33477
12316971501353788406.png
  • Zsoldos
    #925
    csakazertis megcsinalom :P
  • FtranX
    #924
    a csiklót elírtam :D

    Én is szoktam csuklófordításos bicepszgyakorlatot csinálni, de nem azért, hogy csúcsosítsam a bicepszem, hanem azért, mert ilyenkor más-más terhelést kap az alkar és nagyobb terhelést kap a bicepsz mellett lévő brachialis. Tehát egyáltalán nem hülyeség.
  • FtranX
    #923
    Breki és Zsoldos:

    "Es vegulis nem a fej az, ami osszehuzodik, nem kell oket stimulalni"

    Ezt nem igazán értem. hogyhogy nem kell stimulálni?

    "az koztudott hogy lehet 1 izom kulonbozo szekcioit edzeni."

    igen, de csak olyan izomcsoportokat, amelyeknek külön-külön beidegződése van. mint pl. vállövi izmok.


    Melledzés keretében sem azért szoktak több féle gyakorlatot végezni, mert a mellizom más-más részét dolgozza meg, hanem azért, hogy az ilyenkor másodlagos szerepet betöltő (pl. egyensúlyozásban szerepet játszó) vállövi/hát izmok is egyenletesen legyenek megdolgozva. A fekvenyomást nem véletlenül hívják több izomcsoportot megdolgozó alapgyakorlatnak.

    "ha a csuklo mashogy all, az izom is maskepp terhelodik"

    de itt pont az a lényeg, hogy a bicepsz közös beidegződés miatt nem tud másképpen terhelődni. Ha te nekem külön meg tudod feszíteni a bicepszed külső és belső felét, akkor igazat adok neked. :P
  • Breki33
    #922
    hm én nem tudtam volna ilyen szépen megfogalmazni
    látom érted
    amúgy ugyanez van a tricepsznél

    és kicsit skatulyázva a mellnél is
    (áthuzás, tárogatás)
  • Breki33
    #921
    csiklóm? P

    tudod mit próbáld ki vagy olvasd el a könyvet
    úgylátom te nemigazán végzel csuklófordításost pedig egyik legjobb

    de az eredeti kérdés nemis erről szólt
  • Zsoldos
    #920
    csikloforgatas nem hinnem hogy dominalna ;)
    Es vegulis nem a fej az, ami osszehuzodik, nem kell oket stimulalni.. az koztudott hogy lehet 1 izom kulonbozo szekcioit edzeni. Mas szogben, mas mertekben nyujtva stb, ha a csuklo mashogy all, az izom is maskepp terhelodik es mashogy nez ki kulsore is.
  • FtranX
    #919
    Ez világos, de még mndig nem értem, hogy lehet a két izom-fejet eltérő mértékben stimulálni, ha egyetlen egy ideg mozgatja a kettőt. Szerintem akárhogy fordítod a csiklód, mindkét fej ugyan olyan mértékben kap összehúzódási ingert az agyból.
  • Breki33
    #918
    hát eredetiben nem olvastam P

    akkoriban nemis értettem volna sztem
  • Zsoldos
    #917
    marmint aki forditotta a konyvet o hasznalta azt a kifejezest ;)
  • Breki33
    #916
    hát nagyjából
    de nem teljesen ez volt a lényeg

    nem lehet a két fejet természetesen kettéválasztani
    de továbbra is tartom hogy a csuklófordításnál a magasságot lehet jobban fejleszteni úgymond csúcsosítani, kétkezesnél pedig magát a tömeget növelni és ilyenkor az alkar is jobban dolgozok.

    Itt nem az a lényeg, hogy egykezes vagy kétkezes súly hanem a mozgáson, hiszen egykezessel is lehet csuklófordítás nélkül nem váltott mozgással bicepszezni de akkor majdnem ugyanott vagyunk.

    Viszont ha mozgás során 90 fokkal forgatod a csuklód másképp mozgatod és másképp terheled.

