7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #2645
    star trek Dyson planet jutott hirtelen az eszembe kis kitartással ezt is meg lehetne tervezni már:)akár:)Ha sokszor egymás mellé teszed a karikát és a belsejét letervezed material festéssel már meg is van oldva a dolog:))A gömb belsejébe meg tervezel egy forgó rotoros bizbaszt egy kis aszteroidára teletolod reflektorokkal és megvan a mesterséges napocska is:))
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.24. 12:00:35
  • laci4321
    #2644
    Naa, ma nem lépett ki egyszer sem a játék, sőt végig beton stabil volt!
  • RJoco
    #2643
    19:34-kor frissítette a steam a játékot. Ez patch utáni frissítés, lehet javították is a hibát.

    Nálam most 2 GB a lapozófájl, amiből 59MB-ot használt. És érdekes, hogy a W10 értelmesen állította be. A w7 simán beállít egy szép nagyot a 16 GB fizikai RAM alapján.
  • SUPERTRABI
    #2642
    Amennyiben SSD-d van akkor ajánlott 4-8Gb lapozófájlt rátenni.
    Ha merevlemezes HDD-d és úgy érzed kevés a ram akkor 2-4Gb lapozófájlt érdemes rátenni
    Aki nem tudná annak mondom hogy a lapozófájl gyakorlatilag olyan mint a ram, csak a megadott értéket az adott háttértárolón kezeli, igy többet bir a gép, de a betöltések lassabbak is lesznek (HDD esetében főleg) mivel nem hiába van külön RAM memória :)
  • RJoco
    #2641
    Esetleg megpróbálhatod még csökkenteni a látótávolságot.

    Nekem csak egyszer fogyott el a memória, mikor behozták a bolygót és pár órán keresztül tesztelgettem.
    Azóta nem volt ilyen, pedig azért elég sok időt töltöttem bolygón. Igaz, hogy nem a gyári bázissal, hanem én kezdtem el építeni a sajátom.
    Jópár napja meg nem játszok a játékkal, de lehet, hogy az új patch-el jött be. Következővel meg majd javítják. Azért érdemes mégegyszer nekifutni és, ha megint előfordul, akkor írni a keen fórumra.
  • laci4321
    #2640
    Pont a balesetek miatt kapcsoltam ki az automatikus mentést :D Amikor kicsit is veszélyes/kockázatos dolgot teszek, előtte mentek.

    De a levegőben repkedés (ércdetektorral keresni a nyersanyagokat) nem egy veszélyes dolog, kb. 30-40 percig repkedtem, épp mentem visszafelé a bázisra mert merülőben voltak az akkumulátorok. És a bázis előtt 150m-rel kilép. És a bázison akartam menteni. Remek...

    Őszintén nem tudom mit kezdjek a játékkal :D
  • RoboKutya78
    #2639
    a mentési laggot megoldották már én annó ezért kapcsoltam ki
  • RJoco
    #2638
    Automatikus mentés. Túlélőben amúgy sem árt gyakran menteni márcsak a balesetek miatt is. Arról nem is beszélve, hogy 2 óra alatt nagyon sokmindent tud csinálni az ember, de fél óra veszteség is elég kényelmetlen lehet.
  • RoboKutya78
    #2637
    remélem ez a memoria buli csak bug :) mert akkor fel se megyek most már játszani ezzel a géppel:(

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.22. 17:22:26
  • laci4321
    #2636
    Fantasztikus, hogy úgy tűnik mostantól nem tűri el a Space Engineers, ha véletlen túlléped a max. memóriamennyiségedet és ahelyett hogy max. belassulna, fogja és kidob a francba a játék. Elkezdtem egy kis túlélőzést a Föld bolygón. Már harmadjára dobott ki a játék, hogy elfogyott a memória és a windows bezárja a játékot, ezzel eddig kb. 2 órányi játékidőm ment eddig el a semmibe. Kell a francnak ezek után túlélőzni....
  • laci4321
    #2635
    Itt a válasz a Holographic Radar működésének kérdésére:



    Elég jól néz ki :D Kommentekben olvastam, még a a mod megjelenése után nem sokkal (mikor még nem volt ilyen népszerű) hogy kb. egy 10-est lekap az FPS számból, szóval csínyán kell bánni vele :D (Azóta lehet javított rajta, mert ma is volt egy update!)

    Ja és érdemes megfelelő hátteret választani a hologrammnak, hogy lásd is a pontokat :D A fenti videó készítője erre oda figyelt, hogy ne tűnjön fel :D

    Az a Descent jó régi játék :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.01.22. 15:38:37
  • reaper5687
    #2634
    Nekem a Miner Wars videóról egyből a Descent ugrott be :)
  • RoboKutya78
    #2633
    igen a fegyverzet nekem is szemet szúrt:)
  • laci4321
    #2632
    A videó elején lévő Miner Wars játék nézése közben akkora Déjá Vu (dezsávű? :D ) érzésem volt, mintha az SE abból vette volna át az alapvető látvány és hangelemeket. A játék menüje, a gépfegyver, de főleg a rakéták hangja, a HUD-on megjelenő piros célpontok. Durva :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.01.22. 12:54:29
  • RoboKutya78
    #2631
    Ha végigfigyelted a játékot látni a kis ablakban a szövegfelvezetés mellett a karakter képeket.
    Kicsit furcsa lehet végig játszani egy játékot úgy hogy rólad mintázzák az egyik karakter külsejét:)
  • RJoco
    #2630
    Ez rohadt jó. Vajon mikor lesz ténylegesen ilyen a játék? Én nagyon tudnám élvezni.

