33477
12316971501353788406.png
  • Breki33
    #1085
    no comment
  • FtranX
    #1084
    azt nem tudom, hogy melyik az egészségesebb, de nálam nem is ez volt a döntő szempont.
  • FtranX
    #1083
    pedig fontosak az arányok is. az az ideális, ha bevitt kalóriamennyiség legalább 60%-át adja.
  • Breki33
    #1082
    ne inkább csak annyit mondok, hogy a barnacukor egészségesebb
  • 7H0M3k
    #1081
    lehet, hogy számodra érdekesen kajálok, de nem fogok a napi 0,5-1kg csirkemellem mellé 2kg rizst megenni. az csak a köret.
  • FtranX
    #1080
    mi a baj a natúr porcukorral??

    elég "érdekesen" kajálhatsz, ha a bevitt szénhidrát töredéke a fehérjének...
  • 7H0M3k
    #1079
    cukor! pff
    natúrban nyomtad a porcukrot. hát erre nem mondok semmit.
    Én a fehérjéket nyomom.
    Amit beviszek szénhidrát az csak töredéke a fehérjéknek.
  • FtranX
    #1078
    amikor volt, szőlőcukrot, amikor nem, fehéret.
  • Breki33
    #1077
    cukrot?
    atyaisten

    legalább fehéret?
  • FtranX
    #1076
    Scitec, MLO, Universal. mind jó minőségüek.
  • FtranX
    #1075
    Anyagilag sokkal jobban megéri proteint venni, mert a szükséges szénhidrátot könnyen megeheted mellé.
    Én úgy csináltam, hogy 50 g fehérjéhez hozzákevertem 100 g cukrot.
  • FtranX
    #1074
    Minden nap enni kell mindent.

    Törekedj a napi többszöri 4-6-szori rendszeres étkezésre. Egyél változatosan, minél több zöldséget, tésztaféléket, rizst, húst, tejet.
  • Gladiator
    #1073
    köszi az infót. akkor nekem szén-hidrátos kiegészítőre van szükségem. vagy proteinre? nem igazán vágtam le melyik mire jó. melyik a legjobb minőségű cucc a piacon?
  • Gladiator
    #1072
    sokat eszek, de hogy jókat-e azt nemtom. mit kel minden nap, és mit kell alkalmanként?
  • FtranX
    #1071
    Valószínüleg nem jól táplálkozol. Testsúlykilónként meg van a napi 2-3 g fehérje? Eleget eszel?
  • Breki33
    #1070
    Felmerül a kérdés: hogyan, mikor és miért szedjünk táplálék-kiegészítőket?
    A miért kérdésre elég bőséges válaszlehetőség adódik. Mindenki, aki edzőterembe jár, alakja radikális változásának érdekében végzi edzéseit. Mindegy, hogy fogyás, hízás, izmosodás vagy a közérzet javítása a cél, az előrelépést tartja mindenki a szeme előtt. Ezt segíti elő a táplálék-kiegészítők regimentje, hiszen vannak olyan készítmények, amelyek a tömegnövelést segítik elő vannak, amik a zsírégetés folyamatát teszik könnyebbé. Egyszerűen mondva a teljesítményt fokozzák, de nem tartalmaznak tiltott teljesítményfokozó anyagokat. Igen, a táplálék-kiegészítők olyan keretek között őrzik meg sokszínűségüket és hatékonyságukat, hogy egészségkárosodás nélkül boldoguljanak a célokért küzdő sportolók. Az előítéletek általában olyanok szájából hangzanak el, akik még csak nem is hallottak a kérdéses témáról, soha nem alkalmazták a szóban forgó tárgyat, készítményt, nincs róla tapasztalatuk. Így a lehető legkönnyebb véleményt nyilvánítani, csakhogy igazságalapot nélkülöző hangadássá minősül mondókájuk, ha szakvéleménnyel kell szembeszállni. Sok ember tette már azzal magát nevetségessé, hogy veszélyesnek tartotta tablettás vitamin szedését, hogy bizonygatni próbálta a proteinporok impotenciát okozó hatását. Hallani lehetett rémtörténeteket rossz proteintól elhunyt emberekről, vagy a szedés felhagyása után teljesen megrokkant sportolókról. Ezentúl ezeket a dajkameséket nyugodtan el lehet felejteni, mert teljes biztonsággal ki lehet jelenti, hogy nem igazak! A táplálék-kiegészítőket szigorú vizsgálatoknak teszik ki, annak érdekében, hogy a halvány utalások is elhalljanak arra vonatkozólag, hogy a termékek egészségkárosító, tiltott teljesítményfokozókat tartalmaznak. A leggondosabban összeválogatott alapanyagokkal próbálják garantálni, hogy semmilyen rákkeltő anyag nem kerül a készítményekbe. A táplálék-kiegészítőket a nagyközönségnek szánják, besétálva egy szaküzletbe vagy egy nagyobb áruházba bárki leveheti a polcról, és szabadon fogyaszthatja. Ily módon, ha ezekben a termékekbe úgymond belecsempésznék a tiltott szereket, emberiségellenes bűnökért kellene lakolniuk a gyártóknak. Mondhatni: bizalommal fordulhatunk a táplálék-kiegészítők felé.


