3317
  • kisiku
    #268
    Gratula, szép menet lehetett.Mi volt a megoldás, fúró+ütés?Vagy stasis rifle is kellett?

    Én meg elkezdtem építeni egy szárazföldi-vízi kikötőbázist, úgy unalomból.2 gigás a mentésem...kb 3 perc mire betömöríti, mert vagy 4 ezer fileból áll...tököm tele van, hogy még nincs steam szinkronizálás és állandóan hurcolászom pendrive-on, mert mire felhőbe feltolja, lemegy a nap.
  • Norbertboy
    #267
    Sikerült, kemény csata volt! Igazi férfias küzdelem!

    Sajnos mikor kimúlt ez a csupa szív lény pont ráesett a lépegetőmre. Egy darabig bírta, majd szétrobbant.

  • kisiku
    #266
    Sok sikert...Én persze kicsit szánalmasnak tartom, hogy szembeszállunk egy konyhakés segítségével egy tízszer akkora lénnyel, mint amekkorák vagyunk, de hát a Cápa filmben is verték evezőlapáttal...miközben fájdalmas ordításokat adott ki (!) a hal.A halak messzeföldön híresek arról, hogy tudnak ordítani.
    Itt a legjobb a sandshark, aminek tigris ordítást kölcsönöznek.
  • Norbertboy
    #265
    Ma megpróbálok keményen szembeszállni vele! El kell dönteni ki az alfa hím

    Addig pár fotó:
    Utoljára szerkesztette: Norbertboy, 2016.09.12. 09:32:04
  • Caliph
    #264
    Én is úgy tartom hogy ahhoz hogy az egész világ összefogjon ahhoz valami alien faj kell,csak a gáz az hogy ha már eljöttek idáig,nem hinném hogy egy számítógépes vírussal legyőzhetőek lesznek a'la függetlenség napja :D
    Hacsak nem a vulkániak jönnek barátsággal :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2016.09.12. 09:10:30
  • kisiku
    #263
    OFF: Azt mi már nem érjük meg...jelenlegi állás szerint a legközelebbi olyan bolygó, ami hasonlóan lakható, mint a Föld, több száz fényévre van...
    Marad a mi naprendszerünk, ahol egyelőre okoskodhatunk, meg megpróbálhatjuk terraformálni.Vagy az embert kell "áttenyészteni", hogy tudjon víz alatt is lélegezni, éljen meg olyan körülmények között is, mint ami a Marson van,stb.
    Lehet hogy hülyeség amit mondok, de néha vágyom rá, hogy valami jöjjön már ide, mert ahogyan itt öljük egymást, meg ami még jön, az borzasztó.
    OFF vége...
  • kisiku
    #262
    Hm, akkor próbáld meg kinyírni, vagy elüldözni.Amikor nekiestem a Prawn Suit-tal, nem ölt meg, hanem elengedett, majd odébb úszott.Zavard vissza valahogyan :)
    Nem tudom, segít-e, de rakj megerősített váz upgrade-et is az exoskeleton-ra, nekem két-három támadást is kibírt így.Miközben elúszik, szállj ki és a welderrel javítsd vissza a járművedet.
    Ja, ahhoz hogy elengedjen, üssed/fúrjad,öljed :)
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.09.11. 22:00:29
  • Norbertboy
    #261
    Tudod mi a vicces? Ez a dög jött ide! Nem messze van az első bázisom a kezdő kabintól. Itt úszkál, néha össze csapunk, de nem áll odébb.

    Igazad van, mi emberek leszünk az alfák! :-)

