33477
12316971501353788406.png
  • JGTC
    #1965
    úgy kell születni :P
  • polya
    #1964
    mennyi idő alatt lehet 50-es bicepszet csinálni táp nélkül
  • polya
    #1963
    gyúrunk bazze
  • jazzy
    #1962
    A kreatin meg az ilyen tomegnovelo szerek inkabb arra vannak, hogy atlenditsenek azon az idoszakon amikor mar nem igazan fejlodsz magadtol. Az elso 1-2 evben siman fejlodik az izom ilyesmik nelkul is, igaz, dob rajta valamennyit, de szerintem csak penzkidobas. A heti 6 edzes pedig folosleges, az izom akkor fejlodik amikor pihen, ha tulerolteted nem fog dinamikusan fejlodni. 3-4 edzes boven eleg.
  • neménvoltam
    #1961
    helló! kb. 2 hónapja edzek keményen, most váltottam edzéstervet, heti 6x járok és minden nap más izomcsoportra edzek. Emellett vettem kreatin-monohidrát pezsgőtablettát... a kérdésem: helyes táplálkozás és kemény edzés mellett ez mennyire használ? egyébként 190 cm és 77 kg vagyok, ami ugye elég vékony :(
  • FtranX
    #1960
    így van
  • Zsoldos
    #1959
    Huzodzkodaskor nem az egesz sulyod emeled. Pl az alkarjaidat egyaltalan nem, a felkar is kevesebbet mozog. A testhelyzet is mas, talan tobbfele izom is dolgozik. Valami ilyesmi okai vannak. Kulonbozo gepek kozott tenyleg rohadtsok elteres lehet, nekem is okoztak mar vicces pillanatokat :)
  • JGTC
    #1958
    multkor ott volt ahova járok, és hát élőben még nem láttam de vitathatatlan!!!!!
  • kritikuss
    #1957
    ...egy újabbb izgalmas verseny az idei Mátra Kupa. A DVD nagyon jó..
    Méh nem láttad???

  • FtranX
    #1956
    Nem igazán lehet összehasonlítani, mert az eltérő csiga-szerkezet miatt különböző gépeken másként érződhet ugyan az a súly. Nagy különbség van a húzódzkodás és a gép között is. A saját súlyomat (~85 kg) simán felhúzom 20-szor a bordásfalra akasztott kereten. A hátgépen viszont 70 kilóval is csak nagy nehezen tudok csinálni 15-öt. Próbáltam hasonló gépet, mint a tiéd és sokkal nehezebb volt, mint ami nálunk van.
  • FFX
    #1955
    én még 35 kilóval is küszködök
  • FtranX
    #1954
    ez igaz, de kezdetben sztem jó lesz.
  • jazzy
    #1953
    Szvsz hatazashoz keves 50 kilo, legalabbis nekem 1 ev utan mar igen.
  • FFX
    #1952
    htx majd valahonnan szerzek rudat meg római széket
  • FtranX
    #1951
    hali!

    Hátazni és tárogatni jónak tűnik a gép, viszont mellezéshez és -főleg- vállazáshoz kevés. A melledzéshez az alap egy fekpad, egy rúd és jó pár kiló súly. Válledzéshez ezeket szintén tudnád használni.
    Hasra szerintem a legjobb a római széken (egy szék, ami kb 45 fokos szögben döntött és be tudod akasztani a lábad) súllyal végzett rövid sorozatok. (max. 20 ismétlés). A napi sokszáz feülés csak kidobott erőfeszítés.
  • FFX
    #1950
    Hi all!
    Szeretnék egy kis izmot felszedni vállra, mellkasra és karra.
    Örököltem egy ilyen felépítésű kondigépet amin 50 kiló van, 5 kg-os súlyokkal.

