7903
Space Engineers

Katt a képre
  • reaper5687
    #2485
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Be kell vállalni valami fusi melót, és megvan az 1 hónap alatt is :) Bár nekem soha nem sikerül, mert mindig van mire elverni
  • RJoco
    #2484
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    3 hónap lájtos spórolással össze is lehet hozni a 300k-t. Ha nagyon spórolok, akkor 2 hónap alatt is megvan és még tuti futja 1-2 extra dologra.
    Szóval nem lehetetlen
  • RoboKutya78
    #2483
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Dx 11-et akarok meg felesleges 300e kpt valakii?:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.06. 14:45:44
  • RJoco
    #2482
    Landoltam a bolygón:

    Bár valahol elhagytam 2 futóművet. Fogynak rendesen, már csak 1 van rajta.
    Lefelejövet még lebegett a kezdő hajó. Kb 4000 méteren állt meg a légkörben.

    Látszik a bázisom a bolygóról :)

    Az a szürke kis maszat a kereszt fölött.
  • reaper5687
    #2481
    És ha fognál egy large cargo containert, rátennél reaktort, projektort, weldert, és amolyan moon-landerként felszerelnéd hajtóművekkel, akkor egy irányban ugyan de tudnál sok cuccot levinni, amit utána le is tudsz gyártani lent.
    Nekem volt egy meglepő felfedezésem, a hajón kicseréltem mindent T4-es hajtóműre, jó kis mod, fékezőnek ebből 4 hidrogénest raktam egy irányban, és 500m/s-ről úgy állt meg a 30ktonnás hajóm a levegőben, mintha kidobtam volna a horgonyt. Persze befalta az összes hidrogént ez az akció, de nem volt semmi azért :)
  • RJoco
    #2480
    Ezt nem egészen vágom. Konténer két keréken és robogó?
    Egy kis szállítóval is át tudok menni, tele anyaggal, max a túloldalt leesik, de azt már szét tudom szedni.
    Illetve magával a hajóval is le tudok vinni egy csomó mindent.
    A lényeg az lenne, hogy lent ne kelljen felépítenem azt, amit fenn már felépítettem.
    Bár mondjuk nem is ez a lényeg.
    Csak egy ötlet volt, kíváncsiság.
    A lényeg, hogy ott tudjak építeni, ahol éppen kedvem van. És ehhez ne kelljen 10, 20, 30 perceket közlekednem a két hely között.
  • RoboKutya78
    #2479
    Konténer két keréken a konténerben megfelelő mennyiség egy robogó összerakására átbattyogsz vele összerakod azt juhéj..:)A pocsolyának kéne mennie ha a tervező átírta már esetleg a meghajtóit:)
  • RJoco
    #2478
    Eszembe jutott, hogy, ha leviszek a bolygóra egy kaput, akkor sima hajóval nem is tudok igazán odamenni, mert légköri hajtómű nélkül leesik a talajra. Épp ezért kicsit kísérleteztem, de sajnos kerekekkel semmiképp nem fér át semmi. Van, hogy kilép a játék, van, hogy bebugzik és nem mozdul a hajó, meg én sem, mentés-visszatöltés után meg felrobban a kapu. De inkább a kilépés a jellemző.
    Gondoltam majd a szuperkapu. Vagy nem működik űr-bolygó viszonylatban vagy egyáltalán nem működik, ezt nem tudom. Az előbbi nem ment. Viszont hatalmas a kapu, tényleg. Még talán az M0 is átférne rajta.
    Szóval marad az átgyalogolásos dolog. Vagy építek valamit, ami kicsi és van rajta légköri hajtómű is. Vagy összerakok egy pocsolyaugrót és meglátjuk mit tud a légkörben.
  • RJoco
    #2477
    Sajnos pont most fordult elő nyersanyag hiány. Elfogyott a nickel és nem tudtam motor-t gyártani. Már bányásztam egy kicsit a bázishoz kapcsolt szörnyeteggel.
    Az M0-ra én is kíváncsi leszek, mert már nagyon rég nem építettem hozzá semmit. Az alján a fúró részbe elvileg befér majd egy teljes aszteroida. De jelenleg nem igazán mozgékony. Fordulni egyáltalán nem tud.
    És most ráadásul itt van a bolygós cucc és a bázist is meg akarom csinálni kicsit jobb elosztásban, átjárhatóra gyalogosan és légmentesen zártra.
    Bár elvileg az M0 eleve egy bázis. Egy mozgó bázis. Viszont, ha még megpakolom egy rahedli finomítóval, összeszerelővel és konténerrel, az egyéb dolgokról nem is beszélve, hát szerintem nem fogja elbírni a játék. Így is lassan jön be a vezérlő panel (K) a 2000 fúró miatt.
  • reaper5687
    #2476
    Nagyon komoly, extrém nagyságú bázis és hajó, nagyon jól néz ki, nyersanyag hiányod tuti nincs :)
    Az M0 osztályú hajóra kíváncsi vagyok milyen lesz. Én egyelőre maradok az M2 hajóknál :)
  • i robot
    #2475
    Impozáns kis üzemed van! Jól néz ki.
  • RJoco
    #2474
    A bázisbejárós videó: kétszer tettem fel, mert elsőre nem adott HD minőséget. Gondoltam a kódolás miatt és ezért úgy is megcsináltam, mint a korábbit. Sajnos most sem ad HD felbontást.
  • RJoco
    #2473
    És tényleg megcsinálták dx11 alatt a grav.gen határainak láthatóságát. Talán akkor a szenzoroké is jó.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.01.05. 20:28:47
  • RJoco
    #2472
    Csinálhatok bázisbejárást is.

