3320
  • dereksmart
    #516
    Ne idegeskedj, ilyen ez a hajótörött szakma. Én 3 hétig egy csőben csöveltem, abba gyűjtöttem némi nyersanyagot, rendeztem be élelemraktárat, és vártam a Sunbeam hajót, hogy kimentsenek. Odáig nem voltam hajlandó semmibe se fogni, amíg világos nem lesz, hogy nem fognak kimenteni. Így volt logikus. Egyedül az Aurorát szereltem meg, hogy mire jön a felmentő csapat, ne legyen sugárzás, és megdicsérjenek. Aztán történt ami történt, kiderült, hogy maradunk. Úgyhogy most kezdem felszerelni magam. Egyelőre csak a küklopsz kell, végül mégsem cheattel szedem össze, hanem úgy kotrom össze részenként a talajról. Nincs pofám egyszerűen cheatelni, egyedül a terraformálót szerzem be így, mert azt nem lehet máshogy.
  • dereksmart
    #515
    Ja de mondjuk szükségtelen a mostani technológia mellett (aztán nem tudjuk mi lesz később), mivel az energiacella-töltők a küklopszba szerelve végtelen energiát biztosítanak, ami egyébként zavar is, mer most az van, hogy azzal az energiával tölti fel a hajót, amit magából a hajóból nyer ki. Ilyen szerkezet nem tudom létezik-e. Tehát hogy egy villanymotorral meghajtok egy propellert, és a mechanikus energiát valami dinamoval 100%-ban visszanyerem, visszapumpálom a villanymotorba, és létrehoztam a perpétum mobilét. :D Így nincs értéke az energiának.

    Szerintem az energiacella-töltőnek a küklopszban több energiát kellene elszívnia a hajóból, mint amivel feltölti a cellát. És akkor hogy lehetne működtetni? Úgy, hogy a küklopsz felmegy a felszínre, feltölti a saját celláit napelemmel, és így az energiacella-töltő is feltölti a betárazott cellákat, és akkor van egy rakat feltöltött cellánk,de mégsem örökmozgó a szerkezet.
  • dereksmart
    #514
    Hát igen, a szék meg a pad marad. De mondjuk meddig tartana megcsinálni, hogy az ágyon heverni és aludni is lehessen? Semeddig. Kész van mind a két funkció, csak most a programozó az egyiket kivette. Hú de megrángatnám a nyakát! :D
  • kisiku
    #513
    Az ágyak immár nem arra valók, hogy relaxálj.Alszol rajta, s ezzel az időt lehet eltölteni.Gondolom ez fontos lesz később.
    Ha relaxálni akarsz, építs Observation room-ot és rakj bele egy padot.Az teljesen átlátszó 360 fokban.
    Én meg a Skyrim-et használtam relaxálásra, illetve a világűrben az X sorozatot :)

    Tegnap megszereztem az Ion Cell-t és az Ion Battery-t is.Meg kellett érte szenvedni, de megéri.Egy db Ion Cell a Cyclops-ban +1000 energia...tehát ha kicseréljük a 6x200-as Power Cell-eket, akkor lesz 6x1000-nyi energiánk...
  • Carlos
    #512
    Irj nekik emailt!
    Hátha megtetszik nekik az ötlet és beteszik.
    Amúgy széken el lehet merengeni ha nagyon azt akarsz.
  • Carlos
    #511
    Van egy ajtó amihez még nincs kód!
    Azt ne is keresd! Az már bent van a szálláson. Oda csak cheat-tel lehet bemenni, de nem érdemes.
  • dereksmart
    #510
    Keskeny ágy - nem hiszem el, de elcseszték megint. :D

