6899
Egosoft X4
  • MarkBlade
    #6698
    Legtöbb játékra van már gépi fordítás. Viszonylag már élvezhetőek.
  • RJoco
    #6697
    Nekem is vannak L-es bányászaim, de akkor is zavaró, hogy hullanak az M-esek.
    Ha legalább lenne lehetőség őket visszabontani és felhasználni más hajóhoz. De nincs.

    Én ma már a leginkább a sztorikat szeretem.
    Ha a Subnautica nem magyar, akkor vagy végig sem játszom vagy sok mindent kihagyok. A megértés hatalmas élvezeti faktort adott a játékhoz. Ugyanígy a Pókembereknél is. A Cyberpunk-ot másképp nem is játszottam volna. A Galaxis őrzői még kérdéses, de mintha lenne magyar felirat. A Stray valami eszméletlen volt úgy, hogy értettem. Enélkül mondjuk nehéz is lett volna, mert nem volt kijelölés menj ide-menj oda. Szövegben megkaptam az utasítást és hajrá. És még sok ilyen játék van. De pl. a Ditroit become Human nem volt olyan jó angolul, mert a lényeget érteni kellett volna, hogy a történetet aszerint alakítsam, ahogy szerettem volna. És sokszor kellett gyorsan reagálni, gyors választ adni. Szóval az élvezetből nagyon sokat elvett, hogy nem értem a kérdést, a választ.
    Szóval igen, szeretem a sztorikat, ha értem. Ha viszont folyamatosan a fordítót kell használni, akkor az elveszi az élvezeti faktort.
    X4 esetén azért sok más is adja, így a sztori nem értése leginkább akkor zavaró, ha nem jelöl ki konkrét feladatot és nem tudom, hogy mit kell csinálni, mert csak annyit mond, hogy húzzak el a helyszínről. Hogy merre, hova, az mindegy. De, ha nem értem...
    Ezért szoktam mostanában mindent felvenni. És, ha kell, akkor fordítom.

    A Kha'ak-okkal az a gond, hogy ha nem piszkálod őket, akkor is megtámadnak. Szóval itt nem a megértésről van szó.
    Olyanok, mint a magógok vagy a gorn. Ha nem keresed őket, akkor is meg akarnak enni vagy petét/tojást rakni beléd.
  • RJoco
    #6694
    .
  • mindero
    #6690
    Meg van mit akartam még írni javaslatnak! Nagyon fontos!

    Mivel az egész játékot a hajók építése irányítja, így ha béke van az univerzumban akkor befagy a gazdaság. Ezt kiküszöbölve, (és a terraformálásnak is értelmet adva), a szektorokban található bolygókon levő élőlények számához kéne belőni egy állandó termék fogyást (mint amikor a HUB-ból leküljük a terraformáláshoz az anyagokat). Így minden bolygóval rendelkező szektornak lenne egy "állandó" fogyasztása. Nem lenne tehát a hajóépítéshez kötve a nyersanyagtermelés, lehetne úgy is hasznot húzni, ha nincs állandó háború. Lehetne Orbital Supply Base a neve. Vagy valami hasonló.

    Így értelmet nyerne az egész boron nép, mert ha nincs ott háború (márpedig nincs), akkor nem is lesz termelés (egy idő után persze).

    Alapvetően én is mindenkivel jóban vagyok, de mivel ez egy játék (és beszélni nem lehet az NPC-kkel), így gondolom csak kereskedni és harcolni lehet. De mivel a harc nélkül nincs fogyasztás, így az egész játék esszenciája a háború. Nem tudom hogy így akarták-e, de így sikerült. Viszont a fenti módszerrel teljesen más játékélményt lehetne kialakítani.

    Az eleje persze a háborúról szólna, de mikor a xenonok vissza vannak szorítva, be lehetne pörgetni a gazdaság fogyasztási részét is.

    Ezt Vikunak akartam írni, csak tényleg meg vannak hülyülve a hsz-ek.
    Utoljára szerkesztette: mindero, 2023.04.17. 12:22:58
  • kisiku
    #6688
    Jé, nálam is össze-vissza jönnek a hozzászólások. Érdekes, amíg nem lépek be, addig jól hozza, ahogy bejelentkezek, össze-vissza jön, meg vannak, amiket nem látok stb (itt a fórumban). Lehet hogy böngésző? De otthon is Tűzrókát használok...

    Rjoco: én L-es bányászokat használok emiatt, nálam egész jól felveszik a versenyt mindennel. Jó, amikor Plunderer Phoenix vagy Behemoth vagy Rattlesnake jön, akkor nem, bár Phoenix-et vertek már vissza a kereskedőim.

