6884
Egosoft X4
  • RJoco
    #6724
    Rosszabbul talán nem fut.
    A vonal meg remélhetőleg (ki)kapcsolható lesz.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.06.27. 12:12:07
  • Jóózsf István #6723
    Első körben azt hittem, hogy gyorsult (simult a járása) a játék. Aztán bevetettem a nagyágyút. A komplex szörnyemet, hogy teszteljem. Hát persze, hogy nem! :-DDDD

    Ez az egérirányítós plusz egy vonal a képre, (hogy én agyfaszt kapjak!) igazi HÜLYEGYEREKFICSŐR! Persze, majd mindjárt valaki bepötyögi, hogy neki igenis szüksége volt rá, mert anélkül nem tudta, hogy merre van az arra!
  • Jóózsf István #6722
    Páblik Béla 6.20

    Egy dolog van, amiért el fogom indítani. Az első sor, hogy megkapjam azt a hajót, amit csak a mod nélküliek (ventúrások) kaphatnak meg.
  • Jóózsf István #6721
    Éppenséggel be is másolhatom...
  • mindero
    #6720
    De nem hoz semmi újdonságot nem? Csak valami technikai frissítés. Még bugjavítás sincs.
    Utoljára szerkesztette: mindero, 2023.06.21. 13:54:08
  • Jóózsf István #6719
    HATTÍZ RILÍZ!
  • mindero
    #6718
    Ami biztos, hogy lesz egy külső nézet (használható) amivel hajót vezethetünk, illetve egy endgame-es végső krízis, mely során háborút indíthatunk egy faj ellen. Az nem világos egyelőre hogy ez egy plot lesz, vagy belevisznek egyfajta új stratégiai szintet és tetőszlegesen indíthatunk háborút (ezt eddig is megtehettük, szóval nem tudom mi lenne az újdonság), esetleg belevisznek egyfajta diplomáciai szintet?
    Dolgoznak még több ötleten is, de azok még nem biztosak.
  • RJoco
    #6717
    Ez engem is érdekelne!
  • Jóózsf István #6716
    Valaki összefoglalná?
    Egyszerűen nem tudok koncentrálni Bernd-re.
    Átvehetem az irányítást egy-egy frakció felett?
    És fejleszteni fogják a "Hülyegyerek" (külső) nézetet?
    Ennyi?
  • mindero
    #6715
    Van új devblog.



    Lesznek azért érdekességek a 7.0-ban is.
  • RJoco
    #6714
    Modok nélkül, hááát. A szajré elrejtő mod nálam alap. És az M-es hajó hang mod is.
    Ha már ennyi erőforrást tesznek ebbe a nem kellő fícsőrbe, akkor igazán megoldhatnák, hogy a modolt hajókat nem engedik át vagy visszadobják. De nem a modolt játékosokat! Nincs egy olyan hajóm sem, ami megváltozott volna a mod miatt. Most még a festés mod sincs bekapcsolva. Szóval a hajó paraméterei teljesen vanila. Vagy az a gond, hogy mi mindet kapásból fullra tudjuk tuningolni a hülye szerencsekerék forgatása helyett?

    Erre mit mondjak. Én itt élek, kicsit többet látok. Azért nem olyan jó a helyzet, de mindenképp jobb, mint Magyarországon. A vendéglátásban, kiszolgálásban nagyon ritka, ha kijön valakin a gondja. Az valószínű, hogy nem német. Ezért tűnhet úgy, hogy itt minden happy. Pedig nem. Emellett látszatra toleránsabbak.
  • Jóózsf István #6713
    Minap végigfuttattam egy gondolatsort ezzel a multiverzummal kapcsolatban:
    Ki az akinek egyetlen mod nélkül fut a játéka négy és fél évvel a kiadás után? Merthogy modokkal nem lehet benne részt venni.
    És akkor vajon hány ember marad, akinek mindezt barkácsolják?
    Az egész "játékmenet" kb nem szól semmiről, mert csak egy lottó játékban veszel részt. Nagyon befolyásolni sem lehet!
    Biztos, hogy ebbe kell ölni az erőforrásokat?
    Mindezek mellett azzal is tisztában vagyok, hogy szar időket élünk, de egy cimborám most volt kint Németországban és azt mondta, hogy ott senkinek semmi baja. Mindenki maga Buddha! Nyugalom és béke amerre a szem ellát. De, ha Jocó megcáfol az sem baj.
  • mindero
    #6712
    Ezeket a multis cuccokat nem értem miért erőltetik. Elküldöd egy hajódat x órára és kapsz valami skint meg egy béna vadászt? Van már millió hasonló multis cucc, x-be ez teljesen felesleges.