    A gravitációs mező megjelenítését javították dx11 alatt (vagy dx9-be állt a játék), mert most jó volt. Elvileg sétálva is be tudom járni a területet.

    A piros mező grinder, vagyis a flex. Az a szétszerelő üzem, csak most nincs mit szétszedni.
    Az a szép nagy platform eredetileg egy nagy hajó középső szintje. Mert én szeretek középről építkezni :) Csak jöttek más tervek, illetve a gép is kicsi volt még akkor. Most meg már lehet, hogy megmarad állomásnak, csak így a pozíciója nem a legjobb, nincs párhuzamban a másik 3-mal.
  • reaper5687
    #2471
    Hú ez komolyan néz ki, valami bázis bejárós videót nem tervezel? Az a piros mező előtted pl mi? Welder vagy grinder? Ja és a platformon miért vannak thrusterek, kényszer megoldás, vagy direkt? :)
  • RoboKutya78
    #2470
    Ja tényleg mintha rémlene a videóiból névátírásos megoldású.
    Lehet ráveszem magam hátha tudok alkotni valami vackot a notimon:)
  • RJoco
    #2469
    A DHD-n, magyarul a tárcsázón kell átírni a tárcsázó nevét arra a kapunévre, amit tárcsázni akarsz. Úgy vettem észre, a tárcsázó a legközelebbi kapuról nyitja az átjárót. Visszamenni nem célszerű rajta, mert permahalál.

    Elvileg, ha több tárcsázót rakok egy kapu mellé más-más címmel, akkor úgy is működnie kellene, de még nem próbáltam.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.01.04. 19:26:53
  • RoboKutya78
    #2468
    várj ez csak két kapu közt mükszik vagy több célpontra is át lehet menni amikor tárcsázol?
    Am nem rossz
  • RJoco
    #2467
    Egy kis sasolni való:


