33477
12316971501353788406.png
  • hykao #1125
    a leglolabb: "különböző fehérítési modszerekkel" :)))
  • FtranX
    #1124
    Ízügyileg nem volt sokkal vészesebb a kólánál.

    A hungarocellt én is szeretem, de elég bajos lehet belőle egy étkezésnek megfelelő cca. 500 kalóriányit elfogyasztani.
  • hykao #1123
    Ja a múltkori témához: (csak akkor elfelejtettem hemzsegni...)

    Szal a húsok fehérjetartalmához:
    A csirkehús (és a többi húsféleségek is hasonlóképp) csak nyersen 20% fehérjetartalmú, elkészítve (sütve) 50% fölé is mehet.
    Kedvencem a TESCO-s grillcsirke. A szinte 0% zsírtartalmú mellek kiműtve...a többi rész a család többi tagjára marad :DD (püspökfalat phfej...)
  • ricsi1
    #1122
    mért lenne lol?szerinted a fehérből csinálják a barnát,v. mire érted?(aztán lehet,h így van,ed én így hallottam az okosoktól:) )
  • ricsi1
    #1121
    ésa barna a drágább!!
  • hykao #1120
    na ez nagyon lol...
  • hykao #1119
    Ok, a te dolgod! Nem nagyon szeretek beleszólni mások elképzeléseibe.
    ...hát az íze azért elég vészes lehetett.

    Én inkább úgy vagyok vele, ha lehet tartózkodom a cukorfogyasztástól. Számtalan ok miatt, amiket még részben sem tud ellensúlyozni a bármiféle jótékony hatás elképzelés.

    Szerintem a tészta sem a leg "jobb" szénhidrátforrás.
    Sztem a legjobb a rízsből készült "hungarocell".
    80% szénhidrát, szinte semmi zsír, nem kell szarakodni az elkészítéssel, előre adagolt (ált. 100g), és elég olcsó is.
  • FtranX
    #1118
    na jó, hagyjuk! :)
  • ricsi1
    #1117
    mit nem értesz uram?
    cukornád-X-Y-barnacukor-mocsok-fehércukor:O
  • FtranX
    #1116
    akkor légyszives avass be, hogy miről...
  • FtranX
    #1115
    nem értem az ok-okozati összefüggést. :)
  • ricsi1
    #1114
    abból,ha fehércukrot is barnából csinálják,különböző fehérítési modszerekkel.(ugy milyen okos avygok így 14 évesen)
  • FtranX
    #1113
    Ez relatív. Én annyira nem érzem soknak, például egy "édességszerető" egyénhez képest egyáltalán nem, főleg úgy, hogy alig 3 hónaig "alkalmaztam". És még ha nem mondtam, akkor mondom, hogy nem összetett szénhidrátok (pl tészta) helyett ettem, hanem csak azért, hogy edzés után minél hatásfokkal és minél gyorsabban dolgozzam fel a fehérjét. Ráadásul nem is egyszerre ittam meg, hanem több részletben lefekvésig. Tehát szerintem egyáltalán nem volt olyan vészes, mint ahogy elképzelitek.
  • Breki33
    #1112
    nem erről van szó
    áhh, de inkább hagyjuk

  • hykao #1111
    hát amiről írtál, én azt feltétlen soknak érzem. (főleg, ha nem kokszolsz)
    kukk ide
  • FtranX
    #1110
    ez így van.
    most már csak abban kell megállapodni, hogy mit nevezünk túlzott cukorfogyasztásnak?
  • FtranX
    #1109
    Szerintem egy kicsit túlzás, ami a köztudatban terjeng, hogy a kristálycukor = "fehér méreg" és cukorbetegséget okoz (az alapja az, hogy a kristálycukor 95% felett tartalmaz szénhidrátot és nagyon megterheli a hasnyálmirigyet stb.). De ilyen szempontból az összes cukor majdnem ugyan olyan.

    Abban igazad van, hogy a barnacukor valamelyest kivétel, mert lassabban szívódik fel, viszont az nem biztos, hogy megfelel a célra. (azaz a minél gyorsabb inzulinreakció kiváltására)

    Szóval a káros hatásokat aláírom, de nehogy már meghaljak napi 100 g cukortól.
  • hykao #1108
    Egy szónak is száz a vége, a túlzott cukorfogyasztás (bármilyen fajta legyen is) nem kedvező egy testépítőnek sem! Az összetettebb szénhidrátok fogyasztása mindenképp kívánatosabb.
  • Breki33
    #1107
    hát nem teljesen
    mondjuk a szőlőcukor se tökéletes bár a legegyszerűbb szénhidrát és szinte azonnal felszívódik.

