6889
Egosoft X4
  • RJoco
    #6769
    Az F1 a belső nézet.
    Az F2 a külső nézet, de fix.
    És most nem emlékszem pontosan, de vagy meg kell nyomni még egyszer az F2-t a szabad nézetre váltáshoz vagy F3 kell.
    Utána a numerikus billentyűkkel lehet forgolódni, ahogy István is írja.
  • Jóózsf István #6768
    Tudtommal, a numerikus kurzor gombokkal. (2,4,6,8)

    Más:
    "Szeretnénk megragadni az alkalmat, hogy előre szóljunk, hogy a 6.20-as verzió valószínűleg az utolsó frissítés lesz a 7.00-as verzióra való nagy ugrás előtt."
    Most megint elő kell adnom a nagyhalált: NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nem kell több déelcé!!!
  • Z33noo
    #6767
    Oké, noob vagyok, kérdezek:
    Külsö nézetben (F2) hogyan lehet fogatni a kamerát?
    Minden általam ismert kombót próbáltam de semmi, a Shift+Mouse3 ami a nézelödés belsö nézetben (F1) nem müködik ha külsö kamerára váltok, pedig az lenne a logikus.
    Utoljára szerkesztette: Z33noo, 2023.08.25. 16:20:12
  • Jóózsf István #6766
    6.20 rilíz!
  • RJoco
    #6765
    Szerintem én nem nagyon jártam hajókereskedőnél. Térkép megnyit, jobb klikk és vásárlás.
    Tuningnál viszont oda kell menni, szóval... Bár az csak egy asztal és lehet, hogy minden dokkban megtalálható.
    Régen mindig az elsőnek megépült dokkba irányított, ha a hajó befért. És nem számított neki, hogy közelebb lenne más dokk, szabad hellyel. Általában mindig az első ilyen dokkban volt a díler.
    Nem tudom, hogy azóta mókoltak e valamit.
  • Jóózsf István #6764
    Azt, hogy ne kelljen kajtatnunk a hajókereskedő után azon az állomáson, ahol több hajóépítő modul is van, úgy oldották meg, hogy a belső teleport menüjében csak egy választható hajókereskedő van. Azt nem állítanám, hogy száz százalékosan működik! :-)
  • Jóózsf István #6763
    Június 17.-én megkaptam az extrém kereskedőt.. Biztos nagyon odafigyelek a dolgokra! :-)
    De az, hogy most kaptam meg a szektorbirtokosit az csak egy vicc. Nem azt mondom, hogy a játék szektorainak a fele az enyém, de nem ez volt az első!
    Ezt az Építő Róbertet meg nem is értem!

  • Jóózsf István #6762
    Elgondolkodtam rajta, ha újrakezdeném a játékot, akkor hány órát tudnék beleborítani, amíg játszatatlanra lassul. A baj, csak az, hogy a már meglévő javaimat szeretném még hatalmasabbra fejleszteni és nem újból összekulizni mindent. SAKK - MATT

