6900
Egosoft X4
  • RJoco
    #5179
    Biztos, hogy az volt a parancsa?
    Mert, ha közben adtál neki egy repülj ide és várj parancsot, akkor oda vissza fog menni.
    Illetve, ha nem jól állsz az űrben (ez is mekkora hülyeség, miért nem építkezhetem fejjel lefelé), akkor azonnal vízszintbe fordul, ahogy átvette az irányítást.

    Azt hittem, hogy ezt javították béta alatt. Legalábbis írtak valami ilyet.
    50 tápos csörgő bármilyen állomást legyűr veszteség nélkül. Én már csak tudom.
    30 nem táposnál azért figyelni kell, hogy milyen gyorsan ereszti az ember egyik állomásról a másikra. Hagyni kell neki egy kis időt a javításra. Főleg védelmi pontoknál.
    De volt, hogy plazmás sárkánnyal lőttem ki a hajógyár védelmi moduljait. Argon vackok, nem bírnak sokat, pár sorozat elég volt egy modulba. Aztán jöhetett a csörgő flotta. Talán 10 hajó.
  • mumoka 2012
    #5178
    látom a fekete felhőket sok van , lesz itt még patch bőven mert itt különös dolgok tudnak történi .Az ai topon van.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2021.03.18. 16:50:20
  • Jóózsf István #5177
    Ez a játék idegesítőbb mint valaha! Vagy az eddigi pályafutása során összesen!
    Kiszállok egy járműből, illetve átülök egy másikba, az meg elindul világgá. Én üvöltök torkom szakadtából, hogy hova a teleb... ...-ba mész te paraszt, amikor az alap parancsod, hogy TARTSD A POZICIÓD!?!?!?!?!?!

    Teljesen hivatalosan kellett Xenonokat irtanom több szektorból is... Fogtam két csokor csörgőt... Elég sok elhullott belőle, mert egyik-másik azt gondolta, hogy neki be kell menni a legnagyobb tűzbe amit csak tud egy Xenon hajógyár. Hátha rá nem hatnak a lövedékek!

    Most ahogy ezt krampácsolom, látom a böngésző ablaka mellett, hogy záporoznak mellettem a lövedékek. Egy Antigóné behemót lőtte a semmit, mert ahova lőtt ott nem volt senki. Talán egy drón, vagy valami nagyon kis vadász. Épphogy nem nyírt ki.

    Építkezés: Egy küldetés gyárat húztam fel és nem akarja elfogadni... Gondoltam teszek rá fegyvereket... Módosítottam pár modult, teszek - veszek, térülök fordulok, hát látom, hogy elbontotta a módosított modulokat. Azt ugyan mi a faszért?
    Mi a lófasz köze van a fegyver módosításnak a modul fizikai valójához? Mért nyúlt hozzá egyáltalán?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.03.18. 12:13:11
  • Jóózsf István #5176
    Bocsánat nem trafó, hanem erősítő.
    Azóta visszatöltöttem két órát és elkaptam a faszkalapot... Nem is védekezett! Pedig Ilyenje volt neki is csak ugye a tuningok nélkül...
    Na keverem tovább a szart.
  • Jóózsf István #5175
    Akkor tulajdonképp az úttörő szállal végeztél te is...

