7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2605
    A zenei stílust hardcore-nak hívják, sokan nem bírják, de a hangot le lehet venni. Nekem a kedvencem és ez épp így jött ki, hogy szólt alatta. Amúgy sokkal jobban megy a játék, megadja a ritmust. A populáris, rádióban szóló zenéket nem bírom sokáig hallgatni. Egy idő után hányingerem lesz vagy fejfájásom.
    A sci-fi-s ambient az X-ekbe nagyon jó. De ott megvan a látvány is hozzá.
    A StarTrek-ekben is a jazz-t preferálják, esetleg a gitár szerű dolgot az original-ban. Mondjuk San Francisco-i a film, szal ez érthető.
    Az én hajómon tuti, hogy valami elektronikus (hardcore, trance, nightcore, progressive psytrance) szólna. És csak nagyon ritkán valami komoly zenei stílus (Bach, Bethoven, Strauss, stb). A többi meg...
  • RJoco
    #2604
    A drónok nincsenek bekapcsolva. Az még lett volna egy szép műsor. Főleg, ha nem találom el rendesen, de az antennát lelövöm, akkor lehet, hogy nem is látom.
    Sajnos nincs olyan lámpa, ami elvinne 900m-re. Pedig ez a világűr, szal...
  • RoboKutya78
    #2603
    Kicsit kemény a zene alá egy idő után döng a feje az embernek tőle nem szerencsés zeneválasztás volt:) Nem is volt erőm végig nézni az egészet.:)Egy sci-fi s ambient jobban esett volna:)
    De nem rossz.
  • laci4321
    #2602
    Érdekes a zene alatta :D

    Amúgy hogyhogy nem küldtek rád drónokat? Az antenna jelzett hogy elkezdte a hajó a dróngyártást, de nem történt semmi.
  • RJoco
    #2601
    Elkészült az Argentavis foglalós videó.
    Itten megtekinthetitek. Jó zsórakozást!
  • RJoco
    #2600
    Köszi.
    Azért fogtam ma Argentavis-t is. Visszatöltöttem egy régi mentést, ahol egy kupacon van kb 6. Párszor meghaltam, de a visszatöltések ilyenkor segítenek. És mindet lefegyvereztem.
    Közben érkezett egy friss tőlem 4 km-re. Míg egyet elvittem a szétszerelőbe, ott hagytam jelzőfénynek a foglaló hajót. Viszont míg szétszedtem, addig a friss jövevény beállt a többi közé és szétlőtte a vadászom. Bosszúból egy lövés nélkül foglaltam el. De valahol, valaminek nekiment, mert az eleje sérült volt.

    Videó is készült a dologról, nem rövid és még össze kell vágnom.
  • RJoco
    #2599
    A dolgok nem despawnolnak, max te kerülsz ki az antenna hatósugarából. Legalábbis nem tapasztaltam despawn-t.
    Mint látható a videón is, éppen csak bekapcsoltam az NPC-ket és elindultam keresni egyet, mire elfoglaltam amit találtam, volt még 2 jel a képernyőn. Ezért nincsenek NPC-k a játékomban, mert a túl sok rettenetesen rontja a szimulációs sebességet.
    Amit fogtam, az csak a videó kedvéért volt.

    Az, hogy mennyire marad egyben egy hajó becsapódás után, nagyban függ, hogy hogyan érkezik és hova. Ha valami lejtősre, akkor nagyobb az esély, hogy több minden marad belőle, mintha közvetlen becsapódik. Persze a sebesség sem mindegy, mivel nálad nincs korlát, így a gravitációs térben a gyorsulás állandó. Szóval kitudja mekkora sebességgel csapódott be. (Kiszámolható)

