33477
12316971501353788406.png
  • kritikuss
    #1245
    Sok helyen olvastam, íme a cáfolat, íme a valóság, ezúttal egy neves külföldi szaklap címoldalán.

  • kritikuss
    #1244
    Ennél gyorsabb izomnövekedés már nem is létezik.

  • Evil
    #1243
    Ez a testomeg index mokas dolog, en sulyosan el vagyok hizva, magas a vernyomasom, stb, biztos zsirbol nyomok 170 kg ot fekve :) ,persze azert nincs kockas hasam, de ha dokinal vagyok mindig csinaltatok vele egy rutinvizsgalatot is, eddig minden rendben.
  • Breki33
    #1242
    Lábra lépcsőzhetsz+ bicikli
  • Hamlet
    #1241
    20 izom mell kevés lesz, majd meglátjuk, amig birom addig csinálom :)
  • Hamlet
    #1240
    Na eldőlt a dolog. Úszás lesz, bár nagyon drága, de jobban szeretem a súlyokkal történő edzésnél.
    25m -es medencére számolva:
    10 hossz bemelegítő mell.
    20 izom mell.... amilyen gyorsan birom (1 gyors, 1 lassú)
    10 hát, csak lábtempóval (lábra nagyon kell valami)
    5 mell levezetés

    Elsőre ilyesmi lesz.
  • Breki33
    #1239
    szimpla ez csak leírva bonyolult
    kb 25 másodperc míg a zoknit előveszem felrakom meg a 15 kilós súlyt beigazítom
    és már mehet is

    Amít te írtál azt hiszem bírkozóedzésen láttam
  • Zsoldos
    #1238
    Hm jopofak :) Az enyem kicsit szimplabb. Haton fekvesbol indul, nyujtott lab, ket kez a fenek/csipo alatt. Felemeled labad, es mikor elersz kb 45-50 fokot, lassan felrugsz es emeled a csipodet is (kb mint a gyertya, csak kezed marad a foldon) aztan lassan le kb ugyanigy. Kozben nem erzed, de utana beut. A gyakorlat nehezitheto, ha egy tarsad folotted all, es mikor fentvan, jol megloki a labaidat (te meg ugye ellentartasz, hogy ne zugjanak le a foldre) Vigyazat,
    mellekhataskent kockas hasat eredmenyez :).

    Egy kis alternativabb:

    A masik ami jo, a ferde bukfenc. Hatrabukfencezel, de ferden, nem a hatadon, hanem a valladon at, a nyakad hajlitod ellenkezo iranyba, hogy ne legyen utba a fejed. Nem teljesen viszed vegig, csak hogy erintsd a labaddal hatul a talajt, es rogton vissza is rugod magad, aztan johet a masik irany. Ez rendesen meg is lihegtet, meg a hasat is jol igenybeveszi. (nomeg hatat is atmasszirozza)
  • Breki33
    #1237
    Ja a kérdésre a válasz.

    Kezdők kb heti 3* szoktak edzeni, jó egy pihenőnap

    Én bár nem járok terembe keti 5*6-or de nem teljes edzést és váltogatva.

    Szerintem 2 nap úgy jó ha közben otthon legalább 1-2 napot edzel.
    Jó minden izomcsoportnak egy pihenőnap, ha váltogatod ez megoldható.
    Sok túledzett izomagyút láttam már.
  • Breki33
    #1236
    várj most jön a lényeg

    szóval belerakok kb 5-10 kilót a zokniba amiből kettő van
    Helyes masni mindkettőre a lábamon.

    Mostmár eljutottam oda, hogy ez kevés rá még egy ötkilós zokni-t amit átvezetek mindkét másikon és a lábam mogoött összekötöm
    Tök stabilan tart mintha bebetonoztak volna

    Még kell egy 15 kilós súly illetve illetve edzőtárs

    Hanyatfekszem az ágyon a fenekem a végén a kezemmel fogom a félig a fejem alatt lévő súlyt (hogy ne mozogjon a felsőtest)

    És lábemelés kicsit hajlított lábbal, úgy hogy mindig feszüljön.
    Ha jól csinálja az ember háromnál már érzi a feszülést.

    Ebből csinálok 3*18-at
    Kis pihenő aztán egyszer 18 majd megnyomom a végét 24, 27

    És bár elvileg fél óra után indulna be kb a zsírégetés nagyon hatékony és utánna nagyon feszes is a has.
    És sokkal jobb gyakorlat mint a felülés, kellemesebb csinálni kiméli a hátat és érzed, ha jól csinálod.
    Én zenét szoktam hallgatni közben vagy megy a TV mivel már autómatice megy.

