4581
Egosoft X4
  • Jóózsf István
    Csak egy baj van: Nem írtad le a lelőhely címét!
    Ha olyan paramétert adsz meg a foglalás menüben középen, hogy inkább a katonáidat kímélnéd, akkor bizony le kell amortizálnod akár 30 - 20%-ra is a kasztnit. De ezt alul az üzenőben írja is!

Először nem értettem, mi közöm az egeres témához, de amikor odaértem a célzáshoz leesett. Nálam azok sosem voltak. Illetve talán a gyorsítás, de most az sem játszik! Most, hogy kerestem, gyorsítás opcióm nincs is!
    Közben kiderítettem, hogy nem a taszkváltás miatt van, hanem a hajóelhagyás miatt. Illetve ott is inkább akkor, ha egy másik hajóba ülök át. mondjuk egy teherhajóba, ha nincs negyven évem kivárni, amíg egy inkarkatua bedokkol! És már a megoldás is meg van, csak nem figyeltél. Egy hosszabb űrsétát kell tennem. Mondjuk helyrekalapálni a hajóburkolatot.
    Néha túl nagy mellénnyel megyek neki egy-egy helyzetnek és bizony a háromszoros pajzs is elfogy egyszer!

Jó, hogy leírtad ezt a gépházas utat, de én oldszkúl vagyok. Nálam úgy kezdődik, hogy Vezérlőpult, (Átállítva a régi megjelenésre (részletes, kis ikonos.)) és egér. Nem is értem minek találták ki a gépházat?!?!?

A hűtésre is visszatérve egy picit. természetesen a megfelelő komolysággal kell ezt a csapos verziót kezelni. Mivel nálunk nem divat a "szürkevíz", mint mondjuk egy lakóbuszban, így elég meredeknek tűnik ez a megoldás. De játszunk el a gondolattal:
    Családi ház, egyedi vízgazdálkodással, normál méretű családdal. Ha a hűtésre szént vizet ami ugye ivóvíz, felfogod és aztán szürkevízként felhasználod, akkor már egyáltalán nem olyan hajmeresztő a gondolat!

És akkor a 30xx széria. Egyelőre óvatosan a kijelentésekkel, mert ezek az értékek, beleértve az árát is, nagyon gyanúsak!!! TÚL SZÉPEK!!! A zenvídia meg k.ra nem arról híres, hogy jótékonykodjon az egész világgal! Várjuk meg a teljes képet! Még az is lehet, hogy az AMD gurít egy nagyo(bbacská)t és akkor már más lesz szitu. Nem a piros rajongásom mondatja ezt velem, hanem a józan eszem.
    Vagy egyszerűen a zöldek más mértékrendszert használnak, mint az egész világ. Mondjuk véletlenül bekerült az egyenletbe egy kétszeres szorzó, helyenként a megfelelő előjellel.
    Azt meg ecsetelnem sem kell, hogy mindenki általános teljesítményben gondolkodik "Kétszer meg háromszor jobb mint az elődje, vagy az annak elődje!" Csak azt felejtik el, hogy van marketing is a világon és az a teljesítmény a totál-full-extrém-mega-giga BRUTTÓ, amihez a bolygók együttállása is kell! De ha egy szögegyszerű játékocskát futtatunk, akkor kijön egy +13 fps-es eredmény! Szóval én így látom egyelőre a helyzetet, de ne legyen igazam és történjen végre ténylegesen csoda a világon!
    Akartok fogadni?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.09.03. 07:44:02
  • RJoco
    Majd elfelejtem, ISTVÁN!
    Nemrég nézegettem, hogy milyen egeret is vegyek és a PH-n van egy jó kis téma erre, egy jó összefoglalóval.
    Na ott olvastam, hogy a win-ben van egy pontossági beállítás, ami a pontatlan egerekre rásegít és a gombok fölé navigálja a kurzort.
    Az összefoglalót író nagyon ajánlja, hogy az ilyen apróságokat a játékosok kapcsolják ki. Ahogy a gyorsulást is érdemes jól beállítani. Játék közben zavaró lehet.
    Bár azt is írja, hogy sok egér már RAW adattal kommunikál a játékkal és a win nem szól bele, de, hát ismerjük a win-t...

Szóval kapcsold ki ezt a cuccot és úgy nézd meg, hogy milyen a célzás. Főleg ablakváltás után.
    Én most megtettem és mintha javított volna a dolgon. Legalábbis úgy éreztem, hogy a mai második főnixnél jobban eltaláltam a kis tornyokat.
    Ahol ez megtalálható, Gépház, Eszközök, Egér rész a bal oldalon és További egérbeállítások a jobb oldalon.
    Megjelenő ablak 3. füle. Első 3 kockában nincs pipa, negyedikben van, utolsóban megint nincs.
    Normál esetben csak az első kockából kell kivenned a pipát, a többi jó.
  • RJoco
    Lassacskán talán kezd kiszűrődni, hogy mi nem gond a kékhalálnál.
    Az új rendszer is elhasalt X4 alatt.
    Ezt követően rádugtam másik bill-t és egeret. A játék a mentés betöltése alatt bezáródott. Kicsit megnyugodtam, hogy nem a gamer Logitech cuccok okozzák. Igaz, hogy a másik két eszköz is Logitech. Vezeték és program nélküliek.
    Ezt követően lehúztam a két szélső monitort, amit természetesen a win nem kezelt jól. Megpróbálkoztam egy újraindítással, aminek leállítás lett a vége. De végül mégis vissza kellett dugnom egy monitort, hogy szét tudjam szedni a surrond-ot.
    Egy monitorral eddig nem volt gondom.
    Vagy a win nem bírja a surrond-ot vagy a 980. Vagy egyik sem.
    Esetleg valamelyik monitorral van gebasz.
    Még párszor megpróbálom 1 monitorral, illetve visszatérek a régi rendszerre, meglátjuk így mi lesz.
    Bár GTA alatt csak 1 monitorom volt, mikor vacakolt. És pár másik játéknál is csak 1 volt. Szóval a monitorra sem adok túl sokat. Így maradna a VGA, CPU, alaplap, amiből válassza ki valaki úgy, hogy nincs cserealkatrész.

