6895
Egosoft X4
  • RJoco
    #5094
    Az új tartalmakról.
    Ahogy nézem pár új modult fel lehet majd húzni.
    Főleg, ha terrán legénységet és hajókat akarunk gyártani.
    A videó alapján 20 új rendszer jön.
  • RJoco
    #5093
    Végre sikerült leszállítanom mind a 2,8M jeget.
    A következménye, hogy a hőmérséklet kijelzőnél eltűnt egy piros kocka.
    Van még kettő. Meg egy narancssárga. Utána már jók lesznek az értékek.
    Építettem még pár hajót gyártó modult. Így 40 drónt tud egyszerre gyártani. Ha van anyag, akkor gyorsan ledarálja az 1200-at.
  • Jóózsf István #5092
    Meg, minek is nevezném át???
  • RJoco
    #5091
    Grat!

    Ahogy sejtettem, a szektorátnevezésnek sok értelme nincs.
    Mikor a rendszerbe lépek, akkor az eredeti nevet mondja be, nem az átírtat.
    Mondjuk nem is vártam mást.
  • Jóózsf István #5090
    Pán-Galaktikus Iparmágnás lettem! Még egy lépcső az Extrém-ig
  • Jóózsf István #5089
    Öööööö. Most én kiszórtam párat. Azt vettem észre, hogy miután kirakom, odaözönlenek. Aztán mintha megtanulnák kezelni, némileg szétszóródnak, de még mindig bandákba tömörülve bányásznak, ami szerintem se nem jó, se nem szép, de ha így működik, akkor lelkük rajta! Határozottan kijelenthetem, hogy javult a helyzet! Azt ugyan nem tudom, hogy miért a szilíciumot erőlteti, de legalább működik. Sajnos a múltkori sirámom a fegyver összetevővel és a deszkával, még mindig jelen van. Úgyhogy akkor építkezünk.

    Olyat is felfedeztem, hogy eddig a munkásoknál a maximális csecsemő hozam +20 volt. Most ideális esetben (vagy talán mindig) +220. Így az egyik fájdalmunkon, miszerint baromi lassan szaporodnak, enyhítettek.

    Látok még itt rendellenességeket, így 12 futás után, de igazolnom kell, mielőtt pánikot keltenék. Valahogy a hákú rosszul kezeli a bányászokat. Eddig nem panaszkodtam, hogy mikor mit bányásznak, mire lehet szüksége a komplexnek, mert ő biztos jobban tudja. de most valami nem kerek. Majd mondom, ha biztos lesz.
  • tomonor
    #5088
    Szerintem az AI pathfinding bizonyos szempontból menthetetlen. Sokat fejlődött mióta kijött, de a gyermekbetegségeit nem fogja addig végleg leküzdeni, amíg Egosoft bele nem tol egy jelentős összeget a mesterséges intelligencia tanulmányozására és programozására.

    Viszont, ha ennek tudatában játsza az ember (tehát nem vár csodát és nem lepődik meg egyes bénázásokon, ILLETVE észben tartja, hogy az AI csak addig bénázik, amíg a játékos a jelenlétében van), akkor egy nagyon jól játszható űrszimulátorról beszélünk, amelyhez fogható nem nagyon van még most sem a piacon.

    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2021.03.03. 21:48:57
  • mindero
    #5087
    Nagyon jó lett!
    Szinte kedvet kaptam hogy megvegyem a játékot.

    Még mindig béna a harci Ai? Sokan szidják a steamen...
  • RJoco
    #5086
    Te másoltál be kétszer is dolgokat vagy az EGO nem figyelt a listára?
    Esetleg kétszer is javították, míg kijött volna a patch?
    " Added Rename Interact menu option for player-owned sectors." Erre kíváncsi leszek.
    "Improved behaviour of mining ships with regard to resource probes, especially where multiple sectors are involved." Még mindig nem merek kirakni bójákat.
  • Jóózsf István #5085
    Igen. Éreztem, hogy felelőtlen kijelentés volt. Természetesen azt elhoztam. Még, úgy két éve!