    Amikor meg még sokkolni akarom akkor ABFLEX elő és 6*18 , de azt nem nagyon szeretem mert szadis.
  • Hamlet
    #1235
    :) Zokni....

    Jaaa! Mert a másikat télen pihentetted... Szóval télen kell a hosszú téli zokni. :)

    A fekvőtámaszt mindeképpen csinálni akarom, vagy úszni a kondizás mellé, mert nagyon merevvé tett engem anno.

    Kedden és Csütörtök jár egy haverom le kondizni, holnap lemegyek vele, megnézem a helyet, árat, hányan vannak és mennyit kell várni a gépekre. Nem kevés a heti 2x?
  • Breki33
    #1234
    na én mondom az enyém te meg a tied P

    két fajtát csinálok

    egyik 45 fokosnál kicsit nagyobb dölésszög (ameddig emelni lehet) 15 kilós gumirozott súlyért lenyúlok és 3*18 3*12-esetleg a végén megnyomom- sima felülés úgy hogy a mellemen összefogott kezem tartja a súlyt pont az állam alatt.

    Vigyázat nagyon izomláz veszélyes
    Volt olyan kondítermes aki mindig rómaizott eljött hozzám mondom csak hármat csináljon elsőre mert izomláza lesz.
    Kinevetett
    Másnap nem tudott felülni.

    Ezt csináltam évekig (Télen pihentettem :-)
    De tavaly kitaláltam egy jobbat

    Egy sima ágy kell hozzá két hosszú télizokni és kb 10-15 kiló súly, de kis tárcsákban.
  • Zsoldos
    #1233
    milyet?

    en a tv-bol szedtem egy has gyakorlatot, egesz jo, minden hasi szekciot erosit es nem terheli a hatat.
  • Breki33
    #1232
    Elszőr tudni kéne nálatok, hogy tart nyitva a konditerem
    pl van-e naőijegy
    Melyik bérlet a legolcsóbb?

    Ezeket tudd meg aztán eldöntjük.

    Amúgy nagy ismétlésszámmal általában nem a tömeget növeled

    Amúgy én otthon a hasazáshoz használok 15 kiló körüli súlyokat, relatíve nagyobb ismétlésszámmal.
    DE csak relatíve mert nem fogok 40-50-es sorozatokat végrehajtani.

    Szerencsére találtam hatékonyabb módszert :-)
  • Breki33
    #1231
    Breki

    Természetesen a tenyerük nincs lent csak az öt ujjuk
    lábuk lent van vagy egy széken pl

    Asszem valamikor olyan kigyózo mozgással csinálják, de ezt lehet csak álmodtam (a mozgást)
  • Zsoldos
    #1230
    :)
    ez egyaltalan nem alkatfuggo, akarki megcsinalja.

    Ez kb jo elkepzeles, az eloedzettseg sokat dob a latba, de ha ugyis mindenkepp kondizni akarsz jarni, akkor oda is mehetnel rogton.
  • Hamlet
    #1229
    ehem... :) ez a felugrok a levegőbe homoritok és leérkezem nagyon jól hangzik de én 193 cm vagyok és 75 kg => az első földetéréskor nem simán legördülnék hanem szilánkosra törne az összes csontom :)

    Egyébként érdekes amit irtok. Sok ismétlésszám vs kevés ismétlésszám (nagyobb súllyal). Ezek szerint a nagyobb ismétlésszám is hatékony (rendesen nő az izom) csak más az eredménye. Pl: fekvenyomásnál: soxor bir könnyebb súlyt kinyomni vagy kevésszer nehezebbet. Itt az alkalom számomra: elmegyek addig, hogy 40-30-20 vagy 50-40-30 fekvőt le tudjak nyomni aztán elmegyek kondizni ahol fekvenyomással betartom a 4-12 ismétlésszámot nagyobb súllyal, igy erőnlét is lesz és izomtömeg is? :) Na milyen elképzelés?
  • FtranX
    #1228
    Én 15-ről indultam.
    Azt nem állítottam, hogy 50-nel értem el a maxot, mert nem csináltam olyan sokáig, hogy sok látszatja legyen. Csak érdekes, hogy most majdnem 20 kiló plusszal és háromszor akkora mellizommal sem tudok többet megcsinálni, mint akkor. Az izomnövekedés az izomra ható terheléstől és az izomfeszülés idejétől függ. Nem véletlen, hogy fekvenyomásnál is 4-12 közé teszik az ideális ismétlésszámot. Szóval én inkább maradok a konditeremnél.
  • Zsoldos
    #1227
    Nemtom, en kezdoallapotbol 50 korul indultam a fekvobol, es miota felmentem 100-ra nagyobb es erosebb mellizmaim vannak. (pedig massal nem is erositek ra, csak neha a lent leirt gyakorlattal) E folott, hogy mi van nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy korantsem 50 az, amivel elered a maxot.

