3320
  • Tiburtius
    #313
    Nos emberek, megvan a Seamoth.... es allandoan ehen/szomjan halok.... Keptelenseg elindulni felfedezni a legalapvetobb cuccokat, mert azonnal jelez a mutato, h eppen ehen halsz... Meg akkor is, ha van nalad 1-2 tartositott hal vagy szurt viz.... Vegre csinaltam iranytut, ami azert nagyon hianyzott, de egyszeruen nem talalom a Jelly Shroom Cave bejaratat... es amit osszegyujtottem kajat/vizet hozza, az most fogyott el... Es a turelmem is... Tulsagosan gyorsan fogy az elelem/viz.... :-( Es meg a Gravi-Gombomet is eltuntette a jatek, nem tudom hova.....
  • kisiku
    #312
    Egyébként ez is egy jó időtöltés, nézem, ahogy nőnek a növényeim majd' 1 km mélyen.Legalább locsolni nem kell

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!




    Szép a kilátás is...relaxáló...




  • kisiku
    #311
    Ember fegyver nélkül?
    Én nem vagyok erőszakos, sőt kifejezetten szeretem azt, ha nem fröcsög a vér, arra ott a State of Decay, meg a sok FPS, de az egyensúly...milyen az, hogy engem minden széttép, felnyársal,kettéharap, lenyel,lelő,stb, nekem meg ott a bugylibicska?!
    Vagy csináljanak bele "cuki" részt, taming-et, azaz nevelést, magyarán, elhozom a tojását, felnevelem a kis akváriumomban, s az onnantól kezdve engem véd és nekiesik a "vadon" születetteknek vagy akinek akarom.Ja, hogy ehhez AI-t kéne programozni?Hát igen...de mégsem lenne erőszakos és nem akarnám rögtön atombombával vinni a demokráciát...
  • kisiku
    #310
    Meglátjuk, nem tudom, nem is akarom előre tudni.
  • kisiku
    #309
    Jó, de te is tudod, hogy nem a kicsikre gondoltam.A Seamoth-tal semmi baj nincs, teljesen jó.A Cyclops-szal sincs gond, csak a kevés fény, amit kibocsájt.
    Mindjárt hozhattad volna a Mélység Titka c. filmből is...
    Én a nagyobb katonai tengeralattjárókra gondoltam, annak ott a szonár, meg a rengeteg navigációs cucc, érzékelő,stb.
  • Caliph
    #308
    Az egyik pda ban emlékeim szerint leírja hogy a nép ahonnan a játékos karakter származik rég felhagyott a fegyverekkel,tiltva van mindenhol , csak a kés meg a stasis rifle engedélyezett ami benne is van a fabricatorban
  • KiruHoshino
    #307
    Én úgy döntöttem, hogy nem játszom tovább a játékkal. Legalábbis egyenlőre, hogy ne hajtsam ki az unalomig. Bár a fejlesztéseket figyelni fogom, de nem hiszem, hogy mostanában előveszem megint. Talán majd ha megérkezik a végső verzió. :) Kár, hogy nem sok az ilyen jó túlélő játék.
  • dimre
    #306
    Még hogy nem néznek ki az ablakon
  • Yag
    #305
    Ennek az unalomfaktornak a csökkentésére lehet majd gyógyír a történet? Pl. Lezuhantunk, túléltünk, újraépítettünk majd elmegyünk haza. Egy új Auróra megépítése se lehet lehetetlen megfelelő mennyiségű nyersanyag kitermelése után. Meg persze a megfelelő tervek bírtokában. Mindez így egy keretben egy modern Robinson Crusoe történetté is elfajulhat akár.
  • kisiku
    #304
    Sajnos azonban van egy rossz érzésem is: a játék a legelejétől jó, de csak addig, amíg mindent meg nem találsz.Utána jön az, hogy "menjünk el bóklászni és felfedezni".
    De mit? Minek? Hogy lássak pár új textúrát? Tehát kicsit céltalan egy idő után.
    Jó, építek egy bázist, meg még egyet, meg még egyet, meg még egyet...de minek is?
    Félreértés ne essék, senki kedvét nem akarom elvenni, hiszen nagyon sok órát el lehet szórakozni vele, de egy idő után monotonná változik.Én azért estem neki a múltkor is a nagy lényeknek, mert unatkoztam.Az kihívás.De ez a másik.

