6823
Egosoft X4
  • TokraFan
    #1
    A napokban az Egosoft hivatalosan is bejelentette, hogy dolgoznak az X-széria legújabb tagján, az X4-en (pontosabb cím jelenleg nem ismert)
    Úgyhogy érdemesnek láttam nyitni neki egy topikot, hogy ne szemeteljük tele a többi X topikot a további infókkal (ha majd lesznek).
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2016.12.16. 13:49:56
  • grebber
    #2
    Nagy kár (legalábbis számomra), hogy nincs itthon akkor célközönsége, hogy magyarításügyileg foglalkozzanak vele :(
  • Micsu
    #3
    mivel a történet hatodlagos szempont az x játékokban minek magyarítás? főleg úgy hogy nagyon sok egyedi szleng van a játékban
  • TokraFan
    #4
    Nekifutottak már szinte mindegyik korábbi résznek, de egyik sem készült el. Viszont látva a félkész verziókat, talán jobb is így, mivel -ahogy az előttem szóló is írta-, számos olyan kifejezés van a játékban, melyek lefordítást követően idétlenül hangzanak, vagy nem jól fordíthatóak.
  • goyo2
    #5
    Udv urak!

    Tegnap az MM-ben (tudod ahol nem vagyok hülye) Kipróbáltam egy olcsóbb Samsung VR sisakot, amibe telefont lehet tenni.
    A felbontása nem volt meggyőző, de a látványtól berosáltam. Még olyan kis szar felbontás mellett is lestem mint a lukinyúl.
    Volt valami EVE-es demo benne. Na itt lehetett érezni a méreteket, nem úgy mind egy lapos monitoron. Ha kiadják a VR edition-t akkor asszem sokat kell költenem. Amugy azt olvastam, hogy erősen rontja a szemet, mert hiában vannak térben mozgó tárgyak, a szem mindig egy helyre fókuszál. Ajánlott max 1 órát tölteni VR sisakban. Ki fogja azt kibirni? Megvakulnak az X fanok, ha ezt kiadjak.
  • goyo2
    #6
    Bocs ezt nem is ide akartam posztolni
  • kisiku
    #7
    Hadd idézzek korábbi fordítási példáim közül, amikor újra felvetették az X Rebirth kapcsán a magyarítást:

    "Plazma Tömeggyorsító Löveg:

    Annak ellenére, hogy ez a fegyver túlhevített plazmát lövell ki, technikai és fizikai szemszögből nézve, ez is csak egy tömeggyorsító. Szemben a többi Tömeggyorsítóval, a Plazma Tömeggyorsító nem sörétszerű lövedéket lő, hanem porlasztott ionizált anyagrészecskéket von ki egyesével egy mágneses tárolóból eszközből. Hátrányai ellenére (lassú torkolati tűz gyorsulás, gyenge lő sebesség és pontatlanság) a Plazma Tömeggyorsító meglehetősen nagy sérülést okoz. Becsapódáskor a kinetikus energiának köszönhetően a túlhevített plazmarészecskék nagy területre szétterjedve komoly sérülést okoznak. Fürge célpontok ellen hatástalan,mivel a lassú plazmagömböket kikerülik, ezért elsősorban a nagy méretű űrjárművek kedvelt fegyverrendszere nagy és lassú célpontok ellen"

    Kell ez nekünk?
  • kisiku
    #8
    Semmi gond, legalább mi is olvassuk :)
  • MarkBlade
    #9
    Nekem ez a bajom a magyarításokkal hogy MINDENT le akarnak fordítani. Nem kell mindent ha a fegyver neve maradna senki nem sírna mert tényleg hülyén néz ki de ha az marad angol már nincs gáz. Fantasy játékoknál mikor a helyeket lefordítják.. Hosszúrévpart, Hajnalnaposerdőhát.. :) ezek amiket nem kellene fordítani mert angolul jól hangzik de magyarul..
  • kisiku
    #10
    Ne tudd meg, én mit szoptam azzal, mire azt a sok hülyeséget összehordtam, ja és magyarabbá tettem...
    S akkor még emlékeztetőül:

    Az Elektromágneses Spektrométer elengedhetetlen része a navigációs és vezérlő egységeknek, amelyek leginkább a rakétákban, drónokban és űrjárművekben található.
    Előállításukhoz jelentős mennyiségű Szilícium Ostyára, Vágott Kristályra és Kvantum Csövekre van szükség.

