3320
  • KiruHoshino
    #151
    Az alap szobát hogy lehet megszerezni? Előző update-ban még alap volt. Most nem jövők rá, hogy mi van. :)
  • Dagohun74
    #150
    Thx!

    Azt hiszem megyek soert.
  • dimre
    #149
    Még annyit a szükségletekhez, ha 20%-ra csökken az éhséged vagy a szomjúságod akkor a műmaca vinnyogni fog, ha még tovább 10%-ra süllyed le akkor már jajveszékel, hogy éhen vagy szomjan halsz.
  • dimre
    #148
    Seaglide = elemes sikló
    Seamoth = csikóhal

    Vizet háromféle módon lehet, a hólyaghalból ez 20%-ot pótol, vagy 3x sólerakódás + sima korall = fehérítő ezt átfabrikálod vízzé 40%-ot pótol, és van a víztisztító ami energiát fogyaszt (jó sokat, építéséhez meg kell találnod a 2db fregmentet), cserébe kb. fél óránkét 2 üveg víz 50%-os + 2 só. Ja és a rostszálas búvárruha, ami az izzadságodat hasznosítja 20% mértékben -3 kaja.

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2016.08.29. 17:52:27
  • Zozo76
    #147
    nalam 6 palack (!) + specko sisak... :)
  • Zozo76
    #146
    megjott az update nekunk is! az a nyomorult prawn vagy mi nem erdekel, de az aurora jo lenne ha megvaltozna itt is vegre! ha lejott es kiprobalom, majd irok mi a helyzet!
  • Norbertboy
    #145
    Nekem mikor még nem volt csikóhalam, 3-4 palackkal szoktam menni mélyebb helyekre + a speckó sisakkal aminél lassabban fogy az oxigén.

    Volt para bőven
  • MarkBlade
    #144
    Ha több palackot tartasz magadnál összeadódik. Hiába nincs a hátadon, attól még beleszámít az is! Így akár 200-300 is összejöhet!
  • Dagohun74
    #143
    Elemek, scanner, elem töltő, most találtam nagyobb aksi töltőt is ezeket összerakom. Szekrények vannak, fabrikátor is van. A seaglide az a csikóhal (magyarul)? Légzőpalack megvan a nagyobb (most 105 a levegő), Vizet mivel állítok elő a halakon kívül? Kaját is a halakból szerzem.
    A szigetet még nem találtam meg, mondjuk nem is mentem még messzire. Szóval van még mit felfedezni.
  • kisiku
    #142
    Pontosan.Szépen sorrendben.
    Először gondoskodj élelemről, vízről, alap bázisról, levegővel, meg egy-két szekrénnyel, hogy tudj hová pakolni.Ezután keresd meg a Seaglide terveit, ezzel már tudsz gyorsan haladni.Fabrikálj légzőpalackot, hogy több levegőd legyen.Készíts elemet (Acid Mushroom+Copper Ore), mert kell majd a Scanner-hez és a Seaglide is gyorsan fogyasztja...és így tovább.
  • Dagohun74
    #141
    Köszi.
    Cyclops még igen messze van. Alig pár dolgot találtam belőle. De előbb a bázist csinálom meg aztán megyek az aurorára.
  • kraven54
    #140
    Jet Pack nélkül is tudok repülni:D
  • kisiku
    #139
    Megkerülöd az űrhajót, úgy, hogy az elejére mész (északról), ahol "szétnyílt" és ott ki tudsz mászni rá.Elvileg ott nincs Reaper csak a hangját hallod.Ha van Welder-ed, akkor meg tudod javítani a Seamoth-ot.
    Ha mégsem akarsz így odamenni, akkor előbb építs Cyclops-ot is, azzal biztonságosabb.Ha fellépsz az Aurora-ra, vigyázz a tűzzel és a kis ge*ikkel, amik rád akarnak ugrani és beléd marni.Javaslom vigyél (bár fogsz találni is) tűzoltópalackot, vizet és kaját, no meg elsősegélycsomagot.
    Ha túl közel kerülsz egy Reaper-hez, ne állj meg, ne lassíts,ne nézz vissza, hanem menekülj. Úszással esélyed sincs, Seamoth-hal és Seaglide-dal igen.
  • Dagohun74
    #138
    Nem rég kezdtem a játékot. Nagy nehezen meg lett a kis hajó, összeraktam, na mentem szedtem egy rakat BP-t, aztán véletlenül kikötöttem az aurora mellett. Majd nagy hirtelen kiugrott a reaper vagy (lentebb van a képeken) mi, hát... lefostam a bokám úgy megijedtem. Épp hogy megúsztam 6% maradt a kis hajó páncéljából. Láttam vissza menni a nagy hajóba a dögöt. Kérdésem hogy lehet oda bejutni? Mert elmenekülni se volt időm előle.
  • kisiku
    #137
    Szép.Jaja, Scanner Room nekem is megvan, csak még nem építettem meg.Milyen hülyeség, hogy azt nem lehet olyan egyszerűen ráépíteni a Foundation-re, mint a többi modult...egy csomó időt el szoktam pöcsölni, mire beállítom.
    Ötletes, hogy két Moonpool-t is építettél, asszem én is ezt fogom tenni.
  • MarkBlade
    #136

