzó jó lenne
  • Hamlet
    #1182
    Vagy ha van valami link az is jó, csak eddig inkább "profi" testépítőknek valót találtam, én meg "csak otthon edzegetnék egyenlőre".
  • Hamlet
    #1181
    Sziasztok!

    Kezdő vagyok és segítségre/tanácsra lenne szükségem.
    Adatok:
    neme: hím :)
    magasság: 192cm
    súly: 76kg

    Szóval mint látszik van minusz 20 kg-m. A vállam viszonylag széles, mert régen sokat úsztam és kondiztam is 8 hónapig.

    Nem akarok konditerembe járni inkább otthon edzek. Már 4 hónapja fekvőzök és súlyzózok otthon és elég jól haladok, visszajött a régi formám.
    Tudtok mondani valami alap gyakorlatokat amivel otthon lehet jól edzeni? Illetve étkezéshez kellene tanács, mert bár az utóbbi hónapokban dupla annyit eszek mint eddig, de nem sikerült felszednem szinte semmit.

    Most az "edzés":
    8-10 x 20 fekvő (széles és nagyon szűk váltogatva)
    Súlyzózás: 8-10 x 10 , 2db 11kg-s súlyzóval bicepsz (nem lengve) és fej fölé tolás (már kezd kevés lenni a 11kg)

    Ez általában 2 naponta, néha minden nap.
    Érzésre csinálom: érzem mennyi kell, hogy rendesen megdolgozzak de vigyázok is mert 2 hete a lágyéknál (sérv?) kicsit érzékeny lettem egy komolyabb edzés után, de úgy fest elmúlt.

    Na ez biztos kaotikus lett, lényeg: otthoni edzés, hogy legyen valami alap, és "testtömeg növelni", aztán ha valami alakul akkor lehet, hogy konditerem meg ilyesmi is lesz belőle.

  • kritikuss
    #1180
    Ehhez aztán nem kell szöveg....

  • kritikuss
    #1179
    Aki szereti a klasszikusokat egy film a legnagyobb akkori "ászokkal"...


  • kritikuss
    #1178
    Végre, ismét egy ritkaság, érdekeséget kaptam, Arni ezen filmjén porosodó videók a reégmúltból, többek között Franco Columbu-val közösen is. Óriási, remélem a filmet nem csak én láttam, ha nem többen is.

  • kritikuss
    #1177
    Akkor tegyél róla.
  • Johnyy
    #1176
    Én nem szeretnék olyan segget :D
  • kritikuss
    #1175
    Idén Magyarországon tartozkodott Tarek is. A 27 éves egyiptomi születésű bodysról egy film is készült. A naopkban néztem meg. Óriási ő is.


  • kritikuss
    #1174
    Egy újabb film érdekesség, ezúttal Svájból. Nem túl hosszú, de remek.

  • hykao #1173
    *régi
  • hykao #1172
    Hehe 1972-ben készítették ezt az epizódot.
    Meghallgattam volna eredetiben, hogy töri az angolt.
  • hykao #1171
    LOL! A közszolgálatin a San Francisco Utcáin c. krimisorozatban Arnold Schwarzenegger is szerepel!
    Asszem ő lesz az aktuális bűnös, akit elkapnak majd Stone-ék...
    Na épp most volt egy verseny a filmben, Franco Columbu-val, meg egy csomó réga "nagy"-gyal.
  • Evil
    #1170
  • kritikuss
    #1169
    Pont azt ecseteltem, hogy nem igazán látok testépítéssel kapcsolatos számjlokat, nekem sincs, így nem is töltöttem fel az oldaladra semmit sem.
  • kritikuss
    #1168
    Így már étrem az előző tőmondtatodat. Valóban nagyon jól néz ki, és a film is szuper. Nem mai gyerek, hiszen 1955-ben született. Mondjuk az edzőfilmje sem mai kiadású, de mivel én nagy gyűjtője vagyok, így Mike sem maradhatott ki belőle. Bazi nagy kigyúrt testű bodys, kár hogy mostanában őróla sem lehet semmit hallani....
  • FtranX
    #1167
    hát ha találsz olyat, akkor töltsd fel! ;)
  • FtranX
    #1166
    úgy értettem, hogy nagyon jól néz ki.