    Tömegnövelők, proteinek
    A táplálék-kiegészítők többféle célra alkalmasak, tömegnövelésre, zsírégetésre, erőnlét fokozására, de ezeknek a céloknak a megvalósítását nem egyetlen készítmény segíti elő, hanem a különböző célok elérésére, különböző kiegészítők alkalmazásával közeledhetünk a cél felé. A tömegnövelést elősegítő kiegészítők sok szénhidrátot és/vagy sok proteint, fehérjét tartalmaznak. A sok szénhidrátban bővelkedő készítmények fogyasztása olyan embereknek javasolt, akik már egyszerűen nem képesek fokozni kalória-bevitelüket, annak érdekében, hogy a felhalmozódó felesleget izomzatuk gyors gyarapítására tudják használni. Tehát, aki rettenetesen sovány és képtelen egy kis felesleg felszedésére, az mindenképpen magas szénhidráttartalmú kiegészítő vásárlásán gondolkodjon. A versenyző testépítők közül, azok alkalmaznak szénhidrátban gazdag táplálék-kiegészítőt, akik egész évben megfelelő táplálkozást folytatnak és már fizikailag lehetetlenné vált számukra még több rizs legyűrése. Úgy kell felfogni a szénhidrátdús készítmények fogyasztását, mintha még egy adaggal több rizst ennénk meg. Ez nagyon megkönnyíti a tömegnövelő táplálkozást, mert nem kell csurig megtömnünk magunkat rizzsel, krumplival vagy esetleg más keményítőtartalmú szénhidrátforrással, csak megesszük kényelmesen a rizsadagunkat, majd utána iszunk egy kellemes ízű szénhidrátturmixot. Mivel ezek a kiegészítők általában (és jobb esetben) összetett szénhidrátot tartalmaznak, és folyamatos energiát adnak a szervezetnek, gyakorlatilag bármikor fogyaszthatjuk őket. Talán a legjobb módja a reggel, edzés után, délelőtt fontossági sorrendet betartani. Reggel azért jó még a reggeli után küldeni egy turmixot, mert ilyenkor az anyagcseresebesség valamivel fokozottabb, így talán hatékonyabban tudjuk hasznosítani a plusz szénhidrátadagot. Edzés után is jól jön a szénhidrátdús kiegészítő. Ekkor ugyanis az izomzat glikogénraktárai intenzív edzés hatására kiürülnek, ami szénhidrátokkal újra feltöltődik. Természetesen ez csak akkor jön jól, ha testsúlyunk növelése a cél. Délelőtt az ember munkahelyi elfoglaltsága, időre beosztott iskolaórák, egyéb körülmények miatt nagyon beszabályozott életet kénytelen élni, így előfordulhat, hogy egy-egy étkezés időpontját nehéz tartani. Ilyen végszükséges esetekre igen alkalmas egy nagy adag szénhidrát- és proteindús kiegészítő, hiszen pillanatok alatt elkészíthető és fogyasztható. Ha már szóba került a proteines kiegészítő folytassuk ezekkel a sort. A proteindús kiegészítő minden testépítőnek egyik kötelezően használt kelléke. A tömegnöveléshez testsúlykilogrammonként 3 g, néha 4 g protein bevitele szükséges. Ezt az őrült mennyiséget irgalmatlanul nehéz csirkemellből és tojásfehérjéből fedezni (meg lehet valósítani, de elhihetik, nagyon nehéz). A proteines kiegészítőkkel nagyban növelhetjük fehérjefogyasztásunkat, amit az izomzatgyarapodással hálál meg. A proteint is bármikor ihatjuk, de legjobb edzés után, lefekvés előtt és reggeli órákban. Edzés után nagyon fontos egy olyan étkezés vagy táplálék-kiegészítő fogyasztása, amely bővelkedik proteinben, mert gyorsan regenerálhatjuk az izomzatot, ami edzés alatt mikrosérüléseket szenvedhet. Lefekvés előtti proteinfogyasztásunkkal az éjjel történő regenerálódási folyamatokat segíthetjük elő, reggel pedig extra adag proteintöltéssel kezdődhet a napunk. Ha szénhidrátszegény diétát tartunk, magas proteintartalommal kell ellensúlyozni a hiányt, amit a csirkemellhegy mellé napjában többször fogyasztott proteinturmix tehet elviselhetőbbé. Sajnos az általános tapasztalat szerint, az emberek többsége még a megfelelő szénhidrátmennyiséget elfogyasztja, de kellő proteinmennyiséget nem képes betermelni, ezért talán a proteinvásárlásnak kell előnyt élveznie a többi táplálék-kiegészítővel szemben. Arra azonban ügyeljünk, mindkét típusú terméknél, hogy csupán étrendünk kiegészítésére szolgáljanak, ne étkezések helyettesítésére szolgáljanak. Igaz, hogy a ma forgalomban lévő készítmények nagyon könnyen emészthetőek (és ráadásul legtöbbjük elég finom is), de ne csak ezeken éljünk. Fontosak a kiegészítők, de csak kiegészítőknek alkalmasak, nem pedig a teljes étkezés lebonyolítására!