    Néha elgondolkodtam, hogy a távoli jövőben mikor találunk egy földönkívüli fájt, simán leigázzuk. Jobb míg nem tudtunk csillagok közt utazni.
  • kisiku
    #260
    Tudod, mit próbálj meg?Nekem a kisebb lényeknél bevált: a hullámgenerátor/Current Generator.
    Anno volt egy bázisom Koosh Zone-ban, sok Ampeel-lal a környéken, azokat egyszerűen odébb löktem.Később telepítettem a bázis köré ültetőládába Tiger Plant-ot. Vigyázz, ez téged is támad! Próbáld ki, lehet hogy beválik, ám én nem építkeznék olyan helyre ahol a Reaper lakik.
  • kisiku
    #259
    Én próbáltam pár napja, elvileg le lehet zúzni, csak sokáig kell ütlegelni.Vannak akik a Stasis Rifle+Hardened Knife/Thermoblade párosra esküsznek, de állítólag nem éri meg, mert újra berak egy másikat a gép.
    Én feszültséglevezetésnek, illetve bosszú miatt szoktam ütlegelni. Lásd 225-ös hsz.
    Ki fogom próbálni mérgezett torpedóval is, hogy mit lép rá...
    Egyelőre a fúrófej+ütlegelés párost próbáltam, lehet két fúróval is, vagy két ütéssel, lehet rázni a Seamoth-tal.
    Helyette elkezdtem szétzúzni a Deep Grand Reef-ben lévő Craqsuid-eket.Azoknak pár ütés, némi trancsírozás a fúróval és megdöglenek.
    Humánus módszerekkel visszük a demokráciát az új bolygóra.Eleinte túlélünk, aztán megszokjuk, majd dominálunk és a végén kizsákmányolás+teljes megsemmisítés .Hát nem ilyen az ember?
  • Norbertboy
    #258
    Azért leszkenneltem :)

  • Norbertboy
    #257
    reaper leviathan meglehet ölni? Egy letáborozott a bázisomnál... Így nem nagyon lehet lootolni a környéken! Kicsit félek is...

  • Norbertboy
    #256
    Én magyarul játszom, a lépegető moduljához kell 3 kén.
  • KiruHoshino
    #255
    Az a robbanóhal por. Ként elvileg magmás helyen találsz.

    http://subnautica.wikia.com/wiki/Sulphur
  • dimre
    #254
    Kén alatt erre gondoltál ?
  • Norbertboy
    #253
    Az miért van, h több roncsban is találtam terminált, írja, h hívjam le az adatokat, de nem történik semmi... ?

    Sajnos a lépegetőt nem tudom egyenlőre fejleszteni, nem találok tervrajzot , így vagyok a tengeralattjáróval is. Pedig oda már csak egy kéne.

    Ként hol találok?

  • Yag
    #252
    Valahol 200 méter mélyen találtam egy külső ültető ládát, bosszankodtam is magamban, hogy éppen egy ilyen haszontalan kis valamit szkenneltem/találtam csak, ahelyett hogy valami komoly szerkezet tervrajza került volna elő. De be kell látnom, hogy egy-egy érdekes és hasznos növényt praktikusabb elültetni és kikeltetés utánn felhasználni. Kevesebb mászkával megvan pár nélkülözhetetlen összetevő.
  • Yag
    #251
    alkpr majd visszaúszom mêg arra és kószálok azon a szigeten.

    Ha nem találom az építhető elemek közt a szoba nagyságú egységet akkor még keresnem kell roncsok közt, szkennelni hogy bekerüljön mint egy blueprint, vagy valami spex alapanyagot kell kifejlesztenem más összetevőkből, hogy építhető legyen? Videókban látszik hogy benne van a listában
  • Norbertboy
    #250
    Meg van a lépegetőm! Ez mennyire erős, bátran lehet vele közlekedni? Végre mehetek az igazán mély vízbe is!
  • Norbertboy
    #249
    Köszönöm, kicsit étetlen vagyok. :-)
  • Trucker39
    #248
    Polyaniline
  • Norbertboy
    #247
    Az a baj, h nem látok ilyent a fabrikátorban. Végig néztem többször is!
  • kisiku
    #246
    Caliph már megválaszolta, de ha jól emlékszem kell hozzá Deep Shroom, ez egy olyasmi gomba, mint az Acid Mushroom,csak fehér. Blood Kelp Forest-ben találsz rengeteget. Kell még hozzá só, ebből először Hydrochloride-ot (sósav) kell csinálnod és azt kell majd Gold-dal, arannyal elkeverni és abból lesz meg a Polyaniline.