    ezenkívűl még van két 5 kg-os kézisúlyzóm amivel tárogatást tudnék csinálni egyenes padon. Elég ez a súly? A tárogatásból és a gépen hány sorozatot kéne csinálnom, hogy legyen is valami eredménye? (kezdő vagyok). Ja, és a hasamat is meg kéne dolgoztatni. Napi hány felülés vezet eredményre? A válaszokat előre is köszönöm.
  • jazzy
    #1949
    Fasza akkor 2 hetig foloslegesen edzettem ennek valoban nagyon orulok :( Folytatom a tomegnovelest, ahogy irtatok..
  • Zsoldos
    #1948
    Ez tenyleg igaz, eleg gaz, hogy egy edzo mondta neki..
    Jazzy: ha sokat edzel akkor ne nagyon vegyel le a kajabol (#1935), mert porul jarhatsz, de legalabbis osszemennek az izmaid is, akkor meg annyi a zsiregetesnek is. Max az osszetetelt valtoztasd meg.
  • FtranX
    #1947
    amúgy 10 emberből kb. 8 úgy tudja, ahogy neked mondták, de hidd el, hogy nem igaz.
  • FtranX
    #1946
    lokális zsírégetés nem létezik :)
  • jazzy
    #1945
    Hat most hogy utanakerdeztem meg par embertol, mindenki azt mondta hogy megiscsak szalkasitsak kisebb sullyal mert akkor arrol a teruletrol amire dolgozok arrol fog lemenni a zsir..
  • bens
    #1944
    Nyugodtan növeljél tömeget, csak egy kis lassulásra számíts a küzdősportban. De ez nem baj. Alakítsd ki a saját edzéstervedet.
  • jazzy
    #1943
    Ebbol olvastam az utolso 2-t, csak az elsot nem. Tehat akkor tomegnoveljek tovabb nyugodtan, mellette kardiozzak, es dietazzak.. ezt az allaspontot majd felvetem az edzonek, hogy mit szol hozza, kivancsi vagyok mit mond ra. Megprobalom amit mondasz, koszi szepen a segitseget!
  • FtranX
    #1942
    neked is ajánlom a FAQ-ot (#1941). amúgy sztem csak konditeremben (konditermi felszereltséggel) lehet normálisan edzeni.
  • FtranX
    #1941
    jah, itt a link: http://body.builder.hu/faq.htm4

    sztem érdemes elolvasni.
  • FtranX
    #1940
    éppen ezért írtam, hogy:

    "Szvsz meg kéne próbálnod rendesen enni és edzeni. Aztán, ha fél év után sem kopik a zsír, akkor egy ésszel végrehajtott diéta (nem fogyókúra!) -természetesen az edzést ugyan úgy folytatva- biztosan elhozza a megváltást."

    A "kis súllyal szálkásítás" egy tévhit. Nekem az összes, testépítéssel komolyabban foglalkozó netes és személyes ismerősöm ezt mondta. (van köztük olyan, aki rendszeresen indul pl. a superbody-n)

    itt van pár idézet a body.builder.hu-ról:

    A súlyzós edzés fontos a zsírégetés szempontjából?
    Igen. Az izomtömeg vesztés az alapanyagcsere kalóriaszintjének csökkenését idézi elő, ami azonos kalóriabevitel mellett zsír növekedést okozhat. Kalóriadeficitkor viszont elkerülhetetlen a zsír melletti izomvesztés is, amelynek eredményeképpen a csökkent alapanyagcsere szint végett a diétázó tovább csökkenti a bevitt kalóriák mennyiségét, hogy fenntartsa a fogyás ütemét.

    A súlyzós edzés a diéta közbeni izomvesztés ütemét lelassíthatja.
    Másrészt, ha súlyzózással növeljük izmainkat, akkor szervezetünk akkor is több kalóriát éget el, amikor nem edzünk (a nap 23 órájában). A sikeres súlycsökkenés állandó változtatásokat követel a diétázás és az edzés területén, de a cél - a zsírégetés - több mint valószínű, hogy sikeres lesz, ha a súlyzózást megfelelő diétával és kardió edzésekkel kombináljuk.

