33477
12316971501353788406.png
  • Zsoldos
    #965
    csinald par honapig a bicepszagyakorlatod ugy, hogy 90 fokig engedd csak le a sulyt. akkor majd meglatod, valtozik az a leggomb ;) furcsat fogsz tapasztalni
  • FtranX
    #964
    jah! ilyen egyszerű? Bevallom, teljesen félreértettelek. Végig azt hittem, egy kicsit bonyolultabb az elméleted. (különböző izomfejeket megdolgoztató különböző gyakorlatok, stb.)
    Azt még mindig nem tudom, hogy a szakirodalomban pontosan hol írják, hogy a formája csúcsosodik?

    Na mind1.
    Én tudom, hogy pusztán a formája soha nem fog neked megváltozni. Egy izomnak csak a méretén lehet változtatni.
    Mint ahogy egy léggömböt sem tudsz úgy felfújni, hogy a megváltozzon a formája.
  • Breki33
    #963
    nem jobban nő hanem a formája csúcsosodik
    éncsak alkalmazom-állva

    de nem tudom jobban elmondani mint a szakirodalom
  • FtranX
    #962
    de hogy képzeled el?? :))

    mitől nő jobban a bicepsz csúcsa, mint a többi része?
  • Breki33
    #961
    nem én képzelem el
    hanem így van
  • kritikuss
    #960
    Ez Baker "bika".... mindig kitalál valami mókásat....


  • kritikuss
    #959
    Ennél jobban ki sem lehet fejezni. EGY ÁLLAT!!!!!!
  • FtranX
    #958
    ez is kb 30 éves korában készült:
  • FtranX
    #957
    jah még valami: a jobb oldali képen sokkal jobban behajlítja a karját.
  • FtranX
    #956
    az első kép 1969-ben készült, a másik meg olyan 30 éves korában.
  • FtranX
    #955
    nézegettem Arnold képeit, de én nem látom, hogy változtak volna a bicepszének az arányai. Persze csúcsosabbnak tűnik, de csak azért mert jóval nagyobb és az egész teste definiáltabb.

    Ha megnézed bicepsze oldalsó részé, az is legalább ugyanolyan mértékben nőtt, mint a csúcsa.
  • FtranX
    #954
    Gondolom a #949-esre gondoltál.
    Többször elolvastam, de számomra nem derül ki belőle, hogy a szuplináló mozgástól miért csúcsodik a bicepsz? Az egy dolog, hogy befelé fordított tenyérnél a bicepsz csúcsosabb formát vesz fel, de attól miért nőne a jobban a "csúcsa", mint a többi része? Ha nem a fejek a lényeg, akkor mi?
    Még mindig nem értem, hogy ezt pontosan hogyan képzeled el.
  • Breki33
    #953
    az alapfelépítése mindenkinek megvan, de jelentős mértékben lehet fejleszteni a bicepszet is pl
    elég ha megnézed Svarciét azon a versenyen mikor kiszökött a laktanyából, és pl a 2. Olimpia után.

    Teljesen más a formája és most nemcsak a nagyságról beszélek
    érdemes megnézni, hogy mikor pózol szokásosan a szikláknál milyen csúcsos.
    Persze vannak határok de szinte minden izomcsoportot lehet különbözőképen stimulálni.
    Akár még a vádlit is- de ha lehet ebbe ne menjünk bele.

    És nem a csúcsosítás nem úgy lehetséges, olvasd el a 494-et

    Nem a két fej a lényeg hanem a tenyér beforgatás ezáltali szuplináló mozgás.

    Én nem érzem, hogy tévedtem volna, hisz a saját tapasztalataimat írtam le és hozzátettem, hogy sztem.
    A többi már szakirodalom amit természetesen csak idéztem.
  • FtranX
    #952
    "grrrrrrrrrrrrrr istenem nem a formáit változtatjuk meg
    olvasd el rendesen amit irok"

    akkor ezt miért írtad?

    "de továbbra is tartom hogy a csuklófordításnál a magasságot lehet jobban fejleszteni úgymond csúcsosítani, kétkezesnél pedig magát a tömeget növelni és ilyenkor az alkar is jobban dolgozok."

    A csúcsosítás csak úgy lehetséges, ha megváltoztatjuk a bicepsz formáját (vagyis a két izomfej méretének arányát) azzal, hogy olyan gyakorlatokat végzünk, amelyek jobban megdolgoztatják a külső fejet, mint a belsőt.

    nemdebár??

