3317
  • Caliph
    #228
    ahhoz hogy bejuss a gépházba és a prawn hangárba kellett a prop cannon. illetve befelé egy kis égési sérüléssel be lehetett menni de ki már nem :)
  • KiruHoshino
    #227
    Nekem pont nem volt Propulsion Cannon-om de szerencsém volt, mert pont ott spawnolt egy kinyitható láda. Kinyitottam és annak tetejéről rá tudtam ugrani a ládákra és így nem kellet a Cannon. Sajnos csak a tervrajz egyik fele van meg belőle. :D
  • Caliph
    #226
    hát ezt igy hosszú lenne elmondani,de van video youtubeon tuti.Tűzoltókészülék,kaja,pia meg propulsion cannon legyen nálad.
  • kisiku
    #225
    No megküzdöttem a Reaper-rel, de lehet hogy kettővel is.A végeredmény programhiba miatt noclippelve átkerültem egy másik bolygóra...
    Nem kell ezektől félni, habár kinyírnom még nem sikerült.Most vagy az a baj, hogy rossz fegyvert választottam:
    A Prawn Suit bal karján fúrófej van, azzal trancsíroztam az agyát, miközben megpróbált megenni és a másikkal ütlegeltem... vagy az is lehet, hogy még tovább kellett volna ütlegelni, de "kétkaros" módszerrel.
    Minden egyes alkalommal elengedett és elmenekült...nekem meg keresnem kellett.Ezeket a szüneteket felhasználtam arra, hogy visszajavítsam a Prawn Suit-ot 100%-ra.
    A legutolsó pillanatban "beszorult" valamilyen sziklák közé, ekkor odamentem és oldalról kezdtem szétfúrni az agyát, miközben ütlegeltem folyamatosan.
    Egyszer csak kiszabadult és akkorát lökött rajtam, hogy kirepültem a játéktérből...itt aztán Quit to desktop.
    Itt van képekben is:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!








    Mindeközben dúdolgattam Charlie-tól a "hova mész,hova futsz, mondd, hogy jó reggelt" című számot :



    Na és itt szorult be a drágaság a sziklák közé. Ja ha nem sikerül kinyírnunk, és odébb megy, vigyázzunk, mert a Safe Shallows Biome többé nem lesz safe...mert ott fog lakni ez az állat.



  • Kalinka
    #224
    Az űrhajóra hogy kell bemenni? :) Mert a dobozokon még csak-csak beugrálnék, de átlósan van egy darab hosszú roncs ami miatt nem tudok beugrani, vagy rossz helyen vagyok?
  • kisiku
    #223
    Jó reggelt.
    Remélem, azért valami megoldást találnak majd a mentések szinkronizálására is, meg a méretükre is, mivel jelenleg tömörítve 501 Mb a mentésem, ami kitömörítve 1.7 Gb...ezt hurcolászom magammal minden nap a lakástól a munkahelyig.
    Egyébként mindent felfedeztem ismét, még építek egy bázist valahová, aztán ha kijön a következő frissítés, lehet újrakezdeni...
    Végül is ezt hívják újrajátszhatóságnak
    Találtam Sea Treader Manure-t is, azaz sz*rt is, de egyelőre nem lehet használni.
    Észrevettem, hogy minél több dolgot tudsz építeni, vagy minél több dolgot fedeztél fel, annál bugosabb lesz a játék.
    Tegnap pl "kiestem", illetve "átestem" a Cyclops falán a vízbe, de úgy hogy nem úsztam, hanem sétáltam, ergo vissza sem tudtam menni bele, amíg meg nem nyomtam a "használ" gombot...
    Aztán egyre gyakoribbak a noclip momentumok, azaz a falon átjárás, illetve nagyon idegesítő, hogy a zárt ajtók jó része a roncsokon egyáltalán nem vághatók át a Laser Cutter-rel.
    Asszem most megküzdök egy Reaper-rel, mert még be kéne szkennelnem, csakhogy újonnan kettesével dobja be őket a helyekre.
  • Trucker39
    #222
    Azt elfelejtettem írni, hogy óvatosan ezzel a verzióval, mert harapnak a halak. Többen is lettek, meg harapósabbak is, mint korábban.
  • kisiku
    #221
    Vissza a vízi világba. Sikerült megoldanom a "dupla dokkolást", igaz bebuktam a Seamoth-ot. A lényeg, hogy elbontottam a Moonpool-t, előtte kibontottam belőle a felszerelt Modification Station-t és pár szekrényt.Így megmaradt a "levegőben" a használhatatlan Seamoth, amit aztán szétvertem a Prawn-nal.Széthullott atomjaira, majd visszaépítettem a dokkot ,meg mindent és kellett egy új Seamoth-ot építenem.
    Úgyhogy ha valakivel hasonló fordul elő, mint a 208-as hozzászólásomban látható képen van, akkor szereljen ki minden upgrade-et a "beragadt" járműből és bontsa vissza az egész dokkot, majd verje szét a járművet, így az eltűnik és lehet újragyártani, majd visszarakni az upgradeket.
    Egyébként a hivatalos fórumban sokan jelzik ezt és az ehhez hasonló bugokat.
    Akit érdekel és még nem ismeri, itt és itt is nyomon követheti a fejlesztést.
  • MarkBlade
    #220
    teljes mértékig igazad van.. :( Mondjuk én az Ark-ot dicsérem mert gyakorlatilag naponta adnak patchet hozzá.. és tolják a tartalmat. Bár ez a mostani 20 eurós dlc egy EA játékhoz kicsit gáz.
  • dimre
    #219
    Hasznos kis "cucc" tájékozódáshoz: In Game Map
  • KiruHoshino
    #218
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    OFF: Szerintem se szégyen a torrent. Valakinek telik rá és van akinek nem. Én személy szerint szeretem kipróbálni a játékokat mielőtt megveszem. Nemegyszer ért már csalódás, mert nem azt kaptam amit vártam vagy épp a fejlesztők azok akik lehúzzák a népet.