    Sok angol szöveget hallgatok mostanában (sorozatok, játékok) és nagyjából megértem őket. Jobban, mint a német feliratot. A német kollégám viszont úgy beszél angolul, hogy semmit nem értek meg belőle. De ő azt, hiszi, hogy tud beszélni angolul.
  • RoboKutya78
    #2629
    Nem tudom hogy hívják ezt az orosz emberkét a space csapatában, de furcsa az akcentusa kicsit idegesítő Valakinek nem fekszik az angol nyelv. Én se tudok angolul beszélni sose fogok megtanulni.Pl sose tudom úgy kiejteni a "The" szót hogy az jól hangozzon:)
  • RJoco
    #2628
    Fogalmam nincs.
  • RoboKutya78
    #2627
    Srácok ez a 3D-sr radar asztal működik is?
    Holographic Radar
  • RoboKutya78
    #2626
    Én most telepítettem először usbről windowst de azt hiszem rá is fogok szokni gyorsan kicsit mintha gyorsabban ment volna:)
    ---Köszi az aktivátort:)
  • RJoco
    #2625
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A gépbekapcsolás azért érdekelne. Nekem viszonylag lassan kapcsol be a gép. A régi gyorsabb volt SSD-vel és W7-tel, az új nem lett gyorsabb SSD-vel és W7-tel, sem W10-zel. Most M.2 SSD van benne W10-zel és lassabb lett, pedig a tároló 4x gyorsabb sebességű, mint a sima SSD. Az alaplap öntesztje is lassult, nem értem, hogy miért. És nem is mindig látja bekapcsolás után a sima SSD-t, de akkor a win sem látja. Az M.2-t egyáltalán nem látja az UEFI Storage része, de a boot rész igen és képes róla bootolni.
  • laci4321
    #2624
    Nekem is sokkal jobban tetszettek az előző metódus alapján készített videók. De gondolom feliratozni sok idő, ezért inkább váltottak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem viszont win 8.1-em van, és értelmes embernek tartom magam... :D Hamar meg lehet szokni, és a gép 15 mp alatt 0-ról bekapcsol, ami azért nem semmi.
  • RJoco
    #2623
    Módosítottak az Update-es videón. Már a második hete ott a képen egy fószer és az dumál. A régi jobban tetszett.

    Az új update: fény effekteket módosítottak, bolygós tutorial-t is kapott a játék. És még pár apró javítás. Ha minden igaz, akkor ezek között van az is, hogy nem fog fényproblémát okozni az üvegen a fényszóró.
  • RJoco
    #2622
    Csak 7-esem. 8-ast értelmes ember nem akar a gépére tenni, hacsak nem eredeti és már eleve úgy vette, akkor elviseli.
    Nem találtam torrent oldalon sem.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.01.21. 18:13:23
  • RoboKutya78
    #2621
    Srácok valakinek nincs véletlenül használható windows 8.1 es aktivátora?
  • RoboKutya78
    #2620
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    !X5V3c106#L4B46w8W!