    Úgyis mondhatnám, hogy A leggyorsabb "instant" energiaforrás.
    A szőlőcukor gyors felszívódása miatt hirtelen növeli a vércukor- és inzulinszintet, ami kedvez a tápanyagok izomba "pumpálásának". A rövid idő alatt lezajló (gyors) felhasználás azonban azt eredményezi, hogy a felesleget a szervezet hajlamos zsírként elraktározni. A szőlőcukor másik hátránya, hogy tisztán fogyasztása esetén a várcukorszint hirtelen megemelkedése után, egy, a kiinduló szint alá történő visszaesés következik.
    Cukorbetegeknek vagy hipoglikémiában szenvedőknek NEM is szedhetik.
  • FtranX
    #1106
    sry nem frissítettem
  • FtranX
    #1105
    inkább pontosítok:
    azt tudom, hogy milyen következményei lehetnek a túlzott cukorfogyasztásnak, de ezek alól nem kivétel sem a szőlőcukor, sem a barnacukor.
  • Breki33
    #1104
    ezek szerint mégis kell
    bár lehet, jobb ha ráhagyjuk
  • hykao #1103
    Nem hiszem, hogy a finomított cukrok káros (és károsító) hatásait bőven kéne ecsetelni...
  • FtranX
    #1102
    amikor nem volt szőlőcukor, akkor sima kristálycukrot tetem hozzá.
    de még mindig nem értem, hogy mi a baj a cukorral?
  • FtranX
    #1101
    akinek van pénze pumpra, annál igen...
  • hykao #1100
    Pump esetén szükségtelen.
  • hykao #1099
    Ja, hogy te szőlőcukorról beszéltél? Azt hittem sima kristálycukor, meg porcukor volt.
  • FtranX
    #1098
    Amúgy ez ugyan az, mint hogy minden 5 g kreatinhoz is 100 g szőlőcukrot ajánlott fogyasztani.
  • FtranX
    #1097
    Nem tömöm magam, csak a turmixhoz kevertem, mert elősegíti a fehérje minél gyorsabb beépülését (ugyebár magas glikémiás index=erős inzulinreakció). A rendes szénhidrátos "tömegnövelők"-ben is szőlőcukor van. Mi a különbség, ha én magam keverem hozzá?
  • hykao #1096
    Mondjuk ezt a cukros bulit én sem értem.
    FTranX! Minek tömöd magad cukorral???
  • Breki33
    #1095
    igazából egyik se egészséges
    akkor inkább a méz
  • hykao #1094
    Több benne a rost... :))))))))))))))))))))
  • FtranX
    #1093
    és a barna cukor mennyivel és mitől egészségesebb, mint a fehér?
  • ricsi1
    #1092
    persze:)
    anyámék evannka tiltva a simától,vagyis nem,csak a barna egészségesebb;)
    amúgy nem keverek semmit:)biokertészcuccot szedek vmi proteinszelet,nem olyan látványos,de legalább nem döglök meg tőle:)
  • kritikuss
    #1091
    Elég kevés íródik manapság Lee-ről??? Vajon miért??? Pedig még nem kell leírni!!!

  • kritikuss
    #1090
  • Breki33
    #1089
    A barnacukor nem tisztított cukor, a cukorgyártás folyamatának egyel korábbi lépcsőfokán áll meg, ahol a tisztítás még nem történt meg teljesen, így minimális mennyiségű egyéb anyagot is tartalmaz.



    Egy Milka Drink kakaóporos dobozban 125 db
    Nesquick kakaóporos dobozban 200 db
    300 ml ketchupban 30 db
    egy dobozos Coca-Colában 12 db
    egy gyümölcs joghurtban 6 db
    tíz gumimaciban 5 db
    egy tejszeletben 4 db

    kockacukornak megfelelő mennyiségű cukor van elrejtve
  • FtranX
    #1088
    tán te is barnacukor párti vagy? :)
  • ricsi1
    #1087
    navégre egy ember :)
  • FtranX
    #1086