19801
  • Fernandooo #10393
    Nézz meg egy Race 07-et. Az is eléggé komplex, ott is van tartalom rendesen, meg különböző osztályok, szabályrendszerek, stb. És nem azt mondom, hogy a placeholder cuccokkal van a bajom (sőt, még csak nem is a vezetési élménnyel), hanem azzal, hogy maga a játékmechanika és struktúra nagyon de nagyon nem áll össze. (Összeomlások, fagyások, idióta bugok, anomáliák, hiányzó elemek.) Nem lettem hater, de ennyi év után simán elfogy az ember türelme bármivel szemben, főleg akkor, ha nem látja azt, hogy legalább elkezdene egységes egésszé összeállni a történet. Itt nem látható ilyesmi. Vannak a különálló, inkább nem működő mint működő részek, és nem látom, hogy lesz ebből kerek egész. Nem fogok ezen túl nonstop fikázni, mert nem a műfajom, de ami röhej, az azért röhej. 3 évvel ezelőtt még azt mondtam, hogy ez az autós játékok Crysise (külső és játékmechanikai újdonságai okán) , most azt, hogy ez az autós játékok Duke Nukem Forverje. (Horror hosszúságú fejlesztési idő, borzasztóan gyenge végeredmény.)

    Eljutottam odáig, hogy előre fintorgok, vajon mivel fognak márciusban előállni. Márint kifogás és magyarázkodás szintjén. (Most már azt sem tartom kizártnak, hogy végül dead end projekt lesz belőle, volt már példa erre. És akkor itt mutatnák rá arra, hogy talán mégis csak szükséges a kiadói háttér és finanszírozás, mert akkor legalább van, aki seggbe rúgja és hajtsa a fejlesztőket.)
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2014.11.12. 19:59:27
  • lac coo
    #10392
    Hat ez speciel eleg lineris .....
  • SityiSXT
    #10391
    A programfejlesztés soha sem volt lineáris dolog. Egy ház, amikor épül, jól látszik, hogy halad - egy szoftvernél ez bajosan megoldható (talán egy passziánsznál vagy aknakeresőnél igen). Ellenpélda: Project Spark. Valamikor január környékén toltam a bétát, aztán nemrég a megjelenés miatt újra elővettem. Alig változott valami - lényegében az új tartalmakon kívül nekem nem sok minden tűnt fel. Kérdés: akkor mit hegesztettek még rajta hónapokig? Vagy ott a Nether: valamikor a nyár végén lekerült róla az Early Access jelző, de még mindig ugyanolyan félkész benyomást kelt, mint amikor Early Accessként játszottam vele.
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2014.11.12. 19:49:10
  • lac coo
    #10390
    Ezt te gondolod, en meg nem gondolok semmit, semrre nem halad ez teny...nem ket honap alatt ket ev alatt nem haladt semmit .
  • Screenracer #10389
    Igazából nagyon sok lényegi változás történt, fizikában, gumifizikában, sőt már az FFB-ben is villantottak fel nagyon kedvező dolgokat, amit most megint szétkaptak mert valami mást gondoltak ki. De ami igaz az igaz, a játék még mindig nem áll össze. Még mindig nagyon sok a memória hiba, amikor valami új kerül bele napokig fagyások vannak, még mindig nagyon sok dolog hiányzik a karriemódból, stb., stb...
    Viszont arra meg nincs semmi törvény vagy szabály, hogy ennyi idő alatt hol kellene egy hasonló játéknak tartani. Mellesleg hasonlítási alap sincs mert ez sokkal összetettebb játék lesz, mint mondjuk az F1, ami egy géposztályra épül csak mindössze. Azt meg még mindig fenntartják a készítők, hogy még jelenleg se elsődleges, hogy 100%-osan játszahtó legyen, mert még mindig több helyen ki-betesznek belőle dolgokat, placeholder vannak benne bizonyos részek, vagyis logikus, hogy nem lehet úgy használni, mint egy már hivatalosan kiadott játékkal.
  • lac coo
    #10388
    En egyetertek Fernandoo val, mondjuk ez nem meglepo, de szerintem is illett volna valahova eljutni az elmult ket evben.
    Mert azota lenyegi valtozast en sem latok....Valami uj dolgot neha bevillantanak, felkeszen, aztan ennyi se elore se hatra.
  • Screenracer #10387
    Ezekre felvetésekre valószínü, hogy az SMS tudná megadni a választ amit részben meg is tettek a megjelenés eltolásával. Az utóbbi időben én is kevesebbet foglalkozom vele. Van hogy hiba nélkül megy, van hogy lefagy. Gőzöm sincs, hogy mennyire kellene ennek most játszhatónak lennie, ugyanis SMS-ék is jól elszámolták magukat a megjelenési dátummal. :))
  • lac coo
    #10386
    Feltortek Fernandoo fiokjat!? :)
  • Fernandooo #10385
    Sajnálom, hogy ennyire sarkosan kell megfogalmazni a véleményemet, de a toleranciának is van egy ésszerű határa. Nálam most lett vége az elnéző felfogásnak. Nem ok nélkül...

