3317
  • Yag
    #350
    Najó. Akkor kiírja. És utána ? Ha elfelejtem ? Vagy ha építek hozzá hogyan változik és ha építenék hozzá milyen lenne ? Ezek a számok hiányoznak nekem. Persze nem élek lelkiéletet rajra, ha kilyukad megerősítem ha úgy marad és jól működik akkor éppen jól építettem. Az is lehet hogy a készítők is csak ennyire akarták "bonyolítani" :)
  • MarkBlade
    #349
    Amikor épìtesz egy bàzist bal felülre kiìr egy szàmot pàr màsodpercre. Minnél többet pìtesx hozzà annàl inkàbb csökken. Ez a stabilitàsi érték.
  • kisiku
    #348
    Az is ad a stabilitáshoz, meg jópofa...én a reaktor termeket szoktam ilyennel elválasztani.
  • Yag
    #347
    A zsilipeket alapvetően annak a résznek a leválasztására építettem ami elárasztotta az egész bázisomat. Gondoltam ha elszigetelem akkor egy hosszabb út után nem arra érek vissza, hogy minden úszik. Persze az óta egyszer sem volt betörés. A zsilipek meg maradtak, én meg abban a hitben hogy így stabilabb az egész kóceráj. .)
  • kisiku
    #346
    Az egyik bázisom 970 méter mélyen van.Néhány jól elhelyezett Reinforcement és nem tör be a víz.Lényeg, hogy nagyon alacsonyra ne hagyd süllyedni, mert akkor vége.
    Lítiumot nagy mennyiségben a Mushroom Forest és Mountains helyeken találsz.Ha lesz Exosuit-od (PRAWN), akkor bányászni is tudsz.

    Yag: a lényeg, hogy 0-10 körüli értékre ne menjen.De ha belegondolsz, a tengeralattjárók és minden ami víz alatt van, hihetetlen nyomásnak vannak kitéve, így ha már lehet építeni, akkor rakj is rá.A vízzáró ajtó szerintem felesleges, ha pár helyre raksz megerősítést.
    Az alapozás fontos.Én mindig erre építkezek, mert kapásból ad a bázis stabilitásához.Igaz 4 titániumba kerül egy lap, de nem elég hogy megerősít, de még jól is néz ki és kényelmesen tudsz rá építkezni, és az áramot is vezeti.
    Tehát pl ha találsz víz alatti gejzírt vagy valami vulkanikus helyet, érdemes előbb egy ilyet lerakni, majd erre a Thermal Reactor-t.



    Sőt még ilyen mélyre is lehet építkezni, csak túl kell élni az égető hőmérsékletet:



    Ja, meg ezzel is vigyázni kell, mert ő is ott van:

