7218
Egosoft X4
  • Jóózsf István #7178
    Apropó!
    Nektek is bekapcsolta a gőz a felhő mentést? Vagy be is volt?
    Nálam vajon ki engedélyezte neki? Nem szeretem amikor valami, vagy valaki jobban tudja, hogy mi a jó nekem!
  • Jóózsf István #7177
    Káka állomásnál azért nem egyszerű először a fegyvereket leszedni. :-) Egy xenonnál én is úgy csinálnám. Csináltam is párszor. Pont egy xenon állomást elpusztító jelenet van előttem abból idéztem fel, amikor a kapitálisok SZÓ SZERINT körtáncot jártak körülötte. Megálltak lőtávolban, lőttek, majd odébb mentek, de azon a körön, ahol még épp rá tudtak lőni a célpontra. Tényleg körbetáncolták.
    Az a verzió jó volt! Miért nem maradhatott úgy?

    Az utasításokról csak annyit, hogy ha régen nem kellett? Akkor most miért kellene? Ez lenne a fejlődés?
  • RJoco
    #7176
    Jól beállítottál mindent?
    Konkrét utasításokat kell adni.
    A tornyoknak meg lehet adni, hogy mit lőjenek először.
    És gyanítom, hogy a pilóta csillagja sem mindegy.

    Épp a minap néztem, hogy 3 Behemót amortizál egy K-t és alig bírnak vele. OOS. Ezt nagyon nem értettem, mert igencsak hamar szétkaptam IS a Behemóttal egy másik K-t.

    Amúgy én ezért szoktam először leszedni a fegyvereket a célpontról. Mert pontosan tudom, hogy mekkora gyökerek tudnak lenni a kapitányok. Épp nemrég amortizáltam a Behemóttal egy Kák állomást. Mikor már nem volt rajta fegyver, akkor odahívtam a H-t. Addig nem.

    Anno, jó pár évvel ezelőtt, mikor kiírtottam mindenkit, akkor is volt olyan gyökér hajó a flottában, amelyik beúszott az állomás alá, aztán kampeca. A másik 9 vagy épp 19 a rajból képes volt tartani a távolságot.

    Azt a videómat nem nézted, mikor ráköldtem pár M-es havert a K-ra, aztán jól lekoccolták támadás közben, meg bejöttek a tűzvonalamba?
    Pont olyan hülyén van megcsinálva a harc, mint a filmekben. Egy álló objektumra rárepülni, majd eltávoldoni tök hülyeség. Főleg, hogy vissza sem lő, mert már nincs mivel.
  • Jóózsf István #7175
    Hosszan ecsetelhetném, hogy mit csináltam a játékban az elmúlt három órában. Vagy feltölthetném a két órás felvételt, amit közben készítettem, de helyette inkább azt mondom, hogy: EZ A JÁTÉK HÜLYE MINT A SEGGEM!
    Annyit mégis bedobnék, hogy régen, ha azt mondtam egy kapitális flottának, hogy menjetek és lőjétek szét azt az állomást, akkor mentek, körbeállták és tisztes távolságból végezték el a munkát.
    A minap ugyanezt megpróbáltam, kb három perc alatt lőtte porrá a flottát egy Káka állomás.
    Ma azt csináltam, hogy beültem a legerősebb MOD hajóba és magam kezdtem lepucolni. Ez tartott két órán át.
    Közben, minthogy veszettül unatkoztam, megkértem még két ugyanolyan kaliberű, típusú, márkájú hajót, hogy segítsenek. Ketten nem éltek összesen másfél percet. Mindent csináltak, csak azt nem amit kellett volna. Van most egy pánostoba parancs a vezérlésükben, mégpedig, hogy az utasítást mindenáron meg kell szakítani azzal, hogy a környék vadászaival baszakodjanak. Amihez elegek lennének a kis lövegek is, de nem a főfegyverrel kell csinálniuk. És hogy ne legyen olyan egyszerű be kell repülni közben az állomás fegyvereinek a hatósugarába, ami kb 13 másodperc alatt lő szét egy ilyen rommá tuningolt hajót!