    Ez a játék még mindig egy használhatatlan roncs. Három év után enyhén röhejes, hogy az AI MINDENHOL halálosan béna, indokolatlanul fékezget, kilökdös, hatalmas karambolokat produkálnak. 90 és 100%-on egyaránt. Undorító, hogy pl. a Lotusokkal nem lehet játszani, mert crash van betöltés közben. Pitiáner, 5 körös, AI elleni versenyek 50-60%-ban kifagynak bőven a verseny vége előtt. Van, hogy a játék már indításkor összeomlik. A karrier játszhatatlan, és nem arról van szó, hogy még nem kerek, hanem arról, hogy egy káosz az egész, ordenáré mennyiségű hibák fordulnak elő, gamebreaker hegyek vannak, amik egy dologra jók: Az ember azt mondja, hogy jó, x hónap múlva megnézem, mit szerencsétlenkednek ezek. Aztán kiderül, hogy még mindig ugyanazok a hibák, hiányosságok pusztulnak szerteszét az egész cuccban.

    A vsszajátszások hibamentes használatát hónapok óta képtelenek megoldani! Hol vannak a ligázáshoz szükséges MP elemek??????

    3 éve fejlesztik, könyörgöm. Az egy dolog, hogy sok a tartalom, de a vázat ennyi idő alatt már bőven illett volna hibamentesre produkálni. Hol van ez a kiadható, játszható, élvezhető kategóriától? Elmondom, erre még a hátralevő 5 hónap is kevés lesz, de az csak 4, mert február legvégén már goldba kell adni az egészet, utána nem tudnak dolgozni rajta.

    A vezetési élmény nagyon jó, a hangulat is remek – addig, amíg nem jön egy bug, egy crash, egy fagyás, valami nevetséges hülyeség, vagy hiányosság. Percek kérdése. Max fél óra.

    Könyörgöm, boxkiállást nem voltak képesek normálisan összehozni… Semmit.

    A multi sem százas, hol betölt pályákat, hol nem. Lutri. A TT az, ami úgy-ahogy működik, aztán annyi. Dögunalom egyébként. Ezzel még legalább egy év meló van ahhoz, hogy a mostani, ismert hibák és hiányosságok százait (nem túlzás szerintem) kiiktassák valahogy. Ma leültem a játék elé, negyven perc alatt 8 összeomlás, fagyás történt. És nem számolom az AI totális hülyeségeit… Ez még a F1 2010 szintjét sem éri el technikailag, mert ehhez nem 12 patch, hanem annak tízszerese kellene. És ezt már nem menti meg az, hogy nincs kész. Ennyi év után a nagy részének készen KELLENE lennie, ehhez képest nincs kész semmi. El van kezdve itt-ott, valahogy működik x percig, aztán annyi. Ez hol profi produktum? Ezt hol lehet felhőtlenül élvezni? És ugye ennek a játéknak már tavaly meg kellett volna jelennie, aztán most novemberben…

    Mégis, ezek mondjuk szeptemberben miből gondolták, hogy novemberre minden fasza lesz? Lesz ebből valaha is jó szívvel kiadható, igényes, előremutató, teljes játék? Mert egyre kevésbé gondolom úgy, hogy igen. Meg kell mondjam, szerintem a márciusi premier sem fog megvalósulni, ha mégis, akkor abból botrány lesz, mert egy rakat szart akarnak akkor kiadni. Négy hónap nagyon kevés még ennek. Tudom, mert benne vagyok, napi szinten tesztelem, nézem, játszok/játszanék vele. Ebben a játékban nem gamebreaker elemek vannak, a játék maga gamebreaker.

