7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2725
    Egy videó az új hajóról munka közben.
  • RJoco
    #2724
    Minecraft.
    Házi szerveren játszottunk vagy 6-an. Ott inkább rengeteg ram kellett.
    Ide kell az is, meg magas órajelű proci, mert a játék még mindig nem akarja kihasználni rendesen. Bár fúrásnál azért 100-ra járatja, de csak 1-1 pillanatra.
    Minecraft-ban is akkor döglött meg a szerver, mikor bekerült egy olyan mod, amivel nem kellett kapálgatni, hogy sík területet hozz létre vagy épp építs. Beállítottad a paramétereket és ahogy mentél, úgy tűntek el a hegyek. Ha nagyra állítottad, akkor azt már nem bírta a szeró.
    Itt is inkább a kreatív fogná meg, amikor kijelölsz egy 100x100-as területet páncél blokk lerakásra.
    Ha szépen egyesével építed a blokkokat, akkor szerintem bírná a szerver. Persze minnél bonyolultabb lenne a dolog, annál lassabb. Nálam is eléggé leesett a Szim.seb., most, hogy van az új fúró hajó a levegő rendszerrel. Úgy nézem ezt nem nagyon kezeli jól a játék.
    De persze ez csak az én véleményem. Viszont egy próbát megérne ennyiért, mégha pénz kidobás is lenne. Simán el tudom szórni más haszontalan dologra is ezt az összeget.
  • RoboKutya78
    #2723
    Most töröltem a játékot a gépről ne is irritáljon az ikonja az asztalon egyszerűen sírok a teljesítményén.
  • RoboKutya78
    #2722
    Egyenlőre csak érdeklődőbe tapogatok a srácnál. Annó tudott nekem elég olcsón szerezni honlap domaint tudom nem egyenrangú egy honlap meg egy szerver teljesítmény. Gondoltam hátha van esélye annak hogy tud valami magyarországi szervert legalább a ping hibát ki tudnánk zárni:) Max ha tud szerezni akkor egy meghatározott népesség befogadásával elindítunk egy egy hónapos teszt lehetőséget és kiderül mit bír a szerver.
    Nem ígérem hogy sikerülhet de megpróbálom. Nekem meg sürgőbe ki kéne spórolnom kb 200 ropit egy vasra:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.31. 16:16:59
  • RJoco
    #2721
    Nem vártam, lőttem egy fotót.
  • laci4321
    #2720
    Nyilván persze nem tele építed azt a bolygót, de szép lassan olyan bázisokat és hajókat, csatahajókat fogsz építeni, ami igencsak meg tud fogni egy szerót. 21 euró 3 hónapra meg nem tudom hogy érné meg egy szerverüzemeltetőnek, a játéknak nagy kapacitás kell ami sok áramot igényel...

    De én is nagyon szívesen kezdenék egy szervert!!! (Csak aggódom :/ )
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.01.31. 15:42:47
  • laci4321
    #2719
    Egy COD-nál ez mondjuk nem hansúlyos szempont, de az SE-nél a legfontosabb: megis mekkora a teljesítménye annak a szervernek? Vagy mondhatnám úgy, hogy vajon hány blokk után kezd akadozni a szeró? Elbír-e mondjuk egy planétát, aminek a felszínét 8 játékos kénye-kedve szerint építgeti szép lassan tele?
    Még nem érkezett meg a nagy multiplayer update, nem mernék még szerverbe kezdeni.
  • Carmang
    #2718
    TS helyett RaidCall. Ingyenes.
  • RJoco
    #2717
    21 eurot kibírok 3 hónapra, de játékosok nélkül egyedül minek?
    A TS legyen a legkisebb gond.
  • RoboKutya78
    #2716
    Most néztem nem is borzalmas ára van a szervernek.
    Ezen az oldalon pl. 8 főre lebontva előre kifizetve 3 hónapot ts szerver nélkül most az nem tiszta hogy publikus vagy privát lenne bár én privátot néztem 21euró lenne 6600 forint 3ho/8fő esetén ha lenne 8 fő jelentkező 1000 ft/fő volna az ára.
    Rákérdezek ismerősre hátha tud valakit aki be tud üzemelni egy szervert pár főnek állandó elérésre de nem ígérek előre semmit.Annó codra fizettünk hasonló árat a szerverért:)
  • RJoco
    #2715
    Egy SE szervernek szerintem jobban örültünk volna, mint egy ts reklámnak, de azért kössz.
  • Norbertboy
    #2714
    Sziasztok!