    Ezt végig néztem kétszer és csak bólogattam, hogy nem véletlenül nem játszom ezzel a fossal.
  • Jóózsf István #7174
    Nálam 0.8-on van. Meddig növeljem?
  • RJoco
    #7173
    Megnéznétek, hogy, ha növelitek az UI Scale értékét, akkor nálatok hova kerül a szkennerjel?
    A beállítás a Gameplay részen van.

    A játékban talán a legegyszerűbb, ha kiszálltok a hajóból, rálőttök egy EMP bombát, felrobbantjátok és elkezditek szkennelni.
    Arra lennék kiváncsi, hogy megnövelt UI-val nálatok is az UI alá kerül a jel.
  • Jóózsf István #7172
    KONCENTRÁLJ.
    A processzorral van a baj ETTŐL HANGOS AZ EGÉSZ VILÁG!!!
    A lap hülyeségeit csak mellékesen közöltem.

    Kábelért holnap reggel megyek az alzába! (Szeretem ezt a ficsőrjét)

    A ramok azok ramok. Egyelőre nem tudok semmit mondani. Amíg ilyen butácskán viselkedik a processzor, addig nem feszegetem. Nincs értelme, mert vagy nincs eredmény, vagy csak magamat kínzom a fagyásokkal és egyéb ostobaságokkal.
  • RJoco
    #7171
    Akkor ezek szerint főleg az MSI bios-ával van a bajod és nem igazán a procival. Azért ez nem mindegy.
    Szerencsére az MSI-t hanyagolom. Inkább Asrock párti vagyok, de lehet, hogy az újban befigyel majd egy Asus. A Gigabyte annyira nem tetszik, hogy még egyet vegyek.

    Akkor a kábelt cserélted? Vagy úgy hajtottad, hogy jó legyen?

    Milyenek azok a korzer ramok? Engem valahogy nem győztek meg.
  • Jóózsf István #7170
    Az összeállítás többi részével nincs baj. Egy 6000/30-as korzer memória a lap meg egy MSI karbon X670E
    Mellesleg azt is nehéz elhinnem, hogy ne lehetett volna egy olyan kapcsolót tenni a biosba, hogy SEMMIKÉPP se használja a gép az IGP-t. Akkor se a ha négergyerekek potyognak az égből! És már a memóriának sem tudok plusz feszt adni. Az előzőben lehetett. Mondjuk az egyel feljebbi ligában játszott, ami most közel négyszáz pengőt kóstál. Azt az én különc gyomrom se veszi be.

    A kábellel nekem sem volt gondom, amíg nem babráltam.

    Szóval csak a 9XXX sorozat a felejtős. Legalábbis egy darabig, ami aemdéjéknél lehet akár egy év is az adrenalinból kiindulva. Ami már egész jól működik. Csak épp az előzőt sikerült elbarkácsolni, de már javították.
    De így, hogy ki lett húzva és ide-oda hajlítva (Lap ki-be) már nem tetszett neki. Sosem gondoltam volna hogy bajom lesz vele.
  • RJoco
    #7169
    Nohát én biztos megspórolom, mert nem veszek még egy y950X procit.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Teljesen fölösleges. Csak a villanyt zabálja és semmi nem használja ki. Most várok egy X3D variánst. Szerintem a 9800X3D lesz nálam a nyerő.

    A ryzen kábellel nem lesz gondom, mert most is azzal megy a VGA.

    Ha figyeled a "híreket", akkor tudsz arról, hogy a winben van némi gixer az új AMD procikkal. Az AMD a m$-től várja a megoldást, illetve elvileg van lehetőség már most is megmókolni a win-t, de azt a videót pont nem néztem. Egyelőre nem pazarlom rá az időt.
    Lehet, hogy neked érdemes lenne.

    Az a 21-22 FPS már annyira nem is sz@r. Még pár év(tized), és eléred a 30-at.

    Azért arról a 600k-s konfigról írhattál volna többet is. Mert így csak az jön le, hogy ez sz@r, az sz@r és van benne egy 9950X, valami memória, meg kábel a VGA-hoz, ami szintén sz@r volt. De, hogy milyet ne vegyünk, azt nem írtad le.
  • Jóózsf István #7168
    Nahhhh. Egy nap ugrott az életemből. Ezt a napot bárkivel elcserélem. Lehet halott is az illető!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Reggel elmentem a gép frissítés utolsó darabjáért. 8:30-kor műtőasztalon volt a delikvens.
    Este 22:30-kor mondtam azt, hogy akkor ez üzemképes. De nincs kész.
    Most sincs kész.
    Ugyanis a nyomorult féreg életemet megkeserítette a VGA kiemelő kábel. MINDENFÉLE hibát tudott produkálni.
    Ezek mellett az hogy egyszer (NÉMILEG) elárasztottam a fél alaplapot hűtőfolyadékkal az smafu.