    Már eleve a menürendszer még mindig egy ócskaszar, a pálya választó menüpont valami hihetetlenül gagyi pl. 3 év után ilyen minimális körítés jellegű dolgokra nem adnak. De semmire, a fontos összetevőkre sem. Hihetetlen, hogy ez a csapat hozta össze anno a Shift 2-őt, amiről megoszlanak a vélemények, de legalább működött… Ez meg szinte totálisan működésképtelen… Azért ez valahol nagyon nagy blama.
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2014.11.12. 18:56:47
  • Screenracer #10384
    Jól hangzik, de már várom a végleges verziót, mert még nem mindehol működnek ezek a dolgok. A múltkor is valamelyik pályán kiugrottam rajtnál és beküldött stop-and-go-ra. Bementem, azután ott is maradtam, mert se jobbra, se balra nem engedett már tovább. :DDD Azután kipróbáltam, hogy mit csinál, ha nem megyek ki letölteni a büntit, akkor meg hárrom kör után disqualifikált. :DDD
    De néha bele lehet találni olyan pálya, autó kombóba, ahol már működik. :))
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2014.11.12. 15:33:09
  • b-type
    #10383
    Ez jól hangzik, majd leteszteljük ha kijön. :)
  • Screenracer #10382
    A CARS-ban rendelkezésre áll, legyen az szervezett vagy nem szervezett futam, online, quick race, race weekend vagy karrier, minden zászlószabály, számolja hogy hányszor voltál sportszerűtlen és ha elérted a limitet disqualifikál, még van boxutca áthajtás, stop-and-go büntetés, meg tudja különböztetni, ha kanyarátvágás történik vagy csak lecsúszol az aszfaltról, ez azért fontos mert használ hasonló lassító módot is online (vagyis ebben nem vagyok biztos, mert mostanában nem voltam online, hogy jelenleg is van-e még, mert volt szó róla, hogy ezt a részt törlik, mert teljesen életszerűtlen), ezenfelül még van olyan, hogy bármilyen körülmények között hagyod el a pályát, azt a köridőt érvényteleníti. Karrierben lesz még idő és pénzbüntetés is(ezek tervek). Azt hiszem, hogy azért ez több mint az elég jó és akkor még meg sem említem, hogy ezeket nem kicsi appokból kell összevadászgatni, hanem a játék alapfelszereltségéhez tartozik, autósnyelven szólva.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2014.11.12. 12:40:50
  • Screenracer #10381
    "Q.: Didn't read the whole thread but I hope the plan is auto-pitstop can be desactivated to get full manual pitstop. Is it the plan ?

    A.: Yes that's the plan, though currently not in the initial release because of time constraints. Full manual pitstops will be made available in a post-release patch. "
  • Screenracer #10380
    "We're adding support for two more wheels - the Fanatec ClubSport v2 (PC) & the Mad Catz Pro Racing Force Feedback (Xbox One)"

    https://twitter.com/projectcarsgame?original_referer=http%3A%2F%2Fwww.wmdportal.com%2F&profile_id=378603319&tw_i=532180615496728578&tw_p=embeddedtimeline&tw_w=354336609606443008
  • Screenracer #10379




  • barcalaci84
    #10378
    csak belepofázok már egy kicsit én is AC-t érintően:)

    a z Ac -s penalty rendszer szerintem szervezetlen futamokra (funrace) szerintem elég jó, sőt én azt látom h egyre többen soknak rá h nem éri meg vagdosni és inkább a pályán próbál menni mindenki:)
    szervezett futamra pedig szerintem mostmár ki is lehetne kapcsolni , hiszen van már olyan serverlogolós rendszer ami rögzíti mindenki , mindenk mindenkörét és jelzi ha valaki elhagyta a pályát...könnyen eldönthető,ellenőrizhető h előnyszerzés miatt vagy sem 8replayből meg is lehet bizonyosodni a gyanús körrel kapcsolatban és szankcionálható...

    sárga zászló bár nincs , helyette nekem a versenymérnököm szól ha valami gubanc van előttem...:) (elég sok jó kis hasznos app van az AC-hoz:) )
    kék zázslós app is van , de akár más aáltalam kedvelt app-ból is ellátja ezt a funkciót (bár remélem kevésszer leszek lekörözve:) )

    eső nincs valóban, reméljük lesz...:)
  • SityiSXT
    #10377
    Azt hiszem, félreértesz. Nem azt mondom, hogy a pályán lévő legutolsó porszem is befolyásolja az autó működését, mert nincs akkora számítógép a világon, ami ezt le tudná modellezni. Egyedül azt mondtam, hogy ezekkel valószínűleg jobb lenne, hiszen hihetőbb szimulációt valósítana meg, nem? Túldimenzionálni nem akarom a jeletőségét...
    Ami pedig a zászlókat illeti: ebben is egyetértünk, hiszen a jó társaság az, ami számít, nem pedig az, hogy a renitenseket hogy szankcionálják. Ellenben ha a valós versenyeken vannak zászlók, nem volna élethűbb, ha az AC-ban is lennének? (Azt meg már csak félve merem megemlíteni, hogy a sárga zászló nem kicsit tudna hasznos lenni társaságtól függetlenül, hiszen hibázni bárki hibázhat).

