7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #2685
    ühh és ezt te átlátod?:)
    És gravitációs generátor hogy a begyűjtők működjenek is??a fúrófejek irányába kéne raknod egyet és akkor sikeresebben potyogna a maradék a begyűjtőbe?:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.29. 11:16:06
  • RJoco
    #2684
    Készül az új fúró hajóm:



    3 óra alatt sikerült a vázat megcsinálnom, bár szerintem kelleni fog még rá 1-2 reflektor, mert most csak az elején van.
    Az építés projektorral fog történni, a vázat meg később majd elbontom.
    8 oxigén tank, 1 hidrogén tank, 6 oxigén farm, 4 oxigén generátor kapott helyet benne. 3 nagy reaktor adja az energiát, 12 nagy és 108 kicsi hajtómű van rajta és 1 JD. 2 kriokomra és 1 egészségügyi állomás is helyet kapott. 1 darab repülőülés van, lehet, hogy kellene valahova tennem vezérlő pultokat is. 8 beltéri ágyú védi a hajó belsejét.
    A legfontosabbat majd elfelejtem, 60 fúró van rajta és 60 begyűjtő, hogy a kallódó kavicsokat is össze tudja szedni.

    Névötleteket várok fúróhajóra.
  • RJoco
    #2683
    Dusan András. Bár elég érdekesen mondja a saját nevét.

    Jól optimalizálták a játékot. 60 fölé egyáltalán nem megy az FPS, nem csak a töltő képernyőnél.

    Bár az eszköz lüktetés ki van kapcsolva, ettől függetlenül az árnyéka lüktet...

    És az Építőelem már egy ideje ~0. Most raktam hozzá 100-at, így lett ~100 :)

    Azt tudtátok, hogy Pause módban csesztethető a kontroll panel? Ha be akarod állítgatni a dolgokat, de nem vagy o2 vagy energia közelében, akkor szünetre rakod a játékot és úgy állítod be. Na nem mintha használnám, de feltűnt most is, hogy az inventory-mba pakolta konténerből és utána nem tudtam mozogni, mert szünetre volt rakva a játék.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.01.29. 01:01:28
  • RoboKutya78
    #2682
    Uhh én kb 3 évig használtam a gépemhez ezt a progit. Mivel lehet vele játszani az az ha reggelsz rendesen rajta napi dolgokra pl a program által felismert és optimalizált játékkal játszottál rajta pontot lehetett gyűjteni és ha elég kitartó vagy jó pár játékot lehet rajta nyerni.Nem kamus a program ezen része nekem 2 játékot sikerült becsekkolnom rajta:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.28. 21:11:55
  • Carmang
    #2681
    Közben kiderült, hogy a Radeon 5770-emben nincs VCE, azaz nem támogatott :D
    Ellenben észleli, hogy milyen játékok vannak telepítve, és a közösség "tudata" alapján ajánl optimális beállításokat. Na, a total War Attilát annyira beoptimalizálta Quality-re, hogy a textúra részletességet Medium-ról felvitte Ultrára, de egy csomó mindent (árnyék, fű, hasonlók) levitt Max. Performace-ra, így összességében úgy néz ki a térkép, mintha a leggagyibb textúra részletességgel futna O.o
  • Carmang
    #2680
    Bizony, András.
  • laci4321
    #2679
    Kíváncsi leszek, hogy tudod-e szerkeszteni is majd a felvett videókat és ha igen mivel. Majd mondd el :)
  • laci4321
    #2678
    Sziasztok. Frissítettem a Configurable Automatic LCDs szkipt leírásán:
    https://www.dropbox.com/s/n0ju4tpsoiletvz/Configurable%20Automatic%20LCDs%202016.01.28..rtf?dl=0

    Linkelve ha meg akarjátok nyitni :)