    Bio Elektromos Neuron Zselé - Bio Electric Neuron Gel

    Elengedhetetlen alkotóeleme a Fúziós Reaktoroknak, Plazma Áramlás Szabályozóknak, Drónoknak és számos más űrhajózási alkatrész előállításához. Rendkívül kis mennyiségben, néhány pikogrammban használják. Szilícium Ostyákon készítik víz és karbonszálas Kvantum Csövek felhasználásával.
  • goyo2
    #11
    jobb mint a discovery
  • Jóózsf István #12
    Viku! Így legalább elolvastam. Angolul nem fordítok energiát és időt a hablatyra!
    De ezt az egész fordítósdit, már legalább kétszer végig trécseltük. Hagyjuk nyugodni békében a témát!
  • TokraFan
    #13
    "Hosszúrévpart, Hajnalnaposerdőhát"


    Igen, ez annyira tipikus hiba. Ezeknél a műfajoknál nem szabad a fiktív elnevezéseket lefordítasni! Ugyanakkor pl. a küldetések szövegének fordítása az angolul egyáltalán semmit nem tudó játékosok számára növelheti az élmény faktort, elvégre nehéz lehet úgy játszani, hogy csak nagyjából tudja, mit is kell csinálnia, azt meg szinte egyáltalán nem, hogy pontosan miért. Főleg mondjuk egy plot esetén, ahol kisebb sztori is van...
  • TokraFan
    #14
    Van benne valami...! :-)
    Szerintem kezdjünk akkor találgatni és sóvárogni a lehetséges X4 fícsörökről! Kezdeném azzal, hogy vajon erőltetni fogják-e a multiplayert, ugyanis az X széria erőssége éppen abban volt, hogy nem támogatta a multit. Viszont kétségtelen, hogy mára a multis támogatásra óriási igény van.
    Aztán nagyon kíváncsi leszek az univerzum (vagy csak galaxis) generálást most hogyan oldják meg? Maradnak a kevés, de kidolgozott rendszereknél, vagy áttérnek a procedurális generálásra, mint pl. az Elite Dangerous?

    Nyilván, ez egy teljesen felesleges diszkurzus, de hivatalos infók híján egyelőre más téma nincs. Ráadásul írták, hogy "Real X4"-et fejlesztenek, tehát nyilvánvaló, hogy alapvetően visszatérnek a gyökerekhez, ami -legalább is számomra-, megint izgalmassá teszi az Egosoft munkáját...
  • Jóózsf István #15
    Mint a Ribörsznél? Azt is végig találgattuk-reménykedtük, amíg ki nem adták! :-)))
    Rájöttem, hogy ez hozzátartozik egy-egy játékhoz. Folyamatosan figyelemmel kísérem a CsillaPolgárt is, de csak távolról. ott is megy a Bréjnsztorming ezerrel!

    De a több hajó vezethetősége ígéretesnek hangzik. Bár egy szó sem esett a kapitálisokról!
  • Massive Attack
    #16
    X4-ben megvalósítják a dinamikus világot már elégettséggel fog eltölteni..:)

    Multis rész meg a mostanában népszerű saját privát szerverek formájában jó pofa lehetne(max 64 játékossal egy időben)...
  • TokraFan
    #17
    Még nem tudunk semmit sajnos.
    Mit értesz dinamikus világ alatt, egészen pontosan?
  • nibron
    #18
    valszeg a proc.gen-re gondolt. anno ez már felmerült az x3 fejlesztésekor is, de a technológia pár kivételtől eltekintve még manapság is döcögős. az eredeti elképzelés az volt, hogy a játék elején csak a választott fajunk rendszereit ismerjük, és különféle módokon "térképezhetjük" fel a világot, ami még ténylegesen növekszik is (proc.gen-el). valamilyen szinten a proc.gen meg is valósult, pl. ha belefektetsz időt-energiát, hogy legyalulj mindent, nincs vége a játéknak, mert a fajok szépen visszatelepítik saját magukat valamennyire követve a gazdasági hierarchiát. a fejlesztő rendszerben már akkor megvolt egy univerzum építésére a lehetőség (persze az akkori technológiákkal).
  • TokraFan
    #19
    Magam részéről támogatom a proc.gen-t, csak ésszel kell csinálni, nem úgy, mint ahogy az NMS-nél próbálták. Nem kell élőlényeket generálni, növényeket sem (maximum pár alapvetőbb faj variálása). Viszont a bolygók és csillagrendszerek esetén nem lenne rossz, ha tényleg érezné az ember, hogy van értelme "felfedezni", mert nem tökegyforma minden (Lásd: Elite). Legalább intersztelláris objektumok sokaságát lehetne így generálni. NPC-k tekintetében az X3 nekem sokkal "élőbb" volt mint az Elite, bár ott sem volt rendes AI, de mindig akadt valami érdekesség a rendszerekben (egy spec konfigos kalóz, egy kósza khaak cluster, egy viszonylag ritka állomás típus stb.). Eleinte csak ezek miatt tettem bele 30-50órát a játékba, mert volt egy bizonyos izgalmas érzés amikor egy új rendszerbe értem. Elite-ben ezt soha nem éreztem, egy percig sem.

