7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2360
    Blueprintet hogy lehet feltölteni a műhelybe?
  • SUPERTRABI
    #2359
    Kész? Kész!
    Elkészült a Raptor PT 101 es hajó, felőlem mehet contestre :)
    Képek ugyan ott mellékelve, de 1-2-t ide is felteszek
  • reaper5687
    #2358
    Azzal próbálkoztam, hogy a hangár bejárata előtti beugró rész lenyílik a földre, de sehogy nem jött össze normálisan, mindegy, minden járművön van hajtómű, így be lehet állni a garázsba.
    Most vesztettem el nemrég egy kb 2 órás bányászatot, lefagyott, amikor meg visszatöltöttem a szétrepült a bányász hajóm, a backup meg rég volt. Raktam egy tornyot fúrófejekkel, pistonokkal és rotorokkal a hajó tetejére, de nem örült, amikor elindultam, úgyhogy az is bukó, marad a külön fúró torony építés :)
  • RJoco
    #2357
    A Gatling Gun 3 nincs bekapcsolva és kellene egy kapcsoló a belső világításnak is, éjszakai repülésnél nem jó, ha az kivilágít.
    Amúgy szerintem kész a járgány.
  • RJoco
    #2356
    A predátor túlságosan is vadászos, a raptor jó, nekem a Battlestar Galactica jut eszembe róla, nem a dinó.
  • SUPERTRABI
    #2355
    Festés, optimalizálás, pistonos landing gear elöl elrejtve, projector ami a saját hajót vetiti ki magára.
    És egy név: Raptor PT 101
    esetleg lehetne Predator Pt 101 is, melyik hangzik jobban? :)

    DropBox Raptor PT 101
  • RJoco
    #2354
    Most nézem, hogy ez nagy hajó, szerintem a hangár ajtó teljesen jó megoldás rá.
    Esetleg az elejére/aljára kellene egy kicsúszó rámpát rakni, hogy landolva le tudj gurulni róla, meg vissza.
  • reaper5687
    #2353
    Akkor át kell szerkesztenem, az a terv, hogy ezzel fogok mindenhova menni, így kell a légmentes zárás. A hangárban, gépházban, a hídon, és a kis zsilipekben van levegő befúvó, szóval a rendszer fel van készítve, csak most a tavat kell bányásznom, mert kicsit kifogytam a jégből :)