    (A bicepsz csak úgy láthat el kétféle funkciót (könyökhajlítás, alkar forgatás), ha az egyes funkcióknál a két fej eltérő mértékben dolgozik -tehát abban tévedtem, hogy csak egyféle mozgásra képes)
    ----------

    Amúgy rájöttem, a dolgok lényegére, amit le is írok, csak előbb a tisztázzásképpen válaszolj erre.
    Annyit elárulok, hogy mindkettőnknek igaza van és mindkettnők téved(ett). :)



  • Breki33
    #951


    Bicepsz ülve egykezes súlyzókkal
    Angolul: Seated Dumbbell Curl
    Hatás
    Ez nagyon jó bicepszmozgás, amely igénybe veszi az alkar hajlitóizmaít is.
    Kiinduló helyzet
    Fogjon egy-egy közepesen nehéz egykezes súlyzót mindkét kezébe, és üljön lovaglóülésben egy vizszintes gyakorlópadon úgy, hogy talpa felfeküdjön a padlón. Lógassa oldalt lefelé karjait tenyerével egymás felé. Felső karját szorítsa törzséhez, és tartsa igy a sorozat alatt.
    A mozgás
    A bal kezében lévő súlyt hajlítással emelje felfelé, csuklóját közben úgy forgatva, hogy tenyere a mozgás második felében felfelé nézzen. Csinálja meg ezt a mozgást visszafelé a súlyt leeresztve a künduló helyzetbe. Míg a bal kezében lévő súly lefelé halad, a jobb kezében lévő súlyt hajlítással emelje felfelé, csuklóját közben úgy forgatva, hogy tenyere felfelé nézzen a mozgás második felében.
    Edzéstipp
    Ezt a mozgást úgy is végezheti, hogy a két súlyzót együtt emeli.
    Nagy súly használata esetén, hogy a csalást minél jobban kizárjuk, célszerű egy erre alkalmas állítható ferdepadot 90-fokos helyezetbe állítani, és a hátat azon megtámasztva vágezni a gyakorlatot.



  • Breki33
    #950
    grrrrrrrrrrrrrr istenem nem a formáit változtatjuk meg
    olvasd el rendesen amit irok

    az előzőben le van írva részletesen egy elég elismert helyről miért is más a két mozgás
    de biztos őkse értenek hozzá :-)
  • Breki33
    #949
    A megfeszített kar mérete a görög ideál szerint megegyezik a nyak és a vádli méretével. Azt hiszem ettől az ideáltól a mai testépítők már messzire jutottak. Ma az a "menő", ha a testépítő karja minél nagyobb. E század derkáig a legtöbb testépítő el is érte ezt az ideált, pl. Steve Reeves vádlija, nyaka és felkarja egyaránt 45 centiméteres volt. A kar edzéséhez nem elég 3-3 bicepsz és tricepsz sorozat valamelyik gyakorlatból. Hatalmas kart csak legalább 15-20 sorozattal, különböző gyakorlatok bevetésével lehet kifejleszteni.

    A felkar elülső részén két izomcsoport helyezkedik el, és ezek mindegyike összehúzódik a kar behajlításakor. Az izmok közül a kisebbiket brachialisnak nevezzük, és akkor válik láthatóvá, amikor hátulról nézzük meg a felkart: a bicepsz és a tricepsz között helyezkedik el. A brachialis izom a könyök fölött a felkarcsont csak kb. közepéig tart. Akkor húzódik össze a legjobban, amikor a tenyerünk lefelé néz, és úgy hajlítjuk be a karunkat. (Meglehetősen nagy terhelést kap azonban a hát edzése során is, pl. a húzódzkodás, az evezés és a lehúzás során).

    A bicepsz jóval nagyobb izom mint a brachialis, és elsődleges szerepe a kar hajlítása. A vállizület közelében ered, és az alkarcsontokon tapad, funkciója pedig az, hogy a kart teljesen behajlítsa. A bicepsz második funkciója, amit kevés testépítő ismer fel, a kéz szupinálása, magyarán beforgatása. Ha leeresztük testünk mellet a karunkat, majd behajlítjuk úgy, hogy az alkarunk párhuzamos legyen a talajjal a tenyerünk nézhet lefelé, ezt a helyzetet nevezzük pronált tartásnak, az ebbe a helyzetbe forgatást pedig pronálásnak. Ha most (csak) a tenyerünket felfelé fordítjuk, ezt a mozdulatot nevezzük szupinálásnak, azaz a tenyér befelé forgatásának. Ebben a mozdulatban játszik a bicepsz még kulcsszerepet.

    Ha ebbe belegondolunk, akkor nyilvánvalóvá válik, hogy a franciarudas bicepszezés nem használja ki a kézfej szupináló mozgását, szemben az egyenes rudas karhajlítással, ahol a bicepsz szupináló mozgását is hasznosítjuk.
    Hasonló módon a legösszetettebb bicepsz gyakorlat egykezes súlyzóval végezhető, mert ilyenkor maximálisan kihasználható a szupináló mozgás.