    Talán korai ezt így kijelenteni két óra SETA után, de mintha tényleg rendbe tették volna a szilárd bányászatot. Csak el ne kiabáljam!
    Majd még arra leszek kíváncsi, hogy a terrababrálás hogyan sül el. Illetve, hogy a hákú bányászai és menedzsere hogyan vizsgázik. Most leállítottam minden gyártást, tehát szinte csak a nividium gyűjtögetésre kell koncentrálnia. Már egymilliónál tartok. Sokára lesz meg a három!
  • tomonor
    #5084
    Faulty Logicban érdemes keresni egy elhagyatott Ody-t.
  • Jóózsf István #5083
    4.00 Beta 9>10 - 12.8 MB

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [Beta 10] Added available habitation capacity for race as workforce growth rate influence.
    [Beta 10] Added optimal workforce info to production modules in Encyclopedia and Station Build menu.
    [Beta 10] Added summary of workforce info to Habitation Modules section in Station Build menu.
    [Beta 10] Added options to use faction and sector lists in Blacklists as whitelists.
    [Beta 10] Added ability for player to set global policy and per-ship overrides governing response to attack.
    [Beta 10] Added shortcuts in Object Information menu to show commander or subordinates of ships and stations on Map
    [Beta 10] Added mouseover text for storage amounts in Logical Station Overview.
    [Beta 10] Added Show Encyclopedia Entry interact menu option for sectors.
    [Beta 10] Added Rename Interact menu option for player-owned sectors.
    [Beta 10] Improved warnings about missing storage space in Logical Station Overview.
    [Beta 10] Improved balancing of Kha'ak threat (improves previous improvement in 4.00).
    [Beta 10] Improved armament of Xenon stations.
    [Beta 10] Improved behaviour of mining ships with regard to resource probes, especially where multiple sectors are involved.
    [Beta 10] Improved mineral mining with non-capital ships when player is present.
    [Beta 10] Improved collision detection while in spacesuit.
    [Beta 10] Improved Deploy Resource Probe upkeep mission handling.
    [Beta 10] Improved Antigone Terraforming Mission rewards by adding exclusive new Patrol jobs (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved balancing of terraforming Atmospheric Pressure stat on Eighteen Billion (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved balancing of plant-based terraforming projects such as Fields and Forestation by removing limit on Oxygen effect (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved balancing of Reflective Cloud Particles terraforming project by lowering temperature requirement (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved balancing of planet-side competitions by greatly increasing cooldown between them (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved visuals of several terraformed worlds (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved communications scenes for NPCs by adding their real environment.
    [Beta 10] Improved warnings about missing storage space in Logical Station Overview.
    [Beta 10] Improved balancing of Kha'ak threat (improves previous improvement in 4.00).
    [Beta 10] Improved armament of Xenon stations.
    [Beta 10] Improved behaviour of mining ships with regard to resource probes, especially where multiple sectors are involved.
    [Beta 10] Improved mineral mining with non-capital ships when player is present.
    [Beta 10] Improved collision detection while in spacesuit.
    [Beta 10] Improved Deploy Resource Probe upkeep mission handling.
    [Beta 10] Improved Antigone Terraforming Mission rewards by adding exclusive new Patrol jobs (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved balancing of terraforming Atmospheric Pressure stat on Eighteen Billion (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved balancing of plant-based terraforming projects such as Fields and Forestation by removing limit on Oxygen effect (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved balancing of Reflective Cloud Particles terraforming project by lowering temperature requirement (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved balancing of planet-side competitions by greatly increasing cooldown between them (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved visuals of several terraformed worlds (new feature in 4.00).
    [Beta 10] Improved communications scenes for NPCs by adding their real environment.


    "Fixed not being able to personally claim ownerless capital ships." Van olyan, hogy elhagyott kapitális hajó? Nekem egyszer sikerült levinnem a létszámot foglalás előtt egy főre. Magyarán a kapitány nem volt hajlandó elhagyni a hajót, de olyat még nem láttam ebben a játékban, hogy teljesen gazdátlan!!!
    Az már nekem is megfogant a fejemben, hogy vajon, ha ilyen lenne, akkor azt elfoglalhatnám-e személyesen?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.03.03. 16:42:02
  • RJoco
    #5082
    A Leopárdot azért nem sikerült elérnem, mert nincs paranid a játékomban, csak trinity.
    Hogy csak én gyárthassam, valamiért nem működik.
    Betettem egy módosított Raptort, Serenity mod-ban.
    Ezt sem tudtam megoldani, hogy nálam elérhető legyen.
    Viszont a spliteknél tudtam egyet gyártani. Illetve 500M-ért a BP-t is megvehetem.
    Annyit módosítottam rajta, hogy 33k raktér helyett 3,3M-et kapott.
    3 körrel kiürítettem a fémraktárat.
    Ha sikerült volna magamnak berakni, akkor megpróbálok rajta többet módosítani.
    Így a játék etalonja lett a hajó, mert a készítője 6 csörgő fő fegyver helyet tett az elejébe.