    A sztori kedves, aranyos, kicsit meg is könnyeztem a Boronoknál, de tényleg rövid. Valószínűleg nem ez érdekli az embereket. Nagyon sokan vannak, akiket a sztori egyáltalán nem vonz, semmilyen sandbox játékban. Az új rendszerek tényleg kicsit üresek (érthető is), de legalább békés minden. És a Boron számomra az a faj, az emberek mellett, akik között nem tudok áskálódni és gyűlöletet szítani (igen, szív, pedig az ész mást diktálna, azaz nem tudok sorosgyuri lenni).

    Igaz a sztoriban is kimondta a Boron helytartó, hogy csak azért mert nem értjük/nem kedveljük egymást a Khaak-kal, nem kell kiirtani őket, mint ahogy a Terran-ok tennék...ebben azért van kritika és igazság.
    Eddig akárhová bementem Xenon vagy egyéb ellenséges szektorba, odajöttek a Terranok és kiirtottak mindenkit. Ezért nem segítek nekik. így vesztettem el a Yaki-kat. Megmentettem őket, kitisztítottam a Xenonoktól, segítettem őket újjáépíteni, majd jöttek a Terranok és egyszerűen elsöpörték őket...

    Mindero: Idealizmus lenne hogy mindenkivel jóban vagyok? Én a valóságban is ezen vagyok és működik. Mindenkivel másért, mindenki másért kedvel. Én próbálok hinni benne, hogy lehetséges. Itt a játékban pedig miért ne lehetne? Oké, az hogy egyes fajok nem szeretik egymást, az nem a mi gondunk. Nálam is minden hajógyáramnál harc dúl, de ettől még nekem nem kell rosszban lenni másokkal. Én az életben is próbálok kompromisszumokat kötni és hiszek benne, hogy a kommunikáció (beszélünk nyíltan egymással) a megoldás. Itt a játékban is. De aki nem akar, az nem áll meg előttem.
  • RJoco
    #6693
    Így működik a világ. Mit vársz egy játéktól?
    Sosem a problémát oldjuk meg, hanem szépen letakarjuk, hogy ne is lássuk. Meg másokat zaklatunk a hülyeségünkkel. Illetve nem másokat, mert nincsenek mások (hivatalosan), csak magunk vagyunk.

    Van másik megoldás is, ha te 60 FPS-t szeretnél az épülő gyárad mellé. Ez pedig a népírtás. Ha elintézel egy-két fajt, esetleg az összeset, akkor olyan FPS-ed lesz, hogy csak ihaj.
    Nekem már amúgy is megfordult a fejemben, hogy megkérlek egy kis xml túrkálásban így előre.
    A terv az lenne, hogy minden fajt leamortizálok és csak egy rendszert hagyok meg nekik, ahol a hajógyáraik vannak. Ez ugye instant -30-as repu és sajnos a játék nem enged meg békekötést. Viszont egy xml szerkesztéssel mindegyikkel békét köthetnék és -5 vagy épp 0-ás repuról indulhatnék.
    Egy darabig megint sok FPS-em lenne.

    A KE sztori miatt be kellett dokkolnom a HQ-ra. Kellett a halnak az anyag és gondoltam, akkor már leszállítom személyesen.
    13-18 között volt az FPS.
    Szóval ennyit ér az 5950X a 4080-nal.
  • RJoco
    #6692
    Én látok potenciált a sztoriban, de ahhoz angol tudás kellene. Meg nem lenne rossz, ha valami normális angolt beszélnének, mert amit beszélnek az mindennek a legalja.
    Egy-két dolgot lefordítottam és van ám szöveg rendesen. Igazság szerint kicsit túl sok is néha.
    Az 5.0 sztorijával még mindig nem találkoztam.

    Az nem akkora gond, ha mindenkivel barátkozhatsz. Sajnos a kalózokkal nem. Szóval azért mégsem mindenkivel.
    A hajógyáraimnál olyan csata folyik, hogy csak na. Mert a különböző népek viszont nem szeretik egymást, de, ha mind a ketten nálam gyártatnak, akkor, dől a lé. :)))
    A hajótervrajzok is csak az elején gond. Ha már iparmágnás vagy, akkor nincs ilyen gond.
    És sajnos egy-két sztori miatt, mikor 400 misiket, meg komplett flottát kell szállítani, akkor nincs más választásod.
    Amúgy én az elején sok hajó tervrajzát leloptam a hajóról. Szóval szét sem kellett szedni. Aztán találkoztam a pénzes feladattal és az mindent megváltoztatott.
  • RJoco
    #6691
    Ha neked is úgy pusztítanák az M-es bányászaidat, mint nekem, akkor nem örülnél annyira.

