6892
Egosoft X4
  • Jóózsf István #6812
    Versenyezni így is kell. A játéknak az a része ami az árért és a forgalomért felel jól van kitalálva, beállítva. Az nem elég hogy az ember épít egy akármilyen gyártó egységet. Attól még nem lesz gazdag. Mármint az sem biztos, hogy lesz egyáltalán forgalma. Még akkor sem ha adott térségben öt szektoron belül hiánycikk az a termék. Az árral is játszani kell. Eleinte kézzel. Aztán amikor már tényleg beindul a termelés, ami több olyan gyártóegységet is jelet egy komplexumon belül, akkor már kezd hasznot is hozni. Ezt a részt én automatikusan szoktam hagyni és látom, hogy a játék hogy állítgatja magától az árakat. Tehát ehhez oly annyira nem is kellene nyúlni. Hogy a versenybe belevennénk a konkurencia konkrét elpusztítását, az csak egy út lenne. És az valamilyen formában most is benne van a játékban.

    Még az is benne van, hogy időnként választanunk kell melyik ujjunkat harapjuk meg. Lásd a Spliteknél. De mondhattam volna a Paranidokat is. Ahol még a rögösebb bűnöző út is nyitott. (Egy ideig) Azt esetleg lehetővé lehetne (BESZÉPENFOGALMAZTAM) tenni, hogy így utólag kicsit támogatnánk a Duke's Buccaneers (Herceg kalózai?) -kat. Vagy akár csak a sima kalózokat. Mert bár lehet értük tenni, de csak bizonyos korlátok között. Vagy eleve annak indul az ember... De meggondolni magunkat ezekben az esetekben nem lehet (Édesanyám! Én nem ilyen lovat akartam!)

    Én is azon az állásponton vagyok, mint Jocó. Hogy bár homokozó a játék, de csak kicsi helyen és kevés homokkal. Aki nem úgy játssza a játékot ahogy mi, az nem is érti amiről beszélünk. Sokszor a fejlesztőknek is hiába magyaráztam. A hivatalos fórumon rendszeresen "LEUGATTAK" a fórum - játékostársak, hogy de hát nem is úgy van ahogy mondom. És akkor felajánlottam mindegyiknek, hogy tessék itt a mentésem, "Azt' majd akkor jártasd a szád, ha ebből te 50-60 képkockát generálsz!" Na akkor csend lett.

    Akkora lehetőség van így is a játékban, hogy simán el lehetne lenni vele akár 10'000 órát is. Vagy a végtelenségig! DE kell alá egy másik (JOBB) motor! Ezt a gondolatot próbáld meg átvinni a fejlesztők felé és ha sikerül, akár csak részben is, akkor te leszel az isten! :-)
    Amúgy, szerintem tudják ők is, de megpróbálnak részben struccpolitikával, részben pingvinezve, (Hátdehátnemtudunkvelemitcsinálni) és ugye a rosszindulat azt diktálja, hogy miért borítanának bele egy valag munkát, ha így is megélnek belőle. És hiába nem így van. HA bennünk felvetődik ez a gondolat, akkor bizony szar van a palacsintában! Ne legyen igazam!
  • tomonor
    #6811
    Hmm, mondjuk én nem tudnám elképzelni az X játékokat limittel ellátva, viszont érdekes elgondolás az utolsó sorod ötlete. Adna egy csicskalángost a játékosnak, hogy itt bizony versenyezni kell.
  • tomonor
    #6810
    DLC, inkább az új játékosok kezdeti élményére összpontosít majd. Külön, előre meghatározott szcenáriókat fogsz majd végigtolni benne (erre nem nagyon van megfelelőbb magyar szó, a google fordító azt írja, hogy pontos fordításban forgatókönyv, de nem egészen arra a szóra gondol). Ahogy a trailerben is mondja a hölgy, lesznek benne amolyan szürke hétköznapos szcenáriók, illetve olyanok is, mint amit szintén mutattam a trailerben - az X-BtF bossfightja.