    Végre megvan minden :)
  • kisiku
    #135
    Jó reggelt.No, találtam egy gameplay videót, amelyben megmutatják, hogy a Prawn Suit-tal simán ki lehet ütni a 134-es hozzászólásomban látható Reaper Leviathan-t. Néhány ütés és kifekszik.Asszem kipróbálom én is, de előtte még kéne pár kiegészítő, mert nem feltétlenül akarok én ölni ebben az amúgy kreatív és kiváló játékban, inkább bányászni szeretnék.
    Nagyon könnyen irányítható egyébként, lehet vele ugrani is, elég nagyot, csomó kiegészítő van hozzá, fel lehet venni például a Gas Pod-ot is anélkül, hogy megmérgezne, szóval jóra sikerült.
    Most "sajnos" dolgoznom kell, de azért a háttérben hadd fusson, erre való az Alt+Tab
  • kisiku
    #134
    Gratula!Mondom, hogy megéri, erről szól az egész. Igen,amit mondasz az a Grand Reef.Ott sötét van és nagyon mély, de rakás hasznos cuccot és anyagot találhatsz, nincs ellenség, nem úgy mint ezek:



    Ez asszem a Dune Biome, itt kellett küzdenem velük az egyik tervért.Fogok is írni a fejlesztőknek, hogy elég idegesítő, ahogy ezeket lerakja mellém.Már hallod a hangját messziről, de nem látod, egyszer csak megjelenik melléd, összefosod magad, majd mész két centit és eltűnik (!) mellőled...ez biztos hogy bug.
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.08.28. 20:31:59
  • Norbertboy
    #133
    Jelentem majdnem minden tervrajzom meg van! :-)

    Kemény meló volt! Már csak lootolni kell a nyersanyagokat...

    A dokkolót kb 250 méter mélyen találtam egy roncsban. Párhuzamosan indultam el az Auróra roncsal a hajtómű irányában. A mögötte lévő szigetet is lehet már látni. A mélyben léghajó szerű növények vannak. Ott kell keresgélni. Kemény volt, még a roncsba is mélyen be kell menni. Majdnem meg is haltam.

    Nagyon tuti játék! Coop remélem lesz benne.
  • kisiku
    #132
    Asszem a Blood Kelp Forest, ahol a Blood Vine-ok vannak.Nagyon sötét, nagyon mély és van Ampeel.Két helyen is van ilyen Biome. Ha már ott vagy, késsel harvest-elj Deep Shroom-ot, mert később jól jön, de ez is sebez, mint az Acid Mushroom.Találsz itt még rengeteg Uranium-ot, Quartz-ot, Gold, Diamond,stb értékes anyagokat is.