    Remélem a terraformálást sikerül nekik 2 hét alatt rendbetenni.
    Mert most az van, hogy hiába csinálom részletekben, a drónok mennyisége minden újraindításnál visszaáll. Hiába van már leszállítva x mennyiség.
    És nem viccel, tényleg legyártja a drónokat. Csak míg az elején x mennyiségű drón sok cumót tud vinni, addig a végén már nem. Egyre kevesebbet cipelnek.
    A jéggel most frankón úgy jártam, hogy azt hittem, elég lesz a készlet. Szép lassan is vitte, mert mindig 1200 körül akar gyártani drónokat. Lényegtelen, hogy már le volt szállítva több, mint 2 milla. A bányászok meg szépen tudták hordani folyamatosan a cuccot.
    A lényeg, hogy nem volt elég a jég (valamiért hirtelen elfogyott, ami addig lassan fogyott) és a rohadék a két millás értéket visszanyomta 1 millára. Sajnos a százezreseket nem mutatja. Összesen úgy 2,8M kell és már nem lehettem messze tőle.
    Bosszantó.
    Úgy látszik a legjobb, ha raktárkészleten van a kért cucc, különben csak szívás.
  • Jóózsf István #5081
    "2/8-át" Mi?!?!?!? Szerepeltél az észbontókban is?
    Na de komolyra fordítva.: Közben eszembe jutott, talán legközelebb két év múlva lesz szükség a munkásságodra, az X5-höz!
  • tomonor
    #5080
    Az elején a grafikus motor továbbfejlesztését igyekeztem kiemelni (lásd: volumetric fog). Kivételt képez a Khaak állomás, amelyet azért raktam bele, mert a Khaak faj V4-től jelentősebb stratégiai szerepet kap (oda építik az állomásukat, ahol sok az aszteroida).

    A továbbiakban csakis az új tartalomra koncentráltam, viszont több, a sztorihoz köthető jelenet is látható benne.
  • RJoco
    #5079
    JÖNNEK A BORONOK!!!
    Ja nem, a terránok.
    De az elején a hang tisztára olyan.
    Jól sikerült tréler.

    Az elején az egyes helyszínek csak véletlenszerűek vagy lesz jelentőségük is?
    A ködben lévő sérült állomásnak már volt szerepe a paranid szálban.
    Most épp a közelben parkolok.
  • tomonor
    #5078
    Köszi.

    Az a nagyszerű a zenében, hogy együtt dolgozhattam Alexei Zakharov-val és sikeresen összehoztunk egy ilyen valamit. Nagyon kreatív a csávó. Az új track-ek is nagyot fognak ütni, csak várjátok ki :P
  • TokraFan
    #5077
    Most láttam a trailert! Grat Tomonor, nagyon jó lett! A zene is nagyot szól!
  • tomonor
    #5076
    Igen, valszeg megtartanak ;)

    Igen, privát-bétakulcsos történet. Nem játszottam végig, elég hosszú lesz ezúttal az új sztori, szóval kb az 2/8-át toltam végig, hogy nagyjából tudjam, hogy mit kell rögzíteni.
  • Jóózsf István #5075
    Pöpec. Ha van eszük, megtartanak!
    Már látom is a következő kedvenc hajómat 2:20-nál és 2:40-nél Már csak valami császkálós kellene.

    Majd azért mesélhetnél hogyan zajlik egy ilyen... Kaptál privát béta jogosultságot?
    Most akkor neked el van szpojlerezve "minden"?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2021.03.02. 16:27:19
  • Pares
    #5074
    Terrans Xeno scum
  • RJoco
    #5073
    Érdekes.
    Betöltöttem egy másik kezdés mentését és itt benn van a hajó. A PAR-nál vehető meg.
  • RJoco
    #5072
    Hogy mivan?!
    Az egyesítés óta nálam csak TRI van.
    Esetleg elvétve találni HOP-os vagy PAR-os hajót. Nem is értem, miért maradtak meg. Mondanám, hogy direkt, de inkább a játék nem írta át a hovatartozásukat. Szóval baki.
    Épp nemrég pusztította el a Split a régi PAR-os nagy hajógyárat balra fenn. De az is TRI volt az egyesülés óta.
    Egyedül a HOP-os hajógyár van meg a régi helyén.