    Tudom egyszerre növelni az izmaimat és csökkenteni a zsírt?
    Ez elég bajos. Néhány különleges körülmény fennállása esetén ez lehetséges ugyan, de a legtöbb esetben nem működik. Például kezdő gyúrósok néha tudják növelni izmaikat, miközben zsírt veszítenek. Vagy például hosszabb kihagyás utáni újrakezdéskor is előfordulhat ez. Ugyanakkor gyakorlott gyúrósok, akik folyamatosan edzésben vannak, nem tudják mindkettőt elérni egyszerre. Ha mégis mindkettőt szeretnéd, ki kell választanod az egyik célt (akár a zsírégetést, akár a tömegnövelést) és néhány hónapig szenteld ennek az edzéseidet. Amikor már bizonyos eredményeket elértél, válts át a másikra, és azt is csináld néhány hónapig. Egyszerre csak egy cél elérésére összpontosíts. Amikor a zsírodat akarod csökkenteni, ne törődj egy kis izomveszteséggel. Hasonlóképpen, ha növelni akarod az izmaid tömegét, el kell viselned, hogy egy kis zsír is lerakódik közben.

    Tudok úgy zsírt égetni, hogy közben ne veszítsek izmot?
    Nem, ezt nem lehet megcsinálni. A legtöbb diétázó kb. 1 kiló izmot veszít el, mire 3 kiló zsírt sikerül ledolgoznia. Koxosok ezt az arányt 1:8 körülire tudják javítani. Az izomveszteség szigorú diéta esetén tehát elkerülhetetlen. Próbáld minimálisra csökkenteni, de koncentrálj a zsírégetésre.


  • jazzy
    #1939
    "Ehhez rendszeres, de kis adagokban történő táplálékbevitelre (napi 8-10 étkezés is akár), rendszeres de nem túl megterhelő testmozgásra, és a kalória arányában minél magasabb és jobb minőségű fehérje bevitelére van szükség."

    En ebbol azt vettem ki, ha tomegnovelek, az megterhelo :) plusz valamilyen ujsagban olvastam, hogy szalkasitas es tomegnoveles egyutt nemmegy. Az edzo is azt mondta, hogy kis sulyokkal csinaljak sokat.
  • FtranX
    #1938
    hát pont ez az. :) attól nem leszel szálkásabb, hogy sok ismétlést csinálsz. a testépítők szálkásítás (=diéta) alatt is ugyan úgy edzenek, csak picit kisebb súlyokkal.
  • jazzy
    #1937
    Nemreg valaszoltal arra a commentemre, hogy szalkasitok. Nem tomegnovelek :)
  • FtranX
    #1936
    Szerintem ennek nem sok értelme van, mert csak annyit érsz el vele, hogy egyre több ismétlést fogsz tudni megcsinálni. Ehhez viszont nem kell nagyobb izomtömeg, így nem is nagyon lehet tőle nőni.

    Tömegnövelésnél sokkal célravezetőbb a "nagy súly, kevesebb ismétlés". Érdemes a súlyt mindig ahhoz igazítani, amennyit bírsz. Én valahogy úgy állítom be, hogy az utolsó két szériánál, az utolsó két-három ismétlésnél kelljen egy kicsit segíteni. pl. 1x12 bemelegítés 50 kg-val, 1x10 70 kg-val, 1x8 80 kg-val, 3x6 90 kg-val.