    Nem a főjátékba épül bele a történetvezetése (tehát a főjátékod univerzumára nem lesz hatással, mintha két játékot játszanál egymás mellett), illetve az egész máshogy van felépítve, mint amit eddig megszoktunk az Egosoft-tól. Mivel én már játszottam, annyit elmesélhetek, hogy nagyon érdekes lesz a története és összeköt néhány szálat és csinál is pár új megválaszolatlan kérdést, amin lehetlesz majd gondolkozni (persze csak ha úgy általánosságban érdekel az X lore). A játékmód mechanikájáról még nem mesélhetek.

    Az, hogy érdemes lesz-e megvenni, azt mindenki maga dönti majd el. Szerintem először érdemes lesz megvárni az első professzionális (nem a Steam-es) véleményeket róla, hogy kiértékelje az ember, hogy szüksége van-e neki erre. Én megvenném, de én mondjuk maximalista vagyok :D
  • RJoco
    #6809
    Köszi a sok infót!

    Pont ezt a fajta problémát kellene orvosolni valahogy.
    Van két nagy hajót gyártó komplexem, aminek a közelében 40 alatt van az FPS. De lehet, hogy inkább csak 20 alatt. A VGA pedig nincs csúcsra járatva.
    A HQ-nál 10-13 az FPS. És ott sem jár 100% a VGA. A HQ terraformálásra lett berendezve. Most pontosan nem emlékszem, hogy 10 vagy 20 M-es építő dokk van e rajta. A lehetetlen terraformálós feladatot csináltam először és folyamatosan bővítettem a HQ-t. Voltak számolási hibák. A jeges részt vagy 3 visszatöltésből tudtam csak megcsinálni, mert valahogy elveszett a jég. Begyűjtöttem amennyit kellett és leszállításnál mégsem lett meg a mennyiség.
    Valamelyik feladatnál írtam is a fórumra, mert nem akart tovább menni, hiába csináltam meg. Javították is.
    Ha megnyitom a térképet és beteszem SETA-ba, akkor kb. 20 FPS-em lesz. Itt a grafika nem játszik. Ez processzor probléma.
    Konkrétan nincs akkora frekvencia, amivel több 1000 hajót és egyéb műveletet megfelelő sebességgel tudna kezelni.
    Ezért lenne jó a többmagosítás, ami biztos nem egyszerű, tekintve, hogy olyan programok sem használják ki, mint a videóvágó, 3D tervező, stb. Pedig itt a különböző dolgokat talán szét lehetne szórni. NPC hajók egy szálon, játékos hajók másikon, IS OOS külön szálakon, NPC gyárak egy negyediken, játékos gyárak ötödiken, stb. Nem tudom, ez mennyire lehet megoldás, mennyire lehetne kivitelezni.
    A másik megoldás, amit nagyon sok játék alkalmaz a teljesítményproblémára, hogy nem engedik a játékosokat önfeledten szórakozni. Vagyis megadnak egy maximális érteket, amibe adott esetben bele kell férni. Ezt lehet akár gyárakra, akár szektorokra, akár teljes játékra is korlátozni. Vagy kár egyszerre mind a háromra, hogy mégis a legnagyobb szabadságot élvezze az ember, de lehetőleg még éppen élvezhetően. Izgalmassá lehetne tenni azzal, hogy az NPC értékei is beleszámítanak. Ha egy rendszerben több NPC gyár/modul van, akkor neked kevesebb lehet. El kell pusztítanod egy-kettőt, hogy sajátot építhess. Meg hasonlók.
  • Jóózsf István #6808
    Tényleg!
    Erről a tájmlájnsz dologról mesélhetnél valamit, mert egyelőre nem is értjük, hogy mi akar ez lenni! (Én legalábbis...)
  • Jóózsf István #6807
    Az nem az én mentésem volt? :-)
  • tomonor
    #6806
    Hibafeltárás során kezem ügyébe akadt egy játékos mentése, amiben annyira túlterhelte a játékot a saját gyáraival és hajóival, hogy az én speckómmal (Intel 13900KF, RTX 4070 Ti, 32GB DDR5) kemény 5 fps-t hozott maximum. Szerintem ez egy orvosolhatatlan probléma a játék gyorsításának szempontjából, legalábbis ha erre van megoldás, akkor az a fejlesztő egy zseni és jelentkezhet a megoldással akár nálam is :'D