    A FAF a Splitek kalózbandája. Velük nem lehet jóban lenni. Nemrég kilőttek egy L-es bányászt. Egy kis vacak M-es. Ennyit a fejlesztett MI-ről. A bányász cuccát úgysem tudja elvinni, értelme nem volt, csak, hogy ráküldtem egy csapatot. Mert azok meg repkednek össze vissza, csak épp nem védenek meg senkit, hiába az a parancs.
  • RJoco
    #6686
    Bejelentkeztem, erre eltűntek a friss hsz-ek. :(((((
  • Jóózsf István #6689
    Na, most meg nem fértem bele a tíz percbe! :-DDD

    Mindig mondjátok, hogy Jó a zene. Elfogadom, de nálam huszadrangú kérdés.
    Viszont ez a dallam, amit már vágykeltő videóban is hallhattunk kicsit már kezdett idegesíteni.
    Annyiszor hallottam, hogy már zavart. Eddig ilyen nem volt. Gondolom mert az eddigiek sokkal semlegesebbek voltak. Ez meg mintha direkt azért készült volna, hogy érzelmileg befolyásoljon!

    Jutalmazás? Hát igen. Szegény karácson ez a dlc. Sírva fakadtam, amikor nem kaptam meg azt a gánbótot, amivel harcolni kellett az autópályás küldetésben.

    Na mindegy.

    De van jó is. Megint lehet tervrajzot szerezni piros pötty szkenneléssel. Egyet szereztem is. Nem mintha lenne jelentősége...
    És ugye visszakerült a bűnözők lelövöldözése általi viszonynövelés, ami szintén szünetelt egy ideig.

    Jocó! Azt már beszéltük párszor, hogy hogyan érdemes építkezés közben SETA-zni. De az nem MEGOLDÁS. Az angol nyelvben van erre egy kifejezés a VÖRKORÁND. Nem megoldjuk a problémát, hanem csinálunk valamit, amitől nem fáj annyira.
    Na ezt nem kérem. Én ott akarok az épülő állomásom mellett állni SETA-val és gyönyörködni a minimum 60 fps-ben!
    A VGA dolog meg azért merült fel, mert most változtattak grafikai téren a játékon, gondoltam esetleg olyan dolog is bekerült, amit már a jó öreg 1080ti nem tud olyan könnyedén kezelni. Meg már máshol is látom, hogy kezd fáradni.
    Nyilván tudom, hogy nem ez fogja a sebességi problémát megoldani, hisz én vagyok ennek a pápája! Én terjesztem ezt az igét! :-)
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.17. 05:55:57
  • Jóózsf István #6688
    Mindig mondjátok
  • mindero
    #6687
    Én is megcsináltam a KE sztorit (meg igazából az összes boron hajót, állomást megszereztem). Az látszik, hogy irtózatos mennyiségű munka volt vele (főleg a designnal gondolom), de sajnos a történetre megint nem futotta. Pedig voltak már jó kis sztorik (talán a paranid meg a terran volt elfogadható nekem), splitet egy idő után nem is értettem (főleg a vége volt nagy ?).

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A boronnál lehetett volna egy kicsit megspékelni xenon invázióval (pl pár kaput rossz helyre nyitunk és magunkra szabadítjuk a sorscsapást), lehetett volna split inváziós flotta, a kapu építését el lehetett volna jobban húzni (egyszer csak megjelent nálam, de lehetett volna akár több lépcsős is), mehetett volna az ármánykodás (összeugrasztani pár néppel a boronokat- Dal Busta ;) ). Nagy jutalom se volt. Több volt ebbe nekem, de ez van, kár érte. Az új rendszerek is elég üresek, bár a zene jó, de az állomások nagy része épül, így mindenhol hiány van. Az építkezést meg kínkeservessé teszi, hogy mindent a világ végéről kell behozni.


    Mivel már én se tudok mit kezdeni a pénzzel, így lassan megunom.

    Ez az utolsó 2 dlc sajnos elég halovány lett történet szempontjából (bár tudom, ez csak engem zavar). Talán meg lehetne magukat tisztelni azzal, hogy nagyobb feneket kerítenek a saját munkájuknak, ha már ennyit melóztak vele. Kb 5 óra alatt végig lehetett pörgetni. Ilyen ray hajót még nem is láttam. Pedig azt is olyan jól fel lehetett volna vezetni...

    Lehet majd ha lesz VRO a 6.0-hoz akkor újra nekiállok az elejéről, de lehet egyenlőre jegelem. Talán még a Free Families rendszereket meg Antigonét leradírozom, vagy elkezdem a kis videóimat...