    Programozónak eszébe sem jut, hogy esetleg az ember néha elheverne az ágyon, és csak merengene, nézve ki az ablakon. Gyönyörűen megcsinálták a franciaágyon. Vártam, hogy a keskeny ágyra is megjöjjön, hogy a küklopsz cockpitja utáni köztes térbe lerakva. még épp ki tudjak bámulni az ablakán, miközben fekszem, és lekapcsoltam a világítást. Mondjuk 200 méter mélyen. Hát ez nem fog összejönni, mivel csináltak rá egy alvás funkciót, tehát ha ráfekszem, akkor elsötétül minden, és felkelek valamikor. Istenem. Megőrülök amikor egy gyönyörűen megcsináltvilágba nem teszik bele a relaxáció lehetőségét. Fel sem merül bennük. Például Witcher 3, gyönyörű a környezet, de nem lehet leülni sehova, hogy csak úgy bámuljam. Nem lehet egy kocsmában leülni. Lefeküdni se lehet, hogy a csillagokat bámuljam. Nincs belső nézet, hogy jobban átéljem. Geralt csak áll, mint egy határ sz.r, és bámulja a távolt. Ezeknek a programozóknak egyszerűen nincs lelke. Egy nő kellett volna közéjük.
  • waldaran
    #509
    Üdv mindenkinek!
    Van pár apróság ami idegesít.
    Nem találok dolgokat. Pontosabban ha kezdek egy új játékot akkor alapból nincs meg a többcélú szoba. El kell menni a szigetre felfedezni hogy tudjak építkezni. ( ez volt a legidegesítőbb eddig )
    Most viszont ezen felül nincsenek meg az új épületek. Az ágyú nincs a szigeten és nem találok sehol a víz alatt idegen bázist. Csak az elhagyott Degasi vagy milyen bázisok vannak. Akárhányszor kezdem újra, akármelyik módban mindig ez van. Újra is volt telepítve, kitöröltem a mentéseket a mappából. Lassan már valami szektás szertartáson gondolkozom.
    Valakinek van valami ötlete erre a dologra?
  • kisiku
    #508
    Igen, van ott egy ajtó, amihez nem jó egyik kód sem, az majd a jövő zenéje...
  • Norbertboy
    #507
    Szerdán én is neki vágok a kalandnak 17 órától, akit érdekel nézheti. Imádom ezt a játékot, most állok neki harmadjára, de élvezem nagyon még mindig!
  • Norbertboy
    #506
    Szerdán én is neki vágok a kalandnak 17 órától, akit érdekel nézheti. Imádom ezt a játékot, most állok neki harmadjára, de élvezem nagyon még mindig!
  • Zotya22
    #505
    Igen, tudom, folyamatosan böngészem a PDA-kat, viszont a legutolsó ajtóhoz nem jó az 1869 sem a többi. Lehet hogy az egyik mentőkapszulában lévő PDA-n lesz, nem tudom. Idővel majd kiderül.:)
  • Zotya22
    #504
    Akkor nem tudom hogy mi lehet az oka, sebaj, egy-egy crash után kilépek, és kis idő múlva megy ismét normálisan, egy ideig.
  • Carlos
    #503
    Olvasgasd a PDA-kat, ott van benne az ajtó kódja...
  • dereksmart
    #502
    Nem videokártya. Reinstall után nekem egy crash nem volt, előtte viszont 3-5 percenként. A mentést viszont már nem fogadta el. Tehát érdemes szerintem meglépni, felkészülve hogy a mentés nem lesz jó. Vagy megpróbálni egy új játékot indítani reinstall nélkül, és megnézni hogy crashel-e. Mert lehet a régi verzió mentései miatt csinálja. Aluminium oxidért én északra szoktam indulni az aurorával párhuzamosan, és ha elérem a gombaerdőt, akkor az aljában vannak ilyen spéci anyagok, litium, aluminium, magnetit. Magnetit már az északi sziget oldalában van.

  • Zotya22
    #501
    Továbbá: Alumínium-oxid kristályt hol a fenébe lehet találni? :O :D
  • Zotya22
    #500
    Sziasztok!
    Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) Találtam szigetet, felfedeztem az Aurorát, már amennyire csak tudtam, bár tuti hogy van még valami elrejtett zuga, illetve az egyik legénységi szállás ajtaját nem tudtam kinyitni, mert nincs meg a kódja. Folyamatosan fedezem fel a roncsokat, báár, nem lenne rossz egy lépegető, mert adott mélységben elég sűrűek a támadások, így a Csikóhallal igencsak közel kell megállnom, hogy iziben beugorjak ha helyzet van. A küklopszot sajnos még nem tudom építeni, pedig régi vágyam.:D :)

    Továbbá a crashelésről. Valószínűleg videókártya hiba, illetve kiment 4Gb ram a gépből, annak örülök hogy a másik 4Gb nem veszett oda,..
  • dereksmart
    #499
    Valami nagyon durvára jöttem rá. :D Szóval én fehérítőt sosem csináltam, mivel a korral kéreglemezt nem engedte begyűjteni, és csak kicsorbult rajta a késem. Ugye vannak a színes korallok, amik jók chip készítésre, és vannak a szürke korral kéreglemezek, amik alakilag is hasonlítanak. Meggyőződésem volt, hogy az kellene a fehérítőhöz, csak még bugos. Most viszont hogy rákényszerültem, hogy legyen normális vizem, alaposan utánanéztem, és kiderült, hogy a korral csöveket kell csapkodni. Hát basszus! Végre nem csak abból a leveshalból lesz vizem! :D
  • dereksmart
    #498
    Persze, alap hogy a cirkoruha van rajtam. Illetve volt, mivel a reinstall után nem működött a mentés (valszeg a verzióhoz nem passzoló mentésből adódtak a fagyási problémák), szal vissza az egész, kezdődik minden elölről! :-DD