    Gondolkoztam a liftes megoldáson is, lehet kipróbálom. A gond csak az, hogy a hangár zsilip rész elég szűkös, a rámpán meg nem fér le a buggy, még lehet az egész hajó alját le kell szednem, és megnövelnem a belmagasságot 2 blokkal, vagy kisebb járgányokat kéne csinálnom
  • RJoco
    #2352
    Frankón működik, köszi!
    Van egy-két gondolatom még a fejlesztésére, de az építési fázis még nem tart ott, hogy pontosan tudjam, mit is akarok fejleszteni.
  • RJoco
    #2351
    Ez egy nagyon jó gondolat, abban az esetben, ha teljesen sík talajra száll le az ember. Amennyiben van benne hupli, akkor az ajtó képes megemelni a hajót, ami instabilitást okozhat. Ha felszerelhető lenne egy érzékelővel, ami megállítja a piston-t, akkor az úgy már tuti lenne.
    Kérdés, hogy az érzékelő érzékeli e a talajt?
  • RJoco
    #2350
    A motornál nem zár, az biztos, ott úgy kell megoldani, hogy csukva zárt legyen.
    Ha kicsi blokkokból van, akkor szerintem fel kell, hogy tudj rá menni. Van több fajta a blast door-ból.
    Viszont, ha ez a hajó nem akarja elhagyni a légkört, akkor nem biztos, hogy a zárt tér a megfelelő, mert ilyenkor levegőt kell bele biztosítani, ha elhasználod.
  • RoboKutya78
    #2349
    Vagy ötlet... a Blastdooros megoldáshoz a hajó felső plafonjára leteszel olyan távolságba 4 szelepet amekkora ajtót szeretnél és egy liftes megoldás tudnál kreálni szerintem nem muszáj a 45° os módszert erőltetni ha nem működik:)
  • reaper5687
    #2348
    Köszi, össze is raktam egy rámpát belőlük, bár szerintem a rotornál nem zár rendesen, meg gyalog képtelenség a földről ráugrani, de vészhelyzetre jó lesz :)
  • RJoco
    #2347
    Üdv közöttünk!
    Szép hajót építettél.
    A linkelt rámpa nem légmentesen záródó. Tapasztalat. Viszont lehet állítani, hogy lejjebb ereszkedjen a vége.
    Viszont építhetsz akármekkora rámpát, légmentesen záródót. Vannak a Blast Door blokkok. Ezek légmentesen záródnak és össze is érhetnek teljesen. Motor segítségével lehet őket mozgatni.
    Szóval akármekkora ajtót tudsz építeni. Egyszárnyú, kétszárnyú, felfele vagy lefele nyílót. Pistonnal még tolót is tudsz csinálni.
  • RJoco
    #2346
    Érdekes. Nekem a leszállóhajón van reaktor, akku és a tetején 4 napelem. Leszállásnál a hajtó teteje a nap felé néz, gravitáció generátor kikapcsolva és a hajtóművek sem mennek, mert a csillapítást is kikapcsoltam, szóval csak a ventik, az összekötő rendszer és a világítás megy. Szóval, ha a hajó teteje és a napelemek a nap felé néznek, akkor a hátramaradt idő az üzemanyagból egy '-' jel lesz. Vagyis végtelennek is mondhatnánk. Az akkukat sosem néztem, de míg a bolygón parkolt a hajó, addig nem fogyott rudacska és az akkun is zöld volt minden lámpa, mikor arra jártam.
  • reaper5687
    #2345
    Köszi, igen, ilyenre gondoltam, csak nagyban, egyelőre nem találtam a workshopban olyat ami leérne a földre a "hangárból" sajnos ez is csak 1 nagy blokkot mozdul lefele, és csak gyalogos fér el rajta. De remélem, hogy a modder majd frissíti, vagy belerakják vanillába előbb-utóbb.
  • RoboKutya78
    #2344
    Hali üdv az új tagnak:)
    Szép kis járgányt raktál össze ez már igen:)
    Nem tudom milyen elképzelésed van a rámpás megoldásodra de itt ez a mod (DX11) Boarding Ramp
    Elvileg légmentesnek tűnik bár még nem próbáltam ki ha nem max a hajó aljára egy csoport hangárajtóval megoldható a dolog.

    Érdemes a fórumot követni vagyunk benne egy páran
  • reaper5687
    #2343
    Sziasztok, csak nemrég óta van meg a játék, kb 1 hónapja, eleinte csak kreatívban próbálgattam a dolgokat, aztán végül elkezdtem egy survivalt, mondjuk ellen nélkül, és gondoltam beköszönök, és megosztom a kis légköri mozgó bázisomat. Rendes rámpát egyelőre nem tudtam rátenni, mert semmi se lenne légmentesen zárható. Mindenhol zsilipek, egyelőre bányászat + feldolgozás, amíg nincsenek tele a hidrogén tartályok addig csak légköriek maradnak. Szóval ennyi :)
    Dropbox - SE
  • Tauri
    #2342
    Igen én is ettől tartottam hogy így megy ez,
    UPS üzemmód ha lenne örülnék, de nincs. Ha egyszer feltöltött az akku, miért süti ki és kapcsolja le a napelemeket? ez vicc :D
    Jelenleg nagyobb a napeneriám mint ami kell a bázisnak így elvileg élhetnék csak erről, de nem merem kikapcsolni a reaktort nehogy ne tudjak visszalépni.
    A bolygón 90 perc nappal van ahol vagyok. Ez i dő alatt a napelem ellátja a bázist és fel is tölt akkukat, ha nincs bekapcsolva reaktor.
    Ha be van kapcsolva reaktor, feltölt akku reaktor+napelemről, majd mikor feltöltött kikapcsolja a napelemet és akkuról megy minden.