    Inkább a moddolós tutorialokat adnák ki, hogy lehessen frissíteni a hajókat.
  • Jóózsf István #6710
    Megint roppant figyelmes voltam. Illetve a jóskapista és német logika megint összeakasztotta a bajuszt.
    Persze, hogy mondja. Külön fejezet van erre szentelve! Az egész videó VÉGÉN!!!!
    Végignéztem? Nem. Mert már a dejó nézése közben elkezdtem intézkedni és azt használtam útmutatónak.
    Van tartalom jegyzék, igen. De kit érdekel?
    Természetesen nem hibáztathatok senkit amiatt, hogy én nem várom meg a megfelelő információt!
  • RJoco
    #6709
    Ha az autópályaépítés az utolsó feladat, akkor nem nagyon erőltették meg magukat a sztorival.
    Így kell valami, amivel még el lehet ütni az időt.
    Meg mondták a korábbi videóban is, hogy jönni fog, de valószínű, hogy a 6.0 után csak.
  • Jóózsf István #6705
    .
  • Jóózsf István #6707
    Említette egy szóval is, hogy módosított játékkal nem lehet részt venni benne?
    Mert ugye eredetileg a vencsőrben nem lehet részt venni modokkal.
    És az is érdekes, hogy maga a játék sem szól, hogy: "Hülyegyerek! Nepróbálkozzá'!!! És addig el is jutok, hogy konvertáljam át a mentésemet onlájnná, de nincs a térképmenümben onlájn menüpont!
  • Jóózsf István #6704
    Egyszer már elengedték. Mert kábé egy kalap szamóca! Most akkor miért kellett elővenni megint?
    Nyilván költői a kérdés!!! :-)

    Jocó!
    Itt a lehetőség!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.19. 18:17:13
  • RJoco
    #6704
    A Subnautica magyar feliratos. És PS-en amúgy is mindegy lenne. Mondjuk a Horizon első részét nem lenne rossz, a második már magyar. De PS-en az is gond.
    Még csak nagyon képlopás sem kellene. Egyszerűen a sztorival kapcsolatos részeket kellene felvenni, majd egy YT videó keretében feliratozni.
    A Horizon-t is így néztem, míg az illető fordította. Csak aztán a végét már nem csinálta meg. Sajnos.

    Lehet, hogy érdemesebb lenne felvenni a kapcsolatot az ego-val. Vagy tomonor-ral. Esetleg.
    Hátha bele lehetne tenni hivatalosan is. Vagy legalább valami mod keretében. Csak a sztorit.
    Mert amúgy tudtommal elég sok szöveget tartalmaz.
  • kisiku
    #6704
    Én szívesen vállalok fordítást ÉS MAGYARÍTÁST, ha kezembe kapom az eredeti szöveget. De úgy hogy én bogarásszam ki valahogyan, vagy csak azért játsszam végig újra, hogy képlopással kiszedjem a szövegeket, kicsit sok. Ha már úgyis írok egy nyelvkönyvet, amit angolul írtak és szuahéli nyelvet tanít, akkor már ez sem lesz túl nagy probléma...