    Ingyenes multigaming ts-t ajánlok nektek, klánoknak, spontán csapat játékhoz.

    http://vhk.pw/
  • darkboss86
    #2713
    Haverom vezetett, általában az ilyen fúrásoknak mindig törés a vége. :D Ráadásul most a végén ki is fagyott a játék, az is elég gyakori sajnos.
  • RJoco
    #2712
    No igen. Így is lehet tolni, nem csak egyedül.
    Érdekes, hogy a régi fúrómnál nekem is 7*7 fúró van, viszont csak középre van betéve 1 reflektor. Külső nézetből vezetem.
    Az újat, meg még nem teszteltem.
  • RJoco
    #2711
    Nem a mélység a gond, hanem, hogy körbe hegeszt. Mivel itt erősen változik a blokk mérete, ha behegeszt egy nagyobbat, akkor mögé esetleg már nem férek hozzá később. Nehéz úgy haladni, hogy az jó legyen.
    A legjobb megoldás az lett volna, ha építek egy akkora falú hegesztőt, amekkora a hajó keresztmetszete. Kb 11x11 blokk. Akkor egyszerűen és szépen lassan tolatva mindent be tudott volna hegeszteni és nem kellett volna nekem rohangálnom egy csomót. Viszont az rengeteg plusz anyag lett volna és kezdek kifogyni belőle. Ezért is építettem a fúrót. Így is több, mint 3T volt a hegesztő a rakománnyal. A fúró 2,9T-t nyom üresen. Ebbe még belejön 2-3T, szép súlya lesz.
  • RJoco
    #2710
    Amint jó lesz a net meglesem, kíváncsi vagyok, én most építettem egy nagyobbat, mint a korábbi volt.
  • RoboKutya78
    #2709
    rendesen amortizáljátok:)
  • darkboss86
    #2708
    Sziasztok!
    Új fúróhajónk:
  • RoboKutya78
    #2707
    Nem akartam mondani hogy a hegesztővel szívni fogsz nem tudom hány kocka mélyen tud dolgozni.
  • RJoco
    #2706
    És a film végén a földesúr mindig jól meg*****. De lehet, hogy ez már egy másik sorozat :D
  • Carmang
    #2705
    Isaura a főhősnője a Rabszolgasors c. sorozatnak :) Ő fehér rabszolga csaj. Leonszió pedig a földesúr.
  • RJoco
    #2704
    Jól néz ki, hozzá is adtam.
    A steam-mel meg a tököm tele, akárhányszor akarok weben belépni, mindig újnak érzékeli a böngészőt és teleszemeteli a postafiókom.

    A hajó elkészült, szép színes lett, vártam, hogy felkeljen a Nap, de nem tette, így képet sem csináltam. Majd később.
    Viszont ez a projektoros hegesztés hajóval, ááááá.
    Ha legközelebb ilyensmit akarok gyártani, akkor gyártócsarnokot csinálok neki és belövöm automatára. Bár lesz ami úgy is ki fog maradni, de talán nem annyi, mint most.
  • RoboKutya78
    #2703
    Végre egy értelmes cucc!!!
    Corner LCD

  • RoboKutya78
    #2702
  • RJoco
    #2701
    Isauráról már hallottam, de a Rabszolgasors-ot nem ismerem.
    De lehetne Jockie hajót is építeni, nagy kalappal, vagy Cliff-et ördögi vigyorral, esetleg Bob-ot (ha jól emlékszem) rengeteg robbanófejjel :D
    És akkor még ott van a 'Köz', meg a 'Mindenben csak közötte nem', hogy legyen pár magyar is.