    Nagyon jó ez a Prawn Suit.Két ütés és kinyírok egy Stalker-t...megyek és keresek hozzá további upgrade-eket.Ki akarom próbálni a bányászatot, meg a többi érdekességet.
  • kraven54
    #131
    Több wreckben is : Grand Reef Wrecks, Blood Kelp Wrecks, Mountains Wrecks
  • MarkBlade
    #130
    Moonpoolt hol találtad? Mert az istennek sem találom..
  • kisiku
    #129
    Ezekből maradsz ki:



  • Zozo76
    #128
    tojok ra, csak ne kelljen megint ujra elolrol mindent osszekeresni! :)
  • Zozo76
    #127
    most voltam kint az AURORA-nal, semmi valtozas. elol bementem, csak egy ut van, keresztul a rekatorszoban, es oldalt ki. sehova nem lehet menni mashova. kb 3 perc alatt vegig lehet menni... :)
  • kisiku
    #126
    No, hát nagy nehezen megvan a Vehicle Modification Console is. Ehhez meg kellett küzdenem egy Reaper-rel a Dune-ben...mivel ott körözött a két blueprint mellett így összegyűjtve bátorságomat lebénítottam az előtte már megszerzett Stasis Rifle-val.Amíg mozgásképtelen volt, beszkenneltem, meg is építettem, fel is szereltem fegyverekkel a Seamoth-ot, immár torpedóval is.
    Most megyek és bosszút állok mindenen, ami harapni akart belőlem egy darabot...
    Asszem elsőnek kiirtom a túlzottan elszaporodott Stalkereket, majd a Sandsharkok is kapnak,meg úgy minden.
    Örömteli lenne, ha már egyszer tudunk urániumot dúsítani, hogy legyen nukleáris robbanófejjel felszerelt torpedó is.
  • toocha
    #125
    Nem lesz PAWN gúnyád.
  • Zozo76
    #124
    mi van akkor ha nem kezdek AZERT SE uj jatekot hanem regit folytatom? :)
  • Norbertboy
    #123
    Köszi a tippeket!

    Bioreaktorom van, de a vízfelszínhez közel lakom, lehet ha profi leszek akkor lejjebb költözöm. Egyenlőre remek itt nekem.
  • kisiku
    #122
    Apropó energia: amíg meg nem találod az atomreaktor terveit, addig talán a bioreaktor a leghasználhatóbb.Ebbe ugyanis bármilyen növény vagy állati eredetű dolgot bele tudsz "darálni". Minden ilyen életformának van egy "energiatartalma", azaz mennyi ideig, mennyi áramot tud belőle kicsikarni az erőmű.Belerakhatod a legegyszerűbb növényeket, azok magvait/spóráit, de rakhatsz bele tojásokat, növényevő halakat és persze húsevőket is.Ez utóbbiakhoz persze kell hogy legyen egy Alien Containment-ed, ahol a tojásaiból kikeltetheted őket, majd vársz még egy kicsit, amíg megnőnek.Ezután mivel nem tudsz velük mit csinálni, mehetnek a Bioreaktorba.
    Ha elengeded őket, azaz kiveszed közepesen fejlett állapotukból és kiviszed az óceánba, onnan már téged is megtámadnak!

    A napelem az első és alap erőműved, könnyen rábukkansz a terveire és nem is drága megépíteni. Viszont olyan hely kell neki, ami minél közelebb van a vízfelszínhez, különben nem lesz elég fény neki. Mélyen is működik csak sokkal rosszabb hatékonysággal (nagyon lassú töltés)

    A Thermal Reactor akkor jó, ha a bázisodat olyan helyre építed, ahol állandóan, minimum 15 fok felett van a vízhőmérséklet.Ehhez erősen ajánlom egy hőmérő modul legyártását, ami utána majd a sisakod HUD-ján jelenik meg.Azaz felszereled magadnak.
    Több ilyen pont is van, van közel a mentőhajódhoz is, de inkább a mélyebb és veszélyesebb helyeken vannak.
    Minél melegebb hely közelébe építed, annál gyorsabban termel áramot.Ráadásul végtelen energiát ad, többé nem lesz gondod vele.Lehet többet is építeni, így a kapacitásod is megnő.Én kombinálni szoktam őket.

