3320
  • kisiku
    #111
    Subnautica Wikia...ott van olyan kép.

    Épp most kaptam egy ilyen üzenetet:

    "Detecting multiple leviathan class lifeforms in the region. Are you certain whatever you're doing is worth it?"

    Mivel még lusta voltam iránytűt csinálni, ezért fogalmam nem volt róla, hogy hol vagyok, de most már tudom: Dunes
  • dimre
    #110
    Valahol láttam képi összehasonlítást a méretekről (most nem találom), hát a Reaper hangyafasznyival hosszabb mint Cyclops, átmérőre keskenyebb.
  • kisiku
    #109
    Ne aggódj, a dokk nekem sincs meg, pedig már van Cyclops-om is...
    Hehe, igen, ha beleéled magad, akkor beszaratós! Én is ijedtem már meg, pedig utoljára C64-en rettegtem videojátéktól :)
    Ha szeretnél (ne akarj) olyannal találkozni, ő a Reaper Leviathan.Az Aurora mellett közvetlenül (Crash Zone) és az északon lévő Mountain Islands környékén találkozhatsz velük.Kábé akkora mint a Cyclops, nagyon gyors, nagyon erős, ha nincs Seamoth, akkor azonnal megöl, ha van, akkor esélyed van túlélni, ha elenged, mert különben szétroppant vele együtt...
    Az előző mentésemben, még a frissítés előtt is elkapott egy, de volt a kicsiny hajómnak fegyvere (Seamoth Perimeter Defense), amivel megráztam és erre elengedett...

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.08.26. 21:52:37
  • kisiku
    #108
    Óhh, akkor sejtem melyik...volt egy ajtó, amihez kellett a lézervágó, de annak ellenére kihagytam, hogy volt is nálam, csak nem mentem be rajta...na, irány vissza.
    Köszi.
  • Norbertboy
    #107
    Én lassan 5 órája játszom, de lényegében semmim sincs. Csikóhal tervrajzom van, de szárazdokkólom nincs. Van víztisztítóm, de nincs hova leraknom. Egy csőbe raktam be 3 tárolót ott gyűjtöm a cuccaim. Van sok gyémántom meg aranyam. ( ez jó mert a patch előtt alig találtam, igaz nem is tudtam hol kell keresni) Viszont tervrajzaim nem igazán vannak. Nehezebb lett a játék, agresszívabbak a ragadozó halak is. (Egyszer hallottam hangokat a hátam mögül úsztam mint állat, megfordultam (nem kellet volna) egy nagy hal 1 méterre volt mögöttem. Úgy megijedtem, h fel kiáltottam, még a párom is megijedt! )

    Voltam a nagy hajón is, de ott meg pókok vannak, el is húztam a csíkot! A szigetet is felfedeztem, körbe jártam rendesen még a tetejére is felmentem. Hál isten ilyen szörnyőséggel nem is találkoztam ami a képen van!

    Nem azért írtam le a sikeretlenségem, h segítséget kérjek! Csak sikerül mindent megszereznem, talán az új patchig sikerül is!


    Magyarítás mikor lesz befejezve, erről tud valaki valamit?

  • MarkBlade
    #106
    pedig ott van.. bementem én is és elég kemény volt. Vagy 1 órát csak bent kolbászoltam. Ott van egy dock rész és ott vannak kiállítva. 4 db kell hozzá de egy helyen ott is vannak. Lézer vágó és javító is kell mert bizonyos részeken használni kell őket. Ja és sok kaja és víz meg gyógyócsomag sem árt. Sok mindent lehet találni rengeteg aksi meg plakát meg sapka, baba :D
  • kisiku
    #105
    No, én bejártam az Aurora-t...persze lehet, hogy nem mindent, de sok érdekességet lehet találni rajta, csak a PRAWN Suit részeit nem...én legalábbis nem találtam meg.Viszont találtam baromi sok Battery-t, igaz délelőtt ez még Power Cell volt, csak megégtem a hajóban, így visszatöltöttem.
    Találtam több PDA-t sztorival, a feketedobozt is ami azt mondja, hogy ami lelőtte az űrhajót, az nem fegyver volt, hanem a bolygóról kilőtt nagy sebességű energianyaláb
    Találtam Seamoth Pressure Compensator-t és Cyclops Energy Efficiency Module-t is.
    No, az Aurora-ból kifelé jövet pedig ezt találtam és úgy döntöttem, itt inkább nem kutatok tovább :