    Ehhez társult, az új felállás, miszerint a gép teszteli a memóriát bútoláskor. Ami elméletileg 40-60 másodperc lehet. Tudjátok mennyi idő egy szar gép mellett vért hányva várni EGY PERCET a (REMÉLHETŐ) indulásra? egy ÖRÖKKÉVALÓSÁG! És az az indulás messze nem volt garantált. Ugyanis a gép bármelyik fázis bármelyik pillanatában le tudott fagyni.

    A memóriák is gyanúba keveredtek. Sőt! Ők voltak az első számúak.
    Merthogy párhuzamot véltem felfedezni az órajelük és egyben időzítésük (Gyári garantált ÓCÉ) és a fagyások között.
    Ezért voltak olyan fázisok, amik érdekes eredményeket szültek.
    Amikor stabil állapotba került a gép. Nem a végén, hanem kábé félúton, akkor a felállás. Egy monitor, az is az IGP-be dugva, egy memória modul, az mindenhova IS dugva! Itt még szigorúan XMP/EXPO nélkül!!!!! 4800 MHz 40-es időzítés
    Majd két modul...
    Majd két modul és a várt időzítés 6000 MHZ 30-as időzítés.

    És most jön az érdekesség. Ezeknél a fázisoknál lefutott egy-egy cinebencs. És az eredmény minden estben szinte hajszál pontosan ugyanaz volt. Tehát ez baromira mindegy volt, hogy egy memória, vagy kettő és azt is leszarta milyen sebességű!

    Miért mondom el? Mert ez a processzor család NINCS KÉSZ!!! Egyszerűen mindegy mit babrálunk el a biosban. Csak időpazarlás. Egy ideillő másik dolog Én szoktam váltogatni az energia sémákat, mert ha nem kell akkor szeretem, ha a lehető legkevesebbet zabálja a gép. Fussa áramra, de akkor is! Ha másért nem, akkor azért, hogy feleslegesen ne fűtse a lakást.
    Erre a korábbi gépnél volt egy CSINÁLT séma. Nem én csináltam. De egyébként is vannak a vindózban.
    Na, most a kiegyensúlyozott séma hajtja szarrá a magokat a teljesítménycentrikus engedi pihenni őket. Ezen nincs mit kommentálni.

    Egyszerűen olyan érzése van az embernek, hogy az AMD szoftverfejlesztő részlegén dilettáns barmok degenerált belszaporulatos leszármazottai dolgoznak. Ennél szebben nem tudom megfogalmazni.
    Amellett, hogy a fő bűnös a RÁJZERKÁBEL volt, vastagon benne voltak a kanosszajárásomban!

    És hogy érdemes információ is legyen a kisregényemben:
    Az előző porcosodóm (3900X) egy szálon a cinegében (R23) 1300 pont körül tudott
    A mostani poroszló (9950X) 2200-t tud. Ez emberi számítások szerint 1.7 szeres teljesítmény javulás. És pontosan ezt tudja ebben a játékban! :-) Ahol eddig lement 13 kockára a sebesség, ott most 21-22.

    Összegezve: Kíméljétek meg magatokat, hogy AMD 9xxx-es családból vásároltok. Nekem időszerű volt ez az egyetlen mentségem. És az az 1.7-es szorzó, ami a mindennapokban annyira nem szar! (Potom 600'000-ért. :-D )


    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2024.08.17. 13:56:13
  • RJoco
    #7167
    Nemrég azon gondolkodtam, hogy nem lenne rossz valami kézikonzol.
    Most nézem, hogy a Hotfix-es hírnél közlik, hogy megint Steam Deck ellenőrzött státuszt kapott a játék.
  • RJoco
    #7166
    Már tudok olyan tuningot rakni a hajóra, ami megvéd a veszélyes szektorok sugárzásától. Ezt hozta a Tide of Avarice DLC. Elméletileg.
    Az 5.0-nak "hála" - ez asszem együtt jött a Tide of Avarice-vel - megtanulhattam kalózkodni. Mondjuk így a 7.0 tutorial-ját figyelembe véve érdekes volt mégis az élő tutorial-t csinálni. A lényeg, hogy ez is megvan.