  • Breki33
    #1069
    azért a szteroidokat vmeg a legális tömegnövelő készítményeket külön kéne választani

    biztos szálkásítasz, ha tömeget akarsz másképp nkell edzeni
    mondjuk én speciel nemis szeretnék nagy darab lenni

    Ja és ki kéne számolni a Weider féle hányadosod P
  • Gladiator
    #1068
    van olyan tömegnövelő cucc, amitól nem lesz kicsi a pcsöm, és nem leszek impotens? mert én edzek mint a szar, de látszani nem látszik, csak már tiszta eres vagyok, meg kőkemény, de nem leszek nagyobb darab. szal van vmi cucc rá?
  • Breki33
    #1067
    sztem úszás is jó
  • Zsoldos
    #1066
    Fontos, hogy sokat mozgasd (nagyon laza de alapos, hosszabb vall-bemelegites utan), de lehetoleg olyan mozgasokat es terhelest keress, hogy ne legyen kattogas/fajdalom.

    Csak lazan es fokozatosan (ne fajdalompontig, csak huzodjon) nyujtsd is a vallizmot, es a kornyeket sem art: hat mell stb) Nyujtas akkor celszeru, ha mar lement az izmaidbol a verboseg.

    A futas is jo ilyenkor, az mozgatja a vallat is, keringeti a vert rendesen.

    A multivitaminok nem rossz otlet, D vitamint lenne fontos szedned nehany honapig, es kalciumot. (nezz utana kb mennyi kell sulyod-korod -nak megfeleloen, hogy ne adagold tul magad)

    Ne ijedj meg, altalaban el szoktak mulni ezek a tunetek, csak ez tobb mint egy honap. En birkozas kozben huztam meg, fajdalom is volt rendesen, kb 3-4 honapba is beletelt, mig begyogyult, de teljesen perfekt csak fel ev utan lett.
  • kritikuss
    #1065
    Szerintem tedd le mert be kell indítani a mosógépet....

  • kritikuss
    #1064
    Ismét egy kis morpholás. A páciens ezúttal Cutler....

