7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2445
    Ez azért veszélyes, mert, ha csak a padlót akarod vele befesteni, attól még a falat is átfesti.
  • SUPERTRABI
    #2444
    festés közben a shiftet nyomva 7x7 es területet festesz, szal azért nem kell egyesével :)
  • RoboKutya78
    #2443
    Erre van egy nagyon brutális pepecs megoldás!
    Belépsz a játékba valamilyen szintem megrongálod a blokokat amit ki akarsz színezni, vagy választasz egy nem használt színt és arra befested a kiválasztott blokkot és SeTolsba leszűröd a megrongált blokra vagy színre a tárgyakat és átfested:) Figyel oda mert SeT elvileg mintha más színmélységű színeket használna és játékban elég nehéz kiválasztani azt a színmélységet.Ezt se tudom miért így találták ki hogy két színmélységű színezés lehetséges.A nem rég készített űrállomásommal is rendesen szívtam mire ilyen kék fehér színű lett.
  • RJoco
    #2442
    A bázisomat elég közel raktam le a bolygó gravitációs teréhez, így 50 km-rel odébb kellett mennem, hogy találjak aszteroidát, de megvannak.
    És van bennük minden ami kell. Neutronium és Naquadah is, így már tudok csillagkapukat építeni :D
    Aztán kiderül, hogy mennyire is gazdag ércekben a bolygó.

    Minden amit a játékba raktam BP-ből, az hajó lett. Még a nagy is, csak a súlya miatt az nem tud mozogni, így nem tűnt fel. SETool-lal megoldva a gond.
    Jah és jó dolog, hogy egyesével lehet színezni a blokkokat, de nem lenne rossz egy kép is az objektumról. 39000 kocka közül elég nehéz kiválasztani, mit is akarok színezni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.01.01. 14:46:15
  • RoboKutya78
    #2441
    artu ditu saját késztetésből megy bolygót robbantani:)
  • RJoco
    #2440
    Egy játékoptimalizálásnak jobban örültem volna.
    De, ha lehet saját kutyám is, akkor ok. Ha csak ellenséges lehet, akkor meg eléggé hajaz a Minecraft-ra. Harap, öl, ROBBAN!
  • laci4321
    #2439
    Végül is ezzel jelzik szerintem, hogy egyre több élőlény is bekerülhet később a játékba, vagy legalábbis a modolási lehetőség meg van rá, valamint hogy történt valamennyi kis haladás az MI létrehozása terén is. Jövő szilveszterre kíváncsi leszek hogyan fog kinézni a játék :D Tavaly szilveszterkor még a bolygók gondolata sem volt meg :) Jövő ilyenkor lehet készen lesznek az "agyak", amiket tanítani lehet játszani. (valami ilyesmit olvastam, hogy ezt tervezik: meg lehet őket tanítani majd bizonyos tevékenységekre, (pl. bányászni, vadászgéppilóták, építőmunkások, stb. stb...) és megosztani őket a Workshopban.
  • RoboKutya78
    #2438
    Boldog Új Évet mindenkinek !
  • SUPERTRABI
    #2437
    BUÉK mindenkinek!
    új verzió, új lehetőségek, új év
    01.115
    kiborgkutyák:
    gyorsabbak utolérnek, harapnak, ölnek, robbannak
    éjszakai szentjánosbogár effektus

    oszt ennyi, meg még gondolom pár bugfix.
  • RJoco
    #2436
    Hát ez nagyon jó.
    A fő állomásomon csak vezérlőpult van, a rákapcsolt hajón ez is és pilóta szék, a másik két állomáson meg pilóta szék van, de eddig ez nem volt gond.
    De már csak az új évben tudom kipróbálni. Mindjárt meló.

    Nektek Boldog Új Évet!
  • RoboKutya78
    #2435
    Ez az SEToolst se vágom most látom hogy az opciók alatt ott díszeleg a magyar felirat és ha átbököm rá nem történik semmi:(