    Meg pár aprósággal fel lehetne dobni az alapjátékot is:
    -Írtam már erről az act of war dolgoról, hogy ha kellően nagy kárt okozunk egy szövetségesünknek, akkor reputól függetlenül hadat üzen nekünk (pl elfoglalunk egy asgardot és nem csökken a repu).
    -Összekapcsolt repu szintek. PL aki jóban van a splitekkel nem lehet jóban a boronokkal - így volt x3-ban és tök jó volt. Ez a mindenkivel jóban vagyok nagyon idealizált, és "életszerűtlen".
    -A hajótervrajzokat meg az elfoglalt hajók visszafejtésével is meg lehetne szerezni. Mondjuk 1-4-7 hajót fel kell áldozni hogy meg legyen a tervrajz. Minél bonyolultabb a hajó, annál többet. Így nem kéne minden néppel bratyizni.
    Több most nem jut az eszembe, de még volt pár.
  • kisiku
    #6684
    Én örülök a Khakiknak, mert ugyan én életben hagytam a Xenonokat is, eléggé visszavett mindenki az arcából, és attól ugye nem nagyon pörög a gazdaság. Nekem a Fallen Families-zal sikerült -30-as reput kiialakítanom, főként, hogy az elején a Terranok megbíztak egy feldattal, hogy vadásszam őket
    A +20-as repuért és az Asgard-ért bármit...
    Úgyhogy a fent említettek szoktak még kalózkodni nekem, előszeretettel vadásszák a hajóimat, de leszarom. Még az SCA szokott "Plunderingelni", azoknak pedig néha odaba*ok, hogy egy-egy állomásukat cerébe félig lerombolom, egy elvesztett transzporterért.

    István: ez a sorozat mindig arról volt híres, hogy NASA gépek kellettek a futtatásához vagy olyanok, amiket még fel sem találtak :))
    Kicsit aggódom, mert látván, hogy neked a már most sokkal jobb gépeden sem sokkal jobb a helyzet, mint az én régimen. De azért valamit csak fog dobni egy CPU+ram+MB csere. GPU-t egyelőre nem akarok, nem vagyok már akkora gémer.Majd talán jövőre. Ne idegeld magad, igyál egy jó sört (vagy kettőt+házipáleszt) és máshogy fogod látni a játékot.
    Én játszottam már vele többször részegen is, egész más fíling! Felbátorodok és elkezdek mindenkit ba*tatni.
  • RJoco
    #6685
    Hol álltál meg SETA-zni?
    Azt mindig valami félreeső helyen kell elfordulva mindentől. Akkor lehet kihozni belőle a legtöbbet.
    Térképet sem szabad nyitni. Főleg, ha 1-3 FPS-ed lesz tőle. Akkor nincs értelme a SETA-nak.

    Nem hiszem, hogy a VGA megoldja, hacsak nincs most 100%-ra kihajtva.
    Nekem ezzel az új motorral 50% alatt marad.
    A procit sajnos főzi. A veszélyes rendszerben 100%-ra hajtja és máris 86 fokon van.

    Én még örülnék, ha jönne valami Kha'ak aktivitást csillapító feladat.
    Sajnos az AI nem lett jól megcsinálva, mert a szektorvédelem még mindig nem működik nálam.
  • Jóózsf István #6683
    Tudom, hogy nem nagy szó így a játék életének vége felé, de el fogom engedni.
    Számomra így ebben a formában már játszhatatlan és most nem az akadozásról beszélek, hanem arról, hogy nagy nehezen megépítettem egy szolid kis komplexet az egyik köztes Boron szektorban. Végig SETA-val és egy napomba került.
    A SETA-nak köszönhetően túlnyomórészt 1-3 fps-el (Igen EGY-HÁROM!!!)

    Gép fejlesztés nálam is játszik, de az irreleváns ebből a szempontból. Csak egy VGA és a hozzátartozó négymillió kilowattos táp lesz cserélve. jövő hónapban. Mert kell a pénz kiflire és családi házra is gyűjtök.
    Akkor még megnézem, hogy az segít-e egyáltalán rajta, de úgy vagyok vele, hogy KURVÁRA IGAZAM VOLT és már Terránokat sem kellett volna beletenni!

    Hogy miért picsogok itt és mondom el ezredszerre is ugyanazt? Mert ez lehetne a világ legjobb játéka, ha szépen futna. Életem végéig is el tudnék vele játszani!
    Nagyon sajnálom, hogy így alakult a sorsa és drukkolok, hogy legyen az ego csapatban még egy, amivel már ilyen problémák nem lesznek!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.16. 05:57:15
  • kisiku
    #6680
    Nyilván ezer éves, de gondoltam hátha segít. Sajna nem úgy működnek, mint a windows szerverek amiket üzemeltetek és max valami kritikus dolognál kell újraindítanom kb havonta egyszer. Itt sem zavarna normál esetben, de van egy régebbi gémem, aminél előjött, hogy nem volt hangja, csak akadozva.Majd utánanéztem és kipróbáltam az említettet.

    István! Az üzenetek nálam is néha hülyéskednek itt, de nem írok olyan sokat, úgyhogy felfogom valami temporary faultnak.