    Na de lényegtelen, csinálok egy akku töltő scriptet ami nézi mikor mire van szükség azaz egy automata akku módot.
  • RJoco
    #2341
    Húdejó, holnap ki is próbálom, köszi!
  • RJoco
    #2340
    Az akkuban van egy félautomata üzemmód. Ha feltöltött, akkor utána lemeríti, majd kezdi elölről. Természetesen mivel a reaktorod erősebb, mint a napelem, ezért onnan is tölteni fog, mert hamarabb feltölt. Ha a napelemed termel elég energiát, akkor nem a reaktort fogja használni, hanem a napenergiát. Az akku viszont elsőbbséget élvez feltöltés szempontjából, mert az a tartalék. Vagyis ez nem egy elem a zseblámpában. Olyan, mint a számítógép elé berakott UPS. Szóval teljesen jól működik ez így.
    Ha azt akarod, hogy ne használja a generátort, akkor tegyél le annyi napelemet, ami elbírja az állomásod alap helyzetben és még párat, hogy feltöltsék az akkut. A reaktort kapcsold ki, mikor az állomásnak többletenergia kell, akkor akksiról veszi azt, mikor megint alapállásba állt, akkor elég a napelem és visszatölti az akksit.
  • Tauri
    #2339
    A battery-automatikus töltésére van valami megoldás?
    Azt szeretném hogy ha van napelem és töltené az akkukat ne használja a rendszer az atomreaktorokat, csak akkor ha lemerültek az akksik pótolja ki a napelemeket a reaktor.
    Most az van hogy ha van reaktor fullra elkezd tölteni az elemete maxra...de akkor minek a napelem? :) lenne ideje tölteni reaktor nélkül is. Idegesítő hogy ki kell kapcsolnom a reaktort, majd be ha nincs az elemben semmi...
  • SUPERTRABI
    #2338
    Na el is készült, kipróbáltam, működik, 1-2 szépséghibája van, de működik :)
    1. kód
    Ez a kód változtatja meg az időt, és kiiratja egy panelre.
    Kritériumok:
    - a timerbock neve nem tartalmathaz szóközt (pl: Timer_Block)
    - a panelnek a neve: timerblock neve + Panel (pl: Timer_Block Panel)
    Használata:
    - az adott gombon kiválasztod a Prog Blockot
    - run with argument
    - argumentnek megadott a timerblock nevét majd szóközzel elválasztva +- jellel a módositó időt (pl: Timer_Block +1; Timer_Block -10)
    - és oké
    Ezzel a kóddal csak akkor változik a kirt idő, amikor gombbal változtatjuk
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    void Main(String args)
    {
    String[] cmd = args.Split(' ');
    IMyTimerBlock t = (IMyTimerBlock)GridTerminalSystem.GetBlockWithName(cmd[0]);
    if (cmd[1].Contains("+"))
    {
    t.SetValueFloat("TriggerDelay", t.GetValueFloat("TriggerDelay") + float.Parse(cmd[1].Replace("+", "")));
    }
    if (cmd[1].Contains("-"))
    {
    t.SetValueFloat("TriggerDelay", t.GetValueFloat("TriggerDelay") - float.Parse(cmd[1].Replace("-", "")));
    }
    IMyTextPanel panel = (IMyTextPanel)GridTerminalSystem.GetBlockWithName(cmd[0] + " Panel");
    panel.WritePublicText(" " + cmd[0], false);
    panel.WritePublicText("\n Delay: " + t.GetValueFloat("TriggerDelay"), true);
    }


    2. kód
    Ez a kód arra szolgál, hogy ha nem gombbal változtatjuk az időt, hanem config panelben, akkor is megváltoztassa a kiirt időt
    Kritérium:
    - A panelnek a neve: timerblock neve + Panel (pl: Timer_Block Panel)
    Használat:
    - Timerblockban egy önmagát újrainditó cucc(1-10 mp)
    - az adott program block: run with argument
    - argumentnek megadod a TimerBlock nevét (pl: Timer_block)
    - és okéé
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    void Main(String args)
    {
    IMyTimerBlock timer = (IMyTimerBlock)GridTerminalSystem.GetBlockWithName(args);
    IMyTextPanel panel = (IMyTextPanel)GridTerminalSystem.GetBlockWithName(args+" Panel");
    panel.WritePublicText(" " + args, false);
    panel.WritePublicText("\n Delay: " + timer.GetValueFloat("TriggerDelay"), true);
    }


    Ha szükséges, hogy nézze azt is hogy a timerblock nevében szóköz van, akkor szóljatok és megcsinálom :)
    Remélem tetszik, működik és hasznos lesz számotokra :)
  • RoboKutya78
    #2337
    Ja tényleg.. pedig már hiányozni fognak megyek megint beszólok a steam fórumába:) beszerzek még kettőt:)
  • RJoco
    #2336
    Nahát, eltűntek a neved mellől a felkiáltójelek!