  • Yag
    #345
    Jártam már én is így. Zsilipeket építettem a kritikus helyek köré és egy falvastagítást a környékre. Azt viszont észrevettem, hogy a bázist bárhova lerakható, de ha alapot építek neki akkor sokkal stabilabb. Ha lábakon áll lehet alá tolni alapot. Ha még nincs. Ilyenor is legalább 2-3x erősebb a bázis. Az óta nekem nem volt vízbetörésem. Mellesleg egyetlen adatot találtam játék közben erről. Belépéskor amikor a bázis köszönt mint kapitány pár másodpercre a bal felső sarokba kilistázza hogy a bázis milyen stabilitási értékellel rendelkezik. A gondom az, hogy ezeket a számokat játék közben sehol nem tudtam előhalászni.
    Kérdezem az expert gémerektől, hogy : van erről valami infó, hogy játék közben hogy lehet csekkolni a bázis falainak stabilitását ?
  • Tiburtius
    #344
    Ah, megvan a kivant adat... Nagyon sok Reinforcement kell a falakra, es keves ablak... Azta... Maga a bazis 28 meteren van a napkollektorok miatt...
  • Tiburtius
    #343
    Na egy het utan ujra tudtam jatekra idot szakitani es... baj van... Vizbetores a bazison.. Nem igazan talaltam adatot, hogy megis mi az a szamertek, amivel a bazis burkolatanak rendelkeznie kell... 15.00 vagy 50.00? Most mint az orult, probalok lithiumot talalni... Maga a bazis csak egy ketemeletes Multipurpose Room, 4 db napkollektorral... Meg pici, de ez is tobb, mint a semmi.. Mar vegre tudom az elemeket/aksikat tolteni is, es van viztisztito... Szoval megy a dolog, de ez a vizbetores... Majd meghaltam ijedtemben, hogy na akkor itt a vege....
    Utoljára szerkesztette: Tiburtius, 2016.10.08. 18:04:52
  • Yag
    #342
    Látom akkor más is tapasztalta állati ösztöneiket :) Alapvetően a Stalkereket fogukért "tenyésztettem". A környéken való elengedésük pedig pár roncsdarabbal való "etetésük" és utána a foguk összeszedéséért történt. 4-5 db roncsot cipeltem és szórtam szét a környéken majd ezek összeszedésük után szórták szét fogaikat frutti helyett. Be is gyűjtöttem vagy 20-25darabot így a zománcüveg gyártásával nem volt gondom.
  • kisiku
    #341
    Igen...szóval vigyázni kell velük, mert ők legszívesebben megennének minket.Pedig jó lenne, ha máshogy viselkednének a befogott és kitenyésztett állatkák, mint a vad társaik.
    Én már azt is elfogadnám, ha legalább egymást (is) ennék, nem csak minket.Egyelőre a nagyobbak, a ragadozók csak a kisebbeket eszik, azokat, amiket mi is be tudunk fogni, hogy egy jó halászlét csináljunk :)
    Eleinte én is elkövettem azt a hibát, hogy elengedtem, hadd menjen felkiáltással, majd pár perc múlva már engem üldözött.Hálátlan disznó!
    Így aztán marad a bioreaktoros felhasználás...
  • Yag
    #340
    Hát ja. Nem gondolta, volna hogy a háziállatoknak szánt "apróságok" ennyi galibát fognak okozni. Lehet átépítem a bázist és a másik oldalra átviszem az irányító központot. Talán nyugta lesz a drónoknak. Mellesleg ahogy elengedtem őket már megtámadtak, tehát nem voltak azok annyira szelídek. Igaz szignifikánsab kevesebbszer harapnak belém mint vadon élő társaik :)
  • Yag
    #339
    A szaporodás nálam is beindult. Homokicápával fűtök jelenleg. Elég jól bírja a reaktorban. Gondoltam szaporítok robbantóhalat is, de azon kívül, hogy egyre többen lettek semmit nem csinált. Ha elengedtem egy barlangban sem maradt ott. Sőt. Ahogy elengedtem mintha elillant volna. Lehet ez is bug. Pedig el tudtam volna képzelni, hogy elengedem majd ha a közelébe megyek akkor nem robban fel. Csak a hozzá tartozó kénport szaportítja. De jelenleg ez még természeti forrás. Így be kell szerezni. Viszont a Blood Oil már saját termesztés. Három tő Bloodvine virít az akváriumban. Megértem el-lépegetni érte.
  • kisiku
    #338
    Én nem szoktam magammal kiszúrni, hogy a felnevelt lényeket elengedem a bázis körül.
    Apropó, Ha két darab ragadozód van a nagy aksiban, akkor már szaporodnak.Kellett is építenem még egy Bioreactor-t, mert elszaporodtak a Sandshark-jaim. Megyek, gyűjtök még Ampeel-t meg Boneshark-ot.
    Reaper-t nem lehet... :)
  • Yag
    #337
