7903
Space Engineers

Katt a képre
  • AnarchoiD
    #2565
    kicsit off de ilyen az empyrion galactic survivor

    butacska space enginer klon, de van egy bolygorendszer, valamelyik bolygon kezdesz, vannak idegen lenyek es flora fauna is, nem minden bolygon van minden anyag ezert rakenyszerulsz urhajot epiteni es atmenni masik bolygora (marhajol megvan oldva) vannak legkor nelkuli halott boltygok is a gonosz alieneknek meg miondenhol vannak bazisaik + orjaratoznak

    lehet epiteni olyan hajot ami melyuri felhasznalasra van tervezve , sima kisebb hajot, siklokat bazist , regebben a melyuri hajo nem szallhatott le atmoszferaba mostmar leszallhat, van egy aszteroida rendszer ahol urbazisokat vedenek robot egysegek , es egy anyag pl csak nemelyik aszteroidan banyaszhato.. nagyon jokis jatek, kar hogy nincs meg benne a space enginer melysege



    a video sokat iger de szvsz csak 1 bolygorendszer van meg csak kesz (vagy ha tevedek akkor csak bena voltam ;)

    bocs az offert ;)
    Utoljára szerkesztette: AnarchoiD, 2016.01.14. 14:48:06
  • laci4321
    #2564
    Ha tényleg okos lenne, és nem rendelkezne előnyökkel, akkor először meg kellene találnia
    Komoly lenne ha az lenne a játék célja, hogy "semmisítsd meg az ellenség főhadiszállását" (egy űrállomás) miközben ő a 3 csatahajójával azon van hogy felkutasson téged a csillagrendszerben és elpusztítson :D Amolyan túlélő mód lehetne, ahol egy roncsnál kezdenél valahol az űrben, vagy bolygón, és csak úgy tudnád legyőzni az NPC-t, ha te is csatahajót építesz (vagy valami nagy fegyvert). Persze ezt titokban kell tenned, különben megtalálnak, leszednek és éledhetsz újra, kezdheted előröl :D
    (Ehhez mondjuk nem ártana kitalálni valamilyen rejtőzködésre alkalmas opciót, pl. kő színezésű textúrák páncélblokkokra, de a lényeg az lenne, hogy az MI csak akkor támad meg, ha meg is lát.)
    És először nyilván neked az ő 3 csatahajóját kellene csapdába csalnod és elpusztítanod, mert ha az állomásra támadsz, akkor ők odaugranak és akkor 1v4 harc van.

    Vagy egyszerűen csak 1 ember vs. 1 MI egy csillagrendszerben, és aki meghal 10-szer az veszített.

    De már készülőben van magyar szerver is, simán össze lehet hozni valami hasonlót :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.01.14. 14:08:49
  • RJoco
    #2563
    "A haza ugrálás azt ugye azért találták ki mert a kaput nem tudták használni erre a célra mint a másik két részben és a kövek vették át ezt a szerepet"
    Robokutya ezt írta. A köveket csak a 9. évadban fedezik fel, mikor találkoznak az Ori-jal. És még akkor sem tudják, pontosan, hogy kell használni. Olyan kis saját gyártmányú terminált nem is látni az SGU előtt sehol.
    Erre írtam azt, hogy az SGA-ban sem tudták a kaput hazaugrálásra használni. Csak később volt rá lehetőség, mikor a Földről is meg tudták nyitni, vagy, ha valaki vállalta a hosszú utat a Daedalus-szal.

    Igazad van, nem taktikáról volt szó. Nem teszteltem, de, lehet, hogy a tornyok elkezdik lőni a reaktort, ha elég közel vagy már hozzá. Azok megtalálják és kis piros célkereszttel jelölik is, hogy mire lőnek.

    Nálam alapbeállítás a nézelődő mód. Nem is piszkáltam, bár eszembe nem jutott volna az ellenfél ily módú kikémlelése.

    A gép mindig rendelkezik előnnyel, ezt meg lehetett volna már szokni más játékoknál is. Mivel MI-t még senki nem csinált (addig jó nekünk), így maradnak a kezdetleges algoritmusok. Ha nehezítesz a játékon, akkor pl. a CivV esetén azzal jár, hogy magasabb fejlettségi szintről indul. De okosabb nem lesz. Az Elite-ben azt jelenti, hogy nagyobb fegyver, nagyobb pajzs. De attól még a taktika az, mint a többin.
    Szerintem örüljünk neki, hogy ez még kihívást jelent és nem idegeskedést. Gondold el, ha tényleg okos lenne és lerohanna téged...
  • laci4321
    #2562
    Hazaugrálás alatt nem a féregjáratnyitást és hazamenetelt értette RoboKutya, hanem azt amit te 1 hozzászólással korábban, hogy kövekkel más testében a Földön lenni. Ahhoz meg nem kell ZPM. Nem értem ezt a hozzászólásod.