    Én is, bár nem tudom, milyen a felhozatal, ki kellene őket próbálni.
    De mindenképp szebb, mint az én Égi fényem. És jobban is fordul.
  • RoboKutya78
    #2335
    hajrá skacok kiv leszek az értékelésükre:)
  • RJoco
    #2334
    Ez nagyon jó hajó lett, rá sem ismerni az elődökhöz képest. Jól el is játszottam vele Bár mindenképp meg kell tanulni a helikopteres vezetést, azzal nagyon gyorsan meg lehet vele állni bárhol.
    A beállításokat még mindig érdemes átnézni, a tornyok most lőttek, viszont az egyik gattling nem volt bekapcsolva.
    A színe is egész jó lett, bár alulra talán több kéket tennék, aki messziről nézi, az higgye azt, hogy az égen egy folt :D De ez az én véleményem, amúgy így is tetszik.
    A hátuljára a 4-es hajtómű közé-fölé betettem egy projektort, érdemes lenne neked is, így a sérüléseket könnyebb észrevenni és javítani. Persze csak jól beállítva. És persze be lehet tenni elrejtve is, hogy ne legyen sérülékeny helyen, meg szem előtt.
    Ami viszont nagyon fontos még, szerintem, az antenna. Az nincs rajta. Egyrészt realitás szempontjából, másrészt, ha eltűnne a fák között, akkor azért meg lehessen találni.
    A kis drónokat elég jól elintézi a rakéta, de a sokszögű repülős cuccot is elég jól ki lehet végezni vele.
    Ha óvatosan közelíti meg az ember az NPC főhadiszállást, akkor akár még azt is le lehet vele fegyverezni, csak sok idő és lőszer lenne túlélőben. Meg rengeteg türelem.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2015.12.20. 15:08:34
  • laci4321
    #2333
    Pár csinosító, díszítő elem lehet nem ártana a hajótokra, meg adni neki egy jó színezést, világítást. Ha megakad rajta a szemük, nyert ügyetek van :)
  • RJoco
    #2332
    Mindjárt meg is lesem a gépet.
    Elvileg kreatívban nem számolja a kontik tartalmának a súlyát. Azt nem tudom, hogy a zsűri figyeli e ezeket is.

    A számolós program azért nem lenne rossz.
    A táblázat úgy ahogy kész, bár nem a legtökéletesebb, de azért használható.
    A súly alapján számolható a felhajtó hajtóművek száma, de a többit csak úgy lehet, ha először felrakod őket és utána számoltatsz az össz súllyal.
  • SUPERTRABI
    #2331
    Annak igazán örülnék :), de sztem simán nyerjük a contestet :D (bár ahogy néztem erős a felhozatal)
    Festés, config, missile turret, meg 1-2 aprósággal frissitve
    MK 5 Armed
    Már csak egy nevet kell neki kitalálni és mehet is contestre.
    Feltöltöttem a konténereket minden jóval, de igy a súlya átlépte a 300tonnát, és még nem próbáltam a mozgékonyságát a földön.