    De ha nekem nem hiszed olvasd el a Arnold Schwarzenegger önéletrajzi könyvében a végén -mikor ismerteti a gyakorlatokat-a leírást a kétfejű karizom edzéséről, úgy emléxem ott olvastam kb 10 éve a csuklóforgatásos gyakorlatról és ő használta azt a kifejezést amit használtam.
  • Zsoldos
    #915
    A "lyuk" az a resz a konyokhoz kozel ahol meg nem kezdodik dudorodni a bicepsz? En ugy tudom az ugy csokkentheto, ha minel jobban kinyujtjuk a karunkat a gyakorlat kozben (szoval nem a szuk valtozat)

    Ja es a forgatasos modszert csinaljuk elvileg tenyleg jobban formalodik, mig forgatas nelkul a tomeg novekszik.

    ezeket egy edzo mondta, szoljatok, ha hulyeseg :)
  • FtranX
    #914
    Értem én mit mondasz: Azt, hogy a gyakorlat változtatásával, a bicepsz két feje különbözőképpen vesz részt az erőkifejtésben. Ha így csinálod a gyakorlatot, az egyik, ha meg úgy, akkor meg a másik fej dolgozik jobban és ez által lehet változtatni a "csúcsosságon".
    (ha mégsem, akkor javíts ki) :)

    Akkor mondom az én verziómat:
    A bicepsz hiába kétfejű izom, a két fej közös beidegződése folytán nem tudod elsődlegesen egyik vagy másik fejet összeúzni. Így hiába más a bicepsz formája (a lyuk mérete) a gyakolatok végrehajtásánál, attól még az nem változik, hogy az izom összehúzódásába milyen izomrostok kapcsolódnak be aktívan.
  • Breki33
    #913
    Amúgy pont a csuklómozgás különbözősége okozza ezt
    érdemes megnézni a bicepszem mikor simán behajlítod és mikor fordul a csuklód közben
  • Breki33
    #912
    sztem nem értetted meg amit mondtam

    nem azt mondtam, hogy pusztán formálja
    kétkezesnél jobban érzem az alkart és az egész izom hosszában érzem (látom)a növekedést

    csuklófurdításnál viszont a "lyuk nagyobbodik" és jobban csúcsosodik

    a két gyakorlat nem helyettesíti hanem kiegészití egymást

    ugyebár ez a Weider Enciklopédiában is le volt írva
    és nemhiába bi-cepsz a neve

    és ugye ott a két szó, maradjunk ebben
  • FtranX
    #911
    "saját tapasztalat szerint a kétkezes rúddal végzett bicepszgyakorlat a tömegét növeli egyben, viszont a csuklófordításos kiemeli és úgymond csúcsosítja."

    na ne mondd már! :) NINCS olyan gyakorlat, ami a bicepszet csúcsosítaná, vagy bármelyik izmot pusztán "formálná". Egyedül a méreten lehet változtatni, amivel persze változik az izom alakja is.
  • Breki33
    #910
    fontoss
    kiló

    ja bizepszezés után rá lehet fogni az elírásokat
  • Breki33
    #909
    hát látni kéne a kezeid deha az úgynevezett csúcsosodása különbözik a módszer kifizetődő

    ha jól csinálod a második sorozatnál már érzed
    helyedben megpróbálnám egy hétig mindkét kézzel de a gyengébbikre több sorozattal vagy ismétléssel

    fondot a pontos kordináció, a csukló elfordulása majd vissza és a felsőtest lóbálása kerülendő (teremben sok ilyet látni marha nagy súlyokkal marha rosszul végezni)
    Ja gondolom, hogy egyértelmú mikor egyik kéz megy fel a másik le-tehát váltva.

    Nekem speciel elég 10-15 kilő

    Amúgy direkte a gyengébbre lehet az ülőst is csinálni mikor
    a felker a térd belső oldalához támaszkodik, de én azt nem szeretem. De lehet neked bejön.

    Én nem csinálnám fekvőtámasz után (illetve 20 után igen)
    Ha van időd érdemes akár napi kétszer is, persze nem pl fekvenyomás előtt.

    De ez edzésprogramtól is fugg de gondolom otthon nem csinálsz supersetteket.