    Az a Decay (magyarul Csali) max. akkor érné meg ha elszórtan tennél a hajóba nagyon sok helyre belőlük, de ettől még te mint személy így is elsődleges célpont maradsz. (Épp ezért gondolkodok pl. egy olyan híd tervezésében, amit regeneratív páncélzat vesz körül, de az elég sok helyet foglal, minimum plusz 3 réteg)

    Igaz, hogy ha lelövöm a reaktort akkor annyi neki, de én nem tudom hogy hol van az ő reaktora, csak ha belenézek esetleg spectator kamerával a hajójába (amit survivalban külön engedélyezni kell), vagy ha épp szerencsém van és pont fölötte bontottam szét a páncélt és megláttam. Ő bezzeg tudja hogy én hol vagyok a hajóban, ahogy a reaktoromat is tudja merre van. És ez a lényeg! Nem a taktikáról beszéltünk, vagy hogy így-vagy úgy csináljuk a harcot, hanem hogy a gép rendelkezik egy előnnyel, amivel mi nem.

    Egyébként a kamera is ugyan olyan elsődleges célpont mint az emberek, hányszor, de hányszor esett meg már az velem, hogy lelőtte a kamerát a forgatható ágyúmról az NPC, ezért nem tudtam vele tovább lőni, miközben a rajta lévő rakétavetők még a csata végéig is ott voltak. Ha nincs spectator, akkor ki sem látsz a hajódból? Mi lenne ha még a hajókövető kamera is le lenne tiltva? Akkor aztán tényleg vak lennél. De erre szerencsére egy BlueG Radar mod és egy Gun Fire Control System Mk3 megoldás lehet.
  • RJoco
    #2561
    Az Atlantis-ban azért nem tudtak csak úgy hazaugrálni, mert akkor nem tudtak volna visszajönni. És az ő ZPM készletük is véges volt, így nem is lehetett csak úgy hébe-hóba hazatelefonálni.
  • RJoco
    #2560
    Van az a Decay-nak nevezett dolog. Érdemes feltenni a hajóra, mert akkor arra is rámegy. Ezenkívűl előszeretettel lövi a tornyokat is, ha van rajta. Az ellenséges hajónál egy dolgot tudsz tenni. Lelövöd a reaktort és akkor annyi neki. A tornyaid minden aktív dologra lőnek, ami hatókörön belül van.
    Ezért lett volna jó, ha működik a hack mod, de sajnos nem megy.

    Én ezért csináltam azt, hogy kamera az orrba és úgy 850m környékéről már le tudtam lőni a tornyait. Ha megközelíted 800m-re, akkor már ő is vissza lő. Így viszont nem. Miután lelőttem a rám ártalmas tornyokat, szépen landoltam rajta, bevágtam magam és tönkre tettem a reaktort. Innen kezdve már gyerekjáték volt és sok időbe telt, mire teljesen elfoglaltam. Ezért készült a szétszerelő állomás. Csak a fegyvereit vágom le, aztán a reaktort visszaépítem, meg elfoglalom a fő irányító széket és irány az állomás. Ott persze a saját fegyvereimet ki kell kapcsolni és mehet is a szétszerelőbe. Legalábbis így volt ez amíg volt ellenség a játékomban.
  • RoboKutya78
    #2559
    Na ez az ez a megállapításod az ami baromira zavar akármilyen hajóval is mész oda szinte tuttira tudja melyik állomáshelyen ücsörögsz és hogy hol vannak a pultok lerakva.
  • laci4321
    #2558
    Egyébként én is csak a pajzs modot használom, fegyver modok közül viszont használom a célkövető rakétákat. Azért nem használok más fegyverzetet, mert a moddolt fegyverek szerintem egyszerűen túl erősek, és elveszti teljesen a csatározás szépségét tőlük az űrharc. Hát mégis miért úgy terveztem én a központi reaktort, hogy 2 rétegű nehéz páncélburkolat alatt legyen, hogyha pár gombnyomás és a lézerrel átvág mindent és leszedi a reaktort? :(

