33477
12316971501353788406.png
  • kritikuss
    #1045
    Gyorsan szeretnél bicepszet...?

  • ricsi1
    #1044
    ehh,mén s emmiképp nem akarok ilyet,csak elmondtam a vélemyényemet:D
  • Scholes18
    #1043
    Köszi szépen, sokat segítettél!
  • Breki33
    #1042


    Helyes tartás
    Sokan kicsit előredölve végzik a Weider módszer szerint
  • Breki33
    #1041
    A deltaizom edzése
    A vállizom, pontosabb nevén a háromfejű deltaizom (deltoideus) végzi elsődlegesen a kar emelését előre és oldalra vízszintesig, valamint a felkar hátraemelését. Ha szép, kerek vállat szeretnénk, fontos odafigyelnünk arra a tényre, hogy ez egy háromfejű izom.




    -mellről nyomás: a váll első számú gyakorlata. Bár sokan a nyakból nyomást tartják ennek, én ezt tenném az első helyre, biztonságosabb végzése miatt és talán az izületeknek is természetesebb ez a mozgás. A deltaizom általános fejlesztésére szolgál.
    - nyakból nyomás: ez is egy kiváló gyakorlat a delta általános fejlesztésére. A többség inkább ezt végzi, mint a mellről nyomást talán, mert kevesebb lehetőség adódik a csalásra.
    - oldalemelés: kifejezetten a deltaizom oldalsó fejét veszi célba. Ha ezt elhanyagolod a vállad nem lesz kerek, tested nem fogja azt a szélességet nyújtani, ami a klasszikus V-alkat látszatát kelti.
    - oldalemelés döntött törzzsel: ez is egy izolációs gyakorlat. A deltaizom hátsó fejének fejlesztésére szolgál. E nélkül a gyakorlat nélkül a vállad fejetlen lesz. Hátulról is és oldalról is a deltaizom hátsó feje fokozza a masszív kinézetet.

    Oldaló karemelésnél a karok végig kicsit behajlítva és a mozgás úgynevezett csúcspontján, minha egy kancsóból vizet öntenél ki. Sokan azt mondják, hogy a kisujj legyen felül.
    DE a kancsós hasonlattal, könyebb megtanulni és ha már berögzül autómatice megy.
  • Scholes18
    #1040
    mondjon vki egy gyakorlatot deltaizomra vagy magyarázza el az oldalsó karemelést! PLz
  • Breki33
    #1039
    ha mindenképp akarsz ilyet akkor ABSWING az tényleg jó

    igaz én néha mikor szadizok súlyokat akasztok a végére P
  • FtranX
    #1038
    jah. én is inkább elmegyek edzeni. :)
  • ricsi1
    #1037
    én se hallottam,de ha nincs akkor is inkább megdolgozom érte...most ha felrakom a hasamra azt a sazrt,az a hasamra megy ,de ha gyúrok az megy máshová is,eltekintve attól,h azt nem teheted meg akár munka,alvás,v. TVnézés közben is;-)
  • FtranX
    #1036
    Rengeteg ilyen stimuáló készüléket lehet kapni. (normális, több elektródával rendelkezőket is)
    Káros kihatásról én még nem hallottam.
  • ricsi1
    #1035
    hehh,azt a hasizomerősítőt ,h bereklámozták,h csak ott lehet emgvenni,,,haverom anyja vitt haza 150ftért áruházból,de az bírta egy ideig-szerintem még most is-de pl abtronicnak szerintem biztos,h van v mi kihatása a szervezetre...
  • FtranX
    #1034
    Off: Akkorákat hazudnak, amekkorát nem szégyenlenek. A TV-shop és klónjainak célja az, hogy az olcsó szart jó drágán eladják. Egy rokonom minden vackot megrendel tőlük. A valóságban valahogy sohasem olyan csodálatosak a termékek. Még régebben megrendelte az Abfelx nevű hasizomerősítő masinát, amit a hasadhoz kell szorítani. A reklámban masszív, jó minőségű cuccnak tűnt, a valóságban viszont a leggagyibb műanyagból készült kényelmetlen vacak és egy hét után elszakadtak benne a gumik.
    Vagy legutóbb vett egy feltölthető miniporszívót, ami kemény 5 percig szívogat valamennyit. Jelenleg pedig valami 30 ezres fantasztikus "TV-re rádugható" (gondolom digit) fényképezőt akar redelni. Hát meglátjuk...

