3317
  • Roger6
    #390
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy a mentést a gép tárolja, vagy valami szerveren van?
  • kisiku
    #389
    Hehe, megmosolyogtató hibák ezek... :) Velem is fordult elő. Én úgy vettem észre, hogy a Cyclops-szal is vissza lehet lökdösni.
    A Current Generator-t nem próbáltam mostanság, de régebben működött.Igazából egy olyan védelmi eszköz, ami nem bánt semmit, csak hullámokat/áramlatot generál és odébb löki nagy erővel mindazt, ami az útjába kerül.
    Voltak alkalmak, amikor Stalker vagy Gasopod volt a bázisom körül, még a mentőkapszula mellett, Ezeket csak az áramlat generátorral tudtam elhessegetni.
    Egyszer próbáltam az Ampeeleket is így elzavarni a Koosh Zone-ból, de az már nem volt olyan egyszerű.Apropó Ampeel. Épp tegnap csináltam egy kis képet, ahogy az Ampeel és a Crabsquid zúzza egymást:



    Örömmel látom, hogy egymást sem szeretik a lények.Ideje lenne valaminek a Reaper-t is megtámadni, de az általában egyedül van.
    Most lekopogom, nem fagy annyit a játék és szépen fejlődik is.Persze a lag megmaradt, ami idegesítő is, de gondolom kiadás előtt majdcsak kijavítják.
    A Cyclops nálam is néha billeg, ilyenkor kicsit menni kell vele, esetleg mentés+visszatöltés vagy megnézni, nem ragadtak-e rá Floater-ek...
  • Tiburtius
    #388
    Szoval nekem nem mukodik a Current Generator, nem telepitheto... Igy a pici Seamothal visszalokdostem a Lifepodot a helyere... Gondolhatjatok mennyi ideig tartott :-) De sebaj, most a helyen van minden, a Cyclops nem billen, az Aurora a kovetkezo.. :-)
  • tbundy
    #387
    az enyém is szokott vándorolni, most éppen a messzi északon úszkál.. még szerencse nekem már nem kell...
  • Tiburtius
    #386
    ...es a legujabb: a Lifepodomat elsodorta a jatek, reggel meg a bazisom felett lebegett, most meg messze a Floater Island fele talaltam.. Azt hittem, vmi bug, es ujra betoltottem a jatekot, de nem... Hogy tudom visszavontatni? A Current Generatorral? Volt vkinek hasonlo tapasztalata?
  • Tiburtius
    #385
    Nagyon ijeszto a Cyclops billegese, orral majdnem kifele allok a vizbol, a tat meg lefele... Pedig szemmel lathatolag nincs serules rajta..
  • tbundy
    #384
    közben meglett a mod station nekem is survivalban
  • tbundy
    #383
    úgy tudtam modification station csak experimentalban van.
    amúgy koordinátákat F1-el lehet előhívni
  • Tiburtius
    #382
    A koordinatakat hogy lehet elohivni a jatekban? ( laptopon jatszok..) Hogy kell oket olvasni? Es egre foldre keresem a Modification Station fragmentjeit, de azt olvasom, hogy csak 2 roncsban vannak elhelyezve mindossze (Mountains es Blood Kelp).. Es mindketto tul melyen van a Seamoth 300 m-es hataraig... Kell a Cyclops, megvan a tervrajza es ossze van gyujtve az anyag hozza, hetvegen megepitem, es gyerunk... Tudom, Nektek mar nem ujdonsag, de szamomra ez mar nagy haladas... De a Mod. Station nelkul nincs Seamoth-nak es sok minden masnak az upgrade-je...Es igen, Survival modban is laggol rendesen, bar eddig meg nem fagyott le... Epitek meg egy Thermal reaktort, egy nem lesz eleg.. Nekem csak a Light Stick fragmentjevel van gondom, azt istennek se akarja a scanner beszkennelni, akarhany darabot is talalok belole... Ki milyen nevet adott a Cyclops-nak?
  • kisiku
    #381
    Még egy kicsit szórakoztam vele, de most ebben a fázisban játszhatatlanná vált a játék.Az elmúlt 2-3 órában 6x fagyott le.Jó, persze tisztában vagyok vele, hogy az Experimental módnak ez az átka, de eddig semmi gond nem volt.Illetve nem ennyi...
  • kisiku
    #380
    Eddig nem nagyon tettem szóvá, de iszonyatosan elkezdett "lagzani" a játék. Nem tudom, hogy Lagzi Lajcsinak van-e hozzá köze , de gyakorlatilag játszhatatlanná vált a játék.Most is azért írok, mert lefagyott...Nosza, küldjük el a crash report-ot.
    Amúgy látszik hogy fejlődik, most kb tizedszer játszom újra, egyre nagyobb a löveg a Mountains-on, egyre több olvasnivalónk akad, egyre jobban kezdjük látni a történetet is.