    Annak sem örülök egyáltalán, hogy az NPC-k fegyverzete szinte kizárólag feléd irányul, üt egy jukat a hajón és te pont ott vagy amögött a lyuk mögött és vége is a dalnak... Mégis honnan tudná hogy te hol vagy épp a hajóban? Vagy akkor miért nincs nála is valami „főkomputer” amit ha kilősz akkor nem megy többé sehová a gép által irányított hajó sem. Ezt nem érzem fair dolognak. De - bár hatalmas vállakozás - terveznek behozni MI-t a Space Engineers-be, szerintem az meg fog oldani sok problémát, most csak olyan „na legyen azért valami” megoldás van csak. :)
  • RoboKutya78
    #2557
    A haza ugrálás azt ugye azért találták ki mert a kaput nem tudták használni erre a célra mint a másik két részben és a kövek vették át ezt a szerepet.(A sorozatok első két évada általában mindig lapos szokott lenni a második évad felétől kezdenek izgalmasodni , Szereplők megismerése a helyzet megismerése kb erről szólnak.) Ha a pénz lenne a mérvadó akkor rácuppanhatnának az Atlantisz köv epizódjára bár itt számítana a színészek kiöregedése.:(
    Az Sgu esetében az öregedést még meg lehetne magyarázni ugye sztázis fülkében végzi a banda teljes legénysége így lehet ennek a mellékhatása.
    Érdekes a star wars új részére nem hat az öregedés? Bár visszafele a múltba még mehet a sorozat.(Még nem volt erőm hogy meglessem nem akarok itt is csalódni mint az star trek esetében.Bár megvan rá az esély:( )
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.13. 13:25:07
  • RJoco
    #2556
    Az SG-1-ben a politika szinte teljesen hiányzott, max 1-2 részben volt jelen.
    Az SGA-ban azért találkozhattunk már vele rendesen, de még mindig több volt benne az akció és sci-fi.
    Az SGU-t nagyon elcseszték. Érdemi rész igazán az évadok 2. felétől voltak. Túl sok volt az elején a politika. Meg nekem igazán a hazaugrálgatós részek sem tetszettek. Ezeket a részeket teljesen kihagyhatták volna és többet foglalkozhattak volna egymással, a hajóval, az idegenekkel. A másik két sorozatban azért nagyon keveset tudtunk a főszereplők magánéletéről, csak később kerültek bele a sorozatba és azok is inkább a múlt emlékei voltak. És csak minimálisan.
    Amúgy meg az egész a pénzről szól. A sci-fi csatorna nem volt megelégedve a nézettséggel és ezért nem kért többet belőle. Ne feledjük, amerikában a 40 perces részbe betolnak 3 reklámblokkot, amit mi szerencsére nem látunk.
    Az SGU-t meg a szereplők öregedése miatt már nehéz is lenne folytatni, bár magyarázatot attól még találhatnának a kinézetükre.
  • RoboKutya78
    #2555
    Kb talán egy 10 percet látod azt a hajót a fimben talán ezért nem volt olyan feltűnő:)
    Az Sg univers-el csak annyi a bajom hogy nincs befejezve és sajna nem is lesz soha ha igaz.(nem szeretem a részben elkészült sorozatokat amire várni kell hogy folytatódjon) Pedig attól hogy csak egy hajón játszódik és részenként le le néznek egy bolygóra még jó sorozat lehetett volna. Nem tudom miért kapott olyan lenéző kritikát ez a sorozat. Jó lenne ha lenne folytatása.... épp akkor abbahagyni amikor kezdesz belemelegedni. És ugye emiatt a sorozat miatt lett vége az Atlantisznak is ahogy vége lett ha jól emlékszem.
  • RJoco
    #2554
    Akkor jóétvágyat hozzá. Utána desszertként jön az SGU?
  • RJoco
    #2553
    Kösz az infot, talán már nem felejtem el, mert nem emlékeztem rá. Valahogy nem a hajó kapta a főszerepet, mint az O'Neill-nél, hanem a fegyver megalkotása.
  • nearo
    #2552
    Daniel Jackson 8. évad első két részében volt, most néztem utána. Ugye 7. évadzáróban szétlőtték anubisz flottáját az antarktiszi ősszékkel, Oneillt meg lefagyasztották (egyik legjobb évadzáró szerintem :)). Jack állapota miatt fel kéne keresni az asgardokat, úgyhogy a felturbózott teherhajóval elmennek az időtorzított replikátorbolygóhoz. Ott szedi fel őket Thor a Daniel Jacksonnal. Van itt egy feketelyuk is, aminek a vonzásából kiszabadul egy replikátorhajó, és elindul az Orilla felé (Asgard bolygó), közben átsugározza magához Cartert a hősszerelmes replikátor. Egyik dolog történik a másik után, a lényeg, hogy a lefagyasztott Jack is felkerül a D. Jacksonra, csinál egy szuper replikátorbomlasztó kézifegyvert, amit aztán Thor felnagyít. Ráküldi a sugarat a bolygóra, ahol szétesik az összes bogár, de egy legóhajó meglép, és bumm, így lett a replikátor Carter. Kb ennyi a szerepe ennek a hajónak, a későbbi sorsa ismeretlen azthiszem... ha nem nézek utána meg nem mondtam volna én se, hogy ezt az asgard hajót épp így hívták :)