    De most már megvan a sztorim. Azt fogom csinálni, hogy miután felfedeztem az Aurorát, spawnoltatom a küklopszot a közelében azzal a felkiáltással, hogy azt a dokkjából hoztam ki. Különben is picit illúzióromboló, hogy egy akkora hajót én kéziszerszámokkal összeklopfolok. Valszeg a módosító állomással is így teszek majd, mert azt újabban nem találom. Meg az elem és energiacella töltőket is. Meg a terraformálót is. Az Aurora felfedezése után azt mondhatunk amit akarunk, akármilyen tervrajzot és ép cuccot is találhattunk a hajóban. Szóval velem nem baszik ki holmi elcseszett mentés! :D
  • kisiku
    #497
    Ha nem akarsz tökölni a víztisztítóval, akkor csinálj magadnak olyan búvárruhát, ami olyan ,mint a Dűnében a Fremeneknek van, azaz, 50%-kal kevesebb vizet fogyasztasz, ráadásul még ad is szűrt vizet a testedből áramló folyadékveszteség miatt.
    Ez a Stillsuit, aminek elkészítéséhez 2 db Fiber Mesh és 2 db Silver ore kell.

    Szerintem építs egy bázist a mentőkompod közelében, úgyis kell, mert fontos az életben maradás és a raktár, majd építs egyet oda, ahová én is szoktam: ez a Lost River/ Giant Cove Tree, a 478-as hsz-ban meglátod.Ez kb 1000 méter mélyen van, tehát előbb fel kell készíteni a járműveidet is ilyen mélységre.
    Aztán rendezd be a Cyclops-ot úgy hogy legyen rajta kaja+alvás+töltő+rakodóhely és megvan a mobil bázis.
  • dereksmart
    #496
    Ismét meggondoltam magam, miután telepakoltam a küklopszot tárolóhellyel, és nem kezdett el szaggatni a játék. Plusz úgy nézem megcsinálták a keskeny ágyat, ami nekem kell a küklopszba, franciaágyon nem voltam hajlandó feküdni. Mindezek tükrében felpakoltam a kezdetleges bázisomat, mindent belegyömöszöltem a tengeralattjáróba, és mostantól mobil bázisként üzemelek. Felfedeztem az alien ojjektumot kívülről, szal mindezt azzal magyarázom, hogy megijedtem, mint Robinson a kannibáloktól, és mostantól mozgásban kell maradnom, statikus bázis veszélyes. Később a mélyebb régióba, valami barlangba építek egy minimál bázist, amiben moonpool + víztisztító állomások vannak (még egyik tervrajzot se találtam meg), hogy meg tudjam csinálni a fejlesztéseket, plusz legyen normális vizem, aztán ennyivel eldöcögök egy darabig. Később csinálok egy bázist, amin növényeket meg halakat tenyésztek, de amíg felfedezgetek, addig a küklopszba maradok, amibe annyi tárhelyet rakok hogy olyan lesz mint egy űrhajó, amiben szűk a hely. :)

    De előbb reinstall, mer ezerrel fagy.
  • dereksmart
    #495
    Meggondoltam magam, inkább most már megvárom a tavaszt és az összes frissítést. Az a baj, hogy hiába van mentésem, mindig újrakezdeném ha kihagyok 1-2 hónapot, mivel kiestem a ritmusból, és egyszerűen zavar a fejlettségi szintem, nem emlékszem miket fedeztem fel korábban, meg ilyenek. Szal inkább kezdek majd újat, ha kész a játék.
  • dereksmart
    #494
    Egyébként nekem is crashel. Ilyet még nem tapasztaltam. Kábé 3 perc játék után összeomlott kétszer. Lehet el kell követnem nekem is egy reinstallt.
  • dereksmart
    #493
    Nekem a keskeny ágy a mániám, úgy nézem a videóban, hogy megcsinálták. Ezek szerint mostantól nem csak lefeküdni lehet rá, hanem aludni is. Jaj erre kíváncsi vagyok. A mostani mentésemnél még ágyam sincs, most azért fogok küzdeni, hogy legyen. :D
  • kisiku
    #492
    No, akkor nézzük spoiler-ben az újdonságokat.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Nem lesz könnyű dolgunk ha eljutunk az erőműhöz, ugyanis tényleg van ott (is) egy Sea Dragon, ami igazándiból csak idegesítő, amíg a Cyclops-ban vagyunk. Azt ugyanis lökdösi, néha elég brutálisan, hál'Istennek semmi baja nem lesz a tengeralattjárónknak. Viszont ki kell szállni belőle, amit kizárólag PRAWN Suit-tal lehet.
    Engem kapásból megtámadott, ami heves "tűzgolyó" záport jelentett, majd bemenekültem a bejárathoz, ami viszont lávában van.