    Van most a 6.20 bétával kapcsolatban egy fejlesztői megbízás. AMD grafikus kártyásoknak kell tesztelni, hogy minden rendben van-e a játékkal (Grafikailag)
    AZT ÉN HONNAN IS TUDHATNÁM??? :-D
    De amúgy nem találtam benne hibát és tegnap amikor pár órát játszottam vele. Fel is építettem egy helyőrséget és még szépnek is találtam a játékot.
  • Jóózsf István #6761
    Számomra is az a magától értetődő, hogy megszerzem a tervrajzot és aztán annyit gyártok belőle, amennyit nem szégyellek!
  • RJoco
    #6760
    Érdekes. Eddig nem is figyeltem. Mondjuk alapból BP-t vettem és a saját gyáramban gyártottam.
    Azt pontosan nem tudom, hogyan kapod meg, de úgy emlékszem, hogy kapsz egyet. De az is lehet, hogy nem minden lehetőségnél.
  • Z33noo
    #6759
    Rosszul fogalmaztam, *elad
    Ha nem Terran-ként kezdessz, nem lehet venni tölük ezt a 2 tipust.
    De nekem ez sem volt tiszta, tehát ha nem terrán vagyok de megcsinálom a küldi sorozatot akkor is megkapom a Syn-t?
  • RJoco
    #6758
    Melyik faj ad csatahajót vagy anyahajót? Én ilyenről nem is tudok.
    A Syn-t asszem megkaptam az egyik küldetésben. De ehhez nem kellett földinek születnem.
    Az Asgard-ot meg szerintem magamnak gyártottam le.
    Mindegy, hogy melyik faj hajógyára, csak legyen hozzá terrán cucc a gyártáshoz.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.08.12. 20:41:23
  • Z33noo
    #6757
    Eléggé elszomorodtam amiatt hogy a Terránok nem adják az Asgard-ot ha nem közéjük születtél de mivel nem volt titok, beletörödtem... NADE! Azt nem tudtam hogy a Syn-t se adják ... Totál letörtem, pedig az lett volna az egyik életcélom hogy leszínezem (értsd Syn) az összes Xenont. Szóval nem maradt más megoldás (mert foglalni nem akarok) csak az ha magamnak gyártom le a hajót.
    Kérdés:
    Bármilyen (pl: Argon) hajógyárat épitek is jó vagy csak a Terrán L-ben tudok Syn-t gyártani magamnak?
  • Jóózsf István #6756
    "Fixed wharves and shipyards potentially having multiple ship dealer shops with only one having anyone serving." (6.20 páblik béta 7)
    Ez már jó régóta idegelt, hogy rohangálok az állomásomon és nem találom az eladót, mert több helyen is lehet!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.08.09. 18:00:59
  • RJoco
    #6755
    Lehet, hogy véletlenül kereszttűzbe került hosszabb időre.
    Az FPS szám elég durva. Meg ahogy ugrál.
  • Jóózsf István #6754
    Mondanom sem kell, hogy nem vagyok rossz viszonyban a "Halakkal," de egyszer csak, azt vettem észre, hogy pár hajójuk piros és támadják is a hajóimat. Hogy esetleg kalózok lettek volna, azt nem tudom De... Bocsi halak!
  • Jóózsf István #6753
    Hopácskácska! :-)



    Mondjuk, évekkel ezelőtt meg kellett volna kapnom, de egye fene. Elfogadom.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.08.03. 20:31:35
  • RJoco
    #6751
    Hát igen.
    Aztán, ha valaki jön ide segítséget kérni, de nem tudja leírni angolul a megfelelő szavakat, akkor gond van.
    Mondjuk elég sokat magyarosítunk mi is, mint az okostégla, meg a csörgő, ratata. Ennek megértéséhez meg a fórumot kell követni.
    Magyarul viszont hiába keres rá egy küldetésre, nem hiszem, hogy talál bármi hasznosat. Vagyis vissza kell fordítania angolra vagy németre, hogy meglegyen a megoldás.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.07.12. 22:02:46
  • Kancsalborz
    #6751
    Én értékelem ezt a gépi fordítást mint technológiát, -egyszer majd ez jó is lesz meg vagyok róla győződve- meg főleg azt hogy mióta megcsináltátok a saját helyetek itt sem megy a szájkatate a normál fordítókkal, de ez még mindíg nem az a hely ahol ezt be kell jelenteni...XD
    Aki itt ezzel játszik, annak a gépi biztos hogy nem kell.

    Kíváncsiság kedvéért néha rájuk nézek, és egyszerűbb game-ekhez már néha egészen jók a fordítások, de az ilyen komplexebb játékokhoz a gépi még mindíg totál hasznavehetetlen, többet árt mint használ.
    Durván félrevezető, vagy értelmezhetetlen halandzsákkal van tele, a szövegkörnyezet, a játék sajátos nyelvezetének nem ismerete miatt.

    Aki ezzel, meg ilyen játékokkal hosszútávon játszik, annak a gépi fordítás egyenlőre messziről kerülendő, mert konkrétan új játékosként a game bonyolultabb szegmenseit nem tudja vele értelmezni.