    Dilemmába kerültem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ott ahol három részre válik a "Yaki" történet (A Terran sztoriból a kishajót a csikóhalhoz vittem kikódolni...) Vagy lerombolom a trafót, vagy megyek árulkodni, vagy kirakhattam bójákat a naprendszerben. Na, én ezt választottam, de az amúgy velem lévő nyomorult féreg Yaki beárult a Terránoknál (Meg kellett volna állítanom, de elbénáztam!) Most -28-on vagyok velük. Ez csak azért baj, mert ha ezen a szálon megyek, akkor rászabadíthatom a Xenonokat a naprendszerre, de aztán még mindig le kellene szállnom egy terran állomáson. Ami ugye így már lehetetlen. Azt is választhatom, hogy elárulom a Yaki-t és megyek szintén egy terran állomásra árulkodni én magam. Ugyanaz a kotta. Vagy választhatom azt, hogy lerombolom a relét.
    Vajon, ha visszatöltöm, és elkapom a gyökeret, akkor nem derül ki a turpisságom? Meddig tudnám fenntartani ezt a több lehetőséget? Melyik utat válasszam?
    Azért indultam erre, mert a lehető leghamarabb akartam benyalni magam a kukurikúért (Yaki nemezis) Split mk4-es motorral úgy megy mint egy Sárkány (kb 1200) De a pajzsa meg ugye jobb. Sőt! A terrán pajzs mintha jobb lenne a Teladinál is!
    Szóval maradhatok ennél a folyamnál is és megpróbálhatom magam visszanyalni, de -28-ról azért nem egyszerű!
  • RJoco
    #5174
    A maradék része annyi ideig sem tartott, mint a tegnap esti kóválygás.
    Azzal a 8 pontos logikai izével is csak kb. 3 kört szaladtam.
    Az ajtókat meg sikerült elsőre kinyitnom.

    A bányász bóják miatt 457 küldetésem van...
  • RJoco
    #5173
    Az általam vezényeltekkel általában nincs gond.
    A gyárak hajói pusztulnak.
    Köszi!
  • Jóózsf István #5172
    És az csak az utolsó eresztés, ami pár tervrajzot jelentett az elérhetetlenebbeket. Előtte már elköltöttem náluk illetve nem is náluk, hanem az úttörőknél egy nagyobbacska vagyont!

    Dzsob dán!

    Ez meg a mod. Ahogy a neve is mutatja, csak azokat a hajókat éleszti újra, amik alkalmazásban, vagy rajban vannak!!! Tehát az általad vezényelt kósza hajókat nem!
  • RJoco
    #5171
    Köszi!
    Akkor már tudom, hol kell keresnem. Ezt kereshettem volna ítéletnapig.

    Mi is az a mod? Lehet, hogy nekem is fel kellene tennem, mert mostanában sok hullik hol ezért, hol azért.
    Meg kellene valami butított harci rendszer is. Ami nem gondolkodik annyit, ha piros, akkor támad. Mindegy, mi az.

    Aki ilyen tápos...
    Grat hozzá!
    Szép összeg.
  • Jóózsf István #5170
    Arra gondolok, ahol fordulatot vesz jobbra a folyosó, de a továbbhaladást elzárja egy nagy ajtó. A kanyar külső ívén van egy hosszú íves konzol négy kapcsolóval... A fal felől lehet őket kezelni. Tehát az érkezési irányból nem látszanak. Ha egyenesen neki akarnál repülni a falnak akkor elrepülsz felette és onnan már látod...

    A helyzet az, hogy nálam is hullanak a hajók, és nem csak a Yaki miatt, hanem a SCA is mintha fickósabb lenne. De ezek miatt nem aggódok, mert fent van egy mod ami azonnal újragyártatja (Jobbára a saját állomásommal) és üzembe is helyezi az elpusztított hajót. Épp csak vissza nem festi sárgára vagy lilára!