    Viszont ha kisebb akadásokról van szó, arra folyamatos az igény és a fejlesztés is. Persze ez így egy általános kijelentés, ennél jobbal sajnos most nem is tudok szolgálni. De legalább nem annyira rossz a helyzet, mint a bétákban szokott lenni. Nem egyszer megesett, hogy vettem fel a trailer anyagot, és a számítógép egyszerűen kikapcsolt, mert a videókártya túl nagy áramot akart felvenni és nem bírta a tápom.
  • Jóózsf István #6805
    Mi meg köszönjük a kellemes híreket.
    Ha sokasodnak, akkor az azt jelenti, hogy nem akarnak csődbe menni. Hogy felvettek "egy" közösségi vezetőt, az még jobban megerősíti ezt.
    Reméljük valamelyik fejlesztőnek kipattan az isteni szikra a játék felgyorsítására, vagy ugye a könnyű útra a "párhuzamosítás" felé!

    Természetesen nem várjuk el tőled, hogy titkokat fecsegj ki.

    A hibákat jelenteni fogjuk, mint eddig.
    (Kicsit ugyan macerás egy moddolt játékból vanillát csinálni... Valójában nem is annyira macerás ;-)
  • tomonor
    #6804
    Köszi szépen a jókivánságot :D

    Valami halovány fény van, de semmi konkrétum egyelőre. Érhetően túl sok infóval nem fogok tudni szolgálni az NDA miatt, de bízzatok a németekben. Tudom, hogy nem túl kommunikatívak a külsős emberek felé, - az a magyarázat erre az, hogy annyira elfoglaltak a munkájukkal, hogy egyszerűen nincs idejük a közösség felé tájékoztatásokat adni (nem is hinné az ember, ha nem látja saját szemmel). Többek között ezért is vettek fel engem. Ráadásul a fejlesztő csapat folyamatosan nő, ez jó dolgokat fog jelenteni a hosszútávú jövőre nézve.

    Továbbá, mivel mostmár átlátom a rendszert belülről, tudom nyomatékosítani, hogyha buggal találkoztok, azt tényleg érdemes jelenteni itt, csatolt mentéssel és dxdiag+vulkaninfoval, ugyanis megeshet, hogy még a legszembetűnőbb hiba is átcsúszik a rendszeren.
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2024.02.25. 17:58:03
  • tomonor
    #6803
    Bocsi, valami van az sg.hu-val már egy ideje, nem mindig tudok bejelentkezni. Mintha kezdene szétesni ez az oldal ?
  • Jóózsf István #6802
    És ha már itt vagyunk és túlestem a örömmámoron, gyorsan leírom, hogy amennyire haragszom erre a játékra annyira hiányzik is.
    Ugyan nem kecsegtettek minket túl sok jóval egy "szokásos" kis, vagy épp nagy tartalmon kívül, de én mindig reménykedem, hogy egyszer majd fogok önfeledten játszani vele. És nem kell nyakra főre vásárolgatnom az újabbnál újabb processzorokat...

    Szóval várom és lesem a steamdb-n, hogy mik történnek... Hátha egyszer azt látom, hogy PÁBLIK BÉTA

    Tamás!
    Onnan ahol te ülsz látszik az alagút vége?
    Mármint van valami jel - elképzelés, hogy a friss anyag mikor érkezhet? Természetesen nem pontos dátumra gondolok, de megbüntethetsz minket azzal is, ha épp...
    Inkább csak évszakra. Esetleg hónapra.