    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.08.26. 19:32:54
  • kisiku
    #104
    Már a folyosó és a zsilip is használható arra, hogy telepíts bele szekrényeket (tárolókat), illetve ha van áram, meg bele tudsz mászni, akkor levegőt is ad.Pár alap dolgot fel tudsz szerelni a folyosók falára is.Fabricator-t is, fali szekrényt, elemtöltőt.Én is így csináltam, amíg meg nem találtam a szoba tervrajzát, ami a délen található Floating Islands-en van az elhagyott bázison.Itt nem kell félni, nincs Reaper, Grand Reef-től délre van a sziget.Sok tervrajzot itt találsz meg.Ide eljuthatsz a Seaglide-dal is, csak vigyél tartalék Battery-t is!
  • toocha
    #103
    Én nagyon szeretem ezt a játékot, de ez hogy a lakóhelyiséget nem tud építeni (csak kutatás után), de folyosót, meg zsilipet, stb-t igen, ez:
  • kisiku
    #102
    Szerintem is nagyon jó játék, főleg a mai kiábrándító felhozatal mellett.
    Gyakorlatilag 8-10 óra játék alatt, mióta újrakezdtem, megvan a Cyclops ismét, megépítve, szintúgy sok egyéb nyalánksággal.Találtam kávéfőzőt is (!), persze kíváncsi leszek, hogy kávét hol találok.Volt egy-két beszaratós pillanatom, egyszer majdnem megevett egy Reaper, máskor csak az ordításukat lehetett hallani a Mountains körül.

    Nézzük milyen változásokat tapasztaltam az augusztusi kiadásban, ami PRAWN Suit Update névre van keresztelve:
    - elérhetővé vált a fent nevezett lépegető megépítése.Terveit elsősorban az Aurora-n találjuk, de a kiegészítőkért turkálni kell az "óceánban"
    - Átalakították egyes alkatrészek, berendezések anyagigényét, pl. nem kell Magnetite az iránytűhöz, de a First Aid Kit Fabricator építése többe kerül és más anyagokba,stb.
    - Módosították az ételek tulajdonságait, pl a szárazföldről elhozható Lantern Fruit kevésbé csökkenti az éhséget és szomjúságot, magyarán többet kell ennünk belőle.
    - sokkal több titániumot és kvarcot találhatunk a mentőhajónk közelében, meg úgy általában.
    - a húsevő lények agresszívabbak lettek,szerintem többen is vannak, ráadásul üldöznek is, ha egyszer kiszúrtak minket kajának, igaz a Reaper-re is!
    - több PDA-t, segélyhívásokat,sztorikat,stb-t kapunk
    - jobban bejárható az Aurora (bár még csak most megyek oda)
    - alapból nem kapunk meg indulásnál egy csomó hasznos tervrajzot, ergo többet kell kutatni utánuk
    - mintha "közelebb lenne" a Mountains biome a mentőhajónkhoz
    - a Cyclops külső kamerái kaptak világítást is, így vaksötétben is látunk valamit (na ne gondoljunk arra, hogy fényárban fog úszni az egész víz alatti világ)

    Egyelőre ennyi, de majd írok még. Tervezem, hogy - hasonlóan az X-Rebirth kézikönyvemhez - ami olyan 80-85 oldalas lett (és még nem vagyok kész a frissítéssel) készítek ehhez is egy leírást, egy kis könyvecske formájában, habár magyarul is játszható, de egyfajta összefoglalónak jó lesz.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.08.26. 09:12:57
  • Norbertboy
    #101
    Meglepően jó ez a játék, sokat gondolkodtam meg vegyem vagy ne. Végül megvettem és nem bántam meg! Simán röpködnek az órák mellette.

    Még kezdő vagyok, sokat küzdők és keresek, várom mikor lesz meg mindenem.