    Az atomreaktor a non-plus ultra, azaz a leghatékonyabb.De ehhez azon kívül hogy megtalálod a terveit, szükséged lesz mély vizekben található Uranite Crystal-ra is. Zöld kristályok, 3 darab kell egy darab Uranium legyártásához, majd ehhez hozzáadva egy Titanium és egy Lead (ólom) anyagot készíted el a Nuclear Reactor Rod-ot vagyis a fűtőelemet. Ezt ha berakod a reaktorba, akkor nagyon sok és nagyon sokáig tartó áramod lesz.

    Számomra furcsa, hogy ha felszerelsz pl. 2 db Sportlight-ot a bázisodra, mennyire leszívja az energiádat, ez kicsit optimalizálatlan még.

    Most hogy megvan a Seamoth-od, nézz körül melyek voltak azok a helyek, ahová nem tudtál vagy nem mertél elmenni.Javaslom, hogy kezdd a délen található Floating Islands-szel, ami Grand Reef-ben található.Itt nincs veszély, nincsenek nagy ellenségek.Ezen a szigeten egy rakás dolgot tudsz szkennelni, többek között a lakómodult, azaz a Multipurpose Room-ot, vihetsz haza növények mintáit, amit a szintén itt található tervek alapján építhető belső virágágyásokba át tudsz ültetni, hogy aztán folyamatos kaja ellátásod legyen.
    Egyelőre ennyi. :)

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.08.28. 08:36:00
  • Norbertboy
    #121
    Napelemem van, van lakhelyem is, van sok cuccom. Vízet is szét tudom választani és most meglett a csikóhal is :-D Megtaláltam az összeszerelő masinériát. Most gyártottam le alvás előtt.

    Pedig oda le a mélyre gépesítés nélkül mentem, oxigénem volt bőven meg nagy szerencsém, hogy nem haltam meg!

    Köszi a tippeket!
  • kisiku
    #120
    Ne add fel, nem nehéz csak rá kell jönni.Sorrendben kell építkezni, legalábbis az én logikám szerint.Mindennek megvan a rendje, mit mikor.Pl, van Cyclops-om az új patch óta, már van Moonpool-om is, de még mindig nem tudtam a nagyobb űrtartalmú palackot megcsinálni, mert nincs még modification station-öm.
    Első, hogy legyen biztos kaja és víz forrásod.Legyen helyed, ahová pakolsz és ahol levegőt tudsz venni a víz alatt is.Ehhez minimum egy Solar Panel építése kell, hogy legyen alap áramod.
    Ne menj rögtön a legveszélyesebb vagy legmélyebb területekre, ha csak nincs minimum egy Seaglide-od.Később mindent meg fogsz találni.
    Amit a videón látni, az a Jelly Shroom Cave, az egy nagy kiterjedésű víz alatti barlangrendszer, immár nem veszélytelen sem, de Seamoth nélkül ne menj oda!Legyen benne legalább egy Pressure Compensator Module Mk1-es, hogy 300 méterig bírja a kishajód, mert asszem 180 méter a minimális mélysége a barlangnak.
    A mentőhajódtól nem messze dél/délnyugati irányban van az egyik bejárata.
    Én pl. minden fontosabb helyet megjelölök Beacon-nel, hogy tudjak tájékozódni és később is odataláljak.

    Látod? Én így szoktam megjelölni, mi hol van?