    De hol van a hulladékfeldolgozós cucc?
    A Keepsafe állomásnál dekkoló hajóhoz kéne odalopakodnom szkafanderben?
    Majd megpróbálom, csak most épp mással vagyok elfoglalva és időnként elfelejtem.
    Amúgy van egy kis vontatóhajom, meg a HQ-n feldolgozó is, úgyhogy ez a része megy. De, hogy a nagy hajó mire jó, vagy jó e egyáltalán a roncsokra, azt egyelőre még nem tudom. Mármint amit a VIG-től lehet venni.
    Ez a része hiányzik. És sehol semmi egyértelmű feladat.
  • RJoco
    #7165
    A szkennerjel problémámat az UI felskálázása okozza. A szkennerjel nem mászik odébb, ezért a nagyobb UI rácsúcsik.
    Közöltem a fórumon is velük, remélem, így már tudnak vele mit kezdeni.

    És a hotfix-szel jött egy újabb érdekesség.
    Eme szkennerjel mögött megjelent egy fekete háttér"kép".
    Hogy ez jó vagy sem, egyelőre nem tudom, mert zavaró, hogy az UI mögé bújik a jel.
    De így is első ránézésre inkább zavarónak tűnik, mint jónak.
  • RJoco
    #7164
    Nem javította a szkenner gondom.
    És úgy látszik, hogy az egos srácok sem tudnak segíteni, mert náluk minden rendben.
    :(
  • Jóózsf István #7163
    Gyortapasz:

    HF 1 (538554) - 2024-08-15

    Improved specific cases of extreme performance issues on Steam Deck.
    Fixed Dock at Station objective during Worker Welfare mission sometimes losing guidance.
    Fixed various issues when multiple barter missions appear at same station.
    Fixed missing Sapporo Blueprints not being added in some savegames.
    Fixed missile-turret armed capital ships breaking off from combat early.
    Fixed camera being in wrong position after loading save.
    Fixed performance issues and falling through floor in certain situations.
    Fixed several causes of crashes.
  • kisiku
    #7162
    Tegnap legyártottam 5 db Victory II cirkálót az egyik küldetésben, majd közölte, hogy nem a specifikációnak megfelelően szállítottam le, mert több és jobb lövegeket,pajzsokat,stb-t raktam rá, ezért ez így nem jó. Fizetnének érte 185 milliót, de lényegtelen a pénz mert közel 10 milliárdom van, inkább csak megdobná a reput kb +3-4-gyel. Ami szintén nem nagyon kell, mert már mindenem megvan,de azért, mert nem pontosan abból raktam össze, nem kéne zúgolódni, hanem elfogadni.
    Ez csak érdekesség az SW Interworlds modból.
    Majd jó lesz nekem a flottáimba.
  • RJoco
    #7161
    Úgy néz ki, hogy nem csak nekem van gondom a szkenner jellel.
    És más csak FHD-ban játsza. Míg a moderátornak FHD-ban nincs gondja.

    Nekiálltam az 5.0 (asszem ez volt) sztorijának. Vagyis menjünk lopni. Akarom mondani kalózkodni. Érdekes lett ez az 5.0 a dlc-vel együtt.
    A nagy hajón a generátor teremben lévő alaktól megkérdeztem, hogy mizujs. Olyan monológot levágott, hogy majdnem bealudtam. Kalózok. Asszem jobb, nem túl sokat kérdezni ;)