    A script készül nagy erőkkel, ma sztem meg is lesz.
    A számolós program kell-e még, mert emlitetted régebben hogy dolgozol valami excel táblázat számolgatóson és hogy az az a számolgatós lesz-e? Mert a proginak is nekiállnék :)
  • RJoco
    #2330
    Hú, akkor szeretnék egy ilyet!
    Persze semmi sincs ingyen, ha nem nyernénk SE-t, akkor a scriptért cserébe adok egy SE-t, amikor megint fél áron lesz.
  • SUPERTRABI
    #2329
    Lehet :)
  • RJoco
    #2328
    @Supertrabi: lehet olyan scriptet írni, amivel egy gombpanel segítségével az időzítő idejét állítod és ezt ki is íratod egy LCD-re?
    Pl. 1. gomb: 1s-sel növel, 2. gomb: 1s-sel csökkent, 3. gomb: 10s-sel növel, 4. gomb: 10s-sel csökkent. És az aktuálisan beállított időt kellene kiíratni az LCD-re.
  • RJoco
    #2327
    Én eddig is igyekeztem szimmetrikusan tervezni, szóval max a nagyon kis hajóimmal lesz gond, amiken van összesen 6 hajtómű.
    Bár azért ezentúl jobban oda kell figyelni a tömegközéppontra. Remélem, ha ez rendesen a játékba kerül, akkor jobb megjelenítése lesz a tömegközéppontnak.
    Az atmoszféra hajtóműveknek szerintem most is van valamennyi realisztikus hatása. Csak a tetején volt oldalazó hajtómű és mikor oldalazni akartam, akkor kicsit el is döntötte a hajót abba az irányba, amerre menni akartam. Át nem fordultam azért.
  • RJoco
    #2326
    Oké.
    Szerintem valami zöld barna vagy homokszín, két árnyalattal lenne jó. Esetleg zöld és egy árnyalata.
    Valami katonai, hamár a jellege is az.
    Kreatívban próbáltam, akkor nem tudom, mi volt a gond. Majd megnézem mégegyszer.
  • laci4321
    #2325
    Azt hiszem megvan a tökéletes magyarázat arra, hogy miért is érdemes egy hegyoldalba építeni a bázist :D
    Ironstorm Missile Platform Nézzétek meg a videót :D
  • laci4321
    #2324
    Emberek. Hát ez az alkalom is elérkezett. Megérkezett egy mod, amivel a a hajtóművek többé nem csak hozzáadnak gyorsulást a hajó tömegközéppontjához, hanem minden egyes hajtómű külön tolóerőt generál. Emlékszem még volt is róla szó, hogy miért nem ilyen a játék, így nem realisztikus. Most már meg lehet oldani hajtóművel forgást!
    Arra viszont készüljetek fel, hogy egészen új kihívás lesz így hajót tervezni! :D
  • SUPERTRABI
    #2323
    Olvastam, de sztem jobb hogy ha műhely elemként rakjuk fel, csak hát ahoz kell eredeti SE, emg sztem nem dijjazák azt aki crackelten játsza a játékot. Az utómunkálatokat megcsinálom hamarost, sőt, már szünet van XD,
    az alsó ágyú, hhmm, passz, nekem mükszik, vagy surviban próbáltad ki? lehet nincs bekötve, na majd megnézem úgy is.
    Viszont festésre ötleteket várok XD, semmi jó elképzelésem sincs.
  • RJoco
    #2322
    @Supertrabi: Szerintem már egész korrekt a csónak. Pár beállítást azért még igényel, pl, hogy mire lőjenek a turret-ek, hogy be legyenek kapcsolva és, hogy a ventilátorok is befele vigyék a levegőt a fülkébe, ne kifele.
    És mindenképp kell neki valami festés, mert a kinézet is fontos és ebbe az is beletartozik.
    Viszont az alsó ágyú nekem valamiért nem akart lőni, pedig minden be volt állítva.
    Olvass üzit majd.
  • RJoco
    #2321
    Muszáj volt a SETool-hoz folyamodnom, kitöröltem a legtöbb ellenséges hajót és a távoli objektumokat, meg jónéhány kallódó hulladékot is.
    Közben meglett a nagyobbik kis hegesztőm, valamerre halad 12 m/s sebességgel. Ezekszerint nem megsemmisült, hanem egy Connector bugnak köszönhetően elszakadt az állomástól és azóta is halad. Na de majd utánamegyek.
    Ja igen, alegfontosabb, 0.98-1 lett a sebesség így, hogy csak pár NPC hajót hagytam meg.
    Érdekes, hogy rengeteg aszteroida látható körülöttem, de csak nagyon kevés volt a mentett állásban, amit látott a SET.