Találtam egy nagyon jó főnix fogó helyet. Csak úgy teremnek, mint a bolondgomba.
    Az egyiknek BAD-008 volt az azonosítója. Jópofa.
    A kedves foglaló hajóm mindig a közelben sertepertél, baromi idegesítő, miközben a főnix szórja ki a tornyokat, mozgás közben meg nem találom el. Plusz a torony is lökődik.
    Emellett ez a csúcs hajó simán átsiklik a főnix testén is akár.
    Szóval...
    Az egyik foglalást sikerült durván elnyújtanom. A kapszulák leszálltak a hajóra, majd eltűntek. Én meg csak várok, de semmi.
    40% alá kellett lőnöm a hull-t, hogy történjen valami. Innen a foglalás simán ment.

A személyzet szállítást olyan jól megoldották, hogy a két hajónak nem is kell egy rendszerben lennie. Igaz, hogy ilyenkor nem azonnali, beletelik egy kis időbe, de ez kibírható. És egyik hajó sem mozdul, de kapszulákat sem látni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.09.03. 01:00:28
  • RJoco
    A 3070 olyan erős, mint a 2080 Ti jelenleg. Ára viszont csak 500 euró.
    Akkor már inkább veszek egy 3080-ast 700-ért.
    A 3090 meg egy újabb Titánnak felel meg 24 GB memóriával.
    És ezek a natív kártyák. Majd jönnek Asusék és társai az OC, csilli-villi kártyáikkal.
    Kíváncsi leszek, hogy ők hova árazzák majd..
  • RJoco
    És, ha a szegény országokra alapoznának mindent, akkor nem lennének Titán kártyák, sem pedig 1000 eurós processzorok.
    Amúgy meg Indiában, Izraelben, Kína egyes részein valószínű a léghűtések vagy a vizes hűtések is eleve hátrányból indulnak a magasabb környezeti hőmérséklet miatt.

A környezetbarát rész meg elég szubjektív.
    Az környezetbarát, ha egy hibridet hajtasz és az is környezetbarát, ha a város összes zebrájánál meg kell állnod, mert elcseszték a kreszt a hülye riporterek.
    Vagy várj, utóbbi nem környezetbarát, de azért álljál csak, mikor mehetnél is.
    Szóval lehet környezetbarátabb az elfolyatott víz előállítása, mint egy szett legyártása.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.09.02. 22:44:34
  • TokraFan
    Egyébként nagyon odaver a 3080!

Szerintem az ára sem vészes, legalább is, a korábbi tendenciákhoz képest.
  • TokraFan
    Előrebocsátom, nem értettem a szöveget mert németül nem tudok, csak englishül.

Amennyit sikerült kihámoznom, annak alapján ez nem egy reális megoldás, gyártói oldalról szóba sem jöhet. Márpedig a kérdés az volt, miért nincs 16GHz CPU. De egyébként is téves az elképzelése, mivel nem mindenhol áll rendelkezésre ilyen mennyiségben víz, sőt, manapság kb. 1 milliárd ember nem jut megfelelő minőségű vízhez. Egyébként sem tartom környezetbarátnak, ha ivóvizet hülyeségekre pazarolnak, bár ebben a tekintetben a WC a leggázabb, ahol ugye ivóvízzel öblítjük le a sz*rt, többek között hazánkban is.

Költségeknél is alapvetően gondolom a német vízárakkal számol, de olyan helyeken, ahol vízhiány van, pl. India, Izrael, kína egyes részei és még sorolhatnám, ott nem hiszem, hogy ez egy valós alternatíva. Szóval barkács szinten, egyedi esetekben megoldás lehet, de erre alapozni magas órajelű CPU gyártást nem lehet.

Ha valamit rosszul értelmeztem, kérlek pontosítsátok, mit magyaráz!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.09.02. 21:10:52
  • RJoco
    Idén szedtem egy folyó melletti magaslaton egy csomó szamócát. Isteni édes volt.
    Azt fejtegette, hogy a hűtő előállítása mennyi energiába kerül. Ehhez képest a víz előállítása mennyivel kevesebbe.
    Majd ezt követően az arakkal folytatta.
    Nekem az jött le, hogy ez a vizes megoldás, egy radiátoroshoz képest környezetbarátabb és olcsóbb is, ha azt nézzük, hogy egy konfig meddig életképes.
    Most én is azon gondolkodom, ha 17-ig nem javul meg a gép, akkor veszek egy 3080-ast és építek egy amd konfigot.
  • Jóózsf István
    Hát ez baromi klassz! És egyben veszett rossz hír nekem, mert a jónak gondolt hűtőmről derül ki ezáltal, hogy tulajdonképp egy kalap szamócát sem ér! (Mit nem adnék egy kalap igazi vadon termő szamócáért!?!?!??!)
    A fejtegetésre nem nagyon figyeltem, de azt akrta mondani, hogy a sok energia és nyersanyag, amit a termékek előállítására fordítunk, abból folyathatnánk is a vizet folyamatosan??? Érdekes!