    (Bocsi az offért.)
  • RoboKutya78
    #2551
    Wc ez jó hasonlat... igaz a meghajtó rendszerük miatt hívhatnák ennek is mivel ugye az ovális hajótest közepén egy energiamező vagy micsoda éktelenkedik. Nem tudom a Daniel Jackson féle hajó nem rémlik az O'Neill hajóra már inkább talán azért mert az jóval nagyobb volt :) Teszem hozzá egy hónappal ezelőtt fejeztem be az sg-1 sorozatot most az
    Atlantiszt fogyasztom ki tudja hányadijára:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.12. 23:58:18
  • RJoco
    #2550
    Akkor nem nagyon mutathatták a sorozatban, mert párszor láttam. És nem igazán emlékszem rá, hogy lett volna ilyen. De lehet, hogy a vége felé mutattak egyszer egyet belőle. Azt tudom, hogy Jack-ről neveztek el hajót, amit hamar el is pusztítottak a replikátorok. De megérte.
    Én is úgy emlékeztem, hogy az ori hajó ovális alakú. És nekik nem is volt más talán. De, hogy wc ülőke?... :D
    A képről ismerős, és, ha jól emlékszem, akkor oda vitték az embereket kísérletezésre a genetikai hiba kijavítása miatt.
  • nearo
    #2549
    Csak olvasó vagyok itt, de csillagkapuhoz értek, Daniel Jackson is Asgard hajó, legalábbis ha a sorozathoz hűek az elnevezések :)
    Ori hajókra valaki egyszer valaki azt találta mondani, hogy vécéölőke alakúak, vagy valami ilyesmi.
  • RJoco
    #2548
    Akkor olyan modot kell keresni, ahol jönnek ellened modolt fegyverrel is.
    A Csillagkapu modban jönnek ellened sorozatbéli hajók is. Goauld szállító, alkesh, asgard hajó, Daniel Jackson - talán ori hajó, nem tudom. A mod nem ad plusz hajóra szerelhető fegyverzetet, így azokon normál fegyverzet van. De pl a Daniel Jackson egy kész erőd. Belül még nem is jártam...
    Az alkeshen rengeteg rakétakilövő van. Nem a torony, így nem tudom, hogy éles helyzetben mennyire lőnek azok pilóta nélkül.