    A játék sötétebb, a felvevő növelte szerintem a gammát kicsit.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.01.04. 19:15:43
  • RJoco
    #2466
    Ehh, a rohadék játék.
    Betöltés után nincs azonnal levegő, ezt csak később számolja bele a játék. Ha nincs rajtad a sisak, akkor elkezdesz fuldokolni. Ez oké, számítok rá és úgy lépek ki.
    Viszont a beállításoknak köszönhetően most kinyílt az összes ajtó a csillagkapu teremben, mert abban az 1 pillanatban épp nem volt levegő. Most meg már azért nincs, mert minden nyitva...
  • RJoco
    #2465
    "Persze ezt mind túlélő módban van értelme kivitelezni" Naná. És szerveren, ahol vagyunk egy páran...
  • RoboKutya78
    #2464
    A lebegő reaktor az űrben egy kicsit jobban frusztlálhatja az embert de elfelejtettem mondani hogy a reaktorra rá lehet rakni egy robbanófejet és amint a távolodó reaktort észreveszed mi az első hát persze hogy össze akarnád szedni de amint közel mész pukkan egyet veled együtt:)
    Persze ezt mind túlélő módban van értelme kivitelezni
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.04. 18:04:31
  • RJoco
    #2463
    Őszintén szólva nem sok értelmét látom. Egy reaktort bárhova lerakhat az ember. Hameg kilököd a sajátod, akkor max összeszedik. Ha utolérik.
    Sokkal hatásosabb lenne a reaktor termét jól körbe aknázni, ha ellenség megközelíti a reaktort, akkor felrobban az egész. És lehetőleg viszi a behatolót is.
  • RoboKutya78
    #2462
    Mondjuk vicces megoldás lenne ez a reaktor eltávolítósdi egy bázis megtámadása esetén a legvégső esetben a központi reaktor eltávolítani és ha elfoglal az ellen nem érne semmit a bázissal míg össze nem kaparnak egy erőforrást:)
  • RoboKutya78
    #2461
    Star trekes megoldást akartam szimulálni egy esetleges központi reaktor robbanást megelőző reaktor kilökés lett volna a célom:)
    Ugye időzítenem kellett volna az összekötők leválását majd az ajtók kinyitását és a meghajtók indítását.Mivel akkor még nem volt tiszta hogy az alap összekötőknek nem lehet rendes parancsot adni mint a leszállótalpaknak így jegeltem a dolgot:)
  • RJoco
    #2460
    Azért nálad is vannak érdekes dolgok.
    Korábban a hajók váltak állomássá, mikor az összekapcsoló blokkal csatlakoztam és nem fordítva. Szétválasztás után meg az 'állomást' kellett visszaalakítanom hajóvá.

    Amúgy mi lett volna a célja a kilökő rendszernek?
  • reaper5687
    #2459
    Sejtettem, hogy nem vagyok ezzel egyedül, de végül is szerencsére van rá mód, hogy az ember kreatívba váltson, és így tudtam menteni a menthetőt, csak elment vele fél nap. Próbáltam többször visszatölteni, volt hogy rosszabb lett, sokkal, így ennél maradtam. Azóta persze csináltam egy ál padlót az aszteroidába, és arra rögzítem az első talpakat, azóta nem néztem rá mondjuk, de remélem úgy van, ahogy hagytam. A P-t nem is használom, csak a toobarra rakott switch lock funkciókat. Lehet a baj ott volt, hogy nem volt rögzítve, csak lebegett, bár a dampners be volt kapcsolva, és mentek a hajtóművek is.
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.01.04. 12:04:29
  • RoboKutya78
    #2458
    Betöltésből származó gondom nekem is volt amikor egy automata kicsomagolású napelem kollektort másoltam át egy printből rátettem a bázisomra és a következő betöltésnél a motorok hibája miatt az egész szétrázta magát.
  • RoboKutya78
    #2457
    Hm érdekes hibákat halmoztok fel a játékban:)
    Én amikor utoljára aszteroidában építkeztem egy egész heti játék időmet szartam el pillanatok alatt a bázist hajóvá alakító probléma miatt:( Akartam készíteni egy reaktort a bázisomhoz amit egy automata kilökő rendszerrel akartam ellátni és amikor a reaktor platformot rácsatoltam az állomásra az állomás azonnal hajóvá vált és a túlterhelt kilökő hajtóművek korai aktiválásának köszönhetően az egész bázist kb 3-4 kockányit belepréseltem a bolygóba így esélytelen vállalkozás lett volna a visszajavítás
  • RJoco
    #2456
    Sajnos ilyen nekem is előfordult már. Betöltésnél valamit elszámolhat a játék. Ilyenkor érdemes visszatölteni, hátha jobb lesz.
    Én egy ideje már kikapcsoltam az automatikus mentést, magam mentegetek és gyakran nem is ugyanarra, hanem számozom őket.