    A magyarítás a fontos ezekben, fordítani már a gúgli is tud.
    A subnautica-t is szívesen lefordítom, nem olyan nehéz a szövege ezeknek. S igen, én is sztoris vagyok ,ezért is írtam, hogy kicsit meg is könnyeztem a Boron sztorit, mert értem, érzem, átélem. Ez a lényeg. Akkor jó egy játék, amikor ilyenekkel elérik és megérintik az ember szívét vagy lelkét (már akinek van),
    Az X2-ben libabőrös lettem a végén, amikor a Khaak-októl kellett megmenteni a faterunkat. Vagy az X3-ban is, de a Rebirthben is voltak olyan pillanatok.
  • RJoco
    #6703
    Ezért kell egy kicsit meghagyni. Rengeteg állomás fog épülni és végül ismét zajos lesz. De addig is jó lesz az FPS. És be lehet nekik segíteni.
    Talán lenne esélye a xenonnak is. Meg van egy-két gyáruk. De támadják őket rendesen.
  • kisiku
    #6696
    Teljesen jól látod, szerintem is jó lenne ha nem kizárólag a hajóépítés lenne a mozgatórugó. Teljesen jó gondolataid vannak, egyébként korábban is csináltak ilyet a Rebirth-ben is, meg az X3-ban is, hogy egy idő után "resetelték" a gép oldali keresletet, hogy legyen értelme termelni és eladni.
    De ami jelenleg van, abból kell gazdálkodni, ezért nem irtottam ki teljesen egyikellenséget sem, mert szükségem van rájuk, különben unalmas lenne. Persze az igazi az lenne, ha újrakezdeném, mint ahogy megtettem számos sandbox játékkal, csak ez baromi sok időt igényelne.
  • Jóózsf István #6695
    Igen abban küldetésben ott a HQ-nál nálam is az a 13 játszott!

    Egy pillanatra komolyan gondolva a "NÉPIRTÁSRA" Az természetesen nem okoz gondot, hogy a reput visszaírjuk +30-ra is akár, de mit kezdesz kihalt tök üres világegyetemmel? Nem lesz benne élet! Az nem baj?
  • RJoco
    #6700
    Ha PC-n fut a játék. De még akkor sem szeretem, mert gépi fordítás. Néha nagy ökörség jön ki belőlük.
    Az X4-nél nem is kellene mindent lefordítani. Elég lenne a sztori, a levelek, leírások. De alapvetően az áruk, modulok neveit meg kellene tartani angolul.
  • RJoco
    #6698
    .
  • MarkBlade
    #6698
    Legtöbb játékra van már gépi fordítás. Viszonylag már élvezhetőek.
  • RJoco
    #6697
    Nekem is vannak L-es bányászaim, de akkor is zavaró, hogy hullanak az M-esek.
    Ha legalább lenne lehetőség őket visszabontani és felhasználni más hajóhoz. De nincs.

    Én ma már a leginkább a sztorikat szeretem.
    Ha a Subnautica nem magyar, akkor vagy végig sem játszom vagy sok mindent kihagyok. A megértés hatalmas élvezeti faktort adott a játékhoz. Ugyanígy a Pókembereknél is. A Cyberpunk-ot másképp nem is játszottam volna. A Galaxis őrzői még kérdéses, de mintha lenne magyar felirat. A Stray valami eszméletlen volt úgy, hogy értettem. Enélkül mondjuk nehéz is lett volna, mert nem volt kijelölés menj ide-menj oda. Szövegben megkaptam az utasítást és hajrá. És még sok ilyen játék van. De pl. a Ditroit become Human nem volt olyan jó angolul, mert a lényeget érteni kellett volna, hogy a történetet aszerint alakítsam, ahogy szerettem volna. És sokszor kellett gyorsan reagálni, gyors választ adni. Szóval az élvezetből nagyon sokat elvett, hogy nem értem a kérdést, a választ.
    Szóval igen, szeretem a sztorikat, ha értem. Ha viszont folyamatosan a fordítót kell használni, akkor az elveszi az élvezeti faktort.
    X4 esetén azért sok más is adja, így a sztori nem értése leginkább akkor zavaró, ha nem jelöl ki konkrét feladatot és nem tudom, hogy mit kell csinálni, mert csak annyit mond, hogy húzzak el a helyszínről. Hogy merre, hova, az mindegy. De, ha nem értem...
    Ezért szoktam mostanában mindent felvenni. És, ha kell, akkor fordítom.