  • hykao #1063
    hehe, nekem már 15 éve kattog egy ugyanilyesmi miatt...
  • 7H0M3k
    #1062
    Hi!
    Lenne egy problémám, örülnék, ha valaki tudna pár tanácsot adni.
    A probléma a vállam, 1 hónapja kb egy nagyobb terhelés óta rendszeresen kattog, bármilyen mozgást végzek. (nem csak edzés) Szerencsére nem fáj, de engem rohadtul zavar ez a ropogás, kattogás. Multivitamin, vagy izületvédő segíthet?
    Mit csináljak?
  • ricsi1
    #1061
    akkor én jelzem,h bevált,de eddig is csináltma amit csináltam,de te is írta dutána
  • Breki33
    #1060
    ja csak senki nem jelezz vissza bevállt-e neki
  • ricsi1
    #1059
    látom Breki te kész háziedző lettél itt az SG-n
  • OPM
    #1058
    ja, az nem bicepszre megy :)
    alkarra meg csuklóra kicsit, próbáld ki 1x
  • Breki33
    #1057
    nem ez egykezes
    szakirodalom szerint ülve kell
    én mondjuk állva csinálom

    ha hátul fogod a rudat az, hogy megy bicepszre?
  • OPM
    #1056
    "nagyon jó sztem a korábban általam leírt csuklófordításos bicepszgyakorlat"

    ez az, amikor a hátad mögött fogod a rudat?
    ha igen, ezt én is szoktam csinálni és tapasztalat, hogy tényleg elég hatékony!
    te hány kilóval és mennyit?
    én általában üres rúddal (15kg) és 60-80 között 2 sorozatot, ahogy bírom
  • Breki33
    #1055
    Hát hálisten nekem nem volt soha feleslegem mellen és hason így ezügyben nem tudok nyilatkozni.

    Karnál nagyon jó sztem a korábban általam leírt csuklófordításos bicepszgyakorlat.
    Elég hamar lehet vele egy centit növeszteni.
    Mármint bicepszet P
    Mellnél nagy súlyokkal érdemes dolgozni ebben az esetben sztem és hatékony lehet az úgynevezett karácsonyfa módszer.

    Mivel úgy látom más testalkat vagyunk ezért átengedem a terepet másoknak.

  • kiserik
    #1054
    Az elhízás utáni feleslegek. Főként mellen, hason, de a kockás has nem a vágyam. A karom viszont relative vékony. A lábam nem érdekes, az is elég vastag. 1 hónap alatt fel akarom fújni a karom, a mellem formásabbá tenni. A feleslegek nem nagyok. Nem kell lógó mellekre, meg hájtól duzzadó pocakra gondolni. Most fogytam 10 kilót, így már kezd alakulni :)
    Tudom, ezért is írok ide :) Nem akarom túledzeni magam, csak kihozni a maximumot, amot 1 hónap alatt ki lehet. Az 1 hónap nálam most fontos. [Itt kapcsolódás van a barátnős fórumhoz :) ]
  • Breki33
    #1053
    ja sztem egy pihenőnap mindenképp kell egy héten és váltva kell edzeni a különböző izomcsoportokat


    De igazából én máshogy csinálom, így inkább olyantól kérdezd aki terembe jár most is.


    Amúgy egy jó edzőpartner sokat segít
    de egy rossz eléggé lehúz.
  • Breki33
    #1052
    ugye tudod, ha túledzed magad nem fogsz fejlődni?
    nyárra márciusban érdemes elkezdeni edzeni P

    Milyen feleslegek?
  • kiserik
    #1051
    1 pihenőnap az edzés napok után :) (heti 3 edzés)
  • kiserik
    #1050
    Köszi szépen. Ezeket már én is elolvastam, csak valami személyesebbet szerettem volna. 22 éves vagyok. Régen sportoltam, így csírájában még látszik a kisportolt felsőtest. Nem akarok komolyan foglalkozni a testépítéssel (versenyszerű, bazinagy, szétgyúrt állat), csak jól nézzek ki. Gondoltam, hogy csak szálkásítok, de a tömegnövelés elérhetőbbnek látszik a fölöslegek miatt.
    Heti hány edzés nem tesz tönkre? Tudom, hogy 1 pihenő nap kellene, de akkor ezen a nyáron már nem feszíthetek a strandon, az biztos :)
    A terem egy falusi tornaterem, ahol van egy gép, meg rudak, súlyok. Ilyen "mindenttudó" gép, az iskolás gyerekeknek :)
  • Breki33
    #1049
    Ja és még egy fontos dolog
    ugye volt aki nem hitte el, de érdemes megfogadni amit
    Arnold Schwarzenegger mondott: "A testépítés lényege az, hogy túlterheljük az izmokat. A titok nem abban rejlik, hogy valahogy fel kell emelni a súlyt, mint inkább abban, hogy a súlyt lehetőleg minél inkább az edzeni kívánt izmok elszigetelt erejével kell mozgatni!"
  • Breki33
    #1048
    alapok megvannak?
    hány éves vagy?
    heti hányszor edzenél?
    mennyire felszerelt a terem?