    Azt hiszem, a jelenlegi beszélgetésünk kiválóan mutatja, nagyon is eltérő lehet, ki mit keres, mit tart fontosnak egy szimulátorban. És ezzel abszolút semmi gond sincs, sőt! Neked meg Laccoonak az a legfontosabb, hogy az autó viselkedése minél "szimulátorosabb" legyen (jobb szót most hirtelen nem találtam), nekem meg valamennyire számít az "üveggyöngy", a "beleélhetőség", a "versenyszerűség" is. Készséggel elfogadom, hogy mást nem hoz lázba az, hogy a fékkel nagy ritkán, de gondok adódhatnak, vagy nem tartja fontosnak a zászlókat - számomra viszont ezek az apróságok picit zavaróak. Persze ettől nem lesz az AC rossz játék - mint ahogy a Project Cars sem csak ezek miatt lehet esetleg jobb az AC-nál.

    Laccoo: Mi idejétmúlt?
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2014.11.11. 13:07:11
  • lac coo
    #10376
    Ez viszont alapjaiban idejemult, szoval nagy csodat nem varok tole.
  • b-type
    #10375
    Az van amit Lacco írt, ...ha valaki azt akarja hogy 300-l átmegy a kerékvetőn, és a lengéscsillapítás mozgását elemzi, vagy hogy mennyire viselkedik reálisan az autó 51 méter magasra repülve akkor egy, azaz egyetlen egy szimet sem fog találni ami jó.
    Semmi baj nem lenne a vágás büntetéssel gyári pályákon(!), ha az emberek nem vágnának. ..online talán 3 alkalommal kaptam be, egy Melbourne (nem gyári pálya), és kettő Spa, de semmi problémám nem volt ezekből sem...és másoknak sem :)
    Tehát a korrekt szim mellé korrekt szimes is kell, ha a társaság megvan akkor jöhet bármilyen időjárás.
    Egy ilyen társasággal nem kell semmilyen büntetés, maguktól visszaadják a pozíciót, tapasztalatból tudom, hogy ott már csak a versenyszituk utólagos megítélésén megy a vita...mert persze az egyik így látta, a másik úgy gondolta. :)
  • SityiSXT
    #10374
    Miért, mi rosszat mondtam? Az AC alapjai nagyon jók, de vannak hiányosságai, amik adott körülmények között megmutatkozhatnak. De egyik sem akkora gamebreaker, hogy ne lehessen élvezni az AC-t. Továbbra is tartom a véleményem, hogy az AC nagyon jó játék, csak bátorkodtam megjegyezni, hogy lenne még mit rajta reszelni. Nem tudom, mikor lesz végleges az AC, de ha már Release Candidate állapotnál járunk, gondolom nincs messze, így vélhetőleg nem sok minden fog már változni. Aztán majd jövő tavasszal meglátjuk, mit tud igazából a Project Cars, ugyanis az még nincs ezen a készültségi fokon.
  • lac coo
    #10373
    Ez kb mindenre igaz, ha tele van vakbolondal akkor az eleg gaz.
    Mindegy , en nem vitazok ezen, fekhutes ide vagy idojaras oda, eddig kb egy szimulator sem adott ilyen autos erzest mint ac, cars meg plane, aki ezt nem erti az nem is fogja soha :)
  • b-type
    #10372
    hűha.
    "Ennek tükrében az AC igazából akkor tudja magát jól megmutatni, ha ideális körülmények között profi és szabálytisztelő játékosok játszanak vele - amint valamelyik feltétel borul, elkezd kicsit kilógni a lóláb"

    Sajnos ez nem egy vitaindító mondat, erről nincs mit beszélni tovább. :(
    Utoljára szerkesztette: b type free, 2014.11.11. 11:43:35
  • SityiSXT
    #10371
    Kupás Clio: pontatlan példának hoztam fel, mert hirtelen ez jutott az eszembe.

    Fékmelegedés: Ezért is írtam - lehet nélküle élni, de ha van és jól van megcsinálva, akkor miért ne tetszhetne? Ráadásul nem is a helyes működéssel kapcsolatban tapsikoltam, hanem amiatt, mert sikerült túlfőzni őket, és emiatt gondjaim támadtak. Persze ehhez elég durván kellett bánnom szegény autóval...