    A Kha'ak-okkal az a gond, hogy ha nem piszkálod őket, akkor is megtámadnak. Szóval itt nem a megértésről van szó.
    Olyanok, mint a magógok vagy a gorn. Ha nem keresed őket, akkor is meg akarnak enni vagy petét/tojást rakni beléd.
  • RJoco
    #6694
    .
  • mindero
    #6690
    Meg van mit akartam még írni javaslatnak! Nagyon fontos!

    Mivel az egész játékot a hajók építése irányítja, így ha béke van az univerzumban akkor befagy a gazdaság. Ezt kiküszöbölve, (és a terraformálásnak is értelmet adva), a szektorokban található bolygókon levő élőlények számához kéne belőni egy állandó termék fogyást (mint amikor a HUB-ból leküljük a terraformáláshoz az anyagokat). Így minden bolygóval rendelkező szektornak lenne egy "állandó" fogyasztása. Nem lenne tehát a hajóépítéshez kötve a nyersanyagtermelés, lehetne úgy is hasznot húzni, ha nincs állandó háború. Lehetne Orbital Supply Base a neve. Vagy valami hasonló.

    Így értelmet nyerne az egész boron nép, mert ha nincs ott háború (márpedig nincs), akkor nem is lesz termelés (egy idő után persze).

    Alapvetően én is mindenkivel jóban vagyok, de mivel ez egy játék (és beszélni nem lehet az NPC-kkel), így gondolom csak kereskedni és harcolni lehet. De mivel a harc nélkül nincs fogyasztás, így az egész játék esszenciája a háború. Nem tudom hogy így akarták-e, de így sikerült. Viszont a fenti módszerrel teljesen más játékélményt lehetne kialakítani.

    Az eleje persze a háborúról szólna, de mikor a xenonok vissza vannak szorítva, be lehetne pörgetni a gazdaság fogyasztási részét is.

    Ezt Vikunak akartam írni, csak tényleg meg vannak hülyülve a hsz-ek.
    Utoljára szerkesztette: mindero, 2023.04.17. 12:22:58
  • kisiku
    #6688
    Jé, nálam is össze-vissza jönnek a hozzászólások. Érdekes, amíg nem lépek be, addig jól hozza, ahogy bejelentkezek, össze-vissza jön, meg vannak, amiket nem látok stb (itt a fórumban). Lehet hogy böngésző? De otthon is Tűzrókát használok...

    Rjoco: én L-es bányászokat használok emiatt, nálam egész jól felveszik a versenyt mindennel. Jó, amikor Plunderer Phoenix vagy Behemoth vagy Rattlesnake jön, akkor nem, bár Phoenix-et vertek már vissza a kereskedőim.

    A sztori kedves, aranyos, kicsit meg is könnyeztem a Boronoknál, de tényleg rövid. Valószínűleg nem ez érdekli az embereket. Nagyon sokan vannak, akiket a sztori egyáltalán nem vonz, semmilyen sandbox játékban. Az új rendszerek tényleg kicsit üresek (érthető is), de legalább békés minden. És a Boron számomra az a faj, az emberek mellett, akik között nem tudok áskálódni és gyűlöletet szítani (igen, szív, pedig az ész mást diktálna, azaz nem tudok sorosgyuri lenni).

    Igaz a sztoriban is kimondta a Boron helytartó, hogy csak azért mert nem értjük/nem kedveljük egymást a Khaak-kal, nem kell kiirtani őket, mint ahogy a Terran-ok tennék...ebben azért van kritika és igazság.
    Eddig akárhová bementem Xenon vagy egyéb ellenséges szektorba, odajöttek a Terranok és kiirtottak mindenkit. Ezért nem segítek nekik. így vesztettem el a Yaki-kat. Megmentettem őket, kitisztítottam a Xenonoktól, segítettem őket újjáépíteni, majd jöttek a Terranok és egyszerűen elsöpörték őket...