    A modoktól azért lehetséges, hogy visszaesik a teljesítményed, habár már én is látom és én egyetlen modot használok: craft advanced dolgokat. De valamilyen szinten érthető is. Lassan ideje magamra is gondolni és gépet cserélni...
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2023.04.15. 18:00:44
  • RJoco
    #6682
    Ez vajon a 6683 lesz?

    Nem, csak a 6682.

    Kíváncsi voltam, hogy vajon a hsz-ek szerkesztése befolyásol e.
    De talán nem.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.04.15. 15:36:14
  • RJoco
    #6681
    Akkor mégis csak mod. Nem keresem, nem reménykedem, ezerrel építem a táblákat, hogy legyen elég EC.
    Amúgy mintha javítottak volna az építésen. Sokkal jobban tudom pozicionálni a kamerát. A lerakás már más kérdés. Néha szeret meghülyülni. De nagy komplexnél mindenképp javult a helyzet.

    A hsz-ek számai már tegnap sem voltak jók. Most tekertem vissza. A korábbiakat nem néztem. Igazán nem érdekel.
    Tényleg át kellene menni egy másik fórumra. Ez csak egyre jobban épül le. Fejlesztés nincs. Hibajavítás nincs.

    Ez most a 6681 hsz lett a 6678 után.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.04.15. 15:35:27
  • Jóózsf István #6678
    Na megvan!

    "Energy cells are needed to mine the minerals, gases and raw scrap, with one energy cell producing one mineral, gas or scrap.
    To meet the high demand for energy cells, two modules for energy cell production are also offered."

    Szóval mégiscsak a bányászos modban van!!!! Csak nincs róla kép és ennyi az összes információ róla!!!!

    Elnézést kérek!

    Ezt meg vagy ötödszörre felejtettem leírni:
    Visszaraktam a kill "M" class engin sound modot mert lehet, hogy valamit babráltak a motorhangokkal, de az még nekem így is túl zavaró. Így is hallom, de jóval diszkrétebb!
    És szereztem egy szintén a No Chat modot is szintén a Nexus-ról, de ez hatástalan. Ugyanúgy megy a rádióban az ugatás!

    Ezentúl, ha hiányzik hsz, akkor előbb küldök egy egybetűs üzenetet, akkor előjön az összes, és azt írom át...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.15. 15:11:26
  • Jóózsf István #6679
    Na jól van. Ez viccnek is rossz!!!
    Amikor elküldtem az előzőt 6676 megjelent Jocóé, 6677 (!!!!! egyel nagyobb sorszámmal, mint az én hozzászólásom, ami utána van!!!) ami eddig nem volt itt. És megjelent az a hozzászólás, 6674 amit arra írtam hogy eltűnt az azelőtti ami szintén a 6674-es sorszámot viseli!

    Valami a sorszámozással lehet itt ezen az oldalon! Most ezt látom.
  • Jóózsf István #6676
    Lehet, hogy én hülye is tudok lenni, de hol a 6673-as hozzászólás? A 6672-ből van kettő.
    Mielőtt a 6675-öt leírtam volna írtam egy másikat, mert a 6674-es NEM JELENT MEG. De most itt van és az tűnt el, amit helyette írtam!!!!

    A hófutóból ugyanúgy hiányzik egy...
    Lefényképezem ezt az oldalt! :-)
  • RJoco
    #6677
    Majd megnézem, épp most léptem ki.
    Eljutottam Kingdom End-be és meglett a 20-as repu is, úgyhogy megvan minden BP.

    Hamár így elfelejtgeted a dolgokat, majd ne felejts el vásárlást beállítani a bányászott cuccokra.
    Én nem tettem, aztán nézek, hogy miért állnak a hajók az állomás mellett. Elküldtem manuálisan őket, de még mindig nem esett le, hogy mit kellene csinálni.
    Aztán gondoltam ránézek, most már biztos, hogy kell jeleznie beérkező hajókat. Akkor látom, hogy nem, ilyen nincs, mert nincs vételi igény....
    Na mindegy, most már van.

    A nav bójás feladat nem is volt olyan vészes. Miután lefordítottam a szöveget, amiben közölte: "Azt javaslom, hogy maradjatok az aszteroidák közelében. Úgy tűnik, hogy ezek kivételesen jól jelzik, hogy hol nem esik baja a hajójuknak."
    Már egyszerű volt.
    Valahol asszem megemlíti azt is, hogy a térkép nézegetése is nagy segítség.
    Most épp a folytatás van, valamit (tudom mit, csak nem árulom el) építenek és abban kell segítenem.
  • Jóózsf István #6674
    Megint eltűnt egy HSZ-om!

    Na mindegy... Szóval a bányász állomásos modot megnéztem abban nincs benne.
    Semmilyen modomban nincs benne az a két Xenon EC gyár!
    Így sincs meg?

    Az még lehet, hogy egy BÉTA hiba, ami nálam benne maradt a játékban.