    Ezen továbblépve a többi hiányosság továbbra is szúrja kicsit a szememet az AC-val kapcsolatban: a zászlószabályok hiányáról már szóltam, a sérülésmodellezés kezdetlegességéről már szóltam, az időjárást meg most mondom - szerintem sok pluszt ad legalább az élmény szempontjából az esős verseny (pláne ha változni is tud, mint itt - ráadásul 4 időjárást definiálható egy versenyre). Ennek tükrében az AC igazából akkor tudja magát jól megmutatni, ha ideális körülmények között profi és szabálytisztelő játékosok játszanak vele - amint valamelyik feltétel borul, elkezd kicsit kilógni a lóláb. Persze ez még változhat akár a végleges verzió megjelenése után is.
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2014.11.11. 11:16:07
  • lac coo
    #10370
    Ez a fekmelegedes egy tok felesleges dolog, nem egy jatekban van, az ember fejlebb veszi a hutest es kesz, az a 0,01 % amit lassit a plusz legellenallas az kiautozhatatlan, eszre se lehet venni .Amugy c ban talan a Ferrari gt olyan, higy ha hideg a fek akkor nagyon sipol, kesobb aztanabbahgyja szoval valamit lehet hogy szamol belole, de szerintem ertelmetlen tulvarialni.
  • b-type
    #10369
    általában igaz, hogy ha valamihez hozzászoktunk az hiányzik, ez olyan mint az az elhíresült videó ahol a srác a kormány holtjáték állítási lehetőségét hiányolta szvsz.
    Az hogy a fék pontosan milyen részletességgel működik az AC-ban azt nem tudom, nem könnyű jól megfékezni egy autót az biztos, ABS-szel nekem is voltak gondjaim a játék egy szakaszában, ABS nélkül viszont sehol...csak nem voltam versenyképes. :)
    Sztem Kunos jól fogja meg, Alex-l vannak ilyen vitáink, mert szerinte minél többet számol egy szim annál jobb, és ebben igaza is van HA maga szim jó.
    Mert hiába számol sok mident, mindent úgy sem tud....és van egy irány amit a programozónak kell megadni nevezzük egyszerűbben tapadásnak, vagy pontosabban, de ködösebben szimegyensúlynak.
    Ahogy egy autó is megépül, egy versenytechnika, annak is van egy alapja...qva fontos hogy az milyen, főleg a protoipus bajnokságnál fordulnak elő olyanok, hogy az idei autó/motor már sz@r...és faraghatnak rajta bitang nagy költségeken, és akkor kevésbé lesz sz@r, egyszerűbb átállni a következő évi autóra, vagy év közben építeni egy B autót.
    ..ha egy motor(két kerekű) geometriája, merevsége sz@r akkor ott hiába 16 fokozatban állítható az első felfüggesztés..az bizony addig sz@r lesz, amíg újra meg nem építik.
    Én ezért nem az alapján ítélek meg egy szimet mert számol felhősödést az aszfalton...az nem rossz. De a legelső hogy milyen az autókezelés. Utána jön minden más szvsz(!).
    Ezért nem fontos nekem menedzselni a fékeket, ...ez jól hangzik, de nagyon ritkán használom mert alig észrevehető a hatása, hajlok rá hogy azt mondjam hogy nem észrevehető. Karbonféknél még oké, mert ott az első nyomáspont nagyon durva, de más esetben nem igazán.

    kupás Clio:
    csak a fékfolyadék fajtája változtatható semmi más. Se kialakítás, sem tárcsa, sem betét..semmi, csak az olaj.
    Utoljára szerkesztette: b type free, 2014.11.11. 10:38:58
  • SityiSXT
    #10368
    B-Type: A fékekkel történő gumimelegítés már csak a cseresznye lenne a tejszínhab tetején a tortán, az nem fontos - meg ha a valóságban se számít igazán, akkor főleg nem hiányzik, én csak megpróbáltam továbbgondolni. De magának a féknek a működését viszont úgy érzem, tényleg tovább kéne reszelnie Kunoséknak, ha annyira precízek szeretnének lenni (ha már a pályák is mind laserscan alapján készülnek...). Én, mint fakezű/-lábú kocasofőr annyit látok, hogy a Project Carsban tudni kell menedzselni a fékeket is (persze nem túl hangsúlyosan, a gumik lényegesen fontosabbak), és ez ad egy különleges ízt az ottani szimulációnak - az AC-ban nem, ott a fék mindig ugyanúgy fog (ami nem feltétlenül rossz, semmiképp sem főbenjáró bűn, csak egy kicsit olyan "meh" az összehasonlítás után).