    Jó munkát és jó közérzetet kívánok az egónál!
  • Jóózsf István #6801
    HÁTEZZELKURVÁRAELFELEJTETTÉLELDICSEKEDNI!



    Remélem lelőttem a poént... :-)
  • Jóózsf István #6800
    Nagyon csúnyán le van árazva az X4 a gőzön!!!
  • mindero
    #6799
    Lehet csak én voltam béna :)
    Meg gondolom ha bányászként kezdesz akkor könnyebb.
  • kisiku
    #6798
    Köszönöm!

    Igen, látom én is, hogy még gyerekcipőben jár, nyilván folytatják a fejlesztését, ha látják a visszajelzéseket és hogy van értelme. Teljesen random dobta fel nekem pár hete a jútyúb, mondom megnézem. Most valahogy egy kicsit visszatértem az eredeti X univerzumba, amíg várok, hogy a másik játékom, amire nagyon rákattantam (Silica), "fejlesztődjön" tovább :). Addig is X-ezek egy kicsit.
    A tavalyi évem nagyon zsúfolt volt, szabin sem voltam egész évben (ilyen még egyszer nem lesz), idén máshogy szervezem az életemet. Akkor várok még egy kicsit, mert ha nem tudsz benne pénzhez jutni, akkor nehéz lesz egy Victory Cruiser vagy ISD megszerzése...
  • mindero
    #6797
    Én próbáltam még októberben, de sokáig nem haladtam vele. Igazából ugyanaz a gond mint a régi babilon5 moddal. Irtózatos mennyiségű munkát beleöltek, van millió hajó, rendszer. Nagyon jók a hajók, hangok, zenék. Van belső nézet mindenhez.

    De az hiányzik amitől játék lesz valami: a balance. Irtó nagyok a szektorok, állomások közötti távok és nem sok minden történik közben. Nincsenek még egyedi küldetések (csak 1-2), illetve az NPC-k nem voltak még lecserélve. Talán most, hogy kijöttek a modtool-ok fejlesztenek ezen a részén.

    Én a 20. aknamentesítő küldi után meguntam. Egy vadásszal kezdtem és próbáltam összeszedni egy bányász hajóra valót, de elfogyott a türelmem. Sajna nem tudok még egyszer 500 órát beleölni.

    Annyi még, hogy itt egy vadásszal egy kisebb kereskedő hajót sem lehet legyőzni (vagy kínkeservesen), mert megvan mindegyik hajónak a szerepe. Volt egy zsíros küldi egy kereskedő hajó kilövéséért, de a pajzsa gyorsabban töltődött mint az én fegyverem ahogy sebezte. Szóval több vadász kellene, ahhoz meg több pénz, ahhoz meg több aknamentesítő küldi... Lehet majd egyszer folytatom.

    De érdemes kipróbálni, mert a hangulat baromi jó. Van pár nagyobb csata is előkészítve.
  • RJoco
    #6796
    Szia!
    Nem is gondolkodtam rajta. Nekem elég nagy lett ez a világ. A boronokat már fel sem fedeztem rendesen. A néhány veszélyes szektort a roncsos dlc-ből meg még meg sem találtam. Rég nem szedtem elő. Utoljára nem működött rendesen a rendszervédelem és hullanak a bányászaim a kha'ak-tól. Sőt, utoljára már kalózhajó is támadott bányászra, ami teljesen értelmetlen, mert nem tudja elvinni a kavicsot. A járőreim meg csak repkednek, de nem védenek. Ez eléggé elveszi a kedvem, hogy elindítsam a játékot.
    Az SW-ről meg most inkább nem is szólok.
  • kisiku
    #6795
    Szép jó reggelt/napot.Ezer éve, mondhatnók' . Az utóbbi időben sok egyéb elfoglaltságom mellett igen kevés időm jutott X-ezésre viszont hadd kérjem véleményeteket, már aki látta/kipróbálta az egyik X4-es Star Wars modot, azaz az "SW: Interworlds"-öt.