    Ha most kezdesz edzeni kb egy hónapig elég gyorsan fogsz fejlődni, de ezis egyénfüggő.
    Viszont egy hónap alatt ne várj csodát.

    Itt egy példa deltaizomra (kezdőknek)
    1. Oldalemelés állva 2 6-8
    2. Nyakból nyomás gépen 2 6-8
    3. Oldalemelés döntött törzzsel 2 6-8

    Én hat sorozatot csinálok 10-12 ismétléssel.
    De én nemis akarok nagy darab lenni, inkább szálkás, szépen kidolgozott izmokkal, kevés zsírral.

    Bicepszezést ugye mostanában kiveséztük én továbbra is tartom az álláspontom.

    Tricepszgyakorlatok:
    Csigás letolás
    Csigás letolás tricepsz kötéllel
    Szűknyomás
    Tricepsznyújtás fejfölött egykezes súlyzóval
    Pumpálós "bedurrantós" tricepsznyújtás
    Tricepsznyújtás ülve
    Tricepsznyújtás ferde padon
    Tricepsznyújtás fekve
    Tricepsznyújtás állva
    Kábeles tricepsznyújtás kötéllel
    Lórúgás - tricepsznyújtás döntött törzzsel
    Tolódzkodás feltámasztott lábbal

    A mell növelésének leghatásosabb módszere a fekvenyomás. Ez az egyik elkerülhetetlen alapgyakorlat. Lehet vitatkozni a fogás szélességéről, a súly nyakhoz közelebb vagy távolabb leengedéséről, a mozdulat tempójáról, az ismétlések és sorozatok számáról, de a fekvenyomást megkerülni NEM lehet. Ez az egyik legbiztonságosabb gyakorlat. Noha a fekvenyomás elég jól fejleszti az egész mellet, azért ismerni kell a többi mellizom gyakorlatot is.

    Fekvenyomás vállszélességű fogással
    Fekvenyomás egykezes súlyzókkal
    Fekvenyomás ferde padon
    Fekvenyomás ferde padon egykezes súlyzókkal
    Fekvenyomás negatív ferde padon
    Nyomás chest-press gépen
    Tárogatás egyenes padon
    Tárogatás ferdepadon
    Tárogatás negatív ferdepadon
    Tárogatás peck-deck gépen
    Fekvenyomás negatív padon
    Fekvenyomás negatív padon egykezes súlyokkal
    Áthúzás hajlított karral
    Áthúzás egykezes súlyzóval
    Áthúzás gépen
    Csigás keresztezés
    Egykezes nyomás chest-press gépen
    Tolódzkodás

    Ja a hátat kihagytad, pedig nem szabad elhanyagolni !!!

    Ha már edzel akkor talán egy kis szuperszett segíthet, de azt eléggé keményen kell nyomni akkor.

    Evést meghagyom másnak én szerencsére mindent ehetek szinte.
    Fehérjét meg nem szedek.

    Ja itt találsz egy komplett haladó edzésprogramot Weidertől:
    klikk
  • kiserik
    #1047
    Hi!

    Kéne egy kis segítség. A lehető legrövidebb idő alatt (mondjuk 1 hónap) a lehető legnagyobb fejlődést akarom elérni. Annyi kell, hogy látszon, hogy nem csak sakkoztam :). Főként kar, váll, mell. Kéne valami edzésterv szerűség, meg hogy mit egyek (csak természetes dolgok). Amúgy 180cm magas, 90 kiló nehéz vagyok, nem sok fölösleggel.
    Előre is köszi.
  • kritikuss
    #1046
    Figyelj csak...., ezt csináld utánam....