33477
12316971501353788406.png
  • kritikuss
    #1325
    Ha érdekel, kattints ide....
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1094876004
  • Zsoldos
    #1324
    Itt sosem szokott visszajelzes lenni, mennyire valnak be az itt leirt edzestippek, ugyhogy most irok egyet:
    hipertrófia-orientált jellegu edzessel plusz 5 kg jott fel eddig kevesebb, mint 1 honap alatt, mindamellett, hogy zsirbol is kevesebb. 80->85kg. Tapkieg, stb nelkul ( sok kaja: napi 5 etkezes).
  • Breki33
    #1323
    jahogy

    ha széles fogás elvileg a külső részét jobban edzi ugye a szűknyomás meg a belső-t

    célszerű váltogatni
    én ha fekve nyomok a bizepszrud kéztartójánál (szigetelőszalag :) kijebb fogom pont tehát kb 10 cm-el kijebb mint a bicepszezésnél.

    De én csinálok olyan örültségeket is, hogy nehatív nyomás (a fejem lejebb van)

    fekvőtámasz szerintem komplexebb a belső részt külön talán egymásra rakott tenyérrel lehetne, de akkor felborulsz P

    Ha direkt a belsőt akarod nagyon hatásos lehet egy Expander meg egy ajtőkilincs.

    Persze csak akkor jó ha szét lehet szedni a gumikat P
  • kritikuss
    #1322
    ha érdekel ismét nézz be ide is
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1094876004
  • Zsoldos
    #1321
    Valami beka csak felvilagosit egyszer :)
  • Zsoldos
    #1320
    Vallszelessegben, okol ket elso butyken (kenton) nyomtam csak eddig. Az erdekelne, hogy a mell kulso vagy belso reszet edzi a szeles (tenyeres)fekvotamasz.
  • Hamlet
    #1319
    Próbáld ki az öklöt! Én leteszek egy törülközőt és vállszélben nyomom úgy. Nagyon jó váltás a sima szűk-széles váltogatás után.
  • Zsoldos
    #1318
    Na, megtalaltam ott a vallnal szelesebb fogasu fekvenyomast, azt irjak kozepso mellizmok fejlesztesehez. Akkor valoszinu fekvonel is a szeles fogas a nyero?
  • Zsoldos
    #1317
    Nezem a body.builder.hu weblapon a mellizomgyakorlatokat.. csakhat van 1-2 furcsasag. Pl alap fekvenyomas gyakorlathoz vallszelessegu fogast irnak.. az illusztracio (es ahogy mindenki csinalja) ettol elegge elter.
  • Zsoldos
    #1316
    Tudja valaki, fekvotamaszt hogy celszeru csinalni, hogy a mellizom belso felet erositse jobban? (szeles vagy szuk keztartas)
  • kritikuss
    #1315
    Ha érdekel néz ide is


    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1094876004
  • azazel
    #1314
    OK, elgondolkodom rajta.
  • Hamlet
    #1313
    Az első két hónapban heti 2-3 normális nem túlerőltett edzéssel is nagyon sokat fejlődsz... aztán majd szépen megtorpansz előbb utóbb, akkor kezdj el gondolkozni máson.. Én most úszni járok és iszonyat jó... a fekvőzés és súlyzózás miatt most nagyon jól birom az úszást és nagyon jól esik és nagyon megdolgoztatom magam. Persze közben edzek is otthon, de most az úszás az elsődleges.
  • Zsoldos
    #1312
    Halgass a bekara, ha tuledzel szepen egy helyben fogsz toporogni. Az izmoknak, izuleteknek ido kell, hogy atalljanak. Amugy heti 2-tol is sokat fogsz fejlodni ha rendesen csinalod. Egy haver 35kg-t szedett fel 3 ev alatt, heti 2, ritkan 3 edzessel, full natural, meg kulon feherjet se szed..

    Fel ev edzes utan meg amugyis atallhatsz tobbre. Ha esszel csinalod 10 honap alatt sokaig elerhetsz.
  • Breki33
    #1311
  • Breki33
    #1310
    vagy túl akarod edzeni magad?
  • Breki33
    #1309
    hiába szimpi 6 napos csak egy idő után lehet

    azzal kezdeni nem ajánlatos
    mégha randid lesz akkor sem P
  • azazel
    #1308
    Nemtom, nekem szimpi, hogy 6 napos. Az az igazság, hogy igen jó formába kell kerülnöm úgy 10 hónap alatt, úgyhogy csinálom, ahogy bírom. Persze rövidesen kiderül hogy bírom-e, de örülnék neki. Ja, 21 vagyok, sajna komoly sportolói múlt nélkül.
  • kritikuss
    #1307
    Egy igazán izmos bodybuilder csajszi, akinek az edző filmje szintén érdekes. Gyári eredeti film, ha valakut érdekel, eladó.