    Feladatként meg kellett védenem a hajót, miközben árut lopott egy állomástól, amiben persze én is segítettem.
    Lelőttem egy kis defence drone-t, aztán az argon rendőrségnél -53-at esett a repum. Csak néztem, hogy MOST MIVAN?!?!?!? O:O
    Na mindegy, majd megbékélnek. Csak kell nekik egy kis idő, hogy elfelejtsenek.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2024.08.14. 19:05:17
  • RJoco
    #7160
    Nincs saját építőm. És ide most amúgy sem tennék, mert ez pont jó helyen van, hogy kipróbáljam a trükköt. Bár jelenleg erős kétségeim vannak, hogy ez így működni fog.
  • kisiku
    #7159
    Űrállomást építeni, főleg ellenséges szektorban rizikós, de meg lehet oldani. Én úgy építem a "beléptető kapukat", azaz az erődítményeimet, amelyek távol tartják/megszűrik a forgalmat, hogy mellé küldök segítséget is. Tehát flotta megy az építővel, és távol tartja az ellent, amíg megépülnek az első lövegek. Onnan már átveszi az állomás és meg tudja magát és a környezetét védeni. Vigyél saját építőt, mert ha veled jóban vannak, akkor nem fogják lelőni.
  • Jóózsf István #7158
    Ha esetleg nem jártatok volna mostanában a Zegófórumban... 07.Aug.24 Interview with X Series Composer Alexei Zakharov
  • RJoco
    #7157
    Éppen a spliteknek húzok fel egy védelmi állomást.
    Hozzárendeltem egy ZYA építőt. A boronok lelőtték. Épp a rendszeremben volt egy boron építő, hozzárendeltem azt. KÍváncsi leszek, hogy mi lesz a sorsa, ha elkészül az állomás és átadásra kerül.

    A HQ-nál rendszeres a harc. A boronok nagyon nem szeretik a spliteket és folyamatosan harcolnak.
    Láttam egy trükköt, hogy lehet egyszerűen hajót szerezni.
    Ha a hajó hull-ja nincs túl jó állapotban, akkor hívni kell a hajót és fel kell szólítani megadásra. Ez nem jár repuvesztéssel.
    Hát hívtam egy Boa-t, amit épp támadtak. Fél alatt volt a hull. Mindenki kiugrott belőle. Szólt az Incarcatua, hogy talált valamit ....
    És ott volt a lehetőség a foglalásra. Mondom, megnézem. Lusta voltam kiszállni a hajómból. A foglalással majdnem elpusztította a hajót. Szóval legközelebb inkább nem leszek lusta. És amúgy is gyorsabb lesz, mert mire a HQ egyik oldaláról elért a másik oldalára a foglaló csónak, az sokkal tovább tartott, mintha kiszálltam volna és megkeresem a jelet.
  • RJoco
    #7156
    Hogy én mit nem olvastam a neten.
    Rákerestem az állomás építős feladatokra, hogyan is számolódik a fizetség.
    Elvileg kiperkálja a területdíjat, az építőanyag árát átlagáron és ehhez az utóbbihoz csapja hozzá a +50%-ot. Mindegy, hogy honnan, mennyiért viszem a cuccot, a lényeg, hogy csak átlagárat számol. Vagyis, ha a legmagasabb áron veszem a cuccot, akkor ingyen dolgoztam.
    Arra nem találtam választ, hogy hogyan tudom az 50%-ot kimaxolni. Az a rész nem volt egyértelmű.

    Viszont ami sokkal érdekesebb, hogy egy ilyen feladattal nagyon durván meg tudja magát szedni az ember. Ugyanis, ha elkészültek a feladathoz szükséges modulok, akkor a feladat elfogadott. Viszont, ha én még egyéb extra modulokat teszek az állomáshoz, akkor az ott lévő építő tovább dolgozik és az NPC tovább építi az állomást. Akár a teljes területet is kihasználhatom. Ennek ugye az az előnye, hogy az alapanyagot szállíthatom és, ha üzembe állnak a modulok, akkor oda is szállíthatom az árut. Ha elég nagy raktárat csinálok, akkor nagyon sok árut szállíthatok max áron. De akár bányászokat is kiszolgálhat, ha olyan modulok épülnek. Hajógyárat is fel lehet építettni így az NPC-vel, ha belefér a helybe.
    Persze arra érdemes figyelni, hogy, ha túl nagy az állomás, akkor pont az lesz a környékén, mint a sajátunk esetén. Durva FPS esés.
    Emellett célszerű akkor már a sajátunk közelében csinálni, hogy minél kevesebb idő menjen el a szállítással.
    Ha rakétavédelemmel látjuk el az állomást, akkor az ahhoz kellő anyagokra mindig szüksége lesz. Ha az állomás ellenséges terület közelében van, akkor meg főleg.