    Látszik mennyire kijöttem a gyakorlatból:
    Építem a Boronoknak a vályút. Mert amikor küldetést kaptam rá, akkor szinte sehol nem lehetett Bofu-t venni. Ez lényegtelen. Annyi eszem még volt, hogy megnézzem, hogy az előállítási lánc-ok miből áll-nak. Amikor már minden termelő eszköz le volt tervezve akkor jutott eszembe, hogy: És áram? Jó akkor lesz áram is, majd ha felépül az egész kurva komplexum.
    Hátradőlve látom, hogy 6 inaktív küldetés. "Na miva'? Még mindig nincs vége a történetnek?" Nem, hanem szólt a játék, hogy nem ártana tárolókat is építeni. Óóóóóbakker! Hát akkor gyorsan építsünk silót és sima raktárat is. Tehát: A z egész mindenség kész lesz, de a termelés csak a legvégén fog beindulni, amikor készen lesznek a raktárak is.
    (hajója meg személyzete van! Lakások is előbb lesznek, mint raktár!) :-)
  • Jóózsf István #6675
    Most épp enciklopédia olvasgatás közben kezdte az akadozást. De mindig abba is hagyja 1-2 percen belül.

    Így sincs meg?
  • Jóózsf István #6674
    BÁNYÁSZ????
    Ja, a bányász állomások! NE AZT NÉZD! Hanem ami ki van jelölve! Közvetlen a napelemek után.
    A bányász állomások ebben vannak, de ebben nincsenek Xenon állomások.

    Az is elképzelhető, hogy ez egy BÉTA hiba volt, de nekem valamiért benne maradt.
  • RJoco
    #6672
    Akkor neked ez valami modban lehet fenn.
    Ilyen bányász állomásaim sincsenek, mint neked.
  • Jóózsf István #6672
    Semmi eredmény. Ugyanúgy be tud szaggatni.
    Leszálltam egy Boron Warf-ra és nem találtam a három helyen (!!!) egyetlen hajókereskedőt, de sima kereskedőt sem. Átmentem a hajógyárba, ott se. Bementem a gazdasági igazgatóhoz, hogy árulja már el, merre találom ezek közül valamelyiket. Meg is mondta, Na itt kezdett el megint szaggatni. De meglett a hajókereskedő és az árusok is.Visszamentem a Warf-ra ott még mindig semmi, de már tudtam a metodikát. De az sem segített, mert ugyan azt mondta, hogy megmutatja merre van a hajókereskedő, de az a nyomjelző visszavitt volna a hajógyárba!!! Majd kisvártatva megjelentek a Warf-on is a kereskedők.
    Csodálatos!

    Mindez azért történt, mert építek egy Bioszaküzletet a királynőségbe és gondoltam egyből egy jól képzett menedzserrel indítok és venni akartam hozzá csillagokat... De nem is kellett volna szenvednem, mert van nálam bőven.

    Folyik a munka!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.15. 09:09:20
  • Jóózsf István #6671
    Meg DDU-ztam. Rommá szívattam magam, mert nem írtam fel sehova a geforszekszperiensz jelszavát... Eddig nincs akadás. (10 perce!)

    Ez meg a xenon EC gyár. És a mellette levő is az!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.15. 06:26:36
  • Jóózsf István #6670
    Jocó!
    Nálam most frissült a meghajtó 531.61-re ami a korábbiak HIBÁIT JAVÍTJA állítólag!!!!
  • Jóózsf István #6669
    Megtaláltam a hozzászólást a Hófutó fórumában! :-DDDDD Akkor a marad a demencia! :-)

    "NAMOSTMÁRTÉNYLEGVÉGE!

    Mire idáig jutottam, +19-es lett a viszonyom. Úgyhogy most bűnözőket lövök és az összes piszlicsáré küldetést elvállalom, hogy legyen meg a 20 és akkor bevásárolhatok ami még nincs meg és mehetek vissza fát vágni! :-)

    Ez az akadás... Lövésem sincs honnan eredhet. Azok a praktikák, amik eddig segítettek (prioritás emelés, etc. Lásd hófutó.) Azok nem segítettek! Időről időre előjön és akkor szétcseszi az agyam. VALÓS FIZIKAI FÁJDALMAT OKOZ! "
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.15. 05:11:24
  • Jóózsf István #6668
    Kedves tőled Viku, hogy gondolsz rám, de én azért nem vagyok annyira ENDJÚZER! :-)
    Nálam a gép, ha ki van kapcsolva, akkor KI VAN KAPCSOLVA! Persze, van, hogy napokig, vagy épp hetekig megy egyfolytában, de akkor sem szabad neki ilyesmiket produkálnia. Mert a másik, amire nagyon háklis vagyok az, hogy csak olyan dolgok futnak rajta amiről én is tudok. Amiről nem tudok, az nem is létezik! (Nyilván van olyan...)