  • kritikuss
    #1306
    Gary többszörös body-nyertes gyári eredeti filmjében sok-sok információt, edzés fortélyt tesz közzé.


  • Zsoldos
    #1305
    http://body.builder.hu -n vannak edzestervek. En az ottani HST -rol szolo cikkbol meritve csinalom most az edzesemet. (nem azt csinalom, csak a leirt szoveg alapjan modositottam a sajat edzesem, regeneraciora es intenzitasra, gyakorisagra, alacsony szeriaszamra vonatkozoan). Tenyleg van benne valami, mar 2-3 het alatt szemmel lathato a hatas.
  • Zsoldos
    #1304
    Tudtok jo terderosito gyakorlatokat? terd kornyeki izmok edzesere (amik kellenek pl vascus medialis, quadriceps)
  • hykao #1303
    Először is, hány éves vagy, milyen sportolói múlttal rendelkezel, és milyen a fizikumod stb.?
  • Breki33
    #1302
    a hat nap nem kezdőknek való
    őis ha jól emléxem csak formábahozásnál használta PP

    tömeget akartaak akkoriban aztán a forma
  • azazel
    #1301
    Szerinted melyek azok? Tudsz dobni pár linket esetleg?
    Schwarzeneggeré régi már, vagy mitől nem olyan hatékony?
  • hykao #1300
    Ma már szerintem vannak hatékonyabb edzéstervek is.
  • azazel
    #1299
    Hali!

    Most szeretnék ráállni komolyabban a gyúrásra, szerencsére egy héten bármennyiszer tudok majd menni az edzőterembe.
    Azon filóztam, hogy a Schwarzenegger-féle edzéstervet fogom csinálni, az ugye egy héten hat nap. Ti próbáltátok már az ő edzéstervét? Vélemény?
  • FtranX
    #1298
    mint ha valahol azt olvastam volna róla, hogy visszavonult.
  • kritikuss
    #1297
    No és vajon mi lehet Lee-vel, mostanában keveset lehet hallani róla?!?

  • kritikuss
    #1296
    Benagli amerikai, pontosabban New Yorkban készült filmje sem rossz.

  • Breki33
    #1295
    neki is dőlhetsz P
  • Hamlet
    #1294
    hmmm... már nem is tudom... nekem minding dolgozik a mell is ilyenkor. Pedig nem lengek, forgatom a csuklót is. Kipróbálom... hmm... nem segit a mell, de befeszül, mint a hát is, hogy megtartsam magam, ahogy a súly mozog.
  • Breki33
    #1293
    mellel ne segíts
  • Hamlet
    #1292
    Nekem forgatva könnyebb, meg úgy kicsit jobban megy mellre is és kényelmesebb.
  • Breki33
    #1291
    lehet kalapácsosan is
  • Hamlet
    #1290
    Ja.. oké én alapból igy csináltam, pedig senki nem mondta, de azért köszi! :)

  • Breki33
    #1289
    már elmondtam P

    a lényege a váltott kezes emelés lassan törzsdöntögetés nélkül és a csukló fokozatos elfordítása

    Tehát a kalapácsfogásból átmész a legfelsőbb ponton olyan fogásba mintha rudat fognál kb.

    Annó részletesen leírtam
  • Hamlet
    #1288
    Na milyen ez a csuklófordításos technika? (mondjuk egykezes súlyzóra mondd..)
  • Breki33
    #1287
    egy tipp

    hasazni utálok

    bár ez a gyakorlat amit leírtam egész jó, de mondjuk a felülést 45 fokoson 15 kilóval eléggé utáltam

    szval ha egyszer elkezdem megfogadtam, hogy nem hagyom abba
    mikor filózok mi legyen gyorsan ráülök

    csak fontos hogy tényleg sose hagyd abba
    ha egyszer abbahagytad akkor már nem működik

    azonkívül van a kannás módszer amit leírtam azt szinte bárhol lehet csinálni
    15 perc kell rá minden nap

    És jobb karod lesz mint soknak akik a teremben edzenek heti kétszer háromszor jónagy belengésekkel és aztse tudják pl mi az a csuklófordításos technika.

    Ha megcsinálod és látod utánna a bicepszed és látod hogy más is látja másnap is meg fogod csinálni.
    Meglesz a sikerélmény és azután az motívál.

    És minden nap 15 perc, ennyi. Bárhol csak két kanna kell hozzá (akár ebédidőben).
  • Hamlet
    #1286
    Akkor egyszerűbb ha veszek egy havi kondibérletet, amit ugye ki kell használni mert különben kidobott pénz :)
    De én itthon edzek és úszni járok. Az úszásnál 10 alkalmas bérlet van, de az le fogom játni rendesen.. heti 2x. Csak az itthoni edzés motiváció hiányzik kicsit.. Breki Te hogy csinálod? Sima akaraterő? :)