    Sosem gondoltam volna, hogy erre is lehet használni az ilyen feladatokat.
  • kisiku
    #7155
    Hétvégén megjelent a 0.8-as Star Wars: Interworlds, amiben már építhető lesz az Executor SSD (Vader szuper-csillagrombolója). Csak ahhoz a verzióhoz kell már az új DLC megvétele is.
    Majd otthonról küldök letöltési linket. Én még mindig azt tolom, és állati jó. Majd hamarosan updatelem.

    Addig itt van teaser
  • RJoco
    #7154
    Nahát. Megcsinálták a Boron hajók beszállóját. Legalábbis a hidrán most jól működött.

    Nagy csalódás lett az építkezős feladat.
    Korábban jó pénzt lehetett vele keresni. De most. Megkapom az állomás értékét, akármit is jelentsen, és +50%-ot. Aminek van egy max összege. Például itt volt egy védelmi állomás, max 17 misivel. Befejeztem és kaptam érte 8 misit. Vagy a gyártó állomások max 5-8 misivel, aztán kapok érte 1,5 millát. Kiábrándító. Tekintve, hogy mennyi meló van vele.
    Persze még így is egy nyugis, relatíve gyors bevételi forrás, csak már nem olyan jó, mint korábban volt.

    A szkennerjel hibát feltoltam az ego fórumára. Remélem jó helyre. Aztán majd remélhetőleg egyszer javítják.
  • RJoco
    #7153
    Ma összeszedtem az F-et. Annak pont ilyen egyedi festése van.

    Kaptunk jó kis bugot is.
    Szkenner módban a jelerősség mérő benne van az egyéb HUD elemben. A hajónál és szkafandernél egyaránt. HOGY A FENÉBE LEHETETT ELTOLNI A PPOZÍCIÓJÁT?!?!?!?!?!

    A konténerek kicsit más ikont kaptak. Amit fel tudok szedni, az kék. A rakéták meg kaptak egy rakéta jelet...

    A szektorvédelem (Patrol) pont ugyanúgy nem működik most, mint tavaly. Vagy tavalyelőtt.
    A lilák vígan lövik a bányászaim, a harci hajóim meg csak repkednek, de nem mennének ám harcolni. Áááá, az minek.
    Asszem a megoldás az lesz, hogy a bányászok kapni fognak egy Boron gunship-et. Azokon 8 torony van. Szerintem semelyik másik M-esen nincs 8 torony. Elég beállítanom, hogy minden ellenséget lőjenek, aztán, ha valaki közel megy, már aprítanak is.
  • Jóózsf István #7152
    Azt annak meg miért van egyedi festése. Tudtommal az egyik 7.10-es béta verzióban pont ezt is javították!
  • Jóózsf István #7151
    Nekem nem indult el! :-D
  • RJoco
    #7150
    Megjött a 7.1
  • RJoco
    #7149
    Ez a kis Xenon csónak egyszerűen ott hevert az űrben. Nem is értem, de nem tudtam otthagyni.

    Kicsit meg is kellett küzdenem érte, mert a rendszerben lévő xenonok jöttek rám.

    Ennek örömére lett még egy PE-m. Ki is próbáltam a személyzetküldést. A hajómról áthelyeztem egyet a PE-re. Aztán kiadtam a parancsot, hogy menjen az EQ-ba. Egy darabig nem történt semmi. Meg sem moccant. Bár a felkiáltójel eltűnt. Aztán egyszer csak elindult. Neki egy aszteroidába vájt Xenon állomásnak. Ott jól be is ragadt. Nekem kellett kiszednem.
    A lényeg, ha kiadok egy hajómnak egy parancsot, akkor azt azonnal teljesíti, vagyis azonnal nekiered. De itt várni kellett.
    Ezért mondom, hogy nem azonnali az átküldés.
    Mivel beragadt az állomásba, de nem bugosan, csak úgy bénán, kiadtam neki a parancsot, hogy kövessen engem. Persze ez sem segített, ezért átszálltam, kiszedtem, visszaültem a H-ba (ez az a szép fehér romboló a képen), töröltem a PE hozzárendelést és parancsait, majd megint elküldtem az EQ-ba. Nem is volt gond, azonnal indult a hajó.
    Számomra ez is azt jelenti, hogy nem azonnali az átszállás.