"A PARASZT"-on mindig megütközök!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.09.02. 15:38:24
  • RJoco
    Van hűtési megoldás, hogy a magasabb órajelű processzort is jobban lehessen hűteni, de mégsem lesz egy extra fűtőtest a szobában.
    Az igazi vizes hűtés.
    Nem mondom, hogy nem beteg, de van realitás alapja annak, amit mond és csinált.
  • TokraFan
    Azt már nagyon nagyon régen meghaladták. Egy komplett játéknyi tartalom jött időközben és rengeteg hibát javítottak.
  • Jóózsf István
    Így, hogy mondod a lökdösődést, abban van valami, csak én nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, hisz a MI egyébként is buta mint a tök. De valóban hozzányúlhattak, mert mostanában kezdett bosszantani, hogy a hajóm, feltűnően dörgölőzik!

Köszönjük EMESE!

Szóval azt mondod, hogy új vindóz?
    Egyszer... Mit egyszer? Tavaly amikor ezt a gépet összeraktam, nekem is okozott fejfájást, aminek szintén az lett a vége, hogy ment a kukába és ami felment, már egyel frissebb verziójú volt. Azóta semmi bajom. A mostani a 1909-es. egyelőre. Rettegek a frissítésektől!

Szerintem ez a motor téma kicsit magas. Már az is elég, hogy tudjuk: A miénk már megszolgálta a magáét.

Jöhetne már a következő adag, mert most épp túlélni próbálunk a marson a cimborámmal, külön játék, külön kaland, de folyamatos kapcsolatban vagyunk, vagy hengácson, vagy simán telefonon értekezzük meg a tapasztalatokat eredményeket. De ez a játék rohadtul kifacsarja az embert. Nincs megállás, mert folyamatosan terrorizál. Már kezdek kimerülni idegileg és fizikailag is. Felborult a bioritmusom!
    Az biztos, hogy idő elbarkácsolásra kiválóan alkalmas. Úgy elrepült egy hét, hogy azt sem tudom merre vagyok arccal.
  • lammaer
    Hmmm... tényleg van már ilyen szintű perzisztencia az NMSben?
    Úgy rémlik amikor kijött akkor ez a rész nem volt meg, akármit is műveltél egy bolygón, elmentél, visszajöttél, tán még a bolygót se találtad már meg...
  • TokraFan
    A motor csak egy keretet ad, de azon belül ugyanúgy lehet/kell egyedileg programozni. A Star Citizen pl. CryEngine-re épül, igaz, jócskán átírták, de ott a multi miatt is sok gond volt eleinte a netkóddal és a project is jócskán grandiózusabb, mint az X. Azt azért jól mutatja, hogy meglévő engine-re is lehet építeni, még egy ekkora és az X-hez hasonlóan egyedi projectet is.

NMS-nél is figyelni kell azért pár dolgot, a már felfedezett/megépített dolgaidat megjegyzi ha visszamész, és nem akkor generál mindent elölről, mert akkor nem azt találnád ott, amit korábban. Persze komplex gazdasági szimuláció valóban nincs mögötte.

Nem vagyok fejlesztő, csak abból indulok ki amit látok és ez lehet, hogy téves következtetéshez vezet. Végülis mindegy is, mert ez van, ezt kell szeretnünk. Csak nem tudom valaha is lesz-e jobb X motor, mert az X4 után még egy darabig nem várható új rész, ahol ezt esetleg meg is valósítják majd.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.09.01. 13:53:48
  • RJoco
    Szerintem NMS-ben közel nincs olyan világ szimuláció, mint akármelyik X-ben.
    Van ott egyáltalán valami élő kereskedelem? Én anno nem tapasztaltam.
    Ahogy Elite-ben sincs, bár ott már némileg módosítottak a dolgokon, így az kérdéses.
    Az EVE-ben nagyon tuti az egész, de ott ugye a játékosok éltetik, sok számolni való így nincs.
  • RJoco
    Mikor kijött a 3.3 kipróbáltam a foglalást.
    Tök jó volt, hogy nem vacakol a játék a kapszulákkal.
    Hogy azóta mi a jó francot csináltak, nem tudom, de a foglaló hajó szó szerint rámászik a célhajóra. Lökdösi, rám veti a tömegvonzását és rángat össze vissza. Szóval baromi idegesítő.
    A foglalás utáni csapatmozgás teljesen jól működik. Mintha teleportálódnának. Egyik hajó sem mozog, nincsenek kapszulák sem.

Felraktam a régi win mellé egy másikat. Ez már a 2004-es májusi verzió.
    Teljesen puritán. Csak ami benne volt. 432-es driverrel megy a GPU is.
    Tegnap a Heat nem döglött meg.
    És ma az X4 sem az alatt az idő alatt, míg játszottam. Elfogtam a félbemaradt főnixet és már a következő mellett araszolgatok egy másik rendszerben.
    Viszont volt pár érdekes beakadásom. A win alatt is és a játék alatt is megakadt a számolás. Vagy csak az egér. Ezt most így nehéz megmondani. Az biztos, hogy a kurzor nem akart mozogni, aztán megindult. Mindkét esetben pont olyan volt a helyzet, hogy valamire rá kellett volna klikkelnem, hogy történjen valami érdemleges.