    breki: ujjakon allnak? ugy erted a labaik nincsenek lent? az azert eleg komoly lehet :) En oklon nyomom, a mutato es a kozepso ujjak teruleten. Kicsit meg kell szokni, de igy kenyelmesebb, mert teljesen egyenes a csuklo.
  • FtranX
    #1226
    Mielőtt elkezdem edzeni én is fekvőtámaszokat nyomtam.

    Az a baj vele, hogy csak korlátozottan alkalmas izomtömeg növelésre, hiszen itt nem nagyon van lehetőség a terhelés egyenletes növelésére (max ha súlyt pakolsz magadra, de ez macerás [Én a tesómat ültettem a hátamra]).
    Az ismétlésszámot lehet növelni, de egy bizonyos szám fölött, ennek erő és tömegnövelés szempontjából nem igazán van jelentősége (és nem is fog szálkásítani).
    Én most sem bírok megcsinálni 50-nél több fekvőtámaszt.
  • Breki33
    #1225
    Pedig Rocky is csinálta P

    Amúgy sztem fekvőtámasztól inkább az erőnlét fog nőni és inkább szálkásodsz.
    DE ez nem tapasztalat.

    Expandered sincs?
    Amúgy KUng-Fu-s ismerőseim az ujjaikon "állva" végeztek fekvőtámaszokat
  • Zsoldos
    #1224
    Hat a szeriaszambol vegyel vissza, mondjuk 3-ra csokkentsd. Az ismetlesszamot pedig noveld. En 50+70+100 -et szoktam csinalni. Ez mar tomeget is ad. A 20 sec-es fekvo szerintem tul lassu, egy 4 mp mar eleg jo.

    A felkezes fekvot nem tanacsolom, kenyelmetlen, gondolom az izuletek sem boldogok tole. Ha extremebb terheles kell akkor a lent emlitett tapsos fekvo idealisabb.

    Illetve van meg egy eleg jo dinamikus gyakorlat, ami erosebb a fekvonel, es egesz testet megmozgat (a felallasok miatt meg a labad is), de ott a mozgast is meg kell tanulnod. Nem tudom, le tudom-e irni rendesen.

    Eloszor puha talaj folott probald, pl fuvon. Felugrasz picit a levegobe, ugy hogy a labaidat hatra, illetve folfele rugod, kozben a tested teljesen ellazitod es homoritasz, terdek hajlitva. Mikor kozeledsz a foldhoz, fekvotamasz keztartassal erkezel azzal lassitod az eses lenduletet, aztan a homoritott testeddel kivezeted a maradekot. (azert kell a terdhajlitas, hogy ne verodjon be, igy vegig puhan gordulsz, abszolute fajdalom es utodesmentes, es jolesik) Lehet, hogy bonyolultan hangzik, de csak ra kell erezni, szinte magatol tortenik. Breakdance-esek szoktak csinalni neha ezt a figurat, jol nez ki, meg nagyon jol erosit is. Amire esetleg vigyazni kell, hogy az elejen mikor kirugsz es homoritasz, ne vidd nagyon tulzasba, hogy a gerinced ne huzd meg.
  • Hamlet
    #1223
    A széles fekvő cirka vállszélességet jelent, ritkán kicsit szélesebb.
  • Hamlet
    #1222
    Gyengus vagyok fekvőben is, tehát 20-asával nyomom mondjuk 10x-12x. Egyszer széles egyszer pedig szűk (nagyon). A szűk fekvőnél még azt csinálom kb minden másodikra, hogy szinte a hasamhoz (mellizom aljához) rakom a kezem, nem vállmagasságba, úgy jóval nehezebb, érzem, hogy más izmok dolgoznak.
    Tehát nincs gond, nagyon meg tudom dolgoztatni magam fekvővel is, csak ugye jobb lenne kevesebb ismétléssel... ha valamiből 20-nál többet tudok csinálni egyszerre az nem túl hatékony (vagy tévednék?). Az jó, ha szép lassan csinálom a fekvőt? Tehát cirka 10 sec le, 10 sec fel. Tényleg nem tudnék 5-6kg-nál többet kényelmesen a hátamra rakni az meg semmi.