  • Caliph
    #379
    igen,a szája előtti karmok is csak azért vannak hogy megcsipkedjék az ember pofiját mint a rég látott nagymamák szokták :D
  • kisiku
    #378
    Időközben elértem a csúcs mélységet a játékban! 3038 méter! Igaz, hogy a Prawn csak 1300-ig bírja, de azért nem rossz...



    Egy rossz lépés volt a Mushroom forest-ben, s máris zuhantam.Tulajdonképpen nem csináltam semmit, csak járkáltam a víz alatt, majd zuhanás az ismeretlenbe.
  • kisiku
    #377
    Lehet, hogy Ő is egy aranyos "cuki" állatka lenne,ha szegényke nem lenne ennyire beteg.Még az is lehet, hogy nem is akarna megenni, csak egy nagy cuppanós puszit adni nekünk


    No, ezért jó az experimental mód, naponta 2-4 alkalommal frissítik a játékot, tehát látjuk, hogy készül, haladnak vele.
  • kisiku
    #376
    Annyira nem rossz review...
  • dimre
    #375
    Találtam egy elemzést a játékról (nyár végi, nekem új)
  • dimre
    #374
    Talán jövő januárban megtudjuk, amikor legutoljára néztem a "tervezett frissítéseket", még december végére volt beütemezve.
  • kisiku
    #373
    Először menj az Aurorára, ott találod az Mk1-est, majd ha az megvan, abból tudod a kettest, majd a hármast kifejleszteni.
  • Tiburtius
    #372
    Na meglett a Moonpool, benne a Vehicle Mod. Station...Valamiert nem tudom legyartani az MK2-MK3-as Seamoth upgrade-eket, amivel meg melyebbre mehetnek.. Csak a Pressure meg a Hull Reinforcement elerheto... Es a Warperek... Elindultam csak egy picit felfedezni, de szinte mindenhol ott vannak... Thermal es Bio-reaktorokat epitettem, igy mar valamivel jobb az energiaellatas... Azt hiszem, a hetvege soran visszamegyek az Aurorahoz.... A lakotarsam csak masfel oraig nezte az szobaajtoban allva, hogy mit is csinalok a jatekban, nagyon tetszik neki, mindig kerdezi az aktualis torteneseket/fejleszteseket...
    Utoljára szerkesztette: Tiburtius, 2016.10.13. 22:39:50
  • kisiku
    #371
    Caliph, nagyon tetszik a lábjegyzeted a valóságról!
  • kisiku
    #370
    Válaszolok mindkettőtöknek. Térképet asszem direkt nem akartak/akarnak a játékba, habár nem jellemző a sandboxokra az ilyen.
    A történet is állítólag elég komplex lesz, na jó talán RPG-ket azért nem fog megszégyeníteni, de ahogy olvasom a fejlesztők-játékosok irományait, valami komolyabbat akarnak.Már itt experimental-ban is látszik, hogy a lények kaptak egy furcsa fertőzést, minek következtében neonzöld "pattanások" borítják testüket.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Állítólag valami olyasmi lesz, hogy vírus fertőzi az egész bolygót és az állatokat és mi is elkapjuk, ahogy lezuhanunk, de ezt azok akarják megszüntetni, akik lelőtték az űrhajónkat,azaz a Precursor nevű faj. A Sea Emperor nevű ősi lény, amiből már csak egy maradt a bolygón, hordozza az antivírust,ráadásul kölykedzik végre valahára....
    Úgyhogy gyanítom mi lehetünk/leszünk valamiféle bolygó megmentő hősök.Aztán hogy hogyan tovább, ki tudja?