A mod-ok nagyon veszélyesek.
    Elfelejtettem az extensions-ba bemásolni a nexus-ról származókat, így csak a steam feliratkozásokat szedte le.
    A Crystal Beacon nélkül nem volt hajlandó betölteni azokat a mentéseket, melyekben már használtam.
  • Jóózsf István
    Anélkül, hogy bármi fogalmam lenne róla, hogy melyik motor mit tud, szerintem nem mindegy mit hol alkalmaznak. Ez a Cry Unreal és társait, olyan egyen cuccnak képzelem. Nincs kizárva, hogy esetleg elbánnának ezzel a játékkal, amit némileg specifikusnak gondolnék.
    A proc.gen. megint más. Hisz addig amíg nem triggereled (mondjuk egy helyszínt) nincs vele dolga a motornak. És miután megjelensz és elmész már megint csak néhány adatot kell TÁROLNI, de dolgozni SZERINTEM nem kell vele. Ezen a mezsgyén haladva, ezért is szerethetik a fejlesztők. Viszont a "Random" részét jól kell elkészíteni, mert azon fog múlni a siker.
  • TokraFan
    A mai motorok már jellemzően nem 1-1 műfajra korlátozódnak. Unreal Engine, CryEngine, Unity, Havok... mindegyik elég komplex lehetőségekkel bír. Venni nem mindig éri meg, ekkora stúdiónak biztos nem. Okosabb liszenszelni, mert ott eladási mennyiségek alapján kell %-ot fizetni és így kevésbé rizikós.

Ha jól emlékszem, a No Mans Sky a Havok motort használja, pedig ott kicsivel nagyobb univerzumot szimulálnak, teljes proc.gen tartalommal. De nem vagyok fejlesztő, majd ha nibron erre jár esetleg, akkor talán kiokosít minket.
  • RJoco
    Ha adsz egy legalább ilyen erősségű kártyát, akkor elcserélhetjük és szétszedheted :D
    Amúgy én is néztem, hogy mi a szösz az. Lehet, hogy az mozgatna egy membránt belül, ami végzi a pumpálást?
    De, ha ez egy ilyen jellegű elektromágnes és felfele (lefele) csak műanyag borítás van, akkor nincs semmilyen védelem a mágnesességre érzékeny alkatrészek felé.
    Legközelebb magam építem a vizes részt és akkor mindig tudni fogom, hogy van benne elég folyadék.

Amúgy igen, ha már több processzormag és ma már azért ezt a játékot két magossal nem lehet játszani, tervezhetnék 4 magosra.
    De a legjobb lenne, ha figyelné a magok számát és aszerint lenne leosztva minden feladat.
    Az egyik mag figyeli a forgalmat, a másik a lövedékeket és a többi. Akár 12 magra leosztva. Ha meg kevesebb a mag, akkor a feladatok meghatározott módon csoportosulnak a kevesebb magra.
    De ez csak egy álom.

A következő álom meg a jó win telepítés lesz.
    Mivel mást jelenleg nem látok, gyalulom a rendszert. Lassan.
    És meglátjuk, hogy Tokra módszerével kiderül-e a turpisság.
    Tegnap este már egy csomó mindent kilőttem. Nem megy a Logitech programja, a bill+egért is máshova dugtam.
    Jó egy óra Heat után gondoltam, hogy na. Valami történt. Épp ki akartam lépni. Valahova nagyon eldugták az Exit gombot, mert hiába nyomtam az ESC-et, nem jött elő. De nem is kellett. Bezárta magát. Úgyhogy az örömöm nem tartott soká.
  • Jóózsf István
    Szerintem erre nincs motor.
    A legegyszerűbb lenne megvenni egyet és még csak pöcsölni sem kellene vele, Egy sima lövöldénél csak azt kell számolni, ami körülötted történik. Arra egy szorobán is elég. De Nálunk egy komplett világegyetemet kell és annak minden résztvevőjét. Ezért lassabb az én mentésem, mint a tiétek! Minél több a szereplő, annál jobban fullad a gép,

És amit már egyik társunk emlegetett és Bernd szájából is hallottam: Képtelenek párhuzamosítani.
    Szerintem nem párhuzamosítani kellene hanem részekre osztani a feladatot és azokat felügyelni. Papíron olyan egyszerű!

Jocó!
    Azt pumpát de szétszedném! Már az felkeltette az érdeklődésem, hogy a mi a toszt csinál az a két bazi nagy tekercs!
  • TokraFan
    Mondjuk ennek nem tudom mi értelme van, egy dual CPU-s lapba betesz 2db 28magos Xeont és voila, van egy 56mag/112 szálas rendszere.

Egyébként munka programok kihasználják, pl. grafika, 3D render, Video editorok stb., rengeteg program támogatja, az más kérdés, hogy nem játékok.

Azért nem gyártanak ilyen magas órajelű processzort (a technológiai problémák mellett), mert iszonyat hőt termelne amit nem lehet elvezeni, és extrém módon megnő a fogyasztása is. A Pentium 4-et anno 10GHz-ig tervezték, de már 4GHz-nél rájöttek, hogy képtelenek lehűteni.Így maradt a több mag, párhuzamos végrehajtási szálakkal.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.30. 22:59:43
  • TokraFan
    Én azt nem értem, egy ilyen kis cég minek fejleszt motort? Elég jó feltételekkel liszenszelhetőek már profi motorok, és akkor nem kéne 10éves technikával szivatniuk magukat és a játékosokat is.
  • RJoco
    Éljenek a kékek!