    Látszólag egy nagyon szépen kidolgozott modifikáció, teljes Star Wars hangulattal. Nekem nagyon bejön, csak még nem próbáltam ki. Tudom, másik világ, de még nem csináltak egyetlen olyan SW játékot, amilyen az X, amit nem is értek, mert már minden létező rókabőrt lenyúztak/lehúztak a franchise-ról.
    Szóval próbálta már valamelyikőtök?
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2024.02.12. 08:01:14
  • Jóózsf István #6794
    Nekem sem rémlik ilyen hiba.
    Mindenesetre bogarászd át a beállításokat, hátha nem is hiba, hanem ficsőr! :-) Viccen felül. Lehet, hogy valami beállításban van rá magyarázat, vagy utalás, vagy bármi egyéb...

    Más:
    A 7.00-ás frissítés...
    Itt egész normálisan és érthetően van leírva.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Indulj el egy példátlan űrutazásra az X4: Timelines játékkal, az X4 univerzum legújabb kiegészítőjével.
    Egy izgalmas új történettel, amely az X4 homokozóján kívül játszódik, készülj fel kolosszális kihívásokra és váratlan kirándulásokra az X-sorozat történetének és történelmének mélységeibe.
    A kiterjedt új, ingyenes 7.00 frissítés számos fejlesztéssel és új funkcióval emeli az X4 űrbeli élményét.

    Tehát.: Belépünk (Bejelentkezünk) ebbe a tájmlájn módba és akkor minden eddigi tevékenységünktől függetlenül teljesítenünk kell kihívásokat. Különböző jutalmakért, amiket a "saját világunkban" tudunk majd hasznosítani.
    Az én olvasatomban: Mindenki egyenlő esélyekkel, csupán a tapasztalatai segítségével küzd meg ugyanazon terepeken. Éééééééés. Nekem is jól fog futni a játék!!! :-D
    VAAAAAAGY, mint az X3 estében: Ugyanazon terepen egy másik történet alapján újrajátszod a játékot. De ennek kicsi az esélye.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    MAGÁVAL RAGADÓ FORGATÓKÖNYVEK ÉS EGYEDI FELOLDÁSOK
    Az új X4: Timelines történetébe ágyazva számos olyan forgatókönyvet találsz, amelyekben az X4 játékmenet számos különböző aspektusát megtapasztalhatod. Ezeknek a forgatókönyveknek a lejátszásával új küldetéseket is feloldasz az X4: Timelines történetszálon belül, valamint bónuszokat a tágabb X4 sandbox univerzumodhoz - köztük újragondolt, klasszikus hajókat az X-univerzum történetéből.

    Az X4: Timelines több mint egy bővítés; ez egy forradalom az X4 univerzumban. Akár tapasztalt űrkutató vagy, akár újonnan érkeztél a galaxisba, ez az izgalmas új fejezet a rejtélyek, kalandok és stratégiai játékmód keverékével ígéri, hogy magával ragad.

    Bár a következő bővítmény markánsan különbözik az elődeitől, egy dolog nem változik: a bővítménnyel egy időben egy jelentős ingyenes frissítés is megjelenik az X4: Foundations-hoz. A 7.00-as frissítés hatalmas lesz, és a changelog valószínűleg ismét megdönti saját rekordjainkat... 2024 tavaszán részletesebben is beszámolhatunk majd a 7.00-ról, és természetesen hozzáférést biztosítunk a nyilvános bétához, ahogy azt már megszokhattátok tőlünk.

    Az előbb még értettem. Most már megint nem!

    Reméltem, hogy nem kell tavaszig várnom. Kiegyeztem volna egy január végével.