    Illetve max úgy despawnolhat egy hajó, ha kikerült a hatókörödből és nem mész utána, lehet, hogy eltűnik. De az is lehet, hogy visszafordul, sosem néztem. Ha van bolygó is a pályán és te ott vagy, akkor az összes oda fog becsapódni, tuti nem despawnolnak.
  • laci4321
    #2598
    Király videó, és nagyon jó foglalási módszer!
  • reaper5687
    #2597
    Wow, jó volt ez a ninja megoldás, így lényegében kaptál egy új mozgatható bázist, eszembe nem jutott volna így kijátszani a belső lövegeket, ez mindenképpen ki fogom próbálni.
    Multkor egyébként feltűnt valami komoly pirate hajó, nem station ,hanem large ship sok rakétával előre, de aztán nem sokkal később despawnolt, ahogy néztem az már komoly pusztítást lenne képes okozni a bázisomnak is, pajzsok ide vagy oda.
    Egy másik érdekességbe meg konkrétan majdnem beleütköztem, egy kicsit welder hajó, zöld, meg mellette valami félkész hengeres station vagy hajó. Éppen egy föld felé rohanó roncsot üldöztem így csak egy pillanatra álltam meg, mire a másikat elkaptam már ez is despawnolt, azóta sajnos semmi ilyen.
    Legutóbb egy ilyen bázist meg nem volt kedvem hazavontatni, még csak ki sem pakoltam, hanem adtam neki egy jó nagy lendületet, és lelöktem a bolygóra, kíváncsi voltam mi lesz a hatás, de csak egy-két nagyobb krátert találtam pár ronccsal, semmi mást, a többi eltűnt.
  • RJoco
    #2596
    Sajnos most nem találtam Argentavis-t, így olyan állomást foglaltam, mint amit @reaper5687 is. Mellette még ott van egy outpost is, amit hazavihetnék.
    Sajnos egyszer meghaltam és rossz állomáson éledtem és a csillagkapu sem működött, így visszatöltés lett és vágás. Ahol ugrik a zene ott lett a vágás. Hiába, egyszer mindig meghalok. Utána sajna már sosem az igazi, éjszaka is próbálkoztam egy fogással, elsőre olyan szépen ment minden, míg a nagyágyú le nem lőtt. Utána meg már nem tudtam a célpontra leszállni, így hagytam a csudába.
    Szóval amire figyelni kell, hogy nem szabad a legerősebb flexet használni hackeléshez, mert könnyen eltűnhet a blokk...
    És nem árt, ha jók az ember reflexei. Nem úgy, mint most az enyémek.
    Viszonylag lassan ment a foglalás, mert még új az objektum, most ismerkedtem meg vele. De már legalább tudom, hogy mi, hol van. A konténer szépen tele volt cuccal, bár maga a test nem sokat ér az Argentavis-hoz képest. Viszont ezt tuti hamarabb ledarálná a szétszerelő állomásom.
    Sajnálattal konstatáltam, hogy nincs rajta ugró hajtómű (állomásra minek is). Így nem láthatjátok, hogy hazavittem. Legközelebb JD-s hajóval viszem a kis vadászt. Azért 60km nem kis táv és amilyen gyorsan gyorsult, olyan lassan fog megállni is, szóval legalább 15 perc lenne az út.
    A videó csak most került fel, a hd minőségre kicsit várni kell.

  • RoboKutya78
    #2595
    Akkor most mi a helyzet az Setools progival?
    Leálltak a fejlesztésével de a hozzáférést továbbra is biztosítják vagy mimanó?

    Update 10 January. The current codebase is stable, however it is changing values when you simply load and save a game world. I do not recommend using it currently, as it may have unforeseen consequences within the game.
    I am waiting on feedback from Keen to look at the issue as it is caused by their code.
    Personally I feel, if we can fix this issue, it should be possible to release SEToolbox again.

    As of 6th January 2016, SEToolbox is no longer maintained.
    The Space Engineers game base has become too complex for me to continue working with to keep SEToolbox working.
    I will look in at the SEToolbox code from time to time, to see if it's viable to get working again, but otherwise this is it. It's game over.
    I will continue working on the Admin helper mod script, as long as in game script API works and continue to expand functionality there to cope with the loss of SEToolbox.