Még Heat alatt is megadta magát a vas.
    Miután az X4 bezárult, rövid időre lenyomtam a gépet. Majd később megpróbálkoztam az NFS Heat-tel.
    Ennek sem kellett sok, lehalt a játék, pont, mint X4.
    Emellett a steam is elmehet a ***************.
    Hiába Steam-es verzió, a tetűnek kell az origin....
    Az extra ebben a pöcegödörben, hogy nem elég az origin, ha már mindenáron onnan akarja nyomatni, kell a steam is.
    Na mindegy, bumm szívtam!!!!

A lényeg, hogy megelégeltem a dolgot és szétszedtem a gépet.
    A kondik jónak tűnnek az alaplapon, értékelhető mérést nem tudtam csinálni. Kiforrasztani asszem még sincs kedvem őket.
    Új pasztát kapott a proci. A régi már kicsit száraz volt.
    A hűtésben nem tudom, milyen folyadék van és mivel lehetne utána tölteni, ha kell. Az biztos, hogy folyik benne valami és levegő is van benne.
    Az új pasztával Heat alatt nem ment 60 fok fölé a hőmérséklet.
    Amúgy természetesen ultrán játszom FHD felbontáson és kényelmesen 60 FPS fölött vagyok.

Ha már szétszedtem a gépet, szétszedtem a VGA-t is.
    Ilyet még úgy sem csináltam, egy 800 eurós darab pont megfelelő kezdésnek.
    Mikor lecsavartam a pumpát, a kártya éppen fejjel lefele állt. A pumpa meg simán leesett az asztalra. Hát itt sem volt már túl sok nedvesség a pasztában. Újat kapott.
    Heat alatt ez sem ment 60 fok fölé.

De nem kellett fél óra és kékhalál lett a vége. Szóval...

Akik esetleg nem túl gyakran szednek szét VGA-kat, annak lőttem pár képet.
    Ezen a Corsair pumpa olyan jó minőségű, hogy az elektronikát egy három pöckös műanyag fedi. Az egyik pöcök letört. Nem én volt. Nem is feszegettem, éppen csak megfogtam, gondoltam a pumpa jól tartja a kártyát, meg tudom ott emelni. Tévedtem. De legalább lőttem egy bennfentes képet.

Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.08.30. 22:35:34
  • RJoco
    Tetves gép.
    Már játszogatom vagy 1-2 órája, épp egy SCA főnixet foglalok, mikor megakad a játék és bezáródik.
    Eseménynapló úgy egy órája nem jegyzett be semmit.

Ez a foglalás közbeni hülyéskedés valami új ficsőr lehet, mert én még közel nem foglaltam annyi hajót, mint István, de épp most megjelent úgy fél tucat S méretű HOP hajó és rátámadtak a zsákmányomra.
    Lelőttem őket, a Teladik örültek és fizettek, a HOP-nál meg csökkent a repum. Bár nem számottevően, de akkor is.... Ez így köcsögség, nem pedig izgalom.

A múltkor a Xenonok nem tudták lelőni a Teladi TS-t Ianamában, hiába volt 0 a hull. Most viszont a HOP elintézte.
  • RJoco
    Akkor most szépen meg kellene kérni a processzorfejlesztőket, hogy készítsenek a játék alá egy 2 magos processzort.
    Ha 1 processzor el tud futni 4x4 GHz-en, plusz 4 szálon, akkor csináljanak már olyat, ami 2x10 GHz és nem kellenek szálak.
    4 munkás munkáját összehangolni nehezebb, mint egyét.
    És, ha az az egy egy Hulk, akkor mindent elbír. Úgyhogy bőven jó lenne egy 16 GHz-es processzor is.
    Aki meg több magosat akar, az olyan lapot vesz és bele procit.

Pont nemrég láttam egy videót, ahol a gyerek betett 2 sok magos processzort a lapba és a VGA-k helyére CPU kártyákat tett. Valami 51 magos gépet épített így.
    De ő is elmondta, hogy erre programot találni, hogy ki is használja, elég nehéz. Külön meg kell írni rá, célirányosan.
  • Jóózsf István
    Persze, hogy nem találtam meg most a videóban, de Bernd mondja, hogy több mint tíz éves a motor. Tulajdonképp az X3-é. Még lehet, hogy Pentium III ideje alatt kezdték fejleszteni. :-) Neeem. Már biztos hogy a dual core, vagy core 2 duo/quad idejében. és akkor ugye ez normálisnak számított. A kérdés az, hogy mit gondoltak? Hiszen folyamatosan készítették a játékokat, látták hogy hogyan fejlődik a számítástechnika. Miért nem kezdtek hozzá, egy új motorhoz, vagy ha igen, akkor vajon hol tartanak? És ilyenkor önkéntelenül is arra gondol az ember, hogy terhányok voltak, de lehet, hogy csak bizonytalanok, vagy épp nem volt rá pénzük.
    Volt itt valaki a fórumban, aki dolgozott nekik régen. Talán tudna mesélni!
  • TokraFan
    Persze, bocs, már teljesen hülye vagyok, a Vulcan egy grafikus Api.

"ez a játék két processzor szálon fut. Ezt mondta is Bernd valamelyik videóban. Az egyiken szimulálja a világegyetemet a másikon meg az isten tudja mit, de kiszolgálja a fő szálat. Azt ennyi!"

Ez meg ultra gáz 2020-ban. 2 mag? Hol élnek ezek? Akkor világos, miért fut rosszul...Egy ilyen komplex játéknál kihasználatlanul hagyni a hardvert, epic fail! Ott vannak a gépekben 4-6-8-10 magos processzorok, és kihasználatlanul malmoznak...