    Pl.: The WarZ, ARK (Tartalmas, de az optimalizáció az nincs a szótárukban), Watch dogs, Batman Arkham Knight és a No Man sky.

    Lehetne sorolni.
  • kisiku
    #217
    Kicsit off leszek:
    Nem szégyen, hogy amíg régen voltak demók, azaz bemutatók, ma már egyáltalán nincs...így amikor valamire vártál vagy szerettél volna megvenni egy játékot, előtte megnézhetted, kipróbálhattad.Ma már nincs ilyen, mert minden fejlesztő cég kib*ott kapzsi, csak a lóvé számít, aztán hogy átba*ák az olyanokat, mint akik kiadtak 60 eurót (kb 20 ezer Forint) a No Man's Sky-ért...meg lehetne sorolni a többit is.Mi lenne ha én is így dolgoznék, meg mindenki?
    Igaz, már a dinnyét sem kóstolhatod meg...
    Vagy vegyél Early Access-t, de azzal már kifizettél valamit, ami még fos és szar, meg nem működik/nincs kész/stb, aztán ha mákod van, nem jelent csődöt a fejlesztő és nem nyúlja le a pénzedet.

    Ma már snassz dolog demót készíteni?S ezért az embernek torrentezni kell, mert nem akar bukni...
    Off vége, szorri, csak kicsit kibuktam :)
  • Trucker39
    #216
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    LATEST STABLE VERSION from 24.08.2016
    Subnautica - Stable Build 1063 (36618) cracked PC game download free torrent - 3.2 GB


    De tényleg csak kipróbálásra.
  • Norbertboy
    #215
    Virágbolti verziókkal csak óvatosan, telepítéskor érhetnek meglepetések ha nincs normális vírusírtód!

  • dimre
    #214
    Ha nagyon sokat akarsz gyüjtögetni, keresd meg a tengeri kereskedőket, a közelükbe építgess.
  • Sanyicucu
    #213
    Kipróbálásként melyik virágbolti verziót ajánljátok?Melyik a stabil?
  • kisiku
    #212
    Mivel a nyersanyagok Biome szerint változnak, olyan nem nagyon van, hogy "jó hely". Mondanám, hogy sok titániumot (alap építőanyag) találsz Crash Zone/Dune, Kelp Forest helyeken, de ezeket - főleg kezdésnek - nem ajánlom, mivel ott laknak a Reaper-ek. Kelp Forest-ben Stalker lesz az ellenfeled, meg az, hogy elég hepehupás a talaj.
    Én a magam részéről a fő bázisomat a mentőhajó környékén húzom fel, a másodikat Grand Reef-ben, csak itt meg nagyon nagy a mélység, a harmadikat vagy Koosh Zone vagy Mushroom Forest környékén.
    Építhetsz pl. szigetre is, ha megtalálod, tehát nem kell víz alá menni.
  • KiruHoshino
    #211
    Sziasztok. Bár én még nagyon az elején vagyok, de bemutatom a jelenlegi bázisom. :D Esetleg tudtok jó helyeket bázisnak? Olyan érdekel ahol viszonylag könnyű nyersanyagokat szerezni és nem kell a világ végére elmenni kaja vagy anyag után. :)