    Ma megint találkoztam pár buggal. Elmentem az Angyallal a kezdő hajóért, hogy ne leessen, jó lesz az még alkatrésznek.
    Ezzel nem is volt gond, viszont, mikor visszatértem a felszínre és le akartam szállni a lejáratnál, akkor a futómű rögzítésénél a hajót szépen felemelkedett kicsit és elkanyarodott. Örültem neki nagyon. 2x eljátszotta velem, 3x-ra leraktam a földre a fenébe. 5 ion hajtómű és az egy szem futóművem bánta.
    Gondoltam, akkor más kijáratot csinálok, közvetlen a hajóra, nem pedig mellé a talajra. Szépen el is készültem a rámpával, légmentesen zárható is a rész, gondoltam kicsit megemelem a hajót, hogy alá tegyek futóművet. A légköri hajtóművek ki vannak kapcsolva. A konzolon nem, de maguk a hajtóművek nem mennek. Hiába kapcsolgatom, nem indulnak. A hajó csak forogni tud a girok miatt. Az ion hajtóművek sem gyújtanak. Csak a hidrogén van, ami megy, viszont azok csak előrefele tudnak tolni. Most elmentettem és kiléptem. Kíváncsi leszek, visszalépés után megjavul e.
  • reaper5687
    #2547
    El is sírná magát a gépem, így is van, hogy random lemegy 15fpsre a 100+, a szimulációs sebességem egyszerűen beszakad.
    Amúgy vannak elég komoly lézer fegyver modok, de én csak azzal akarom irtani az ellent ami nekik is van, azért a Star Wars weapons modpackből nem kicsi volt a kísértés, van benne valami mini halálcsillag fegyver, de egyelőre ellenállok
  • RJoco
    #2546
    Nem az enyém és modot is használt, mert ilyenek nincsenek a játékban, de 401331 blokkból áll jelenleg.
    Ez itt ni
  • RJoco
    #2545
    Azért a játékban nem lehet ilyen gyorsan menni hivatalosan. Szóval, hacsak nem modolnak egy effektet rá, akkor nem lesz.
    Amúgy ott a jump drive, annak van egy egész jó effektje.

    Ti már akkor tudtok Star Trek hajót is kreálni, van pajzsotok. Lézer fegyver is van hozzá?
  • reaper5687
    #2544
    Hehe, az tényleg frankó lenne.
    Azért nem tudom rávenni magam, mert ezzel a hajóval tudtam elindulni a kezdeti landolási helyről új bázist keresni, majd miután módosítottam rajta, ezzel hagytam el a légkört, költöztem először a Holdra, majd most egy aszteroidára, túl sok szép emlék
    Ráadásul elég komoly tolóerőt tud, amíg van a tartályokban hidrogén... jellemzően full gázon ez nem tart sokáig
  • laci4321
    #2543
    Én is ezt a pajzsmodot és szkriptet és képernyőkép pakkot használom :)
    Én már azt várom, mikor lesz a pajzshoz animáció is, annak piszkosul örülnék :D

    Csak azért nem tudod rávenni magad a szétszedésre, mert sok idő lenne?

    Ugyan úgy ahogy behozták a száguldó fénylő szemcsék (stardust) effektet egy bizonyos sebesség felett, nem lehetne betenni a játékba vajon valami hiperűreffektet, egy bizonyos sebesség fölött? Mondjuk 2000 m/s fölött. Az is menő lenne :D
  • reaper5687
    #2542
    Ezt a fajtát használom, nagyon jól bevált, leginkább arra használom, hogy pl a fúró kicsit határozottabban mehessen, meg a bázisra landoláskor egyik se sérüljön, de raktam minden nagy hajómra, érdemes megosztva használni a saját upgradjeit, a vanilla power efficiency modullal, és akkor nem szívja le a full reaktort annyira :)
    Energy Shields
    Ezeket pedig a monitorozáshoz képernyőn:
    [/URL]
    [URL=http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=543765745]