Ködöt én is utálom, X3-ból is első dolgom volt kiszedni.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.29. 22:24:31
  • Jóózsf István
    Nem nem nem. Ez a játék csak és kizárólag a CPU-n múlik! Grafikában csak akkor vannak gondban, ha a már említett grízes ködbe ér az ember, de ott sem megtorpan a játék, maximum csak néhány kockát bukik.
    Az egy kijelentett, de minden szinten tény, hogy ez a játék két processzor szálon fut. Ezt mondta is Bernd valamelyik videóban. Az egyiken szimulálja a világegyetemet a másikon meg az isten tudja mit, de kiszolgálja a fő szálat. Azt ennyi!
    Most eben a videóban is feléhánytorgatják, hogy ez egy tizenéves motor. Még maguk is megröhögik! De, legalább tisztában vannak vele!
    Arra nem is számítottam, hogy gyorsabb lesz. Talán a következő X, ha írnak neki egy új motort. És akkor ebből már mindenki ki tudja számolni, hogy mi lesz a jövő! (Kizárt)
    Ezt a volumetrikus ködöt nagyon lovagolják, de nekem csak egyet jelent: Nem látok túl az orrom hegyénél! Na de azt nem gondolom, hogy az NPC-k sem! Így nálam inkább mumus, mint ficsőr!
    Van még egy téma amivel némileg mellényúltak maga a dlc fő témája a terraformálás, csak ebből mindenki arra gondol, hogy bolygóra szállás, jégolvasztás fűvetés, Nem győzték magyarázni, hogy szó sincs ilyesmiről, mert ez csak teoretikus. Ámbár, a sztori haladtával a háttér ezek szerint változhat.

Ahogy elnézem maga 4.0 olyan sok új ficsőrt nem hoz. Elméletileg annak is lesz valami kis története... Hát, majd meglátjuk.
  • mumoka 2012
    én ezt több hónapja mondtam hogy ez a dlc jön mert képtelenek új hajókat & állomásokat készíteni.
  • Jóózsf István
    Ha valaki rátalál a tegnap esti-éjszakai jelenés ollózott, vagy időbélyegzett változatára, ne fogja vissza magát, mert én már korán reggel szétk.tam az agyam, miatta!

Csak hisztiznem kellett! Ki mondta, hogy az őrjöngés nem segít?!?!?!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.08.29. 07:38:17
  • TokraFan
    Nekem is nagyon bejön a Terran design, ami rá is fért a játékra, mert a Spliteket leszámítva eléggé egykaptafa volt minden. Ez így nagyon jól néz ki most. Külön öröm számomra, hogy új dokkoló platformot is csináltak, így még élethűbb lesz, mert az kicsit zavart eddig, hogy egy Paranid állomáson ugyanaz a dokk van, mint egy Argonon. Viszont arra kíváncsi leszek, hogy az AI mit fog művelni abban a kerek állomásbelsőben? Így is össze-vissza átmennek az állomások falán, itt meg ahogy nézem, alig lesz hely manőverezni.

Futásteljesítmény nem hiszem, hogy javulna. Szerintem már ők is arra játszanak, hogy jönnek az új kártyák, aztán előbb-utóbb mindenkinek lesz alkalmas hardvere. Vagy nem tudom.
    Egyébként mennyire skálázódik jól ez a motor? Vagyis ha több mag van a CPU-ban, akkor jobb lesz? Képes kihasználni?
    Most az új Flight Simulator kapcsán azért látni, hogy meg lehet írni rendesen is egy motort. Ilyen látvány mellett az FS soha nem futott olyan jól, mint az új, és látszik az is, hogy minden mag 100%-on megy, tehát skálázódik rendesen és nem áll meg 3-4magnál, mint a legtöbb játék. Egoék anno azért hivatkoztak a Vulcan-ra, mert az ezen a téren állítólag nagyon jó. Mondjuk egy szimulátorban szerintem soha nem lesz 100fps-ünk, én megelégszem a 30-al is, ha az stabilan megvan.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.28. 19:39:16
  • Jóózsf István
    Az egyik szemem sír, a másik nevet.
    Jó volt látni a terran hajókat. Kicsit szégyellem is magam, hogy annak a nagy bányászhajónak amit az egyik X3-ban vontatással kellett megszerezni az Albán űrből és aztán a mienk is lett. Azért felejtem el, mert bugyuta neve van! Csakhogy a TC-ben ez egy TL (CV) volt. Most vagy nem az lesz, vagy szakítanánk az egyen CV hagyománnyal?!?!?!
    Jót tesz a szemünknek egy kis változatosság. Azokkal a szárnyakkal remélem nem lőnek úgy mellé, mint a Tavaszvirágéval!
    Nagyon bejönnek a terran állomás elemek! Megpróbálom Jocó módszerével megszerezni a tervrajzaikat. Amíg lesz türelmem.
    Volumetrikus köd? Hát a fene tudja. Eléggé hadilábon állok a ködökkel a játékokban. De ha a jelenlegi VGA zabáló darát váltják le vele, és nem fogja a gépem jobban fűteni a lakást mint a kazánunk, akkor jöhet.

Ott egy kicsit felnyihogtam, amikor azt mondta, hogy épphogy kiadták nekünk a 3.0-át és a Split Vendettát és már itt is a van az újabb...
    Nakisfiam! Kezdjük ott, hogy 3.0 val csúsztatok negyedévet! Ez meg még a kanyarban sincs. Vegyünk vissza lendületből!!!