    Screenracer: Értem én, mit mondasz. Én inkább arra gondoltam, hogy teszem azt egy kupás Clión gondolom a fékek hűtését elég bonyolult lehet megváltoztatni egy versenyhétvégén a garázsban, de egy másik féktárcsát felpattintani csak percek kérdése - ezt lenne jó átvinni a játékba. Meg hát ott vannak a homologizációs szabályok is, például idén nem lehet a sebességváltó fokozatain változtatni a Forma-1-ben - és a Codemasters F1 2014-éből is kivették ezt az autóbeállítások közül.


    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2014.11.11. 09:54:54
  • Screenracer #10367
    Hali! Én a valós tapasztalataimat írtam le a fékkel kapcsolatban, legalábbis, ahogy én látom, érzem. Én is egyetértek B-Type-al az alapokat illetőan, hogyha a valóságban nincs, akkor a szimben se legyen, de akkor ragaszkodjunk mindenben a valósághoz és ne elégedjünk meg félmegoldásokkal. Mondjuk itt megjegyezném, hogy félreértettél, mert én nem a menetközbeni állításra gondoltam, hanem arra hogy szabadedzésen vagy qualin, bent a boxban magamhoz tudjam állítani, ahogy valóságban a szerelők finomítgatják az autó menettulajdonságait. Egy szimben a csúszkák a szerelők. :))
  • b-type
    #10366
    elvileg nem nagyon, a fékhő gumimelegítő hatását igazából csak az F1-ben használják, és ott is nagyon ingoványos mivel mozgó aero elem nem lehet, a gumihő viszont változik sok mindentől, a legfontosabb hogy ezt a versenyző jól menedzselje/kezelje...ha ezt a fék is bonyolítja akkor nagyon összetett. Van autó amelyiknek nincs gondja a gumikezeléssel, van amelyiknek van, de csak bizonyos keveréktípussal, vagy bizonyos hőmérsékleti viszonyok között.
    Ezt szvsz jobb ha nem számolja semmilyen szim, a fékhő nagyon nagy, annak a hűtése, tartományon belül tartása a legfontosabb, nyitottabb rendszerek esetében, nagyobb felni ott a gumi nem sokat kap, illetve másként kap mint az F1-ben, sima légáram, nem felnin áthatoló hő.
    Az AC fékje nem túl részletes, ez tény...nem is sokat tudsz vele kezdeni egyelőre ha látnád a fékhőt, az eddigi szimekben, nagyon régóta van fékhő, de őszintén megmondva ritkán menedzseltem ezt körözgetés közben, pl. Monza első sikán nyilván nagyon lehűlnek a fékek mire erre a nagyon erős féktávra érsz, bőven kiesnek az ideális tartományból, de sztem soha nem melegítettem előre.
    Amennyire tudom nem használják a versenyzők, nem jelzik ki a fékek pillanatnyi hőjét. Tudják hogy a pálya bizonyos pontjain hideg, vagy éppen túl meleg a fék.
    Az AC-ban sztem ez a része nem működik, nem lenne rossz ha működne, de nem tudom mennyire használnám, nekem is az a lényeg hogy ne számokat kelljen néznem a kijelzőn. Az autóknál a beállítások részen amúgy sem tudok csinálni semmit, van kialakítva hűtés a fékre talán ragasztgathatnám, de annyira csekély értelme van, általában nagyobb és több hűtőlevegő kell, de azt a szimessel láttatni kell, éreztetni kell a hasznát, azaz túlzó mértékben kell használni. Mert a szimes nem azért esik le a féktávról mert sz@r a fékhő. Azért esik el, mert nagyon gyorsan megy..sokkal gyorsabban mint arra a valóságban képes lenne. Általában ilyenkor a szim lesz a hibás, pedig egyfelől nem mindenki képes bizonyos köridőkre, de mindenki akarja azt term. Másfelől még ha valaki jól is vezet kasztnis autót nem biztos hogy jól vezet OW-t, és a szimes minden autót jól akar vezetni. De ez a valóságban nem így van Kimi kiváló OW versenyző, de nem annyira jó Nascar autóban, és rally-ban.