    Az árát mindenképp megérte!
  • Sanyicucu
    #100
    A játékon belül a textúra beállítás nem működik./virágbolti/.F8 és az F3 gombokkal nem tudom kivenni a disable conzole elöl a jelet és így nem tudok állítani rajta.Van más lehetőség a textúra kisebbre vételére?
  • kisiku
    #99
    Hm, én viszont már megint ott tartok, hogy megvan a Seamoth (megépítve), tudok rendesen építkezni, most épp a Floating Islands-en vagyok, vannak erőmű terveim, minden van,amitől tökéletesen életben tudok maradni.
    Most viszem vissza a szárazföldi kaják magvait és gyümölcseit, melyeket elültetek, jártam már Mountains közelében is, de ott még rádióaktív volt a terület.
    Persze már van sugárvédő öltözetem is, csak a Mountains közelében sajnos van Reaper, úgyhogy kockáztatnom kell, ha kell a Magnetite.
    Apropó állatkák: úgy veszem észre, mintha egy kicsit harapósabbak lennének, mert a Stalker-ek és a Sandshark-ok már megkóstoltak engem, ráadásul üldöznek is, úgyhogy ha nincs Seaglide, akkor eleségek lehetünk könnyedén.Gyanítom, hogy a Reaper sem lesz kedvesebb, de azt majd csak ha lesz Cyclops-om vagy a PRAWN Suit...majd akkor megküzdünk.

    Úgy nézem nem változtat sokat a tájon, mert ugyanazt a repedést és termál forrást találtam meg a Grand Reef-be vezető úton, ahová még előzőleg bázist húztam fel, úgyhogy most is oda fog kerülni.

    Szép a kilátás:



  • Zozo76
    #98
    persze, kurva jo a jatek, csak nincs idegem allandoan ujrakezdeni. varni birok, az nem ker kenyeret! :)
  • kisiku
    #97
    Teljesen egyetértünk.Jó, még nincs kész, el lehet vele szórakozni sokáig, ezért kell Survival módban játszani és csalás nélkül.Tegnap este kezdtem újra kb 11 óra körül, ma tudtam vele (még meló közben ) tolni kb 1 órát, s már megvan a Seamoth terv, most lesz meg az ezt legyártó Mobile Vehicle... meg miegymás.

    Patchek: elvileg erre a hónapra ígérték hogy meglesz a végleges kiadás, de csúszni fog, szerintem. Kb úgy frissült eddig, hogy 1-2 hónap volt a különbség.

    Ha teljesen kész lesz, lesz sztori is, már most is több van benne, mint előzőleg, valószínűleg lesznek más túlélők is, stb.
  • Norbertboy
    #96
    Tudod aktiválni. Ami global azt mind!
  • MarkBlade
    #95
    A játék nagyon jó szerintem. több mint 5 óra van benne felfedezni mindent. Ha szereted a búvárszimulátort építéssel ez tetszeni fog. SZép grafika. Ami nem tetszik hogy kb 1/2 évente adnak ki frissítést a játékhoz. Ami nagyon lassú tempó. Igazi quest vonal nincsen a játékban. Lezuhansz egy űrhajóval és éld túl. Építhetsz bázist tengeralattjárót és a játék arról szól hogy felfedezel. Hozzáteszem 10* szebb az említett játéknál. Kezdeti fázisa ellenére játszható. És ennyi pénzt megér.
  • jan5650
    #94
    Egyébként ha G2A-n veszem meg akkor azt tudom Magyarországon is aktiválni?

    https://www.g2a.com/subnautica-early-access-steam-cd-key-global.html

    Ez alig van 4.000 Ft
  • jan5650
    #93
    ajaj.... és milyen sűrűn van patch?
    Egyébként van már valami időpont, hogy mikor lesz teljes a játék? Mert az egyetlen Early Access játékom a DayZ, de szerintem az se lesz sose kész :D
  • Zozo76
    #92
    en asszem varok mig kilep a korai statusbol, a faszom sem kezdi mindig ujra egy rohadt patch utan! :)
  • jan5650
    #91
    Én most gondolkodtam el a megvételén. Megéri? Játszható játék? A No Man's Sky-t kb. 4 óra alatt untam meg. Ez hasonló? :D
  • toocha
    #90
    Aztadejó ez az új peccs! Konkrétan kezdeném az új bázis építését, De nincs "bázis szoba" az építhető dolgok között. Van alap, folyosó, szekrény...minden, csak a "kapszula" vagy mia tököm az nincs.
    Utoljára szerkesztette: toocha, 2016.08.24. 13:23:51
  • kisiku
    #89
    Igen.Habár mindig azt írja, lehet "upgrade"-elni a mentést, de elvész mindened...ergo inkább kezdd újra.
    Én már építem az új bázist, hál'Istennek olyan régóta tolom (már vagy 6-szor újrakezdtem), hogy fejből tudom, mi hol van, mit hol találok.
    De akkor is rohadt idegesítő, csak úgy tudnak patch-et kiadni, hogy mindig elölről kell kezdened.
  • Norbertboy
    #88
    Én régebbi mentéssel játszom, ez gond?
  • Zozo76
    #87
    lehet hogy ez volt a baj, nekem is szolt hogy regebben egy frissites utan hogy ujra-kezdjem igy meg ugy, de inkabb folytattam... :)
  • MarkBlade
    #86
    Mech kell nézni :) torpedó kéz :D lehet ez már sebez is..
  • kisiku
    #85
    Új frissítést adtak ki a PC-s verzióhoz.