    Most már betehető a GYIK-be :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyébként a Gy.I.K ugyan azt jelenti mint a FAQ csak magyarul, miért van mind a kettő? :D
  • RoboKutya78
    #2677
    Ez a digi dagi magyar lenne az update videjóban???Mintha Andrásnak hallottam volna a nevét.
  • RoboKutya78
    #2676
    Eset securyt használom facebookon találtam 163 napnál nagyobb aktiválót eddig még nem nyekergett hogy valaki használná a kulcsot pedig szokott ilyen nagy napszámú kulcsok esetében.Vírust is csak egyszer kaptam be de valami über nagyot Malverek jönnek és keserítik meg a napjaimat de azt meg oldom.A múltkor kaptam be egy malwaret ami letiltotta a netezési lehetőségem egy fizess vagy elviszünk torrentezés miatti szöveggel.A vírus meg lefotózta az asztalomat kirakott egy féreg logót áthúzva és szívtam miatta na akkor kellett okosan kitörölnöm a teljes torrent könyvtáram meg kétszer újrahúzni a rendszeremet.
  • RJoco
    #2675
    Úgy olvastam, hogy mind a kettőhöz jár a frissítés is. Legalábbis nem láttam olyan opciót, amivel ezt külön kellett volna megvenni. Supportot árultak még hozzá, de az nem kell, úgysem magyar nyelvű.
    Nézegettem a Your uninstaller-t is, mert nagyon hasznos progi, ott az aktuális verzió lett volna 40€ körül és még megvehetted volna a frissítési jogot vagy 50€-ért. Erre én is azt mondtam, hogy neee. 90€-t nem fogok érte kiadni. Gondolkodtam az ESET megvételén is, de baromi drága és honnan tudjam, hogy nem ők gyártják a vírusok egy részét is? Amíg van rá alternatíva, addig nem veszem meg. Utána meg keresek valami ingyenest.
    Néha nagyon elgondolkodom én is, hogy megvegyem vagy ne vegyem. Csak akkor veszem meg, ha úgy látom, hogy fogom is használni és nem csak lesz. Ezzel tisztelem meg a fejlesztőket a munkájukért.
    De volt már amivel befürödtem. Megvolt virágboltiban, tök jó volt, megvettem eredetibe és a fejlesztésekkel elcseszték az egészet, ráadásul az eredetiség miatt frissítgetett is, ami nem mindig jött jól, tekintve, hogy nem szólt róla. Visszaraktam a virágboltit inkább és be sem aktiváltam. Ez a Sygic volt.

    Az éjjel felprogramoztam annak a szép platformnak a sorait. Még a kijelző betűméretet kell beállítanom és tesztet csinálni a darabszámokra, aztán indulhat az üzem :)
  • RoboKutya78
    #2674
    aki fel tud áldozni ennyi pénzt egy a virágboltinál semmiben nem különböző programra az éljen csak tisztán:)
    Én talán ha egyszer vettem meg egy ACDSee semmiben se voltam előrébb vele mintha virági lett volna még a komolyabb verzióváltást is meg kellett volna vennem.Az még elfogadható lenne ha az ember mondjuk megveszi az 1.0-ás verziót egy programból és jogot kap ezzel arra hogy a nagyobb verziószámmal elérhető programér neki már ne keljen fizetnie akkor talán megérné.
  • RJoco
    #2673
    Én megvettem a Bandicam-ot, nekem az jó lesz. Nem tapasztaltam teljesítmény csökkenést.
    Meg a minap megvettem a VideoPad Editor-t is, mert még akciós volt 33€-ért és elég jól használható program, könnyű kezelni.
    Bár mindkettő megvolt(van) virágbolti verzióban, de amennyire lehet, igyekszem tisztán élni. (Csak a Jack van a gyomromban :D )
  • RoboKutya78
    #2672
    persze ha kompatibilis a kártyád vele:)
  • Carmang
    #2671
    Nemrég volt játékfelvevő programokról szó. Találtam egy újat, bár ez csak AMD kártyákhoz van: AMD Gaming Evolved App.
    Azt írja, teljesítménycsökkenés nélkül felvesz, stream-el, meg egyéb dolgok vannak benne.
    Hétvégén kipróbálom.
  • RJoco
    #2670
    Próbálkoztam még egy kicsit a mozgó zsilipes dologgal, de sajnos a piston nagyon nem bírja. Pedig az állomás nem is mozgott most és mégis megszakadt a kapcsolat a fejjel. De a pistont behúzni sem tudtam.

    Sajnos a blast door a könnyű blokkal valamiért nem zárt légmentesen. Asszem marad az űrruhás átjárás és a sima zsilipes megoldás. Pedig látványos lett volna. És praktikus is
  • RoboKutya78
    #2669
    Érdekes ha jól emlékszem van egy blok leválasztó mód ott mintha tökéletes lenne a dolog bár csak tesztjelleggel lestem meg a módot rakéta kilövésre tökéletes.Ebbe az esetbe simán megépíted az összekötést beülsz a székbe látod a blokkot van on/off állása kikapcsolod a blokkot látod hogy fehér lesz ráadod a gyújtás és elviharzik a rakéta.
    Na lehet érdemes lenne körül néznem mi okosítottak a játékban már vagy másfél hónapja nem frissítettem:)
  • RJoco
    #2668
    Van neki on/off állása. Ha off-ra rakod, akkor szétkapcsol. Legalábbis november környékén ez a része még jól ment. Ha visszakapcsolod, akkor meg automata.

    Nekem a mechanika nem tetszik. Odaállok, sárga, aztán várok. Esetleg kicsit közelebb állok, ha nm álltam elég közel, de már sárgult. És akkor egyszer csak összeugrik a két test. Semmilyen fizika nincs benne. Az elválasztásnál is odébb tevődik a test és nem szépen leválik. Elég egy kicsit elszámolnia a játéknak a dolgot és már is kárt okoz. Még a játék legelején sokat szívtam ezzel, mert a blokk körül mindig sérülés volt. Aztán javították a dolgot, de még mindig nem tökéletes.