    Az egyik split rendszerben szemtanúja lehettem, hogyan harcol a csörgőkígyó a behemóttal. Rettenetesen bénán. Amíg szemből mentek egymásnak, addig a behemót a plazma ágyúkkal és talán az elülső fegyókkal leszedte a csörgő pajzsát és félig a hull-t is. Úgy, hogy csak 1 L-es torony volt rajta a kettő helyett.
    A behemót pajzsa meg sem rezdült, pedig lőtte a csörgő a fő ágyúkkal is, meg a pulzus nagy tornyokkal. A kis tornyok neutron gatlingok lehettek, azzal is lőtte.
    Miután így egymásnak rontottak, jött a keringőzés, úgyhogy a fő fegyverek már nem számítottak. Nagyon bénán lőtt mind a kettő. Rettenet volt nézni is.
    Aztán észrevettem, hogy a rendszerem egyik kapujánál egy rahedli kha`ak lövi egy bányászom. Mindjárt oda is irányítottam a behemótom, meg a H-t és én is útnak indultam. Megérkezve olyan sereg támadt rám, hogy iszkiri volt. Ide-oda repkedve a hajóim körül szépen visszatöltött az első hullám által lemerült pajzs, aztán tolatva szépen egyesével le tudtam őket szedegetni. Bár így is párszor azért meg kellett lépnem. Ilyen szempontból ezek a hidrán lévő ágyúk nagyon brutálak. Ha betalál mind a 4 lövedék, akkor 1 lövés, 1 kha`ak.
    Végül nyugalom lett a rendszerben. Egy argon behemót is besegített egy kicsit, valamikor.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2024.08.07. 19:15:21
  • RJoco
    #7148
    Az állomás számára igen. Aztán azt simán átmozgathatod magadnak. Arra nem emlékszem, hogy itt lenne lehetőség simán összevont számlát kezelni. X3-ban volt ilyen opció. Mondjuk itt nem is biztos, hogy olyan jó ötlet, mert adott esetben minden vagyonod elköltheti.
    Egy szép nagy építkezés több 10 millába is kerülhet. Ha nagyon sok modult raksz le egyszerre, akkor elérheti a 100 millát is. És addig veszi az árut, amíg van pénze és hozzák neki.
    Az árak variálhatók. Minél többért veszed, annál jobban fogják vinni, ha van elérhető. Ha nagyon olcsón akarod venni, akkor lehet, hogy senki nem fog neked eladni.
    Ugyanígy a másik oldal. Ha drágán adod és van konkurenciád, akkor lehet, hogy kevesebben veszik, mert a konkurencia időnként alád megy. Vagy mindig alattad lesz.
  • RJoco
    #7147
    Majd letesztelem, már csak kíváncsiságból is. IS esetén azonnali volt, de úgy emlékszem, hogy OOS esetén, főleg, ha nagyon messze volt a kiinduló hely a célponttól, akkor várni kellett valamennyit. Azért emlékszem erre, mert egyszer így küldtem egy hajóra pilótát és úgy emlékszem, hogy nem volt elérhető azonnal a hajó parancsosztogatós része. Meg szerintem a felkiáltójel is ott volt, amíg meg nem érkezett a pilóta.
  • vaakuum
    #7146
    Köszi!
    Újabb kérdés:
    "Ha úgy van beállítva az állomás, akkor NPC hajók tudnak kereskedni az állomással, így az állomáshoz rendelt hajó nem létszükséglet."

    Ezekből a kereskedésekből keletkezhet bevétel az állomás, vagy a karakterem számára??
  • Jóózsf István #7145
    Lehet, hogy ez csak OOS esetén igaz.
  • RJoco
    #7144
    A guideance-vel igazán nem kell foglalkozni. Ezek nem igazi feladatok, csak amolyan ajánlások.
    Mindig ott van egy ilyen, ha valamelyik hajódon nincs kapitány.
    Meg, hogy az állomásaidhoz rendelj ilyen, meg olyan hajókat.
    De a teljesítésért nem kapsz jutalmat.