    Mondjuk az általad említett re-spawn sok embert idegesített, mert nem lehetett kvázi leigázni a galaxist, vagy mondjuk egy Xenon szektort sem lehetett kipucolni rendesen, mert állandóan ott termett egy újabb hajó a semmiből.
    Emlékszem, egyszer építettem egy bázist egy Xenonokkal tömött rendszer mellé, de lehetetlen volt megvédeni 2 Titan+Colossus+rengeteg vadász kombóval is, mert 15 percenként ugyanott re-spawnoltak a Xenonok és 2-3 ilyen kör után kivégezték a flottámat. Ez mondjuk meglehetősen idegesítő volt, de később ezt nem erőltettem és csak oda építkeztem, ahol nem volt ilyen állandó erős betámadás.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.02.02. 10:30:22
  • Gunslinger
    #20
    OFF

    Titan + Colossus szintű másodvonalbeli ladikokkal valóban lehetetlen feladat az ilyesmi. IS még csak-csak, de OSS harcban egy kósza Q összecsomagolja mindet. Az OOS harc egészen más szabályok szerint zajlik, mint mikor bent csücsülsz a szektorban, mert csak a számok számítanak sőt, volt még egy harmadik verzió is, mikor OOS voltál, de éppen nézted a szektort, akkor megint máshogy ment a harc, de lényegében az OOS szabályok alapján. A harc körökre osztva megy, és az lő először, aki a leggyorsabb, tehát a Q ezért a legveszélyesebb hajó OOS, mert mindig előbb lő, mint bármelyik M2 és van PPC-je. OOS nem számít a tűzgyorsaság, a találati pontosság és a fegyverek elhelyezkedése sem. Minden fegyver egyszerre tüzel, még a hátulsók is, minden fegyvernek egységes a lőtávolsága (4 vagy 6 km, már nem emlékszem pontosan), a fegyvergenerátor nem merül. Már rég volt, fejből írom, de OOS egy Xenon Q általában 8.5-9.5 GJ-nyi sebzést visz be egyetlen lövéssel, attól függ mennyi PPC van rajta, tehát egy Titánt 100%, hogy egy lövéssel leszed. OOS harcra egészen máshogy kell felszerelni a hajókat, mint általában, pl. vadászok elleni flaknak nincs semmi értelme, ugyanígy ahogy IS a legerősebb fegyver a PSG úgy OOS az egyik leggyengébb. A tuti megoldás a Boreas, Osaka, Tyr triumvirátus alkalmazása volt, ezeknek volt meg a szükséges pajzs mennyiségük, hogy kibírjanak egy lövést a Q-tól és kellően gyorsak voltak, hogy egy K-val szemben is előbb tüzeljenek és kinyírják egy lövéssel.

    ON

    A Rebirth-el rengeteget nyúltak a Freelancerből, az ottani "élet generátort" is részben lenyúlhatták volna.
  • TokraFan
    #21
    Hehe, 3000 óra ellenére erről egy mukkot nem hallottam még...Én mindig nagy gondossággal böngésztem a hajók és fegyverek adatait (egyfajta "data fétisem" van sztem), és bizonyos feladatokra ennek alapján állítottam össze flottákat. Nem tudtam, hogy OOS harcnál ezek mit sem érnek. Akkor ezért szívtam ennyit ezzel.

  • nibron
    #22
    kicsit félreértettél. nem a xenonokra gondoltam, azok másként voltak megalkotva. de pölö ha egy teladi szektort kipucoltál, kis idő múlva beugrott a szektorba az egyik kapun egy tl, elballagott egy adott pontra és kidobott egy állomást. azután szépen lassan megjelentek a hajók is, újabb állomások stb. nem a semmiből, mindegyik shipyardból jött. és ezt az aktuális gazdasági szükségességhez igazította valamelyest az algoritmus. persze voltak olyan állomások amiket lehetőleg az eredeti helyükre kellett visszatelepíteni. amúgy szektor rombolás nélkül is folyamatosan változott a helyzet, de az nem volt annyira látványos. ez már proc.gen-el működött, meg a kalózok és egyéb flották előállítása is, de olyan nem volt, ahol a proc.gen olyan komplex folyamatokat szabályzott volna, mint pl. az elite-ben vagy az nms-ben. akkoriban ez még megoldhatatlan volt realtime környezetben.
  • tomonor
    #23
  • TokraFan
    #24
    Azéé beteszem ide is:

    Jött újság letter!
    Az új game neve: X4 - The first encounter
    Lesz egy XCon augusztus végén, itt már talán mutatnak belőle valamit, a Rebirth VR-al együtt. Lehet regelni a bulira, ha valaki netán éppen arra jár. :-D

    "We will give you an exclusive first insight into our next big project: X4. We will present our latest milestone, and talk about the intended gameplay, but also about what we have planned for the future...."