    Egyébként nem tudom egyben mennyi fekvőt tudok lenyomni, sztem max 50.

    Egykezest nem tudok... Meg azt nem is szeretném, mert nem hiszem, hogy "jól esne" mint gyakorlat.
  • Breki33
    #1221
    Igen ilyesmire gondoltam
    a régi teremben volt egy pad aminek a végén mellmagasságban volt egy párnázott rész ez ugrott be elsőre

    Elvileg oldalemelést is jobban lehet kontrollálni ha egyik kezeddel "kilincset fogsz" de én együtt szeretem...
  • Breki33
    #1220
    elvileg van de elég kényelmetlen

    egykezest nem tudsz?
  • Zsoldos
    #1219
    En nem rakosgattam sehova a labam, ismetlesszamot noveltem, es szepen nottek az izmok is. Vagy neheziteskepp eleg durva tud lenni a tapsos fekvo. Fekvotamaszbol kilokod magad a levegobe, kozben tapsolsz egyet aztan visszaesel fekvobe.

    A sulyok a hatra sztem nem jo otlet. A hatad nem orulne szerintem.
  • Zsoldos
    #1218
    Mennyiket nyomsz?
  • Hamlet
    #1217
    Kipróbáltam a fekvőtámaszt úgy, hogy megemeltem a lábam (kb 40-50cm-re), de nem lett (talán csak kicsit) nehezebb. Annak van értelme, hogy normális fekvőket valahogy súlyokkal (tárcsákkal) a hátamon végzek, vagy hagyjam a francba és menjek konditerembe fekvenyomni?
  • Zsoldos
    #1216
    Elolrol. Mikor meg terembe jartam egyik kezbe suly, masik kezzel meg elorenyulva nekitamasztottam egy oszlopnak. Persze nem nagy dolesrol van szo, csakugy epphogy (a lenyeg, hogy ne doljek hatrafele, mert akkor a hatizom is besegit)

    Kiprobalom ezt a lenti gyakorlatot az elulso vallizomra.
  • Breki33
    #1215
    OLdalemelésnél aláirom, de itt szerintem nem elsődleges.
    Bár ezt a gyakorlatot én nem illetve ritkán csinálom.

    A támasztékot hátulról gondolod?
  • Zsoldos
    #1214
    Koszi!

    Az a fura nekem ugy mondta anno az edzo, hogy a vall-gyakorlatoknal a konyoknek mindig a suly folott kell maradnia. Es azt mondta neki kell tamaszkodni vminek elol, hogy enyhen dontott helyzetbe keruljek, hogy ne segitsek ra torzsbol. Ezen a kisvideon meg pont ezt csinalja az ember.
  • FtranX
    #1213
    Én sem vagyok híve a gépek használatának, ahol lehet, mindenhol szabadsúlyt használok, viszont van ahol sok kényelmetlenségtől kímélnek meg. Pl. a vádlizásnál sokkal kényelmesebb beállnom a gépbe, mint a nyakamban egyensúlyozni egy rúddal.
    Olyan mindent egybe gépen meg egyszer edzettem, de elég is volt belőle... (pedig ez nem 50, hanem majdnem 100 K volt)
    De mind1, mindenki ott edz, ahol neki jól esik.

    Alapgyakorlatok:
    Az "alapgyakorlatok" alatt olyan gyakorlatokra gondoltam, amelyek több izomcsoportot mozgatnak meg, nagy megterhelést jelentenek (=nagy súlyt mozgatnak meg), és egy igazi testépítő(!) programjából nem hiányozhatnak. Nah erre mondtam, hogy: guggolás és fekvenyomás, de ott van még a húzódzkodás vagy a felhúzás is.
  • Breki33
    #1212
    tessék egy korrekt leírás

    Álló helyzetben fogjon a kezeiben egy pár kézisúlyzót. Egyik kezét emelje fel egyenesen maga előtt, amíg a súly magasabbra kerül a szeménél, majd miközben ezt a karját leereszti, emelje fel a másikat. Ezt a mérleghinta-szerű mozgást folyamatosan végezze, egyik helyzetben se tartson szünetet. Ne emelje fel mindkét súlyt egyszerre, mert ebben az esetben a törzs az egyensúly megőrzése miatt hátradőlne, s ezzel csökkenne az elülső deltaizmok terhelése.