    Ezek amit írok saját tapasztalatok, nem szentírás mindenkinek más jön be ki kell tapasztalni.
  • PResident Evil
    #908
    vannak kézi súlyzóim...

    de akkor csak a bal kezemet nyomassam ? és fekvő után ?
  • Breki33
    #907
    lehet, hogy nevetségesnek fog tűnni amit most mondok, de nagyon jó a bicepsz fejlesztésére két egykezes súlyzóval végzett úgymond csuklóforgatásos bicepszgyakorlat

    saját tapasztalat szerint a kétkezes rúddal végzett bicepszgyakorlat a tömegét növeli egyben, viszont a csuklófordításos kiemeli és úgymond csúcsosítja.

    Na és most jön az a rész ami gondolom az edzőterembe járóknak kicsit mosolyogtató lesz,

    Lehet kapni 5 literes üdítőket elég masszív fülű palackban.
    Na nekem otthon vannak súlyzóim, de van olyan amikor csak ezek állnak máshol rendelkezésre, megtöltöm őket vizzel és velük végzem a sorozatot.
    Fontos, hogy az ember jól csinálja a csuklóval, de nekem ez a teremben annó berögzült.

    Még ezenkívül nagyon jó módszer egy sima expander amit szét lehet szedni.
    Kettö-t a négy "zsinórból" egymás mögé akasztok, egyik vége a kilincsen a másik a kezemben és álva a tárogatáshoz hasonló mozdulatot végzek de testhez húzom.
    Én ezt mellre csinálom, hogy kiegyenlítsem a gyengébbiket, de annyira hatásos, hogy most előállt az a fura helyzet, hogy a gyengébbik kezem lett a nagyobb kicsit.

    Amúgy javaslom vegyél legalább két kézisúlyzot otthonra.
    Ha van akaraterőd otthon is lehet fejlődni, persze száz kilóval nem célszerű egyedül fekvenyomni.

    Ja mégegy hogy ne légy lusta.
    Én megfogadtam, hogyha elkezdek egy gyakorlatsort nem hagyom abba.Ez főleg hasra vonatkozik amit nem szeretek de kell.

    Ha filózok, hogy edzek vagy sem ráülök a padra vagy felrakom a súlyokat a lábamra és onnan már nincs appelláta.
  • PResident Evil
    #906
    pláne ha erdőben csinálom :)
  • Zsoldos
    #905
    ja belemehet a szalka a kezedbe :)
  • PResident Evil
    #904
    nah csinálom egy percig... akkor az 60 fekvő... de minimum 50 mert lehet a vége fele lassabban megy... és 1 perec pihenő... aztán megint 50 ? :D
    Szálkásít ? akkor nemcsinálom
  • PResident Evil
    #903
    hééé ki rakta be a képem ?
  • Zsoldos
    #902
    masodpercenkent lenyomsz mondjuk 1-et, 2 szeria kozott pedig 1 perc piheno. Ez az "egesz estes" program megvan kb 7 perc alatt. :) (ja, mellekhatasa, hogy szalkasit:)
  • kritikuss
    #901
    Az idei magyar bajnokság egyik megmosolyogtató pillanata!!!
    Most ő egy bíró, egy rajongó, egy edző-felkészítő, vagy....?????

  • kritikuss
    #900
    Heiko a német "buldozer". Egy újabb kedvencem....