    Mindero: Idealizmus lenne hogy mindenkivel jóban vagyok? Én a valóságban is ezen vagyok és működik. Mindenkivel másért, mindenki másért kedvel. Én próbálok hinni benne, hogy lehetséges. Itt a játékban pedig miért ne lehetne? Oké, az hogy egyes fajok nem szeretik egymást, az nem a mi gondunk. Nálam is minden hajógyáramnál harc dúl, de ettől még nekem nem kell rosszban lenni másokkal. Én az életben is próbálok kompromisszumokat kötni és hiszek benne, hogy a kommunikáció (beszélünk nyíltan egymással) a megoldás. Itt a játékban is. De aki nem akar, az nem áll meg előttem.
  • RJoco
    #6693
    Így működik a világ. Mit vársz egy játéktól?
    Sosem a problémát oldjuk meg, hanem szépen letakarjuk, hogy ne is lássuk. Meg másokat zaklatunk a hülyeségünkkel. Illetve nem másokat, mert nincsenek mások (hivatalosan), csak magunk vagyunk.

    Van másik megoldás is, ha te 60 FPS-t szeretnél az épülő gyárad mellé. Ez pedig a népírtás. Ha elintézel egy-két fajt, esetleg az összeset, akkor olyan FPS-ed lesz, hogy csak ihaj.
    Nekem már amúgy is megfordult a fejemben, hogy megkérlek egy kis xml túrkálásban így előre.
    A terv az lenne, hogy minden fajt leamortizálok és csak egy rendszert hagyok meg nekik, ahol a hajógyáraik vannak. Ez ugye instant -30-as repu és sajnos a játék nem enged meg békekötést. Viszont egy xml szerkesztéssel mindegyikkel békét köthetnék és -5 vagy épp 0-ás repuról indulhatnék.
    Egy darabig megint sok FPS-em lenne.

    A KE sztori miatt be kellett dokkolnom a HQ-ra. Kellett a halnak az anyag és gondoltam, akkor már leszállítom személyesen.
    13-18 között volt az FPS.
    Szóval ennyit ér az 5950X a 4080-nal.
  • RJoco
    #6692
    Én látok potenciált a sztoriban, de ahhoz angol tudás kellene. Meg nem lenne rossz, ha valami normális angolt beszélnének, mert amit beszélnek az mindennek a legalja.
    Egy-két dolgot lefordítottam és van ám szöveg rendesen. Igazság szerint kicsit túl sok is néha.
    Az 5.0 sztorijával még mindig nem találkoztam.

    Az nem akkora gond, ha mindenkivel barátkozhatsz. Sajnos a kalózokkal nem. Szóval azért mégsem mindenkivel.
    A hajógyáraimnál olyan csata folyik, hogy csak na. Mert a különböző népek viszont nem szeretik egymást, de, ha mind a ketten nálam gyártatnak, akkor, dől a lé. :)))
    A hajótervrajzok is csak az elején gond. Ha már iparmágnás vagy, akkor nincs ilyen gond.
    És sajnos egy-két sztori miatt, mikor 400 misiket, meg komplett flottát kell szállítani, akkor nincs más választásod.
    Amúgy én az elején sok hajó tervrajzát leloptam a hajóról. Szóval szét sem kellett szedni. Aztán találkoztam a pénzes feladattal és az mindent megváltoztatott.
  • RJoco
    #6691
    Ha neked is úgy pusztítanák az M-es bányászaidat, mint nekem, akkor nem örülnél annyira.

    A FAF a Splitek kalózbandája. Velük nem lehet jóban lenni. Nemrég kilőttek egy L-es bányászt. Egy kis vacak M-es. Ennyit a fejlesztett MI-ről. A bányász cuccát úgysem tudja elvinni, értelme nem volt, csak, hogy ráküldtem egy csapatot. Mert azok meg repkednek össze vissza, csak épp nem védenek meg senkit, hiába az a parancs.
  • RJoco
    #6686
    Bejelentkeztem, erre eltűntek a friss hsz-ek. :(((((
  • Jóózsf István #6689
    Na, most meg nem fértem bele a tíz percbe! :-DDD

    Mindig mondjátok, hogy Jó a zene. Elfogadom, de nálam huszadrangú kérdés.
    Viszont ez a dallam, amit már vágykeltő videóban is hallhattunk kicsit már kezdett idegesíteni.
    Annyiszor hallottam, hogy már zavart. Eddig ilyen nem volt. Gondolom mert az eddigiek sokkal semlegesebbek voltak. Ez meg mintha direkt azért készült volna, hogy érzelmileg befolyásoljon!