  • Yag
    #210
    Sziasztok!
    Nekem is megtetszett. Tényleg normális, hogy lélegzet visszafolytva úszkál az ember? Meglepett, hogy mennyire kreatív a játék. Külön jó, hogy mindent úgy kell "kitalálni" mi merre hány méter. Kár hogy 40 napja talpon vagyok. Na majd később talán alhatom is :) ... jó búvárkodást.
  • Kalinka
    #209
    Én még a dokk tervrajzát se találtam meg, így ebből kimaradok :)
    Simán az ajtó elé parkolom a járgányokat...bár upgradet se tudok így rakni rá
  • kisiku
    #208
    Azért nem teljesen hibátlan a játék...
    Tegnap sikerült "elvesztenem" a Prawn Suit-omat egy programhibából kifolyólag.Beálltam vele egy dokkba, majd valamiért a dokkon kívül parkoló Seamoth-ot és a Prawn-t EGYBE beparkolta a dokkba...
    A Prawn átment noclip módba, azaz beülni nem tudtam, de az upgradeket ki tudtam még szedni belőle, így építettem egy másikat.Mára, visszatöltve megjavult, így most 2 ilyen robotom van, de buktam a Seamoth-ot...húú vazze...
    Árulkodjon inkább a kép, bemutatjuk a legújabb fejlesztést a Sea Suit-ot vagy PrawnMoth-ot...





  • Norbertboy
    #207
    Köszöntem, így minden világos. Akkor még jó sokáig alpha marad. Nem is baj!
  • Caliph
    #206


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A precursor bázisok várható helyei : mountain island-ground to air defence cannon,Lost river-secoundary bio res facility,Lava castle-thermal power generator,active lava zone-primary res facility
  • kisiku
    #205
    Gyanítom igen...

    Viszont addig is találtam egy másik befejezetlen/még el nem készült helyet.Ez is elég mélyen van, észak-nyugat Blood Kelp alatt:



    Az a zöld valami (textúra) nem mérgező, csak itt is a vaksötétség, ellenben 100 méterrel vissza, kb 480-500 méteren van egy rakás kvarc és uránium.
    De hogy ezeket a kibányászható érceket milyen hülye random helyekre rakják...90 fokos falon (!), elérhetetlen mennyezeten, szikla szélén...hogy az anyámba álljak oda a lépegetőmmel?Ugráljak?
    Apropó ilyesmi lépegetővel én már mentem a valóságban, igaz, azok egészségügyi célokra vannak, és nincs fúró meg szélvédő sem rajta, de maradjunk a saját lábunknál, amíg lehet...
  • Caliph
    #204
    sztori

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na szóval van ez a bolygó ahol játszódik az egész történet. A sztori szerint a bázisok egy nagyon fejlett idegen,nem erről a golygóról származó lényeké,akik egy a bolygón elterjedt veszélyes baktérium ellen harcolnak,illetve próbálják megakadályozni az elterjedését
    A játékos szintén elkapta ezt a bacit,mint kiderül a későbbiekben,és a fő irányvonal lehet hogy erre kell gyógymódot találni,illetve kiiktatni az ágyút ami szintén a precursors(idegen faj neve) épített(ez később a mountain island északi részén lesz felépítve,és ez szedte le az aurorát illetve bármelyik hajót ami bolygó körüli pályára áll)
    Nyilván megvan az oka hogy oda épültek a bázisok,nehezen hozzáférhető vagy a bacinak nem tettszik ott valami környezeti hatás,majd biztos kiderül,de nem lehetett nagy nehézség felhúzni azt egy ennyire fejlett alien fajnak.
    A bázisokat ráadásul kitenyésztett dögök fogják védeni amik immunisak a bacira,és nyilván ezek is be fognak kerülni a későbbiekben is.
    Ja és azért épp ezen a bolygón építkeztek mert a See Emperor ami szintén egy még bent nem lévő(de bespawnolható konzolon keresztül) immunis a bacira,és tanulmányozták hogy lehetséges.
  • MarkBlade
    #203
    és lehet előröl kezdeni :D
  • Norbertboy
    #202
    Miért nem egy szigeten vannak romok? Logikailag, hogy jön össze, hogy az óceán mélyen vannak romok? Olyan mélységben meg pláne.
  • kisiku
    #201
    Sikerült lemennem kb 1300 méter mélyre, vak sötétség, azt sem tudom, hol vagyok...
    Az Aurora orránál ha továbbmegyünk lefelé, akkor találunk egy nagy repedést és abba kell lemennünk.Ide beférünk a Cyclops-szal is, egy darabig.Aztán olyan vak sötétség jön, hogy semmit nem látunk, majd lassacskán láva jellegű sziklákat.
    Mivel a nagy hajónk világítása nulla, sz*rt sem látunk, kiszálltam a Prawn-nal, de azzal sem mentem többre.Egy darabig mentem, majd zuhantam egyre mélyebbre de semmi.Kb 1300 méternél feladtam.
    Szóval úgy néz ki, ez majd a következő frissítésben lesz benne.
  • kisiku
    #200
    Hm, hogy egyáltalán le tudjunk menni ilyen mélyre, szükségünk lesz Ultra Cyclops Pressure Module-ra és a Prawn Suit-ba is egy Pressure Compensator Module Mk3-ra is.
    Még nem mentem le, de legalább mindkét egységem fel van készítve erre a mélységre. Óriási szerencsém, hogy feltankoltam gazdagon titániumból, mivel most az összeset el kellett használnom, sőt keresnem kellett még.