    Mint eddig mindig, most is új játékot kell indítani, azaz lehet elölről kezdeni az egészet...no mindegy, legalább újra izgalmas lesz :)
    Bár ezen azért javíthatnának, elég proli megoldás az állandó újrakezdés...
  • Zozo76
    #84
    xbox, szoval gyari.
  • MarkBlade
    #83
    Gyári vagy virág? Mert nálam a gyári még nem fagyott és ilyen hibát sem produkált.
  • Zozo76
    #82
    toltom be a jatekot, cyclops sehol. de a hozzavalok sincsenek meg, tehat a mentes szerint megepitettem, csak eltunt. a kurva anyjat! most vagy valahol letezik csak mashova tette le a terkepen vagy nem is letezik. kapja be a jatek, egy csomot meloztam hogy osszehozzam... :(
  • kisiku
    #81
    Még bugos, fejlesztés alatt álló.Nekem egyszer fagyott le eddig, amikor a Propulsion Cannon-nal próbáltam eltávolítani valami roncsot az útból, de soha egyébként.Mondjuk nekem eredeti van, de nem jellemző a fagyás.Próbáld alacsonyabbra venni a részletességet,stb-t.Nézd meg, elegendő e a ramod,stb.
    Még nincs optimalizálva, várnunk kell vele.
  • Sanyicucu
    #80
    Mi a teendő ha azzal az üzenettel dob ki,hogy a subnautica.exe nem válaszol?A legújabb virágbolti van meg még.(Subnautica.b36261)
  • kisiku
    #79
    Még annyit, hogy ha egyszer betöltötte a területrészt, akkor már simábban fog futni.Igaz ez arra is, ha kilépsz a játékból és újra betöltöd a mentést.A sandbox-open world játékoknál az az egyik legnagyobb kihívás,hogy úgy töltse be a játékteret, hogy minél kevesebbet érzékeljen a játékos belőle.Azaz ne akadozzon,ne töltsön,de ugráljon.Egy fejlesztés alatt álló játéknál ezeket még le kell nyelni.Ha kiadás után is szar lesz,akkor kell a support-ot ba írni.Eleve konzolokra ki sem adhatnak (régen így volt) úgy játékot, hogy akadozik,nem megy,bugos,stb.

    Mivel ezekkel tisztában vagyok,ezért lassan szoktam haladni mindkét tengeralattjáróval,hogy legyen ideje betölteni a pályarészt.Persze engem is idegesít,hogy megyek,megyek, egyszer csak megjelenik mellettem egy Reaper vagy egy Boneshark, és még csak nem is hallottam addig a hangjukat.
    A másik a savegame. Minél több bázisod/stb-d van, annál nagyobb.Most nálam 400 megás egy mentés.Ezt anno az X-Rebirth-nél is elkövették, majd csináltak egy okos húzást és betömörítették.Mivel rengeteg apró fájlból áll, eltart egy darabig,amíg betölti.Nekem még első generációs SSD-m van( akkor vettem,amikor bejött Magyarországra),így nem arról játszom,de ahogy olvasom sokat még az sem dob rajta.
  • kisiku
    #78
    Grand Reef, Deep Grand Reef főként.Ezek biztonságos helyek, itt max nagyon sötét van,de nincs ellenfél.Nagyon mély, vigyél magaddal Rebreather-t, így lassabban fogy az oxigéned.A Seamoth-ot készítsd fel mélytengeri merülésre, ha tudod.Mehetsz úszva is csak figyelj a levegődre.
  • kisiku
    #77
    Vannak bizonyos helyek ahová kifejezetten jó a Cyclops.Mobil "raktárnak", pl. sok anyagot tudsz gyűjteni,ebben el tudod raktározni, nem kell állandóan visszamenned a bázisra.A veszélyesebb, mélyebb helyekre könnyebben el tudsz jutni, pl a Cyclops merülési mélysége nagyobb, mint a Seamoth-é.Ha Seamoth-tal mész olyan helyre,ahol Reaper van, azt simán megtámadja, a másikat nem, csak nekimegy, de nem sérül.Régen nem volt töltési lehetőség, ekkor az elhasználódott akkukat és elemeket el kellett dobni.