    Amúgy azt sem értem, hogy miért nem került be hozzám, ha átírtam a tulajdonost. Másnál működött, legalábbis a kommentek alapján.
  • Jóózsf István #5071
    Mindhárom Paranid csoportnál nézted?
    Szentháromság, Szent látomás és Szentséges Relikviában is? (Ezt, de kitalálták!)
  • RJoco
    #5070
    Nincs bekapcsolva a steam frissítés.
    Nem akarom, hogy minden bekerüljön, amire feliratkoztam.

    Néztem a paranidoknál, de nem volt.
    Megnéztem mindenhol, de semmi.
    BP-t sem adnak el.
    Átírtam, hogy az enyém legyen, akkor elvileg más nem tudja gyártani. De nálam sem volt.
    Majd ránézek a gőzösre, hátha a nexus-os nem lett frissítve.
  • Jóózsf István #5069
    A Leopárdot ha jól emlékszem valamelyik paranid csoport árulja!!! Vagy az a Viking?
    Miért nem a steam-en keresztül telepítetted? Nem steam-es a játékod?
    Jól tudtam. Paranidoknál keresd!
    "The Paranid got their hands on the blueprints of the buffalo, via reverseengeneering, and they got seriously to business. They installed new shields, a bigger armor and a lot more cargospace."
  • RJoco
    #5068
    Megvolt az első moddolt hajóbetétel. Nem sikerült.
    A leopárdot próbáltam. A könyvtárat szépen bemásoltam az extensions mappába.
    A játék ki is írta, hogy telepítette.
    De sehol nem kapni.

    Már korábban írtam, hogy Bandicam-ot használok. Virágboltból is elérhető, ha csak ki szeretnéd próbálni.
  • tomonor
    #5067
    Grafikus opciókba aktiválni kell (Video Capture - Expert valami), hozzá kell rendelni gyors gombot.

    Nagyon lassú lesz tőle a játék, csakis magas minőségű (lossless) képszekvenciás felvételt érdemes vele rögzíteni. Általában akkor alkalmazzák, ha sok a zaj a képen (pl. a köd rögzítésekor). Én magam még nem használtam eddig, ellehetetleníti a dinamikus mozgás rögzítését.

    Ha egyéb szoftveres megoldást keresel, manapság talán irónikusan a Hypercam még a megfelelő választás, bár az nem ingyenes tudtommal.
  • Jóózsf István #5066
    Féltem ettől a választól! Nem vagyok hajlandó feltenni az envídiás okosságot.
    Azt a játékon belüli dolgot nem is tudtam. Az használható? És egyáltalán hogyan működik? Hogyan lehet életre kelteni? Van rá gyorsgomb?
  • tomonor
    #5065
    Nem, nem beszéltünk még a felvétel lehetőségeiről. Két opció van, egy külső szoftveres, és egy, a játékba beépített PNG formátomú frame-by-frame szekvencia rögzítés, magas minőségű felvételért.