    Persze olyan is volt már a világtörténelemben, hogy az envídia direkt emiatt a játék miatt adott ki egy meghajtót. Ki tudja?
    Az Ego fórumon is felvetették többen is, hogy valamit esetleg kellene kezdeni ezzel a problémával, de mindegyik embert elhajtották, hogy "módosított a játéka és biztos azért!" AHA. BIZTOS!!!! Nem azért, mert a fejlesztők valamit elfuseráltak, egy egyébként is a futásáról elhíresült játékban! Hát biztos is!

    És amúgy nagyon könnyen meg tudnám csinálni, hogy kiszedek minden modot. Nyoma sem marad a játék mentésében és úgy küldöm el nekik... De már unom, hogy engem mindenki szarba vesz. Jobbára az inkompetens tetves büdös gyökerek! De nem küzdök velük. Ha nem működik akkor letörlöm és nem vásárolok többé tőlük semmit. Aztán a másik ember is ezt fogja tenni, meg a harmadik meg a százezredik is, Aztán majd meglátjuk, hogy kit fognak hülyének nézni!

    Azt hittem már megírtam, de nem látom...
    Végeztem a Királynőséggel. Mire a finálénak (Ünnepélyes köszönetnyilvánításnak) vége lett már +19 -es viszonyban voltam. (BAKKER! ÉN EZT LEÍRTAM MÁR EGYSZER! Lehet, hogy nem küldtem el?!?!??!!? :-DDD)
    Szóval még egy két bűnözőt lelőttem a Boron állomások körül, elvégeztem három kis küldetésecskét és már mentem is a komolyabb cuccokért ami a 20-as szinthez jár.
    És itt már TÉNYLEG VÉGE! (Tudom, hogy leírtam, mert ezzel a mondattal kezdtem azt a hozzászólást! Vagy az oldal szívat, vagy ennyire demens vagyok, hogy bezártam a böngészőt elküldés nélkül.)
  • RJoco
    #6667
    Ez már ezer éves dolog.
    Vagy legalábbis azóta ismert, mióta van W10. Olyan körökben, akik törődnek a gépekkel.
    Én alapból kikapcsolom minden W10-es gépen. Ismerősöknél is ez az első, ha a sebességre panaszkodnak. Aztán újraindítás után meglepííííí :D Mondjuk SSD alap már. Ami képes kihasználni a teljes Sata3 sebességet, az sem drága.
    Hordozható gépeknél nagyon gyakori, hogy nem is állítja le, csak lecsukja vagy úgy hagyja a tulaj. A gép meg elmegy alvóba vagy hibernálja magát, aztán jó esetben egy hét után belassul.
    Nekem a TV alatti gépem éjjel-nappal megy. A rekord valahol 51 nap körül volt. De akkor már nagyon vacakolt. Bezárogatta a chrome-ot. Volt, hogy ki is fagyott a böngésző. Gyakran nem akart hangot küldeni a TV-re, miután bekapcsoltam azt. Hibaelhárító segített szerencsére.
    Úgyhogy ilyenkor eszközölök egy újraindítást és megint minden frankó. A legtöbbször azért 3 hétnél nem bír többet.
    De ez is már nagyon jó, régen a W7-et hetente kellett újraindítanom. Annál többet nem bírt.
  • kisiku
    #6666
    István és mindenki. Lehet hogy hülyén hangzik, de én is csak a napokban jöttem rá, illetve olvastam.