    Ettől függetlenül nem feltételn hülyeség az állomáshoz hajókat rendelni. És kell is, főleg, ha érceket vagy gázokat dolgoz fel.
    A szállító másodlagos, bár az sem hülyeség. Csakhogy!
    Van egy olyan csíny a játékban, hogy a menedzser csillagai meghatározzák, hogy az állomáshoz rendelt hajók milyen messze mennek el. Vagyis 1 csillag, az egy rendszer, 5 csillag, az 5 rendszeren keresztül képes hajókat irányítani. Az 5 csillag elérése önerőből, nem tudom milyen nehéz, soha nem próbáltam.
    Egyrészt a csillagai mennek felfele magától is. Ha jól tudom, legalábbis a hajó legénységének fejlődése a használatbavétel függvényében emelkedik - ha sokat kell hajót javítania a szerelőbrigádnak, akkor egyre képzettebbek lesznek és egyre jobban meg tudják csinálni. Csillagmentes szerelők nem biztos, hogy 100%-ra ki tudják javítani a hull-t. Míg a katonáknál a sikeresen túlélt foglalások emelik a skill-t.
    Másrészt léteznek könyvek, melyekkel tanítani lehet őket. Ezeket többnyire küldikkel lehet megszerezni. A 3 csillagos már nem egyszerű. És nagyon ritka. Asszem láttam már 4 csillagost is, de olyan feladatért, hogy... 5 csillagosról meg nem tudok.
    Viszont erre is van mod, így a könyveket meg lehet venni a dokk kereskedőjénél. Én most egy egyszerűbb utat választottam, megszerkesztettem a mentést és a HQ vezetőjét 5 csillagra emeltem mindenből. Így nem kell a mod. És más állomásoknál nem tervezek ilyet, de még ki tudja, hogy mit hoz a jövő.

    Ha úgy van beállítva az állomás, akkor NPC hajók tudnak kereskedni az állomással, így az állomáshoz rendelt hajó nem létszükséglet.
    Nekem is így hordják az építkezéshez az anyagot. Meg viszik a gyártási részlegből az EC-t. Bár ettől függetlenül van egy-egy kis hajó hozzárendelve. Úgysem tudnék velük mit kezdeni.
    Az állomás kereskedésével nem igazán vagyok megelégedve, úgyhogy a jobb hajók egyelőre nincsenek hozzárendelve. Ha kell valami, akkor manuálisan keresem az árut és küldöm oda a hajót vásárolni. Így nem csak 5 szektor van érvényben, hanem minden felfedezett terület, ahol elérhető az ár és mennyiség. Ettől függetlenül jobb szeretek a közelben vásárolni, kevesebb az utazási idő.

    Ha hajót akarsz rendelni az állomáshoz, akkor megnyomod a P-t, mire bejön a térkép a saját tulajdonoddal. Bal klikk a kiválasztott hajón, majd jobb klikk az állomáson. A megjelenő menüben kiválasztod, hogy mit szeretnél. Kereskedjen az állomásnak vagy az építési részlegnek, esetleg bányásszon vagy épp védjen. Berakod egy csoportba és onnan kezdve az összes olyan hajót, amit az adott feladatra osztasz be, ebbe a csoportba kell tenned. Igazán nincs lényege, hogy melyik csoportnév mire van kijelölve.
  • RJoco
    #7143
    Lehet, hogy "látótávban" nincs építő. Csak olyan építőt tudsz felbérelni, ami a hajódi és műholdjaid látótávjában van és nincs feladata. Ha nem látsz ilyet, akkor repkedni kell egy kicsit, hogy összefuss egyel.
  • RJoco
    #7142
    Akkor fejlesztettek rajta.
  • Jóózsf István #7141
    "És szó nélkül átrepülnek AZONNAL!"
  • vaakuum
    #7140
    Kellene egy hajót hozzárendelnem a bázishoz (Assign subordinat: Trade Ship).
    Ez mit jelent? Két hajóval vagyok itt a bázison, de sehol nem találok olyan opciót, amivel előbbre jutnék a küldetésben. A guideance is elég harmatos, nem mond semmi konkrétat. Help pls!

    Viszont a teleport már fejlesztés alatt :)
    Utoljára szerkesztette: vaakuum, 2024.08.06. 14:34:38
  • vaakuum
    #7139
    Bázison kellene építenem, amihez valami bulidert kellene kerítenem. Az hogy működik? A térkép keresőben hiába írtam be, hogy builder, nem talál rajta semmit az egész ismert területen sem.