    Pedig kivételes tehetségű versenyző, nem játékos.
    Van sok szimes akik jól vezetnek, közel valóságosan ahogy azt kell. ők ritkán esnek le a pályáról, nem futnak WR időket ahogy az rendben is van.
    Nekem sem erősségem a féktáv. pl. múltkor Spa-ban mentünk az Alfa-val, és a pálya végi sikán féktávjára tudtam hogy meg fog érkezni az üldözőm, csak annyira fékeztem meg hogy szűk legyen, elment féktávon, de a sikánt már nem tudta szűken venni, mert túlcsúszott, én a célre aláfordultam, és mellé gyorsultam, aminek csak annyi volt a lényege, hogy ne tudja a pálya széléről elkezdeni az első kanyar ráfordulását, mert ott én leszek.
    Meg is volt, szűken kellett fordulnia, és ezért megint aláfordultam, itt lett meg az a tempókülönbség amivel el kellett volna engednie az Eau Rouge-ban, mert ketten nem férünk el, és én 3/4 autóval előrébb kerültem, megpróbáltunk ketten elférni, nem sikerült :)
    Az én elgondolásom annyi volt, hogy tudtam hogy meg fog előzni, de szépen akartam, Eau Rouge után mögöttem szélből kibújva, a féktávon simán elmegy. ...esetleg harcolunk tovább ha elkoptak a gumijai, de jóval gyorsabb volt mint én, és egyébként jó versenyző is, tipikus f@szmérgetés volt az Eau Rouge-ban :) van ilyen.
    Amiért leírtam, az az hogy a szimesek nagy többsége ha támadási helyzetbe kerül akkor 95%-ban beteszi az autót elsőre..és aztán lesz ami lesz. Nem azért esnek mert sz@r a fékhő..és nem is fogják menedzselni, mert akkor talán nem érnének oda, ott a hely, puff egy qva nagy fék. :))
  • SityiSXT
    #10365
    Hová jutottunk, végre érdemi vita folyik!
    Én igazából ezzel a fékhőmérséklet-szimulációval kapcsolatban arra gondoltam, hogy jelen pillanatban a Project Carsban ez úgy érzem, működik. Tudom, én írtam azt az imént, hogy tényeket is mondjak, ne csak érzésre, de velem Monzában már megesett nem egyszer a sikánok előtti kemény fékezéseknél, hogy pár kör után nyúlós lett a fék, és a telemetrián nézve látszott, hogy a fékek nagyon forróak. Aztán olvastam a WMD fórumán az egyik fejlesztő megjegyzését, hogy a Cars ezt is tudja (emellett a kasztni sérülése is befolyásolja az aerodimanikát - nem tudom, ez hogy van az AC-ban). Ezek után meghajtottam az AC-s Kisfityót Monzában, de ilyet ott nem tapasztaltam - gyaníthatóan Kunosék a gumi és a felfüggesztés mellett a fékekkel remélhetőleg: még) nem foglalkoztak. Azt nem tudom, hogy a Project Carsban a fékek felmelegítésével lehet-e a gumikat is melegíteni, pedig nem volna rossz. Szóval én csak ennyit láttam bele a fékproblémákba - az állítgatás lehetőségeivel kapcsolatban viszont B-Type-pal értek egyet: ha a valóságban nem lehet állítani, akkor azt a szimulátorban se lehessen. Nem is annyira a technikai oldal miatt (a valóságban kivitelezhető-e egyáltalán versenykörülmények között), hanem azért is, mert gondolom a bajnokságra így homologozálták az autókat, ergo a szabályok szerint sem lehetne ezen változtatni.
  • Screenracer #10364
    Na, jól kiveséztük a fékkérdést, lehet hogyha lesz majd rendes gumifizika a játékban, akkor megoldódik ez a fék dolog is. CARS-ban is mióta javul a gumik viselkedése, azóta sokkal stabilabbak az autók féktávon.
  • Screenracer #10363
    Üggyes vagy!