    A játék még nincs kész, a fejlesztők az optimalizálást a végére fogják hagyni.Én I5-4690-en tolom 16 Gb rammal és R9280X 3Gb-s gpu-val.Akkor akadozik, amikor betölt egy újabb területet, Biome-t.El kell fogadni, hogy még nincs kész, ez az Early Access,de erre fel is hívják a figyelmet mindig,minden játéknál.
  • Sanyicucu
    #76
    Sziasztok!
    Virágbolti kiadásom van és most szeretném kipróbálnia játékot mert kb. fél éve nem játszottam vele.HD 6670 vga 8 Gb ddr5 ram és fx-4300 procim van.Most mi lehet a gépigény ennyi idő után?Addig nem venném meg amíg nem lesz teljes és optimizált a játék.
  • Zozo76
    #75
    meg 1000 ala is
  • Norbertboy
    #74
    Gyémántot hol lehet találni?

    200 méter mélyre lehet menni?

  • Zozo76
    #73
    ja a kaja ugye meg lenne oldva mert viraganyast lehet tenni bele, meg a ruham is csinal vizet elvileg tehat a kajaval nem lenne gond a cyclops-on... mar ugye a vizkeszito kiesett. kar hogy se dokkolni nem tud a cyclops se mashogy nem lehet energiat nyomatni bele.
  • Zozo76
    #72
    Na, akkor egybe leirom amit akarok:

    dimre:
    az oke hogy a kuklopszba tennek akkutoltot de az a 22-es csapdaja nem? ugy ertem hogy az akkutolto is a kuklopsz kozponti akksijaibol meriti az energiat, tehat toltene de kozben a tobbit meriti amit tolteni kellene... vagy atomreaktorral megy a kuklopsz, vagy a kuklopszon levo atomreaktor mukodteti az akksitoltot, vagy mi van? :)

    kisiku:
    tudom hogy kell csinalni elemet meg akksit de azt akarom elkerulni, inkabb toltogetek. megepitettem tegnap este a kuklopszt de igazabol nem tudom mi ertelme van igy. ugyanis bazis mindenkeppen kell ahhol hogy valahol toltsem az akkukat. a jatekter meg igazabol nem olyan hatalmas mint elsore latszik. szoval a csikohallal is siman be lehet jarni. persze belakom ha mar megcsinaltam csak mar most latom hogy egyenlore nem sok ertelme lesz.
    XBOXon meg komoly gondok vannak a programmal. annyira hogy ahogy mesz a seamoth-al (csikohal-al), szinte elotted teszi ki a tajat a gep, nem egyszer fordul elo hogy nekimesz valami kiemelkedesnek mert eled rakja csak ki. a cyclops-ban (hogy angolul is irjam mar) olyan 10fps-t jo ha produkal a jatek annyira optimalizalatlan (ne felejtsem el megemliteni hogy pl a division 1080p-be fut a konzolon stabil 30fps-el, rengeteget jatszottam vele es soha nem esett le a frame-rate, pedig mennyire tele vannak szorva az utcak minden szir-szarral), ahhoz kepest itt joval sivarabb a taj es mar a felbontassal is lejjebb mentek (szerintem mar csak 720p) es meg mindig nem jo. szoval nehez vele jatszani emiatt egyenlore. nagyon sok helyen iszonyat alacsony a texuratottsag minosege, rendesen latszanak hogy kockas az egesz, latom szenvednek vele, messze nem olyan szep a grafika mint itt az alant levo kepeken. emiatt nem bir kilepni a preview-bol XBOXon a jatek, nem tudom steam-en early access-e meg a jatek...?