    Hatás
    Ez a gyakorlat a felső mellizmot és az elülső deltaizmokat fejleszti.
    Kiinduló helyzet
    Álljon egyenesen, mindkét kezében egy-egy egykezes súlyzót vagy egy egyenes rudattartva kartávolságnyira, keresztben a combközépen.
    A mozgás
    Emelje a kézisúlyzókat szemmagasságig akár egyenként, akár együtt, könyökét enyhén behajlltva. Lassan eressze vissza és ismételjen. Ugyanezt csinálhatja a rúddal is.
    Edzéstipp
    Ha egykezes súlyzót használ, próbálja meg úgy tartani őket, hogy hüvelykujja legyen felfelé, és így is emeljen. Ez az elülső deltaizmot még jobban elkülöníti.
  • Breki33
    #1211
    Egy kis érdekesség

    klikk
  • Breki33
    #1210
    én tudom növelni csökkenteni de sosem voltam híve a karácsonyfa módszernek

    Egyáltalán nem értek egyet, hogy csak gépekkel lehet korrekten fejlődni
    nézd meg a nyomd a vasat-ban hány gép szerepel
    amúgy kb 50 ezerért lehet olyan gépet kapni ahol ezek a csigás dolgok mind elvégezhetőek.

    Társsal edzeni otthon is lehet, és ott nem jönnek oda öt percenként, hogy mikor is végzel, mit szedsz stb...
    Arról nemis beszélve mikor foglalt pl minden Scott pad vagy fekpad.

    Jó társaság jó dolog, de sok hasonló dumáju embert láttam már edzést végigdumálni 15 perces pihenőkkel.
    Persze ők két órákat edzenek minden nap.

    Egyszóval mindegyiknek megvan az előnye is hátránya is.
    Én mindegyiket csináltam több évig ez alapján mondok véleményt.

    Bicepsz alapgyakorlata a bicepsz kétkezes súlyzóval
    de ezt már elmagyaráztuk neked P
  • FtranX
    #1209
    A törzsdöntött oldalraemelést én is szoktam csinálni, de úgy, hogy ráfekszek a lábgépre.
  • FtranX
    #1208
    Hát nálam a legfőbb korlát anyagi természetű lenne. Például nem árt annyi súly, hogy az ember minimum 5 kilónként tudja növelni/csökkenteni, ami ugyebár elég sok súlyt jelent. Ezen kívül vannak gyakorlatok, amiket igazán csak géppel lehet csinálni (pl. vádli, combhajlító, T-rudas evezés) Aki mindezt meg tudja engedni magának, vagy szuperjó ezermester, az edzhet otthon, ha úgy tartja kedve.

    A másik tényező, hogy ha az ember konditerembe jár, akkor egy csomó mindenkivel megismerkedhet, akikkel tapasztalatot cserélhet, akik motiválják (nincs annál jobb edzés, amikor a társam üvölt rám az utolsó szériánál, hogy "NA MÉG EGYET!!!! KINYOMOD!!!!"), akik segítenek a guggolásnál vagy a fekvenyomásnál, és még ezer meg egy dologban.

    "Abba, hogy mi a két legfontosabb alapgyakorlat most nem mennék bele :-)"

    Az egyik a bicepszcsúcsosítás? :))
  • Breki33
    #1207
    hát igen törzsdöntve megy hásó részre
    ezt kis súllyal érdemes nem lendületből

    Oldalemelésnél úgy, hogy kicsit behajlított a kezed illetve karod
    egyenletes mozgással és a végén úgy mintha egy kancsóból vizet öntenél (kisujj feljebb)

    Én nem nagyon végzek előreemelést inkább nyakhoz húzást
    (persze ez nem ugyanarra megy teljesen) ami nagyon jó gyakorlat.

    Ja és jó Expanderes gyakorlat is
    de ez inkább az otthoni edzéshez
    (Szétszedem az expandert köteleit egymás után akasztom, másik vége kilincshez és átlós mellhez huzás 6*30)
    MOndjuk teremben lehet ezt "csigával"

    Ajánlom neked is a Weider Enciklopédiát az elég korrekten leírja a gyakorlatokat és láttam a neten is.
  • Zsoldos
    #1206
    Egy edzo mutatott nekem 3 gyakorlatot vallra 2 kezes sulyzokkal.

    Oldalra emelgetes, es torzsdontve ugyanez. Ezeknel emlekszem a helyes tartasra. Eleg sok dolog van, amit celszeru betartani es ezert kene vmi utmutato a maradekhoz. Elulsore reszre majdnem nyujtott karral elore emelgetest mutatott, de nem emlekszem mar hogy kell tartani a sulyt, hogy konyok vall, stb izuletnek is kellemes maradjon az edzes.