    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.12.28. 07:05:57
  • RJoco
    #6792
    Mod nincs fenn?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2023.12.26. 20:14:46
  • Alanw
    #6792
    Na ez az..már sokadszor kezdtem new game-et...amig a new gammel épp játszom semmi gond..de visszatöltöm és már ez az ablak fogad...
  • RJoco
    #6790
    Ilyennel még nem találkoztam.
    Nálam akkor szokott felirat lenni, ha az irányítást átváltom egérre.

    Esetleg próbáld meg újrakezdeni. Ha, csak most kezdted, akkor nem hiszem, hogy sok vesztenivalód lenne. Meg amúgy is, csak indíts egy újat, mentsd el, töltsd vissza. Ha nincs ott a felirat, akkor valami bogár került a mentésbe.
  • Alanw
    #6790
    Kérdés:elkezdtem a játékot,ok,teszek veszek,elmentettem.visszatöltöm és a képernyő közepén ott diszeleg a "press del to close this menu" felirat,rányomok és nem eltünteti hanem csak egy másik menübe átdob..valami megoldás?
    Ui:már keybindig változtatással is probálkoztam,eredmény ugyanaz...
  • Jóózsf István #6789
    Nekem a dejóból úgy tűnt, hogy az X univerzum nevesebb eseményeit lehet "újrajátszani" Az a csőszerű Xenon hajó (Telepes?) Az rémlett. Elméletileg el is lehetett volna foglalni, ha az ember elég ügyes, kitartó és az összes bolygó a világegyetemben együtt áll!
    Erről Gunslinger tudna mesélni!
  • RJoco
    #6788
    Az az argonnak kinéző hajó, melynek van forgórésze, nagyon hasonlít a B5 földi hajójára.
  • Jóózsf István #6787
    Rontásba is tehetném, de...

    7.00:

    "Újragondolt teladi és argon fővárosi hajók: Csodáld meg ezeknek az ikonikus hajóknak a felújított dizájnját, ami még mélyebbé és izgalmasabbá teszi az űrbeli találkozásaidat.
    Új szektorok és nevezetességek: Fedezd fel az X4 univerzum új, feltérképezetlen régióit, bővítve látókörödet és lehetőségeidet.
    Új xenon hajók: Ismerd meg az X-univerzum főellenfeleinek új hajóit, amelyek még a veterán X4-pilótákat is meglepik.
    Külső kamera (F2) felújítása: Tapasztald meg az alapvetően továbbfejlesztett és intuitívabb külső kamerarendszert.
    Egzisztenciális válság: Egy új végjáték-kihívás a veteránok számára. Állj szembe egy olyan frakcióval, amely mindent megtesz ellened. Ez az intenzív összecsapás a békésebb utazásra vágyók számára választható.
    Folyamatos motorfejlesztések: Élvezd a simább, stabilabb játékmenetet a játék motorjának folyamatos finomításával.
    Továbbfejlesztett gomb-újrafelosztás: Testre szabhatod az irányítást minden eddiginél nagyobb rugalmassággal."

    Az első három pont az érdekes, de pengeélen táncol, hogy egyáltalán visszatelepítsem a gépre a játékot. EMIATT!?!?!?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2023.12.20. 17:43:31
  • mindero
    #6786
    Gyakorlatilag igen. Lesz a főmenüben egy új játékmód ami a többi mentéstől függetlenül lesz játszható. Az adott "küldetések" teljesítése fejében kapunk jutalmakat, amikkel játszhatunk a többi mentésünkben.
    A küldetések meg az eddigi X történelem jelesebb eseményei közül kerülnek ki. Vagy valami hasonló.

    Egyenlőre nem tudom elképzelni az egészet...
  • Jóózsf István #6785
    Számomra nem volt egyértelmű, hogy pénzért, vagy ingyen. Még a gőz oldalán sem!
    Lefordíttattam a gőzös oldalt is, ahol kicsit egyértelműbb a leírás, de még mindig nem tudok németül gondolkodni, úgyhogy ha valaki nagyon pontosan érthetően 500-1000 szóban megfogalmazná, annak örök életemre (Vagy az övére) szolgája lennék!