    Szoftveresen az NVIDIA GeForce Experience beépített rögzítőjét használom. Ingyenes és igazából nincs is szükségem ennél specifikusabb rögzítésre.
  • Jóózsf István #5064
    Abba a béta fórumba a világ összes X4 játékosa ír(hat). Én ott csak egy porszem vagyok. Ahhoz, hogy hírhedt legyek, jobban kellene a beszélnem az angélus nyelvet... Így ritkán fordul elő, hogy én jelentek le valamit. Egyébként is az esetek többségében már valaki megelőzött.
    De ha mégis írok, akkor már elég nagy gebasz van!
    Hogy a témánál maradjak: Picsogás mindig van. Valaki nehezményez valamit, mert szerinte irreálisan nehéz, arra minden esetben jut egy vagy több vérpistike, aki meg követeli, hogy még nehezebb legyen. Szóval le lehet írni, ha mázlink van, akkor lesz belőle valami.
    Volt egy eset a Xenonokkal. Ti abból nem vettetek észre semmit, mert a béta 3 alatt ment a huzavona. Vagy háromszor - négyszer módosítottak rajtuk, mire kikötöttünk a mostaninál. Ennek a következménye, hogy nálam már csak mutatóban vannak, mert kiirtották(tuk) őket.
    Ha a fejlesztők nem látják a zsákutcát, akkor bakfitty.
  • RJoco
    #5063
    Már korábban is észrevehető volt, hogy pár óra után visszaesik az FPS. Az erőforrásokat meg nem használja ki a játék.
    Következő indításnál meg mintha mi sem történt volna.
    És akkor még csak SETA-t sem használtam.
    Most, SETA-val sokkal durvább a helyzet.
    Lehet, hogy problémás a parancslista frissítése, törlése?
    Vagy annyi szemét kerülne a játékba? Kb, mint SpaceEngineers-ben a sodródó elemek kezelése csökkenti a játékteljesítményt.
    Azt észrevettem, hogy azon helyeken, ahol a Xenon védelem automatikus, mindig ottmarad a kihullott cucc. Senki nem szedi össze.
    A modnak hála, ha odateleportálok, akkor be is húzom őket.
    Viszont, ha nem, akkor csak gyűlnek.
    A játék ezt kilépésig kezeli. Visszatöltésnél üres a placc.
    Meg ugye az elhullott hajók tetemei is egy jó darabig ott vannak. De, ha én nem vagyok a közelben, akkor az is eltűnik visszatöltésnél.
  • TokraFan
    #5062
    Volumetric Fog az egyik leginkább erőforrásigényes fícsör, nekem első dolgom kikapcsolni bármilyen játékban. Cyberpunk-ban 8-10 FPS mínusz volt önmagában is.
  • RJoco
    #5061
    Ezt a terrás jelenséget már rég észrevettem.
    Ilyenkor inkább leállítom a szállítást, mert elkezd visszafejlődni a csík.
    Nem is értem, hogy miért.
    A kézi szállítást inkább nem.
    Nem egész 3900 darab fér az inkába. 400 ezernél is csúnya klikkelésszámot érnék el vele.
    A Leopard sajnos kicsi. Így nem sok értelme van betennem. Az inkába 54k. Szóval még így is sokat kellene klikkelnem.
    Inkább olyan érdekelne, aminek 1,4Mm3 a raktere. De legalább 1Mm3. Ha már csalok, akkor csaljak rendesen.
    Nem lehet a moddolt hajók paramétereit még állítani egy kicsit?
    Reunion-ban bele tudtam nyúlni a moddolt hajókba.

    A 36 deszka gyártó nem valami sok. Nekem 49 van.
    És oda kell figyelni a készlet mennyiségére is. Nálam ez most úgy 700k körül van. Ebből bőven van mit gyártani.
    És ellát más építkezéseket is.
    A gyenge láncszemem a hajtómű alkatrész. De csak akkor, ha én gyártatok MK3-as hajtóművekkel.

    Téged már úgyis jól ismernek a béta fórumon, meg kellene nekik említened, hogy szép és nem jó, hogy így szétbarmolják a játékot, de még jönni fog egy faj. Akkor mi a fenéhez fogunk kezdeni?
    Még több hajó, még több lag.
    Vagy ez most csak a bétások csesztetése lenne, hogy ne tudjuk olyan gyorsan megcsinálni a terrázásokat?
  • Jóózsf István #5060
    Nekem ne mondja senki, hogy 31 darab fegyver alkatrész gyártó és a 36 darab deszka gyártó modul NEM ELEGENDŐ egy önellátó hajógyárnak. Pláne úgy, hogy a bányászok sem képesek megfelelő mennyiségű alapanyagot biztosítani!
    Ez a komplexum vidáman működött. Gyártotta rakásra a hajókat. Miért kellett szétbarmolni????? 45 nagy bányásza van. Mennyit adjak még neki? Régebben ez a komplex elment a felével!!!! Most terheljem a játékot hajókkal, modulokkal és még lakóépületeket is biztosítsak a plusz 30% munkaerőnek!?!?!?
    Ilyenkor én sem kedvelem a fejlesztőket!
  • Jóózsf István #5059
    Én meg azt vettem észre, ha nem teljes képernyőben, hanem keret nélküli ablakban futtatom, akkor a felvételek sokkal simábbak lesznek. De ez gondolom abból fakad, ahogy rögzítem. Nekem muszáj a "teljes asztalt" rögzítenem, mert ha úgy állítom, hogy a játékot, akkor sötét lesz a felvétel. Ez a vulkán egyik "ficsőrje!"
    Csak azért írtam le, hátha hasznodra lesz egyszer.
    Ködöt nem használok, mert "irtó sokba kerül"! Nem szeretem a visító VGA ventilátorok hangját.

    Amúgy, te mivel veszed fel? (Biztos beszéltünk már erről, de elfelejtettem.)