    Ellenséggel tele van a játék, de neked semmid nincs, amivel szembe tudsz szállni.A konyhakés?Vagy a végén a Prawn Suit?Így abszolúte minden ellened van, minden meg akar enni, semmi esélyed hogy megvédd magad.
    Ha a fejlesztők nem akarnak vért és erőszakot, meg fegyvereket a játékba, ne csináljanak ellenséget sem vagy max olyat, amit puszta kézzel is meg tudok fojtani...
    De olyan ne legyen, hogy én egy bugylibicskával nekiesek egy tőlem 10x vagy 20x akkora valaminek, mert az nevetséges.
    Ez olyan, mintha egy oroszlánt egy faággal vernél...

    Persze erőszak nélkül meg pláne unalmas lenne, mert ahhoz nagyon sok olyan tartalmat kéne betenni, amitől a játékos nem unja el magát.
    Pl, egy városépítős-menedzsment játékban sincs erőszak, mégis úgy van megcsinálva, hogy hónapokra leköti az embert.
    Tehát vagy legyen kiegyensúlyozva vagy nem kell olyan tartalom bele.Ez egy játék, nem egy valóságos óceán szimulátor.
    Épp ezért kértem, hogy rakjanak több fényt bele, annak ellenére, hogy a valóságban is vaksötét van már 2-300 méter mélyen, de ez egy játék. Vagy akkor olyan legyen a tengeralattjárónk is, mint a a valóságban.Azok se az ablakon néznek ki, hogy tudják merre járnak.

    No, elég az eszmefuttatásból.
    Van olyan ruha, ami a testnedveket alakítja át iható vízzé (mint a Dűnében a Fremeneknél), nekem van ilyenem.Két dolgot tud: egyrészt lassabban csökken a vízfogyasztásod, kevésbe leszel szomjas, másrészt "Reclaimed Water"-t is ad időnként, amit újra megihatsz.Asszem Grand Reef-ben vagy Sea Treader Path-ban van hozzá a terv.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.09.26. 12:42:36
  • Yag
    #303
    kiskukinak igaza van.
    akárhányadszorra újra kezdve már másképpen rakja össze magának az ember hogy mit hogyan keresgél és épít. Az első merülés az élmények az újdonság varázsával ható meglepetések és próbálgatások időszaka. Az utána következő kezdések már céltudatosabbak, tervezetebbek és valóban, amit az első játéknál akár két napba telt megtalálni azt a következő kezdésre össze lehetett lapátolni pár óra alatt.
    A Cheat jogos. Valóban jó pár órás az ilyen videóbemutató.
    Eleinte nekem is hiányzott az alvás vagy a pihenés szakasz mondván ha már realisztikus valamennyire akkor miért ne, majd úgy ahogy volt meg is feledkeztem róla. A játék egyszerűen magával ragadott és jobbára már a : "Nem akarok pihenni mert még egy kicsit gyűjtök, úszok, felfedezek ... " kategóriába kerültem. A karakterrel és magammal is. Szó szerint. Ebbe meg egy pihenési fázis csak időhúzás lenne méglassabb felfedezés és építés periódussal. Persze, ha ezeket az eszem-ürítek, dolgozom-pihenek folyamatokat beletennék a jövőben akkor elég jelentősen megválztoztatja a játékmenetet és a stratégiákat. Pl, búvárruhába érvényes pössenteni ? Amíg nincs bázis hova kuporodik szegény űrhajó-törött? Ágy hiányában állva, ülve vagy guggolva alszik az ember, és mennyi "staminát" ér egy ilyen "alvás" ? :) Egy mélymerülést szükséges megszakítani mindkettő "nyomása" miatt ? Egyébként ez a cirkoruha talán ezekre megoldás is lehet. Van már valakinek ilyen felszerelése ?
  • kisiku
    #302
    Lehet benne aludni, persze nem vagy rá kötelezve.Ha alszol, nem fogy egyik értéked sem, igaz nem is nagyon nő.
    De ha már itt tartunk, eszembe jutott és fel is fogom vetni, hogy mi van a karakterünk emésztésével?Mert az oké, hogy eszünk, de mi van a végtermékkel, fekália+vizelet? Ha már egyszer beleraktak a játékba Sea Treader Manure-t, miért nem lehetne a saját manure-nkat felhasználni?