    Nekem is eltűnt már a hegesztő hajóm. Mikor utánamentem, akkor láttam mennyire odavan. És a connector sérült is volt korábban, csak akkor még nem tűnt fel a dolog. Van pár hajóm.
    Volt, hogy az a hajóm kezdett el ugrálni, amelyik meg sem moccanhatott volna. Néhány visszatöltés segített a dolgon és megállt, de nem volt jó a pozíció és kicsit sérült is volt. Utána átalakítottam állomássá.

    Célszerű nem csak connectorral dokkolni, hanem a leszállótalpakat is rögzíteni.

    A tutorialt végigcsinálva derült ki, hogy a 'P' betű nem csak a futóművet rögzíti, hanem a connectort is kapcsolja. Ami azért elég gáz, ha egy hajómodul connectorral csatlakozik a hajóhoz és te meg a 'P'-vel engeded el a futóművet. A hajómodul meg szépen a helyén marad. Ha nem kívülről szemléled a dolgot, akkor észre sem veszed azonnal.
  • reaper5687
    #2455
    Én építgetek, csak kicsit szemétkedett velem a program. Elkezdtem csinálni egy aszteroida bázist, találtam egy jó nagyot, be is parkoltam a belsejébe a hajómat, csináltam egy jó nagy drill hajót is, meg elkezdtem kiépíteni belülről. Erre egy visszatöltés után a drill és a platform közötti connector felrobbant, és persze kiesett belőle egy nagy adag érc, ami lelakott 3 nagy tárolót, és szétverte a conveyor rendszer egy részét. Mivel még mindig szaggatott a játék, néztem, hogy mi van még, akkor látom, hogy a hajóm meg pattog a barlangban mintha muszáj lenne, míg egy nagyobb ugrás után lenyugodott. A welderem eltűnt, a hajóm meg így nézett ki. Átváltottam kreatívba, és egy fél nap alatt összeraktam mindent úgy ahogy volt, és behúztam a welder blueprintet.
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=592525729
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.01.04. 11:22:19
  • RJoco
    #2454


    Kicsit még szépítettem a termen, asszem most már kész van.

    A levegő rendszerrel több, mint egy órát elvacakoltam és 4 időzítőt kellett használnom hozzá. Röhej. De most legalább működik.
    A probléma abból adódott, hogy az időzítő valahogy nem úgy csinálta a dolgokat, ahogy szerettem volna, ezért +időzítő kellett.
    A lényeg, hogy mikor bemegyek az átjáróba, akkor 1 gombnyomásra bezárja az ajtókat - 1. időzítőben, ami elindítja a 2. időzítőt 5mp késéssel: attól függően, hogy épp kifújáson vagy befújáson van a ventilátor, állapotot vált. Ha a légnyomás eléri a 100-at, akkor kinyílik a terembe vezető ajtó. Ha a légnyomás 0-ra csökken, akkor a kijárat ajtaja nyílik ki. Ezt a ventilátor vezérli már.
    A teremnek van hangár ajtaja. Ehhez megintcsak 2 időzítő kell. Az 1. bezárja az ajtókat és indítja a 2.-at 5mp késéssel. A ventilátor szintén állapotot vált. És itt is a ventilátor szabályozza az ajtókat. Ha 0 a légnyomás, akkor kinyílik a hangár ajtó. Ha 100, akkor a terem ajtaja nyílik ki.
    A bezárás egyszerű, ugyanazokkal a gombokkal, mint a nyitás: szintén záródnak az ajtók és a ventilátorok kifújásra állítódnak. Ha a légnyomás 100, akkor a megfelelő ajtó nyílik.
    Sajnos, ha nincs meg az 5mp az ajtó záródása és a ventilátor állapotának változása között, akkor a következő történik:
    1. venti beszív, légnyomás csökken
    2. ajtó záródik, másik helységben a venti kifúj
    3. légnyomás ismét 100, nyílik a bezárt ajtó
    4. az elszívó elszív, a kifújó kifúj és matt. Ha az elszívó gyorsabb, akkor kinyílik a megfelelő ajtó és nem lesz nyomás alatt lévő rész. Sőt még levegőt is veszítek.