    Ha már végre tudod úgy hajtani segítség nélkül, akkor lehet a súlyon emelni és így tovább. Akkor jó az edzés, ha másnap érzed, hogy előző nap edzettél.
  • jazzy
    #1935
    Tulajdonkeppen mindennel kis sullyal csinalok sokat. Ha sulyzozok akkor is, ha fekvenyomok akkor is, es gepeken is. Emellett nem nem kifejezetten dietazok csak kevesebbet eszek a megszokottnal. Szerinted hogy lenne erdemes?
  • FtranX
    #1934
    Az is biztos volt, de ittam rendesen. A kajálással volt a probléma. Reggel 3 szendvics elkészítésénél többre nem tellt az erőmből. Az ebédem is jó esetben péksütemény volt. Igazából abban a forróságban nem is bírtam volna többet enni. Na ez, a kemény fizikai munkával párosítva gyilkos volt.
  • Csacsi
    #1933
    Én azért gondoltam a futásra, mert több évig fociztam klubb szintetn, tehát sezrintem azzal még mindig semmi problémám nincs, simán le tudok futni 45-60 percet emlkedőre fel, aztán le, de utána érzem, hogy már jól kész vagyok. Amelett nem mondanám magam túlsúlyosnak. Most vagyok ott, hogy elértem azt a súúlyt amit szeretnék, most már csak egyenlőbben kéne elosztani, kevesebbet a hsra, többet a karra, mellre hátra válra. Már ott is van izom, sőt ott csak az van, már csak formálni kéne, és a hasamat lejjebb vinni. Nem nagydarab akarok lenni, talán egy picit nőhetne az izom, de inkább csak azt szeretném, ha az ami van, az jobban ki legyen dolgozva, és ahasam menjen lejjebb. Remélem ez érthető.

    Otthon szoktam edzeni, egyelőre nem szedeke semmit, szerintetek kéne szednem vmit?

    Egyébként 168 cm vagyok, 72 kg. Van otthon egy fekpadom, meg egy ferde haspadom, és hozzá súlyzók. Illetve rúd súlyokkal. Ezekkel próbálok kihozni vmit, ami elégedetséggel tölthet el. Szerintetek ez kevsé, mert konditermbe nem szeretnék járni, ha nem muszály. Válaszokat előre is köszönöm.
  • Zsoldos
    #1932
    Mondjuk 2 het alatt ami lemegy az foleg H2o nem?
  • FtranX
    #1931
    btw = by the way = mellesleg :)
  • jazzy
    #1930
    Nem tudom mi az a btw :)
  • FtranX
    #1929
    a szervezet egy rohadt alattomos valami. jobban szeret izmot égetni, mint zsírt. :) én tavaly jártam csúnyán, amikor egy tömegnövelő időszak után elmentem két hétre házbontásra/felújításra dolgozni (nyár+35 fok). vagy 6 kiló le is szaladt...

    btw súlyzókkal szálkásítasz? mert annak semmi értelme.
  • jazzy
    #1928
    En mar abbahagytam a tomegnovelest meg a kajalast, attol nem fogytam, igaz, nem is hiztam, tehat az izomtomeg biztosan nott es a zsir csokkent, de mindenkeppen kell fogyasztanom, most eloszor szalkasitok utana kardiozok, emellett, hat nem dietazok, csak mindenbol kevesebbet eszek. Az a vicc az egeszben, hogy a dietara is vigyaznom kell, mer multkor 2 het alatt 5 kilot fogytam ami megin nem tesz jot.
  • FtranX
    #1927
    Ha jól választod meg amit eszel, akkor nem elképzelhetetlen. Pont a magas fehérjebevitel az, ami segíthet egyszerre izomtömeget növelni és a zsírt (szép lassan) leadni. Amúgy éhezni semmiképpen sem szabad, hanem a napi kajamennyiséget el kell osztani 6-8 kisebb étkezésre. Saját példát hozva, egy év edzés után alatt több, mint 10 kilót szedtem fel, úgy hogy a végére kevesebb zsír volt rajtam, mint előtte. Pedig egyáltalán nem figyeltem az evésre, zabáltam, amit csak találtam.
    Szvsz meg kéne próbálnod rendesen enni és edzeni. Aztán, ha fél év után sem kopik a zsír, akkor egy ésszel végrehajtott diéta (nem fogyókúra!) -természetesen az edzést ugyan úgy folytatva- biztosan elhozza a megváltást.
  • jazzy
    #1926
    De az izmod meg csak akkor no ha megfelelo mennyisegu feherjet viszel be abban meg nagy valoszinuseggel nem sok zsiregetes szarmazik. En legalabbis izomtomegnoveles alatt vagy eheztem es nem birtam edzeni, ugyanakkor fogytam par kilot, vagy ettem, es birtam az edzest es erosodtem.