És akkor könnyezés: Ha csak nem találtak fel valamit Germániában, ami csodaszerként hat a játék motorjára, akkor az új elemekkel garantált a 20 képkocka másodpercenként! Nekem most Family Zhinn-ben az építkezés mellett SETA-val 7-9 kocka, anélkül kb 30. Ez attól is függ, hogy hány órát játszottam és mekkora területen mozogtam. A Splitek előtt ez a szám egy hasonlóan zűrös rendszerben 40-50 és huszonegynéhány volt! Ha a teljesítmény ismeri a matematikát, akkor elég nagy pácban vagyunk!

Mindentől függetlenül, jó volt látni egy kis tartalmat!
  • TokraFan
  • RJoco
    István, nyugodjál le!
    Az egész számítógépes biznisz egy kib. ku. nagy átba. Ezt szebben nem lehet leírni, de tiltást sem akarok ;)
    De jobbat mondok, az egész élet ilyen.
    Fogyasztói társadalomban élünk. Költs, költs, költs.
    Egy egészséges ár/teljesítmény verseny tényleg nem lenne rossz amd/intel, amd/nv között.
    Csak, hogy ezt most már jó sok minden befolyásolhatja. Pl. ez a tetű kriptovaluta bányászat, ami megint mire jó? Hogy egyesek meggazdagodjanak, de nem nekünk. Emellett, ha szépen összebeszélnek, akkor mindketten jól járhatnak.
    Rokonságban sokan vesznek nagyon olcsó laptopokat.
    Aztán egy év múlva elkezd lassulni. Mitől?! Csak netre használja. Nem a gép lassul, az oldalak lesznek nagyobbak.
    Ez is arra megy ki, hogy VEGYÉL ÚJAT! Vagy vegyél drágábbat, aminek az előállítási költsége minimálisan drágább, mint a kisebb tudásúé, ellenben sokkal drágábban eladható.
    De, hogy milyen világban is élünk, erre nagyon jó példa az apple és a büntetése, amiért olyan frissítést dobtak ki, mellyel a régi készülékeik működőképesek, de használhatatlanok lettek. Mindezt úgy, hogy jól eltitkolták a felhasználók elől.
    De itt van apám apple minije. Első generációs, működik jól, de pl. a skype nem fut, mert régi rajta az OS. Újabbat viszont már nem kap. Írt az applénak és kb. azt a választ kapta, hogy vegyen újat. Az biztos, hogy 1 vásárlót vesztettek. De én sem fogok rohadt almákat venni és mindenkit lebeszélek, akinek nem létszükséglete.
    De a barátnőm sem fog, neki egy 4-es iphone-ja volt, viszont online bankoláshoz szükséges programok már nem futnak rajta.
    Vagy itt vannak a játékok. Kiadnak egy olyan hulladékot, mint az X4, jó sokáig tartja is az árát, de mire fel? és így foltozgatják, toldozgatják.
    A kickstarter-es cuccról nem is beszélve, ahol megígérnek egy rahedli dolgot, jó sok pénzt bezsebelnek, aztán mi lesz belőle? StarCitizen.....

Mindennek a tetejébe még bejött ez a nyavajás vírusos mizéria is, ami másra sem jó, csak, hogy jól megneveljék a társadalmat, kicsit elosszák a pénzeget a gazdagok egymás között. Na nem a sajátjukat, hanem azokét, akiknek van tartalékuk.
    Egy felmérés alapján a német lakosságnak milliárdokban mérhető a félretett pénzük. Ami csak van és áll valahol.
  • Jóózsf István
    Mindenki másnak:

SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

EGOSOFT unveils the next chapter in its long-standing space simulation franchise. X4: Cradle of Humanity is the second expansion for the latest game in the series, X4: Foundations, which was released for PC in November 2018.

The teaser trailer for X4: Cradle of Humanity will premiere today at 23:45 CEST / 10:45pm BST / 5:45pm EDT / 2:45pm PDT during the gamescom studio live show, produced by IGN, over at www.youtube.com/IGN.

Later this year, X4: Cradle of Humanity will bring the X series back to Earth, significantly increasing the size of the game's universe with new sectors, and welcoming two Terran factions to X4: Foundations, along with their economy, ships, weapons and stations. New game-starts will introduce the identity and political stance of the Terran factions, as well as giving an alternative perspective on existing story developments in X4: Foundations.

X4: Cradle of Humanity will also shed light on what has happened to Earth in the decades since the jump-gate shutdown. Furthermore, a certain pirate faction that is well known to fans of the series will be making a dramatic comeback!

X4: Cradle of Humanity will be accompanied by the biggest free update to X4: Foundations yet. Update 4.0 will be made available to all owners of the base game and is set to further enhance X4: Foundations in a number of ways, including major new gameplay features (e.g. a new terraforming feature) and wide-ranging visual improvements (e.g. volumetric fog). Details of these, and on other new elements of the 4.0 update, will be disclosed at a later stage.

Join us for a livestream on Friday, August 28th, 2020 at 7pm CEST / 6pm BST / 1pm EDT / 10am PDT at www.twitch.tv/egosoftofficial to find out more about our plans for the future of X4: Foundations and X4: Cradle of Humanity.

X4: Cradle of Humanity is now listed on Steam and can be added to players' wish-lists. Alternatively, by purchasing the X4: Foundations Collector's Edition bundle, space adventurers can secure access to the expansion when it is released as well as benefitting from a discount over buying it separately.