  • FtranX
    #948
    pedig pont azt mondja.

    "Egyetlen szóval: NEM! Pandacsöki Boborjántól Arnold Schwarzeneggerig mindenki egyéni genetikai formával rendelkezik. Ezt nem tudod megváltoztatni."
  • Breki33
    #947
    Akkor régi a kép

    Én csak az alapján tudom megitélni.
  • Breki33
    #946
    senkise azt mondta, hogy az izom alakját teljesen átalakítjuk

    hanem azt hogy csukló forgatással jobban kiemelkedik illetve csúcsosodik kétkezessel pedig inkább a méret növexik.

    Amúgy ezzel az idézettel nagyjából egyetértek csak ez nem azt jelenti amit te ki akarsz hozni belőle.
  • Breki33
    #945
    Na utánnanéztem ha pl kalapács módszert használunk az nemcsak a bicepsz két fejét, hanem az alattuk fekvő brachialist is megdolgoztatja.
  • FtranX
    #944
    csúcsos bicepszem már van, olyan csúcsos, mint a Hortobágy. :)

    mibaj van a vállammal?

  • FtranX
    #943
    nézzétek csak mittaláltam: :)

    "6. Meg tudom-e változtatni a bicepszem csúcsosságát?

    Egyetlen szóval: NEM! Pandacsöki Boborjántól Arnold Schwarzeneggerig mindenki egyéni genetikai formával rendelkezik. Ezt nem tudod megváltoztatni. Ez vonatkozik az izomdudor alakjára is. Az emberek egy része hosszú és lapos izomalakkal rendelkezik, egy részük pedig csúcsos, rövid izommal. A legtöbb ember a kettő között helyezkedik el. A bicepsz izom (biceps brahii) egy kétfejű izom, amely a válltól a könyökizületig fut. Szerepe, hogy felfelé forgatja, és behajlítja az alkart. A két fej párhuzamosan fut egymással és vitatható, hogy vajon egyes gyakorlatok valamelyiket jobban dolgoztatják-e megfelelő súly használatával. Nem tudod elsődlegesen összehúzni a bicepsz egyik fejéhez tartozó részét, vagy a másikat. Ugyanis az izom beidegzése (ebben az esetben az izomfejé) úgy működik, hogy ha egy motoros egységgel (mozgató neuron és izomrost) stimulálod, akkor nagyon gyenge összehúzódást tudsz elérni az egész izomban. Ahogy egyre több motoros egység kapcsolódik be gyenge összehúzódással, az összegződésük erős összehúzódást fog eredményezni.

    Ugyanígy nem tudod az izom egyik részét a másiktól elkülönítetten nyújtani, akár közelíted, akár távolítod egymástól az izom tartórészeit. Mit tehetsz hát? Csupán a karod erejének növelését kell előtérbe helyezned: vagyis az izom méretének növelését. Ez azt a látszatot kelti, mintha csúcsosabb, vagy hosszabb bicepszed lenne. A tömegnövelő „nagy" gyakorlatok előbb segítenek hozzá a nagy karhoz, mint a karhajlító gyakorlatok vég nélküli sorozatai. Továbbá amennyiben jelentősen megnöveled a testtömegedet, a bicepszed tömege is ténylegesen nőni fog. Könnyebb úgy 3 centit növelni a karodon, ha közben 8 kiló izmot szedsz fel az egész testedre."


    body.builder.hu - FAQ
  • Breki33
    #942
    ne mi a helyzet hapsikám? :-)

    Egy kis szakirodalom
    "A másik trükk a csukló helyzete. Ha hátrabillented (lefelé), akkor izoláltabban dolgozik a bicepsz két feje. Így kezd az ismétléseket, majd egyre inkább hozd semleges, majd teljesen behajlított (behúzott) helyzetbe a felemelés megkönnyítésére. Ezt a módszert csak akkor alkalmazd, ha nem érzel kellemetlenséget, fájdalmat a csuklódban!"
  • Breki33
    #941
    Hm ezt csak most olvastam pont így van sztem
    de biztos az edző se ért hozzá PP
  • Breki33
    #940
    Oks 5 év múlva visszatérünk rá addig hátha lesz csúcsos bicepszed. P

    Mondjuk a képeden a vállad is fura kicsit :-)
  • FtranX
    #939
    Jól nézett ki Flex is, csak kár, hogy abba kellett hagynia. Tavaly ősszel volt veseátültetése.
    Most ő is itt volt a versenyen és haveromék vele is csináltak fényképet. Azt mondták, hogy még vagy 100 kiló sem volt.