    Az egyetlen egy termék ami tényleg használható, az az Euro 2000 festőkészlet. Azzal festettem ki a szobámat. :)
  • Breki33
    #1033
    hát rudat kaptam a teremből
    sulyokat hoszabb ruddal olcsón vettem

    haspadom egyben fekpad is
    állványt csináltattam

    és van expanderem P
  • Breki33
    #1032
    ABSWING nem rossz

    mikor megkaptam villogtam, hogy milyen künnyű

    mostmeg inkább 45 fokoson felölés 15 kilóval
  • spyderco
    #1031
    Ha legalább azt mondanák hogy 2 hónap, de nem mert ők úgy hirdetik hogy neked 2-3 hét alatt hiper szuper kockás/lapos hasfalad lesz meg eltűnik minden zsír. Akiken meg mutogatják annak se attól lett olyan a hasa meg a karja.
  • ricsi1
    #1030
    azt hogxy csináltad?
  • ricsi1
    #1029
    kicsit visszatérni ehhez az ebszvinghez,meg ebtronikhoz.
    bírom a reklámokat,mikor mutatják ,h 2 hónap és ilyen hasa lesz,és közben a bicebsze is olyan szépen kidolgozz lesz,hogy baszarok..
  • FtranX
    #1028
    Jah! alink lemaradt.
  • FtranX
    #1027
    Félig-meddig igaza van Norbinak.

    "
    Izommunka során a különböző testtájak zsírszövetei különbözőképpen mobilizálódnak (15. ábra). Legkönnyebben a has bőre alatti zsírszövettől szabadulunk meg, hasonlóképpen gyorsan mobilizálható az izomszövetben lerakódott zsír, és a 15. ábrán az is látható, hogy a combokon és a fartájékon található, valamint a hasüregi zsírszövet az a zsírraktár, amelytől a legkevésbé tudunk megszabadulni.

    A fizikai aktivitás hatására bekövetkező zsírmobilizálásban is hormonális stimulus játssza a főszerepet. Sportoláskor a mellékvese velőállományából felszabaduló adrenalin mozgósítja a zsírokat. Mint minden hormonnak, az adrenalinnak is receptorai vannak a célsejtekben. A hormon kötődése a receptorokon kétféle hatást eredményezhet. A bétának nevezett receptorok aktiválása fokozza a zsírok mobilizációját. Érdekes módon azonban a zsírszövetben egy másik típusú, ún. alfa-2 receptor is található, mely éppen ellenkezőleg, gátolja a zsírmobilizálást. A fizikai aktivitás hatására bekövetkező régiók szerinti különbségek magyarázata az egyenlőtlen receptoreloszlásban keresendő. Érthetőbben fogalmazva ez azt jelenti, hogy azon testtájak zsírlerakódásaitól tudunk könnyebben megszabadulni, amelyekben főként béta receptorok találhatók.