    Yag-nak: néhány óra játék alatt, főleg nekem, aki hetedszer kezdte újra és közel 400 órát toltam bele eddig, szóval néhány óra alatt össze lehet gyűjteni a Cyclops-ra valót.
    A Vloggerek biztos hogy csítelnek, de csak azért hogy megmutassák mi a helyzet. Ha az új "fícsöröket" úgy mutatnák be, hogy a legelejétől kezdenek egy játékot, akkor a videó több órás lenne, mire eljutnak odáig, hogy az újdonságokat bemutassák.
    A roncsokat és fragmenteket különböző biome-kban és az Aurora különböző helyekre szétszóródott roncsaiban találod meg. Természetesen még mindig találhatsz "páncélszekrényeket" simán a tengerfenéken, pl. a Dunes-ben a Nuclear Reactor-t, Safe Shallows-ban a Seaglide és Solar Panel terveit vagy Grand Reef-ben a Bioreactor-t.
    Ahhoz, hogy bizonyos dolgokat elérjél, sorrendben, lépcsőzetesen kell haladni. Pl az elején hiába van sok oxigénpalackod, ha nincs megfelelő sisakod, akkor nagyon gyorsan elfogy a levegőd a nagy mélységekben.Nekem új taktikám van, kb fél óra alatt eljutok Floating Islands-re a Seaglide-dal az elején.Újabb fél óra és megvan a Seamoth, megépítve. Még egy újabb óra, és a Cyclops is.
    Az elején fontos, hogy minél több anyagot, ételt és ivóvizet gyűjts és készíts, majd kell egy alap hely, ahová pakolni tudsz, mert a későbbiekben hatalmas szükséged lesz a rengeteg titánumra és kvarcra.Ezután biztosítanod kell magadnak víz és étel ellátást, majd ezek után mehetsz szépen nagyobb felfedező utakra.
  • dimre
    #301
    Mivel félkész játékról van szó, a fejlesztők mostanában próbálják nehezíteni a játékmenetet, aki bétában (experimental) játszik hamar észreveszi. Szerintem ez nem rossz, de van akinek igen, pár hónapja még nagyon könnyen megszerezhető volt minden összetevő. Pár óra keresgélés után felépítetted a kis-nagy komplexedet a hajókkal együtt, utána nem maradt értelme a játéknak. Egyszer majd lesz sztori rész is, és reméljük a fejlesztők kreatívak maradnak, kitalálnak még pár hasznos kütyüt, és közlekedési eszközt.
    Nekem ami hiányzik az az alvás, pihenés hiánya, eddig karakterünk egy örökmozgó akinek nincs pihenésre szüksége, remélem ezt is megoldják előbb-utóbb.
    Mivel a bejelentett hivatalos megjelenés dátuma már elmúlt, most már van idejük normálisan összerakni ezt az akváriumot.
  • Yag
    #300
    Nem vagyok nagy ász az építkezésben és a roncsvadászatok sem tartoznak az erősségeim közé, elég melósan szerdtem össze a legtöbb dolgot, de amit eddig megfigyeltem az magyarázatot adhat az általad furcsált dolgokra.
    Egyrészt a Vloggerek egy része "szerintem" nem a tűlélő módban hanem a kreatív szabad üzemmódban kezdtek pár videót felvenni. Úgy meg már az első pillanattól kezdve minden fel van oldva, az összes technológia. Így a Cyclops is.
    A roncsok elég jól szét vannak szórva, de kvázi egy kilóméter / kilóméteres körben találni vagy 5 nagy roncsot is. A gond ezzel csak az, hogy a fele 200méter környékén van így sima búvár szerkóban nehéze felkutatni. Általában roncsonként egy komplett fragment található. A többit neked kell összerakni és megkeresni :)
  • Tiburtius
    #299
    Nos, udv mindenkinek! Most kezdtem par napja a jatekot, es imadom es.... neha mar atkozom rendesen... Hova lettek a fragmentsek? Mar vegigkutattam sok helyet, 60-szor meghaltam, de csak a Seamoth tervrajza van meg... Kulon tetszik, hogy a youtube-os videokon az emberek mar a 2. videojuk alatt Cyclops-szal nyomulnak... Hogy? Csak csalassal lehetseges? A youtube-os videok egy jo resze raadasul regebbi verziojat mutatja a jateknak; nagyon sok minden nem ott van mar, ahol eredetileg voltak... De az is lehet, hogy csak en vagyok bena... Mindenesetre bujom rendesen a Subautica Wiki-t... Nagyon hianyzik a Mobile Vehicle Bay es a Multipurpose Room fragments....
  • kisiku
    #298
    Szép jó napot mindenkinek.
    Hmm, elég nagy a csönd itt...most vagy mindenki játszik vele vagy már senki sem
    Én minden esetre küldtem nekik jó néhány bug feedback-et, ebből ez az egyik legaranyosabb, amikor "kivetítjük" az inventory tartalmát az óceánra, egyfajta HUD-ként:



    Továbbá kértem a fejlesztőket, hogy valami kicsivel több fényt adjanak a Cylops-ra, több fényszórót vagy éjjellátót vagy hasonlót, mielőtt valaki esetleg figyelmeztetné őket azért mert a játékuk meglehetősen szemkárosító a vaksötétség miatt.
    Ugyanis az "új" biome-k iszonyú sötétek, ami még érthető is, hiszen a valóságban is vaksötét van ilyen mélyen,de ez egy játék, nem pedig egy valósághű szimulátor.
    Az pedig, hogy "kiesek" a hajóm falán keresztül vagy beragadok a textúrákba, szinte mindennapos, ezt már nem is kell jelenteni, mivel ezrek tették meg helyettem.
    Látszik, hogy ez még messze nincs kész, nem tudom, mikor akarják megjelentetni a teljes verziót, de dolgozzanak még rajta.
  • kisiku
    #297
    Nekem megy...

    Húú basszus, ott abban az Inactive Lava Zone-ban rohadtul el lehet tévedni, úgyhogy pupillákat tágra, mert szart sem látni, egy órája keresem a visszautat a világba, ráadásul ezek a rohadt paraziták, amik rátapadnak a Cyclops-ra, szívják el az energiámat, úgyhogy baromi sok akksit kell vinni.
    De végre megvan a visszaút, úgyhogy itt, ahol nem hatezer fok van, hanem majdnem fagypont 900 méter mélyen, ide lerakok egy kis bázist.
    Legalább van egy-két gejzír,amiből tudok energiát nyerni.

  • Norbertboy
    #296
    Akkor a régi mentéssel mehet is?

    A napokban megnézem, bár most a 7 days-t nyomon.
  • kisiku
    #295
    Na, meg is vannak az irtózatosan veszélyes lények...de azért menjenek a fejlesztők a pi*ába! Basszus, megvakul az ember ebben a kib*ott sötétségben!Igazán csinálhatnának már valami szar világítást.Vak sötétben játszom, mert így is alig látni...
    Asszem szólok is nekik, hogy egészségkárosító a játékuk. És ez nem vicc!

    No, ha minden igaz megtaláltam ezt a Sea Dragon Leviathan-t is, ami állítólag 3x akkora, mint a Reaper...
    Mérgelődés után itt vannak a képek. Akit koordináta is érdekel, szóljon, közzéteszem spoiler-ben.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Ez valami Lost River folyosó, ezen kell végigmenni, aztán még mélyebbre, hogy eljussunk az Inactive Lava Zone-ba.


    Ez a Giant Cove Tree.Csak szkennelni lehet, magot vágni belőle, azt nem.



    Felvettem az első ként (kenetet/kenet/kéntet, kinek hogy tetszik )



    Ez valami Lava Lizard vagy mi a tököm:



    Ez a Warper:



    Na, hát kábé ilyen vaksötét van, de ez az a Sea Dragon...:



  • kisiku
    #294
    Igen, viszont nem kell újraindítani a játékot!Nincs veszélyességi felhívás,stb, egyszerűen töltsd be az eddig elérteket és menj!
    Na, ez már haladás...már keresem ezt a rohadt láva..izé részt...ezt a Active Lava Zone-t
    Azt nem értem, hogy egyik alkalommal láthattam az "idegen bázist", igaz experimental módban, aztán frissült (majdnem minden nap frissül ebben a módban), majd eltűnt a Precursor Gun is (ez az ami lelőtte az Aurorat), most itt a hivatalos frissítésben megint nem látom...
    Most direkt úgy játszom, hogy a munkahelyemen (!) Experimental-ban tolom, itthon meg a hivatalos frissítés szerint.
    Na mindegy, keresek "Veszélyes Lényeket"
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.09.22. 18:09:11
  • Caliph
    #293
    hát igen,az early access hátránya hogy mire megjelenik már végigtoltad sokszor. ráadásul sztem már a játék jó 90%át láttuk.
  • kisiku
    #292
    Igen, igen, itt az új update...gondolom kezdhetem újra hetedszer is...mire megjelenik, én már meg is fogom unni...