    Jutalmazás? Hát igen. Szegény karácson ez a dlc. Sírva fakadtam, amikor nem kaptam meg azt a gánbótot, amivel harcolni kellett az autópályás küldetésben.

    Na mindegy.

    De van jó is. Megint lehet tervrajzot szerezni piros pötty szkenneléssel. Egyet szereztem is. Nem mintha lenne jelentősége...
    És ugye visszakerült a bűnözők lelövöldözése általi viszonynövelés, ami szintén szünetelt egy ideig.

    Jocó! Azt már beszéltük párszor, hogy hogyan érdemes építkezés közben SETA-zni. De az nem MEGOLDÁS. Az angol nyelvben van erre egy kifejezés a VÖRKORÁND. Nem megoldjuk a problémát, hanem csinálunk valamit, amitől nem fáj annyira.
    Na ezt nem kérem. Én ott akarok az épülő állomásom mellett állni SETA-val és gyönyörködni a minimum 60 fps-ben!
    A VGA dolog meg azért merült fel, mert most változtattak grafikai téren a játékon, gondoltam esetleg olyan dolog is bekerült, amit már a jó öreg 1080ti nem tud olyan könnyedén kezelni. Meg már máshol is látom, hogy kezd fáradni.
    Nyilván tudom, hogy nem ez fogja a sebességi problémát megoldani, hisz én vagyok ennek a pápája! Én terjesztem ezt az igét! :-)
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.17. 05:55:57
  • Jóózsf István #6688
    Mindig mondjátok
  • mindero
    #6687
    Én is megcsináltam a KE sztorit (meg igazából az összes boron hajót, állomást megszereztem). Az látszik, hogy irtózatos mennyiségű munka volt vele (főleg a designnal gondolom), de sajnos a történetre megint nem futotta. Pedig voltak már jó kis sztorik (talán a paranid meg a terran volt elfogadható nekem), splitet egy idő után nem is értettem (főleg a vége volt nagy ?).

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A boronnál lehetett volna egy kicsit megspékelni xenon invázióval (pl pár kaput rossz helyre nyitunk és magunkra szabadítjuk a sorscsapást), lehetett volna split inváziós flotta, a kapu építését el lehetett volna jobban húzni (egyszer csak megjelent nálam, de lehetett volna akár több lépcsős is), mehetett volna az ármánykodás (összeugrasztani pár néppel a boronokat- Dal Busta ;) ). Nagy jutalom se volt. Több volt ebbe nekem, de ez van, kár érte. Az új rendszerek is elég üresek, bár a zene jó, de az állomások nagy része épül, így mindenhol hiány van. Az építkezést meg kínkeservessé teszi, hogy mindent a világ végéről kell behozni.


    Mivel már én se tudok mit kezdeni a pénzzel, így lassan megunom.

    Ez az utolsó 2 dlc sajnos elég halovány lett történet szempontjából (bár tudom, ez csak engem zavar). Talán meg lehetne magukat tisztelni azzal, hogy nagyobb feneket kerítenek a saját munkájuknak, ha már ennyit melóztak vele. Kb 5 óra alatt végig lehetett pörgetni. Ilyen ray hajót még nem is láttam. Pedig azt is olyan jól fel lehetett volna vezetni...

    Lehet majd ha lesz VRO a 6.0-hoz akkor újra nekiállok az elejéről, de lehet egyenlőre jegelem. Talán még a Free Families rendszereket meg Antigonét leradírozom, vagy elkezdem a kis videóimat...