    Próbáljátok meg azt, hogy a windows-t/gépet újraindítjátok néha, mert ha kikapcsolod, valójában nem kapcsol ki, hanem mintha hibernált módban akarja indítani újra, amikor bekapcsolod.
    Tehát a lényeg, hogy sok program akkor is fut (bennmarad a memóriában), amikor újra bekapcsolod a géped.
    Tudom ,hülyén hangzik, mondom, mi a példa:
    Bemész a "taskmgr"-be, a performance fülön belül és megnézed a "Up time" órát. Ha az túl sokat mutat (pl napokat), akkor biztos hogy indítsd újra és csak akkor fog "tiszta lappal" menni a géped. Nekem egy másik játéknál jött elő ez, és megoldotta a hibáját. Dob a sebességen is.
    A Win10 és valseg a 11 is úgy "kapcsol ki" , hogy valójában elmenti minden szarodat és tovább fut.Ezt úgy hívja, hogy fast startup.
    Próbáld meg, hátha segít.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2023.04.14. 20:59:49
  • RJoco
    #6665
    Nem a hajógyáras küldi juttat be a belső rendszerekbe, hanem az ALI-s. Azzal indul az egész.
  • RJoco
    #6664
    Hát ez mi ez?
    Nem jó.
    Tegnap délután elindítottam és estig toltam. Aztán láttam, hogy kilépés után megint leszedett valamit. Lehet, hogy azzal kaptuk?
    Majd mindjárt kiderül.
    Amúgy épp azon gondolkodtam, hogy van elvileg egy mod-om, ami összeszedi az elhullajtott dolgokat. Vagy magától bevonzza, már nem tudom. A lényeg, hogy ez általában nem működik. Pedig van, amikor igen. Pl. ha egy csatahajót robbantok, akkor azonnal összeszed mindent. Ha kis hajókat, mint a lilák vagy az sca marauderek, akkor nem.
    Lehet, hogy ez is a teljesítmény rovására ment.
  • Jóózsf István #6663
    Figyelem! Picsogás következik. Aki nem szereti, hogy szidom a játékot, vagy fejlesztőket, az ne nyissa meg!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ugye SOKAK szerint rengeteget javult a játék sebessége. Azt is tudjuk, hogy aki jobban elmerült a játékban, az tisztában van vele, hogy NEM. És mivel a matematikát, fizikát meghágni nem lehet, az is borítékolható volt, hogy az újabb tartalommal lassulni fog a játék. És úgy is lett. A HQ-m szektorában már csak simán az állomás felé közelítve tizenegykét kocka.
    És van egy vadonatúj ficsőr, amit eddig nem tudott a játék: ÍME! Ezt tegnap este kezdte. Ezek a képsorok az indítás után születtek közvetlenül. És mint látni, abbahagyja... Vagy nem. Ezt még nem tudni biztosan.
  • RJoco
    #6662
    Szerintem is a hajógyári küldivel indul,mert én még nem tudok bemenni a főrendszerbe.
    Amikor kilőttem az építő raktárat, akkor nem vettem figyelembe, hogy mennyi víz kell bele.
    Úgyhogy most hordom a vizet. Persze vizet egy állomásomon sem gyártok, mert eddig nem kellett semmihez.
    De nem baj, addig is nézegetem a feladatokat.
    A hajószkennelőst nem szeretem, az már biztos.
    A védd meg a bányászt egész jó. Csak a nehézségi szintje nem stimmel. Az elsőre kiírta, hogy hard, aztán kettesével jöttek. A második csak medium volt, de már hármasával támadtak. A harmadik szintén medium volt és jobban és többen is jöttek, mint előtte.

    Azt a modult akkor majd megnézem amikor gép elé kerülök.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.04.14. 15:33:12
  • kisiku
    #6659
    Érdekes, tegnap valszeg' kicsit sokan akarták egyszerre telepíteni, mert nekem le is állt a Kingdom's End telepítése, aztán utána minden rendben lett. Nekem tetszik, akárcsak a többi rész is. Egyelőre szépen, nyugisan fedezem fel, szeretem nyújtani, mint a rétestésztát, hogy minél tovább tartson az élvezet. Tudom, át lehetne gyorsan rohanni az egészen, de én inkább így csinálom. Segítek nekik felépíteni a hajógyárukat is, aztán ráeresztem a kereskedő flottámat.
    Szépek, szépen kidolgozottak a hajóik, tetszetős a kinézet, a zene sem rossz. Szép lassan felépítem magam hozzájuk +20-ra, hogy aztán minden terv az enyém legyen.
  • Jóózsf István #6660
    Pardon. Szokásomhoz híven megint roppant figyelmes voltam. Van még 2-3 óra benne, mert kapunk öt vagy hat küldetést, ami ehhez a DLC-hez kapcsolódik, de ezek kutya közönséges hajó, állomás építő és egyéb butus kis majomkodások. Abban nem vagyok biztos, de mintha a hajógyár építésének befejezéséhez nyújtotta segítségünk indítaná ezt a sorozatot. Ami szintén egy egyszerű: "Szállíts le egy valag cuccot" küldetés. Persze nem terraformálás mennyiségekben kell gondolkodni!
    Szóval ennyiKE! :-)

    Rontás is van benne, de nem akkora, hisz levélben már pedzegetik, hogy mi, merre hány méter!
    Elsőre nagyon ráparáztam... Amikor megláttam, hogy megyünk az állomásom felé, már vizionáltam egy kisebb porfelhőt, amiben pár vércsepp és emberi szövet található... :-)
  • Jóózsf István #6654
    Benne van az építhető elemek között.
    Már kérdezték a húgyúbon is tőlem, de nem tudok róla, hogy ilyen modom lenne. Szerintem gyári. Vagy nem tudom hogy került ide.

    Na ennyi Volt a kingdom End. Csöppöt csalódott vagyok. Már nem azért, mert nem ért volna meg 6 pengőt ez a 8-9 óra, de valahogy nem érzem, hogy megdolgoztak volna a történet szempontjából a pénzükért. A látvány az más tészta, de engem inkább zavarnak ezek az "organikus" állomás elemek. Persze érdekes, de...