    Thank for your understanding, it has been fun while it lasted.
  • RoboKutya78
    #2594
    Ha jó lenne a gépem már lenne is egy komoly projektem földi bázisnak Falout 4 ből:)
    Beindította a fantáziám ez a felhőkarcoló.
  • RJoco
    #2593
    Mondjuk ezekkel a hajtóművekkel jah.
    Azért a normál ion hajtóműből kellene rá jópár darab, ha 10x-es, fullra pakolt nagy kontikat kellene mozgatni.
  • RoboKutya78
    #2592
    Élő dumaparty akit esetleg érdekel
    http://www.twitch.tv/KeenCommunityNetwork

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.15. 20:20:19
  • reaper5687
    #2591
    Nem hiszem, hogy ezek ténylegesen állomások-e, hiszen van rajtuk thruster, bár a nevük raiding outpost és raiding station.
    A hajóm hegesztő módban arra jó, hogy belepakolok mindent ami összetevő, felhúzom kézzel amit akarok, annak a vázát, ezzel odaállok, és behegesztem, ebbe belefér annyi, hogy nem kell a cargohoz rohangálni állandóan.
    Grind üzemmódban pedig amit szét akarok szedni, fogom vagy egy másik hajóval, vagy rögzítem a bázisomhoz mint most. Tény, hogy van, hogy elszabadul pár alkatrész, de általában csak az értéktelenebb részek. Nekem így teljesen kielégít minden igényt, a bázisomat ezzel építettem fel, az első lopott cuccot meg ezzel bontottam szét, végül nem is tartott olyan sokáig.
    Ha mégis összefutnék állomással, akkor asszem azt is hajóvá lehet alakítani, ha merge blokkal összekötöm a hajómmal, de lehet pont fordítva, majd kiderül, ha olyan helyzetbe kerülök, vagy csak simán lerakok egy control panelt, és "convert to station", még meglátom, kár, hogy mindig szinte ugyanazokat az elleneket találom.
  • RJoco
    #2590
    Nekem a szétszedő hajóval csak az volt a gond, hogy nem maradt stabilan a helyén. Ahogy forgott a korong, így képes volt elfordítani a hajót is. Bár valsz tervezési hiba lehetett. Nameg, ha nem jó helyen flexszelsz, akkor elhullhatnak az értékes dolgok.
    Ilyensmi hegesztő/flexelő hajót szoktam látni a tutorialban, meg kezdőhajóként. Én ilyet biztos nem építenék. Max tükör hajóban, egyik oldala csak flexel, másik oldala csak hegeszt. Szerintem hatékonyabb, minthogy vegyítve van.

    A foglaláshoz grat! Viszont ezek nagy hajók. Állomást csak úgy elvileg nem vontatsz el. Hacsaknem bug, ami, akkor nálad is él. Ha rádokkolsz egy állomásra, akkor az átalakul hajóvá. Pedig nem szabadna neki.
  • reaper5687
    #2589
    Hát nekem a videón is látszik, hogy amint rácsatlakozom, azonnal lő a torony, és sebez is, lehet valami mod szórakozik, ki tudja.
    Lehet nekem is kelleni fog valami szétszerelő állomás, mert befutott egy újabb "szállítmány", most már sokkal jobban, és finomabban ment, és tényleg, ha kiszedem az akksikat, és az urániumot, akkor semmi rángatás, pedig 2 stationt hoztam haza :)

    egyébként én ezzel szedek szét / rakok össze mindent, néha rárakok még plusz 2-2 weldert / grindert ha kell :)

    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.01.15. 16:37:13
  • RJoco
    #2588
    Én ezért építettem szétszerelő állomást. Csak begurulok a hajóval és ledarálom. Sokkal gyorsabb, mint, ha én csinálnám kézzel.
    Szerintem az interior turret nem lő át a falon. Sőt, még a deformált blokkon sem lő át, viszont te át tudsz lőni. Legalábbis jópár patch-el ezelőtt még így volt.
    Viszont nálad erősen modolt a játék, shield is van benne, lehet, hogy ez okozza a gondot.