Nagyon leszoktak a hírlevelekről! Drága lett az "E" boríték? Na, mire leírtam és megnéztem a postát, már itt volt! Irónia visszavonva!
  • Jóózsf István
    Most akkor mi van?
    Nem bírták ki holnapig?
    The teaser trailer for X4: Cradle of Humanity will premiere today at 23:45 CEST

Aki jártas, annak...
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.08.27. 16:38:13
  • Jóózsf István
    Az a kurva pénz!

Arról egyelőre nem is álmodom, hogy lesz piros zöld egyenlőség. Sokáig azt hittem, hogy ha két cég ugyanazzal foglalkozik, akkor az jót tesz a fejlődésnek és előnyös a felhasználóknak. EGY FRÁSZT! Olyan gyönyörűen tudnak elkartellezgetni egymás mellett, hogy öröm nézni!
    De mégis megnyugtatóbb lenne ha egyenrangúak lennének. Mert az nehezen fér a fejembe, hogy a 1080ti és a 2080ti között 150 pengő különbség van. Hátha visszavennének az arcukból!
    És nehogy valaki elkezdje sorolni, hogy a húszasban mennyivel több cucc van, ami semmi másra nem való, mint hogy fényt kövessen!!!! SZÁZÖTVENÉ'!
    Igen komoly összeget tennék rá, hogy a harmincas széria minimum 100-al SZINTÉN drágább lesz, de lehet hogy 250-el.
    Mind eközben arra buzdítja az envídia a kereskedőket, hogy emeljenek árat! Az édesanyja gyógyszerének emelje fel valaki az árát!!!!! Jobbat mondok: A gyermekének! Nem érdekel, hogy most hányan szisszennek fel ezt olvasva! Nem bírom harácsolást. Sajnos ebbe a hibába is könnyű beleesni. Nem is kell hozzá vallás, vagy neveltetés. Saját magamon is tapasztaltam és nagyon ijesztő volt!
  • TokraFan
    Nem neked címeztem, ha félreérthető volt, elnézést!
    Általában mondom, mert ez a tapasztalatom a fórumokat olvasgatva. Nem is szakmai szempontokból, mert a Ryzen egy kiváló platform, még úgy is, hogy egy magon az Intel még mindig jobb egy kicsit. De ez már összességében kevés, desktopon én is AMD-t vennék most.

Csak a piaci működés oldaláról közelítve értettem, mert abban minden piaci szereplő egyforma. Ha valaki "kedvesebbnek" látszik, annak valami oka van, de soha nem a vevők miatt. Talán piaci stratégia vagy kényszer, de amint pozícióba kerülnek, máris átmennek lehúzásba. Ezt diktálja a piac és ezt várják el a befektetők is a pénzükért cserébe.

NV beérni most nem lesz egyszerű, a 3080-al állítólag nagyon oda fognak verni, 30% +-ról pletykálnak a 2080-hoz képest, ráadásul ez még a sima verzió, mert lesz Ti is, aztán még jön egy 3090 is. Az AMD ahogy feljött CPU-ban, úgy maradt le GPU-ban.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.27. 03:50:37
  • Jóózsf István
    Nem gondoltam és nem is fogom, hogy szent lenne az AMD. De világ életemben kerültem a zöldet, amíg el nem jött az a pillanat, hogy ha kell ez a teljesítmény, akkor bizony el kell adnom a lelkem. Afelől sincsenek kétségeim, hogy az AMD-nél ne tudnák kiszámolni, hogy az ő termékük mennyivel tud kevesebbet a zöldekénél, és fillérre meghatározzák az árát. Ez amolyan hit kérdés. Inkább náluk fűtöm a poklot, majd ha eljön az ideje. Egyelőre be kéne érni az ellent grafikában is!
  • TokraFan
    Nem az NV a ludas, ők csak piaci alapon működnek, mindenki ezt csinálja. Az AMD is Intel árban mozog már a HEDT de főleg a szerver platformjával, más kérdés, hogy jelenleg többet tudnak nyújtani (legalább is, magok számát és fogyasztást illetően), de oda meg ez önmagában még nem elég. Ha feljönnek piaci részesedésben, árat fognak emelni. Csak azért olcsó(bb) jelenleg, mert felhasználót átszoktatni, ezáltal pedig piacot szerezni elsősorban jó árral lehet. Sokan az AMD is valamiféle "jóságos, erkölcsös" fehér lovagnak gondolják akik csupaszívből harcolnak , szemben a "gonosz" Intellel.. Pedig az AMD-nél is pont olyan managerek csücsülnek mint az Intelnél, csak jelenleg nincs akkora mozgásterük a harmatos piaci részesedésük miatt. Ha ők birtokolnák a piac 92%-át és nem lenne konkurencia sem, pont úgy működnének mint az Intel.

Vagy itt a Logitech is. Megvásárolta a Saitek-et, és elkezdte árulni 1:1-ben a korábbi Saitek vezérlőket, 30-40%-al drágábban úgy, hogy a logójukon kívül mást nem cseréltek az eszközökön. Úgyhogy az eddig 50k-ért kapható HOTAS most 80k-ért megy, és minden laikus meg van róla győződve, hogy azért ennyi, mert ez már "Logitech", és biztos "hozzányúltak belül is", tehát indokolt az ár. A logitechnél eközben röhögnek rajtunk és számolgatják az extra nyereséget.

Szóval át vagyunk b*szva kedves István, tök mindegy ki által...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.08.26. 20:30:47