    De ott van az összekapcsoló is, a konnektor ugye. 0,3%-os húzóerő van, de olyan mértékben képes rángatni a hajót, mint az esküvői autó a konzervdobozokat. A fizikális része itt sem jó a játéknak. Általában ki is kapcsolom, mert nagyobb tömeg esetén simán szétzúzza a blokkot és a környékét.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.01.27. 11:35:41
  • RoboKutya78
    #2667
    Ennek az összekötő blokknak szerintem a mostani mód nélküli formájában igazából semmi haszna max úgymond ragasztónak lehet használni ha egyszer összeraktad úgy is marad egy on off kapcsolót azért rakhatnának hozzá. Módolásba már megcsinálták.Vagy van neki egy rejtett rendszere amiről nem tudok?
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.27. 10:36:28
  • reaper5687
    #2666
    Wow, ezt ki fogom próbálni, mert legutóbb amikor összefutottam egy Raven hajóval, gondoltam hazahozom, és persze a pistonokon levő leszállótalpak gyönyörűen leszakadtak.
  • RJoco
    #2665
    Azért gondolkodtam, hogy lehetne mozgó, légmentesen záródó zsilipet csinálni és talán az egyedül megoldás az összekötő blokk. Ha ezt beteszem a 4 sarokra, akkor közé tudok tenni blast door-okat. Az egyedüli hátránya, hogy nem tetszik az összekapcsoló blokk működése. Nem igazán biztonságos.
    Ezenkívűl ma csináltam 2 állomást, direkt ilyen kísérleti céllal. Mikor az egyiket át akartam alakítani hajóvá, hogy az összekapcsolásnál tuti ne legyen gond, hát nem lehetett. De az info fülön a nevet sem lehetett beállítani.
    Pistonra raktam az összekapcsoló blokkot, a másik 'állomásra' fixen raktam ilyen blokkot. Mikor nekinyomtam a piston-nal a blokkokat, nem volt hajlandó összekapcsolni, inkább elmozdult az 'állomás'. Aztán vagy fél percre rá mégis összekapcsoltak, de az állomásom sem állomás volt és olyan lökést kapott az egész, hogy utána győztem hajtóművet rakni rá, meg giro-t, hogy megálljon.
    És mindezt egy frissen generált világban.

    A bolygó gravitációs határon kívülre rakott állomás blokk nem hullott a bolygóra, még akkor sem, mikor az állomáshoz úgy raktam a blokkokat, hogy azokat már vonzotta a gravitáció. Rakhattam rá vezérlő pultot, reaktort, grav. gent. is, a helyén maradt. Mikor nekiálltam kísérletezgetni az összekapcsolással, akkor egyszercsak hajóvá alakult, fordult egyet és lezuhant.
    Utána csináltam a fenti 2. kísérletet.
    Az összekapcsoló blokk a 4 sarokra csak később jött.