    Közben rájöttem még, hogy nem a nagy végsebességtől akad ki a játék, hanem amikor 3000 felett elkezdek kanyarodni, olyankor egy ideig próbálkozik, majd beakad, és kilép hibával, lehet eltalálok valamit, csak már nem tudja mutatni.
    Tegnap végleg leparkoltam a fehér hajómat az aszteroidában, nem tudom rávenni magam, hogy szétbontsam, így csak rögzítettem, és mindent lekapcsoltam, az új hajóm úgyse fér be a neki szánt helyére. Végleg be fogom falazni. Viszont alakul a bázis is, mindennek meglett a helye, bár lehet Refineryből kellett volna még egy kicsit több.
    Szomorúan tapasztaltam viszont, hogy az aszteroida sziklája nem zár légmentesen, így amíg nem csinálok egy lakó teret, addig muszáj sisakban mászkálnom. Hátha lesz rá mod később, vagy valami atmoszféra generátor mod esetleg. Utóbbi jobban tetszene :)
  • laci4321
    #2541
    Használasz shield modot? Melyiket?
    Hamarosan elkészülök egy szép kis csatacirkálóval (bár amennyi időm van mostanság, ki tudja :D), de bazi nehéz lett, rengeteg ugróhajtómű van benne és így is csak 2700 km-t ugrik :D A bolygóraszállás meg eleve veszett ügy :D
    Tettem bele én is jó sok pajzsgenerátort, szép kis pajzsa lett így. Úgy terveztem hogy ne legyenek benne „mozgó alkatrészek”, így meg lehet építeni kreatívban. Lehet egyszer meg is fogom, de elég vad vállalkozás lesz :D
  • reaper5687
    #2540
    Jaja, most már így megnyugodtam, sokkal érdekesebb, egy kis plusz izgalommal, nagy erőkkel készülök a rombolóm survivalba ültetésére, csak nem egyszerű, megcsináltam Creativeban, most meg építeni kellett hozzá egy Large Weldert, meg gyártani az összetevőket, és lehet kicsit túlzásba estem heavy armor ügyében , meg rendtet kell tenni a bázisomon, mert minden mindenfelé van jelenleg, beburkolom az aszteroida bejáratait, plusz shield generatorokat teszek le, bár lehet előtte kéne egy könnyű kis vadász gépet csinálni, nem is tudom, kicsit több az ötletem most mint időm :D
  • RJoco
    #2539
    Szerintem korábban is megjelennek. Egy kisebb hajó simán ugrik 2000 km-t 1 JD-vel. Ha 3-at teszel rá, akkor meg 6000-et is ugrik.
    Az ugrás távolsága nagyban függ a hajó tömegétől.
  • laci4321
    #2538
    Igen valóban, a Star Systems mapon csak messze-messze bukkannak fel a kalózok, bázisok és szállítóhajók. Én pár hete kb. 6 millió m-t mentem a spectator kamerával kreatív módban a Föld típusú bolygótól, majd CTRL+SPACE gombbal odateleportáltam az űrhajóst, és egyből ott is volt egy bázis, tőlem olyan 8-9 km-re. Ugróhajtóművel azért szép teljesítmény 6000 km-t ugrani :D De lehet már korábban is felbukkannak az NPC-k, még nem néztem.
  • RJoco
    #2537
    Én ilyen modot nem használok. Van viszont Jump Drive-om. És nem felejtek el GPS koordinátát menteni, ha odaértem.
    Az égitest gravitációs határától kb 50 km-re lesznek az aszteroidák. Az én tapasztalatom szerint.
    Űrhajókat nem tudom, az előző világomban mindig a közelembe jöttek kb 4km-re. Bár akkoriban a látótáv 7km-re volt levéve, lehet azért. Előtte 20 km-en volt és 10-12 km-re érkeztek a célpontok.
    Szóval az előző világomban mikor a földön voltam, akkor simán leestek, mert a java nem volt felszerelve légköri hajtóművel.