  • FtranX
    #938
    szép nagy darab állat!
  • kritikuss
    #937
    Azért a magyar bodysok sokkal többet tudnak....

  • kritikuss
    #936
    Már nem emlékszel...??? Te kértél meg, hogy készítsék fotót, amikor a bajnokságra készültél...(vicc)
    Találtam még egyet a "buldózerről". Állati!!!!!!!!

  • FtranX
    #935
    Na jó, még egyet:

    Azt nem értitek meg, hogy, az izom nem látja, hogy pontosan milyen szögben fogjátok a rudat. Ő egyszerűen csak kap egy idegi stimulációt, amitől valamilyen mértékben összehúzódik. Ez az összehúzódás pedig akkor is ugyan olyan lesz, ha fejenálva csináljátok a gyakorlatot.
    (itt most izomra és nem izomcsoportra gondolok)

    De ti higyjetek amiben akartok. :)
  • FtranX
    #934
    "Ezeknek utánna is olvastam anno -a teremben ís edzettek a többiek- más is ezt mondja, de te a magadét hajtogatod."

    Pont a termekben terjeng a legtöbb hülyeség és tévhit. pl. hogy "felülésekkel le lehet dolgozni a hasról a zsírt", "sok ismétlés kis súllyal szálkásít", "az izolációs gyakorlatok formálják az izmot" stb..
    Ez ugyan úgy vonatkozik arra is, hogy a szűknyomásos fekvenyomás leginkább a mellizom belső részét erősíti.

    Higyjétek el, én sem csak kitalálom amit mondok. Ahova én járok edzeni, 5 év alatt ott is rengetegen próbálták már a bicepszük vagy a mellizmuk arányait megváltoztatni (köztük én is), de még senkinek sem sikerült. Kezdetben több mint egy éven keresztül csináltam a szűkfogásos fekvenyomást, de a mellem ugyan úgy nézett ki, mint előtte (csak jóval nagyobb volt). A tricepszem viszont szépen fejlődött...

    Na jó, úgy látom nem tudjuk egymást meggyőzni, részemről lezártam a vitát.
  • Zsoldos
    #933
    De mindettol elvonatkoztatva egy volt mr universum szerintem ert hozza annyira, hogy elfogadjuk akar feltetel nelkul is amit ir :)
  • Zsoldos
    #932
    amit a mellizomrol ir, igy van. tenyleg tok mas gyakorlattal erositheto a belso resze, mint a kulso. Ehhez nem kell orvos, mindenki tudja, es a vak is latja.

    Es a bicepszet, sot semmilyen mas gyakorlatot se lehet olyan annyira leegyszeruseiteni, ahogy te mondod, hiaba csak 1 felekeppen tudod megfesziteni, csomo dolgot kell betartanod, hogy rendesen nezzen ki az eredmeny, mashogy hatnak a kulonbozo gyakorlatok.
  • Breki33
    #931
    így edzettek, sorry
  • Breki33
    #930
    grrrrrrrrrrrrrrrrr, neked ez a mániád P

    nemarról van szó hogy külön lehet e választani (ezt senkise mondta rajtad kívül)

    egyszerűen pl ha szűk fogással fogod akkor középpen erősődik ha szélesen oldalt jobban.
    Hasnál se fogod haspréssel egyhamar ledolgozni az alsó részt.

    De bicepszről volt szó és én leírtam milyen gyakorlatra mi fejlődik nálam.
    Ezeknek utánna is olvastam anno -a teremben ís edzettek a többiek- más is ezt mondja, de te a magadét hajtogatod.

    Jó akkor maradjunk abban Svarci nem ért hozzá nálam + placebo hatás van.

    Így én lezártam nekem nem kell orvos...
  • FtranX
    #929
    Megint csak azt tudom mondani, hogy ha te meg tudod feszíteni külön-külön a mellizmod alsó és felső részét, akkor igazad van. :)

    Svarci is írhat le hülyeséget. :) Jó, biztos nem véletlenül ír le dolgokat, de asszem itt egy orvos tudna pontot tenni a vita végére.
  • Breki33
    #928
    Énseazért kezdtem el

    de aztán elkezdett csúcsosodni tőle
    de biztos csak nálam meg Svarcinál van így P
  • Breki33
    #927
    "Melledzés keretében sem azért szoktak több féle gyakorlatot végezni, mert a mellizom más-más részét dolgozza meg"

    De pont ezért szoktak
    Pl ferde padon felső részre és negatív nyomást - amit igaz kevesen csinálnak -az alsóra

    Olvasd el már azt a könyvet légyszi :-)
  • FtranX
    #926
    ha ettől jobban érzed magad... :D