    Én rá szoktam rakni a hajóra egy vezérlő gombot, azon keresztül már látom, hogy miket tartalmaz. Hány belső turret van, hány külső állás, hány reaktort kell lebontanom, kell-e akku-t keresnem.
  • reaper5687
    #2587
    Igen, egyetértek, de nem tudtam mit találok bent, és elsőre ugye kinyírt egy interior turret. Most már legalább tudom, hogy hol vannak, és hogy csak 2 van, de ami a cargo containerekben volt az így is elég jó. Én is survivalban nyomom, csak a sebességek, és az inventoryk maxra állítva. Nekem a hajtóművek voltak a fő loot, mert a hajtómű modulokból rengetegre van szükség, a platina meg arany viszont nagyon lassan megy át a refineryken, és nagyon kis hatékonysággal, hiába van modulokkal megtámogatva.
    A rakétákon nagyon meglepődtem, hogy ilyen hatékonyak, a small shipen nem volt közel sem ilyen, a hajtőmű a moddoltból a legjobb large shipre való small, így viszonylag szép hajókat lehet csinálni, nem kell telerakni 30 hajtóművel :)
    A következőt már szebben fogom elfogni, de egyelőre még a mostaninak a szétbontása tart, ezek a heavy armor platek nagyon ellenállóak :)
    Közben látom, hogy a yt tényleg berakta HD-re, simán nvidia shadowplayyel vettem fel.

    szerk.: az elfordulást nem értettem, végén leszedtem minden hajtóművet, meg 1 gyrot, de még mindig csinálta, otthon láttam már csak, hogy volt még1. Eszembe sem jutott, hogy az uránt kiszedjem, mennyivel egyszerűbb lett volna :)
    Ami viszont zavar, hogy az interior turret simán átlő a falon és sebez, ezt javíthatnák.
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.01.15. 13:39:37
  • RoboKutya78
    #2586
    Ezt az elfordulást meséld már el micsoda??Ki kellett volna szedned az uránt a rendszerből és annyi
  • RJoco
    #2585
    Akkor mindenképp csinálok egyet, legkésőbb keddig.
  • RJoco
    #2584
    Én a videopad-dal konvertálom youtube formátumba.
    Viszont kell a youtube-nak egy kis idő, míg kiadja hd felbontásba a videót. Azonnal nálam sem szokta.

    Elég durván osztod rakétákkal. Nameg a hajtómű is durva, a shieldről nem is beszélve. Nagyban leegyszerűsíti a harcot.
    Viszont ahogy szétlőtted azt a szerencsétlen hajót :D
    Az a rengeteg használható cucc az enyészetbe ment. Én túlélőben játszom, nekem az is nagy érték, amit te lelőttél.

    Érdekes, hogy míg az egyik helyen azt írja, hogy van oxigén, addig a másik helyen meg fogy az űrruhából. Pedig a pilóta fülkében nem kell levenni a sisakot.
  • reaper5687
    #2583
    A videó, bár a youtube valamiért 360p-be rakta fel.
    Jó sokat bénáztam az interior turretekkel, meg később hazafele menet van, hogy önálló életre kelt a fogoly, és szökni akart, amin eléggé meglepődtem, de visszanézve jókat röhögtem magamon
  • laci4321
    #2582
    Szívesen megnézném azt is hogyan csinálod :)
  • reaper5687
    #2581
    Persze, kíváncsi vagyok :)
    Sikerült hazahoznom egy kisebb csomagot, voltak komplikációk, holnap felrakom vagy yt vagy dropboxba, de hazahoztam egy raid stationt, a képen éppen a raktér kipakolása folyt, majd nekiálltam szétflexelni, de el fog tartani egy darabig.
    Hazaúton betalált egy másik raid party, egy Assiliant vagy mi be is próbálkozott, de rövid életű volt :D