  • PResident Evil
    #899
    lol ember... én 20 negatívat szoktam minden nap, megvan 1 perc alatt... :D nem akarok én felhű lenni, csak azt vettem észre hogy az egy karom nagyobb... csupán ezt akartam orvosolni, de hát annyira nem hogy 300 fekvőtámaszt megcsináljak! max 50! szép kis esti program lenne :)
  • Zsoldos
    #898
    akkor szerintem kizart, hogy gyengebb maradjon a masik karod.
  • Zsoldos
    #897
    emeld a fekvotamasz mennyiseget. 3*100 mondjuk megteszi mar, en annyit szoktam. Ha kevesebbet szoktal es soknak tunik ne ijedj meg, nagyon hamar belejon az ember. (1-2 honap, kenyelmes tempoban)
  • FtranX
    #896
    hát otthoni edzéssel, súlyok, fekpad nélkül reménytelen normálisan fejlődni. márpedig ahhoz, hogy kiegyenlítődj, ehhez az kell.
  • PResident Evil
    #895
    khm... :) nemakarok ismételni de én ITTHON csinálom, tehát nem áll rendelkezésemre ilyen cucc :D
  • FtranX
    #894
    nyomj fekve súllyal
  • PResident Evil
    #893
    de ez mondjuk látványos... legalábbis számomra... és a mellkassal mit csináljak ?
  • FtranX
    #892
    semmi komoly, ha elkezdesz súlyzózni, szépen lassan kiegyenlítődik a különbség, de legalábbis közelítenek egymáshoz. Nekem is van még fél centi különbség a két karom között.
  • PResident Evil
    #891
    áhhh én nem vagyok konditerem-lakó... :) félreértetted... én megmaradok a fekvőtámasznál, nekem tökéletesen elég... talán a súlyzózással orvoslom a dolgot... de akkor semmi komoly ? már kezdtem félni... :D A csocsóban is a bal kezem akkora szar nemtudom használni semmire... de ha folytatom a tréninget akkor felhozza majd később a "lemaradást" ?
  • Dynamic
    #890
    Teljesen szokványos probléma.Ritka amior valakinek mondjuk mindkét bicepsze ugyanúgy néz ki.Köszönhető ez a genetikának és annak, hogy melyik oldal van jobban igénybevéve.Pl. a jobbkezesek jobb karja általában erősebb, de nem biztos, hogy formásabb is.Ez a hosszú évek által kiformált mozdulatok eredménye.Nekem pl. a jobb bicepszem nagyobb, de tömörebb.A bal kisebb, de látványosabb, formásabb.A mellemnél is van különbség.Egyik szálkásabb, másik teltebb.JAvaslom, hogy próbálkozz egykezes súlyokkal.A gyengébb oldalt így önmagában is tudod erősíteni.Csúcsosításhoz és formázáshoz koncentráltabb gyakorlatokat, inkább gépet javaslok(bár. pl a koncentrált bicepsz egykezes súllyal is elég jó, vagy a kalapácsos bicepsz).
    A fekvőtámasz egyébként elég jó gyakorlat én is ezzel hoztam fel magam anno, csak sokat kell csinálni belőle.(Pár száz javasolt:))
  • PResident Evil
    #889
    hi... lenne egy furcsa "problémám" és remélem tudtok adni pár jó tanácsot. Szóval az a lényeg, hogy nem vagyok egy nagy gyúrós, de napi rendszerességgel, minden este lenyomok 20 negatív fekvőtámaszt. Semmi elképzelésem nem volt ezzel, egyzserűen csak jólesik. Nah szóval az a probléma, hogy egy idő után, a jobb kezem lenyomja a balt :) Vagyis azt hogy a jobb kezemen jobban meglátszik a kicsi tréning: kerekebb, izmosabb és ami a legmeglepőbb az hogy nagyobb... de nem csak a karommal van így... a mellkasom jobb fele is sokkal izmosabb, kerekkebb, keményebb mint a bal! Nah miért van ez ? :) a bal karommal nemtom mivan, lenyomom a 20 fekvőt és nem érzek semmit rajta, de jobb kezem meg bedurran, vagyis megérzem az eredményt. Miért van ez ? Esetleg rosszl csinálnám a fekvőt? Azért csak megtudom csinálni szabályosan. Itt más lehet a gond, mert a testem bal fele gyengébb... nem úgy, hogy gizda a bal felem, csak "le van maradva". Szóval ha tudnátok adni egy-két hasznos tanácsot mivel tudnám felzárkóztatni a bal karomat akkor írjátok meg nekem ! THX !
  • Dynamic
    #888
    Na ja, ezért kellett annak idején megváltoztatni a Natural bajnokság nevét is, mert köze nem volt a naturál testépítéshez:))
  • FtranX
    #887
    Igen. Ez azért is van, mert a táplálékkiegészítőket is legtöbbször koxos állatok reklámozzák. Meg lehet nézni egy Scitec-es újságot.
    Azt se tudják sokan, hogy ma már nincs versenysport dopping nélkül (talán a sakk kivétel). A testépítésnek csak azért van rossz híre, mert "látványosabb", mint mondjuk egy futó esetében.
  • hykao #886
    Hehe, a szteroidok esetében is csak azután léphetnek fel problémák, amikor már nem szedik (amíg szedik jobban áll a cerka, hisz a tesztoszteronszint is növekedik)