    Jocó!
    Van egy hülye terrás jelenség. Ami abból fakad, hogy neki drónokat kell gyártani. Addig nincs is baj, amíg egy fajta áru kell hozzá, de ha már több, akkor jön az a jelenség, hogy az egyikből van a többiből nincs vagy egyből nincs a többiből van. Ilyenkor amiből van nem használja fel, hanem megvárja amíg megjön a hiányzó cucc. Nagyon idegesítő megoldás, de ez van.
    Én azt csináltam, hogy a logisztikai nézetben kisasoltam melyik áru akasztja meg a folyamatot és elkezdtem azt pumpálni a hákúba.
    DE azt is csinálhatod, hogy kézzel áthordatod néhány inkarkatuával, vagy ha nem riadsz vissza a modolt hajóktól, akkor Leopard. Ami nekem is van és 110-es a raktere.
  • tomonor
    #5058
    Mondok egy érdekeset, amit pont a tréler rögzítése közben vettem észre: ezek a "mikroszakadások" állandóan jelen vannak a játékban, csak annyira picik, hogy nem lehet normális esetben észrevenni. Viszont maximális grafikán, Volumetric Fog High-on és MSAA 8X-oson rögzítés után nagyon nyilvánvaló szintén.

    Gondolom, ha ilyen sokáig fut a játék szimplán magától is megkavarodik.
  • RJoco
    #5057
    Olyan nehéz, pedig muszáj lesz abbahagynom a játékot.

    A HQ melletti rendszerben van egy cuki kis állomásom finomított fémre és szilikon kockákra.
    Épp ezért a HQ-ra nem is raktam annyi ércfinomítót.
    De ez a minősíthetetlen AI mindent csinál, csak nem hordja be a HQ-ra a fémet.
    A HQ-n 10k körül van, de a raktár 400k-ra van meghatározva. Kell az anyag a terrázáshoz.
    A kis állomáson van is majd 600k.
    És azt látom, hogy egy Incarcatura-val elad 1 egész darabot a HQ-nak. Megnéztem a rakteret, majd 1000 van benne.
    Máshol nem adhat el, mert olyan szabályokat hoztam, hogy csak a HQ fér bele.

    Vagy tényleg abbahagyom a játékot vagy kénytelen leszek felhúzni egy rahedli finomítót.
  • Jóózsf István #5056
    Arra miért nincs acsi, hogy ki mennyi ideig tudja futtatni egyfolytában a játékot? Nem hiszem, hogy nyernék, de valamilyen helyezést csak elérnék... Ezt péntek este indítottam. Nem a felvétel rossz, ennyire gatyásodik le a futás 34 óra alatt. Érdekes, mert tegnap este aktívan játszottam és akkor még teljesen normálisan futott. Reggelre lett ilyen diavetítős.
  • RJoco
    #5055
    A túltöltéssel csak az a bajom, hogy másból meg nem hordanak eleget, mert nem tudják kipakolni, amit túltöltöttek.
    Ezért rohangálnak fölöslegesen, illetve minimális hasznos mennyiséggel.

    Igen, emlékszem, hogy mit írtam akkor.
    Viszont akkoriban nem is toltam így a SETA-t. Lehet, hogy ez ennek a következménye.
    Vagy, hogy nagyon sok a bányász. Esetleg a háború. Egyes belső paranid rendszerekben azért rendesen kaszabolják őket. A külsőkben viszont nincs nagyon védelmük.
    De az is lehet, hogy egy bizonyos szint vagy idő után aktiválódnak jobban. A fene sem tudja.

    Terrázásnál nem is számítok semmire igazán.
    Neked dől a lóvé, nekem most van nem egész 1,4 milliárdom. De nincs annyi gyáram, mint neked és a hajógyár sem gyárt jelenleg másnak. Nem a pénzzel van gondom, hanem az idővel.
    Mire felhúz 10 raktárat, meg a gyárakat az építő, az a sok.
    Neked nividium kell, nekem meg valami farmot kell építenem. Hogy mi értelme lesz, azt nem tudom.
    Jelenleg van egy lebegő város 10k lakossal. Felhúztam egy fejlesztő labort, ami szerint, ha leszállítom a kért cuccokat, akkor kapok 4 millát. Ehhez képest 5 millát kapok, bár szerintem ez sem éri meg. Valami 40k pajzs modul kell.
    2 óránként megcsinálhatom a feladatot nekik.
    Bankot is építettem, de a befektetéshez kellene 4 milliárd. És akkor talán csinál belőle 60 milliárdot.
    Ha nem lenne ez a terraizélés, akkor lehet, hogy nem játszanék már vele.
    Majd még az SCA-sra kíváncsi vagyok. Elvileg, ha visszaadom nekik a bolygót, akkor csökken a kalózaktivitás. Legalábbis ezt írja az ismertető.