    Szóval. Menüből választom, hogy most én szeretnék teljesíteni egy kihívást, amiért esetleg kapok egy szandált a fő játékomba! Uram bocsá' egy ladikot. Vagy egy matricát, vagy akármit is.
  • RJoco
    #6784
    Ismét valami vásárolandó.
    És, ha jól értem, akkor egy új játékmód lesz?
    Vagyis mindent lehet elölről kezdeni?
    Nem biztos, hogy jól értem.
  • mindero
    #6783
    Én örültem neki, de egyenlőre elég furcsa kiegészítő lesz. A hajók mondjuk szépek mint mindig.
  • Jóózsf István #6782
    Nem tudom, hogy féljek, vagy örüljek.
    "Premier dátuma: 2023. dec. 20.
    The next expansion of X4: Foundations will be revealed right here on December 20th, 2023, 16:00 CET (3pm GMT / 10am EST / 7am PST)."
  • Jóózsf István #6781
    Egy kis SEMMI-ség.
  • mindero
    #6780
    Én meg elkezdtem a SW Interworlds modot (5.1-hez), egészen lenyűgöző mit összehoztak hangulatilag. A modellek, hangok, zenék zseniálisak, nagyon jól működik ezzel a motorral. Játékként nem tudom mennyire lesz élvezhető, de majd beszámolok róla ahogy haladok.

    Elvileg érkezik a 6.x-el kompatibilis változat, de azt ki tudja, hogy mikor adják ki...
    Utoljára szerkesztette: mindero, 2023.10.11. 11:11:29
  • Z33noo
    #6779
    Jogos és értem a kritikát, és én is azóta manuálisan töltöm fel az ellátóhajót egy gyorsröptü Boa-val, igy tökéletesen müködik. El lehet magát az Atlast is küldeni anyagbeszerzö kürútra de aszt hiszem csak 3 szertor a hatótávja és mivel tetü lassú igy nincs értelme, meg ugye arra sincs garancia hogy talál is eladó cuccot a területén belöl. De attól függetlenül szerintem jó az ötlet és szorgalmasan használom is.
    Utoljára szerkesztette: Z33noo, 2023.09.08. 14:54:34
  • Jóózsf István #6778
    Addig, amíg van ellátás. Nekem is van a határőrségemben ellátó hajó, de csak azt látom, hogy állnak körülötte a csatahajók mint a FA-SZent, mert hiányzik valamilyen anyag a javításukhoz - feltöltésükhöz. Miért hiányzik? Hát nem azért, mert nincs hozzárendelve szállító hajó, hanem mert olyan messze vannak mindentől, hogy a korlátozott szektor eltávolodás miatt nem tudják odavinni. Baromi klassz, hogy ezt a ficsőrt beletették a játékba. Végül is jogos! "Miért akarsz te ŰRHAJÓVAL MESSZIRE menni? Hogy képzeled?
    De sebaj, mert épít az ember simán mindegyik csata közelébe egy olyan komplexet, ami majd kiszolgálja őket. Ja, hogy az meg letérdelteti a játékot? Akkor vegyél egy szorobánt és játssz azzal! Vagy amivel egyidős vagy!
    Kicsit elkalandoztam. :-)
  • Z33noo
    #6777
    Áhhááá!
    Kérdésemre a válasz: Blueprint!
    Szóval az auxilary ship hozzá van rendelve a flottához mint ellátó hajó, fel van töltve a szükdéges raw materials-al, esetemben Enegy Cell, Missile Compnents, Smart Chip, és rendelkezni kell a szükséges Blueprint-el Heavy Smart Missile Mk1 és Heavy Torpedo Mk1 és voilá csata után a vadászok mennek javitani és rakétát vételezni. Hát nem szuper? :D
  • RJoco
    #6776
    Üdv!
    Én ilyen szinten nem foglalkozom vele.
    Ha nem vagyok ott, akkor a leghatékonyabb fegyver a Pulse és az Argon Pulse torony.
    Ha ott vagyok, akkor meg én vagyok maga a fegyver.