    És most eszembe jutott mégegy. Nem is feltétlen kell ennek úgy záródnia, ahogy jó lenne. Persze így nem lesz szép.
    Megcsinálom a mozgó termet normál blokkból, majd oldalra teszek blast door-t. úgy, hogy összekapcsolódjanak, de kereszt irányba, nem a terem hosszába. Ebből két sor kel. A dokkoló részen elvileg elég egy sor is, de lehet 2, akár 3 sort is rakni, vagy telerakni.
    A mozgatást még mindig Piston végzi. Ezt pedig úgy kell beállítani, hogy ott álljon meg a terem, ahol a blast door sor jól zár, így megkapom a légmentesen záró területet. És elvileg elég 1-1 sor blast door is, nem is kell több. A dokkoló részen a derékszöghöz jó egy sima blokk is, mert a blast door-ok ott tökéletesen zárnak.
    No ezt majd kipróbálom.
  • RJoco
    #2664
    4 féle blast door van és mindegyik vékonyított 2 oldalt. Most néztem wikin. Kocka nincs sajnos.
  • RoboKutya78
    #2663
    Egy van aminek 2 oldala kicsinyített egy meg olyan mint a sima kocka ha jól emlékszem
    Vagy keverem a nasa moddal mert abba tutti van.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.26. 23:47:33
  • RJoco
    #2662
    Ez így van. Én már tapasztaltam. Elkezdtem haladni, közben kiadtam az ajtó bezár parancsot, amit a rotor végzett. Mikor elértem a max-ot, megállt az ajtó és nyitott ajtóval repültem. Először nem is értettem mi van, aztán elkezdtem lassítani, hogy akkor megnézem közelebbről is a dolgot. Ahogy elkezdett lassulni a hajó, azonnal be is záródott az ajtó.
  • RJoco
    #2661
    Olyan blastdoor-ral még nem találkoztam, ami teljesen kitesz egy kockát. Sajnos lapított mindegyik. De azért majd megnézem jobban, de nem hiszem, hogy elnéztem volna. Szóval egy termet csak ilyenből nem lehet építeni sajnos.
  • laci4321
    #2660
    Elvileg 100m/s fölött most már rögzítve vannak a mozgó alkatrészek (pl. nem mozgathatók a pistonok sem, vagy a rotorok fejei), valamelyik bugfixes update videóban volt nem is olyan régen. Még nem próbáltam :D
  • RoboKutya78
    #2659
    ha a szelepet és a lemezt úgy használtad hogy közvetlen normál blokkokkal érintkezett akkor a súrlódás miatt szakadt le a szelep feje.Ha úgy csinálod meg a liftaknát hogy blastdoor elemekkel veszed körbe, de azzal amelyiknek egy kicsit rövidebb az oldala mint a normál blokknak akkor simán felmegy a szelep a lemezzel együtt. Viszont nem lesz levegőzárás az aknában.Szelepet nem célszerű alap blokkok közé közvetlen telepíteni mert egybeérnek.
  • darkboss86
    #2658
    Köszi majd utánanézek! Nekünk is volt már bajunk a rázkódással, egy szelepre tettünk lemezeket, azt használtuk liftnek, de menet közben lerobbant. :D
  • reaper5687
    #2657
    Szia,
    persze ki lehet kapcsolni, single playerben csinálhatsz magadnak is egy "modot", de ha többen akarjátok használni, akkor a workshopból kell leszedni hozzá egyet a szerverre. Annyit még hozzá tennék, hogy 100m/s fölötti sebesség cifra dolgokra képes a nem teljesen stabil elemekkel, mint pl ha connectorral van csak rögzítve valami, esetleg pistonok vannak, de nekem volt egy advanced rotor is, amit ki lehetett hajtani, de ennél a tempónál már nem tudta a helyén tartani és szétverte a "kasztnit" a rajta levő cucc.
  • darkboss86
    #2656
    Sziasztok!
    Haverommal felvettünk egy föld-hold utat, ha esetleg valakit érdekelne, a 3. videó a listán:
    https://www.youtube.com/watch?v=kJdvqE-BA2M&list=PLeOrq2Xxq0Dxr6JlId6McwL_tcx1ZTB6K

    Ezt a maximális 100m/s sebesség korlátozást ki lehet valahogyan kapcsolni?
  • reaper5687
    #2655
    Majd kommandózok :)
  • RoboKutya78
    #2654
    De ha nincs pajzs rajta és be sétálsz reszeltek:)
  • reaper5687
    #2653
    Már tudom milyen kis szemétláda pici hajóval fogok szórakozni :D
  • RoboKutya78
    #2652
  • RJoco
    #2651
    Alakul a dolog:

    Még van mit átnevezgetni, meg be kell állítani a kapcsolótáblákat is és az összeszerelőket is, de legalább már fel van építve a lényeg. Utána még burkolatot kap és elméletileg alatta lesz egy vezérlő szoba, ahol szintén be lehet állítani az időzítőket, viszont viszonylag 1 helyről és nem kell körbeszaladni a platformot.
  • RoboKutya78
    #2650
    kérdés hogy ez most egy mérnöki specialitás vagy csak egy büdös bogár amit javítani fognak?:)
  • RJoco
    #2649
    Olyan buggal már én is találkoztam, hogy motorra tettem kart és arra a decay-t. Mikor felszálltam, akkor a rotor a karral együtt ott maradt. Viszont a motort kapcsolgatva mozgatta a kart. Igaz, semmihez nem volt kötve, csak a levegőben lógott.
  • SUPERTRABI
    #2648
    A válasz:

    És ebből naaagyon jó ötleteket lehet kivitelezni :D
    pld ha egy nagyon hosszú ilyet épitesz, kb 30 km-hosszút, akkor egy bolygó körül keringő műholdat máris kapsz :D
    vagy egy hajó körül keringő napelemes körgyűrűt, és a videóbol kiderül, hogy lehet nincs összekötve, de az energia átáramlik, szal ez azért egy elég cool cucc :D

    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2016.01.24. 22:37:16
  • RoboKutya78
    #2647
    EZT HOGY???
  • RJoco
    #2646
    Az az egyszerű konténeres kiírós script jól működik nagy konténerrel is. Már csak azt kell megoldani, hogy ne a script-ben kelljen megadni a konti nevét és, hogy működjön csoportra is. Nem ártana, ha az azonos anyagokat össze is adná, ha külön kontikban vannak és úgy írná ki.