    Titkos mitől?
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2014.11.10. 18:02:23
  • lac coo
    #10362
    Fekhatast a labommal tudom legingabb szabalyozni, mint ahigy tudom is barmelyik jatekban, nem kell ide a woodoo....Ha nem megy gyakorolni kell, nem varni a csodat valami titkos bomdtol .
  • b-type
    #10361
    én szeretem azt a szabályt :) erről már beszéltünk, ha majd kialakult egy megbízható társaság, ami már körvonalazódik, akkor majd nem kell.
    Nem túl elegáns megoldás, de hasznos.
    Sorozatokat lehet összeállítani, mint amit csináltunk is a GT3-l Mercedes-Bmw-McLaren, de határ a csillagos ég, karriermódra már jött egy csomó, mint a Ferrari Challenge, Italian GT, GP2..stb.

  • Screenracer #10360
    Ez világos. De az a valóság. Ez játék.
    De ha már itt tartunk az AC-ban nincsenek szabályok, (vagyis egy van, de az a leggyabibb dolog, amit valaha autósjátékban láttam), se zászlószabályok, se kupasorozat szabályok, se semmi. Csak random autók és random pályák.
    A nyíltnapokra utaltam mikor a sétautókázást említettem. :))
  • b-type
    #10359
    Persze a játékosok pályán mennek extreme gyorsan, ez igaz. De ettől még egy szériaautó széria marad. Itt a játékosnak kell kompromisszumokat kötnie. pl. mondjuk a Swift kupában sem lehet mindent megtenni, el kell fogadni hogy szériaalapú a sorozat. A sorozat szabályai pedig nem tesznek lehetővé pl. nagyobb átmérőjű féktárcsát, többdugattyús nyerget. Bizonyos részeken lehet módosítani, de arra nagyon ügyelnek hogy a költségek ne szálljanak el, ezért ami van azzal kell főzni. ..és ez már egy kupás autó.
    Ezek a valóságos dolgok, ha részt veszel egy sorozatban, akkor annak szabályait el kell fogadni, mindenkire egyformán vonatkozik. Persze van akinek jobban fekszik az adott tengelytávú autó, van akinek kevésbé de ez van. ...ettől még nem lehet átszabni egy autót.
    ...
    nyílt napokon olyan autóval mész amivel akarsz, kedved szerint épített autóval is, ha biztonságos. :)
  • Screenracer #10358
    Oké, oké. Lépjünk vissza egyet, mert ez fékerőnövelés mellékvágányra vitte ezt dolgot. Maradjuk talán a fékhatás optimalizálásanál. Ezeket lehet úgy elérni, hogy pl. a pálya karakterisztikájához van állítva a fékhűtés, lehet szabályozni a fékolajnyomását és lehet még a tárcsaméretekkel is játszani. Persze nem rohangálok a sima utcai autómmal szerelőhöz minden héten, hogy építse át az autómat, de ebben a játékban nem is úgy használom az utcai autókat ahogy a hétköznapokban. Tehát legyen a játékban szerelőt helyettesítő beállítási lehetőség, hogy a saját stílusomhoz tudjam igazítani az autót, hogy nekem kényelmes legyen. Legalábbis engem rohadtul nem elégít az ki, ha mondjuk te elégedett vagy. Én is az akarok lenni. Vagy ha nagyon a valósághoz ragaszkodunk ezen a téren, akkor az is elvárás, hogy minden téren olyan legyen, mint a valóságban. :)
    Ja, egyébként CARS-ban se fékerőállítás van hanem a féknyomást lehet növelni vagy csökkenteni és ott van még a fékbalansz is.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2014.11.10. 16:49:17
  • Screenracer #10357
    Igen, ez igaz. Valóban az utóbbi évek legjobb szimje az AC, de még koránt se mondanám rá, hogy tökéletes. És sajnos egyelőre akárhányszor játszom vele, mindig előjön a hiányérzet. Jó pár dolog hiányzik belőle ahhoz, hogy felhőtlenül tudjak vele szórakozni. Csak ez 1.0-nál kicsit kínos.
  • b-type
    #10356
    ilyen nincs. ....ezt a játékban, vagy a játékvezérlőben kell beállítanod ahogy írtam.
    A valóságban nincs fékerőnövelés vagy csökkentés. ideális fékműködés van. Ez csak játékvonalon létezik.
    Az egyetlen amit ismerek, az a fékrendszer cseréje, esőben fém féktárcsákkal, mert vizesen jobb mint a karbon, vagy kerámia.


    Utoljára szerkesztette: b type free, 2014.11.10. 16:26:00
  • Screenracer #10355
    Ki beszélt fékegyensúlyról? Fékegyensúllyal amúgy se tudom kiváltani az ABS hiányát. Mivel az ABS már nem szabályozza hasonló nyomásra sokkal érzékenyebbé válik a fék.Tehát fékerőt kellene módosítani. Vagy mechanikusan vagy elektrónikusan, ha mód van rá. Most a sétakocsikázást leszámítva ki az a hülye, aki sima utcai fékekkel elkezdene pályaversenyezni? Na szóval, utcai autót pályaversenyre viszek, kell némi módosítás. Tehát a játékba is illene betenni valamit ami helyettesíti a szerelőt, aki átállítja a dolgokat, hogy ne a falon legyek az első kanyarban.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2014.11.10. 16:18:43
  • lac coo
    #10354
    Sot, kiprobalvan az szinte az osszes autos jatekot az elmult sok sok evben, bizton mondom egy jatek sem adta azt az erzest hogy kuzd az auto a fekekkel es a megallassal ! Egyik sem !!!! Csak az AC !!!!!