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.31. 14:58:33
  • RoboKutya78
    #2434
    De lehet
    Ezeket a bugnak vélt dolgokat nem azért csinálja mert nem megfelelő irányító pult van az állomásra helyezve?
    Ugye a botkormányos irányítópult elméletbe ha azért tervezték így akkor a hajóknak van kitalálva a másik meg az állomásnak és szétszedésnél érzékeli mi van a kettévágott platformokra telepítve és eszerint állítja be?Ez csak egy fikció:)
  • RJoco
    #2433
    Asszem itt az ideje Emesének ismét megköszönni.
    Mikor egyik világból a másikba hoztam az állomásaim, akkor 3 állomást összekapcsoltam, hogy gridben legyenek.
    Most szétszedtem őket és mind a 3-ból nagy hajó lett. Ami elvileg nem fordulhatott volna elő, csakhogy az egyik állomáshoz összekapcsolón keresztül egy nagy hajó csatlakozik.
    Mikor a régi világban a BP-t készítettem az állomásról először, akkor a rajta lévő nagy hajót is beletette. Mikor leraktam az állomást az új világban, akkor már hajóként kezelte a játék. Miután lecsatlakoztam a hajóval és úgy csináltam BP-t, állomás maradt az állomás.
    Innen gondolom, hogy most is ez lehetett a gond.
    A másik gond, hogy eddig működött az, hogy leraktam egy állomás blokkot, ráraktam egy összekapcsoló blokkot és a hajót összekötve az állomással, állomás lett a hajó is. Most sajnos elmozdul az állomás blokk és hajó lesz.

    SETool-ban van lehetőség a hajóból állomást csinálni?
  • RoboKutya78
    #2432
    van némi hasonlóság köztük :) annó még játszottam is vele
  • RJoco
    #2431

    Star Trek
    Ez rettenetesen hasonlít a Star Trek Online-ra,
  • RJoco
    #2430
    Most 20 km a látótáv, akkor lehet, hogy megnövelem.
    Én nem szálltam le a kezdő hajóval a bolygón. Azonnal kiugrottam belőle és kirepültem az űrbe, mert az űrállomásom ott az igazi. Bár elvileg a földre is helyezhettem volna.
    Miután minden állomást és hajót a játékba helyeztem, átváltottam túlélőre.
  • laci4321
    #2429
    Érdekes, én a csillagrendszer (3 bolygó + holdak) mapon indítottam játékot, végtelen aszteroidagenerálással, és az űrben vannak aszteroidák! Csak nem látom én sem őket amíg személyesen az űrhajóssal ki nem megyek az űrbe. Spectator kameraállássa (F8) nem lehet őket látni, csak adott km-en belül (asszem 50km). A légkörben természetesen nincsenek aszteroidák. Nem tudom nektek hova lettek :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2015.12.30. 18:57:14
  • RJoco
    #2428
    Ezt lehet, hogy majd kipróbálom.
  • RoboKutya78
    #2427
    Lehet eltalálta egy asteroida:)
    Az Se-ben van egy A játék területén kijelölsz egy pontot mondjuk leraksz egy antennát egy blokra megfelelő távolságra a bolygódtól
    Mentesz belépsz se be megkeresed az antennát megjegyzed a koordinátáit.Majd Seben a create fül alatt van egy generalt asteroid fül
    megadod a koordinátáit az antennának az antennát törlöd, kitalálod mit tartalmazzon az aszteroida és elkészíted.Lemented a módosítást belépsz és örülsz:)
    Vagy extrább esetben Beimportálsz egy obj objektumot nem kis nagy állomás modon állítod be hanem aszteroidának és elvileg itt is meg tudod adni mi legyen benne beilleszted mented és csodálkozol hogy kaptál egy villanykörte formájú aszteroidát:)
  • RJoco
    #2426
    Erre még nem jöttem rá, hogy kell.
    Törölni már ügyesen tudok.

    A múltkor utánamentem elkallódott hegesztőhajómnak. Szegény valamiért annyira szétesett, hogy inkább hagytam, had kallódjon csak tovább.
  • RoboKutya78
    #2425
    moddolj be hozzá SeTools progival ne szenvedj:)
  • RJoco
    #2424
    A habitation kezdés csak a Földet adja és a Holdat.
    Hiába állítok be aszteroidákat, a környéken nincs egy darab sem.
    A csillag rendszernél több bolygót, holdat is kapunk, de sajnos itt sincs aszteroida, hiába van beállítva.
    Úgy látszik bolygós világokhoz nem jár aszteroida.
    Viszont be lehet állítani, hogy milyen gyakorisággal forduljon elő a nyersanyag az égitesteken. Extrém esetén egymás hegyin-hátán lehet találni a nyersanyagot. De eddig csak a Holdon néztem körül.
  • RoboKutya78
    #2423
    Az eve megint más világ azt semmihez se lehet hasonlítani annak tényleg kell a napi szintű stabilitást fen tartó frissítés.
  • RJoco
    #2422
    Ez nem csak a freenél van így. Az Eve Online-ban napi kb fél órára leállnak. Ilyenkor van a frissítés, visszaállítás. No nem az adatbázisé, hanem a fogyó és mozgó cikkeké. Ha patch van, akkor az nem fél óra. A méretétől függően akár egész nap is állhat a szerver.
    Ehhez képest sem az Elite, sem a WoT nem frissít ennyit. Nincs náluk heti rendszeresség.
  • RoboKutya78
    #2421
    Ugye a free játékoknál azt is frisítésnek számítják ha hetente mentik az adatbázist az se egy kis meló csak mondjuk tényleg zavaró a csütörtöki általános frissítési roham:)Star trekben is ezt gyülölöm a legjobban leállnak egy fél napra azt max akkor veszed észre hogy csináltak valamit ha szesonváltás van de akkor azt nagyon jön a 10 20 giga lefele:)
  • RJoco
    #2420
    Nemtom, németül játszom.