  • LaposElem
    #291
    Na, update:
    Subnautica Dangerous Creatures Update
  • kisiku
    #290
    No, én már nem bírtam tovább várni, így átálltam az Experimental módra, ami azt jelenti, hogy a szeptemberi frissítéssel játszom.Van itt sok spolier, úgyhogy majd ezeket így is fogom bejegyezni.
    Mint pl ez a Precursor bázis:



    Ami furcsa volt, hogy simán visszatölthettem a mentésemet, anélkül, hogy újra kellett volna kezdenem.Remélem ez így is lesz a jövőben.
  • kisiku
    #289
    Igen, volt ilyen.Én a Cyclops-ból estem ki így nem is egyszer...
    Szerintem egy idő után, amikor már mindent felfedezel és egynél több helyre építkezel, a játék meghülyül és nem tudja kézben tartani a dolgokat.
    Ilyen esetekben, ha nem tudsz visszamenni, hívd le a konzolt és írd be a "Warpme" parancsot, amire visszatesz oda, ahonnan indultál.
    Ahogy észrevettem, nálam akkor jön ez elő, ha játék közben megnyomom az Esc-et, azaz szüneteltem, majd kb egy óra múlva visszajövök folytatni.
    Engem a múltkor egy Reaper kiütött a játékból, mert olyan helyre "lökött", ami vagy 1400 méter mélyen volt, kint a játéktérből, noclip módban...
  • Norbertboy
    #288
    LOL

    Ez jó :-)
  • Yag
    #287
    Volt már ilyen bug ? A folyosó végén lévő zsilipkamrán keresztül leestem a tenger fenékre. Levegő nem fogy, sebzés nincs, gravitáció miatt nem lehet úszni, stb. Kedvem lett volna elgyalogolni a tengerfenéken az egyik barlangi volt bázisig, de sanszos lett volna hogy nem tudok kimászni. Késöbb sikerült elvergődni egy zsilipig, onnan minden visszaállt a régi kerékvágásba.
  • Norbertboy
    #286
    Off:

    Én most az elitet szeretném megvenni. Nézem a videókat róla, de még messze van karácsony. Gondolom akkor akciós lesz...

  • Yag
    #285
    persze mert bepróbáltam én is ezt a zűrtúlêlőst, láttam a hypokat videókon, gondoltam majd nekem is bejön. Az eleje még jó is volt de mikor az eldobott anyagokból semmit nem találtam , a bolygó felszínek "változatossága" se hozott màr változatosságot, meg az életben maradás része se volt már akkora kihívás ... a beláthatatlan messzesêgeket se tudtam felérni épp ésszel, így inkább kerestem másik kihívást, akkor leltem erre a bétára. De jól is tettem, hogy teszteltem ... mert beszippantott.
  • Yag
    #284
    Ha lehet próbálok "demókkal" tesztelni, megnézni, hogy az adott játék fexik-e nekem egyáltalán azt utána szivesen belevásárolok. Ha minden jött-ment játékot lesteamelnék olyan kupacom lenne az utána sosem játszom vele játékokból hogy csak fognám a fejem a sok kidobott pénz miatt. Az Elittel viszont befürödtem. Nekilendültem hogy milyen príma szórakozás lészen a mély űrben bóklászni, de valahogy 25-30 óra múlva már nem vágytam rá. Amiből vagy 12óra csak a tanulás volt, hogy miket lehet meg kell csinálni, videókkal együtt. Pedig szép meg működik meg nincs vele sok gondom csak valahog nem szippantott be úgy mint ez a fiktív tengeresdi meg búvárkodós gyűjtögetős téma.
  • Norbertboy
    #283
    No man sky, úgy kell mindenkinek aki elővásárolta!

    60 eurót csak úgy vakon kidobtak az ablakon! :-) Hihetetlen milyenek a mai fiatalok...