  • MarkBlade
    #119
    Ha a kishajót összerakod és raksz rá legalább 2-es vízmélység bírást akkor sima liba lemenni oda. Lehet egyessel is el tudsz menni a határig ha 3 palack és gyors vagy :) nem olyan vészes. Igazából a roncsvadászat a nehéz és azokat megtalálni. Most hogy főleg azokban vannak a receptek. Meg hogy azért némelyik bugos és van egy két belógó vas ami aztán pont akkor nem enged amikor sietnél, vagy a fény a lámpával eltűnik valami graf hibában aztán foroghatsz hogy visszajöjjön és értékes másodperceket vesztesz. :D
  • Norbertboy
    #118
    Kicsit több mint 10 óra játék után lassan haladok. Voltak mélypontok is, mikor a játék befejezésén gondolkodtam a sok sikertelenség után. 1 óra járkálás, élelem gyűjtés után frusztráló volt, h nem juttok előbbre. Aztán tovább dobott a csikóhal recept, igaz még nem tudom megcsinálni. Találtam még egy szigetet is, ott jöttem rá, h a kész épületeket kell szkenneli, h nekem is legyen. Közben agyaltam, vajon hány sziget legyen és elkezdem google-özni (ez volt az egy dolog amiben segítséget használtam a játékhoz, szeretem magam megoldani a dolgokat.) így találtam rá erre a videóra. Aki még kezdő, erre az elhagyott bázisra tuti nem fog rátalálni. 5.10 körül. 3 búvárpalackkal és a spéci búvársapkában elindultam, nagyjából tudtam hol is van ez a hely, csak nem mertem lemenni. Hál isten én nem találkoztam semmilyen agresszív élőlénnyel sem!

    Lehet 40-50 óra is kell mire ott tartok a (patch utáni időre gondolok), mint a többi fórumozó! Ha csak addig meg nem unom, mert nagyon nehéz a játék! Viszont van kihívás bőven, kíváncsian várom meddig tud lekötni ez a játék. A hangulat az nagyon jó, beletudom élni magam, néha nagyon megtudok rémülni! Eddig 33 órám van benne összevissza.
    Utoljára szerkesztette: Norbertboy, 2016.08.27. 21:56:13
  • Zozo76
    #117
    ma delutan megnezem, de lehetseges hogy mi xbox-ok le vagyunk maradva a pc-s verziotol. a fo platform a pc.
  • MarkBlade
    #116
    valamit benéztél akkor. Az ÚJ patch-el kibővítették. Csak elöl lehet bemenni és kb 1 órát lehet mászkálni benne..
  • Zozo76
    #115
    en valamelyik nap kimentem az aurora-ra, de semmi valtozas nincs. elol az orr resznel bemesz, csak egyfele lehet menni, majd a reaktorszoban keresztul alul tovabb uszva a hajo bal oldalan alul kijosz. ahhoz kepest hogy mekkora nagy az aurora baromira gyer a bejarhato terulet.
  • MarkBlade
    #114
    Azt nézem hogy a halak is sokkal támadóbban lépnek fel főleg az iszapolós harcsák. Folyamatosan rámentek a kis tengerjárómra no meg rám is ha kiszállok belőle. Kicsit hiányzik a coop belőle..
  • kisiku
    #113
    Ezzel egyetértünk, szerintem is sokkal nehezebb, több ellenség is van, de nem baj...
    Nem mentem még vissza az űrhajóra, mert közben megtaláltam 4 új tervrajzot is, meg is építettem az atomreaktort és a nagy akváriumot.Most már a tojásokat keltetem, hogy aztán az ivadékoknak irány a Bioreactor
    Kell még a Moonpool és a Vehicle Modification Station, meg a Modification Station (ez a fejlett Fabricator)
    Aztán kipróbálom a torpedókat és elkezdek nagyvadakra vadászni.
  • MarkBlade
    #112
    Sokkal nehezebb lett a játék! A legtöbb tervrajz most már a roncsokba került. Azokat kell megtalálni és felderíteni. Ott van a moonpool is. Én is azt vadászom. Már elég sok mindent összeszedtem. De még a java hátra van :D A játék nehézségével viszont nőtt az élvezeti faktora is.