    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.01.15. 01:29:38
  • RJoco
    #2580
    Másfél óra nem is vészes, kár, hogy angol és nincs hozzá magyar felirat. De azért majd megnézem.
  • RJoco
    #2579
    Én kis hajóval lődözöm a nagyokat. Taktikázni kell, de megoldható a foglalás nagyobb gond nélkül.
    Majd veszek fel videót, hogy szoktam csinálni. Ha érdekel.
  • RJoco
    #2578
    Argentavis. Először úgy 10km-re álltak meg tőlem, később már 5 km-re. Volt amelyik közelebb jött. Van neki drón gyártó részlege, akkor kapcsoltam ki a drónokat, mikor az egyik közelebb jött és a drónját tőlem 800m-re dobta ki. Persze, hogy elkezdett lőni.
    Ezen a hajón nincs akku és egyedül a távirányítás van nehézpáncél alá építve. De annyira nem vészesen. És csak egy nagy reaktor hajtja.
    Ez nem modos hajó, a játék alaptartozéka. Van rajta o2 generátor, összeszerelő és egy nagy konténer tele finomságokkal. Amolyan erősebb kezdőhajónak simán elmenne. Bár finomító nincs rajta, de a kontiban lévő cuccból lehet építeni.
  • RoboKutya78
    #2577
    Sírtunk az extra utasfülkékért tessék ennél komplexebb már nem is kell


    Ha még a gombpanelek is működnek eldobom a hajamat:)

    Ha ez nem kerül be a játékba mint alap szett hülyét kapok.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.01.15. 00:36:20
  • RoboKutya78
    #2576
    Cyclone
  • reaper5687
    #2575
    Miután írtam neki is indultam, találtam egy raid stationt, ami rámküldött valami ellent, szegény egy sorozat után le lett nullázva, meg is állt, a stationt lefegyvereztem, rácsatlakoztam, ekkor olyan hang jött, mintha beakadna egy gépágyú, lejöttem, gondoltam benézek, erre kinyírt valami belső torony. Visszatöltöttem a savet, akkor mondom elviszem úgy ahogy van, a hajtóművek még bírták, de fordulni nem tudtam, kell még rá gyro, majd kiakadt a játék jött a patch, remélem a modjaim mennek még, ha igen, akkor megpróbálok felvenni egy ilyen elfogást

    RoboKutya78: Jó sorozat, amikor először linkelted, azóta folyamatosan nézem őket, nagyon tetszik a tajgán rekedt beszámolója, elég életszagú, nagyon átjön a nyomasztó érzés
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.01.14. 23:20:43
  • RoboKutya78
    #2574
    Egyenlőre emberünk.., sud és potatoo történetét végeztem ki mára elég is volt belőle:) stupid pootato :)
  • laci4321
    #2573
    A Space Engineers fejlesztési tervek 2016-ra:
    The KSH roadmap for 2016 – Space Engineers & Medieval Engineers

    Amin a legjobban ledöbbentem: nézzétek meg azt a 2 képet! Eszméletlen lenne!! Így nézne ki a játék 1 év múlva? Aztamindenit!!

    És tervezik a dedikált, KSH által 24/7 üzemeltetett játékszerverek létrehozását, miután befejezték a multiplayer rendbehozatalát!! Jee :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.01.14. 23:13:12
  • laci4321
    #2572
    Carmang: Uhh, nos igen, én nem szoktam úgy csatározni, hogy megvárom míg jön egy NPC vagy kalóz hajó, ezt a modot használom:
    AI Enemies - Waves of NPCs
    Nem szoktam survivalozni (egyedül nem találom élvezetesnek), csak akkor vagyok survivalban, amikor épp csatázok egy általam kreatívban tervezett hajóval. Úgyhogy ritkán találkozok alap NPC hajókkal, ez a mod tartalmaz pár jó kis ellenséget :) (és soknak nincsenek akkumulátorai)