    Érdekes dolgok történtek a bázisom körül. Neveltem három "fogtündért". Elengedtem őket a környékén. Majd pár nappal később létrehoztam egy vezérlő termet is. No. Mondanom se kell, hogy rögtön a drónokkal kezdtek el labdázni a "kicsikék":)
    Vitték amerre látták :) Vicces volt úgy "repkedni" a drónokkal, hogy közben egy Stalker szájából nézek be vagy ki :) Ma beléptem, a drónok meg eltűntek. A vezérlő teremből sem érem el őket :) Most gyárthatom újra, de hogy hova teszem, parkolom őket még nem tudom :)
  • kisiku
    #336
    Egyelőre nincs újratöltés, el kell dobni és újragyártani, de az Aurorán találsz annyit, amennyi kell, máshol meg nem kell egyelőre.
  • tbundy
    #335
    a poroltót újra lehet tölteni, vagy csak újat lehet gyártani?
  • kisiku
    #334
    Nézz körül még ott, mert a hegytetőn lévő elhagyott bázisokban is van ültetőláda, amiben van még krumpli.Tehát nem csak a lentiben, fent is nézz körül.
    A dinnyét (Marblemelon) meg késsel szüreteld, mert akkor egy dinnye 4 magot ad, így tudod őket szaporítani.Ha így szeded le, akkor a magokat nem tudod megenni.
  • tbundy
    #333
    hoztam is belőle, meg sok másból is, csak véletlenül megehettem ültetéskor, visszamentem a szigetre, de már nem volt több... marad a dinnye :)
    a szigeten meg belefutottam egy bugba, van egy átjáró az egyik sziklában, és beszorultam, még szerencse előtte mentettem...
  • kisiku
    #332
    Asszem igen, de hozzál belőle, ültesd el és szaporítsd. Mountains-on nem találtam.Jó kis kaja...csak a ketchup hiányzik mellé :)
  • tbundy
    #331
    chinese potato csak floater islandon azon az egy helyen található fent a roncsnál?
  • MarkBlade
    #330
    A kés nem eltűnik.. hanem tönkre megy. Van annak is durab. -ja.
  • tbundy
    #329
    amióta két kést viszek mindig magammal, azóta nem volt kés eltűnés :P
    most lett meg a csikóhal, kezdek én is alakulni :)
  • Tiburtius
    #328
    Hello tbundy, en is nemreg kezdtem a jatekot, es a kes nekem is allandoan eltunt, szoval ez tenyleg egy bug... Javaslom, h gyarts le kettot, es az egyiket hagyd benn a Lifepodban tartaleknak... A jo hir az, h csak a kes volt eddig az, ami ezt a problemat produkalta... Es kulon koszonom Yag-nak es kisiku-nek a valaszokat, amivel segitettek... A jatek maga eleg nehez survival-modban, de nagyon szep... Csak turelem kell hozza.... A bazisepitest gyakorolgatom, az elkepzelheto leghulyebben kinezo bazist epitettem, de ez csak kezdeti dolog... Jo otlet volt elmenni a Floater Island-re... Vissza kellene menni az Aurora-ra is, mert mar van lezervagom....Na meg a Mushroom Forest... Ahhh.... Szoval naa, szep jatek ez... :-)
  • tbundy
    #327
    most olyant csinált már, hogy simán váltottam a kézbevehető tárgyak közt és megint eltűnt a kés...
  • kisiku
    #326
    Hibás, bugos.Nálam is volt már olyan, hogy pl a késem elhasználódott, majd eltűnt, csináltam másikat és még az elhasznált is megjelent újra.
  • tbundy
    #325
    az természetes, ha pl késsel a kézben próbálok halakat fogni (még csak most kezdtem a játékot), és mondjuk egymás után 2x klikkelek az elfogandó halra akkor eltűnik a késem? vagy ha vmi támadó hal ellen védekezek, akkor is csinálja dupla klikk után. nem eldobja a kést, mert nem láttam a talajon, csak egyszerűen eltűnik. és el sem használódtak, mert 80-90%os is tűnt már el... nem mindig csinálja, de elég zavaró...
  • kisiku
    #324
    Köszönöm, azt hiszem ez lesz...demó helyett jobb híján :)
  • kisiku
    #323
    Jó játék a Subnautica.Mondom, senkit nem akarok róla lebeszélni, kb úgy érzem magam, mint anno az X Rebirth esetében.Csak itt még nem kaptuk meg a végleges verziót.
    Nagyon jó, ötletes, játszható, izgalmas,szép,hangulatos.
    Én még abban a korszakban nőttem fel, akiket megfertőztek a "bázis-építős" stratégia játékok, meg az igazi "építős-menedzsment" játékok. Anno volt egy játék Battlezone és Battlezone 2 (Activision) néven, még ma is játszom velük, azóta sincs egy olyan sem, ami 3D-s, bázis építős, tudom vezetni az általam legyártott járműveket, be tudok menni az épületekbe,stb.Illetve egy van de az nagyon nehéz,időm sincs élvezni,mert a gépi AI iszonyú erős.