    Átpakoltam a cuccaim egy új világba, hátha itt nem jönnek az npc-k. Meg gyárilag van bolygó. Benyomtam, hogy 16 nagy aszteroida legyen, eddig nem láttam egyet sem. Még a végén megint csinálhatok új világot emiatt.
    Úgy néztem, hogy ami eddig 'Nagy Konténer' néven szerepelt, azt átírta németre. A többit nem figyeltem, ez tűnt fel.
  • RJoco
    #2419
    Jah, a wow-ban is csak az látta, akinek megvolt a mod. Ha nekem nem volt meg, akkor cicifix és bugyi volt a csajomon, ha havernak megvolt, akkor nála én is meztelen voltam. Viszont nem túl gyakran jött frissítés (nem úgy, mint egyes játékoknál hetente), így nem volt gond a moddal sokáig. Mellesleg elég idegesítő, hogy már hetente patch-elnek.
    Megbolondult a világ. A böngészőfejlesztők is kéthetente kitolnak egy frissítést. Nem csoda, hogy valahol 50 körül jár a verziószám.
    Régen ha valaminek magas volt a verziószáma, akkor az azt jelentette, hogy nagyon szarul indult a cucc (lsd. X széria).
  • RoboKutya78
    #2418
    Hülye kérdés Nem figyeltem de magyarosítottak már 100%ban mert a steam leíró ablakában ott a magyar nyelv bár azt nem figyeltem hogy mindig is kint volt e.
  • RoboKutya78
    #2417
    Én mmo ban utoljára Aionban taliztam ruci nélküli modot igaz azt csak én láthattam és minden frisítés után újra kellett rakni így nem sokáig volt fent:) volt egy elf íjjászom:)
  • RJoco
    #2416
    A csajos cuccról most eszembe jutott, hogy vajon mikor jelennek meg a meztelen egyedek?
    Anno a wow-ban is volt ilyen kis kieg. Lila hajó elf tüncinek lila fan szőrzet. Sok értelme nem volt, mert a ruhák adták a bónuszt...
    De kitudja. A bikinis jányok már bekerültek mod formájában. Szal, csak idő kérdése.

    Viszont most eszembe jutott, hogy ez a játék diszkriminálja a nőket. Már régóta nem csak férfi vezethet buszt, céget, országot, űrrepülőt.
    Na nem mintha az űrruhában lenne lényege, max, ha leveszi a sisakot, akkor lehetne neki szép arca, hosszú szőke hajjal... :D
  • RJoco
    #2415
    Tegnap töröltem a fészt...
  • RoboKutya78
    #2414
    Srácok aktiválódott egy facebok fórum
    https://www.facebook.com/SpaceEngineersHU/?fref=nf
    A srác aktív játékosokat keres szerverüzemeltetési ötlettel.Lessetek rá beszéljétek rá:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.29. 19:33:42
  • RoboKutya78
    #2413
    én is ezt gyanítom
  • RJoco
    #2412
    Szerintem a hajó valahogy úgy lehet berakva, mint a csillagkapu. Egy elem, nem szétszedhető külön darabokra. A méretéből ítélve nem is tudsz benne járkálni sem.
  • RoboKutya78
    #2411
    Egy kis muzsik!! Space Ambient módra!

  • RoboKutya78
    #2410
    Ő izéé...?? :) A hajóra lennék kíváncsi hogy hogyan van összedobva
    S - Hoth 2 - ICE


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.12.29. 17:41:13
  • RoboKutya78
    #2409
    Hm akkor van értelme a linkelésemnek:)Én azért max heti rendszerességgel ha nem is játszom követem a műhelyt meg facen a bejegyzéseket:)
    Bár mostanában a műhely elemek eléggé zavaró formátumot mutatnak ezek miatt a dx11 konvertációk miatt.
  • RJoco
    #2408
    Nem szoktam nézegetni a műhelyt.
    A modjaim legnagyobb része a te linkjeid alapján került a játékba. A maradék meg a contest miatt volt.
  • RoboKutya78
    #2407
    hé nehogy mán újat mutattam nektek?:) tavalyi hó :)
  • RJoco
    #2406
    Tyűazannya!