    A csalis tippet köszönöm, használni fogom :)

    reaper5687: Nem hallottam még arról, hogy az NPC hajókat irányító MI egy programmable blokkban futna (vagy ahhoz lenne kötve). Érdekes, ezt ki kell próbálnom :D És fel tudnál venni videóra egy ilyen kis hajóelfoglalási akciót? :D A csatározást mindig jó nézni :D

    RoboKutya78: Ezt a videósorozatot végignéztem mind a 3 szereplő szemszögéből, és úú most kijött a 7. rész 2 embernél, meg is nézem őket :D
  • RoboKutya78
    #2571
    Csak akkor nézz bele ha van másfél óra plussz időd a 6 epizódra:)
  • RoboKutya78
    #2570
    Survival Co-op Ep 01: Catastrophic Failure [Space Engineers]
  • reaper5687
    #2569
    Én szerintem heteket töltöttem az Empyrionban, nagyon hangulatos, jó ötletekkel tele, pl az ellen AI az őrjáratokkal, valamint az éjszakai egyéb lényekkel, nagyon izgalmas volt, jó naprendszerrel, stb. Persze miután a SE kihozta a bolygókat én is itt kötöttem ki.

    Az NPC-k ha jól vettem eddig észre, mind megállnak, ha kilövöd a programmable blokkot róluk, már ha megtalálod a nehéz páncél alatt.

    Sajnos a kis fighter nem vált be, 1-1 hajót ki tudtam lőni, de nincs elég tűzerő egy small shipben egy talpig nehéz páncélos large ship ellen, amikor meg el akartam vontatni, rákapcsolódtam, és lazán elkezdett ő vinni engem a haverjaihoz. Ezután gyors lelépés, és a small fighter ment a darálóba, a mai program egy large "fighter" 2 shield generatorral, és egy nagy fúziós reaktorral, T4-es small enginekkel, rakétákkal, és elfogó talpakkal. Elneveztem Hunter-Seekernek.
    Szóval "say hello to my little friend"


    A linkelés nem szokott összejönni, így berakom így is - úgy is ahogy látom a kép beszúrása most sem jött össze, hát ez van:
    1
    2
    https://www.dropbox.com/s/0jt1dsheax4hkom/244850_2016-01-14_00005.png?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/al8chzbqxq1d2t4/244850_2016-01-14_00006.png?dl=0

    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.01.14. 18:18:13
  • Carmang
    #2568
    Úgy kell elhelyezni a csalit, hogy előrébb legyen mint a pilótafülke, vagy akár a fegyver, és akkor azt lövi az ellenség. Mondjuk nem árt nehézpáncéllal körberakni, meg manőverezni közben, hogy ne kapják olyan egyszerűen szét. Tecsőn vannak erről videók.
  • Carmang
    #2567
    Hááát, én még nem találkoztam olyan npc hajóval amin nincs battery, szóval ezt a reaktort kilövöm, és annyi témát nem igazán értem? Vagy valami modról van szó?
  • laci4321
    #2566
    Korábban követtem az Empyrion sorozat történéseit, de egy ideje felhagytam vele. Úgy tűnik kicsit gyorsabban haladnak a fejlesztéssel mint itt :D
    Ha így haladnak, ki tudja mi lesz a későbbiekben? Az Empyrion mindig is egy kicsit sci-fi szerűbb volt mint az SE, ami tetszik nagyon.
    De az utóbbi tényleg sokkal mélyebb, sokkal odafigyelősebb minden hibája ellenére. Előbb utóbb itt is el fog jönni valamiféle MI rendszer, addig is: bőven van még mit kitalálni és megépíteni :D , ha pedig elindul a magyar szerver, nem is lesz annyira fontos :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.01.14. 15:25:08