    Én most hasonló kódolást használok szerinted milyen élvezet ezt mind tapipadon beírni-eltalálni, még jó hogy nem remeg a kezem és max kétszer kattanok egy betűre.
    Nem tudom telón lehet e olyat hogy a jelszavak betűjét kiírja és ne csak akkor legyen látható egy másodpercre amikor beírom.
    De kicseszek vele van hangfelismerés rajta és beállítok egy mondatot jelszónak azt csak rámondom.:) a szavak helyes kiejtését kell gyakorolni max.Meg meg kell tudnom hogy a #@&hasonló karaktereknek hogy kell kiejteni a nevét:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.21. 13:28:06
  • RJoco
    #2619
    A hiba az ön készülékében van.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem is voltak vele gondjaim. Nem csak a programmal, az oldalakkal is. Nem volt hajlandó beléptetni, sokszor a program úgy jelezte, hogy be vagyok lépve, de, ha olyan oldalra mentem, ahol mindenképp kellett a belépés, akkor meg vacakolt.
    Jelenleg jó, de ez egy frissen telepített win, friss steam-mel és nem is firefox-ot használok már, hanem chrome-ot.
  • RJoco
    #2618
    Örülj neki.
    Nekem a hétvégén a rocksat-os fiókomat törték fel. És nem én csesztem el valamit. Rockstar = GTA Online.
    Sikerült oroszról mindent visszaállítani, kivétel a nick nevem, amit évente csak egyszer lehet állítani. El is ment a kedvem mindentől. De írtam a supportnak és visszalőtték a nevem is. Nem is értem, hogy tudták feltörni a jelszavam úgy, hogy a rockstar nem reagált rá semmit. Azért 8 karakter, számmal, nagy betűvel... Most bonyolultabb, több időbe is telik beírni.
  • laci4321
    #2617
    A lényeg hogy megvan :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Steam PC-s programja amúgy is egy fos szerintem, ráférne egy kis teljesítményoptimalizálás, de mindegy :D
    Az idegesít a legjobban amikor keresnék a worshopban és rendszeresen kiírogatja hogy nincs találat... Vagy a workshpban való böngészés során lapoznék a 4.-ről az 5. oldalra és kiírja hogy "nincs a keresésnek megfelelő elem"... És vagy 3-4-ször rá kell nyomni a frissítésre és akkor láss csodát előjön az 5. oldal. Meg amúgy is maga az egész program lassú :D
  • RoboKutya78
    #2616
    Na most már aztán tényleg kezd a hócipőm tele lenni a steammel.Hogy nem tud elmúlni egy hónap se űberbakis hibákkal amikről azt hiszed hogy vége itt a világvége elveszett a fiókod.
    Hál isten ma ismét van fiókom ahogy látom, szó szerint egy álmatlan didergős éjszakát okozott ez a dilemma mára.
    Még szerencse hogy nem történt komolyabb levédés a tegnapi vissza állításkéréseimből.Gyanús volt hogy rendszerhiba lehet a dolog mert a visszaállítási főoldalon ahova a telefonszámot kell beírni és a visszaigazoló kódot egy piros szöveg éktelenkedett hiba van a levesben felirattal.Nem is jutott eszembe a hivatalos twitter oldalt meglesnem annyira bepánikoltam meg talán fáradt is voltam hajnali egy órakor.
    Lényeg megvan még a fiókom.
    KÖSZI STEAM!!
  • RoboKutya78
    #2615
    Hu ha bakter lehet reszeltek a Steam fiókomnak!!
    Akinél fent vagyok barátba lesse már meg a fiókot mit lát
    Kellett nekem most szopatni magam a telefonos guarddal lehet én csesztem el valamit.
    Letiltathattam..
    remélem..
  • reaper5687
    #2614
    Amúgy az NPCket csak a random encounters beállítással lehet bekapcsolni, vagy van más is amit ilyenkor állítgatsz?
    Én annyit próbálnék meg az oszlopokkal, hogy a talpak helyett kerekeket rakni, mint az űrliftnél, azok lennének a távtartók, 1-2 talp meg maradhat rögzítőnek.
  • RJoco
    #2613
    Abban nincs semmi izgalom. És főleg anyag. :)
  • RoboKutya78
    #2612
    :) Én szóltam Uff:)az oszlopot tekintve:) SeTools-al két pillanat lenne a cserebere :)
  • RJoco
    #2611
    Örülök, hogy tetszett a videó.
    A játék saját zenéje is szólt közben, az én zeném, meg a youtube-ról ment.
    Legközelebb megpróbálom beállítani, hogy csak a játék hangját vegye fel.
    Vagy más eszközt választok zenehallgatásra, nem ezt a gépet.

    Sajnos ebben a világban túl sok is az NPC. Valami bug kerülhetett a mentésbe szerintem. Vagy a játékba.
    Az állomásfoglalósnál is éppen csak bekapcsoltam az NPC-ket és elmentem 50km-t, mire láttam 3 állomást is. Kb fél óra játékban. Ezért nincsenek is bekapcsolva most.

    A grinder pad tetejével az a baj, mint a videóban is látszik, hogy, ha nagyon erőltetem lefele, akkor eltolódik bele az oszlopokba. Most még ki tudtam szedni gond nélkül, de van amikor szétrobban az oszlop, meg a tető egy része is.
    Át kéne építenem blast door-ra az oszlopot, de így, hogy nincs NPC...
  • reaper5687
    #2610
    Jó videó lett, bár a zenét én is kikapcsoltam, de ez megszokott, ritkán raknak olyan zenét videók alá, amit szeretek
    Nem semmi mennyi préda volt nálad, nálam pangás van, bezzeg a kreatív világomban összefutottam egy Cerberussal, pillanatok alatt lekapta a pajzsaimat
    A nagy grinder pad teteje meg nagyon ötletes, le a kalappal.
  • RoboKutya78
    #2609
    Nekem tetszett a zene ellenére azért végig néztem:)
  • RJoco
    #2608
    Így van.
    Szívesen tettem, remélem nem volt nagyon unalmas.
    Legközelebb azért kipróbálom, hogy lehet-e két hangsávos videót tenni a youtube-ra és, hogy kezeli e azt.
  • laci4321
    #2607
    Kit mi motivál, és kit mi kapcsol ki Én köszönöm hogy megosztottad a videót!
  • RoboKutya78
    #2606
    Akkor mutatok valamit hogy lehet még jobban elszúrni egy elméletben jó videónak készülő dolgot egy igazán nem a játékba való zenével.
    Nagyon régen Codoztam és készítettem egy saját shotokból egy montázst kicsit viccesre sikeredett a zene alá de nekem ez a stílusom én szeretem az ilyen zenét:)Teszem hozzá ez volt az első cod videóm is:)