    Tehát:

    3x Deep Shroom
    1x Salt
    a Hydrocloridhoz.

    valamint
    1x Hydrocloride
    1x Gold
    a Polyaniline-hez
  • Caliph
    #245
    fabricator advenced materialok között találod,a receptet meg irja ott
  • Norbertboy
    #244
    Polyaniline hogy tudok csinálni?
  • kisiku
    #243
    Ja akit érdekel, hogy hol találja meg a Lost River bejáratát, annak itt vannak a koordináták:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    -742 ; -639 ; -813

    Ebből a középső szám a mélység, azaz csak akkor menjetek ide, ha a merülési mélységetek megengedi.Egyébként Deep Grand Reef-ben van, kb Dél, Dél-Keletre a menőhajónktól a Floating Islands-től keletre, lent nagyon mélyen.Grand Reef-ben nincs ellenség, de Deep Grand Reefben igen, a Crabsquid, úgyhogy tessék készülni, hogy le kell zúzni többet is.




    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.09.09. 14:29:26
  • kisiku
    #242
    Asszem ideje lesz lassan erről is írnom egy "rövid" leírást...
    Rebirth...szép emlékek, még én is be-be nézek időnként, s a zenéit utoljára egy órája hallgattam a kocsiban munkába jövet...

    A térkép behelyezése ötletes dolog.
    Én attól tartok, hogy mire megjelenik a Subnautica, én meg is unom.Mert meglehetősen idegesítő, hogy több, mint egy éve megvettem már, s már hatszor kellett újra elölről elkezdenem, mert nem tudnak úgy frissítést kiadni, hogy folytatni lehessen ott, ahol abbahagytad.Eleddig közel 300 órát toltam bele, a térkép a fejemben van.Tegnap megtaláltam a jövőbeli Lost River helyét is, egyelőre zöld szmötyi van ott, meg jó néhány Crabsquid, mivel Deep Grand Reef-ből nyílik a bejárat.Ezeknél, akárcsak tegnap a Reaper Leviathan-nál, ütlegelést rendeltem el, melynek során elhunytak, hogy Rowan Atkinson szavaival éljek
    Utóbbiak elhunytak, előbbiek nem, úgyhogy újra megpróbálom.Érdemes váz-tuningot (hull reinforcement) felrakni a Prawn-ra is, így az undormányok nem tudják olyan gyorsan szétverni járművünket.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.09.09. 08:57:47
  • Kalinka
    #241
    Köszönöm mindenkinek a segítséget, megvan most már, csak a pallón nem fordultam vissza U-ban hanem leugrottam, nem néztem el balra :D
  • Caliph
    #240
    a hegy tetején bázis van amit egy korábban lezuhant hajó túlélői építettek. Fel lehet jutni,és scannelni lehet azokat a részeket amik még nincsenek meg , így tudsz építeni te is. van egy bázis a szigeten ami lent van ,onnan is tudsz scannelni,ültetőládákat pl , belőlük meg hasznos növényeket lehet hazavinni,és tudod termeszteni. késsel tudsz magot kivágni belőle azt kell elültetni,és ha megnőtt ehető,vagy szintén magot lehet kivágni belőle.
  • Norbertboy
    #239
    Én kezdőként és minimális segítséggel lassan 30 óra játéknál tartok és még nincs meg minden! Térképet nem is használtam, csak mentem amerre gondoltam. Szeretem a dolgokat én felfedezni, sok segítséggel a játék elveszíti a varázsát.

    Mikor itt egyszer azt írtam, h megvan majdnem tervrajzom. Nem is sejtettem , hogy még ilyen sok dolgot találok.
  • dimre
    #238
    Hali!
    A jelenlegi terület kb. akkora amit bejártál, megerőltetés nélkül 12-20 h játékidő alatt mindent össze lehet szedni.
    Egy térkép amit berakhatsz egy képkeretbe játékon belül, ígéret szerint folyamatosan frissítik.

    Off
    Bár sokat kritizáltam, mégis a szívem csücske az X széria, pont ma nosztalgiáztam vele, rögtön kedvesen fogad, imádni való.
  • Yag
    #237
    Alapvetően mekkora területen lehet vagy kellene keresni ezeket a szétszóródott alkatrészeket, Tervrajzokat ? Szinte minden irányba 2-2 kilóméterre elúsztam már és csak töredékére leltem rá annak amit meg lehetne találni? A szőlősökben harapós fogasok, a hegyek oldalában kisebb piros ragadozók, bárhonnan rám ugorhat vapami sokfogú.