    A Cyclops 1500 méteres merülési mélységéhez kell 10 db Plasteel Ingot, ami 100 darab Titániumot jelent és 10 darab Lítiumot..., plusz egy Alumínium-oxid kristályt.
    A Prawn Suit 1700 méteres merüléséhez elegendő "csupán" 3 db Plasteel Ingot, ami 30 titánium és 3 Lítium+Alumínium-oxid és Computer chip.
    Mellesleg ez az Mk3-as merülési modul használható a Seamoth-hoz is, de annak "csak" 900 méterig növeli a max. merülési mélységet.

    Ha ez mind megvan, lehet felszerelni és indulhatunk az iszonyatos mélységekbe.Lényeg az, hogy nagyon sok titániumot halmozzunk fel, mielőtt ilyen utat tervezünk.No, megpróbálom megkeresni ebben a verzióban is az említett helyet, aztán ha megvan, jelentkezem. :)
  • kisiku
    #199
    No, jó reggelt.Ahogy nézem kezd alakulni a játék többi része is.Még nem teszteltem, lehet, hogy az augusztusiban még nem is működik, de aki experimental módban futtatja, már látja, hogy lesz Active Lava Zone, ahol majd idegen kultúra nyomait fogjuk fellelni.
    Megnézve a videót, számomra kicsit szánalmas, ahogy az illető fiatalember szinte elélvez a tetris blokkok látványától, de hát a kicsinek is kell örülni...
    Hétvégén engem ünnepeltek, mint ahogyan ma is, úgyhogy nem sokat voltam a "víz alatt". Minden esetre azért megnézem, hátha előjön a videón látható helyszín, itt az augusztusi verzióban is.
  • Zozo76
    #198
    kocce :)
  • Norbertboy
    #197
    Ugorj fel rájuk és be lehet menni!
  • Zozo76
    #196
    kint voltam az aurora-nal, valoban megvaltozott, elol talaltam egy bejaratot de nem tudok bemenni mert el van torlaszolva az ajto nehany dobozzal meg egy paddal. :)
  • Norbertboy
    #195
    Nekem is készül a második bázisom.



  • Norbertboy
    #194
    Jó lett!

    Hétvégén ráérek és újra belevetem magam a hullámokba!
  • kisiku
    #193
    No, most már teljesen elkészült a Grand Reef-ben lévő bázisom is:



    Pár apró észrevétel még:
    1. Az állványos reflektort, ha elbontjuk és újraépítjük, az elem 100%-os töltöttségű lesz újra
    2. Sikerült "túlennem" magam az előbb, mivel jött az üzenet, hogy "blood lost detected", miután bezabáltam és visszaesett mindhárom tulajdonságom 20%-kal.
    3. Tényleg ki tud fogyni a fűtőanyag az atomreaktorból.Ezután a nukleáris hulladékot természetvédő módon kib*om Grand Reef legmélyebb pontjára , mivel nincs szolgáltató, ami elszállítja a veszélyes hulladékot.
  • kraven54
    #192
    Ne legyen kész :) Amig EA stádiumban van jön hozzá content, amint kijön az 1.0, jön a fizetős dlc vagy csinálnak más játékot és maradnak a kisebb patch-ek
  • kraven54
    #191
    Mit értesz az alatt, hogy kész? Hogy már nem EA?
  • Norbertboy
    #190
    Arról van infó mikor lesz kész a játék?
  • kisiku
    #189
    Akkor téma eldőlt...számos multikat megszégyenítő kiváló single játék volt és van, meg lesz is.Nem is nagyon lenne itt értelme.Milyen lenne?Minden "meccs" arról szólna, hogy lezuhanunk a bolygón, aztán túlélünk?Áhh...meg ha pl 8-10 ember egyszerre lenne ebben a világban, akkor elég gyorsan megszerezhető lenne minden.Ahhoz jóval nagyobb játéktér kéne.
    A multizás szerintem a csapatjátékokhoz a legjobb.Arra számos zseniális példa van.Az Elder Scrolls részek is mind sandbox single player részek és mégis milyen eszméletlen jók.
    Én imádom a végtelenségig tartó sandboxokat.Nem lineárisak, minden ránk van bízva, nincs az, hogy végigjátszod és eldobhatod...