    Ma már sok hasonló van, de egyik sem az igazi.A Subnautica sok mindenben nagyon jó.Persze ez az "egyedül vagyok egy bolygón" téma azért nyomasztó egy idő után.Ültetek növénykéket, fogok halacskákat, amik aztán szaporodnak nekem, ezek jók, sokat adnak hozzá.Pár helyen túl van komplikálva, de üsse kavics :) Az, hogy fegyverem nincs az ellenségeim ellen, meg esélyem sem sok, az nem tetszik.
    A valóságban is beleőrülne az ember az egyedüllétbe.Nem tudom, mi lesz a története, nem is akarom tudni, addig amíg meg nem jelenik.
  • MarkBlade
    #322
    Próbáld ki virágban. Én megtettem. Egyszer lehet hogy jó játék lesz de odébb van azért az még..
  • dimre
    #321
    Valahol olvastam, hogy kb. egy év múlva lesz kész (fejlesztői becslés). Ára, tartalom, grafika nagyon jó így kezdésnek (sokan nehéznek, és unalmasnak tartják a sok farmolás miatt), nekem megér egy misét, sokkal drágább végleges sz@rokat is megvettem már sajnos.
  • kisiku
    #320
    OFF: Engem néhány perc alatt meg is győzött, de lehet, hogy várok még a megvétellel, mert nem akarok úgy járni mint a Subnautica-val, hogy tényleg "vááóó,meg de jó,ilyenre vágytam, stb", csak egy idő után ellaposodik, mert még nincs kész.
    Mert első látására tényleg zseniális, már össze is hasonlították eme két játékot egymással (Subnautica az űrben), de várok még azok értékeléseire, akik már most játsszák, hogy vajon milyen lesz.
    Tehát nekem kicsit kevés az, mint itt is, hogy egy-egy frissítés arról szól, hogy látok egy új textúrát.Nem is frissítés, hanem inkább előrehaladási pont.
    A Subnautica-t augusztus-szeptemberre ígérték, hogy kész lesz...október van és ahogy néztem jövő január lesz belőle egyelőre.
    Persze az Early Access-es játékok rizikósak.Mindig benne van, hogy csak elveszik a lóvédat és sz*rt sem kapsz vagy kamu az egész.Csoda videók és ígéretek,aztán abszolút nem azt látod.Nem tudom mi a rosszabb.Ha megveszem félkészen és megunom, mire megjelenik vagy nem is tudok a fejlesztésről semmit, csak ízelítő videókon látom a beharangozást és várok.