    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.10.13. 21:15:18
  • Yag
    #369
    Mondjuk ami nonszensz számomra ennyi játék után, hogy ennyi high-tech dolgot össze lehet guberálni de egy nyamvadt vlamire való térképet vagy terület szkennert nem lehet összefabrikálni ... csak egy folyadékos gömb irányítűhöz hasonló szerkentyűt ami már a lada műszerfalán is giccses volt. Na ez furi.
  • Caliph
    #368
    Én egy történetorientált kampányt el tudnák képzelni valami olyan felállásban,hogy pályánként haladsz,egy pálya kb akkora mint amin most játszunk,esetleg nagyobb.
    Első pálya pl az lehet ami most van,persze komolyabb ellenfelek nélkül,kevesebb biommal,kezdő báziselemekkel vagy még azokkal sem,aztán ahogy haladunk előre a pályákon kapunk extra cuccokat,haladna a történet. Esetleg egy kis térképszerű valamin vissza lehetne menni az előző pályákra ahol meglennének a korábban felépített dolgok.
  • Yag
    #367
    Naja. Bennem is felmerült hogy van aki több bázist is épített. Minek is ? Egyet 1000 méter mélyen a másikat meg 30-50 méteren ? Kis terület ? Persze, aki még búvárruhában úszkál mert éppen megmenekült, ami tempót tud a karakter valljuk be, elég melós egyik pontból a másikig eljutni. Emléxem, a tüdőm kiköptem mire elértem az úszó szigetet vagy a másik oldalon a furcsa mintás építményt. Amikor már van mindenféle eszköz meg jármű ... na akkor kezd kicsi lenni a játszótér. Homokozó helyett akvárium :) Ettől függetlenül el tudom képzelni hogy kap egy ívet a játék : Lezuhansz, túlélsz, felépítesz amit kell azt vagy itt maradsz mindörökké (ámen) vagy hazamész mert már ezt is kitaláltad hogyan. Ladik vagy kéreghánccsal kötözött, elhagyott budi oldallal vitorlázó tutaj helyett : Rakétával :) Hm ? Mit szólsz ?
  • kisiku
    #366
    Vajon ez mi lesz? Csak nem nuke'em? Vagy tűzijátéknak lesz?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!




    Vagy netán menekülőút?
  • kisiku
    #365
    Meglátod majd, hogy sajnos jelenlegi állapotában ellaposodik egy idő után.Pl ha hasonlítanám mondjuk az X-Rebirth-höz, ott állandóan tudtam magamnak célt kitűzni.Itt is tudok, csak minek?Pedig nekem baromira bejönnek a "bázisépítgetős" játékok, csak nagyon kevés tárgy építhető, ezek jó része csak dekoráció, meg felvetődik a kérdés, hogy minek építsek több bázist?Lesz valaki, akit megmenthetek és ellakhat nálam? Az összes mentőkomp ajtaja felfeszítve, s ha holttesteket nem is, de emberi jelenlétre utaló dolgokat találsz.
    Teljesen egyetértünk abban is, hogy sajnos a játéktér nem túl nagy: tegnap is sikerült párszor kikötnöm a "Void"-nak nevezett semmiben, ahol a vaksötétségen és a végtelen mélységen kívül semmi nincs.
    A jelenlegi történet állás szerint kb 100-120 ember utazott az Aurorán.Ebből egyedül mi éltük túl?!...oké, hogy sci-fi, oké, hogy játék, oké, hogy túlélésről van szó, de kicsit életszerűtlen.
    Több építenivaló és nagyobb játéktér kéne.
    Meglátjuk mi jön ki belőle, csak már jöjjön!
  • Yag
    #364
    Én egy kicsit másképpen látom. Nekem a cél az amit kitűzök hogy elérem. Ennek okán (egyelőre) nem hiányzik a story. Ettől is "nehéz" a játék, hogy képes vagyok-e új célokat kitűzni és azokat elérni. Úgy hogy nem mondja meg senki mit és hogyan kell majd csinálni. Persze ha bénázok, akkor lehet megnézek egy-két videót hogy azt éppen hogyan lehet abszolválni, de általában szeretek magamtól rájönni a dolgokra. Az is igaz, hogy kell egy honnan feljödünk meddig ív, hogy legyen mire építkezni. Hogy miképpen ? Senki nem mondja meg, vagy írja le. Fix küldetések keretein belül :) Egy ilyen vonal nekem sok videónézéssel küldetésekkel és kézmegkötéssel / a készítők által kijelölt célokat jelent. Ami miatt éppen most tetszik a játék, hogy ez nincs. Ahogy a való életben is, csinálod amit gondolsz ahogy gondolod. Ha sikerül hurrá, ha nem ... hát akkor másképpen próbálkozol. Persze ebben az a jó, hogy nem gondoljuk egyformán. Még az is lehet hogy ha belekerül valami történet akkor tetszeni fog és kevésbé fogom "unalmasnak" találni magát a játékot miután már felfedeztem egy csomó mindent. Azt gondolom, hogy ha kibővítenék a "játszóteret". Több kilóméterre el lehetne majd menni, több felfedezni valót és felhasználható és építhető dolgot programoznának bele, akkor egy idő után se lenne unalmas érzésed. Így, hogy szerény játszótér határait feszegetjük és a benne rejlő tartalmakat már szinte minden vonatozásban felfedeztük ... hát ja. Akár unalmasnak is hathat. Nekem példul a játék elejétől folyamatosan wow érzésem volt, hogy ez is van ? Ilyen is van ? ... még egy kicsit előre, még egy kicsit mélyebbre :) Szerintem ez viszi előre ( nálam legalább is) a játékot. Persze ez csak egy vélemény. :)
  • kisiku
    #363
    Nem kell alapzat neki, csak az a lényeg, hogy olyan helyre tedd, hogy alulról be tudj dokkolni.
    Nézd meg a 360-as hozzászólásomban a harmadik képet.Azon jól látszik, hogy is néz ki.
    Egyébként még a "levegőbe" is tudod építeni, azaz úgy is le tudod a víz alá rakni, hogy nem támaszkodik a lábain.
    Szerintem előbb építs egy folyosót odáig, ahová szeretnéd lerakni, mivel össze kell kötni a bázissal, mert áram ebbe is kell (tölti a Seamoth/Prawn egységeket).
    Ha a folyosó megfelelő, akkor ahhoz már hozzá tudod illeszteni.
  • Tiburtius
    #362
    Hat most mar... Megvan minden a Moonpool-hoz, de nem tudom lerakni, mert minden szogben pirosat mutat.... Kell folyoso, talapzat teljesen sik talajjal, vagy akarmilyes csatlakozas a bazishoz? Vagy csak van 2/4 laba, es valahova probaljam lerakni? Tudom, a legegyszerubb kerdes, de majdnem egy ora szerencsetlenkedes utan... Ehh....
  • kisiku
    #361
    A Co2-es sisak jobb nagy mélységben, hiszen lassabban fogy a levegőd.Szinte kötelező 200 méter alatt.
  • kisiku
    #360
    Igen, kábé ennyi ma a játék.Kutatni a roncsokban, blueprinteket találni, farmolni, életben maradni.
    A játékot eddig csak és kizárólag survival módban játszottam én is, így van értelme.
    Én már Experimental-ban tolom, hogy lássam van-e valami változás., hát...mit mondjak, most újra van a Mountains-on űrágyú, de sok egyebet nem tapasztaltam.
    Mélyen lent csak nagyon meleg van, minden szép lávaszínű, van sok ellenség ott is, egyébként még semmit egyéb.
    Természetesen lesz sztori is, én örülnék túlélőknek is, mint a State of Decay-ben, mert az egyedüllét egy bolygón elég nyomasztó egy idő után.