    Subnautica teljesen megéri az árát!
  • kisiku
    #282
    Igen, lehet a Grappling Cannon-nal okoskodni, ez egyfajta szigony+csörlő, majd kipróbálom a reaperen is.Most minden esetre megint itt járok, gyűjtök titániumot, ha jön egy reaper, szétütöm a fejét, már nem félek tőlük...
  • kisiku
    #281
    Egy kis "enyhe" cinizmust érzek hangodban a No Man's Sky-al kapcsolatban...hehe,egyetértünk.
  • Yag
    #280
    Ez a játék ékes példa arra, hogy egy jól átgondolt folyamatrendszerrel, egy alig 1.5x1.5 kiló egysêgnyi területen milyen jól el lehet játszani. Talán jobban mint üszvenmillió galaxis plusz a hozzátartozó két há bolygó.
  • Caliph
    #279
    ilyen felborítás velem is volt,buktam is a suitot. Valszeg bug,majd javítják.
    esetleg a másik kézre a suitnak rakj olyan "ninja rope" (nem jut eszembe a neve) mászókötél szerűséget aztán cél a reaper :D még nem próbáltam de lehet úgy még lovagolni is lehetne rajta :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2016.09.16. 18:05:33
  • kisiku
    #278
    No, én tovább próbálkozom hogy megöljek vagy beszkenneljek egy rohadt Reaper-t. Hihetetlen, de a Stasis Rifle-vel képtelen voltam még közvetlen közelről is eltalálni, a Prawn suit-omat pedig felborította!

    Először elzavartam Dunes -ből Grassy Plateaus-ba:



    Na, itt már felborított és felháborított :)



    S nem lehet felállni, nem megy az sem, ha kiszállok és vissza.Ráadásul nem is látok ki belőle normálisan, úgyhogy visszadokkolni a Cyclopsra sem megy...
    Eddig még egyszer sem nyírt ki engem Reaper, de már nagyon mérges vagyok, kell a trófea .

  • kisiku
    #277
    Spectrum Világban nem volt, CoV-ban asszem a Simcity,Sim-részek/Populous/Pop.2/Elite/ (ajj, de jó játékok voltak azok is!),szöveges kalandjátékok írásában/tesztben segédkeztem, egész pontosan nem is közvetlenül, csak közvetetten.
    Később az 576 kbyte-ban, a C&C sorozat, meg még sok mindenben...már nem emlékszem, rég volt, de megnézem az archívumaimat :), talán megvannak még a régi írások valahol.

    Később a bátyám alapított újságokat közösen CoV-val (meg egykori CoVosokkal), Station, Multiplay!,stb címen, de azok már konzolosak vótak' így én azokból kimaradtam.
  • Zozo76
    #276
    a COMMODORE es SECTRUM vilagokban milyen jatekteszted jelent meg? meg van mindket sorozat teljesen, elolvasom azt' utana fikazok egyet! amugy en is ezeken nottem fel! azok a jatek-leirasok amik az spc/cov-ban mentek utolerhetettlenek voltak. csak commodore 64-em volt, amiga-m nem, de imadtam olvasni a leirasokat, eszmeletlen jo volt! :)
  • Norbertboy
    #273
    Így igaz! Ilyen világban élünk...
  • kisiku
    #272
    Tudod, ahogy a South Park-ban mondták "olyan ember, akinek egyáltalán nincs élete"
    Volt időm rá, igazándiból ki kéne bővítenem a leírást, hogy aktuális legyen.De az utóbbi időben már nincs annyi időm. Meg én még a Spektrum Világ/Commodore Világ magazinokon nőttem fel, ahol emlékszem micsoda leírások, meg végigjátszások voltak.Anno oda is írtam játéktesztet, meg az 576 Kbyte-ba is.
    Ma meg jó ha kapsz egy lemezt amikor megveszel valamit, nem hogy leírást.Oké hogy végigjátszásról nem kapsz, mert akkor értelmét veszti a dolog, de ma már kispórolják még az alap dolgokat is.
    Kicsit off: vettem szerver szoftvert pár éve, kb 400 ezerért, plusz ugyanannyiért licenszeket. Egy doboz, egy matrica, meg egy üdvözlőkártya, hogy milyen jól jártam vele...ennyi.A licenszek meg egy borítékban vannak...Se az, hogyan telepítsd, se az, hogy mit kell csinálni,semmi.Jó, persze a fejemben van...
    Veszel egy laptopot, se lemez,se leírás,semmi."Töltsd le a netről"...és mi van ha nem jutok el odáig sem, hogy kapcsolódjak a netre és nincs másik gépem otthon?Nem fér bele a több százezres árba egy nyavalyás könyv vagy egy 20 forintos lemez?
    OFF vége, bocs mindenkitől...