    Azért kösz. ;)
  • RJoco
    #6750
    Hali!

    De jó! Engem biztos, hogy nem érdekel.
  • Norbertboy
    #6749
    Hali!

    Van a játékhoz gépimagyarítás ha érdekel valakit.
  • Jóózsf István #6748
    Nnnna! Ezt nem is ismertem. Én meg vadászom állomásról állomásra a bűnözőket! :-)
  • RJoco
    #6747
    :D
    Egyesével eladni? Olyat sosem csináltam. 10-ig viszonylag elég egyszerű felhúzni. Néhány szállítós küldi, pár criminal lelövése az állomásnál és meg is van. Ami azt illeti, ezzel az utóbbival jól lehet amúgy is reput húzni. Csak ne az állomást lődd. Ha már van rendőrjelvény, akkor fizetnek a lelőtt ellenség után is és kapsz reput is.
    Ha jól tapasztaltam, akkor amúgy csak akkor kapsz reput, ha olyan hajót lősz le, amelyik támadja az adott faj hajóját. Ha pl. egy kalóz támad egy teladi szállítót és lelövöd a kalózt, akkor kapsz reput a teladi-hoz. Bár lehet, hogy csak akkor, ha teladi területen vagy.
  • Caliph
    #6746
    elolvastam,mert ugye a kíváncsiság.... :D köszi a tippet
    repuzásra is olvastam hogy venni kell 150 kaját és egyesével eladni a frakciónak amit húzni akarsz. tökölős de szépen jön belőle a repu,röhögve fel lehet húzni 10ig :) remélem még működik
  • RJoco
    #6745
    Az adatlyukakra vadászni meg rengeteg idő.
    Van egy trükk, de inkább spoilerezem, hátha nem akarod tudni, mert így szereted.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    EMP bombákat kell csinálni. Odamész a neked kellő modulhoz hajóval, kiszállsz belőle, majd rádobsz egy EMP bombát. Visszaszállsz a hajóra, majd eltávolodsz úgy 5 km-t. Ekkor biztos, hogy nem fognak téged gyanúsítani. A bomba legyen kijelölve. Ha megvan a táv, akkor felrobbantod. Visszamész. Lesz ott 4 jel, amiből ez egyik megadja a BP-t. Csak az EMP-hez kell az anyagot összeszedni, a dokk trader-e mellett meg le lehet gyártani.
    Régen lehetett így hajó terveket is lopni. Aztán meg nem. Jelenleg nem tudom, lehet, hogy visszahozták.
    Van olyan, amiről nem tudsz BP-t lopni. Ha érdekel, akkor leírom, hogy ne vesződj vele. Én vesződtem vele eleget. Meg ellőttem vagy 20 bombát. Bár ez már rég volt, lehet, hogy ez is változott.
  • Caliph
    #6744
    dlckel még nem foglalkoztam,most argon alapokon nyugszik az első factorym. igazából az solar energy factory szinte ingyen van,munkás se kell hozzá,szóval nem izgat hogy arrafele többet termel,ha kevés csak építek a gyárhoz még egy ilyet,és máris van. lehet mégis teljes komplexum lesz,találtam neten factory plannert,egész jól kiszámolja hogy miből mennyi kell,mennyit termel,hol lehet szorulás a gyártásban,mennyi munkaerő kell stb
    így egyelőre egy modul lesz mindenből,majd a távoli jövőben,aztán kezdek neki az optimaliációnak
    állomás szkenner mod is jó,meg hogy mutatja a date leaket,mert ha meg kéne venni minden blueprintet,az rohadt sok pénz :D
  • RJoco
    #6743
    Amúgy nem kell rám hallgatni. Ha ki akarod próbálni a több állomást az egy nagy helyett, akkor tedd.
    Most jutott eszembe, hogy a terránok területén a Saturnhoz építettem egy gyárat, ami gyárt mindenféle terrán alapanyagot. Elvileg egy nagy komplex lesz majd, de mostanában nem játszottam annyit.
    Viszont a terránokkal bejött az a fícsőr, hogy az új rendszerekben van már napfénymérő. És a napelemek ezek alapján termelnek. A régi rendszereket tudtommal nem piszkálták.
    A lényeg, hogy a Saturnnál kevés a napfény, így a Merkúrhoz építettem egy napelem állomást. Olyan a szorzó, hogy csak na. Innen szállítja 2 vagy 3 nagy L-es hajó az EC-t a gyárhoz. Működik a dolog és a gyárnak is mindig van elég EC-je.
  • RJoco
    #6742
    És magamnak válaszoltam, holott @mindero-nak akartam.
    Hülye fórum a két azonos számú hsz-ével.
  • RJoco
    #6741
    Én hajókat nem raktam be.
    Elég sok hajó van a játékban, hogy nekem ne kelljen.