    Komolyan mondom, ezek nem normálisak. Ki az a hülye aki radiátornak nevezné a gyerekét? Szegény ki sem tudná mondani 8 éves koráig. De lehet, hogy 10-ig. Érdekes, hogy Legolas nincs.
  • Carmang
    #2700
    De ilyen nevekkel csak a norvégok rukkolnak elő, nem? Remélem...
  • RoboKutya78
    #2699
    Hú na úgy látom sikerült találnom egy témát pedig nem akartam:)
    Húgom gyerkőce is Máté lett ebből látszik nem sorozatfüggő ő se :)
    Itt van a cikk amitől eldobtam a maradék képzelőerőmet:)
  • Carmang
    #2698
    A Rabszolgasors c. sorozatra milyen gépet lehetne építeni? :D
    Isaura, Leonszió, hmmm... nem igazán jut eszembe passzoló jármű.
  • RJoco
    #2697
    Jah, hát direkt a névválasztás :) semmi gond.
    Pár sorozatot én is végig néztem anyám mellett. Na nem mintha nem tudtam volna mást csinálni, de valahogy be volt kenve ragasztóval a tv. Olyansmik, mint a Homok szemei, Rut és Rachel-el, vagy Paula és Paulina (ha Paulina lenne a hajó neve, akkor rózsaszínre kellene festenem - lehet csinálok egyet :D )
    Aztán ott van az Esmeralda, hál a jó égnek, ezt nem nézte már anyám, mert melózni járt.
    Viszont volt valami más, amiben egy szőke gebe volt a föszereplő, meg valami szadista pénzhajhász a pasija, aztán jött a hős 5 szóból álló nevű ficsúr.
    Jah, meg majd elfelejtem, Betty a csúnya lány. Kéne építenem valami rondaságot, ami alatt szépség rejtőzik és akkor lenne hőőő :D
    Hogy témánál is maradjunk, onnan jöttek a neves ötlete, hogy a Star Trek Voyager-ben Nealix és a csaja - Kess - néztek régi földi műsort és jól beleparodizálták az argentin sorozatokat egy jelenetbe.
    Ezek a nevek ennek a résznek köszönhetőek.
    Amúgy: Lorina, Beni (Benjamin), Máté. Ő hármójukat ismerem, akik magyar szülőktől vannak és 10 év alatt. Viszont mással nem találkoztam magyarban, akit így hívtak volna, pedig sok emberrel találkoztam már. Ettől függetlenül a Máté szerintem magyar név, a többi meg behozott. De kitudja...
  • RoboKutya78
    #2696
    szappanopera buzik:) bocsi.
    A mostani sok mosott agyú 30 éves szőke mamának kikiáltott női egyedeket sajnálom meg a gyermeküket akiket ilyen névvel látnak el..
    agyamat dobtam azon a pár néven amit a múltkor láttam hogy elfogadtak anyakönyves neveknek.Istenem találkozz mostanában egy 5 éves Gergővel vagy Katalinnal a Gizelláról nem is beszélve.:)

  • RJoco
    #2695
    Amíg gyártom az Esmeralda-hoz az alkatrészeket, addig összeraktam egy nagy hegesztőt, hogy minden komponens beleférjen. Így üresen elég mozgékony, teli még nem próbáltam. A modolt futómű sajnos valamiért nem akarja rögzíteni magát. Vagy valami bug vagy nem lett frissítve az új verzióhoz és azért nem megy. Pedig erre a hajóra ez a legjobb.
    No mindegy.
    Ha már Esmeralda, akkor tessék megnézni a hajó nevét

  • RJoco
    #2694
    Én annak örülnék, ha már lenne a játékba egy karakter tervező, hogy mégse mindenki ugyanolyan pofával rohangáljon. Az ilyen modokat meg egyenlőre nem tudom értékelni, mert nem látom értelmét.
  • RJoco
    #2693
    Köszi! Igyekszem nem túl randát építeni... :D
  • RJoco
    #2692
    Jól néz ki, de a hajó vanilla cuccokból épült, egyenlőre nem építem át, mert meg kellene építeni először.

    Asszem zöldre festem majd a hajót és az Esmeralda vagy az Esmeralda Szeme nevet kapja.
  • RoboKutya78
    #2691
    Sektan újra alkotott
    Terminátor stílus??
    Szerintem brutál!

  • RoboKutya78
    #2690
    Ha valaki még gondolkodik a játék megvételén indigalan óccó :) 18$
  • Carmang
    #2689
    Ahogy írtam, az optimalizációs része nem igazán nyűgözött le :)
    Utánaolvastam ennek a VCE featúrának, röviden annyi, hogy hardverből kódolja "röptében" a videotartalma H.264-be.
    Köszönöm, elvagyok a sima videofelvevővel, ami az alap Capture funkcióból vesz fel, aztán majd kódolom én kézzel (mondjuk az ingyenes Format Factory-val).
  • Carmang
    #2688
    Szimpatikus egy jószág :D
  • RoboKutya78
    #2687
    Vagy ha használsz módot és nem vagy ellene akkor ott van a gravitációs begyűjtő hátha az még jobb megoldás.

    Gravity Collector
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.29. 16:16:15
  • RJoco
    #2686
    Építésnél sokkal jobban átlátható volt.
    Miután bekerültek az ablakok, azóta nehezebben, mert zárt lett és csak a bejáraton lehet bemenni.
    Grav.gen. van rajta, de az inkább nekem, mint a begyűjtőknek. Elméletileg oldalt semmi nem mehet el, mert a fúrók mögött körbe van rakva. A fúrók közé is akartam rakni, de sajnos ott már nem volt hely. Hiába, a fékező hajtóműveket is rakni kell valahova. Mást nem, még a belsejébe elférnének, de akkor meg, hogy néz ki?