    Megvan az összes Terrán tervrajz! Még a Yaki-nál kell nyalizni a nemezisért és dzsasz! Nagyon kell nekem az a ladik!
  • RJoco
    #5169
    A sarkon nincs semmi. Körbenéztem, hátha látok valami ajtót nagyban vagy kicsiben, de semmi.
    Feltéve, ha a sarok az a terem, ahol van egy csomó oszlop, ami filmekben jellemzően valami energiafejlesztő.
  • Jóózsf István #5168
    Hány kapun mentél keresztül? Eljutottál a "sarokra"? Ha azon is túl vagy akkor esetleg már megküzdöttél a lövegekkel és bejutottál az adattárba, ahol minden kapcsolót (Nyolcat) zöldre kell állítani. Egy logikai fejtörő alapján. Nem túl komoly, de meg tud fingatni.
  • RJoco
    #5167
    Nem tudom melyik felvonás, függöny nincs.
    De az lesz az.
    A Föld rendszerben kell berepülni egy yaki hajóval egy állomás maradványába, miközben ajtókat nyitogatok.
    Visszamentem a főkapuhoz, de az ott lévő kapcsoló be van zárva.
    A leírás semmi támpontot nem ad, az angolom meg nem annyira jó, hogy a videóból kiderült volna számomra, hogy mit kell tenni.
    Annyit ír, hogy Gain access. Ha jól emlékszem.
  • Jóózsf István #5166
    Tényleg siralmas amit járőrözés címen művelnek. Majdhogynem el tudnak menni az ellenség mellett.

    Nos. Amire azt hittem a történet az az úttörők története volt. A Terránoknak külön van. Most azt csinálgatom. Nekem így jött sorban.
  • tomonor
    #5165
    Ha jól emlékszem a Torus küldetés a második felvonásban van a 8 felvonásból.
  • RJoco
    #5164
    Azét.
    Miért, lesz több is?
    Arra is gondoltam, hogy csak ki kellett volna teleportálnom. De már ki volt kapcsolva a gép, így nem próbáltam ki.

    Neked jó az egyenleged.
    Nálam a yaki pusztítja a szállítóim az egyik rendszerben.
    Természetesen a fejlesztett harci rendszer olyan jól működik, hogy a csörgők mindenfele járőröznek, csak arra nem, amerre kéne. Nekem kell kézzel rájuk irányítanom. De akkorra már késő legalább egy szállítómnak.
  • Jóózsf István #5163
    Gondolom a tóruszét!
    Az a gyanúm, hogy én meg kijátszottam a komplett emberiség bölcsője sztorit éjfélig. De ha ez igaz, akkor nem nagyon erőltették meg magukat!
    Az egyenleg: Plusz egy "S" vacak Mínusz a legelső Nemezisem, amit a játék eleje óta dédelgettem. Egy órányit kellett volna viszzatöltenem miatta... Valahogy kell szereznem belőle egy Yaki verziót! Jah és valószínűleg egy kurírom is odalett.
  • tomonor
    #5162
    Melyik állomásét?
  • RJoco
    #5161
    Úgy elbolyongtam, hogy már vagy fél órája nem sikerül kinyitnom az állomás bejárati ajtaját.
    Ha valakinek sikerült, akkor ne tartsa magában, hogyan. Nekem mára elég volt.
  • RJoco
    #5160
    Természetesen az űrséta és az állomáson bolyongás nem maradhatott ki.
  • RJoco
    #5159
    Megjött a küldi is.
  • RJoco
    #5158
    És az a múltkor említett, gyanús körülmények között megjelent kapu aktív lett.
    Még, jó, hogy odaraktam egy műholdat is.
  • RJoco
    #5157
    A Yaki kapásból csak úgy ott termett mindenfel, mint a Kha'ak.
    Új küldetés a listában nem jelent meg.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.03.16. 18:19:21
  • RJoco
    #5156
    A steam már leszedne valamit, csak ki kellett lépnem belőle.
    És úúúúú, megjött, itt van.
    Csak aktiválták, nem szedett le semmit.
  • Jóózsf István #5155
    Na most látom a mocorgást a steamdbinfo-n
  • Jóózsf István #5154
    Engem be is hintáztattak vele! Boldogan indítom és semmi!

    Most már feltenném a kérdést, hogy mi a lófsz van?!?!

    Ebben a pillanatban kellett volna megjelennie a Statisfactory-nak is egy szintén négyes számú frissítésének. Az sincs sehol!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.03.16. 18:04:22
  • RJoco
    #5153
    Most mit csináljak ezzel a hulladékkal?