    A sport azonban az anyagcsere szempontjából is messze több, mint zsírégetés. Nézzük most meg, milyen tápanyagok és milyen mechanizmusok biztosítják az izomban az izomműködéshez szükséges energiát. Az izommunka kezdeti fázisában az energia legnagyobb része a keringésben lévő glükóz és az izomsejtekben tartalékként felhalmozott glikogén lebontásából származik. Ennek oka, hogy a zsírsav-felszabadítás a zsírszövetből relatíve lassú folyamat, és a zsírok égetése az izommunka későbbi fázisában fokozódik jelentősebben. Ahhoz, hogy a működő izom megfelelő oxigénhez és táplálékhoz jusson a keringésből, kétféle alkalmazkodásra is szükség van. Az egyik, hogy a működő izmok erei táguljanak, a másik, hogy a szív által percenként a nagyvérkörbe kilökött vérmennyiség, az ún. perctérfogat növekedjen. Amíg ez az alkalmazkodás nem történik meg, az izom gyorsan elfogyasztja a környezetében lévő oxigént, és oxigén hiányában a glikogénből keletkező glükózból tejsavat termel. A rövid ideig tartó, extrém nagy intenzitású izommunka energiaszükségletét nagyrészt az izom glikogénkészletének mobilizálása és a glükóz tejsavvá történő lebontása fedezi (17. ábra). Az izommunka befejeztével a keringés adaptációja lehetővé teszi, hogy a tejsav a májba kerüljön és glükózzá alakuljon, ami aztán visszakerül egyéb szervek mellett az izomba, és visszaépíti a megcsappant glikogénraktárt. (Tejsav egyébként más szövetekből is kerülhet a májba, például mitokondriumok nélküli vörösvértestekből vagy a bőr és a kötőszövet egyes sejtjeiből.) Ez a folyamat hasonló ahhoz, mint ami éhezésben is működik a májban, s mint ott említettem, rendkívül nagy az energiaigénye, amelyet a zsírsavak oxidációja biztosít. Minthogy ez csak oxidatív úton, a mitokondriumokban történhet, az izomban keletkező tejsav glükózzá alakítása a májban extra oxigénigénnyel jár. Ezt az extra oxigénigényt nevezzük oxigénadósságnak.

    Nézzünk meg két futót két videobejátszáson (18-19. ábra). Az egyik vágtázó sprinter, a másik pedig maratoni futó. Figyeljük meg a két atléta alkati különbségét: a sprinter hatalmas izomzatú, a maratoni futó kifejezetten szikár. Mi a magyarázat?


    A 100 méteres sprinterek futás alatt, abban a néhány másodpercben gyakorlatilag az izom saját glikogénkészletét használják anaerob módon. A 100 méteres sprint után a sportoló 20-30 perc alatt nyeri vissza a normál légzését és keringését, ennyi idő alatt dolgozza le az oxigénadósságát (az oxigén, ahogy az előbb bemutattuk, a tejsav-glükóz átalakuláshoz szükséges). A sprinterek számára tehát nagyon fontos, hogy nagy izomtömeggel rendelkezzenek, mert minél nagyobb az izomzat, annál több glikogént képes raktározni. Nézzék meg a vágtázót, hatalmas izomzattal rendelkezik. Az izomglikogén tehát fontos tápanyag a izommunka számára; izomzatuk felépítésére a sportolók nagy gondot fordítanak, nem mindig sportszerű módszerekkel.

    A maratoni futók ezzel szemben az órákig tartó futás alatt zsírsavakat, illetve glükózt égetnek, ilyenkor a keringés adaptalódik a tartós igénybevételhez, és mind oxigén, mind elegendő tápanyag rendelkezésre áll az izomban (20. ábra). Még a nagyon sovány embernek is van annyi zsírszövete, amennyi elegendő lenne 25 maratoni táv lefutására.

    Az átlagember ambíciója persze nem 25 maratoni táv lefutása. Azt viszont célul tűzheti ki, hogy mozogjon, és ha egy kicsit vagy nagyon túlsúlyos, akkor ebből a túlsúlyból veszítsen. Ez reális célkitűzés, mert az izommunkával, testmozgással mobilizáljuk és elhasználjuk a zsírraktárakat (21. ábra), javul a közérzetünk, és jelentősen csökkenthető a civilizációs betegségek kockázata."
  • spyderco
    #1026
    Idézet Norbitól: "A testmozgás az én álláspontom alapján nem zsírégető, semmilyen mozgás nem zsírégető, alapvetően az aktív testmozgás először vércukrot éget el. Nagyrészt csak nagyon kevés zsírt és legfőképpen inkább izmot égetünk el."
  • Breki33
    #1025
    nem így értette
    valamit arról hablatyolt hogy az ösembernek voltak ciklusai mikor evett és akkor kell enni, meg ilyesmik