    Így sajnos túl sok helyünk nem lesz, ahol mozoghatunk, mert ha kiszállunk, sérülünk (iszonyú forróság), ezért is kell valami komoly búvárruha.Ha lávához érünk, azonnal meghalunk, ha ugyanezt a PRAWN-nal, akkor az csak sokat sérül, de az javítható.Ezért hegesztő legyen nálunk.



    A bejáraton túl, gyakorlatilag egy vulkánban vagyunk:



    Majd itt tovább ugrálva és lassan haladva meglátjuk az erőművet.Az erőmű egy láva tó felett lebeg, illetve e fölé van "kikötve":



    Hogy olyan nagyon egyszerű itt se legyen, mindenhol láva és forróság van, plusz a rohadtul idegesítő Warper-ek, meg még néhány kizárólag ellenséges lény.



    Természetesen van bejárata is, ahol már nem sérülünk, sőt nem kell félni a levegőtől sem, ugyanis ott bent van levegő. Nem akarok több spoiler-t írni, mindenki fedezze fel, de ajánlott vinni Purple Artifact-ot, mert csak így tudjuk kinyitni azt a helyet, ahol majd új tervrajzot találunk az Ion Cell és Ion Battery-hez.


  • Carlos
    #491
    Nálam sincs ilyen hiba.
    Egyszer kéteszer crashelt már de nem ilyen durván mint neked.
    Amúgy backupold a save-edet reinstall előtt!
  • kisiku
    #490
    Furcsa, nekem nincs ilyen tapasztalatom.Nem lehet, hogy valami videokártya probléma lehet?
    Olyan van, hogy lagzik, majd fagy, próbáld lejjebb venni a beállításokat vagy keresünk valami megoldást.Hibát dob ki?
    Én úgy tudom, hogy fagyásnál csinál log-ot azaz naplót.
    Crash.dmp, error.log és output_log.txt file-ok a subnautica telpítési könyvtárban.
  • Zotya22
    #489
    Köszi!
    Egyenlőre ismét összeomlott a játék töltés közben, lehet megint reinstallálni és elölről kezdeni az egészet.. lehet többet érne hagyni az egészet, mert így hogy állandóan napról napra újra kell kezdeni, semmit sem ér.
  • Caliph
    #488
    itt egy link mi melyik biomban található meg

    subnautica wiki

    amúgy floating islandon az egyiken sok alkotóelem van,scanneld le az elhagyott báziselemeket,ott van ültetőláda és jóféle magok is bele,kaja és ital ellátás meg is van oldva
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2017.01.28. 18:33:39
  • Zotya22
    #487
    Nos, reinstallálva már megy ismét a játék, viszont azt nem tudom, hogy bázis alkotó elemet hol találok. Bioreaktor alkotót, lépegetőt stb találtam, ill. bejártam (szerintem) az egész Aurorát, de olyat hogy bázis részlet vagy alkotóelem, na olyat nem találtam még sehol.
  • Zotya22
    #486
    Megpróbálom.:)
  • Carlos
    #485
    reinstall?
  • Zotya22
    #484
    Sziasztok!
    Ömm, ismét szembesültem egy problémával. Töltőképernyőnél .. mitől crashel be a játék? :O Eddig nem csinált ilyet. Valamelyik mappát ki kéne ürítenem vagy konkrétan hogyan lehet ezt orvosolni? :)
  • kisiku
    #483
    Itt van a leírása az új patch-nek.

    Eddig úgy néz ki, hogy május körül lesz a végleges megjelenés, de ház ez volt már idén január, tavaly december, tavaly szeptember, május,stb...
  • Norbertboy
    #482
    Kijött az új patch!Várom, hogy megnézzem, sajnos csak jövő héten lesz rá időm.

    Azt lehet tudni mikor lesz kész a játék?
  • kisiku
    #481
    Nem egészen, de látszik is hogy készül.
    Most ismét jött egy 200 megás update, később belenézek...
  • Carlos
    #480
    prime fac. eddig is igy nézett ki!
  • kisiku
    #479
    Na, már tudom, mi az a 20 mega ...ezek:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Végre nem nyúlnak már a Giant Cove Tree-hez.Volt egy időszak, amikor kétnaponta kivették/berakták.



    A kaja automata is kapott egy új köntöst, rá is fért:



    S a Prájmöri Ríszörcs Fesziliti is kezd egyre pofásabb lenni.




    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2017.01.25. 22:42:28
  • kisiku
    #478
    Nem tudom, nekem naponta kétszer frissít...de elvileg mostanság kellene valamit kiadniuk.Most is épp várakozik valami frissítés...ja ez csak valami 20 megás okosság :)
  • Carlos
    #477
    Elméletileg ma kellett volna jönnie.