    De pl a WFTO kellemes csalódás volt, Megvettem jó előre, folyamatosan fejlesztették, egyre jobb lett, tartották a megjelenési dátumot,azt kaptam, amit megígértek, sőt!
  • kisiku
    #319
    Igen, köszönöm, ezt már beraktam a múltkor a követett játékok közé, de ez multiplayer?Csak azért kérdezem, mert mindig az van a multikkal, hogy noobként esélyem sincs, amíg bele nem jövök, meg ha valaki(k) nem csapatként játszanak, akkor nincs értelme.Egyébként meg akarom venni.
  • dimre
    #318

    Viku ezt érdemes megnézned, ugyanaz a műfaj, korai hf, árban is ua. Elsőre könnyűnek látszik, de mégsem az.
    SG topik
    Kedvcsinálónak egy videó

    Utoljára szerkesztette: dimre, 2016.10.01. 05:00:31
  • kisiku
    #317
    Nem, nem a te hibád.Engem a Reaper szokott így felborítani. Tudnak róla, majd javítják. Nem tudsz mit kezdeni vele, esetleg lehet próbálkozni azzal a szigonylövő ágyúval vagy mi a tököm az, hátha azzal fel tudod állítani.

    A Blood Oil az a Bloodvine "termése" és "magja". Ha elülteted, kinő a növény és még több ilyened lesz.Lehet belőle csinálni Benzene-t, azaz Benzolt, amit aztán tudsz majd használni. Asszem kell bizonyos Prawn upgrade-hez is.
    Advanced Materials között találod a Benzene-t a Fabricatorban.
  • Yag
    #316
    mitől ferdül el a lépegető?
    időnként mintha kimozdulna a tengelyévől és ferdén lehet csak haladni vele. dokkolás után egyenesbe tud jönni de nem mindig. zavaró tud lenni. bug vagy én csinálok valamit rosszul.
    mi az a vérolaj?
  • kisiku
    #315
    No, ahogy nézem a terveket, kb. januárban fog megjelenni a teljes verzió...

    Subnautica Roadmap

    Nem baj addig úgyis jön jó pár valamirevaló game, amire várok...
  • kisiku
    #314
    Igen, újdonság, hogy jobban fogy az energia.Már akkor is fogy, ha világítasz,de egy métert nem teszel.
    Építs Moonpool-t és Upgrade Station-t, majd tegyél energiatakarékossági modult és napelemes töltést a Seamoth-ra, úgy nem fog annyira fogyni, ráadásul tölti is, ha van egy kis fény.

    Víz: viszonylag gyorsan megtalálod (Sparse Reef/Grand Reef határán) a "szódagép" terveit. Összesen 2 titánium kell, no meg egy multipurpose room és áram. Ezek ha megvannak építs egyet és garantált a nagy mennyiségű víz előállítása.
    Vagy fogdoss össze sok Bladderfish-t, azokból csinálhatsz +20-as vizet.Salt+Common Coral Sample= Bleach = Disinfected Water.
    Kaja: először halak, majd úszás/seaglide a Floating Islands-re, ott szkennelés, magok elhozása,ültetőládák építése, elültetés, farmolás.Később Alien Contamination, halacskák és növények betelepítése, várni a növekedésre+szaporodásra = "örök" kaja.

    Elemek: Powercell és Battery Charging station terveinek megtalálása+megépítése, akkuk töltése bázis áramából.Vagy folyamatosan készítesz kicsi és nagy akkukat.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A Jelly Shroom mélyen van, előbb szerezd meg a Pressure Compensator Mk1-et, mert az alap 200 méteres merülési mélység nem lesz elegendő a Seamoth-nak abban a barlangban.Nincs messze, a mentőkomptól, nyugati, kicsit déli irányba, kb 300-500 méterre a Grassy Plateaus Biome-ban van. Keress ezen a részen egy lyukat, ami még mélyebbre visz.

    Koordináták: -505 -95 -28
    Ebből a középső szám a mélység.




    Asszem ennyi help elég lesz :)
  • Tiburtius
    #313
    Nos emberek, megvan a Seamoth.... es allandoan ehen/szomjan halok.... Keptelenseg elindulni felfedezni a legalapvetobb cuccokat, mert azonnal jelez a mutato, h eppen ehen halsz... Meg akkor is, ha van nalad 1-2 tartositott hal vagy szurt viz.... Vegre csinaltam iranytut, ami azert nagyon hianyzott, de egyszeruen nem talalom a Jelly Shroom Cave bejaratat... es amit osszegyujtottem kajat/vizet hozza, az most fogyott el... Es a turelmem is... Tulsagosan gyorsan fogy az elelem/viz.... :-( Es meg a Gravi-Gombomet is eltuntette a jatek, nem tudom hova.....
  • kisiku
    #312
    Egyébként ez is egy jó időtöltés, nézem, ahogy nőnek a növényeim majd' 1 km mélyen.Legalább locsolni nem kell

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!




    Szép a kilátás is...relaxáló...




  • kisiku
    #311
    Ember fegyver nélkül?
    Én nem vagyok erőszakos, sőt kifejezetten szeretem azt, ha nem fröcsög a vér, arra ott a State of Decay, meg a sok FPS, de az egyensúly...milyen az, hogy engem minden széttép, felnyársal,kettéharap, lenyel,lelő,stb, nekem meg ott a bugylibicska?!
    Vagy csináljanak bele "cuki" részt, taming-et, azaz nevelést, magyarán, elhozom a tojását, felnevelem a kis akváriumomban, s az onnantól kezdve engem véd és nekiesik a "vadon" születetteknek vagy akinek akarom.Ja, hogy ehhez AI-t kéne programozni?Hát igen...de mégsem lenne erőszakos és nem akarnám rögtön atombombával vinni a demokráciát...