    Bár így belegondolva még kellenek jelző lámpák és egy érzékelő a tetejére, ha hajóval megyek, akkor automatikusan nyíljon a hangár ajtaja.

    Most megjegyzi nálam, hogy milyen pózban raktam le az adott blokkból az utolsót, viszont nem jegyzi meg a toolbar konfigját. Még jó, hogy azért ment a játék. Ez a winnek lesz a hibája.
  • RoboKutya78
    #2453
    Nincs ihletem:) a projektjeim is félbemaradtak.
  • RJoco
    #2452
    Szerintem ez a fegyókat is tartalmazza és a kinézet miatt meg lehet dx11-elni. Kérdés, hogy tényleg szebb lesz vagy eleve nem is volt olyan minőségben megcsinálva, hogy értelme legyen külön dx11-elni.
    Amúgy meg ne ezen rágódj. Szerezz be egy dx11-es gépet, hogy tudj játszani a bolygókkal!

    Eléggé pang a topic. Senki nem épít semmit?
  • RoboKutya78
    #2451
    (DX11) Star Wars Weapons and More
    Na ez már aztán tényleg sokk Mondjátok már el nekem a hangeffekteket mi a korságnak kell dx11-elni???
  • RJoco
    #2450


    Az egyik állomásomat megint át kellett állítani SETool-ban állomássá. Nem értem én ezt.

    A Csillagkapu Terem nagyjából kész, még az átjáró levegőelszívását kell megoldanom, mert onnan most csak kifele szökik, ha kinyitom az ajtót. A termet már lehet légteleníteni, mielőtt kinyitnám a tető ajtókat, így ott nem megy kárba a levegő.
    Már csak fel kell tankolnom az Angyal-t és leszállni a bolygóra, hogy legyen egy párja a kapunak. Anélkül sajnos nem működik.
    Vagy rakok egyet a hajóra és akkor azt lent tudom hagyni a bolygón. Csak a kutyák meg ne zabálják...
  • RoboKutya78
    #2449
    Lelkesítő pooszt :)
    Na srácok mi igazi kispályások vagyunk építészet terén senkit se akarok elszomorítani:) lelombozni )
    Messziről azt hittem hogy egy fegyver skin:)
    Ezt még mindig nem hiszem hogy csak úgy leül ezért valaki és kipattan a fejéből
    Valahonnan jönnie kell a referenciapontnak hogy ez így összejöjjön tudom hogy replika hajó valamelyik játékból de akkor is:) Gratu a tervezőjének.

    Encord Gunship
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.03. 14:14:26
  • RoboKutya78
    #2448
    Na igen ha van egy jó csapat meg egy felépített bázis amit szarrá lehet lőni van értelme a játéknak:)
    Olyan C&C feelingje van a videjónak:) 3d ben
    Így lenne értelme a szervernek:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.03. 13:36:57
  • RJoco
    #2447
    No végre.
    Fúrásnál rendesen terheli a procit a játék. Mikor belevájok a sziklába, akkor a szimulációs sebesség leesik 0.5 körűlre, majd visszamegy 1-re, közben a procit neg 80% körül járatja.

    A legnagyobb szintű hegesztő nagyon durva. A nagy könnyű páncél blokkot és a továbbítócsöveket is úgy hegeszti, mintha egy komponensből állnának és azonnal készen vannak. Az igaz, hogy én 5-szörös gyorsítással használom alapból. Kár, hogy a hajókra, állomásokra szerelhető hegesztőkre ez nem vonatkozik.

    Végre van naquadah-m. Elkezdtem építeni az indítócsarnokot :)
  • RJoco
    #2446
    Ha már én magam is be tudom színezni, akkor felesleges a SeT-lal vacakolni.
    Amúgy a játékban beállíthatsz bármilyen színt. Olyan fekete és fehér, mint amit a Sakk-Matt-nál használtam, nincs alapból beállítva.
    De a 'P' betűnél akármilyen színt beállíthatsz. És azt el is tárolja a mentés.