    Találtam már két szárazföldet is. Egy úszó szigetet amin két hegy, annak a tetején mintha valami űrjármű landolt volna. Felmászni sajna nem tudtam. A másik szárazföld oldalában meg valami furi épület. Muris ahogy a karakterrel lehet mozogni, a szárazföldön. Mintha valani lomha pingvin lenne.

    Egyébként az első olyan sandbox game számomra, ami kellően összetett de mégsem túl bonyolult. A képzelet szabta határokon belül.
    Az X sorozat már túl HighTech volt nekem, de ebbe elég szépen bele lehet csúszni. Már látom szomorú sorsom a hajnalokba nyúló gyüjtögetésekkel és építkezésekkel.
  • KiruHoshino
    #236
    Jól kifogtam. :D

  • KiruHoshino
    #235
    A másik oldalon is van egy láda amire rá lehet ugrani. Csak ezen a helyen 3 láda van. :D
  • Caliph
    #234
    és hogy jöttél ki?:D
  • KiruHoshino
    #233
    Így mentem be a hajó belsejébe Cannon nélkül. :)

  • Caliph
    #232
    kis ugro genyák szeretik a prop cannont,szépen szét lehet kenni őket a falon :)
  • kisiku
    #231
    Na, nézzük képekben, de spoiler lesz:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Ez az Aurora eleje (orra). Be kell menni a nyitott részen a kicsi vagy a nagy tengeralattjáróval.



    Ha bementünk, akkor ezt a részt kell látni, és itt, ami a vízfelszínnel egy szinten van, ott kell kimászni.



    Ha kimásztunk, akkor az égő törmelékek között a "rámpán" felfelé kell elindulni, majd innentől már adja magát, hogy merre kell menni:



    Kb, ennyi.

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.09.08. 18:44:17
  • kisiku
    #230
    Kiruhoshino:
    Lehet Csikóhalad...ööö...Seamoth-od, a dokk nélkül is.Két dologra jó a dokk: tölti az akkumulátorát a bázis áramából, és tudod upgradelni, ha építesz a dokkba Vehicle Modification Station-t.

    Kalinka:
    Az Aurora-t sugárvédő öltözékben kell megközelíteni, minimum Seamoth vagy Cyclops hajóval a Reaper-ek miatt.A hajó orránál be tudsz menni egy leszakadt részre, ott ki lehet mászni.Vinni kell elsősegély csomagot, vizet és kaját, no meg szkennert.Nem leszel egyedül az Aurorán sem, mivel lesznek azok a kis genyák, amik rád akarnak ugrani, illetve a víz alatt Bleeder-ek, amik nagy ge*ik.
    Vigyél Lézervágót (Laser Cutter) és Hegesztőt (welder) is, tartalék elemmel és lámpát is.Legyen elegendő oxigénpalackod is, mert több helyen hosszasan kell a víz alatt lenni.Poroltót is vigyél, bár fogsz ott is találni.A tűz nagyon sebez, vigyázz!

    Szinte adja magát hogy merre kell menni, arra vigyázz, hogy ne ess vissza a vízbe, mert lehet hogy egy Reaper megeszik...
    Ha bent vagy a hajó belsejében,akkor le kell jutni a reaktorhoz és ott vízben fog állni négy oszlop, amin sérülések vannak.Ezeket kell majd behegeszteni.A sugárzás csak kb 3 nap (játék idő szerint, nem 72 óra) múlva múlik el, addig ne menj oda sugárvédő nélkül, de ezt be is fogja mondani.
    Mindjárt mutatom képekben is, csak be kell lépnem a játékba.



  • KiruHoshino
    #229
    Hidd el nekem sikerült cannon nélkül, de mint mondtam csak a szerencse miatt, hogy pont oda tett le egy kinyitható ládát. Majd csinálok róla egy képet. Rögtön az akadály után volt egy ajtó amit kódot kért. A reaktort behegesztettem így elvileg elmúlik a sugárzás. Egy helyre nem tudtam bemenni. Oda lézervágó kell. Nincs még gyémántom. :P

    Egyéb kérdés: Lehet Csikóhalam dokk nélkül? Mert egy darab tervrajzdarabom nincs hozzá. Régen az előző update-ban még építettem is egyet. :D