    Az ismétlődő parancs nem működik.
    A hajó odamegy az állomáshoz, megveszi, amit kell.
    Majd nem hajlandó eladni ott, ahol el kellene adnia.
    Csak ugrál az első és második lépés között.
    Az értékek jól vannak belőve és kell is az anyag.

    Kár volt kiszednem ilyen korán a Serenity-t.
  • RJoco
    #5152
    Jött még valami 600 MB-os frissítés.
    De a HF szám nem változott.
  • Jóózsf István #5151
    Be kell perelni a működtetőket a picsába!
  • RJoco
    #5150
    Nincs fenn
  • Jóózsf István #5149
    Enkóron fenn lesz délben!

    Igen van rá esély, hogy megosztották a rohamot és valamit már áttoltak előre.
  • RJoco
    #5148
    És megjavították a problémám.
    Már csak az a gond, hogy a Humidity-t kellene növelnem, de nincs rá feladat.
    Legalábbis semelyik nem írja, hogy a következmény a Humidity növekedése lenne.

    Amúgy nem tartom kizártnak, hogy a másfél gigával már a holnapi tartalomból is kaptunk egy csomagot.

    Jó, hogy ma legóztam egy nagyot. Holnap meló után az első dolgom lesz bekapcsolni a gépet. Nem tudom, hogy mikor érkezik a DLC, de remélem, hogy hamar.

    Tomi trélere a legelső videó a felhő terran dlc-nél. Ami ugye a Cradle of Humanity.

    Steam szerint még kb. 23 óra a feloldásig. Nem hangzik túl jól. Számomra.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.03.15. 20:19:19
  • Jóózsf István #5147
    Még egy utolsó eresztés. 4.00 Beta 11 HF2>3 MÁSFÉL GIGA????

    [Beta 11 HF3] Fixed mining ships with low-skilled crews picking up empty asteroid chunks.
    [Beta 11 HF3] Fixed player ship warping when flying relative to object with dock permission as it enters gate.
    [Beta 11 HF3] Fixed drones or ammunition sometimes not being constructed from available cargo while there are trade deals to buy at least one relevant ware.
    [Beta 11 HF3] Fixed rare case where venture dock would appear as if venture was running even though ship already returned (problem introduced in 4.00).
    [Beta 11 HF3] Fixed automatic storage allocation not using available cargo space efficiently (problem introduced in 4.00).
    [Beta 11 HF3] Fixed Coordinate Attack sometimes spreading ships out over a very large distance in preparation to attack (new feature in 4.00).
    [Beta 11 HF3] Fixed not being able to complete terraforming in Frontier Edge due to air pressure increase (new feature in 4.00).
    [Beta 11 HF3] Fixed search in software section of Ship Configuration menu (problem introduced in 4.00).
    [Beta 11 HF3] Fixed planet population after terraforming Memory of Profit being applied to wrong sector (new feature in 4.00).
    [Beta 11 HF3] Fixed Terraforming menu not working under certain circumstances (new feature 4.00).
    [Beta 11 HF3] Fixed message cutscenes continuing to play in background when selecting another message or menu tab.