    Viszont ekkora sebességnél az esetlegesen kallódó hajókat sem veszed észre. Én még nem találkoztam vele, de van aki már igen. Ezek előre épített hajók és csak vannak az űrben, arra várva, hogy valaki használatba vegye őket. De lehet, hogy nem minden világba tették ezt bele.
  • RJoco
    #2536
    Nagyobb volumenben gondolkodom, mert a finomítókon nincs szorzó.
    A platinát nagyon lassan finomítják, jelenleg is 5 darab dolgozik rajta. Vas, kobalt, nikkel, ezek nagyon sok alap cucchoz kellenek és mivel az ívkemencére nincs bónusz, ezért finomítóba lesznek küldve.
    Terveim szerint minden ércre 7-10 finomítónak lesz hely. Valamiből lehet megépítem mind, valamiből csak 2-3-at. Ráadásul a Csillagkapu mod miatt van 2 új ércem is, így azoknak is kell valami. Bár mondjuk azoknál nagyon minimális a felhasználás, szal azt majd meglátom.
    A 10 finomító minimum 20 blokk, akkor az úgy 50 méter hosszú sor. Szerintem egy akkora táblán el fog férni, mint amekkora az összeszerelőknek kellett. Kb. így is terveztem. A cuccosnak lehetőleg bele kell férnie egy gravi térbe.
  • reaper5687
    #2535
    úgy tűnik megoldódott a gond, 2 dologra jöttem rá, minden "random encounter" a mélyebb űrben lesz található, és hogy a program nálam olyan 10k m/s után akad ki. A fejlesztők útmutatása alapján beállítottam a sebesség limitet 240k m/s-re, és átmentem simán hajóval a Marsra, izgalmas volt, ahogy spawnoltak az aszteroidák, egyet elkapok, akkor vége a mesének, de a Mars mellett is úgy rongyoltam el, hogy öröm volt nézni.
    Számomra ez az Űrgolyhókat juttatta eszembe
  • RoboKutya78
    #2534
    igen jól látod nem tudom milyen volumenű terveid vannak :)
    Sajna a bővíthetőségre nem gondoltam
    és ha jól emlékszem minden matinak van egy finomító beállítva az az ha jól emlékszem 9 finomító van benne illetve össze szerelő üzeme is van de nem emlékszem hány szimmetrikus elhelyezésben.A külső falon a továbbítók mind egy finomítóhoz mennek.
  • reaper5687
    #2533
    Az atmospheric landerrel kezdtem, semmi más nem volt a bolygón, akkor ezek szerint hibás a generálás. Mondjuk peacefulban van, de ahogy nézem az a meteor záporokra vonatkozik csak.
    Igazából azért érdekelt, mert összehoztam egy jó kis kompakt destroyert és kedvem lett volna hajókat rabolni, stb :)
  • RJoco
    #2532
    Akkor alap bázissal kezdtél a Földön.
    Elvileg onnan kb 8km-re kellene lennie egy ellenséges helyőrségnek. És úgy 25-35 km-re egy ellenséges bázisnak.
    Alapbeállításként így indul a játék, ha nem állítottál rajta semmit.
    Ha nem így van, akkor kezdj egy újat és nézd meg, hogy így indul e. Ha igen, akkor először nem jól generálódott a világ.
    Csak aztán, nehogy túl sok legyen belőle, mint nálam. A végén már óránként jött egy NPC a közelembe. Aztán kezdtem egy új, békés világot, most nincs NPC. Csak ÉnPC :D
    Kreatív módban betehetsz a játékba ezt-azt, köztük kalózokat és kalózbázist is.
  • RJoco
    #2531
    Hány finomító van benne ércenként? Bővíthető?
    De, ha jól látom a képeken, akkor csak 1 finomító van ércenként. És minimálisan bővíthető.
  • reaper5687
    #2530
    Sok videóban látom, hogy vannak kalózok, meg random hajók, de én még sehol nem találkoztam velük. Solar System módban kezdtem anno, már ugye az űrben járkálok, de sehol senki. A encounters, és drones engedélyezve van. Most kezdjem újra másik típusú kezdéssel?
  • RoboKutya78
    #2529
    Finomító ha nem akarsz szenvedni vele használd az én komplexumom az rendszerezve van elvileg minden ércnek külön finomítója van és szortírozó is egyben:) minimális műhelyelem van hozzá amit be kel szerezned hozzá
    továbbító pack meg ami kell egy értelmes lift üzemeléséhez a lift tökéletesen mükszik zene is megy amíg a lift úton van.
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=534175920
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.10. 20:06:27
  • RJoco
    #2528
    Kb.
    Még ezt akarom kibővíteni, hogy minden alkatrészre legyen egy sor. Utána meg kell mellé egy finomító üzem is, mert anélkül nincs alkatrész sem.
    Ha ez megvan, akkor jöhet egy űrdokk, ahol kényelmesen elférnek a hajóim. Természetesen zárt és nyomás alá helyezhető kivitel kell. Bár ez még messzi van és a tervek is ködösek még.
    Ha ez is megvan, akkor jöhet egy építő blokk, ahol a hajókat építgethetem kedvemre.
    De majd elfelejtettem, kell egy raktár részleg is, mert a jelenlegi nem valami rendezett. A fő állomáson az összeszerelők és finomítók le lesznek bontva amint kész az új. Terveim szerint az lesz a raktár részleg.
    Szóval ez még egy elég hosszadalmas munka lesz.
  • laci4321
    #2527
    Komoly Akkora alkatrészgyártó üzem mellé dukálna egy űrdokk is, és meg is lenne a flottagyártó komplexum
  • RJoco
    #2526
    Robokutya egyszerű scriptjét használtam, a célnak most tökéletesen megfelelt. Úgyis le fogom építeni a kijelzős, konténeres részt, mert nem ott lesz tárolva a cucc, csak a videó miatt építettem. Viszont később még szándékomban áll használna, ha működik nagy konténerre és át lehet írni úgy, hogy argument-ben legyen megadva, hogy honnan-hova megy az info. Nem akarok minden kontihoz lerakni egy program blokkot, de azt sem akarom, hogy minden kontinak ugyanaz legyen a neve.
    A számláló állítót még egyszer köszönöm Supertrabinak, tökéletesen működik.