    A listában azért van mégis egy vagy kettő, mert előfordult, hogy a szállítóim nem akartak a szomszédos rendszerben lévő állomásomnak anyagot szállítani, nekem meg nem volt kedvem milliószor klikkelni, hogy átvigyék.
    Úgyhogy módosítottam egy mod hajót és egy körből letudtam az anyagigényt. A hajót nem tudtam gyártani, meg kellett vennem egy fajtól. Miután végeztem, kikapcsoltam a mod-ot, így eltűnt a hajó. Kompenzáció.
    Aztán rájöttem, hogy azért nem viszik a kirendelt hajók az anyagot, mert a vevő állomásomnak nem volt pénze...
  • Caliph
    #6740
    köszi megnézem mit tudnak,de akkor a fontosabb modokat úgy látom sikerült behúznom.
  • mindero
    #6738
    Hello!
    Nekem főleg Argonmatt és Axeface hajói vannak fent (mindegyik tök jó), pár optikai mod:
    Honsu sail removed
    No more dust
    Fire and smoke
    pár paintjob mod
    more ship rooms
    faster crew level
    natural engine tint
  • RJoco
    #6738
    A kereskedőhajód csak annyi kapun megy át, ahány csillagos a menedzsered.
    Én rendeltem a Hull Part gyáramhoz. De igazán sosem figyeltem.
    Amikor arra jártam, akkor mindig ott állt mellette. Ettől függetlenül azért jött lóvé.
    Jól lődd be az árakat, akkor menni fog az üzlet.

    Az FPS csak akkor gond, ha közel mész a gyáradhoz. Amúgy meg a szektorban is lehet jó FPS-ed. Ha elég messze vagy a gyártól.
    De próbálkozhatsz sok kisebb állomással is.
    Bár ahol van 20-30 Claytronics gyár a hozzá kellő raktárakkal, az szerintem már nem olyan kicsi. Lehet, hogy ezt is darabolni kell.
    De soha nem teszteltem, hogy mennyi modul kell, hogy elkezdjen zuhanni az FPS.
  • Caliph
    #6737
    szóval akkor inkább megakomplexumban gondolkodjak? egy gyár ami mindent is gyárt ? :D már előre félek az fpstől :D saját kereskedőhajót érdemes az állomáshoz rendelni,vagy az npc is jól teszi a dolgát? egyelőre a refined metal gyár van meg,meg a energy cell gyár,3 miner hozza az oret.
  • RJoco
    #6736
    Lőttem egy képet.
    A műhelyben nem találtam semmit, szóval nem tudom, hogy honnan vannak ezek. Lehet, hogy mindet külön szedtem le.
    És úgy emlékszem több is volt.
    Nem látom azt, amelyik átírja az M-es hajók hangját.
    A kristályos mod-ot teljesen kiszedtem. Annál a mentésbe is bele kellett nyúlnom, mert onnan nem tudta kiszedni. De meg lett oldva, hogy ne reklamáljon.
  • Kancsalborz
    #6735
    Tenkjú szőr. :)
  • RJoco
    #6734
    Nem akarom lelőni a poént, de a sztoriknál olyan igények merülnek fel, amiknél egy "megakumplexum" igencsak jól jön. Különben igazán csak a "farmolás" marad, ha lehet így nevezni a játék olyan elemeit, mint a küldik vagy a hajófoglalás, kristály bányászat. Ez utóbbi biztos, hogy farmolás.
    Emellett a gyárak közötti áruhurcibálás elég macerás. Oda kell rájuk figyelni rendesen.
    Én is próbálkoztam ilyennel, de a menedzselésük baromi macerás. Egy komplexnél meg látod, hogy miből nem termel eleget, hova kellene még gyárat beszúrni, kell e még bányászhajó. És ami fontos, hogy nem kell neki lóvét adni ahhoz, hogy ellássa magát. Mert hiába cserélsz árut a gyáraid között, ha nincs lóvéja, akkor a csere sem megy. Amúgy nem mozgat ilyenkor pénzt. Viszont, ha külső forrásból is szereznél be anyagot, az eladás meg azért nem megy, mert a másik gyáradnak szállítanád, ami viszont nem fizet... Szóval nem egyszerű.