    Itt egy pár kép ízelítőnek és kedvcsinálónak:

  • Tiburtius
    #359
    Megvolt az elso talakozasom egy Warper-rel.... Elotte mar elolvastam, hogy mit is tud csinalni a draga, de mas igy "eloben" megtapasztalni, hogy kiteleportalt 100 meterrel a Seamoth-om fole... A kis nyamvadt.. :-) Veszelyes a dragam... Es koszi az infot a litiumrol, igen mar neztem videokat errol, es mindenki a Mushroom Forest-hez iranyit... Most egy roncsot probalnek atkutatni a Moonpool fragmentsekert, de a levegom allandoan elfogy... Van 4 alap oxigen palack, de nem eleg... A CO2 szuros sisak mennyiben jobb? Csak egyszer probaltam, de nem tapasztaltam hosszabb merulesi kepesseget...
  • Cnut
    #358
    Igen, ott már megvan a szép kert és van pár ötletem meg, csak elég unalmas a kvac-ot hordozni hozzá :S
  • Tiburtius
    #357
    Nos, en Cousteau kapitanyon nottem fel, nekem johet minden, ami tenger alatti... Beleertve a tengeralattjarokat is :-)
  • MarkBlade
    #356
    Igen a cél hiánya az amiben kifullad a játék. De állítólag lesz majd story vonal.. idegen faj.. stb.. most jelenleg max a bázis szépítése az amiben kimerül..
  • Cnut
    #355
    Nos, hát én is kipróbáltam és eddig nagyon tetszik! Már van egy alap bázisom és megvan a prawn blueprint a második túrámból az Aurora-n. A fő bajom azzal van, hogy mindig eltévedek a barlangokban, így már be se merek igazán menni, nameg kicsit céltalan nekem így a játék, hogy mindkét szigeten és az aurorán is voltam már.
  • MarkBlade
    #354
    Benne van gyàriban de sok a félrefordìtàs ès néha kilòg a keretből a szöveg.
  • SorRyt
    #353
    Hollo
    A steam áruház szerint nem tartalmazza a magyar nyelvet de több helyen láttam hogy van benne akkor most hogyan?
    Megkell magyarítani vagy gyári benne van?
    Vmi akció lesz a közeljövőben a játékra?
    Ha nemtudtok semmi leárazásról akkor is megveszem mert jó gamenek tünik csak akkor nem várok vele
  • MarkBlade
    #352
    Ha bàrmit épìtesz hozzà újra kiìrja és hogy mennyivel mòdosìtja az űj dolog amit hozzàraksz. Pl 25. -0.5. Kb ìgy jelenik meg.
  • tbundy
    #351
    gyakran elsodródik a kezdő mentőkabin az eredeti helyéről? bár most már van saját önellátó bázisom, csak néha zavaró ha nem ott van a mentőkabin, ahol szokott lenni