    Egyszer csináltam egy hordozót sok kis vadásszal. Sajnos nem úgy működött, ahogy én azt gondoltam. És eléggé terhelte is a játékot. Végül szétszedtem a flottát. A hordozót beraktam egy bányász szektorba néhány vadásszal védeni a bányászaim. Aztán azt vettem észre, hogy a sérült bányászok bedokkolnak rá javításra.
    Sajnos azóta már a szektor védelem sem működik nálam és a bányászok is inkább ott maradnak kipurcanni, mint, hogy elmeneküljenek. Illetve ez nem teljesen így van, mert elindul, majd mikor látja, hogy nem támadják, visszamegy. Csakhogy a Kha'ak még ott van. És ezt addig játsza, míg jön az üzi a hősi halálról.

    Meg azért van hordozóm, mert a rátehető fegyverek elég jól tudnak aprítani. Állomás ellen is nagyon látványos. Csak mióta van robbanási sérülés effekt, azóta nem túl jó ötlet közel menni a pusztuló állomáshoz.
  • Z33noo
    #6775
    Üdv, megint én :)
    Van egy Raptorom, 60 Chimera bomber heavy torpedóval és 40 Chimera interceptor smart missilével felszerelve.
    Imádom, Qvajó! Bármi ellen akkorát ütnek mint Mike Tyson fénykorában.
    De borzasztó macerás a torpedók, rakéták ujratöltése. Elküldözgetni öket egy wharfba és mindig kell egy csomó nyersanyagot is vinnem, mert sosincs elég hogy feltöltse a wharf a Chimerákat.
    Vettem egy Atlas auxilary-t és hozzárendeltem a flottához mint repair/resuply ship, de csak javit, rakétát nem tölt.
    Feltöltöttem Enegy cell, Smart chip, Missile components-el, elvileg ezek kellenének hogy a rakétát is töltse de mégsem, valamit nem csináltam jól?

  • Jóózsf István #6774
    Nemes egyszerűséggel a mentési könyvtárat: C - júzer - te - dokumentumok - egoszoft - x4. Átmásolod valahova. Elég lenne csak az ezen belül lévő mentések, vagy még inkább az azon belül lévő legutolsó mentést kimásolni.
    De erre sincs feltétlenül szükség, mert ugye 10 mentési hely van. Egyszerűen nem használod fel mindet. Egyet, vagy többet meghagysz, hogy bármikor fájlmásolgatás nélkül visszatérhess arra a pontra.

    Írnak szépeket a 6.20-ról, de ha agyonversz sem mondom meg, hogy mi lett jobb és miért! :-)

    "With the 6.20 update, players will find quality of life improvements to the Interact menu, and improved NPC behaviour such as enhanced police responses and better use of deployables during combat. Some other key areas addressed include mission bug fixes, as well as improvements to AI behaviour and ship movement, aiming to provide players with a more immersive and realistic spacefaring experience. Mouse steering mode has been tweaked for more intuitive control, and new hotkey bindings make gameplay more efficient. We have also added a full text Czech localisation, which extends the game's accessibility to a broader audience. This update represents a comprehensive round of enhancements, bolstering the overall game quality."
  • mindero
    #6773
    Játszik még valaki ezzel a játékkal? Milyen a 6.2? Van valami érzékelhető változás?

    Más: gondoltam hogy kipróbálom ezt a StarWars modot. Hogy kell csinálni, hogy ne vesszenek el a mentések? Duplikálom a könyvtárat? Talán a terran conflictnál ez működött...