    Az biztos, ha újrakezdeném, akkor már az elején ráállnék a hull part és claytronics gyártásra. Előbbi kell mindenhez is, utóbbi meg a gyárakhoz. Emellett a terran anyagokat sem árt kapásból intézni, mert baromi nagy az anyagigényük és lassan gyártódnak. Persze az eleje bele telne jó pár 10 órába. Vagy inkább 100-ba is ;)

    Ja igen. A HQ-ra is rá lehet húzni egy szép nagy komplexet. Ha belekukkantasz a terraformálós feladatokba (ha elérhető), akkor van egy-két anyagigény ott is. És ugye mindig máshova kell vinni a HQ-t, így nem biztos, hogy automatán meg lesz oldva az ellátása.

    De ezek csak tippek. A játékot úgy élvezd, ahogy akarod! Mi is ezt tesszük :)
  • Caliph
    #6733
    nagy radar nem érint,a sector satelit szépen kiváltja a dolgot jelenleg,no rng hasznos,bár hajó tuning még messze,most kaptam meg a sztori állomást,de 18 billionban kezdtem felhúzni egy alap állomást,refined metal,silicon wafer,energy cell meg a gázfeldolgozók lesznek rajta kezdésnek,persze még pár modult össze kéne kukázni hozzá
    a második állomás az ezek feldolgozása lesz,refined metal meg a többi,a harmadik kajásnak tervezem. mire ezek meglesznek azzal elmegy pár napom,vagy hetem,aztán lehet bővíteni a fejlettebb gyártások felé
    megakomplexumot nem akarok,inkább pár állomás külön,egy két szektorba szomszédságba.
  • RJoco
    #6732
    Ha gép elé kerülök, akkor feljegyzem őket.
    Remélhetőleg szerda körül lesz. Akkor jön az új széles vásznam, ha minden jól megy.
    És a legjobb kipróbálni vele az X4-et. 16:9-ben nem szeretem ezt a játékot.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.07.03. 19:52:48
  • RJoco
    #6730
    A teljesítmény gondról olvastam korábban is. De szerintem nem számít. Vagy csak azért, mert olyan erős a procim :)))))))
    A játék így is, úgy is számolja minden hajó lépését. Az, hogy kicsivel előbb kezd el támadni a kalóz vagy xenon, mint amúgy, szerintem nem számít. Ahogy az sem, hogy több hajót látnak az NPC-k, mivel a gép úgyis látja az összeset.
    Bár lehet, hogy mikor már annyi hajója van az embernek, akkor a térkép megnyitását követően kevesebb lesz az FPS, mintha nem lenne ez a mod.
  • Kancsalborz
    #6730
    De ha ráérsz esetleg valamikor azért felraknád a mod-ok neveit ?
    Engem is érdekelne. Van ebből jópár amit magamtól is megtaláltam, de néhányat nem, ami így olvasva most hasznosnak tűnik.

    Előre is kösz. ;)