    volt egy táplálkozáskutató is aki a szemébe mondta a dolgokat
  • hykao #1024
    az tény, hogy nem önmagában a zsíros ételektől hízunk (bár nyilván nem ildomos sok zsírt bevinni), hanem a zsír+szénhidrát-tól.
    azaz, ha megeszel egy pörköltet savanyúsággal, vagy egy kis zöldséggel, az nem túl gáz.
    ha viszont benokedlizol mellé, vagy rízs, esetleg krumpli, akkor megalapoztad a zsír lerakódását.
    a zsír lényegében csak szénhidrát segítségével tud(na) lerakódni normál esetben.

    persze, ha valaki túleszi magát, szinte mindegy mit eszik, mindenképp zsírosodni fog...
  • Breki33
    #1023
    valami olyasmit, hogy testmozgáskor nemis ég a zsír hanem az izmot égetjük elsősorban

    és pörköltet főzött, hogy azis ehető de megszabta, hogy mikor
    ilyesmi
  • hykao #1022
    mé' mit mondott?
  • Breki33
    #1021
    azért érdekes amit Norbi mondott az edzésről és zsírégetésről

    Ha a fórumra írta volna biztos belekötnék, sztem hülyeség.
  • bens
    #1020
    nem
  • hykao #1019
    3 hét alatt csodát nem lehet várni, csak kíváncsi vagyok, hogy ér-e valamit.
  • spyderco
    #1018
    Régen használtam kb 3 hétig sztem sz*rt se ért, nem ettől lesz kockás a hasad esetleg némi zsírt leszed.
  • hykao #1017
    ezek az elektromos kütyük, mint az abtronic, vajon érnek valamit?
    van valami tapasztalat?
  • Breki33
    #1016
    nem használok római széket
    igaz eztis ritkán

    van ami jobban bevált
  • FtranX
    #1015
    na tessék! dobhatjuk ki a rómaiszéket! :)
  • Breki33
    #1014


    Az Ab Swing nemcsak állóképességét növeli, hanem újjá varázsolja teljes hasizomzatát!
    A gép megdolgoztatja a középsőhasfal izomzatát, az alsó, felső és oldalsó hasizmokat és a derekat is.
    Hogyan működik?

    A titok az Ab Swing lengő-sikló működésében rejlik, ez teszi ugyanis lehetővé a gravitáción alapuló, változtatható nehézségű gyakorlatokat. Mivel edzés közben Ön automatikusan függőleges testhelyzetbe kerül, nem erőlteti meg a hátát vagy a nyakát, sőt rásegíteni se tud a csípőjével és a hátával, ahogyan az néha a hagyományos felülésekkor lenni szokott. Mivel az Ab Swing segítségével hintázó mozdulatot végez, az egész testsúlyát arra használhatja, hogy megdolgoztassa a hasizmait, ezáltal pedig növekszik a gyakorlat hatékonysága, és elkerülhetővé válik az edzés után általában jelentkező derékfájdalom.
    Az Ab Swinggel végzett gyakorlatok során egyszerre erősíti és nyújtja is az izmokat. A gyakorlatot úgy teheti egyre nehezebbé, hogy változtat ülőhelyzetén. A gép szerkezete lehetetlenné teszi, hogy csaljon, vagy hogy hibásan végezze a gyakorlatot.
  • Breki33
    #1013
    dehogy

    csak ABSWING-em van :-)

  • hykao #1012
    Te használod ezt?
  • Zsoldos
    #1011
    ez tokjo ugy latom a mellizmot is edzi :)
  • Breki33
    #1010
    Ez az ABTronic

  • kritikuss
    #1009
    Látpd erre nem is gondoltam?!?! Annyi új terméket dobnak piacra, lassan már nem is kell lejárni gyúrni sem...
  • kritikuss
    #1008
    Heiko egy cseppet sem volt szégyenlős, a Time Squaren megmutatta, milyen az "európai buldózer"....

  • hykao #1007
    Debrecen
  • Zsoldos
    #1006
    na, tenyleg, melyik varos? :)