    Holnap rilíz!!!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.03.15. 18:51:30
  • Jóózsf István #5146
    Tényleg úgy van! Az új rendszer miatt, mivel már konkrétan nem haladnak át a kapun, hanem kvázi teleportálnak, a megjelenési terület a kapu mögött van!
  • tomonor
    #5145
    CoH Soundtrack-je mától elérhető Steamen.
  • RJoco
    #5144
    Már nem először láttam.
    És szerintem korábban is a Trinity Sanctum VII kapujánál találkoztam a jelenséggel.
  • Jóózsf István #5143
    Megjátszottam ezt és bejött!
    Úgyhogy már nem milliárdos vagyok, hanem csilliárdos!!! (Billiomos. Anglománoknak trillion.)
  • Jóózsf István #5142
    Kis matek. Ennél az önellátó hajógyárnál a képen jól látszik, hogy a szükséges munkásoknak az egyharmada áll rendelkezésre. Ha most meg akarom bízni, hogy építsen nekem egy hajót, akkor valószínűleg az lenne a reakció, hogy oké, de ember nem lesz rajta! Nem futja a negyvenezerből!!! De nem ez a lényeg. A melósok etetéséhez éppen elegendőek a kaja termelő modulok. Mármint a jelenlegi létszámhoz. Magyarán háromszor ennyi fog kelleni!
    Nem tudom, hogy valaha is vétett-e ekkora hibát a fejlesztőgárda. Nyilván lenne itt pár ember aki kapásból tudna példákat mondani. De ennél értelmetlenebb módosítás kevés jutna eszünkbe! Erre mondják a tengerentúli filmekben, hogy: KÁMÓN!
    Persze mondhatjuk azt is, hogy minek nekem ekkora hodály? Most nem mindegy, hogy egy nagy, vagy három kisebb?
    Jótanácsként azt tudnám javasolni, hogy amikor odaértek, hogy választanotok kell kivel álljon hadban a paranid csürhe, akkor jól gondoljátok meg, hogy a "MINDENKIVEL" lehetőséget válasszátok!

    A hülye gazdasági igazgatós jücsübömhöz (#5121) jött egy hozzászólás, amiben kifejti az emberke, hogy a játék nincs felkészítve arra, hogy egynél több szilárd nyersanyagot kelljen begyűjtenie... HANEM, MÉGIS MI A LÓF.RA???
    Kezdem elveszteni a türelmem!
  • Jóózsf István #5141
    Te biztos ezzel a játékkal játszol? Életemben nem láttam olyat, hogy rossz irányba jött volna ki a gyorsítóból!
  • RJoco
    #5140
    Nekem nem hozott javulást.
    Mondjuk nincs is a listában.
    Sajnos vagy nem sajnos, szerencsére konyhára kell a pénz. Úgyhogy nem vagyok olyan hülye :D

    Egy rövid ideje motoszkált a fejemben valami.
    És én hülye, egész eddig manuálisan szállíttattam a cuccot az építkezésekre. Sok-sok klikkeléssel.
    Kivétel, ha valahol mégis csak működött volna az automatikus ellátás.
    Szóval a lényeg, hogy a hajók információs részében a parancsoknál van egy olyan, hogy "Repeat Order".
    Ezt kiválasztom, majd megmondom neki, hogy menjél ide, vegyél ezt (sajnos csak venni lehet), majd vidd oda és add el (csak eladni lehet).
    Simán rakodás nincs.
    Itt jön képbe, hogy saját magamnak adok el, annyiért, amennyiért a másik helyen megveszem.
    És a hajó elindult. És elvileg ezt a kört járkálná. Több akciót is be lehet állítani. Vagyis egy hajó hol okostéglát, hol építőkockát is tud hordani.
    Viszont ez sem tökéletes.
    Gondoltam, hogy a pénzzel (ha már úgyis csak vétel és eladás van) beszabályozom, hogy mennyit hordjon. De sajnos ez sem jó, mert HP-ből sokkal több kell, mint C-ből. Viszont a szállításban nem akkora a különbség.
    És ahogy néztem, saját berkeken belül amúgy sem von le semmit és nem írj jóvá semmit.
    Szóval erre oda kell figyelni. De sok klikkeléstől és 50 darabos köröktől megkímélhet.
    Így nincs is szükség a módosított Serenity-re.

    Vajon mikor fogják azt javítani, hogy a hajó bemegy a gyorsítóba, majd a túloldalt abba az irányba jön ki, amerre eredetileg be kellene mennie? Természetesen a gyorsító mögé érkezik a szektor széle felé haladva. Miután sikerült megállnia, megfordul és elindul a célja felé, ami a szektor belső területén van.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2021.03.12. 01:33:11