    Na, megindult valami...
  • Gunslinger
    #25
    Na legalább már a címét tudjuk, a sztori ez alapján bármi lehet. Új vagy régi ellenség, netán az Ősök. Ez az XR VR nagy kapufa lesz, erre már tuti nem pazarolnék fejlesztői és tesztelői embernapokat, ezeket az erőforrásokat inkább az X4-re kéne allokálni.
  • kisiku
    #26
    Nabazmeg én meg pont most építem itt a magánéletemet . Itt ülök kint Kenyában az Indiai óceán partján, iszom a kurvajó finom hideg sört, közben a gyönyörű fekete páromat csókolgatom... basszus nem kéne még megnősülni... :))
    Az X4 fontosabb...nem akarom hogy vége legyen a gamer életnek.
    Vagy talán fel kéne nőnöm közel 38 évesen? :)) Nem akarok még...
  • MarkBlade
    #27
    39 vagyok és Gamer.. nem tudok tiszta lenni...feladtam.. pedig van gyerek.. feleség ..
    Utoljára szerkesztette: MarkBlade, 2017.08.12. 20:50:37
  • tomonor
    #28
    Ez volt az X2-X3 előnye, volt autotrader és automanager. Otthon hagytam a gépet bekapcsolva, és teremt a pénz.

    Bezzeg a mi időnkben!
  • kisiku
    #29
    :))
  • TokraFan
    #30
    40+ és még tolom...;-) Gyerekek, feleség"ex" mellett...
  • Micsu
    #31
    jobb mindha a herkával lennél így :D
  • MarkBlade
    #32
    Ez igaz.. nem kocsmázok nem k**vázok.. :D
  • Micsu
    #33
    küldj vmi fotót arról a tündérről
  • kisiku
    #34
    Hamarosan :)
    Sajnos már itthon vagyok.Gyorsan repül az idő, ha jól érzed magad...
  • Jóózsf István #35
    Azért az derék, hogy egyáltalán foglalkoznak a VR-el. Amekkora hájppal indult, annyira szart bele mindenki.
    Látványára mindenképp kíváncsi lennék, de a kontrolleres esetlenkedés nem vonz.
    Sok energiát nem vonhat el a csapattól, mert egyrészt úgy ahogy kész van, másrészt az X4-be is fog kelleni!?!?!?!?!!

    Látom, hogy nem gyerek a társaság, (Ezzel nagyjából tisztában voltam!) így lehülyézéstől már nem félek. Mivel negyven felett már nem vállalta senki, akkor majd én: 47!

    X4-től sokat várok. Lesz sok tapasztalat a Ribörszből. A Vulkánt api-t is szeretjük. Kedvelem ezt a csapatot, még ha nem is sikerül minden elsőre, de látszik hogy törődnek a "gyermekükkel"! (XR 4.2-ről is hallottam már)
    off.:
    Bár a SzállításLázzal is ennyit törődnének. Akkor nem kéne néznem a 300 vonalon 1000 járművet 10 fps-el diavetítőzést!
  • Stormbird
    #36
    Óvoda:)

    Öt napja voltam 67 (hatvanhét)...
  • TokraFan
    #37
    Akkor neked Boldog Születésnapot!
  • TokraFan
    #38
    "Kedvelem ezt a csapatot, még ha nem is sikerül minden elsőre, de látszik hogy törődnek a "gyermekükkel"!"

    +1!
    Pár hete még az Albionhoz is jött egy patch! Nem semmi...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2017.08.21. 23:46:48
  • Stormbird
    #39
    Köszi
  • kisiku
    #40
    Látom, told még a Lázat.Jó is az, de akkorát azért nem építek.
    A "lagzás" (jó hogy nem fogzás) az klasszikus hiba minden PC játéknál, lassan már konzolon is.Nagyon kevés olyan van ahol kulturáltan van megcsinálva.
    S te tényleg 47 vagy?Stormbird meg 67? Hú vaze, akkor nekem magázódnom kéne veletek, mert én még csak 38 leszek egy hét múlva...
    67 évesen játszani az nagyon szép dolog...az apám 73, hobbiból programozik (agytorna), de a sakkozáson kívül másra én még nem tudtam rávenni, tehát mondjuk X-ezésre nem hajlandó.