    Meg pár aprósággal fel lehetne dobni az alapjátékot is:
    -Írtam már erről az act of war dolgoról, hogy ha kellően nagy kárt okozunk egy szövetségesünknek, akkor reputól függetlenül hadat üzen nekünk (pl elfoglalunk egy asgardot és nem csökken a repu).
    -Összekapcsolt repu szintek. PL aki jóban van a splitekkel nem lehet jóban a boronokkal - így volt x3-ban és tök jó volt. Ez a mindenkivel jóban vagyok nagyon idealizált, és "életszerűtlen".
    -A hajótervrajzokat meg az elfoglalt hajók visszafejtésével is meg lehetne szerezni. Mondjuk 1-4-7 hajót fel kell áldozni hogy meg legyen a tervrajz. Minél bonyolultabb a hajó, annál többet. Így nem kéne minden néppel bratyizni.
    Több most nem jut az eszembe, de még volt pár.
  • kisiku
    #6684
    Én örülök a Khakiknak, mert ugyan én életben hagytam a Xenonokat is, eléggé visszavett mindenki az arcából, és attól ugye nem nagyon pörög a gazdaság. Nekem a Fallen Families-zal sikerült -30-as reput kiialakítanom, főként, hogy az elején a Terranok megbíztak egy feldattal, hogy vadásszam őket
    A +20-as repuért és az Asgard-ért bármit...
    Úgyhogy a fent említettek szoktak még kalózkodni nekem, előszeretettel vadásszák a hajóimat, de leszarom. Még az SCA szokott "Plunderingelni", azoknak pedig néha odaba*ok, hogy egy-egy állomásukat cerébe félig lerombolom, egy elvesztett transzporterért.

    István: ez a sorozat mindig arról volt híres, hogy NASA gépek kellettek a futtatásához vagy olyanok, amiket még fel sem találtak :))
    Kicsit aggódom, mert látván, hogy neked a már most sokkal jobb gépeden sem sokkal jobb a helyzet, mint az én régimen. De azért valamit csak fog dobni egy CPU+ram+MB csere. GPU-t egyelőre nem akarok, nem vagyok már akkora gémer.Majd talán jövőre. Ne idegeld magad, igyál egy jó sört (vagy kettőt+házipáleszt) és máshogy fogod látni a játékot.
    Én játszottam már vele többször részegen is, egész más fíling! Felbátorodok és elkezdek mindenkit ba*tatni.
  • RJoco
    #6685
    Hol álltál meg SETA-zni?
    Azt mindig valami félreeső helyen kell elfordulva mindentől. Akkor lehet kihozni belőle a legtöbbet.
    Térképet sem szabad nyitni. Főleg, ha 1-3 FPS-ed lesz tőle. Akkor nincs értelme a SETA-nak.

    Nem hiszem, hogy a VGA megoldja, hacsak nincs most 100%-ra kihajtva.
    Nekem ezzel az új motorral 50% alatt marad.
    A procit sajnos főzi. A veszélyes rendszerben 100%-ra hajtja és máris 86 fokon van.

    Én még örülnék, ha jönne valami Kha'ak aktivitást csillapító feladat.
    Sajnos az AI nem lett jól megcsinálva, mert a szektorvédelem még mindig nem működik nálam.
  • Jóózsf István #6683
    Tudom, hogy nem nagy szó így a játék életének vége felé, de el fogom engedni.
    Számomra így ebben a formában már játszhatatlan és most nem az akadozásról beszélek, hanem arról, hogy nagy nehezen megépítettem egy szolid kis komplexet az egyik köztes Boron szektorban. Végig SETA-val és egy napomba került.
    A SETA-nak köszönhetően túlnyomórészt 1-3 fps-el (Igen EGY-HÁROM!!!)

    Gép fejlesztés nálam is játszik, de az irreleváns ebből a szempontból. Csak egy VGA és a hozzátartozó négymillió kilowattos táp lesz cserélve. jövő hónapban. Mert kell a pénz kiflire és családi házra is gyűjtök.
    Akkor még megnézem, hogy az segít-e egyáltalán rajta, de úgy vagyok vele, hogy KURVÁRA IGAZAM VOLT és már Terránokat sem kellett volna beletenni!

    Hogy miért picsogok itt és mondom el ezredszerre is ugyanazt? Mert ez lehetne a világ legjobb játéka, ha szépen futna. Életem végéig is el tudnék vele játszani!
    Nagyon sajnálom, hogy így alakult a sorsa és drukkolok, hogy legyen az ego csapatban még egy, amivel már ilyen problémák nem lesznek!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.04.16. 05:57:15